Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #26
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    A zašto niko ne razmišlja o sredjenosti zemlje u kojoj ćeš da odeš? Da nema svakodnevne nervoze, da gledaš budale i kretene na važnim državnim pozicijama, pozicijama u raznim firamama a ne zalsužuju na šalter pošte da rade. Postoje neke stvari koje novac ne može kupiti a to je mir u životu, staloženost, život bez nervoze. Ne kažem da je tamo negdje bajka, ali kad si mlad, probaj. Ovdje te uvijek ćekaju tvoja porodica, prjatelji, kuća, Crna Gora, nećemo ti nidje pobjeći a nećemo i da oćemo, ko će nas ovakve
    Moj glas ide za idi i probaj
    Moj brat tamo uči, kaže kopaće i nogama i rukama da ostane.
    Ja iako ovdje dbro živim, radije bi lošije živjela u nekoj mirnoj i sredjenoj zemlji ali ja sam od onih tipova vezanih za familiju i rodnu grudu i to mi je najgora osobina.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Dje vi vidite da je plata za vozaca kamiona u usa 7 hiljada eura?
    Pa da ostane 50 godisnje...
    Ja da znam 4k dolara mjesecno.
    Ako je ovo tecno stefi idem odma. Bolje tamo vozac kamiona no odje...

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ja znam jer su mi dva predobra druga tamo, i svoje kamione imaju itd itd....

    Ako oces poslacu ti br njihov da te upute itd

    E sad mozda i tu ima kako se ko snadje, znam da jedan nista para nije ustedio, nego pije svaki dan...

  3. #28
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Aj posalji, samo nemoj ako je beli u pitanju igrali smo lopte davno zajedno i znam sto je taj sposoban da napravi

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Nije Beli

  5. #30
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Zivimo ja i djevojka zajedno.

    Ja 800, ona 400 platu

    Ja placam

    Stan 250
    Telefon 25
    Televiziju 11
    I gorivo mjesecno oko 100e
    I dam 50 za frizider itd
    To je u grubo 450e

    Plus po nedje koja rata ili se kupi nesto jos 50 i to je 500e.

    Ona plati

    Vodu 15 (Budva je u pitanju)
    Struju 50

    Troskova ima dosta da se razumijemo.

    A ovo za ameriku momak je sa work and travel donio 30 000e ove godine, prosle 20 000.

    Ali kaze 2 posla je radio jedan 2-3h a drugi 8h i imao overtime po 4h minimum.

    Znaci otprilike 15h dnevno radis.

    Ali jbg to je 4 mjeseca znas za sto ides.


    Samo je trenutno dobro sto ja na svom poslu imam 4 obroka bio slobodan ili radio mogu da dodjem da jedem, a djevojka na svom jedan (u toku radnog vremena)

    Tu se dosta ustedi.

    Ali opet troskova bas dosta ima.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Amfi, meni je dijete bilo na Work and travel dvije godine...i sledeće će godine...rijetki su ti koji zarade baš po 20 ili 30 hiljada, i to su obično oni koji rade mnogo više i koji imaju bakšiša previše! Moje dijete je zaradilo i to jako dobro ali ne baš toliko, a odrao se od posla i došao mi je mršaviji 7 kila iako nije imao viška kad je pošao! Tako da je to sve individualno....jeste zaradio blizu 20 hiljada, za 5 mjeseci ali od toga je jeo, laćao stan, trgovao što za sebe svega što tehnike (a ne štedi se realno, no troši koliko se moglo)...teško možemo pričati o uštedi od 20 hiljada! Zarada da, ali uz troškove redovne ne možeš uštedjeti više od 10 hiljada...od mojih prijateljica ćerke, osim što su potrgovale svašta pod milim bogom, donijele su po 3 ili 4 hiljade USD po dva posla, čak i tri...
    ali nebitno, suština je da ovdje ne možeš zaradit toliko ni za 3 godine!

    A što se tiče Švedske, ja sam mislila da nemaš siguran posao ovdje...onda bih ti prva rekla bježi, ali ukoliko ti je posao 800+ siguran...ne znam...Ja ne bih...uostalom da ideš na sigurno, onda bi bilo glupo da ti bilo ko kaže nemoj ali ti ne ideš na sigurno, a rizikuješ sve ovdje! Dobro razmisli
    Neka ti bitan faktor bude i stepen poznanstva sa gospodinom koji ti obećava pomoć...ako je neki usputni poznanik, onda se ne igraj
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Jedino da mogu on i cura da zamrznu radno mjesto na to vrijeme. Ali da napustis sve da podjes i da se vratis....

  8. #33
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Odustao sam od ideje s’ obzirom da se ne moze sigurno otici i ostati. Nego na crno na ovo na ono.


    A ovo za work and travel.

    Ovaj momak je imao smjestaj ali mu je ovo vec treca godina, poveznanstva itd znace dosta.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kome nije jasno kakva je perspektiva, neka za trenutak samo pomisli kakav bi status imao neki Avganistanac ili Marokanac da dodje raditi kod nas u Crnu Goru, u npr Bijelo Polje. Takav je nas status tamo.

    Jedina moguca sansa je zavrsiti njihove skole i onda uci u sistem. Sve ostalo su kojestarije i pricam ti pricu. Mada nije los program Work Travel, studenti mogu donijeti 5-6 000 dolara za par mjeseci, a onda ih odje trositi. Ali to je slomivrat, opasnost, pustolovina i odlazak u nepoznato za sustinski mali novac. Bace te u neki grad i onda se molis Bogu da sve protekne ok. I sve to zbog 5000 dolara, a mnogi ni toliko ne donesu. Mogu i odje konobarisati 3 mjeseca za troduplo manji novac.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Od cega opasnost? svako se dijete vratilo zivo i zdravi sa tog programa


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni od cega eto, ali ja moje dijete ne bih pustio da ide konobarisati ili cistiti bazene negdje u Texasu za 5000 dolara, po cijenu ne znam cega. Jedino da skrenem sa uma, ili da bukvalno nemamo sta jesti.

    Status im je slican Romima kod nas. Rade najgore moguce poslove koje Amerikanci ne zele raditi. Peru sudove i ne smiju rijec progovoriti ili odmah lete sa posla, ciste bazene, ciste ulice, ciste parkinge od ulja.....to su takvi poslovi. Konobari u nasim picerijama su bukvalno gospoda u odnosu na njih. Takvih poslova kod nas ima dosta, zarada je troduplo manja kada se odbiju troskovi zivota.

  12. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ako te dijete bude slusalo sto ce da radi u zivotu bolje da śedi doma i uziva uz mamu i tatu.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako te dijete bude slusalo sto ce da radi u zivotu bolje da śedi doma i uziva uz mamu i tatu.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

    Naravno da je bolje mene da slusa. Naci cu mu odje posao da konobarise za 500 eura mjesecno, plus hrana i spavanje besplatno u kuci. Sta fali tome reci mi?

    Odje hamburger 1 euro, a tamo 10 dolara. Zato svi dodju mrsaviji, skupa im hrana pa stede na njoj. Ali sreca da program traje 3-6 mjeseca, inace bi sa takvom zaradom u Americi za najduze par godina krepali. A odje eto taj novac koji donesu nije mali. A opet nije toliko veliki da je vrijedan takvih ponizenja i krvavog rada.

  14. #39
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Zivot je malo vise od toga da tajo zavrsava sve sto treba.
    Put do pakla je poplocan najboljim namjerama. Kod nas djeca nisu dovoljno jaka da se suprostave roditeljima i zive svoj zivot, nego neki nametnuti od strane roditelja i drustva. Zato cg i jeste drustvo mediokriteta.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 12-11-17 at 14:09.

  15. #40
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zivot je malo vise od toga da tajo zavrsava sve sto treba.
    Put do pakla je poplocan najboljim namjerama. Kod nas djeca nisu dovoljno jaka da se suprostave roditeljima i zive svoj zivot, nego neki nametnuti od strane roditelja i drustva. Zato cg i jeste drustvo mediokriteta.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

    Zasto sam mediokritet ako bih objasnio djetetu da se ne isplati to raditi za toliki novac? Da je zarada veca, onda bih ga savjetovao da ide.

    Crna Gora jeste drustvo mediokriteta, ne iz razloga koje ti navodis, vec zato sto niko ne zeli uciti, zavrsavati skole i baviti se naukom. Umjesto da se posvete studiranju, oni idu prati sudove po americkim vukojebinama za 3000 dolara, sa ciljem da kupe novi telefon ili cizme koji za par godina nece imati vrijednost. Nasa djeca moraju mnogo vise uciti, a kasnije dolazi novac.

  16. #41
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    work&travel uopste nije namijenjen zaradjivanju para, kao prvo. Nego je zamisljen kao kulturni program. Ja sam imao srecu da ucestvujem i ni dan danas nema boljeg ljeta i jeseni od tih 5 mjeseci kije sam tamo proveo. Radii sam 1 posao 40-50 sati nedeljno i sasvim normalno zivio od toga. Mogao sam jos jedan ili 2 posla, ali nisam posao tamo da rintam i vracam pare u cg, nego da se druzim sa ostalim studentima i proputujem ameriku. Kuci sam vratio taman toliko para da platim sledecu godinu studiranja, i program za narednu godinu, ostalo je poslo na put po americi i evropi. Takvo iskustvo za osobu od 20 godina vrijedi 10 fakulteta i ne moze se dzivjeti śedjeći doma s majkom i tatom.
    Htio sam i u srednjoj da provedem godinu dana na razmjeni da zivim sa americkom porodicom i ucim godinu dana u americku srednju skolu, ali nazalost bilo je preskupo, moji mi to nisu mogli platiti, a ja sa 15-16 godina nisam sebi mogao obezbijediti 5000e. I to je strasna stvar za sredjeskolca da iskusi.

    Nije ni cudo sto je toliko ljudi u cg od 30+ godina i dalje zavisno od roditelja u cg i zivi s njima, jer nisu bili hrabri da se udalje od kuce i iskuse svijet, ojacaju sebe i vide kako se zivi napolje. To niko ko nine bii van nece nikad razumjeti. Ja sam imao tu srecu da sam iz nekoliko puta skupio neprocjenjivo zuvotno iskustvo, koje ne mogu da shvate ljudi oko mene koji slicno nisu iskusili. Pogotovo ne moja familija.
    Da sam riditelj sigurno bih usmjerio dijete na i ternacionalne programe jos id osnovne skole, jer je to danas jedan od nacina da ta osoba stasa u normalnu i samostalnu jedinku do 20te godine, a ne 40te kao u cg.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  17. #42
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta si po struci, odnosno koje ti je zanimanje ? Koji imas stepen obrazovanja?

  18. #43
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ne vidim sad sto je to relevantno za ovu pricu?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  19. #44
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako nije relevantno, nije isto je li neka osoba recimo ljekar specijalista ili varioc. Ako ne shvatas, da ti pojasnim...

    Onome koji studira medicinu i sprema recimo patologiju ili hirurgiju, ne pada pamet, niti ima vremena ici da konobarise par mjeseci po Americi da bi donio 3000 dolara i onda kupio najbolji telefon ili sta vec. Nego uci citav dan, a onda ga ceka siguran posao za finu platu i gomilu slobodnih dana. A diplome priznaju i u Norveskoj, Irskoj, Svedskoj, Njemackoj...i otimaju se za ljekare, uz naucen jezik naravno. Oni rade mjesecno za 6000 eura, i to gospodski posao uz minimalan broj sati. I nemaju problem sa papirima i boravkom.

    Nasa djeca trebaju uciti, odnosno baviti se naukom, a ne zamajavati se glupostima i mastanjem o nekakvom blagostanju na Zapadu dok peru sudove ili ciste ulice. Ili govoriti nebuloze o nekakvom sticanju iskustva i "zivotnoj skoli''. "Nisam strucan ni za sta, ali zato imam veliko iskustvo jer sam samostalno zivio". Suplja prica.

    Niko nece da uci, vec svi hoce da se obogate pranjem sudova i na kladionici. Spasit ce ih to 3000 dolara koje donesu.

  20. #45
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Znaci hamburger im je 10e? I odje je u hrc....

    Hrana im je u zavisnosti od drzave, ali slicne cijene kao kod nas.....

    Svako normalan bi sjutra poslao dijete na work n travel, ne zbog zarade koliko zbog iskustva...

  21. #46
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Vidi se taj stil, ponovo se registrovao (misedo). Uskoro će da počne o crkvi.

  22. #47
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misedo View Post
    Kako nije relevantno, nije isto je li neka osoba recimo ljekar specijalista ili varioc. Ako ne shvatas, da ti pojasnim...

    Onome koji studira medicinu i sprema recimo patologiju ili hirurgiju, ne pada pamet, niti ima vremena ici da konobarise par mjeseci po Americi da bi donio 3000 dolara i onda kupio najbolji telefon ili sta vec. Nego uci citav dan, a onda ga ceka siguran posao za finu platu i gomilu slobodnih dana. A diplome priznaju i u Norveskoj, Irskoj, Svedskoj, Njemackoj...i otimaju se za ljekare, uz naucen jezik naravno. Oni rade mjesecno za 6000 eura, i to gospodski posao uz minimalan broj sati. I nemaju problem sa papirima i boravkom.

    Nasa djeca trebaju uciti, odnosno baviti se naukom, a ne zamajavati se glupostima i mastanjem o nekakvom blagostanju na Zapadu dok peru sudove ili ciste ulice. Ili govoriti nebuloze o nekakvom sticanju iskustva i "zivotnoj skoli''. "Nisam strucan ni za sta, ali zato imam veliko iskustvo jer sam samostalno zivio". Suplja prica.

    Niko nece da uci, vec svi hoce da se obogate pranjem sudova i na kladionici. Spasit ce ih to 3000 dolara koje donesu.
    Apsolutno se slazem, konacno nesto konstruktivno nakon duzeg vremena na ovaj forum.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  23. #48
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Prica je bas teska. Ako ne zaradi centa proputovao je. A svako je dosao sa makar 2000 u najgoru ruku.

    Dok drugi placaju 2000 da odu nedelju dana. Neko radi i donese 2000 i zivio je tamo 4-5mj, proputovao i sto je najbitnije jezik usavrsio.


    Nije samo nio da radi. Mego da vidi svijeta i da malo jezik doradi.

    Nije svijet city kvart i delta.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Nikada više posla u Njemačkoj: Otvoreno milion radnih mjesta, evo šta se najviše traži


    Prema izvještaju koje je objavio Institut za istraživanje zapošljavanja (IAB), u Njemačkoj nikad nije bilo više otvorenih radnih mjesta.

    U prva tri mjeseca 2017. godine poslodavci su tražili čak 1.000.064 radnika, što je za 9.000 više nego u posljednjem tromjesečju 2016. godine, koje je dosad držalo rekord.
    U odnosu na prvi kvartal 2016. godine, broj slobodnih radnih mjesta povećan je za čak 75.000.

    IAB svoju procjenu temelji na odgovorima 8.000 poslodavaca iz svih ekonomskih sektora. Oko 77 posto svih otvorenih radnih mjesta nalazi se u zapadnoj Njemačkoj. Oko dvije trećine, tačnije 64 posto tih radnih mjesta od potencijalnog posloprimca traži da ima završen zanat, dok ih tek 16 posto traži visokoobrazovane radnike. Ostalih 20 posto od radnika ne očekuje nikakvo posebno obrazovanje.
    - Male i srednje kompanije sada prije svega traže specijalizirano osoblje sa zanatom
    - izjavio je istraživač IAB-a Alexander Kubis.

    I dalje preko milijun otvorenih radnih mjesta u Njemačkoj

    Stručnjaci procjenjuju da veliku potražnju za stručnom radnom snagom neće biti moguće pokriti pojačanim useljavanjem iz zemalja Europske unije.U Njemačkoj potražnja za radnom snagom i dalje raste tako da je u trećem kvartalu ove godine bilo otvoreno 1.097.600 radnih mjesta, što je 175.000 više nego u istom razdoblju prošle godine, priopćio je u ponedjeljak Institut za istraživanje rada (IAB), koji djeluje u sklopu Saveznog ureda za zapošljavanje.

    "U usporedbi s prošlom godinom potražnja je posebice porasla u prerađivačkom sektoru, prometu i logistici", rekao je Alexander Kubis iz IAB-a.

    Potražnja je također i dalje velika u sektoru usluga, građevine i trgovine.
    Najveća potražnja vlada u manjim tvrtkama s najviše 50 zaposlenih, iza kojih slijede srednje velika poduzeća.
    IAB četiri puta godišnje ispituje tvrtke koje su pri uredu za zapošljavanje prijavile otvorena radna mjesta.
    PROČITAJTE
    Krajem listopada iznova je zabilježena niska stopa nezaposlenosti, a iznosila je 5,4 posto. U listopadu ove godine bilo je 150.000 nezaposlenih manje nego u istom razdoblju prošle godine.
    Stručnjaci procjenjuju da veliku potražnju za stručnom radnom snagom neće biti moguće pokriti pojačanim useljavanjem iz zemalja Europske unije, kao što je to slučaj proteklih godina i poticajnim mjerama u obrazovnom sektoru, nego i otvaranjem njemačkog tržišta rada za stručnjake iz cijelog svijeta.
    Tema novog useljeničkog zakona, po uzoru na klasične useljeničke zemlje poput Kanade ili Novog Zelanda po bodovnom sustavu, tema je i aktualnih koalicijskih pregovora između demokršćana, liberala i zelenih pri čemu su liberali najveći zagovornici otvaranja tržišta rada.
    Last edited by starwalker; 12-11-17 at 19:01.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na taj work and travel idu samo najgori studenti, oni koji su zalutali na fakultet. Oni koji ne znaju sto ce od svog zivota.

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 22:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 05:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 22:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 22:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 03:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •