Page 5 of 176 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 4398

Thread: Majstori svog zanata

  1. #101
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @tigrovo_oko

    I ja sam htio da radim ovako nesto samo da izbacim ovu tus kabinu koju imam i na postojece plocice odradim izolaciju i podizanje nivoa za potrebnu visinu odvoda itd.
    Samo bi odradio one kao blokove ivicom tipa 10x10 kao rub tus kabine...

    Reci mi orijentaciono koliko kosta izolacija,odvod (gdje si ga nasla) i kompletan posao majstora ako si to radila kod sebe?hvala

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #102
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Odvode imaš u Okovu i Volvoxu, a vjerovatno ima i kips, možda Centrometal nisam sigurna. Cjene su mu od 80-100e pa i jače.
    Radila sam cijelo kupatilo od 6m2 tako da za to što ti hoćeš ne znam da li će ti cijene odgovarati, ali od svega je najskuplji vodoinstalater za pripremu vodovodne i kanalizacione instalacije, sama izolacija nije toliko skupa (tu do 150e), mada ni lomljenje starih pločica, čišćenje i odnošenje šuta, trebalo je i taj dio za kadu betonirati sa padom, pa donošenje, nošenje i postavljanje pločica nije nimalo lak posao. Računajući pločice koje su me ispale nešto ispod 12e, kupatilo me u ovoj fazi koštalo 2 hiljade. Onda dolaze staklo i sanitarije tako da je kupatilo fina investicija. Ako pločice sam donosiš i nosiš, sam iznosiš šut (a pritom znaš đe se odlaže, jer ne bi smio u kontejner) možeš da uštediš u tom dijelu, pa ti majstor za ruke uzima od 6, 8 ili 10e. Ali valja uzeti nekog provjerenog po preporuci.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U MG Staklo završih posa', bio sam do Albe prvo nego nije radila, hvala svakako!
    Evo kako je ispalo, još mi je ostalo samo lajsne ukrasne neke na obodu da stavim jer se vide krajevi ovih revizora što sam stavljao



    Skoro sam pri kraju sa renoviranjem, ostalo još kupatilo, tj. ostala je samo tuš kabina da se izabere.

    To kupatilo je renovirano prije neku godinu, full je sređeno, samo mijenjam sad kadu za tuš. Ovo napominjem jer su ispod kade te što sam skinuo sve pločice zdrave, dakle samo se slivnik onaj vidi. Ono što ja hoću je stakleni paravan na pločice direktno ali tu čujem 100 mišljenja, te da se ne preporučuje, da je rizično sa hidroizolacijom, da se mora to baš profi odradit inače protoči ovome ispod mene itd...

    Koliko sam shvatio to ide ovako:

    U taj prostor od 120x80 đe će biti paravan, moram da dižem pločice i onda se zida taj dio 6-7cm kako bi se ugradio slivnik. Onda keramičar preko toga odradi hidro-izolaciju i onda preko toga ide sa pločicama + niveliše taj pad ka slivniku?

    Ima li ko iskustva, je li stvarno frka to napravit ili da tražim alternativu?

    Alternativu sam našao danas, tuš stijene na koju se kači stakleni paravan. ona je 10cm visoka sa slivnikom ispod se veže sifonom tako da nikakve prepravke ne trebaju da se rade - ali ipak ako nije big deal, radije bi da nema ništa dolje

    Koliko je bila cijena za ove zidove, po m2?
    Je*o si majku ovom štoku zbog stekera, žali boze, ali kad ne znamo... I sam sam imao slicnih pehova.

    Poslato s Jadrana

  4. #104
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Koji je opuč čistiti ovo staklo, svaki put ga opsujem haha. Svaka kap se vidi, da znate bijeli Smac za kamenac, nema mu ravnog

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Je*o si majku ovom štoku zbog stekera, žali boze, ali kad ne znamo... I sam sam imao slicnih pehova.

    Poslato s Jadrana
    Haha, ne pominji mi štok, lik je to uradio bez moga znanja, kad sam vidio što je napravio imao sam ga udavit', dao sam mu mjesec dana fore da mi nađe tu lajsnu ili da donosi nova vrata, ne zanima me, mada neće biti problem jer često postavlja ova vrata. Nije se veli moglo drugačije, a reko to da se stavi manji šteker, ili da se oštema par cm ulijevo to ništa je li?

    Što se tiče zidova, 5e po m2, silver sahara, odradio je iz nekoliko razloga:

    - dosta mi je velik hodnik a bez svjetlosti dnevne tako da ga sahara otvara maximalno.

    - za održavanje ne može bolje, kako je hodnik uzak, desi se da se zakače zidovi, posebno ako se što unosi, nema greške, niđe čulo nije

    - zbog svoje tehnike nanošenja, savršeno skriva neke nesavršenosti kod zidova, ako je đe što krivo i slično

    - Bog te pita sledeći put kad ću morati da je opet radim, dok bi sa klasičnim bojama kroz 2 godine opet morao krečit.




    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. #106
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    5€ sa materijalom i rukama?

    Safara je odlicna, i nikad ista, zavisi od svjetlosti i ugla.

    Oštećenja: mogu bas dobro da se maskiraju ako do njih i dodje, meni su sa kuhinjom ostetili ulaz na 2 mjesta, sanirao sam sa malo sahare i sunđera.

    Poslato s Jadrana

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Samo ruke, litar sahare je oko 15e, litar je dovoljan za 8-9m2. Mada 3l je 32e, litar dođe skoro gratis.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. #108
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Samo ruke, litar sahare je oko 15e, litar je dovoljan za 8-9m2. Mada 3l je 32e, litar dođe skoro gratis.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    Znaci 6-7e m2 izadje... lijepa je ta tehnika i primjetio sam da je hit.Drug mi drzi Bordo i sad je otvorio lokal pa je radio neke zidove.Sundjerom,gledajuci to kako radi ,svaki je projekat unikat ne moze opet isto ponovit.

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Mogao bi bitrate da ti naprave ovaj kao ivicnjak izdignuce i da ti tako oivice taj prostor za tus s tim sto bi morao staklo napravit okolo tj ono kao na vrata da ti se zatvara.
    Eto cisto neka opcija da mozda ne dizes te plocice, stemas itd. Koliko ce to bit vizuelno ne znam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    To mi je prvo palo na pamet ali mislim da ne može jer nema pada pa bi se voda predugo zadržavala na pločice.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 09-02-18 at 08:36.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #111
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ima li ko kakav br nekog stakloresca da mi obicno ogledalo stave 120s70,80..Zvah one Marase kod Dijon-a 35e
    Stv sramotaaa,lik mi je za 20e to ugradjivao nego mu br izgubih..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Probaj u MG staklo, mada ne vjerujem ni da su oni jeftiniji. Meni su za 3 pleksiglasa 40x40cm uzeli 22 eura, čini mi se mnogo.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  13. #113
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Probaj u MG staklo, mada ne vjerujem ni da su oni jeftiniji. Meni su za 3 pleksiglasa 40x40cm uzeli 22 eura, čini mi se mnogo.
    Hvalaa na inf..Poci cu kod ekononske ima jedan iza mimia onamo.Nego mu br nemam.

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,678
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U MG Staklo završih posa', bio sam do Albe prvo nego nije radila, hvala svakako!
    Evo kako je ispalo, još mi je ostalo samo lajsne ukrasne neke na obodu da stavim jer se vide krajevi ovih revizora što sam stavljao



    Skoro sam pri kraju sa renoviranjem, ostalo još kupatilo, tj. ostala je samo tuš kabina da se izabere.

    To kupatilo je renovirano prije neku godinu, full je sređeno, samo mijenjam sad kadu za tuš. Ovo napominjem jer su ispod kade te što sam skinuo sve pločice zdrave, dakle samo se slivnik onaj vidi. Ono što ja hoću je stakleni paravan na pločice direktno ali tu čujem 100 mišljenja, te da se ne preporučuje, da je rizično sa hidroizolacijom, da se mora to baš profi odradit inače protoči ovome ispod mene itd...

    Koliko sam shvatio to ide ovako:

    U taj prostor od 120x80 đe će biti paravan, moram da dižem pločice i onda se zida taj dio 6-7cm kako bi se ugradio slivnik. Onda keramičar preko toga odradi hidro-izolaciju i onda preko toga ide sa pločicama + niveliše taj pad ka slivniku?

    Ima li ko iskustva, je li stvarno frka to napravit ili da tražim alternativu?

    Alternativu sam našao danas, tuš stijene na koju se kači stakleni paravan. ona je 10cm visoka sa slivnikom ispod se veže sifonom tako da nikakve prepravke ne trebaju da se rade - ali ipak ako nije big deal, radije bi da nema ništa dolje

    Ja sam odvod uzeo ovakav http://www.itim.rs/detalji/?si=2688. Racunaj za coklu donju 8-10 cm, tu ti ide obicna cigla, meni je to keramicar ozida za 20 eura ili tako nesto. Hidroizolaciju uzmes kema hidrostop elastik, dzak je oko 50 eura, ima za 7-8 kvadrata dva premaza da se stave. Pad ce ti lako stavit da ti ide put odvoda, samo malo vise ljepila na suprotnu stranu ce stavit, da podigne. Ja sam stavio 2 stakla po mjeri, sa strane i naprijed i povezani su kao sipkom nekom, oko 250 eura je bilo u MG STAKLO, a ako ces vrata ona ispanu u krv, oko 700-800 zbog nekih sarki specijalnih i govana. Ako imas prostora mozes da ozidas po nekim standardnim dimenzijama, pa da gledas da kupis u kips ili tako nedje gotove. Ako iskopam sliku, poslacu ti.

    EDIT: Imas i ove sto rade tus kabine https://www.facebook.com/aluminijskeogradepodgorica/
    Last edited by |G60|; 09-02-18 at 14:38.

  15. #115
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sutomore
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ove odvode imate u skadar po 35e,dok su jod nas duplo skuplji.
    što se tiče tehnike sahara,to je jedno s**** obično.Nekvalitetna je vremenom izblijedi takvi materijali treba 10 godina da stoje da se ne promijeni nijansa.A ona već poslije 2-3 gubi boju.To što radi bekament i maxima je loše.Koga interesuju tehnike neka podje na stari ima prodavnica Valpaint,jedna jedina u Cg,kvalitet je daleko bolji,ali i skuplji.Cijene po kvadratu su od 5e pa gore,sve zavisi od materijala i boje

    Послато са D2533 уз помоћ Тапатока

  16. #116
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dimic2005 View Post
    Ove odvode imate u skadar po 35e,dok su jod nas duplo skuplji.
    što se tiče tehnike sahara,to je jedno s**** obično.Nekvalitetna je vremenom izblijedi takvi materijali treba 10 godina da stoje da se ne promijeni nijansa.A ona već poslije 2-3 gubi boju.To što radi bekament i maxima je loše.Koga interesuju tehnike neka podje na stari ima prodavnica Valpaint,jedna jedina u Cg,kvalitet je daleko bolji,ali i skuplji.Cijene po kvadratu su od 5e pa gore,sve zavisi od materijala i boje

    Послато са D2533 уз помоћ Тапатока
    A bolje i 3god kad nije preskupa vala.Nego kao ja jedan zid u neku zelenu stv prelijepu,svi su odusevljeni..30e litar "vodoperiva" ja prije mj dana da maknem nesto kad vidim ja kako drljam lagano da oce da izblijedi..Podjoh tamo i rekoh druze rece li mi ti da je ona boja vodoperiva.A kaze on meni: znas kako,oni tako kazu sad mi ne mozemo da garantujemo..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  17. #117
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sutomore
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Druže to se ne drlja nego se lagano(ovlaš) predjela,ali uvijek ostaje da se vidi i to što očistiš.Ja pričam o kvalitetu boje A ne o čišćenju

    Послато са D2533 уз помоћ Тапатока

  18. #118
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Zna li ko dje moze da se nadje ona plasticna lamperija za kupatilo? Eventualno oko koliko se krece cijena? Hvala

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #119
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Nekad je u Neckom moglo da se nađe. Ne znam sad

  20. #120
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Radi li ko u CG zvucnu izolaciju plafona, i zna li ko sto o tome? Izludjese me komsije nenormalne sa skakanjem po citav dan


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  21. #121
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Nista postici nećeš.

    Poslato s Jadrana

  22. #122
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Plati komšijama neka urade izolaciju poda . Vjerujem da je najbolji način ako imaš visok plafon da uradiš spuštene sa prostorom između. Eventualno taj prostor da se popuni nekom vunom ili slično

  23. #123
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default Majstori svog zanata

    Ne mogu, posvadjao sam se sa go*nima
    gledao sam te sisteme na netu i ima prostora jer su visoki plafoni, nego me interesuje radi li ko to odje, a da se razumije, koje materijale stavljaju itd. Vidim po Srbiji ima nekih firmi koje djeluju ozbiljno. Ustvari ono sto me najvise interesuje je li neko probao to da radi, ima li svrhe


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Last edited by dusman; 13-02-18 at 22:19.

  24. #124
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna li neko dje moze da se ocisti sistem od auto klime? Zaribo kompresor i napravio šljaku u sistem.

  25. #125
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ima li ko kakvog gipsara ?
    Ne trebaju mi nikakvi fini radovi.Nego plocama da neke postojece otvore samo da zatvorim .Tako da mislim da se rabota moze za 2sata zavrsit..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

Page 5 of 176 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Majstori NON STOP?
    By Corwin in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-10, 02:41
  2. majstori u bd ?
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-09, 10:44
  3. Majstori za Pezo
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-08, 21:13
  4. Cetinjski majstori
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 16:29
  5. Majstori foliranti
    By Splinter in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-06, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •