Page 7 of 13 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #151
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,229
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    NIKO, najviše volim tvoje postove, uživam u njima jer su tako iskreni i od srca.
    Ja sam neko ko ne bi mogao bez familij ei prijatelja i svoje zemlje, a opet možda me muka nije natjerala, tako d ane mogu govoriti. I znam da je glupo i znam koliko je ovdje loše, ali...

    Povodom tvoje priče, a što misliš da čovjek odavde ode sa svojom školom i strukom? Regularno se zaposli?
    Moj brat je završio ovdje fakultet a magistrirao je u Švedskoj, i nakon faksa imao je par ponuda, da ostane regularno za platu i to. Ali ni on nij emogao, familija, vrijeme, nema sunca, ubijalo ga je. Njegov drug je ostao. On je doduše sada i ovdje našao baš fin posao.
    Nekako mislim ako čovjek ima neku struku i zapsoli se regilarno da je dobro.
    Švedska je kaže on, iako nije ostao, baš sredjena zemlja, da se lako navikneš na tu sredjenost i odje te sve šokira.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NIKO, najviše volim tvoje postove, uživam u njima jer su tako iskreni i od srca.
    Ja sam neko ko ne bi mogao bez familij ei prijatelja i svoje zemlje, a opet možda me muka nije natjerala, tako d ane mogu govoriti. I znam da je glupo i znam koliko je ovdje loše, ali...

    Povodom tvoje priče, a što misliš da čovjek odavde ode sa svojom školom i strukom? Regularno se zaposli?
    Moj brat je završio ovdje fakultet a magistrirao je u Švedskoj, i nakon faksa imao je par ponuda, da ostane regularno za platu i to. Ali ni on nij emogao, familija, vrijeme, nema sunca, ubijalo ga je. Njegov drug je ostao. On je doduše sada i ovdje našao baš fin posao.
    Nekako mislim ako čovjek ima neku struku i zapsoli se regilarno da je dobro.
    Švedska je kaže on, iako nije ostao, baš sredjena zemlja, da se lako navikneš na tu sredjenost i odje te sve šokira.
    Hvala ti na lijepim rijecima, uvjek me pohvalis, ja i ti smo stara garda odje i uvjek smo bili slicnih stavova i sto se veli od iste emocije legendo moja. Samo sto ja svremena na vrijeme zbog svoje retorike ispizdim ponekoga, ali nikad slaga nista nisam, no uvjek pricam onako ka sto je, pa neka je i na svoju stetu .

    Ja sam zavrsio fax bio kad sam dosao tamo, raspitivao sam se vezano za to, jer se davljenik i za slamku fata pa prvo gleda najbolje moguce opcije za sebe, pa vrlo brzo kriterijumi padaju do maksimuma, na kraj sam htio i krtolu gulit samo da je stalan posao u pitanju, da se ne lazemo ..
    Ono sto je meni tad falilo, sto naravno nisam htio da priznam javno, ali intimno sto me je sputavalo, to je iskustvo, jako znanje kao temelj, sa kojim bih u nekom miru otisao i pokucao bez ikakvog pardona svudje i trazio test dokazivanja koliko sam strucan, i mislim da se covjek ako je zaista strucan u svom poslu moze izboriti za sebe. Oni, a ne samo oni, nego citav svijet prosto trazi znanje, strucnost, pouzdanost. Oni konstantan problem imaju sa tim, i u stalnoj su potrazi za ozbiljnim strucnjacima iz bilo koje oblasti, jer su u deficitu.
    E meni je intimno falilo znanja, znao sam sto mogu tad u struci da ponudim, da to nedje odprilike na tom nivou nije bilo dovoljno da bih otisao bukvalno i zakucao na vrata neke ozbiljne firme i ponudio im svoje usluge. I to me dosta dugo mucilo, cak sto vise trazio sam zaposlenje u struci volonterski bez pare i dinara da radim, nebi li ukrao to sto je meni trebalo da sebe zaokruzim na nekom levelu koji ce bit prihvatljiv da mogu nedje da pocnem da radim, da time sto vec znam doprinosim, dakle da nisam placen dzabe nego da imaju korist od mene, a da pritom sirim svoje znanje u struci dok ga ne izbetoniram .
    Iz razgovora sa svim ljudima koji su zaista provjereni strucnjaci kod nas, sa dugogodisnjim iskustvom, a koji su potrazili mjesto pod suncem druge zemlje, mogu samo da cujem rijeci hvale, nista drugo.
    Na koji nacin su oni preporuke imali kod inostranih firmi, i kakve garancije, i kakve veze, da ih bukvalno presele sa komplet familijom iz CG, dajuci im sve papire, posao, i sve spremno za novi pocetak zivota u drugoj zemlji, ja te informacije konkretno ne znam, malo su tajnoviti, ali vidim da im ide fantasticno, imaju bas dobra primanja, sredjeni su maksimalno.
    Ne umijem te naucit. Mislim da su kljucne i presudne preporuke i kontakti, a prave i ozbiljne kontakte imaju strucni ljudi koji se bave vaznim stvarima, na vecem nivou svojom pozicijom u nekoj firmi ili instituciju, na nacin da saradjuju sa stranim firmama i sudjeluju zajednicki u nekom zajednickom radu, projektu itd. dje je njima vidljiv njegov rad i njegove sposobnosti, da mu na kraju ponude ugovor, ili se nametne po malo pa udje u neke razgovore vezano za mogucnosti prelaska kod njih, itd.

    Svedska jeste sredjena, o tome nema ni govora, samo sto je velika depresija, depresivna je. Sivilo je ogromno, kao da je sivi oblak zarobio, ali bukvalno, zimi od 09 svice, a odmah oko 14h mracno, hladnoooo nenormalno, nisam se moga zgrijat bez zveka, oblaci odmah izvise zgrada, nisko, vlaga ogromna, kise... Boje zgrada su sive i boje cigle, na svakom koraku je veliko sivilo, to je ono sto mi se ne svidja u svakodnevnom zivotu a tako je bogomi jedno 8 mjeseci godisnje.
    Hladnoca u ljude, totalna antiemocija, ljudi prazni potpuno, otudjeni, nema onoga sto ja volim kod nas, ona suva emocija, i kad nam je lose i kad smo srecni, da mozes snekim da popijes kafu od srca i da se ispricas ka odje i da ti je ono dan ispunjen.
    Sjedio sam iz par puta sa Svedama, u razgovorima nekim, onako usput covjek kao ja navikao da se otvori, a jos trazim posao, a jos ostavio kuci sve, dao otkaz, pepela na k...c nemam, i prosto koristis svaku priliku da se snadjes jer moras, pa se iznerviras, otvoris...a oni te gledaju ka iz tudje glave, saslusaju... I na kraju dobijes odgovor znas li koji? Jesi li svjestan da si ti mene sad uznemirio, nanio si mi stetu, ti mene kaze uznemiravas sa tom pricom. ŠOK!
    Drugi primjer, u metrou se vozim sa drugom, nisam svoju djecu vidio i porodicu mjesecima, fale mi, nedostaju mi, mucim se...kad jedan prelijepi djecak pored nas, sve mi se smije, izaziva me onako srecno, ja mu nesto bio interesantan, djeca kao da osjecaju, i ja ono roditeljski mu se nasmijem i posaljem poljubac ka sto bi svojem djetetu, a drug koji inace tu zivi vec duze vrijeme poblijedje, ufati me za ruku, promijeni sto boja i kaze nemoooj kumim te Bogom Niko, o jadu ce nas zabavit, ne smijes kaze tako kao nepoznata osoba da se ponasas, ta zena moze da te prijavi kao sexualnog predatora i ko zna sto, jer oni nemaju u svojim glavama to nase shvatanje, no odma misle kako im vabis dijete i ko zna kakvi su ti planovi, odma osjecaju neku nelagodnost i opasnost i sve prijavljuju, gradjani su im najveci policajci.
    Te ja onda batalih, smrzoh se, razocarah... Reko ebem ti zivot ovakav. Pi.
    Eto dokle to ide...zene zasticene kao polarni medjedi, muskarci im prnut ne smiju, sve je njima naklonjeno, tako da si u velikoj startnoj prednosti, jer oni bas vode racuna da su ravnopravni, toliko preceruju u tome sa su na kraju neravnopravni, nego su zene u povlascenom polozaju na svakom mogucem nivou.
    Zaboravih prije da pomenem treci nacin dobijanja papira, to je azil, ljudi se ladno prijavljuju da su gey, lezbeljke itd. izmisljaju da su u opasnosti zivotnoj u svojim zemljama, i to im je dosta prolazilo, dok nisu i to prvalili i shvatili da je svaki treci sa balkana ***** ili lezbeljka .
    Inace lijepo sredjeno, uredjeno, bezbjedno za zivot, tu nema price, ali mnogo, mnogo toga sto im ja ne mogu oprostit sa mojim poimanjem zivljenja zivota.
    Last edited by N-I-K-O; 01-06-19 at 13:37.

  3. #153
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,417
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    638
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    vozi ti te motore, ne razumijes se ti u svedsku.
    Čupatelj

  4. #154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    vozi ti te motore, ne razumijes se ti u svedsku.
    Jeli to tvoj kulturni nacin da mi kazes da se ne slazes samnom i da palim? Ne kapiram?

  5. #155
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,417
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    638
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Izvinjavam se, ovo je bilo cisto sala.
    Mada vidim da ova svedska nije za pocetnike.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  6. #156
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Ovdje se prica ili crno ili bijelo, nema sredine

    Profesionalno usavrsavanje je proces koji se nikad ne zavrsava. Kod onih ljudi koji su ambiciozni i zele da sebi i famelji stvore kvalitetan zivot. Pa i kad se familija dobije, ne znaci da tada sve staje, da se nidje ne moze poc, promijeniti posao, drzava kontinent... ja imam srecu i privilegiju da radim s ljudima koji su prosli vise svijeta, vise ambiciozni, vise zive zivot, i to su perspektive koje su nepojmljive prosjecnom cg coeku. I ne samo prosjecnom cg coeku, nego svim prosjecima sirom svijeta, bilo da je to prosjecni Hans, John...

    Imao sam prilike da radim i u USA, i UAE do sad, turisticki proputovao 5/7 kontinenata... i nista nije crno-bijelo, to je sigurno. Vidim da cu u nekoj buducnosti zivjeti/raditi na Mauricijusu, Kambodzi, Vijetnamu, Sejselima... vjerovatno se i vracati u cg kako i ovdje budu ispadale dobre poslovne prilike tokom decenija... ovo je sve visedecenijski period... nema 50 godina u jedno mjesto. Kucamo na vrata 2020te godine, svijet je globalizovan, takvi i mozgovi trebaju da budu da bi se uspjesno upstalo u ovoj dzungli... samo naprijed i zivjeli

  7. #157
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ови што ниси амбициозни и што не могу да се изборе у овом свијету треба да помру јел? Какве су ово приче.

    Ето јапанце рецимо убија та амбициозност. Не могу наћ поса не могу наћ партнера па све више самоубистава. Томе треба да се тежи јел?
    Ја па ја па ја... То су они што их нико не воли у друштво ал ето "успјепшни" су.

  8. #158
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Ne znam na kojoj planeti ti zivis i u kojoj drzavi, ali vidis kako u cg zivi prosjek. I taj prosjek sigurno nece biti bolji, nego ce bit gori u buducnosti. Tako da je danas obaveza biti ambiciozan i extra radan i vrijedan, inace mrka kapa.
    Poticati iz male i nerazvijene drzave treba da bude samo dodatan motiv da se gura naprijed, a ne razlog da se utopi u jadan prosjek i sivilo.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 01-06-19 at 16:35.

  9. #159
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,417
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    638
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    ja mislim da se oni japanci najvise ubijaju upravo zbog te svoje ambicioznosti, previse ocekuju od zivota, njima ako nisu najbolji doktori ili naucnici itd. onda su niko i nista. Mada naravno ne vjerujem da je to jedini razlog ali eto. Zeznuto je kad citav zivot necemu posvetis i u tome ne uspijes.
    Čupatelj

  10. #160
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam na kojoj planeti ti zivis i u kojoj drzavi, ali vidis kako u cg zivi prosjek. I taj prosjek sigurno nece biti bolji, nego ce bit gori u buducnosti. Tako da je danas obaveza biti ambiciozan i extra radan i vrijedan, inace mrka kapa.
    Poticati iz male i nerazvijene drzave treba da bude samo dodatan motiv da se gura naprijed, a ne razlog da se utopi u jadan prosjek i sivilo.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Просјек у Цг није ни мало лош. Проблем је испод просјека.
    Љепше живи просјек у Цг него у 99% развијених западних земаља.

    Проблем нашег менталитета и те амбицизности је што људи мисле да је свуђе љепше и боље ван Цг а то је тако далеко од истине.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #161
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Просјек у Цг није ни мало лош. Проблем је испод просјека.
    Љепше живи просјек у Цг него у 99% развијених западних земаља.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ao, sto rece to znaci sa 300e se dobro zivi u cg, nemojmo

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  12. #162
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ao, sto rece to znaci sa 300e se dobro zivi u cg, nemojmo

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    За мене то није просјек и не знам баш пуно људи са том платом а мислим ни ти но се гађамо са том цифром.

    Свакако акценат стављам на овај други дио поста мог, а то је да је свуђе друго љепше. Можда и јесте али само за мали број људи, врло мали.

    Но љепше је потпуно другачије од особе до особе


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #163
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ne znaš...? Jesi li ikad ušao u bilo kakvu prodavnicu, butik, kladionicu i sl...? Svi oni rade za tu ili nižu platu, a takvih je najviše i zvanično i nezvanično...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #164
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Nemoj da mu/joj skidas ruzicaste naocare, bas je lijep junski dan

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  15. #165
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ови што ниси амбициозни и што не могу да се изборе у овом свијету треба да помру јел? Какве су ово приче.

    Ето јапанце рецимо убија та амбициозност. Не могу наћ поса не могу наћ партнера па све више самоубистава. Томе треба да се тежи јел?
    Ја па ја па ја... То су они што их нико не воли у друштво ал ето "успјепшни" су.
    Eto i pored tooliko samoubistava oni najduži životni vijek
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Просјек у Цг није ни мало лош. Проблем је испод просјека.
    Љепше живи просјек у Цг него у 99% развијених западних земаља.

    Проблем нашег менталитета и те амбицизности је што људи мисле да је свуђе љепше и боље ван Цг а то је тако далеко од истине.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Potpuno se slažem sa tobom
    Ljepše živi Podgoričanin u Crnoj Gori sa prosječnom platom nego onaj sa prosječnom platom u Njemačkoj
    Samo što nama ne smeta smeće, automobili po trotoaru, što svaki tatin sin može da te ebe kako hoće, što se devastiraju prirodne ljepote, što su uslovi za kredit mimo svijeta, što kad voziš skačeš sa rupe na rupu... jedino što nam je važno je navuć dobre patike i imat dobar telefon (kojeg si uzeo na otplatu) Za dojč i provod u Cheers ili Titograd jednom neđeljno ćemo se uvjek snać

    Takođe. Podgoričanin ne razmišlja o tome kako živi śever
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #167
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Podgoričanin ne razmišlja o tome kako živi śever
    ovo stvarno moram da quotujem, posto je to i moj utisak. I to mi je nepojmljivo. Svi mi zivimo okruzeni odredjenom sirom grupom ljudi na osnovu koje procjenjujemo i drustvo u cjelini, ali toliko nemanje pojma o stvarnosti u kojoj ljudi zive je nevjerovatna. Nego su ljudi u fazonu- ako je Delta puna i puni kafici - super se zivi i u PG i u cijelu CG. A ti puni kafici 24/7 su meni pojam drustva u propadanju.

  18. #168
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,071
    Thanks Thanks Given 
    508
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Treba se vratit selu...Mesa,sira,mlijeka,povrca i voxs falit ne moze...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  19. #169
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ма нек свако живи свој живот како мисли.
    Свако има свој доживљај живота.
    Нико није рекао да се живи бајно али има много добрих ствари код нас.
    Коме нема, вјероватно покушава да оде одавде али нема потребе намећати некоме своје мишљење.
    А можда је тако лакше некима који пишу са стране, ко зна

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  20. #170
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,071
    Thanks Thanks Given 
    508
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Uz dobru platu nema zivota preko CG.
    Jedino sto mi mnogi kazu koji zive vani i koji su napravili dosta para za zivot u CG ."Ne bi se vratili samo zbog zdrastva "

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  21. #171
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ма нек свако живи свој живот како мисли.
    Свако има свој доживљај живота.
    Нико није рекао да се живи бајно али има много добрих ствари код нас.
    Коме нема, вјероватно покушава да оде одавде али нема потребе намећати некоме своје мишљење.
    А можда је тако лакше некима који пишу са стране, ко зна

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ni meni nema bolje od Crne Gore. Ali ja mjesečno zaradim nešto više od 1200 € i nemam ni ženu ni đecu, dok veliki broj ljudi zaradi 300+ i ima đecu. Isto tako bilo je vrijeme kad sam nosio Reabok sa pijace tako da sa neke strane razumijem one koji idu i ako tvrdim da se u Crnoj Gori može zaraditi dobra para, ali uz dosta rada
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #172
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Свако има свој доживљај живота.
    Нико није рекао да се живи бајно али има много добрих ствари код нас.
    Šta ako su i te dobre stvari samo subjektivni doživljaj?

    Način na koji kao društvo funkcionišemo i djelujemo u svakodnevnim životnim situacijama, u poslovnom smislu, u međuljudskim odnosima ili u odnosu prema prirodnim i drugim bogatstvima ne daje baš ohrabrujuću sliku da 'dobro' preovladava u nama, s nama i pored nas.




    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #173
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,417
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    638
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    sve se moze podnijet, ali da nam je zdravstvo i policija tu dje jesu, to se tesko podnosi, jer u kbc ako ne "podmazes" mozes umrijet sto ce se neko okrenut za tobom, a na ulicu mozes da budes slucajna zrtva ratova klanova.
    Čupatelj

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ljepse su 500 eura u CG no 2000 eura bilo dje u tudjini. To odgovorno tvrdim.
    A prosjek plate koje jedan nas covjek zaradi vani je izmedju 1200-1500 eura mjesecno, dodatnih 500 vikendima, dakle bez jednog slobodnog dana.
    Da je u CG prosjek plata 1000 eura mjesecno svih njenih stanovnika, sve bi bilo za 360 stepeni drugacije, stavovi, razmisljanja, velicanje drugih zemalja bi bilo samo na osnovu turistickih ponuda, nista drugo.

  25. #175
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ovo stvarno moram da quotujem, posto je to i moj utisak. I to mi je nepojmljivo. Svi mi zivimo okruzeni odredjenom sirom grupom ljudi na osnovu koje procjenjujemo i drustvo u cjelini, ali toliko nemanje pojma o stvarnosti u kojoj ljudi zive je nevjerovatna. Nego su ljudi u fazonu- ako je Delta puna i puni kafici - super se zivi i u PG i u cijelu CG. A ti puni kafici 24/7 su meni pojam drustva u propadanju.
    tacno tako, 20% posto ljudi zivi iznad prosjeka ide svaki dan po kafica, restorana itd, i imas 80% sto mozda mogu da priuste 1 mjesecno da se caste. (Paretov prinicip)

Page 7 of 13 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 21:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 04:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 21:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 21:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 02:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •