Page 6 of 13 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #126
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ispod B2 nijedan normalni posao, B1 možda za najosnovnija zanimanja

    ipak nijedan sertifikat ti neće pomoć ako si se na testu provukao jer će oni tamo odmah viđet znaš li ili ne znaš jezik
    Za najosnovnija zanimanja ti traže A1 ili A2.
    Jedna osoba sa kursa je automehaničar, i treba mu samo A1 nivo.
    Drugi bivši kolekolega će da radi van struke nešto sa gumama i opet mu treba samo A1.
    Oni su svjesni da se jezik brzo usavršava kad osoba ima osnovu , i ko god počne da živi kroz par mjeseci ima prefektno da priča.
    Last edited by Bøgíñjå; 16-12-17 at 00:02.

  2. #127
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ispod B2 nijedan normalni posao, B1 možda za najosnovnija zanimanja

    ipak nijedan sertifikat ti neće pomoć ako si se na testu provukao jer će oni tamo odmah viđet znaš li ili ne znaš jezik
    Upravo tako.


    Pazi oglasi za recepcionera/ku - C2
    https://www.hogastjob.com/job/bercht...ionistin/13183
    Sprachen:
    • Deutsch - C2 (exzellente Kenntnisse)
    • Englisch - B2 (gute Mittelstufe)

    ili

    Konobara/icu - B2
    https://www.hogastjob.com/job/fussen/barkellnerin/37487
    Sprachen:
    Deutsch - B2 (gute Mittelstufe)
    • Englisch - B2 (gute Mittelstufe)
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #128
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Za koju vrstu poslova?


    Obično je preporuka B2 sertifikat Goethe instituta
    https://www.goethe.de/ins/cs/sr/spr/prf/gzb2.html

    U Gimnaziji S. Škerović je bilo moguće polaganje do A2 nivoa. Ne znam kako je ove godine
    U Ulcinju i u Beranama je mislim da skoro 15 god od kad se moze polagati za DSD. Imas opciju da biras ako hoces da pohadjas nastavu kod domaceg profesora ili kod profesora iz Njemacke. Imas onda opciju za polaganje DSD I (A2, B1) i DSD II (B2, C1).
    Bas dobra stvar. Jos ako ima zainteresovanih uvijek pomagaju i da apliciras za stipendije da tamo nastavis skolovanje.


  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ništa se ne brinite, sad kad sve poskupi živjećemo bolje.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Za najosnovnija zanimanja ti traže A1 ili A2.
    Jedna osoba sa kursa je automehaničar, i treba mu samo A1 nivo.
    Drugi bivši kolekolega će da radi van struke nešto sa gumama i opet mu treba samo A1.
    Oni su svjesni da se jezik brzo usavršava kad osoba ima osnovu , i ko god počne da živi kroz par mjeseci ima prefektno da priča.
    pa možda pro forme ali ako neko zna njemački dovoljno da razumije šta ga pitaju u vezi kvara na vozilu i da objasni kako to da popravi(a to će ga pitat sigurno) onda bi svakako mogao položit bar za B1
    She is only here to annoy herself!

  6. #131
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Upravo tako.


    Pazi oglasi za recepcionera/ku - C2
    https://www.hogastjob.com/job/bercht...ionistin/13183[/LIST]
    ili

    Konobara/icu - B2
    https://www.hogastjob.com/job/fussen/barkellnerin/37487[/LIST]
    Pretraži opet, pa ćeš vidjeti da za ova dva zanimanje imaš i sa B1, i mnogo drugih.

  7. #132
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa možda pro forme ali ako neko zna njemački dovoljno da razumije šta ga pitaju u vezi kvara na vozilu i da objasni kako to da popravi(a to će ga pitat sigurno) onda bi svakako mogao položit bar za B1
    Ja ti navodim da idu sa A1, a znanje će svakako unaprijedi. Jezik se uči najbolje u stranoj drživi.

  8. #133
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Pretraži opet, pa ćeš vidjeti da za ova dva zanimanje imaš i sa B1, i mnogo drugih.
    Ima. No, zašto ostati u sjenci drugih kandidata s recimo C1.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #134
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    zavisi i od poslodavca, formalno mogu da traže drugačije ali bez realnog znanja jezika dešava se da vrate, a treba se snaći tamo dok se jezik savlada
    She is only here to annoy herself!

  10. #135
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a treba se snaći tamo dok se jezik savlada
    U svakodnevnim životnim situacijama u većini slučajeva ne računati na komunikaciju na engleskom
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #136
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ima. No, zašto ostati u sjenci drugih kandidata s recimo C1.
    Ja nemam vremena da čekam do C1. U spetembru riječi njemačkog nisam znala, iako sam već 2 ipo mjeseca bila u Njemačkoj, i tamo sam pričala naš ili engleski.
    Od septembra pohađam kurs za A1 nivo, gdje dobijam odličnu osnovu, a samostalno nadograđujem znanje za B1.

    Koristimo težu knjigu Begegnungen A1+, a ja uporedno učim van knjige i već sam prošla od prošlog vremena, perfekta, pluskvamperfekta, do budućeg vremena, 7 modalnih glagola.... Od padeža: nominativ, akuzativ i dativ - genitiv još uvijek nisam.
    Moja procjena je da ću do maja biti spremna da izađem za B1, do tad će mi se sudski spor završiti, i odlazim opet za Njemačku.

    Na institutu za strane jezike i Humboltovo društvo uče po drugoj lakšoj knjizi.


    U Njemačkoj je najlakše nastaviti usavršavanje jezika, i promijeti bolji posao.
    Last edited by Bøgíñjå; 16-12-17 at 02:04.

  12. #137
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    lista deficitarnih zanimanja u Njemačkoj

    http://www.mangelberufe.de/akademiker/
    http://www.mangelberufe.de/facharbeiter/

    i Austriji

    http://www.migration.gv.at/de/formen...mangelberufen/

    ako vam zanimanje nije na ovoj listi radnu vizu je gotovo nemoguće dobit
    She is only here to annoy herself!

  13. #138
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Konačno i meni da krene nešto kako treba. Dobio radnu vizu na godinu dana.
    Radim posao koji sam oduvjek htjeo. Stan, smještaj, hrana i službeno auto + 3000€ plata (+ prekovremeni)
    Jedino što mi se ne sviđa je radno vrijeme od 10 do 18h vikendom su prekovremeni.
    Jos 11 dana i pozdrav Crnoj Gori na neko vrijeme.

  14. #139
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Konačno i meni da krene nešto kako treba. Dobio radnu vizu na godinu dana.
    Radim posao koji sam oduvjek htjeo. Stan, smještaj, hrana i službeno auto + 3000€ plata (+ prekovremeni)
    Jedino što mi se ne sviđa je radno vrijeme od 10 do 18h vikendom su prekovremeni.
    Jos 11 dana i pozdrav Crnoj Gori na neko vrijeme.
    Dje ides, koji posao je u pitanju?
    Srecno !
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  15. #140
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ako se neko uputi u Ameriku na svoju ruku, da nema nekog bliskog rodjaka ili sigurnu kombinaciju koja ce ga docekati, obezbjediti stan i posao, pozajmiti novac ako nemas za prve kirije i auto i ostale izdatke, bolje da ne ide. Neka se cuva srpske dijaspore, tj gastrosa, svi su zlatni, kaplje im med s jezika dok te ne zajebu, a onda ti je kasno. Od Srpske dijaspore se treba cuvati i od nje je bolja svaka druga. Nas Crnogoraca i nema mnogo, bar ne onih koji su se srbizovali, a to malo sto ima su jako fini ljudi. Bosanci su dobri za svoje, a i za druge ako rade za njih, isto vazi za Hrvate. Albanci su na vrhu ljestvice, najbolji primjer kako narod pomaze svoje sunarodnike. Kad Albanac dodje u Ameriku, unaprijed mu je obezbjedjeno sve, njegovo je samo da pocne da radi i da se prilagodjava. Bar je tako u Cikagu, za druga mjesta ne znam, ali stojim iza ovoga sto sam napisao.

  16. #141
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    sve si u pravu. ja sam mislila da se "naši" tamo drže zajedno, kad ono... gle pakla.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #142
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Ako se neko uputi u Ameriku na svoju ruku, da nema nekog bliskog rodjaka ili sigurnu kombinaciju koja ce ga docekati, obezbjediti stan i posao, pozajmiti novac ako nemas za prve kirije i auto i ostale izdatke, bolje da ne ide. Neka se cuva srpske dijaspore, tj gastrosa, svi su zlatni, kaplje im med s jezika dok te ne zajebu, a onda ti je kasno. Od Srpske dijaspore se treba cuvati i od nje je bolja svaka druga. Nas Crnogoraca i nema mnogo, bar ne onih koji su se srbizovali, a to malo sto ima su jako fini ljudi. Bosanci su dobri za svoje, a i za druge ako rade za njih, isto vazi za Hrvate. Albanci su na vrhu ljestvice, najbolji primjer kako narod pomaze svoje sunarodnike. Kad Albanac dodje u Ameriku, unaprijed mu je obezbjedjeno sve, njegovo je samo da pocne da radi i da se prilagodjava. Bar je tako u Cikagu, za druga mjesta ne znam, ali stojim iza ovoga sto sam napisao.
    Sve si u pravu,isto ti je i u NYC,meni su cak Albanci pomogli i ako nisam njihov,a od balkanaca neka smo zdravo samo sto dalje...

  18. #143
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je super bilo i sa Crnogorcima i sa Srbima. Nisam imao prilike da saradjujem sa drugim Balkancima


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #144
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcelo Brozovic View Post
    Meni je super bilo i sa Crnogorcima i sa Srbima. Nisam imao prilike da saradjujem sa drugim Balkancima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Svak ima svoj stav, iskustvo, pa je malo glupo da ti protivurijecim, ali radi ove djece sto ce sjutra tamo poci ponavljam: Sto dalje od Srba!!!

    I da dodam, jedno je iskustvo kad ova omladina ode preko agencije, odradi taj posao i vrati se kuci. Drugo je sasvim, i mnogo veci izazov kad pokusate da ostanete u US, kad ste u mnogim stvarima prepusteni sebi. Kaze mi jedan momcic, bio tri mjeseca u Ajovi da je ko u snu. Pitam ga: ko ti je tocio gorivo? - gazda! kod koga si se hranio? - kod gazde! - gdje ti je bio smjestaj? - kod gazde! jesi li imao zdravstveno osiguranje? - jesam, preko agencije! pa jesi li imao ikakve svoje troskove? - jesam, kad sam kupovao garderobu i stvari za sebe!

    Shvatite, to su dvije potpuno razlicite situacije.
    Last edited by DavidM; 09-06-18 at 02:33.

  20. #145
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  21. #146
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ovaj je malo detaljniji

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #147
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Svako kroji svoju sudbinu, tako da mi je vazda bilo suludo da slusam tudje price. Vazda ce bit onih kojima je dobro i lose. Pitanje je u koje ces upasti...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  23. #148
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ako kroji kako može da upadne!?

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Ljudi iz glave mi ne izlazi Svedska. Imam priliku da odem. Posao ne znam sta bi bio sta god sve mogu da radim. Kazu mi svi da znaju engleski nije problem oko toga. A vremenom bih naucio i svedski.

    Sta vi mislite i toj ideji?


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
    Pricam iz svog iskustva.
    Bio u Svedsku, Stockholm, vidio i osjetio na svojoj kozi.
    Isto tako kao ti, dobio priliku, rijesio da me srce nekad ne boli sto nisam.
    Dao otkaz na posao, ostavio familiju na neodredjeno vrijeme, uz svu njihovu podrsku, da probam nesto ozbiljnije da uradim, u najgoru ruku da pokusam da napravim toliko da izadjem iz tada podstanarskog zivota.
    Odlucan, sa vjerom u sebe i svoje sposobnosti, ostavim sve i odem.
    Imao sam kartu u jednom pravcu, cekao me krov nad glavom i to je to, ostalo sto mi Bog da, snalazi se kako umijes.
    Trazi kontakte, veze, upoznaj se sa ovim, onim, mlati svaki dan uzduz i poprijeko dje je god tracak nade bio da mogu da se zaposlim, a obecanja toliko da su gori no ovi iz CG.
    Moze da se nadje da se odradi ponesto, par sati danas, par sati preksjutra, i tako to, problem je naci stalan posao i stalnu satnicu svakodnevno 8 sati da bi usao u kontinuitet zivota i da bi mogao sve da finansiras i da bi ti se isplatilo. Par dana bez posla su vrlo teski za prezivjet tamo a kamoli mjesec bez posla. Dje god izadjes ne smijes izac a da nemas 50-100e u dzep, te prevoz, te ogromno vrijeme koje se gubi, glad, usput moras da jedes, nekad i dva puta dnevno da bi taj dan obavio par razgovora, otisao i vratio se itd. Ono sto je najveca pogibija za nase ljude tamo su papiri. Ako nemas racun u banci, mrtav si. Prosto i jednostavno. Kes niko ne daje sem problematicni poslodavci koji su u 90 posto prevaranti, ostanu ti duzni, ti nemas kud, i oni znaju da si mrtav bez njih, drze te na povodcu da zavisis od njih, daju na kasicicu, tek koliko moraju, ne javljaju se itd. Bila je jedna fora preko koje se mogao zavrsit racun krivotvoreci neka dokumenta o kojima nisu dovoljno vodili racuna ali su to davno provalili.
    Imas 3 mjeseca fore da nesto zavrsis, da bi se prijavio na jos 3, pa da budes tamo 6 mjeseci, da kazem regularno, kao da si turista, da te niko ne dira, ali nida Bog da te ufate da radis. Istoga sekunda si prije otisa no sto si dosa.
    Ima fora da se plate neke djevojke da te prijavi za "sambo", to ti je zajednica, da zivite kao momak i djevojka, bez vjencanja, ali to je toliko korisceno da je provaljen svaki oblik zloupotrebe. Testovi koje njih dvoje kad ih zovnu u skateverket (imigraciona kancelarija) su boli glava, postavljaju vam pitanja i to u odvojenim kancelarijama takva, da ih je prosto nemoguce tacno odgovoriti, od najintimnijih pitanja tipa sta ona ili on voli u odredjenim situacijama sexa, kakav ves voli itd. Naravno tu uslugu za sambo placas toj djevojci 20 000 eura, po 5000 eura svake 6 mjeseci, da bi sebi obezbijedio taj sambo na 2 godine. Pa sve i da su idealni uslovi vrlo je tesko to zaradit i platit, a da ti ne pricam kontrole koje dolaze na tu adresu koju ste prijavili kao da zivite. A onda tu koliko prevara ima da ti opisat ne mogu, tipa platis tri puta po 5000 eura toj djevojci, i ostaje ti jos 5000 da zavrsis, ona te drzi za damu, zna da ti fali taj pecat jedan da bi preskocio tih 2 godine, pa te ucjenjuje i trazi recimo ne 5000 nego jos 15000 da joj das ako mislis da te ispostuje, a ne pominjem citav taj period kad te zove i trazi usput po neku uslugu, fali joj ovo, ono... A ti kukavac zavisis od nje. Moze da ti radi sto ona oce a ti se tu ne pitas za svoje gace. Dakle mac sa dvije ostrice koji je mnogo momaka sa nasih prostora kostao mnogo. Neki su zavrsili, dostina su bas dobro zajebani. Sredine nema.
    Zato veliki oprez kad je zavrsavanje papira u pitanju na takav nacin.
    Drugi nacin je da se zaposlis tipa ako neko od tvoje rodbine ili prijatelja ima firmu, pa da trazi radnika takvog profila da ne postoji na njihovoj evidenciji biroa, i kao da je ta firma zbog specificnosti posla prinudjena da trazi radnika tog profila van zemlje, i kad se ispune svi uslovi moze da te prijavi na tipa 6 mjeseci, godinu, dvije, da radis na bijelo.
    I to uredno moras da placas porez, vrlo vrlo pedantno i uredno da oni mogu da vide na godisnjem nivou tvoj doprinos, poreze da si platio, i to je na kraju kljucni dokument prema kome se upravljaju kada odlucuju da li da ti produzavaju radnu dozvolu ili ne, mnoge su odbili cak i posle 2 godine rada, jer su mutili.
    Treci nacin ne postoji sem da se srecno zaljubis i ozenis Svedjankom i ono zivjeli su srecno do kraja zivota.
    Zarada je nula za njihov standard, sto god radio. Plati stan, jer naravno niko te nece drzat dzabe, mislim oce neko vrijeme ali brzo dodje do onoga snalazi se sam, plati zivot, ili ako nadjes cimera pa da dijelite troskove, po nekim mojim proracunima kad sve stavim na papir je da ce ti uz sve muke na kraj mjeseca ostati da ustedis 500-700e u stek mjesecno.
    Sto sve trpis za taj novac, stresove koje covjek prolazi, daleko od rodbine i prijatelja, i zivota na koji smo naucili, slobode, krijuci se od svih mogucih sluzbi, konstantno se trudeci da si neprimjetan za sve, i sve u najidealnoj situaciji mislim da ne vrijedi ni pomena, a kamoli sto drugo.
    Jedino sto je vrijedno je iskustvo, vidi covjek malo svijeta, upozna nesto drugo, vrati se mnogo svjesniji nekih stvari i mnogo zreliji za buduce podvige zivotne, i to je to.

    Ljudi moji davno su zavrsena srecna vremena kad su ljudi prije 20-30 godina isli po svijetu, lako zavravali papire, ostajali, izboksovali za sebe i svoje familije sve sto treba. Danas je to teski put kroz trnje i kamenje.

    Drugacija je malo situacija kad imas tipa rodjenoga brata tamo, koji je vec izgradio zivot i poznanstva tamo, ima biznis, pa zaista podjes ka kod sebe, dje ti sve da kao sto bi sebi, radis kod njega, smjestaj, hrana, bori se za tebe lavovski i zajednickim snagama uspijete da napravite pricu, ali toga danas gotovo da nema.
    Cak sto vise, rodjeni brat kaze bratu, ne mogu te primit, casticu te par plata, dodji da prosetas, imas da jedes i smjestaj, ali ne trazi od mene zaposlenje na duge staze, jer su kazne toliko rigorozne, da se teeeesko odlucuju da rizikuju biznis ili bilo sta sto su teskom mukom sticali da bi dosli na nekom relaksirajucem nivou zbog ikoga, kazne od 50 000 pa na dalje ufate li mu radnika na crno, da ti ne pricam koliko drzava lako moze da mu ukine biznis, stavi ga na crnu listu u svim bankama, onda je mrtav.
    Pa opste je poznato da se samoubistva najcesce desavaju kad ih stave na crne liste, ukinu im racun, kesa nema, racun ne radi, to im je gore nego da su mrtvi. A vrlo vrlo se tesko vracu sa pocetka na mjesto koje su bili. Tako da niko nece vise da rizijuje, cak ni oni najrodjeniji, sto je potpuno razumljivo kad covjek sve sabere i oduzme.

    Nemoj da shvatis ovo kao negativnu poruku, lijepo je poc, vidjet, osjetit. Ali hladan tus je vrlo vise vjerovatan nego topli i budi spreman na to, nemoj da podjes nespreman, pun snova i laznih bajki, pa Boze zdravlja nikad ne znas kuda te put povede.
    Sto se kaze ne mozes dobit na loto ako ne igras. Tako da, samo naprijed.

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Zaboravih da sam davno odgovorio vec na ovu temu, iha... Sad neka ga kad sam se potrudio ponovo

Page 6 of 13 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 22:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 05:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 22:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 22:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 03:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •