Page 41 of 43 FirstFirst ... 3137383940414243 LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 1051

Thread: Majstori svog zanata

da probušim prolaz iz sobe u potkrovlje,značu bušenje ploče, ima li ikakvog načina da se to uradi a ne napravi haos po stanu od prljavštine i sl

Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Najbolje je niko d asmršaš i izdušiš malo

Ovo što extravaganca govori je totalno tačno, logički i smao je eto navedeno da znaš kako ide, a nije mi jasno što se Djalac smije. Vjerovatno nije shvatio o čemu čovjek priča.
    Jasno jasno, svakako na svoju ruku nebih nista dira, majstor bi mi dao svoje preporuke.
    Mislim na ova vrata sto su uska, sto se ulazi iz kuhinje u lođu, to je najtanji zid u stanu, od opeke najobicniji, mislim da tu nema problema nikakvih, to bi moga i sam macom za 20 minuta opeglat, dok ove ovamo nisam siguran, tu se nebih ni usudio da ista radim dok mi majstor ne kaze nema problema da se prosiri toliko u sirini, mada za njih se moze reci da su standardne velicine, i da ih ne diram velike stete, to je vec kozmetika, dok je ulaz u lođu iz kuhinje već realna potreba da se proširi.

Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Jasno jasno, svakako na svoju ruku nebih nista dira, majstor bi mi dao svoje preporuke.
    Mislim na ova vrata sto su uska, sto se ulazi iz kuhinje u lođu, to je najtanji zid u stanu, od opeke najobicniji, mislim da tu nema problema nikakvih, to bi moga i sam macom za 20 minuta opeglat, dok ove ovamo nisam siguran, tu se nebih ni usudio da ista radim dok mi majstor ne kaze nema problema da se prosiri toliko u sirini, mada za njih se moze reci da su standardne velicine, i da ih ne diram velike stete, to je vec kozmetika, dok je ulaz u lođu iz kuhinje već realna potreba da se proširi.
    Samo pazi da nađeš majstora iskusnog koji će ti pošteno(po cijenu toga da neće prihvatiti posao) reći da li to da radiš ili ne zbog sigurnosti.Ja sam,davno,kad sam renovirao stan htio da uklonim dimnjak(u prizemlju živim,niko u vertikali ne loži niti namjerava).Dođe kralj,pitam ga,može li(da poslije ne bude problema i da se dimnjak komplet ne sruči odozgo) to da se odradi.Veli:može,popodne sam tu s mašinom,kidamo ga,ne brini.Kad sam načuo da eventualno ako neko nekad odluči da loži moram sve vratiti u prvobitno stanje i da postoji mogućnost da se komplet dimnjak sruči dolje kad moj dio okinem,rekoh mu "Ne,hvala". Navika sam se na taj dimnjak poslije mjesec dana i tako i dan danas

Sent from my room

Quote Originally Posted by joni View Post
    Preporuka za nekog ko bi izbetonirao betonsku košuljicu od ~8cm,sa armaturnom mrežom na postojeći trotoar ispred zgrade.P=27m˛.Plaćanje preko računa!

Sent from my room
    Neka preporuka?

Sent from my room

Treba mi dobar kosac ako ima neko nekoga da preporuci.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

preporuka za neku gradjevinsku grupu (salovanje, zidanje, betoniranje, armiranje) ?
    Uslov je da imaju firmu

Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka

Quote Originally Posted by herkul07 View Post
    preporuka za neku gradjevinsku grupu (salovanje, zidanje, betoniranje, armiranje) ?
    Uslov je da imaju firmu

Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
    Evo i ja da se pridružim.
    Neka preporuka?

Sent from my room

preporuka za molere i krecenje?

Uslov je da imaju firmu i placanje ide preko racuna.

Hvala

Može li neko da mi preporuči majstore za: betoniranje, armiranje, zidanje i šalovanje. Ne mogu normalnog čovjeka naći za posao od četri dana maksimum, uzalud imam sav materijal, dasku, podupirače, alat, itd. Treba mi neko da odradi posao do 20-og juna.
    Svi su po principu zovi me sjutra pa kada ga zoveš sjutra kaže javljam ti se večeras ili sjutra da pogledam što ima da se radi i naravno nikada se ne javi. Čudna neka epidemija zavladala.

Potreaban mi je keramičar nešto hitnije (ovih 10 dana), pa ako neko ima preporuku ili zna za nekoga bio bih zahvalan.
    ''We can live without religion and meditation, but we cannot survive without human affection''

Potreban mi je neko u Podgorici da popravi ruter tj. internet koji je prestao da radi.
    Situacija je sledeca: nedje proslog ljeta kad sam uveo optiku, angazovao sam nekog covjeka sa foruma, zaboravio sam mu ime sad, koji mi je sproveo od glavnog rutera kablom do rutera u drugi dio stana, cini mi se da je odvojio zice kako bi taj drugi ruter u dnevnu imao internet, tako nesto.
    Radilo je malo, pa je poceo internet od tog drugi rutera da puca nakon par minuta, dolazio je i napravio, onda je opet radilo, opet pucalo pa radilo i sad ne radi uopste. Zvali ga, kaze nema garancije za ruter (koji nam je prodao) ne moze da dodje i da nadjemo nekog drugog ali taj problem cu rijesit ja kad se vratim u CG, nego sad mi treba neko ko bi ovo umio da mi napravi jer nemamo internet u pola stana dje nam je potrebniji.
    Last edited by N_L; 11-06-19 at 18:22.
    rm -rf /

Pretpostavljam da treba podesiti softverski taj ruter, ali odvajanje zica....prvi put cujem.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Zar nije logicnije onaj pojacivac signala da si uzeo?

Tebi treba powerline adapter.

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Pretpostavljam da treba podesiti softverski taj ruter, ali odvajanje zica....prvi put cujem.
    Da mislim da je parametre mijenjao neke pa mozda se nesto sjebalo sad opet. Ni meni nije najjasnije bilo, tj jes u momentu no sam zaboravio, valjda je iz kabla sto ide u glavni ruter odvojio neke sto su viska, napravio fakticki novi kabl i u ruter u drugu sobu koja salje drugu mrezu koja radi u taj dio stana.
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Zar nije logicnije onaj pojacivac signala da si uzeo?
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Tebi treba powerline adapter.

Imao sam topic o ovom problemu i sve sam to razmotrio i nije mi odgovaralo sto zbog kvaliteta interneta koji bi isao npr preko powerline adaptera sto zbog konfiguracije stana za pojacivac itd. Ne sjecam se sad tacno, ja sam svakako mislio da mi je lakse tuda kuda sam vec i imao rupe da razvucem iz glavnog rutera kabl u neki AP koji ce dalje dijelit al ni to nesto nije valjalo, nemam pojma sad no eto da mi neko strucan dodje i napravi to mi treba
    rm -rf /

Jesi probao uopšte neki powerline? Imam 2 seta u stanu i radi perfektno već godinu dana.

I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

To se može riješiti na više načina. Najbolje je to što imaš kabl iz jednog u drugi ruter. Što se tiče rešenja sa powerline ili "rutera" koji radi u repeat modu, rešenje je OK ako je signal sa glavnog rutera kvalitetan(zavisno od jačine signala koja zavisi od udaljenosti od rutera brzina interneta se recipročno sa povećanjem udaljenosti smanjuje). Da sam u PG to bi napravio, ako mi se javi neko od drugova šaljem ti broj na PM da se dogovorite.

Broj nekog molera iz pg ?

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

067 610 000, Bane. Odlican.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Preporuka za nekoga ko dobro malterise?

Jeste li nekad sami gletovali i krečili? Iskustva?

Jesam ja krecio i gletovao neke ne velike povrsine(par m2). Mogu ti reci da sam sam sebe iznenadio gletovanjem jer mi je ispalo toliko dobro da se skoro nije moralo smirglati.
    A krecio sam cijeli stan sebi, kad mi je majstor trazio 180e plus materijal Malo sam spor ali radim bez greske, mada se zena zalila da malo vise prosipam okolo ali sam rezultat krecenja bez greske.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

Quote Originally Posted by kljift View Post
    Jeste li nekad sami gletovali i krečili? Iskustva?
    Krečio jesam. Ako ćeš bijelom možeš lagano. Odnosno samo budi pažljiv i prwcizan i biće to dobro. Brzo ćeš se uhodati. Probao sam i sa različitim bojama, tu je već zeznuto. Isto treba malo iskustva. Ali ako si vičan majstorluku ukapiraćeš i to. Gletovanje ista stvar. Ja Sam neki zid pored vrata gletovao, nema puno tako da nije loše ispao. Naravno posle ga šmirglaš. Sve se može ako imaš volje. Ali isto je rajatnije kad platiš. I ako si oženjen izbjegneš neizostavnu prepirku sa suprugom.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

radio sam krov skoro i preko nastresnice od terase stavio lim, pritom i otvorio prolaz na krov kroz nastresnicu. ovaj sto mi je radio se ne javlja a negdje pusta vodu nastresnica oko otvora i na kraju.

imate li broj nekog da mi to vidi?

Slikaj o cemu se radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Hellblazer...

Page 41 of 43 FirstFirst ... 3137383940414243 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)