Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 143

Thread: Centar za zastitu potrosaca i korisnici protiv Telekoma i ADSL-a

  1. #1
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Centar za zastitu potrosaca i korisnici protiv Telekoma i ADSL-a

    Sigurno se svima desilo makar 150 puta u 3 mjeseca kad je oblacno i udari grom u neku kucu u kokote ili u kuche da ADSL jednostavno zashteka tj. prestane da radi i tek posle pola sata proradi. Ukoliko zovnete tehnicku podrsku reci ce Vam da ce za pola sata bit sve u redu a niko Vam nece reci `za ovaj mjesec ste oslobodjeni troskova ADSL-a` koji svi redom u krv skupo placamo. Kad Vam iskljuce telefon 20-og potom ADSL 21-og pogledajte kako ce da Vas oslobode troskova ADSL-a.


    Dobro bi bilo da je ovako samo kad je oblacno nego i kad sunce grije i kad vjetar duva isto je a to je sigurno zbog vrhunskog kvaliteta superbrzog ADSL-a. ADSL bi trebao da je najstabilniji posle Cable konekcije, jeste u normalne zemlje a kod nas je wireless stabilniji od ADSL-a.

    Da ne spominjem nove ugovore na 24 mjeseca koje kad potpises ne mozes raskinut sto neces platit svih 24 mjeseca koristio ne koristio, mozda sam ja pogresno procitao ako jesam neka me neko ispravi. Ocigledno da ce brzo da dodje neki novi provider koji ce da ponudi vrhunski internet vrlo moguce da ce to bit vodafon pa su krenuli u akciju `grabi dok jos mozes`.


    Ne znam jel neko od Vas probao da zovne telekom ili tehnicku podrsku informacije bilo sto sto ima veze sa telekomom i da pita za broj e-mail ili makar kontakt osobu kod koje moze da se zali na usluge koje svi placamo papreno. Tako nesto ne postoji a i zasto bi kad su jedini koji daju ADSL pa ako oces uzmi ako neces ima ko oce. Vec sam postovao negdje kako mi je neko iz Telekoma odgovorio `pogledao sam vasu korisnicku liniju i sa njom je sve u redu` a ja imam 80 sesija za mjesec dana. Ako je to u redu mogu mislit koliko ih je kad nije.


    Zbog svega ovoga kontaktirao sam CAZAP (centar za zastitu potrosaca) i ispricao im sve detaljno a takodje sam im poslao kritike i pohvale u vezi sa ADSL-om sa prethodnih postova.

    Za nekoliko dana ce se organizovat debata vjerovatno na javnom servisu gdje ce ucestvovat CAZAP TELEKOM i jedan predstavnik nas korisnika. Posto im pravno nista ne mozemo (svi ste procitali ugovore) mozemo makar da ih stisnemo preko medija a i bice zanimljivo da cujemo opet `ADSL u Hrvatskoj nije pravi ADSL ovo kod nas je pravi ADSL sa punim protokom`


    ZAmolio bih sve ljude koji imaju ADSL a kojima ovako kao meni `lijepo` radi da posalju svoje kritike na [email protected] jer ce biti procitane i direktno ce ici pred ljude iz telekoma. Takodje je potreban jedan nas predstavnik da nas zastupa pred kamerama, neka se jave CAZAP-u svi raspolozeni i prije svega smireni ljudi koji bi ucestovali na TV u toj debati. Obavezno smireni jer svi znamo kakvi odgovori na pitanje `zasto mi ne radi ADSL` mogu bit... tipa `mora da Vam je virus u kompjuteru` `pa samo ste se vi zalili`isl.
    Last edited by Borchez; 03-09-06 at 17:14.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Borchez View Post
    ZAmolio bih sve ljude koji imaju ADSL a kojima ovako kao meni `lijepo` radi da posalju svoje kritike na [email protected] jer ce biti procitane i direktno ce ici pred ljude iz telekoma. Takodje je potreban jedan nas predstavnik da nas zastupa pred kamerama, neka se jave CAZAP-u svi raspolozeni i prije svega smireni ljudi koji bi ucestovali na TV u toj debati. Obavezno smireni

    Eh a taman sam mislio ja da se prijavim

    U koliko sati pocinje emisija?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ce da bude u nekoliko narednih dana ako se jave korisnici, svi moji drugovi sto imaju ADSL ce da se jave a to bi svako trebao da prosiri. Valjalo bi da imamo nekog predstavnika koji se razumije u te IT stvari i da sto vise ljudi posalje kritike na mail.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Manaus
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to fina ideja i treba se boriti, samo sto ce biti nesto tipa ovoga : ADSL je u eksperimentalnoj fazi i nastojimo da svojim korisnicima pruzimo sto bolju uslugu, zato ih molimo da imaju razumevanja za ovaj pocetni period nakon kojeg ce uslediti mnogo bolji kvalitet, bla bla bla... Pojeo vuk magarca... Isto kao i za to sto je na pocetku ADSL-a trebalo uvesti i ISDN i trista cuda...
    I ona sad, jos zbunjena od shoka svoga, rece tad : You`re unbeliveable!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U experimentalnoj fazi a ja ga placam oko 50 eura mjesecno, koliko cu placat kad ne bude experimentalna faza... sad cu ti rec necu ga placat ovaj ugovor kad istekne u decembar preci cu na wireless i to mina montsky.


    Mogu oni da kazu javno `boli nas uvo za vas pricajte sto god ocete` ali im to ne ide u korist. Posle ove emisije ih niko nece zvat za ugradnju ADSL-a a posle nove ce bit spreman drugi provider tako da ce ga ugasit sa ovim PRAVARA ugovorima na 24 mjeseca.


    Nisu oni bez razloga uveli te ugovore na dvije godine nego oce da pokupe sto vise ljudi prije nego ovaj novi provider dodje.


    Najbolje da im dajemo pare i da legnemo svi u krevet i zaspemo to je bas pametno razmisljanje i aktivno reagovanje na kradju na fino.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari, drugari & Borchez,

    Kakva god faza ADSL-a bila, oni su ponudili ugovor koji se mora postovati (valjda?!). Ako ste ga citali, naisli ste na clan 5.1, koji glasi:

    Telekom CG se obavezuje da Korisniku omogući korišćenje usluge u skladu sa tehničkim propisima i standardima u cilju neprekidnog i neometanog korišćenja usluge
    Davaoc usluge (Telekom CG) konstantno krsi ovaj clan, cesto pokusavajuci da svoju diletantnost pripise korisnicima usluge (vama i meni).

    Usluga je katastrofalna pred kraj i na pocetku mjeseca. Brzina prenosa se znacajno smanji, prekidi su ucestaliji, superbrzom se desava neverovatna promena. Konkretno. Sa paketom od 512/128kbps imam najvise (u rasterecenoj mrezi) 50-55kBps brzinu downloada, sto je za nekih 10kB manje. Pri losem vremenu (kisa, grmljavina) bez usluge ostajem svakih sat-dva, u trajanju od 10-30 min.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Aj sa srećom! Da se ne ponavljamo sad po 1.000 x i grinjamo kako ne radi, kad ne radi, zašto ne radi, kao na predhodnih bar 15 topica jer svi znamo da je ADSL shit servis a telekom lopovska kompanija, pa ih od sad tako i tretirajmo, bez izuzetka. Nešto mi je teško da povjerujem da će bilo koji javni servis ustupiti prostor za ovako nešto, ali ajde da ne budem pesimista, viđećemo što će & hoće li biti išta od ove priče. Ukoliko & dođe do toga mislim da je Joker prava osoba koja bi trebala da zastupa korisnike ADSL-a

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bozo,

    Kad sam uveo ADSL, download je isao i do 62-63kBps. Vjerujem u fiziku i gotovo sam siguran da je smanjena brzina moja greska

    Uostalom, to nije najmanje sto imam. Brzina koju sam ranije pomenuo, odnosi se na period kad je mreza rasterecena (sredina mjeseca).

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    i meni brzina ide od 60-64kb/s

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZAmolio bih sve ljude koji imaju ADSL a kojima ovako kao meni `lijepo` radi da posalju svoje kritike na [email protected] jer ce biti procitane i direktno ce ici pred ljude iz telekoma. Takodje je potreban jedan nas predstavnik da nas zastupa pred kamerama, neka se jave CAZAP-u svi raspolozeni i prije svega smireni ljudi koji bi ucestovali na TV u toj debati. Obavezno smireni jer svi znamo kakvi odgovori na pitanje `zasto mi ne radi ADSL` mogu bit... tipa `mora da Vam je virus u kompjuteru` `pa samo ste se vi zalili`isl.[/QUOTE]

    [email protected] - Nije dobra e-mail adresa, odnosno ne postoji takva e-mail adresa (bar do ponedeljka, mozda se i neko registruje) .

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djetic View Post

    [email protected] - Nije dobra e-mail adresa, odnosno ne postoji takva e-mail adresa (bar do ponedeljka, mozda se i neko registruje) .

    Posto si izuzetno aktivan bio poslednjih mjeseci od kad ti je receno sto smijes a sto ne napisati na ovom forumu, zamolio bih te u ime ostalih korisnika da se vise i ne ukljucujes u rasprave na ovom forumu bez obzira sto si moderator istog.

    Mislim da ce ova IT zajednica i bez tvoje "podrske" uspjeti da izgura neke normalne i svijetu odavno poznate zahtjeve i bez tvoje "svesrdne" pomoci.

    Eto toliko!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno tako!

    &
    Takodje je potreban jedan nas predstavnik da nas zastupa pred kamerama, neka se jave CAZAP-u svi raspolozeni i prije svega smireni ljudi koji bi ucestovali na TV u toj debati. Obavezno smireni jer svi znamo kakvi odgovori na pitanje `zasto mi ne radi ADSL` mogu bit... tipa `mora da Vam je virus u kompjuteru` `pa samo ste se vi zalili`isl
    :sad:

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    400
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    i meni brzina ide od 60-64kb/s
    :mrgreen: meni je 120-130 L paket:mrgreen:

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Onda nemas razloga da se bunis jer su ti davali vise nego sto si platio.
    pretpostavljam da je ovo ironija bila, ali cu svakako pitat zasto su mu to dali vise ako je download isao do 63?

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    [quote=Iggy;448652]Posto si izuzetno aktivan bio poslednjih mjeseci od kad ti je receno sto smijes a sto ne napisati na ovom forumu, zamolio bih te u ime ostalih korisnika da se vise i ne ukljucujes u rasprave na ovom forumu bez obzira sto si moderator istog.

    Mislim da ce ova IT zajednica i bez tvoje "podrske" uspjeti da izgura neke normalne i svijetu odavno poznate zahtjeve i bez tvoje "svesrdne" pomoci.

    Eto toliko![Ti si IGI MNOGO PAMETAN SAMO DA NAM TE amerikanci ne ukradu)))))))))))) Greoteeeeeee)

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zabjelcanin View Post
    Ti si IGI MNOGO PAMETAN SAMO DA NAM TE amerikanci ne ukradu)))))))))))) Greoteeeeeee)
    Vidim da si odvojio svojih 3 minuta vremena prije kraja druge smjene podrske Telekoma/ICG-a da napises ovaj post.

    Bitno je da se ukljucujete u raspravu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Last edited by Iggy; 03-09-06 at 02:36.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Download na ADSL od 512/128 Kbps ne moze da ide do 63!

    512 Kbps = 512000 bps = 64000 Bps = 62.5 KBs ---> I to je PROPUSNI OPEG, Download nikad ne moze da dostigne ovu vrijednost.

    Ja se izvinjavam, ali te moram ispravit u racunici:

    512 Kbps = 512*1024 = 524288 bps = 65536 Bps = 64 KBs

    Znaci da moze (makar u pikovima) da dostige ovu vrijednost koju je Outlook pomenuo

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bozo,

    Od popodne se upgradeujem o protokolima... Nakon svega nemam konkretan zakljucak, ali se pitam otkud tebi?

    Ovdje i ovdje je, cinimi se, dobro objasnjena struktura i princip funkcionisanja TCP/IP-a. Vidim da je zaglavlje paketa, tek jedan malecki dio poruke koja se prenosi. Nema fiksnu velicinu, zbog parametara koji variraju, i nigdje se ne pominje odrednica u tome. Elem, ako je tako kako kazes, onda za fajl od 100MB, ustvari prenesem oko 15% vise, odnosno 115MB zar ne? Drugo pitanje je, zasto se taj dio poruke filtrira, pa browseri, bandwith metri, net-speed metri to ne registruju, vec samo sami sadrzaj fajla?

    Evo ako ce vam bit lakse da vam kazem da ja na speed test sa sajta www.download.cg.yu dobijam potpuno iste rezultate kao 18-tog Decembra 2005 godine.

    A rezultat je 861/214. Koristim ADSL L paket (1024/256). Dakle ispada da se nekih 16% propusnog opsega trosi na zaglavlja.
    Tvoje mjerenje je beskorisno. Bandwith, koji si mjerio, je u komunikaciji izmedju tebe i servera u Crnoj Gori. Kao sto pretpostavljam da znas, ICG skoro da nema servisnu infrastrukturu, tako da se skoro cijeli ADSL/Dial up/PSTN saobracaj odvija preko velicanstvenog (ispravite me ako grijesim) 155Mbps linka ka internetu, sto im (nama!) generalno i predstavlja najveci problem. Zbog toga su cijene visocije, zagusenje vece, smanjena pouzdanost sistema itd.

    Ako hoces prave rezultate, koristi bandwith metre na stranim serverima. Pogledajmo sto su meni pokazali...



    Kolika su ovdje zaglavlja?

    Sa aspekta telekomunikacija, realnu brzinu mi predstavlja srednja vrijednost zbira odnosa bandwitha u unutrasnjem i spoljasnjem saobracaju. Tako recimo, ako svoju konekciju koristim sa 10% servisa ICG-a, odnosno 90% servisa van ICG infrastrukture, moj realni bandwith iznosi ((10*450 + 90*390))/100=396kbps
    450 (kbps) je najcesci rezultat koji dobijam mjerenjem na www.cg.yu (i on zna da bude manji, cak i do 400kbps), a 390 neka srednja vrijednost sa stranih bandwith metara. - Screenshot-ovi su od danas u toku pisanja poruke, kada je zagusenje manje.
    Last edited by OutLook; 03-09-06 at 04:24.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PostsTotal Posts: 1 (1 posts per day)
    Find all posts by zabjelcanin
    Find all threads started by zabjelcanin
    Navlacis ljude na forum iggy. "Potpuno novi clan" registrovan samo zbog tebe :mrgreen:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy View Post
    Posto si izuzetno aktivan bio poslednjih mjeseci od kad ti je receno sto smijes a sto ne napisati na ovom forumu, zamolio bih te u ime ostalih korisnika da se vise i ne ukljucujes u rasprave na ovom forumu bez obzira sto si moderator istog.

    Mislim da ce ova IT zajednica i bez tvoje "podrske" uspjeti da izgura neke normalne i svijetu odavno poznate zahtjeve i bez tvoje "svesrdne" pomoci.

    Eto toliko!
    bravo ti ga!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Navlacis ljude na forum iggy. "Potpuno novi clan" registrovan samo zbog tebe :mrgreen:
    To pod navodnicima je najbitnije u svemu tome :mrgreen:

  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Adresa i ostali podaci


  23. #23
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se svima sto napisah pogresnu adresu, nisam od kuce ovo radio pa sam koristio web max i nisam vidio da adresa nije validna [email protected] je prava adresa. Sto vise ljudi posalje mail to bolje jer nije isto kad se pozali 10 ljudi i kad se pozali 50 ljudi. Vazno je da im se neko od nas javi i da se dogovori sa njima sto i kako. U CEZAP imaju covjeka koji se razumije u sve te radnje telekoma, broj telefona CEZAP-a je 081 210 670 pa se moze svako kao pojedinac informisat.


    Ne vjerujem da ce nam se poboljsat uslovi i dalje ce bit sve isto ali makar ce im propanut ovi novi ugovori od dvije godine i niko nece uzet ADSL, taman da nas ne navuku jer ce brzo doci jos jedan provider koji ce bit mnooogo jak.


    Moze i druga varijanta ... CEZAP da organizuje sastanak sa svima nama i tu mozemo izabrat predstavnika nasih korisnika i takodje o svemu se dogovorit.


    Sto im znaci ona reklama `od kada su cijene niske stalno mi se cijepa kostim i od kad je ugradnja nula eura imam bolove u nosu`

    Kostim mozda predstavlja samu vezu sami ADSL znaci ima puno korisnika i stalno se cijepa a od kad je ugradnja nula eura imaju bolove u nosu ili mozda u dupetu jer ih boli dupe za nas od kad je dzabe.

    Izvinjavam se svima na ruznim rijecima ali meni pravo da Vam kazem dodje malo fizicki da postupim prema njima.

    Posaljite mail, zovite, bunite se cinite nesto ili dajte im pare za superbrzo stekajuci super skupo ograniceni od vremenskih uslova zavistan ADSL.


    POZDRAV
    Last edited by Borchez; 03-09-06 at 14:47.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel vi sto raspravljate o kilobajtima radite u Telekom pa neku diverziju pravite?

  25. #25
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    iako nemam ADSl niti namjeravam da ga uzimam zbog cijena, imate moju makar moralnu podrsku. 600 eura plati lik najjeftiniji paket za dvije godine po ovim uslovima, a ima sigurno preko hiljadu ljudi ADSL, zbog cega bi oni zaradjivali minimalnih 600000+ eura za dvije godine na ustrp korisnika.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05
  3. ADSL besplatan 16. i 17. januara
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 56
    Last Post: 01-12-06, 14:39
  4. Besplatan ADSL servis do početka septembra
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 18-08-05, 12:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •