Page 104 of 180 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 4490

Thread: Majstori svog zanata

  1. #2576
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    je li neko pravio cipelar?
    je li ga moguce napraviti da bude dubine 15cm? Imam jedan dio zida koji bih iskoristio za to a vidim da su svi koji se nude po salonima 20cm+..

  2. #2577
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,374
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    2,201
    Thanked in
    1,668 Posts

    Default

    Jesam ja, dublji je, mislim 22cm.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  3. #2578
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Budva
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li može neko da mi preporuči kvalitetne firme za ALU i PVC bravariju?
    Mudri mudro zbore,
    prosjecni mudro citiraju

  4. #2579
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Evo svih ponuda koje sam dobila za dva prozora, 124x80 (jednokrilni) i 124x180 (dvokrilni).
    Moze valjati nekome. Odlucila se jos nisam, danas-sjutra cu, pa bacite komentar sta se vama cini najbolja opcija.

    Quotujem svoj post, jer sam prosle godine mijenjala bravariju, pa sam zvala svaku firmu za koju sam dobila preporuku. Evo linka za post pa pogledaj par stranica prije toga, pisale su kolege svoja iskustva:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...33#post5433733

    Manje vise skoro svi koji su navedeni u tabeli koriste kvalitetne proizvode (ne znam kakvo je ovo Mikromontovo i Fenestrino). Ja sam se na kraju odlucila za Metal inzenjering i zadovoljna sam skroz.

  5. #2580
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    u samom uglu sobe, stalno mi se pojavljuje fleka od vlage. ne znam koliko izolatera je bilo, niko nije uspio da riješi problem.

    radi se o samom uglu, pri vrhu. kako je ispred ormar i ne vidi se. e sad ja bi to prekrio nečim, samo taj dio jer ne mogu naći rješenje da uklonim uzrok toga.

    imate li ideju kako i da li imate nekog da mi preporučite? prelijepiti tanki sloj stiropora/stiroduara i prekrečiti ili tako nešto slično?

  6. #2581
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    u samom uglu sobe, stalno mi se pojavljuje fleka od vlage. ne znam koliko izolatera je bilo, niko nije uspio da riješi problem.

    radi se o samom uglu, pri vrhu. kako je ispred ormar i ne vidi se. e sad ja bi to prekrio nečim, samo taj dio jer ne mogu naći rješenje da uklonim uzrok toga.

    imate li ideju kako i da li imate nekog da mi preporučite? prelijepiti tanki sloj stiropora/stiroduara i prekrečiti ili tako nešto slično?
    To je obično od kondenzata. Recimo, ugradi se stolarija bez tzv. termo prekida i najčešće se javljaju te fleke u sobi. Recimo takva vrsta fleke će se prije pojaviti na izgletovanom zidu jer samo omalterisani zid može da upije nešto vlage. Šta je rješenje? Držati otvoreno radi ventilacije. Ukoliko stolarija ima termo prekid (ili je kvalitetna drvena stolarija) onda ova moja pisanija nema smisla.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  8. #2582
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Quotujem svoj post, jer sam prosle godine mijenjala bravariju, pa sam zvala svaku firmu za koju sam dobila preporuku. Evo linka za post pa pogledaj par stranica prije toga, pisale su kolege svoja iskustva:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...33#post5433733

    Manje vise skoro svi koji su navedeni u tabeli koriste kvalitetne proizvode (ne znam kakvo je ovo Mikromontovo i Fenestrino). Ja sam se na kraju odlucila za Metal inzenjering i zadovoljna sam skroz.

    Ne znam za koju si se opciju odlucila (PVC ili ALU) al ako si uzela PVC trebala si uzeti kod Slavka jer njegov PVC je najkvalitetniji u CG.

  9. #2583
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ladno sam 2 sata zivota izgubio da procitam sve postove od pocetka, JE LI MOGUCE da postoje samo 2 elektricara (Dado i Leo) koja su pomenuta, i to bez opisla posla koji su radili?

    Treba mi ozbiljan elektricar, ili ekipa. 2 ili tri kuce da se rade, znaci da prije izlivanja svake ploce provuku buzire i kablove za lustere, uticnice i td. Stemanja i rusenja su strogo zabranjena, znaci imace dan-dva prije svakog izlivanja da razvuku to sto treba, ploce nisu vece od 75m2, znaci 2 elektricara za jedan lagani dan zavrsavaju posao i to da se ne preznoje.

    Pisite, hitno je

  10. #2584
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,753
    Thanks Thanks Given 
    10,858
    Thanks Thanks Received 
    5,133
    Thanked in
    2,391 Posts

    Default

    75m˛ baš i ne može lagano za dan.Preznojit se neće sigurno,jer je vrijeme takvo da će se prije pomes'.
    Teško to može za dan.Osim ako nije manji broj sijaličnih mjesta,manji broj utičnica,nema TV ,video i lan instalacije,manje spoljne rasvjete,bužire vučeš najkraćim putem,nema hidrofora,je li dovučen napojni kabal ...
    Dado je vrhunski električar,vrijedan i dosta brz pa ga pitaj može li ti to baš za jedan dan sa nekim završiti.Kažem,zavisi od projekta.
    Je li ti to u PG? Bolje ne žuri sa instalacijama.Sve dobro predvidi jer kad se radi na novo,plafonski razvod instalacije,nema štemanja ali ako nešto zaboraviš(previdiš) posle će bit pofino štemanja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 25-04-21 at 21:11.

  11. #2585
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,354
    Thanks Thanks Given 
    14,784
    Thanks Thanks Received 
    4,113
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ladno sam 2 sata zivota izgubio da procitam sve postove od pocetka, JE LI MOGUCE da postoje samo 2 elektricara (Dado i Leo) koja su pomenuta, i to bez opisla posla koji su radili?

    Treba mi ozbiljan elektricar, ili ekipa. 2 ili tri kuce da se rade, znaci da prije izlivanja svake ploce provuku buzire i kablove za lustere, uticnice i td. Stemanja i rusenja su strogo zabranjena, znaci imace dan-dva prije svakog izlivanja da razvuku to sto treba, ploce nisu vece od 75m2, znaci 2 elektricara za jedan lagani dan zavrsavaju posao i to da se ne preznoje.

    Pisite, hitno je
    068593333 Zoran

    068334447 Igor

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  12. #2586
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    75m˛ baš i ne može lagano za dan.Preznojit se neće sigurno,jer je vrijeme takvo da će se prije pomes'.
    Teško to može za dan.Osim ako nije manji broj sijaličnih mjesta,manji broj utičnica,nema TV ,video i lan instalacije,manje spoljne rasvjete,bužire vučeš najkraćim putem,nema hidrofora,je li dovučen napojni kabal ...
    Dado je vrhunski električar,vrijedan i dosta brz pa ga pitaj može li ti to baš za jedan dan sa nekim završiti.Kažem,zavisi od projekta.
    Je li ti to u PG? Bolje ne žuri sa instalacijama.Sve dobro predvidi jer kad se radi na novo,plafonski razvod instalacije,nema štemanja ali ako nešto zaboraviš(previdiš) posle će bit pofino štemanja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Prosle dvije kuce mi je radio isti elektricar koji se nazalost razbolio. On je sa jos jednim kolegom dobio projekat na papiru, iscrtali smo pozicije uticnica, rasvjete i prekidaca, ( slaba struja ide kasnije, samo se buziri ostave za nju), po ploci im je trebao dan, prosjek uticnica po kuci je bio oko 40-45, prekidaca 50-55 za cijelu kucu.


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  13. #2587
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,753
    Thanks Thanks Given 
    10,858
    Thanks Thanks Received 
    5,133
    Thanked in
    2,391 Posts

    Default

    Ok.Možda i mogu 2-3 kuće od po 75 m˛ da se odrade za jedan dan.Šaljem ti broj Dada na pm pa ga pitaj.Odličan je električar i dosta brz.
    Ja sam sebi sam,ali natenane,kuću od 70m˛ instalaciju radio 4-5 dana.Ako su te kuće ozidane i ošalovano je za ploču treba bužire sa kablovima razvesti od table do razvodnih kutija,ili utičnica direktno i do sijaličnih mjesta.
    Da ne gnjavim puno šaljem ti u pm broj još jednog izvrsnog električara ako je Dado zauzet.
    PS i računaj da ti je materijal skočio 20-25% u zadnjih 10-tak dana

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  14. #2588
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ok.Možda i mogu 2-3 kuće od po 75 m˛ da se odrade za jedan dan.Šaljem ti broj Dada na pm pa ga pitaj.Odličan je električar i dosta brz.
    Ja sam sebi sam,ali natenane,kuću od 70m˛ instalaciju radio 4-5 dana.Ako su te kuće ozidane i ošalovano je za ploču treba bužire sa kablovima razvesti od table do razvodnih kutija,ili utičnica direktno i do sijaličnih mjesta.
    Da ne gnjavim puno šaljem ti u pm broj još jednog izvrsnog električara ako je Dado zauzet.
    PS i računaj da ti je materijal skočio 20-25% u zadnjih 10-tak dana

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Kuce se rade jedna po jedna, znaci 75m2 za jedan dan, a ne 3x75 za jedan dan.

  15. #2589
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    u samom uglu sobe, stalno mi se pojavljuje fleka od vlage. ne znam koliko izolatera je bilo, niko nije uspio da riješi problem.

    radi se o samom uglu, pri vrhu. kako je ispred ormar i ne vidi se. e sad ja bi to prekrio nečim, samo taj dio jer ne mogu naći rješenje da uklonim uzrok toga.

    imate li ideju kako i da li imate nekog da mi preporučite? prelijepiti tanki sloj stiropora/stiroduara i prekrečiti ili tako nešto slično?
    Mi smo rijesili problem sa Jupol Citro bojom. Probali smo sa hidroizolacijom ali dzaba. Dodali smo i stiropor pozadi ugradnog plakara jer se tu najvise budj stvarala.
    Uglavnom, demit fasada kazu da najbolje pomaze. Nama je ova specijalna boja pomogla a budji je bilo tona.

  16. #2590
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    hvala.čime ste lijepili stiropor?

  17. #2591
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ljepilo za striropor.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #2592
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    hvala.čime ste lijepili stiropor?
    Pored ljepila za stiropor kao sto je rekao kolega imas i pur pjena za lijepljenje stiropora. Ovo pisem jer mi se cini kao logicnije i lakse resenje ukoliko ti treba za manje povrsine, ne znam koja je razliek u cijeni mozda je povoljan i brzi za vece.

  19. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  20. #2593
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sutomore
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    hvala.čime ste lijepili stiropor?
    Nemoj da lijepis stiropor unutra,nista neces uraditi,Ako imas mogucnosti zalijepi ga sa spoljne strane.Kondrnzacija ce se opet pojaviti.Ocisti I ofarbaj.Mozes I uzeti neko sredstvo da naprskas prije farbanja.Luftiraj tu prostoriju sto je vise moguce.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  21. The Following User Says Thank You to dimic2005 For This Useful Post:


  22. #2594
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ladno sam 2 sata zivota izgubio da procitam sve postove od pocetka, JE LI MOGUCE da postoje samo 2 elektricara (Dado i Leo) koja su pomenuta, i to bez opisla posla koji su radili?

    Treba mi ozbiljan elektricar, ili ekipa. 2 ili tri kuce da se rade, znaci da prije izlivanja svake ploce provuku buzire i kablove za lustere, uticnice i td. Stemanja i rusenja su strogo zabranjena, znaci imace dan-dva prije svakog izlivanja da razvuku to sto treba, ploce nisu vece od 75m2, znaci 2 elektricara za jedan lagani dan zavrsavaju posao i to da se ne preznoje.

    Pisite, hitno je
    067 252 321 Ratko

    Meni je radio cijelu kuću baš tim redosledom što si pomenuo: prije izlivanja ploče razvukao kablove sa bužirima, onda razvlačio kablobe po zidovima pa bušio rupe za utičnice i utikače... struju sam dobio prije deset dana, sad čekam keramičara i da se finalno postave sve utičnice i utikači. Sa Ratkom sam više nego zadovoljan, komšije takođe jer su se intereovale dok je on radio pa su ga unajmili za posao kod njih, kasnije.

  23. #2595
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    u samom uglu sobe, stalno mi se pojavljuje fleka od vlage. ne znam koliko izolatera je bilo, niko nije uspio da riješi problem.

    radi se o samom uglu, pri vrhu. kako je ispred ormar i ne vidi se. e sad ja bi to prekrio nečim, samo taj dio jer ne mogu naći rješenje da uklonim uzrok toga.

    imate li ideju kako i da li imate nekog da mi preporučite? prelijepiti tanki sloj stiropora/stiroduara i prekrečiti ili tako nešto slično?
    Ako ti je crna fleka to je kondenz. Kad sam mijenjao u stanu staru drvenariju za PVC odmah potom se to pojavilo cijelom dužinom gornje betonske grede. Kupio sam STOP kondenz preparat koji uvozi ROMA i završio posao. Mislim da sam nakon par godina još jednom premazao istim sredstvom prije krečenja i nikakvih problema nije bilo. To sredstvo sadrži neka mikro vlakna koja kupe toplotu i kasnije je emituju i na taj način sprečavaju stvaranje kondenza.

  24. #2596
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mozw li mi neko predloziti povoljne izvodjace kuca - sistem kljuc u ruke?

    Послато са SM-A300FU помоћу Тапатока

  25. #2597
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Nema povoljnih izvodjaca za to. Ako valjaju, pogotovo za zavrsne radove, to kosta.

  26. #2598
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Neki provjereni, a prije svega dostupni keramičar? Nekih 50-60 m2 što podnih što zidnih pločica..

  27. #2599
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ima li u Baru ili okolini (dovoljno mi je muka sa lokalnim nego jos da jurim za njim van opstine) kakav majstor da valja kad su u pitanju tende, komarnici i sl.?

    Imam da ga uposlim na 3 fronta (2 balkona + 1 dvokrilni prozor). Na jednom je skidanje stare roletne i postavljanje nove roletne/tende (zavisi od ponude i opcija) a na drugom je postavljanje komarnika.

    Ako ko ima koga da preporuci neka ostavi kontakt i eventualno par informacija, tj. iskustvo sa istim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #2600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Fidel, za ovog kažu da greške nema, mislim da je i dosta s foruma imalo pozitivnog iskustva sa njim.

    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Sent from my Galaxy S20 FE using Tapatalk
    War. War never changes.

Page 104 of 180 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Majstori NON STOP?
    By Corwin in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-10, 01:41
  2. majstori u bd ?
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-09, 09:44
  3. Majstori za Pezo
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-08, 20:13
  4. Cetinjski majstori
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 15:29
  5. Majstori foliranti
    By Splinter in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-06, 10:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •