Page 82 of 177 FirstFirst ... 327278798081828384858692132 ... LastLast
Results 2,026 to 2,050 of 4408

Thread: Majstori svog zanata

  1. #2026
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    282
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Nocas se gledam sa majstorom sto je meni zidao, treba ogradu oko placa da mi radi, priupitacu ga pa ti javljam
    E super. Hvala ti

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

  2. #2027
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kod mene su Uskokovici radili, Kemerling profili a okovi mislim da su Sigenia,pvc je u pitanju. Aluminijumske rade od Feal ili Alumil. Sto se tice sklapanja i montaze,sve perfektno,nidje rupice ili zazora da je ostalo.
    Moze li kontakt?

    montenegrina, ovaj broj nije dostupan. Imas li neki drugi, ne nalazim nigdje po netu?

  3. #2028
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Nadjoh broj Metrona.
    Prvo sto su me pitali zovem li po preporuci i cijoj :?
    u svakom slucaju su zauzeti do kraja godine, tako da nista.

  4. #2029
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Slavko 067 801 421. Možeš mu na vajber poslati za ponudu detalje.

  5. #2030
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Hvala, cuh se sa njim, cekam ponudu. Daju li garanciju?
    vidjeh sa Mikromont daje 15 god garancije na pvc, 10 na alu bravariju.

  6. #2031
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Na sta coek da obrati paznju kad unajmljuje nekoga za PvC/ALU bravariju? Na to koji je proizvodjac opreme koju koristi? Koji su dobri proizvodjaci?

    Dajte neke preporuke za majstore. Iz Alumil-a dobih preporuku za majstora, za tri prozora (2.4m ukupna sirina) trazio 2000, alu bravarija. Je li to neka cijena otprilike svuda? Ako jeste, mozda se ipak odlucim za PVC.
    Prelistala sam cijelu temu, vidjeh da je BitRate zadovoljan Mikromontom iz BP, a znam jos jednoga kome su radili, pa cu njih zvati za ponudu.

    @Dutch, vidjeh da si prosle godine i ti prikupljao ponude, imas li kakvu preporuku?
    Moja ti ova preporuka
    https://www.facebook.com/101566356676654/
    Direktni uvoznici Veka profila iz Njemacke.(prva ruka)

    Imaju ti prestanistvo i u Pg.
    Neko pomenuo Rapex,al njemu su cijene paprene....

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 21-09-20 at 09:36.

  7. #2032
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Miovrag, cuh se sa Metal Inz, poslace mi ponudu. Jesu tebi radili?
    zvala sam i Rapex, ne ucinjese mi se paprene cijene? Meni trebaju dva prozora da se odrade (jednokrilni i dvokrilni), u Rapex je to 570 eura. U Mikromont je 720 eur, npr. Ovo su cijene za alu bravaraiju.

    meni je papreno cijena koju mi je ispostavio jedan majstor iz PG, za ova prozora: 2000 eur i to po preporuci.

  8. #2033
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    I ovi što sam ti poslao su skupi(tri prozora 180 x 140, 120 x 140, 60 x 140 sa komarnicima i roletnama su bila 1200e od pvc) ali pojedini su mi mlatili cijene taman kao da su od zlata. Što se garancije tiče, mislim da imaš neku vrstu kod njih, jer ne pregovaraju oko okova isl iz razloga što su nepouzdani jeftiniji i neće da gube vrijeme na zamjene i popravke.

  9. #2034
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Evo svih ponuda koje sam dobila do sad, moze valjati nekome za orjentir. Ponude su za dva prozora, 124x80 i 124x180cm (jednokrilni i dvokrilni):

    1. Mikromont BP: 720 aluminijum, braon boja. Oko 400 eura pvc, braon boja. Rok 20-30 dana. Garancija 10 ili 15 godina. Wintech pvc profili.
    2. Almir Tuzi: 250 eura, ali ima samo bijeli pvc
    3. Rapex Bar: 570 eur aluminijum, braon boja. 450 eur pvc, braon boja. Rok 10 dana. Garancija 10 godina na bravariju, 2 na repromaterijal. Shuco PVC profili, Alumil aluminijumski.
    4. Metal Inzenjering; 799 eur aluminijum, braon boja. 629 eur pvc, braon boja. Rok 25 radnih dana. Garancija 2 godine. Veka PVC profili.

    Dutch, onaj tvoj Uskokovic mi jos nije nista poslao, dodacu i njegovu ponudu kad posalje.
    Ako imate jos koga saljite do nocas.
    Last edited by Tonya; 21-09-20 at 18:14.

  10. #2035
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Probaj VHM...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #2036
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    VHM će biti najskuplji. Taj iz Tuzi ako ima Vajs profile, to zaboravi, loš kvalitet. Meni su tipa za Vajs tražili 500-600e a ovi Kemerling su bili eto duplo, ali imam i jedno i drugo na kući pa je razlika očita.

  12. #2037
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Evo svih ponuda koje sam dobila do sad, moze valjati nekome za orjentir. Ponude su za dva prozora, 124x80 i 124x180cm (jednokrilni i dvokrilni):

    1. Mikromont BP: 720 aluminijum, braon boja. Oko 400 eura pvc, braon boja. Rok 20-30 dana. Garancija 10 ili 15 godina. Wintech pvc profili.
    2. Almir Tuzi: 250 eura, ali ima samo bijeli pvc
    3. Rapex Bar: 570 eur aluminijum, braon boja. 450 eur pvc, braon boja. Rok 10 dana. Garancija 10 godina na bravariju, 2 na repromaterijal. Shuco PVC profili, Alumil aluminijumski.
    4. Metal Inzenjering; 799 eur aluminijum, braon boja. 629 eur pvc, braon boja. Rok 25 radnih dana. Garancija 2 godine. Veka PVC profili.

    Dutch, onaj tvoj Uskokovic mi jos nije nista poslao, dodacu i njegovu ponudu kad posalje.
    Ako imate jos koga saljite do nocas.
    Saroliko. Je li ovo sa komarnicima?

  13. #2038
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,279
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Evo svih ponuda koje sam dobila do sad, moze valjati nekome za orjentir. Ponude su za dva prozora, 124x80 i 124x180cm (jednokrilni i dvokrilni):

    1. Mikromont BP: 720 aluminijum, braon boja. Oko 400 eura pvc, braon boja. Rok 20-30 dana. Garancija 10 ili 15 godina. Wintech pvc profili.
    2. Almir Tuzi: 250 eura, ali ima samo bijeli pvc
    3. Rapex Bar: 570 eur aluminijum, braon boja. 450 eur pvc, braon boja. Rok 10 dana. Garancija 10 godina na bravariju, 2 na repromaterijal. Shuco PVC profili, Alumil aluminijumski.
    4. Metal Inzenjering; 799 eur aluminijum, braon boja. 629 eur pvc, braon boja. Rok 25 radnih dana. Garancija 2 godine. Veka PVC profili.

    Dutch, onaj tvoj Uskokovic mi jos nije nista poslao, dodacu i njegovu ponudu kad posalje.
    Ako imate jos koga saljite do nocas.
    Sa Mikromontovim Wintech možeš imati problem kad istekne garancija. Jer ih niko u Crnoj Gori ne prodaje. Nemaju zastupnika ovdje. Kako sam nedavno radio stolariju, ono što mi je negdje bilo idealno sa kvalitetom, cijenom, i dostupnošću djelova to bi bio Salamander profil i Sigenijum okovi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #2039
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Koliko se sad kreću cijene stavljanja fasade po m2 sa skelom? Samo ruke i bez stiropora. Mrežica i ljepilo u dva sloja + bavalit.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  15. #2040
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Sa Mikromontovim Wintech možeš imati problem kad istekne garancija. Jer ih niko u Crnoj Gori ne prodaje. Nemaju zastupnika ovdje. Kako sam nedavno radio stolariju, ono što mi je negdje bilo idealno sa kvalitetom, cijenom, i dostupnošću djelova to bi bio Salamander profil i Sigenijum okovi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Hvala za info. Ko radi sa Salamander i Sigenijumom u CG? Je li Salamander bolji/gori/u rangu sa ovim gore sto sam navela?

    @Apolo zaboravih da napisem. Sve ponude su bez komarnika i bez roletni, tako sam trazila.

  16. #2041
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Miovrag, cuh se sa Metal Inz, poslace mi ponudu. Jesu tebi radili?
    zvala sam i Rapex, ne ucinjese mi se paprene cijene? Meni trebaju dva prozora da se odrade (jednokrilni i dvokrilni), u Rapex je to 570 eura. U Mikromont je 720 eur, npr. Ovo su cijene za alu bravaraiju.

    meni je papreno cijena koju mi je ispostavio jedan majstor iz PG, za ova prozora: 2000 eur i to po preporuci.
    Da jesu,tacno prije 4 godine.
    Meni isto bilo 2 prozora i terase da se zastakli 2fiksna dijela i dva prozora.
    Od prilike sa roletnom i komarnicima mi je bilo 370e za jedna prozor, a ovo za terasu me izaslo boga oca blizu hiljadu.
    Rapex je mozda spustio cijene,znam da su bili skupi. Po prozoru je bilo skoro 450e.
    Eto tako je najpametnije uzet svuda ponude i razmislit dje ces. Nedje nadjes zlatnu sredinu
    Edit: vidim da si trazila aluminijum,moj ti savjet samo Pvc.
    Meni je tako pasanog zaletio sam aluminijum,nista drugo,nisi mogao progovotiti ni rijeci. Na kraju stavio Pvc.
    Vidim da je metal digao cijene,i tada su bili jaki sa cijena al ja sam posao na preporuku i na kvalitet.
    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 22-09-20 at 07:07.

  17. #2042
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    @miovrag što je bio problem sa aluminijumom?
    Ja sam stavio aluminijum sa termoprekidom i baš sam zadovoljan. Mislim da je dugoročno bolja opcija od pvca za otvore većih površina, pogotovo za balkonska vrata.

    Brat je s druge strane stavio pvc i on je zadovoljan.

    Neko ima neki info u vezi cijena fasade?
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  18. #2043
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    @miovrag što je bio problem sa aluminijumom?
    Ja sam stavio aluminijum sa termoprekidom i baš sam zadovoljan. Mislim da je dugoročno bolja opcija od pvca za otvore većih površina, pogotovo za balkonska vrata.

    Brat je s druge strane stavio pvc i on je zadovoljan.


    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    Kazem sto su mi rekli par njih "majstora" koje licno poznajem sto montiraju prozore Alu i Pvc,da je bolje Pvc. Alu samo kao sto si rekao balkonska vrata i ulazna vrata,dok prozori pvc. Svi su mi rekli isto.
    Jedno im je zajedničko,vecina su radila u Rapex i otvorila samostalno. Sem par njih.
    E sada, konkretno ne znam koja je razlika.
    Odma cu ti reci i ovo,na poklon sam dobio dva prozora kada sam se uselio u stan od zeninog ujaka,stavili jbg turski/albanski profil i mnogo lose odradjeno(pvc) na duze staze. Tako da ima losih pvc prozora, zavisi od proizvođača.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  19. #2044
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    319
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Evo svih ponuda koje sam dobila do sad, moze valjati nekome za orjentir. Ponude su za dva prozora, 124x80 i 124x180cm (jednokrilni i dvokrilni):

    1. Mikromont BP: 720 aluminijum, braon boja. Oko 400 eura pvc, braon boja. Rok 20-30 dana. Garancija 10 ili 15 godina. Wintech pvc profili.
    2. Almir Tuzi: 250 eura, ali ima samo bijeli pvc
    3. Rapex Bar: 570 eur aluminijum, braon boja. 450 eur pvc, braon boja. Rok 10 dana. Garancija 10 godina na bravariju, 2 na repromaterijal. Shuco PVC profili, Alumil aluminijumski.
    4. Metal Inzenjering; 799 eur aluminijum, braon boja. 629 eur pvc, braon boja. Rok 25 radnih dana. Garancija 2 godine. Veka PVC profili.

    Dutch, onaj tvoj Uskokovic mi jos nije nista poslao, dodacu i njegovu ponudu kad posalje.
    Ako imate jos koga saljite do nocas.
    Traži ponudu i od LENOX firme. Čuo sam samo najbolje od par ljudi kojima su radili bravariju.

  20. #2045
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    VH Montengro su sigurno najkvalitetniji.
    Pokušaj od njih dobiti ponudu za Drvo aluminijum, eto čisto da uporediš. Obavezno sa termoprekidom izmejdu drveta i aluminjuma da ne bi došlo do kondenzacije i propadanja drveta.

  21. #2046
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    @miovrag Ja nisam ni razmišljao o pvcu zbog duplih balkonskih vrata (4m2) i 2 velika prozora (oko 3 m2), naročito jer su okrenuti ka istoku i jugu, pa kad upeče ljeti sunce, dugoročno bi sigurno bilo problema (kažu majstori da se pvc iskrivi s godinama i teži je od aluminijuma pa stradaju i šarke).

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  22. #2047
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    I meni jedan od ovih kontakata juce rece da je bolja izolacija sa PVC-om nego sa aluminijuom, zbog samih karakteristika materijala.

    nego, ne vidim da se igdje kod nas pominje staklo u profilima. Je li to uniformisano ili ima opcija? Jedini koji su u ponudi naznacili tip i debljinu stakla je Metal Inzenjering (4+16+4 FLOT), a vidim po drugim forumima vise diskutuje o staklima nego o profilima kad se prica o kvalitetu bravarije. Neki savjet oko toga?

  23. #2048
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    I meni jedan od ovih kontakata juce rece da je bolja izolacija sa PVC-om nego sa aluminijuom, zbog samih karakteristika materijala.

    nego, ne vidim da se igdje kod nas pominje staklo u profilima. Je li to uniformisano ili ima opcija? Jedini koji su u ponudi naznacili tip i debljinu stakla je Metal Inzenjering (4+16+4 FLOT), a vidim po drugim forumima vise diskutuje o staklima nego o profilima kad se prica o kvalitetu bravarije. Neki savjet oko toga?
    Mislim da oni troslojno staklo kod njih,al mozes da ih pitas isto. Pa i ja sada vidim da vise pricaju o staklu,nego o bravariji. J
    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    @miovrag Ja nisam ni razmišljao o pvcu zbog duplih balkonskih vrata (4m2) i 2 velika prozora (oko 3 m2), naročito jer su okrenuti ka istoku i jugu, pa kad upeče ljeti sunce, dugoročno bi sigurno bilo problema (kažu majstori da se pvc iskrivi s godinama i teži je od aluminijuma pa stradaju i šarke).

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    Eto,ne znam meni su rekli da se krivi aluminijum:lolblue:Nisu dzabe rekli stari: "Drži vodu dok majstoru ne odu!"
    Meni je 3,9m zastakljena terasa isto juzna strana,pici sunce po cio dan. Eto 3.5godine,za sada je sve ok.

  24. #2049
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Nekako mi djeluje logičnije da će se pvc prije deformisati vremenom zbog izloženosti različitim uslovima.

    Što se tiče stakala, ja sam samo birao između običnih i mutnih, a nuđena su mi i neka što ne prenose toplotu i hladnoću od spolja ka unutra.

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  25. #2050
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    pvc je definitivno bolji izolator od aluminijuma a sto se stakla tice pa idite samo tom logikom da vam staklo cini pa nekih 80% prozora...samim tim je i bitno koje je staklo koja debljina koliko slojeva i tako dalje ali svakako ne treba zapostavit ni profile i okove.

Page 82 of 177 FirstFirst ... 327278798081828384858692132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Majstori NON STOP?
    By Corwin in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-10, 02:41
  2. majstori u bd ?
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-09, 10:44
  3. Majstori za Pezo
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-08, 21:13
  4. Cetinjski majstori
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 16:29
  5. Majstori foliranti
    By Splinter in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-06, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •