Results 1 to 10 of 10

Thread: Alternativna medicina Hmmmm????

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation Alternativna medicina Hmmmm????

    “Alternative medicine doesn't exist and acupuncture is useless”

    Evo jedan zanimljiv topik sa JREF Forum-a.



    Što se tiče cijele alternativne medicine jedino je akumpuktura pokazala sa ima neke blage terapeutske osobine (blaga anestezija izazvana akumpukturom je naučno dokazana dok ostale terapijske osobine akumpukture su zvanično nedavno odbačene od strane medicine) dok ostalo nije. Naravno za alternativnu medicinu uvijek je vezan placebo efekat mada to nije dovoljno da se uzme u obzir.

    Pitanje glasi koliko vijerujete u alternativnu medicinu, akumpukturu i tako te nedokazane stvari?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Akupuktura se izvodi sa iglama, zabadanjem istih u začepljene krvne sudove. Ono što je mnogo bolje od akupukture je akupresura kojom se ja bavim. Ona se vrši masažom tj. pritiskom prsta na začepljene krvne sudove. Svaki bol, bio to bol glave, leđa, ruku, nogu itd. je izlečiv njome, pa čak i diskus. U nekim slučajevima, čak u većini slučajeva je dovoljna samo jedna masaža. Akupuktura je pokazala da je efikasna ali akupresura je mnogo efikasnija. Kod nas se tehnika akupresure niđe ne uči. Jedna masaža od samo 5 minuta je efikasnija od 20 dana boravka u Igalo. U Crnoj Gori akupresurom se veoma mali broj ljudi bavi. Ja je radim već 15 godina.
    Last edited by Mabus; 01-09-06 at 11:07.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Meni je akumpuktura djelimicno rijesila problem dugotrajne glavobolje...
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam se bavio akupresurom i shiatsu masazom, a takodje i hiropraktikom.
    Koliko ja znam akupuktura i akupresura se ne vrse na zacepljenim krvnim sudovima nego na akupukturnim tackama, koje su storgo odredjene.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja vjerujem da te stvari pomazu, ima mnogo primjera..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zocky View Post
    I ja sam se bavio akupresurom i shiatsu masazom, a takodje i hiropraktikom.
    Koliko ja znam akupuktura i akupresura se ne vrse na zacepljenim krvnim sudovima nego na akupukturnim tackama, koje su storgo odredjene.
    Akupukturom su strogo određene dok akupresurom nisu. Dakle, radi se o tome da postoje glavne i sporedne tačke. Te sporedne tačke mogu biti na svakom mjestu čovječijeg tijela. Ukoliko se izmasiraju glavne tačke može doći samo do olakšanja ali ne i do potpunog izlečenja. Npr. glavne tačke za donji dio leđa se nalazi u najdoljnjem dijelu kičme. Od njh se bol prenosi na kukove a zatim i na noge i završava se na prste. Ukoliko bi izmasirali samo te 3-4 glavne leđne tačke olakšali bi samo bol u leđima dok bi noge i dalje boljele. Nije dovoljno vršiti pritisak samo na određene tačke. Da bi izliječio čovjeka, ja tačke moram tražiti na jednom kvadratnom centimetru na kojemu se može se pojaviti i do dvadesetak začpepljenja. Akupukturom i akupresurom su određene tačke. Međutim, te tačke su ustvari glavni začepljeni krvni sudovi. Ukoliko se akupukturom iglom npr. promaši začepljeni krvni sud nije se ništa uradilo, samo se gore napravilo. Dok ja, ne mogu promašiti začepljeni krvni sud (zgrušanu krv), jer ispod prsta osjećam začepljenje koje može biti tanko kao igla i debelo kao mali prst.
    Last edited by Mabus; 01-09-06 at 15:46.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odlican topic!

    alternativna medicina je sasvim sigurno djelotvorna a to sto je zapdan medicina nije priznala niti ce ikad je sasvim druga stvar. alternativna medicina je mnogo mnogo starija od zapadne i potice iz stare kine, indije i ima holisticki pristup tijelu sto ce reci da tijelo dozviljava kao cjelinu i da daje sintezu duha(duse) i samog tijela i podstice samoiscjeljenje. moto alternativne medicine je lijeciti uzroke a ne posljedice kao sto je to slucaj kod zapadne medicine. Ipak, zapadna je neprevazidjena u nekim pitanjima kao sto je napr. hirurgija...

    Moja mama se oslobodila problema sa stitnom zlijezdom, metodom akupukture. Prije toga je sve zivo probala, isla kod svih mogucih doktora, sve zivo jer je imala bas velike probleme. Blagosilja dan kad je odlucila da ode na akupukturu jer je iz nekoliko seansi rijesila problem tako da ga nikad vise nije imala (Da kucnem o sto ispod tastature )

    I da, Zocky je u pravu jer postoji shema tacno odredjenih tacaka kuda se probadaju iglice
    Last edited by milicaaaaaaa; 01-09-06 at 16:08.
    Kako Vaša bolest ?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mogul se kako krajnika oslobodit preko akupunkture,jer sam ih vadio i opet mi je izrastao treci krajnik?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Akupuktura se izvodi sa iglama, zabadanjem istih u začepljene krvne sudove. ....
    To je onda neka super alternativna i nikom je ne bih preporucio

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Akupuktura se izvodi sa iglama, zabadanjem istih u začepljene krvne sudove.
    a sta ako ti pacijent ima prosirene vene?
    Kako Vaša bolest ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alternativna energija
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 21-07-10, 09:00
  2. Hmmmm....
    By kuglica in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 05-10-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •