Page 55 of 177 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 4407

Thread: Majstori svog zanata

  1. #1351
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Dalibor Dado Ivanovic, imas ga na FB.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  3. #1352
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Gdje u Pg da ugradim auto muziku (samo radio), ali profesionalno (a da nije Šarović)?

  4. #1353
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Gdje u Pg da ugradim auto muziku (samo radio), ali profesionalno (a da nije Šarović)?
    Dovedeš kod mene i sve spojimo da bude fabrički.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  5. #1354
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    210
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ko radi kapije od gvozdja.
    meni je stvarno radio terasu ali je top covjek i majstor.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

  6. #1355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ljudi, treba mi majstor koji će mi sanirati fasadu na južnoj strani stana. Naime jednom ili 2 puta godišnje kad je baš jaka kiša sa južnim vjetrom kroz neku šupljinu voda nađe put i rezultat toga je da mi je ugradni plakar koji je naslonjen na taj zid bio vas mokar, ne cijelom širinom ali taj metar dužni na zidu bude vlažan. Ovo se ne dešava kad su obične kiše jake, može da bude provala oblaka ali ako ne pada pod kosinom tj. sa vjetrom, nema frke. Ipak, ormar sam razmontirao, hoću da saniram to jednom za vazda (dogovaram se sa komšijama da odradimo demit fasadu no sporo to ide a ja bi da sredim barem svoj dio, privremeno)
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #1356
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja bih na tvom mjestu vidio i onaj balkonic iznad, dogovori se sa komsijom i pusti vodu da zalijeva onaj desni cosak, moze biti da lakse voda tu udje.

  8. #1357
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,937
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Voda je cudna..prije koju godinu mi vlazilo nekih pola metra jednog spoljnjeg coska i ja sam sve zivo probao, izolovali sve sto se moglo ali i dalje vlazi kad je kisa... a na kraju je bio crijep pomjeren od vjetra i slivalo se niz zid.
    Zakljucak: dobro provjeri i montiraj ormar tek kad budes 100% siguran jer nekad iako ti se cini ocigledno, ne bude to izvor problema na kraju.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #1358
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Da li neko ima iskustva sa PVC stolarijom koju ugrađuje Fab Live?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #1359
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Potreban majstor za remont stare TA peci CER 3 KW. Neispravan termostat koji aktivira grijace (potrebna nabavka novog, i ugradnja).

  11. #1360
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ljudi, treba mi majstor koji će mi sanirati fasadu na južnoj strani stana. Naime jednom ili 2 puta godišnje kad je baš jaka kiša sa južnim vjetrom kroz neku šupljinu voda nađe put i rezultat toga je da mi je ugradni plakar koji je naslonjen na taj zid bio vas mokar, ne cijelom širinom ali taj metar dužni na zidu bude vlažan. Ovo se ne dešava kad su obične kiše jake, može da bude provala oblaka ali ako ne pada pod kosinom tj. sa vjetrom, nema frke. Ipak, ormar sam razmontirao, hoću da saniram to jednom za vazda (dogovaram se sa komšijama da odradimo demit fasadu no sporo to ide a ja bi da sredim barem svoj dio, privremeno)
    Isti je slučaj kod mene,srecom samo sto ja nemam ormar ko ti. Nego mi je to terasa,koju su pretvorili u djeciju igraonicu. I sto kazes kada pada jaka kisa sa juga k vjetrom,vlazi zid. Kod mene je problem fasada,stara zgrada 89 nista nije radjeno ni krecenje cak,tako da mi probija kroz fasadu i vlazi zid. Srecno

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  12. #1361
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kako se montira sifon za lavabo

    da ne biste tražili majstora koji će skupo da vam naplati montiranje sifona za lavabo možete i sami. Nije teško

    Danas je, međutim sve mnogo lakše, zato što su sifoni za lavaboe uglavnom izrađeni od plastike. U prošlosti to nije bio slučaj, jer su sifoni izrađivani od čvrstih materijala. Na spojevima metalnih delova sifona na lavabou su morale da postoje gumice, a upravo tu je nastajao problem prilikom montaže.
    Naime, vrlo često se događalo da osoba, koja pokuša samostalno da izvrši montažu takvog sifona, pogreši, odnosno okrene gumicu kako ne bi trebalo, pa je sifon cureo. Tada bi obično problem bio rešen dodatkom takozvane kučine, uz čiju pomoć je dolazilo do prestanka curenja na spojevima.
    Na svu sreću, danas je sve to mnogo lakše. Elastične cevi koje su izrađene od plastike su mnogo jednostavnije za montažu, pa su mnogi vodoinstalateri saglasni da je za montiranje sifona za lavabo potrebno izdvojiti tek oko pola sata vremena.
    Podrazumeva se da će vam biti potreban komplet sa elastičnim crevom za sifon, kao i šrafciger.
    Najpre je potrebno da odvrnete onaj šraf, koji se nalazi na sredini, pa da na taj način metalni deo u potpunosti odvojite od elastičnog plastičnog creva za sifon.

    Zatim je potrebno da drugi kraj tog sifona ugurate u odvod, koji se nalazi u zidu. U tom slučaju može doći do određenih poteškoća, a koje se javljaju upravo zbog gume, koja bi trebalo da postoji na odvodu. Naravno da vodoinstalateri imaju rešenje za to. Dakle, ukoliko odlučite da montirate sifon za lavabo samostalno, preporuka je da od tečnog sapuna ili kupke za tuširanje napravite sapunicu, pa da blago ovlažite cev time. Na taj način ćete mnogo lakše moći i da postavite taj deo plastičnog sifona u odvod.
    Na drugoj strani je potrebno da prethodno razdvojen metalni deo postavite na rupu, koja se nalazi na odvodu lavaboa. Imajte na umu da i ovde možete imati određenu teškoću, jer u principu sve zavisi od toga kakav je metalni deo u pitanju. Savremeni sanitarni elementi nude i moderniji metalni deo, ali svakako je postupak vrlo sličan.
    Sa donje strane ćete postaviti drugi deo elastičnog creva za sifon, ali ne zaboravite da na njega stavite i gumicu, koju ste dobili prilikom kupovine.
    Završite celokupan postupak montaže sifona za lavabo tako što ćete šrafcigerom zategnuti šraf na metalnom delu odvoda. Vrlo je važno da u tom slučaju ne preterate sa zatezanjem šrafa, jer može biti potpuno kontraproduktivno. Uopšteno govoreći, preporuka majstora jeste da ne zategnete do kraja, već samo blago. Nakon toga bi trebalo da pustite mlaz vode i proverite da li ima curenja ili ne. U slučaju da do curenja dođe, jednostavno zategnite šraf malo jače.
    Izuzetno je važno da crevo sifona za lavabo ima oblik, koji podseća na slovo U latiničnog pisma. A to je bitno zbog razlike u nivoima, odnosno da ne bi dolazilo do zadržavanja vode u sifonu.
    Na kraju, da bi ste potpuno bili sigurni da je montaža sifona za lavabo izvršena pravilno, pređite papirnom maramicom ili nekom tkaninom preko sifona, s tim da je prethodno potrebno da pustite mlaz vode. Taj korak je izuzetno značajan za proveru, jer ćete videti da li sifon curi, pa ćete uspeti i problem da otklonite u samom startu.

    https://www.srbijaspace.rs/

  13. #1362
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ljudi, treba mi majstor koji će mi sanirati fasadu na južnoj strani stana. Naime jednom ili 2 puta godišnje kad je baš jaka kiša sa južnim vjetrom kroz neku šupljinu voda nađe put i rezultat toga je da mi je ugradni plakar koji je naslonjen na taj zid bio vas mokar, ne cijelom širinom ali taj metar dužni na zidu bude vlažan. Ovo se ne dešava kad su obične kiše jake, može da bude provala oblaka ali ako ne pada pod kosinom tj. sa vjetrom, nema frke. Ipak, ormar sam razmontirao, hoću da saniram to jednom za vazda (dogovaram se sa komšijama da odradimo demit fasadu no sporo to ide a ja bi da sredim barem svoj dio, privremeno)
    Budi oprezan jer mozes vse zavrsiti i da ti opet vlazi. Moja svekrva u Bloku 5 iam isti problem. Juzni zid, i kada pada kis asa juznim vjetrom unutra sve mokro. Odradili su fasadu na svom stanu, sve sanirali ali kako je 14 sprat a ima jos dva, komsij enijesu i evo sveista stvar. Bilo je malo bolje, ali sada potpuno isto, fasada im je bacena para
    Zato nekako bi se trebao ispitati put vode.

  14. #1363
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Ja sam odradio cijeli spoljni zid sa hidroizolom pa fasadex farbom. Jer na petom spratu nije moglo drugačije... Uradio sam to prvenstveno zbog kondezacije. I od tada je sve ok. Na zidu nema nikakvih promjena čak ni kada je najjači južni vjetar sa kišom.

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  15. #1364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Da nemaš kontakt toga ko ti je radio?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. #1365
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Imam, on je meni radio dosta toga po stanu i ima iskustva sa starogradnjom.
    Prema meni je bio korektan.

    Znamo svi kakvi su majstor kako se kome zalomi..

    +38267435676 Nikica


    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to skodilak For This Useful Post:


  18. #1366
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Odlično, hvala puno!
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  20. #1367
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Preporuka za majstora za klima uređaj?
    Klima ima mali problem sa odvodom vode i da je dezinfikuje .

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  21. #1368
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by herkul07 View Post
    Preporuka za majstora za klima uređaj?
    Klima ima mali problem sa odvodom vode i da je dezinfikuje .

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
    067/202071

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #1369
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    broj nekog limara da valja?

  23. #1370
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Broj nekog da razbije na balkon dje je oluk ,stavi fini odliv,zastiti i to je to.Jer podliva oko oluka pa treba malo to rastemat 20x20cm nabit slivnik,zastitu stavit,sto znam ja uglavnom sat vremena rabote.Jedan mi je to mazao 20e ali nidje veze.Sad mi rasteze svako malo.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. #1371
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,711
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    A i meni bi valja broj vodoinstalatera koji zna napravit ugradni vodokotlić...

  25. #1372
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    A i meni bi valja broj vodoinstalatera koji zna napravit ugradni vodokotlić...
    zeljko 067 529 818

  26. The Following User Says Thank You to arlekino For This Useful Post:


  27. #1373
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Treba mi mišljenje u vezi greda - da li je neko radio farbanje istih, kojom bojom/farbom (proizvođač), na šta obratiti pažnju prije farbanja (zaštita neka, nešto)?

    Moje su tamne (braon) i bih da ih ofarbam u bijelu ili neku svjetliju nijansu - kako su visoko (potkrovlje mi ide od 2 do 3 ipo m visine, grede su hrapave, imaju neravnina i pukotina) rekoše mi da bi to jedino neki mazohista sa Golog otoka šmirglao i da izvidim solucije samo farbanja - pa ako ko zna na šta još da obratim pažnju bila bih zahvalna na info.

    Đe mi je Dutch?

  28. #1374
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Treba mi mišljenje u vezi greda - da li je neko radio farbanje istih, kojom bojom/farbom (proizvođač), na šta obratiti pažnju prije farbanja (zaštita neka, nešto)?

    Moje su tamne (braon) i bih da ih ofarbam u bijelu ili neku svjetliju nijansu - kako su visoko (potkrovlje mi ide od 2 do 3 ipo m visine, grede su hrapave, imaju neravnina i pukotina) rekoše mi da bi to jedino neki mazohista sa Golog otoka šmirglao i da izvidim solucije samo farbanja - pa ako ko zna na šta još da obratim pažnju bila bih zahvalna na info.

    Đe mi je Dutch?
    Ja sam farbao prozore drvene koji su bili u braon boji u bijelu. Prve bih šmirglao dok čitavu braon boju ne bih makao. Međutim kako je posao pedav kasnije sam samo prvi sloj i moglo se lagano farbati. U dva sloja. Na kraju sam neka balkanska vrata bez ikakvog šmirglanja i na kraju su bila ista kao i ovi prozori sa početka. :-) Samo obavezno boja na bazi vode. Iz mog iskustva.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  29. #1375
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Hvala raspitaću se svakako u Bordo oni umiju posavjetovati i preporučiti, nego ne bih oko toga da činim ako treba svake 2 god da farbam ponovo...

Page 55 of 177 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (2 members and 2 guests)

  1. BiTrAtE,
  2. JigSaw

Similar Threads

  1. Majstori NON STOP?
    By Corwin in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-10, 02:41
  2. majstori u bd ?
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-09, 10:44
  3. Majstori za Pezo
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-08, 21:13
  4. Cetinjski majstori
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 16:29
  5. Majstori foliranti
    By Splinter in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-06, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •