Page 8 of 13 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #176
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ljepse su 500 eura u CG no 2000 eura bilo dje u tudjini. To odgovorno tvrdim.
    A prosjek plate koje jedan nas covjek zaradi vani je izmedju 1200-1500 eura mjesecno, dodatnih 500 vikendima, dakle bez jednog slobodnog dana.
    Da je u CG prosjek plata 1000 eura mjesecno svih njenih stanovnika, sve bi bilo za 360 stepeni drugacije, stavovi, razmisljanja, velicanje drugih zemalja bi bilo samo na osnovu turistickih ponuda, nista drugo.
    Moze li samo jedno pitanje vezano za ovu konstataciju, jesi li momak ili imas porodicu ?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ajde bas me zanima prije nego sto ti odgovorim, da mi das oba odgovora, iako sam momak, iako imam porodicu. Da cujem?

  3. #178
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ljepse su 500 eura u CG no 2000 eura bilo dje u tudjini. To odgovorno tvrdim.
    A prosjek plate koje jedan nas covjek zaradi vani je izmedju 1200-1500 eura mjesecno, dodatnih 500 vikendima, dakle bez jednog slobodnog dana.
    Da je u CG prosjek plata 1000 eura mjesecno svih njenih stanovnika, sve bi bilo za 360 stepeni drugacije, stavovi, razmisljanja, velicanje drugih zemalja bi bilo samo na osnovu turistickih ponuda, nista drugo.
    Daj NIKO ne palamudi da te zamolim. Meni je brat otisao u Swedsku i imao je malo vise srece od tebe tako da sada i ja razmisljam da podjem tamo. Sve je to od osobe do osobe. Bas malo znam da su se vratili.

    Nije sve u parama i nijesmo svi isti. Ja recimo imam ovdje tu prosjecnu platu koji nasi imaju vani, i opet razmisljam da bjezim odavde. Zavrsio sam fax i evo vec desetak godina radim u struci. Nisu samo pare problem. A zasto to mislim je sledeci.

    Nase zdravstvo je totalno uruseno i svakim danom je sve gore. Slomio sam ruku prije par godina i usled nestrucnog lijecenja ostale su mi trajne posledice. Sjutra, kad i ovo doktora sto valja, ode odavde, ko ce da nas lijeci?
    Prosvjeta je srozana na nedopustiv nivo. Djeca i dalje uglavnom uce gluposti koje im nece trebati u životu i izlaze potpuno nespremni za stvarni zivot.
    Sve bi se ovo moglo nekako i oprostiti, ali ekonomska perspektiva, ustvari nedostatak iste je ono sto mi najvise smeta. Mi smo balon koji se duva i samo je pitanje kad ce puci. Spoljni dug drzave se zateze kao omca oko vrata a vazduha ponestaje. Volio bih da grijesim, i da ima izlaza, ali ja ga ne vidim. Vidim ga zapravo u nekom ala Grcka scenariju, kad ce dostina morati da ode odavde zato sto ne moze da prezivi.

    Ali ajde da se jos malo pravimo kao da do toga nece doci i zaboravimo na ovu crnu viziju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  4. #179
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ajde bas me zanima prije nego sto ti odgovorim, da mi das oba odgovora, iako sam momak, iako imam porodicu. Da cujem?
    Odgovora na koje pitanje ?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  5. #180
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Citam i ne vjerujem... bolje da ne komentarisem...

    Ali ovaj post mi je izuzetno 'zanimljiv'...

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ljepse su 500 eura u CG no 2000 eura bilo dje u tudjini. To odgovorno tvrdim.
    A prosjek plate koje jedan nas covjek zaradi vani je izmedju 1200-1500 eura mjesecno, dodatnih 500 vikendima, dakle bez jednog slobodnog dana.
    Da je u CG prosjek plata 1000 eura mjesecno svih njenih stanovnika, sve bi bilo za 360 stepeni drugacije, stavovi, razmisljanja, velicanje drugih zemalja bi bilo samo na osnovu turistickih ponuda, nista drugo.
    Sva 3 reda, makar po meni, nemaju dodira sa stvarnoscu koja nas okruzuje.
    Last edited by Fidel Castro; 01-06-19 at 22:42.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #181
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Daj NIKO ne palamudi da te zamolim. Meni je brat otisao u Swedsku i imao je malo vise srece od tebe tako da sada i ja razmisljam da podjem tamo. Sve je to od osobe do osobe. Bas malo znam da su se vratili.

    Nije sve u parama i nijesmo svi isti. Ja recimo imam ovdje tu prosjecnu platu koji nasi imaju vani, i opet razmisljam da bjezim odavde. Zavrsio sam fax i evo vec desetak godina radim u struci. Nisu samo pare problem. A zasto to mislim je sledeci. Nase zdravstvo je totalno uruseno i svakim danom je sve gore. Slomio sam ruku prije par godina i usled nestrucnog lijecenja ostale su mi trajne posledice. Sjutra, kad i ovo doktora sto valja, ode odavde, ko ce da nas lijeci?
    Prosvjeta je srozana na nedopustiv nivo. Djeca i dalje uglavnom uce gluposti koje im nece trebati u životu i izlaze potpuno nespremni za stvarni zivot.
    Sve bi se ovo moglo nekako i oprostiti, ali ekonomska perspektiva, ustvari nedostatak iste je ono sto mi najvise smeta. Mi smo balon koji se duva i samo je pitanje kad ce puci. Spoljni dug drzave se zateze kao omca oko vrata a vazduha ponestaje. Volio bih da grijesim, i da ima izlaza, ali ja ga ne vidim. Vidim ga zapravo u nekom ala Grcka scenariju, kad ce dostina morati da ode odavde zato sto ne moze da prezivi.

    Ali ajde da se jos malo pravimo kao da do toga nece doci i zaboravimo na ovu crnu viziju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Nemoj o zdravstvu da mi pricas, mnogo prijatelja i rodbine mi zivi po Evropi, familijarni ljudi, ne daj Boze dijete ikome da lijece konkretno njihovi pedijatri.
    Ali doktora za plasticne goozice i sise ka kod njih nema, to priznajem. U ostalom se mozemo sloziti ili ne sloziti, ja sam iznio konkretno moje misljenje, i sigurno da je sve od covjeka do covjeka i na kraju krajeva srece.
    A to "palamudi" je ono trt sa tvoje strane, ono bas zasmrdjelo, iako je to nacin da udjes jako u razgovor da skrenes paznju na sebe onako mangupski, onda ti se pockem na glavu, moze li?
    Last edited by N-I-K-O; 01-06-19 at 22:40.

  7. #182
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nemoj o zdravstvu da mi pricas, mnogo prijatelja i rodbine mi zivi po Evropi, familijarni ljudi, ne daj Boze dijete ikome da lijece konkretno njihovi pedijatri.
    Ali doktora za plasticne goozice i sise ka kod njih nema, to oriznajem. U ostalom se mozemo sloziti ili ne sloziti, ja sam iznio konkretno moje misljenje, i sigurno da je sve od covjeka do covjeka i na kraju krajeva srece.
    Cek, cek... oces da kazes da je nase zdravstvo bolje nego ono u ostatku Evrope?

    Mi moramo da zivimo u nekim paralelnim svijetovima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slartibarfast View Post
    Odgovora na koje pitanje ?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Pa na to, interesuje me kakvo ti je razmisljanje u oba slucaja vezano za navedeno sto si pitao, da li sam porodican ili slobodan momak. To me zanima.

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Cek, cek... oces da kazes da je nase zdravstvo bolje nego ono u ostatku Evrope?

    Mi moramo da zivimo u nekim paralelnim svijetovima...
    Pricam o struci, konkretno pedijatrima, konstantno pogresne dijagnoze za djecu, uzas sto trpe roditelji za banalne stvari i koliko se otaljava u nedogled za gluposti.
    Francuska nula prekrizena po svemu, a mogu da ih nabrajam do ujutro.
    Naravno, ako je moj odgovor na njihovu struku ovakav, to ne znaci da velicam nase zdravstvo u odnosu na njih, daleko smo mi od mnogo cega, dakle ne pricam o nasem zdravstvu koje je uzasno, nego o njhovom da nije bas tako bajno.

  10. #185
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    tacno tako, 20% posto ljudi zivi iznad prosjeka ide svaki dan po kafica, restorana itd, i imas 80% sto mozda mogu da priuste 1 mjesecno da se caste. (Paretov prinicip)
    Ово апсолутно није тачно. Да 80 посто људи живи тако. Знам да си ово офрље рекао али није ни близу тога.


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #186
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Nije razmisljanje nego iskustvo, svakako da je mnogo lakse zivjet sa 500 eura kad si momak, zivis kod roditelja , ne razmisljas o racunima, dazbinama, skolarinama, vrticima, pelenama i ostalim izdacima koji se podrazumijevaju kad covjek ima djecu. Da je sa 500 eura zivot lijep u CG , porodicnom covjeku koji ima djecu, vrlo je tesko prihvatljiva prica .

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  12. #187
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nemoj o zdravstvu da mi pricas, mnogo prijatelja i rodbine mi zivi po Evropi, familijarni ljudi, ne daj Boze dijete ikome da lijece konkretno njihovi pedijatri.
    Ali doktora za plasticne goozice i sise ka kod njih nema, to priznajem. U ostalom se mozemo sloziti ili ne sloziti, ja sam iznio konkretno moje misljenje, i sigurno da je sve od covjeka do covjeka i na kraju krajeva srece.
    A to "palamudi" je ono trt sa tvoje strane, ono bas zasmrdjelo, iako je to nacin da udjes jako u razgovor da skrenes paznju na sebe onako mangupski, onda ti se pockem na glavu, moze li?
    Ово потписујем.

    Али не можеш ти убиједит људе у нешто јер су закована мишљења да је свуђе боље него код нас и то им је изговор да се не труде и само проклињу сваки дан .

    Људи су црни, баш црни и из тога мора незадовољство само да расте и расте.

    @NIKO нема ту убјеђивања, људи код нас једноставно имају запечена размишљања )


    Ја им желим свима да пођу и покушају , и да успију. Ако не успију, имаће искуство и можда цијенити своју земљу више после тога и о то је то.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Citam i ne vjerujem... bolje da ne komentarisem...

    Ali ovaj post mi je izuzetno 'zanimljiv'...



    Sva 3 reda, makar po meni, nemaju dodira sa stvarnoscu koja nas okruzuje.
    Ja bih volio da me demantujes i da mi kazes koji su to ljudi odavde posli da rade i na kojim poslovima a da to nije plantaza marihuane, brod, i tako to, a da zaradjuju vise od 2000 eura, pricam o obicnim ljudima, koji ne rade kod brata bogatasa, kod strica bogatasa, kod ujaka bogatasa, tetke milionerke, i tako to!?
    To je druze moj prosjek zarade i njihovih drzavljana obicnih smrtnika tamo, a kako je nasim tiganjima kad podju tamo, pa placaju rezije, mazu pastete, kupuju svercovane cigare, i piju svercovanu kafu, da kukavci stegnu kais daleko od svih njegovih, da bi donio 5-6-7 hiljada godisnje u Cg. Nemojmo, pa ima nas koji smo iz prve ruke vidjeli real life van ove zemlje.
    Fala Bogu sto ima onih te su se snasli, pravili kombinacije, molerisali, i oni koji imaju zlatne ruke u gradjevinskim radovima, pa im ostane duplo vise od ovih obicnih, sto za moj pojam kad sve u globalu pogledas, i cega se sve covjek odrekne, ne vrijedi tih para.
    Postujem kad cijela porodica digne sidro, i orave zivot tamo dje im srce oce, ima mnogo nezadovoljstva, ljudi su prinudjeni, odje gotovo da ne postoji trziste rada, pogotovo za ljude van Podgorice i primorja, ali budimo realni i nazovimo stvari pravim imenom. Mi smo druze za njih smarsa pali, mi smo za njih ono sto su bili Rumuni za nas nekad, robovi i jeftina radna snaga. Kraj.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slartibarfast View Post
    Nije razmisljanje nego iskustvo, svakako da je mnogo lakse zivjet sa 500 eura kad si momak, zivis kod roditelja , ne razmisljas o racunima, dazbinama, skolarinama, vrticima, pelenama i ostalim izdacima koji se podrazumijevaju kad covjek ima djecu. Da je sa 500 eura zivot lijep u CG , porodicnom covjeku koji ima djecu, vrlo je tesko prihvatljiva prica .

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Druze, ekvivalent primanja i troska je isti, o tome ti pricam.
    Ne pricam o 500 eura kako su mocne, no pravim paralelu.
    U tudjini je sve drugacije, samo ti je Bog u pomoc, niko drugi, ne smijes se zakasljat a kamoli teze razboljet, ne daj Boze zub da te zaboli. Skup zivot, prevoz, sam bez idje ikoga, znas li ti kolike su te pisljive 2000 eura takve tamo? Potpuno bezvrijedne vjeruj mi.

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ово потписујем.

    Али не можеш ти убиједит људе у нешто јер су закована мишљења да је свуђе боље него код нас и то им је изговор да се не труде и само проклињу сваки дан .

    Људи су црни, баш црни и из тога мора незадовољство само да расте и расте.

    @NIKO нема ту убјеђивања, људи код нас једноставно имају запечена размишљања )


    Ја им желим свима да пођу и покушају , и да успију. Ако не успију, имаће искуство и можда цијенити своју земљу више после тога и о то је то.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    To ja pricam svakome, tek kad covjek vidi i osjeti na svojoj kozi koliko je surov svijet tamo, tek onda ce dobit pravu sliku sto je Crna Gora, sa svim svojim manama.

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Potpisujem.
    Džabe ti plata u Amsterdam (samo primjer) od 2500e kada je stan 1200e.
    Za prevoz i hranu ti ode 1000e i živiš sa 200e čitav mjesec.

    Džaba ti plata u Londonu 3000e (iz funti), kada je stan 1600e, a skuplji je život nego u Amsterdamu.

    Možda sam ja naletio na pogrešne gradove, ali 1000e u CG je makar duplo vrednije nego 2500e u Amsterdamu.

    Ono što je interesantno je da su ljudi na zapadu po meni vedriji, manje te crnjače glupostima i žalbama na svašta. Nema nacionalizma (makar ovako ukorijenjenig kao kod nas), nema zabadanja nosa u tuđe stvari... To vrijedi para, makar meni.

    Ali kada Crna Gora pređe realnu (ne ovu nameštenu od Monstatałprosječnu platu od 700e onda ćemo palamuditi o tome ko je đe bio na ljetovanje i shvatićemo koliko treba da smo srećni što imamo zdravu prirodu oko nas i kakva je divna ova naša zemlja. Do tada ćemo se zamlaćivati time, je li mogao da pozove ovoga ili onoga u reprezentaciju, kladionicom, ko je sa kim, kakva je Tijana ajfon i tako dalje
    ...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Potpisujem.
    Džabe ti plata u Amsterdam (samo primjer) od 2500e kada je stan 1200e.
    Za prevoz i hranu ti ode 1000e i živiš sa 200e čitav mjesec.

    Džaba ti plata u Londonu 3000e (iz funti), kada je stan 1600e, a skuplji je život nego u Amsterdamu.

    Možda sam ja naletio na pogrešne gradove, ali 1000e u CG je makar duplo vrednije nego 2500e u Amsterdamu.

    Ono što je interesantno je da su ljudi na zapadu po meni vedriji, manje te crnjače glupostima i žalbama na svašta. Nema nacionalizma (makar ovako ukorijenjenig kao kod nas), nema zabadanja nosa u tuđe stvari... To vrijedi para, makar meni.

    Ali kada Crna Gora pređe realnu (ne ovu nameštenu od Monstatałprosječnu platu od 700e onda ćemo palamuditi o tome ko je đe bio na ljetovanje i shvatićemo koliko treba da smo srećni što imamo zdravu prirodu oko nas i kakva je divna ova naša zemlja. Do tada ćemo se zamlaćivati time, je li mogao da pozove ovoga ili onoga u reprezentaciju, kladionicom, ko je sa kim, kakva je Tijana ajfon i tako dalje
    ...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Tako je.

    A bogomi lijepo je kod strica milionera poc, da ti da posa, platu 3000, radis kod njega, spavas kod njega ka kuci, hranis se kod njega, sve dzabe, podjes 6 mjeseci i jos ti plati karte avionske i casti jos 1000 eura preko i posalje doma. E nema ljepse zemlje od te, pa da je Mongolija.
    Ne bogomi. Sjutra bi posa te ljepote da vidim.

  18. #193
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Druze, ekvivalent primanja i troska je isti, o tome ti pricam.
    Ne pricam o 500 eura kako su mocne, no pravim paralelu.
    U tudjini je sve drugacije, samo ti je Bog u pomoc, niko drugi, ne smijes se zakasljat a kamoli teze razboljet, ne daj Boze zub da te zaboli. Skup zivot, prevoz, sam bez idje ikoga, znas li ti kolike su te pisljive 2000 eura takve tamo? Potpuno bezvrijedne vjeruj mi.
    Ja bih rekao da tu ne moze biti generalizacije, to su individualne kategorije.Ja na primjer znam ljude koji su u CG tavorili godinama, decenijama, a vani su se snasli fenomenalno, zaradili kapital o kojem su ovdje mogli samo da sanjaju, pomogli porodice u crnoj gori i digli ih na noge.Dobili su sansu da se ostvare licnim kvalitetima bez partijske knjizice i politicke podobnosti.To je ono sto ovdje nedostaje i sto nam ne da da krenemo naprijed.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  19. #194
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Je li to prica samo zato sto ste posli vani i niste mogli da se snadjete pa sada ovdje pricate neke lude price kako je u CG najbolje ?
    O cemu vi pricate nije mi jasno ? Znaci bolje je u CG 500e nego vani 2000 ? Ne znam na cemu ste stvarno

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Znam i ja dvojicu sto su skocila sa Blazovog mosta na glavu, ni po prstu, a novine su pune onih sto nisu imali tu srecu.
    Glupo je pricat, naravno sa postoje takvi primjeri, rijetki su imali srecu da se bas toliko ostvare i tako ludu srecu sa se sve poklopi pa zarade ogromne pare, svi ostali, velika vecina tamo zivi skromno ali zivi bez problema, to je tacno, samo sto su robovi. Nema gorega sistema no sto je njihov, evo ti sve na kredit, zarobe te 20 godina i deri. Ali nema problema, sve je super, samo sto je to super za nas nesto woow, a ustvari nista nije super no si mrco mrceni koji dodje na ljetovanje u Cg dvije nedelje godisnje, i obavezno dodje kad treba zube da plombira odje, nece tamo da ih popravlja, nije poaveta bogomi niti moze sebi njihove usluge da priusti no ga dobro zapeče. Banalni primjer kako svi nasi super zive tamo.

  21. #196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Je li to prica samo zato sto ste posli vani i niste mogli da se snadjete pa sada ovdje pricate neke lude price kako je u CG najbolje ?
    O cemu vi pricate nije mi jasno ? Znaci bolje je u CG 500e nego vani 2000 ? Ne znam na cemu ste stvarno
    Jes, krivo nam je, ljubomorni smo na ove uspjesne pa moramo malo komplekse da lijecimo. ��

  22. #197
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Je li to prica samo zato sto ste posli vani i niste mogli da se snadjete pa sada ovdje pricate neke lude price kako je u CG najbolje ?
    O cemu vi pricate nije mi jasno ? Znaci bolje je u CG 500e nego vani 2000 ? Ne znam na cemu ste stvarno
    Ma mi kažemo da je bolje živjet na Mars nego na Mjesec, kažu bolja klima...

    Je li razumljivo?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #198
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Znam i ja dvojicu sto su skocila sa Blazovog mosta na glavu, ni po prstu, a novine su pune onih sto nisu imali tu srecu.
    Glupo je pricat, naravno sa postoje takvi primjeri, rijetki su imali srecu da se bas toliko ostvare i tako ludu srecu sa se sve poklopi pa zarade ogromne pare, svi ostali, velika vecina tamo zivi skromno ali zivi bez problema, to je tacno, samo sto su robovi. Nema gorega sistema no sto je njihov, evo ti sve na kredit, zarobe te 20 godina i deri. Ali nema problema, sve je super, samo sto je to super za nas nesto woow, a ustvari nista nije super no si mrco mrceni koji dodje na ljetovanje u Cg dvije nedelje godisnje, i obavezno dodje kad treba zube da plombira odje, nece tamo da ih popravlja, nije poaveta bogomi niti moze sebi njihove usluge da priusti no ga dobro zapeče. Banalni primjer kako svi nasi super zive tamo.
    Surov je svijet i odje prijatelju.Ne platis struju iskljuce ti je odmah.Mogu da placu mala djeca u mraku niko te ne pita.Ne plati racun za vodu iskljuce ti je takodje.Ne plati racun za odrzavanje ulaza stici ce ti naredba od izvrsitelja za prinudnu naplatu.Kazna od mupa sto si vozio neregistrovano auto ce ti se se odbit od plate.Djeca oce knjige , patike, vrtic,skola, sve kosta.Od cega da platis sve to, od 500 eura ? Ne radi se o sreci radi se o tome da je ovaj sistem postavljen naopako, ne cijeni se rad, ne cijeni se trud, ne cijene se ljudske vrline.Tatini sinovi trose hiljade eura na izlaske a narod nema leba da jede.Prosipaju se vjestacke podjele radi opstanka na vlasti. Pogledaj region svi bjeze vani, hrvatska, srbija , bosna , kosovo, odliv stanovnistva je frapantan.Sto idu svi tj ljudi vani ako je tamo tako lose ? Ovdje je beznadje , osim za vrhusku vlasti i njihovo okruzenje, u tome je poenta cije price.Modifikovani robovlasnicki sistem .

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  24. #199
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Država kao mjesto za život je prelijepa.

    Jesi li njeni potencijali iskorišteni? Ne. Suprotno od toga.

    Može li se od 500e živjet? Ne.

    Može tj. Kako veli kolega, ako živite kod mame i tate i ne plaćate račune, hranu, krov nad glavom, dodatne troškove itditd

    Poenta? Znam par likova što je pošlo vani bez idje ikoga i prošli fenomenalno. Isto tako znam neke što su se brzo vratili.

    Sve je do toga kako se ko snadje.

    Ali niko ne može osporiti da se odje živi baš loše. Postoje samo ljudi koji neće to javno da priznaju. To je to.

    Naravno, može se živjeti dobro ako ste spremni da se bačite na malo kriminala i gadluka raznog


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #200
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ljepse su 500 eura u CG no 2000 eura bilo dje u tudjini. To odgovorno tvrdim.
    A prosjek plate koje jedan nas covjek zaradi vani je izmedju 1200-1500 eura mjesecno, dodatnih 500 vikendima, dakle bez jednog slobodnog dana.
    Da je u CG prosjek plata 1000 eura mjesecno svih njenih stanovnika, sve bi bilo za 360 stepeni drugacije, stavovi, razmisljanja, velicanje drugih zemalja bi bilo samo na osnovu turistickih ponuda, nista drugo.
    Priče o golgoti života na zapadu iz perspektive padobranaca koji su tamo imali bolno slijetanje baš i nisu relevantan materijal za konačan sud o mogućnostima. Ne osporavam da određeni doživljaji s lica mjesta imaju težinu, no slika je ipak mnooogo šira.

    +

    Ljudi obično imaju tendenciju da nakon neuspjeha/neostvarenog sna u tuđini o istoj govore u negativnom kontekstu...nađu sijaset nekih strašnih stvari.. dok se domaća situacija iz koje su do juče htjeli pobjeći odjednom više ne čini tako crnom.



    Tapatalk
    Last edited by starwalker; 01-06-19 at 23:47.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 8 of 13 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 21:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 04:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 21:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 21:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 02:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •