Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 251 to 275 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #251
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Gandalfe ta sto podje da radi na recepciji nekog hotela ima prilike da napreduje a ovdje to nije slucaj, ovdje ti plata raste svake 2 prestupne godine a vani ti raste makar 2-3 puta godisnje...

    a evo da ti ja kazem neke primjere za koje ja znam, konkretno za USA. Dosta mojih drugova je poslo za NY na gradjevinu poceli su sa 17$ na sat, njih 3 su uzeli stan za nekih 400$ mjesecno po osobi sa svim rezijama. Zaradis koliko radis i nemaju nikakvog bogatog rodjaka koji te cascava. I uvjek mozes da nadjes drugi posao posla kolko hoces... i cijene hrane i pica u supermarketima je 2 puta jeftinije nego ovdje, hrana u restoranima takodje jeftinija nego kod nas onda o cemu vi pricate ?

    a sta mozes u CG ? Da trpis svakakve gazde jer ne mozes naci nista bolje je li tako ?
    Interesantno je kako je svima koji bi śutra pošli potpuno normalno da dijele stan sa nekoliko ljudi dok kad se priča o Crnoj Gori obavezno priča o stanu u odličnom dijelu grada
    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Gandalf mislim da malo uvelicavas ugostitelje jer se i ti bavis tim poslom... nabroj mi te restorane i hotele u kojima je radno vrijeme ljeti 8h ? Ja ne znam nijedan da je ispod 10-12 sati.
    Pa on i reče da rade u dvije smjene

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 02-06-19 at 17:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ajde da pomenemo i jednu drugu stranu medalje, a to je bezbjednost.
    Ima odje ljudi koji su putovali, koji su nocu setali velikim metropolama, pa neka kazu koja je mogucnost da budes opljackan dok setas ulicom ili ne daj Boze nesto teze da ne pominjem.
    Uglavnom se priča o EU, a toga nema sem u USA


    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    realno gledano Crna Gora je jedna od najbezbjednijih mjesta za zivot na planeti zemlji.
    Realno gledano nije. Koliko si samo puta prisustvovao tuči ?
    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 02-06-19 at 17:00.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,955
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Recimo da se trenutno u pg i na primorju i ne zivi tako lose.

    Samo mi nije jasno kako CG moze da se spasi bankrota u narednih 5 do 10 godina?

    Nije valjda da cemo da se pravimo ludi i da nas za to boli uvo ako planiramo buducnost ovdje.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Uglavnom se priča o EU, a toga nema sem u USA




    Realno gledano nije. Koliko si samo puta prisustvovao tuči ?
    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Hahahhaa ma daj, mislim da je neozbiljno ovo sto si rekao.

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Gandalf mislim da malo uvelicavas ugostitelje jer se i ti bavis tim poslom... nabroj mi te restorane i hotele u kojima je radno vrijeme ljeti 8h ? Ja ne znam nijedan da je ispod 10-12 sati. Pogledaj konobare sto rade na neki od plaznih barova nijedan ne radi ispod 12h za 400€ i to je onda dobra plata ?

    Druze naravno da moras imati nekoga da ti nadje posao vani, a za te poslove koje si ti nabrojao znam da ima zarade i ovdje samo sto vani mozes da radis kao pomocnik bez imalo radnog iskustva za 15$ na sat...

    nije mi jasno samo kako ne kazete realnu situaciju koja je ovdje pocevsi od losih poslodavaca pa do katastrofalne vlasti itd itd

    Nemoj da spinujemo i da se citamo pogresno.


    Nikome nece lako pasti.

    Ljudi shvatite NEMA LAKIH PARA alo !

    Moras raditi 2 posla moras da se raspadas da bi uspio kako odje tako i tamo.
    One Ring to Rule them all...

  6. #256
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U CG nema sanse da se zivi sa 500eur ni kao samac. Mislim ima sanse naravno ali to nije zivot to je skapavanje. Prosta racunica :

    500
    - 150eur stan (200-250 je prosjek al ajde)
    - 50eur najmanje rezija
    - 50 eur goriva/registracija i amortizacija auta
    - 200eur hrane (kako ne znam ali ajde da uzmemo)


    To je 450 eur Bez da se obuces, obujes, ako pusis to je jos nekih 40-60eur mjesecno itd.
    Gando
    Iz reda imaš dobrih jednosobnih i garsonjera za 120-150 . Ali na Zabjelo, Masline, Tološe a ne na Stari


    PS.
    Koliko ja vidim iz postova onih koji su radili u inostranstvu najviše se para uzme od onoga što je sad veoma popularno kod nas, a to je branje Mare u USA. Kome je USA previše daleko sad bi trebalo počet i u Grčkoj(ali za daleko manje para)


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 02-06-19 at 17:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #257
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Žaro od Splendida View Post

    “Priča je sljedeća. U Splendidu imam 15 čistača javnih površina. Startna plata im je 299 eura. Sa prekovremenim i noćnim satima plata im je od 400 do 450 eura. Imaju tri obroka u hotelu i plaćenu stan. Predlagao sam im, da makar tokom ljeta rade dvije smjene, uz naravno jedan dan sedmično slobodan. Rekao sam im, ako budete tako radili, plata će vam biti od 850 do 1.200 eura, zavisno od smjene. I to samo da tako rade tokom tri sljedeća mjeseca. Znate li koliko je njih prihvatilo da rade za ovu platu i pod ovim uslovima? Nijedan!

    U Njemačkoj, Francuskoj, Belgiji plata za ove poslove iznosi od 800 do 1.200 eura.“A njima tamo treba da bi preživjeli do 1.500 eura jer poslodavac ne plaća stan. Tamo svi rade dva posla da bi preživjeli. Naš čovjek tamo može i radi dva posla, a ovdje to neće. Ja nemam objašnjenja za ovo. Još jedna uporedba. 500 eura kod nas vrijedi kao 1.500 u Njemačkoj





    4-Star Superior Hotel Alpenhof in Hintertux, Zillertal - Austrija

    Potrčko/Perač kuhinjskog posuđa




    https://www.hogastjob.com/job/alpenh...bwaescher/3341

    Smještaj (jednokrevetna soba), fitnes, internet, ski/vozne karte, održavanje uniforme (osim upotrebe mašine za privatnu garderobe, plaća se)

    6 dana sedmično / ugovor / 2200e bruto / 13. i 14. plata / hrana se podrazumijeva


    ______________
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #258
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene jedna stvar interesuje samo, kad se podvuce crta, nakon 20 godina npr rada u inostranstvo.
    Da li mozes da kupis sebi stan/kucu?
    Da li mozes da kupis novo auto i da ga odrzavas i koristis?
    Da li sebe mozes da smatras kao covjeka koji je dio tog drustva, ili si i dalje dio robovlasnickog sistema?






    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Mene jedna stvar interesuje samo, kad se podvuce crta, nakon 20 godina npr rada u inostranstvo.
    Da li mozes da kupis sebi stan/kucu?
    Da li mozes da kupis novo auto i da ga odrzavas i koristis?
    Da li sebe mozes da smatras kao covjeka koji je dio tog drustva, ili si i dalje dio robovlasnickog sistema?






    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Nijesi dio robovlasnickog sistema ako to ne zelis da budes.
    Na tebi je hoces li se integrisati ili ne i znas li sta drugo osim da si baushtelac.

    Kucu za 20 ne mozes kupiti nego 30 godina. Toliko su otprilike hipoteke.
    Auto ne kupujes nego ga uzimas na lizing tako da je u stvari u vlasnistvu banke dok ga ne otplatis.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #260
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Jedan moj kolega je prije sedam godina otišao u SAD, promijenio razne poslove, a sada je počeo da gradi kuću (apartmane za izdavanje) u ,,rodnoj grudi" tako da... Ah, da, vozi kamion na duže ture.

    Sent from my Motorola 8400

  11. #261
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesi dio robovlasnickog sistema ako to ne zelis da budes.
    Na tebi je hoces li se integrisati ili ne i znas li sta drugo osim da si baushtelac.

    Kucu za 20 ne mozes kupiti nego 30 godina. Toliko su otprilike hipoteke.
    Auto ne kupujes nego ga uzimas na lizing tako da je u stvari u vlasnistvu banke dok ga ne otplatis.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ok, koliko se sad radi npr od tih 30 godina dva posla?
    Ja licno, ako mi treba 30 godina da zaradim za kucu ili stan ili sta li vec, ne bih isao dalje. Ako su mi za pristojan zivot potrebna dva posla napolje, zasto bi neko isao i radio to nedje drugo, kad moze kao podstanar isto to da radi ovdje za 1000 e? Pa tim tempom bih i ja napravio kucu za 30 godina, a auto bih otplatio posle 15.


    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Ok, koliko se sad radi npr od tih 30 godina dva posla?
    Ja licno, ako mi treba 30 godina da zaradim za kucu ili stan ili sta li vec, ne bih isao dalje. Ako su mi za pristojan zivot potrebna dva posla napolje, zasto bi neko isao i radio to nedje drugo, kad moze kao podstanar isto to da radi ovdje za 1000 e? Pa tim tempom bih i ja napravio kucu za 30 godina, a auto bih otplatio posle 15.


    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Eto sad kontas ukratko sto sam se ja vratio

    U Melburnu da bih kupio Ok kucu u normalnom dijelu grada sa dvoristem dovoljnim samo da parkiram auto trebalo mi je najmanje milion ipo dolara. (Ovo sto mi se svidjalo sve je bilo preko 2 miliona)
    Gradski prevoz se tamo raspada pa bi mi trebala i 2 auta, polovno se ne isplati kupovati jer ako ti nesto crkne donji si kako su u krv mehanicari.
    Vrtici su u krv znaci jedno 100 dolara dnevno pa biras ili jedno kuci da ostane ili da oboje rade pa da ide jedno 2k mjesecno na vrtic.


    Da ne duzim previse - sve ti tamo mozes. Zdravstvo je bolje milion puta, ljudi su ljubazniji milion puta, bez posla mozes biti samo ako neces da radis itd itd.

    Ali ja sam se zapitao hocu li stvarno da radim 20-30 godina samo da bih otplatio jebenu kucu ? Da budem rob nekretnine?

    Pa sam se vratio u CG dje situacija sto se tice zdravstva skolstva sigurnosti i masu jos stvari ne moze da se poredi jer je uzasna.
    Ali cijene nekretnina su 10 puta nize, mozes da kupis kakvog polovnjaka i da ti ga opravlja tip za 100eur, djetetu najjaci privatni vrtic 150eur mjesecno(ne cijeli dan). Kod privatnika se lijecis.

    Pa moze covjek da se posveti onome sto voli, da ima neki hobi, procita kakvu knjigu, podje nedje pa malo proputuje.


    Opet ovo sve pod uslovom da ima uslov da zaradi novac jbga i da ne radi za platu u CG. Ko radi za platu u CG kapu mu skidam i duboki naklon od mene ima.

    A i ko se bavi pvt biznisom ako misli da ce sa 8h dnevno nesto napraviti grdno se vara.


    Ovo vam pise tip koji svakog dana 6 mjeseci cisti toalete, riba tepihe, pere sudje. Ali radim za sebe, krecim, postavljam plocice, stemujem, otcepljavam kanalizacije, cijepam drva.

    Mene nije sramota nista od toga da radim. Odje te "prljave" poslove radim jer hocu tamo to nisam morao.

    Kompromisi se moraju praviti.

    I sve zavisi od osobe do osobe. Ko sta smatra srecom i ko je sa cim zadovoljan.

    Dok ne odes sa strane vazda je preko lakse i bolje
    Last edited by Gandalf_White; 02-06-19 at 18:42.
    One Ring to Rule them all...

  13. #263
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Ok.. ja mislim da cu se lagano iskljucit' sa teme...

    Posto je ocigledno da zivimo u paralelnim univerzumima, definitivno ne u istoj zemlji...

    Vi izgleda zivite u nekoj Crnoj Gori koja je najbezbjednija zemlja na svijetu... gdje je zdravstvo najbolje na svijet' i ljudi iz inostranstva dolaze ovdje da se lijece i popravljaju zube... gdje momak sa 500e zivi kao bog a porodica sa 1000e zivi kao kraljevska... dje ima posla preko glave nego su ljudi lijeni i nece da rade... gdje doktori koji su posli i svi ostali strucni ljudi su apsolutno nebitni i njihov odlazak se nece osjetit'... gdje na svakom cosku cvjetaju ruze i sija nebo, plavlje nego idje na svijet'.

    Ja takvu zemlju ne poznajem, makar na ovoj planeti ali valjda je lijepo bit' optimista a ne sagledavat' stvari realnim, kakve zapravo jesu.

    Pozdrav.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #264
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesi dio robovlasnickog sistema ako to ne zelis da budes.
    Na tebi je hoces li se integrisati ili ne i znas li sta drugo osim da si baushtelac.

    Kucu za 20 ne mozes kupiti nego 30 godina. Toliko su otprilike hipoteke.
    Auto ne kupujes nego ga uzimas na lizing tako da je u stvari u vlasnistvu banke dok ga ne otplatis.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Gandalfe tvoje iskustvo je jedno a iskustva drugih ljudi je drugo ...

    kolko nasih ljudi znas da su bili na istom mjestu dje si ti bio i nisu se vratili kao ti nego su uspjeli ?

    ja sam naveo USA kao primjer jer sam dosta puta bio tamo i vidjeo sam kako sve to funcionise .... ja ne kazem da je tamo lako ali druze budi realan i kazi da je vani puno lakse nego kod nas, lakse ti je da kupis stan, da kupis auto itd pa i neka je preko kredita i cuda, pa ovdje ni preko banke ne mozes kupiti stan jer moras naci 100 ziranata ....

    A samo da znate u prosjeku 10-12 godina je potrebno da isplatis kucu u USA ...

    ja imam bliskog rodjaka prije 6 god posao tamo na pocetku je bio kod nekog svog posle presao u svoj stan zaradjuje dosta a radi kao moler, i poslao je ovamo svojima preko 100k od kad je posao tamo ... samo budite realni, kakvo CG primorje radis 12h za 400eura i vamo je to para ?

  15. #265
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ok.. ja mislim da cu se lagano iskljucit' sa teme...

    Posto je ocigledno da zivimo u paralelnim univerzumima, definitivno ne u istoj zemlji...

    Vi izgleda zivite u nekoj Crnoj Gori koja je najbezbjednija zemlja na svijetu... gdje je zdravstvo najbolje na svijet' i ljudi iz inostranstva dolaze ovdje da se lijece i popravljaju zube... gdje momak sa 500e zivi kao bog a porodica sa 1000e zivi kao kraljevska... dje ima posla preko glave nego su ljudi lijeni i nece da rade... gdje doktori koji su posli i svi ostali strucni ljudi su apsolutno nebitni i njihov odlazak se nece osjetit'... gdje na svakom cosku cvjetaju ruze i sija nebo, plavlje nego idje na svijet'.

    Ja takvu zemlju ne poznajem, makar na ovoj planeti ali valjda je lijepo bit' optimista a ne sagledavat' stvari realnim, kakve zapravo jesu.

    Pozdrav.
    To su nam Fidele sklopovi kojima odgovara sav ovaj nesklad, jer u nekom normalnom uređenju oni ne bi ni postojali.

    Davno smo ovdje konstatovali da koegzistiraju dvije Crne Gore, jedna pored druge..

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #266
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Ono sto je jedina cinjenica i nepobitna posto sam u CG radio u dobrim firmama.. jedino realno stanje je da svi ti ljudi koji nisu u tim firmama zato sto su neciji glasaci vec su tu zbog svog znanja i rada su zabrinuti za buducnost CG, dakle svako od njih je kritican svako od njih se bori da se nesto promijeni, svi ti ljudi primaju 1200e plus ali zato meni dodju komsije pa se sprdaju kad dodje glasanje, mustuluk mi vataju u 12 da je vec sve rijeseno. Oni u kucu nedovrsenu evo 12 godina i golf tri koji vergla svako jutro po 20 min da se upali kako bi se poslo na posao u mjesnu zajednicu. Nikad nisam gledao sa visine ali sam poceo da gledam sa tugom, tugom za covjekom

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  17. #267
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Е чуш није безбједна Цг.
    Сад је све пало у воду због ових ретоса што се упуцавају кроз град али ја не знам 1 једину особу која је рекла да се осјећа небезбједно или тако нешто.

    Гледаш људе шетају после поноћи лаганице , возе се бицикла , старо и младо. Никад у животу се нисам осјетио небезбједним у Цг. Ај пођите мајчини синови у било који већи град вани па ћу вас питати.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  18. #268
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Eto sad kontas ukratko sto sam se ja vratio

    U Melburnu da bih kupio Ok kucu u normalnom dijelu grada sa dvoristem dovoljnim samo da parkiram auto trebalo mi je najmanje milion ipo dolara. (Ovo sto mi se svidjalo sve je bilo preko 2 miliona)
    Gradski prevoz se tamo raspada pa bi mi trebala i 2 auta, polovno se ne isplati kupovati jer ako ti nesto crkne donji si kako su u krv mehanicari.
    Vrtici su u krv znaci jedno 100 dolara dnevno pa biras ili jedno kuci da ostane ili da oboje rade pa da ide jedno 2k mjesecno na vrtic.


    Da ne duzim previse - sve ti tamo mozes. Zdravstvo je bolje milion puta, ljudi su ljubazniji milion puta, bez posla mozes biti samo ako neces da radis itd itd.

    Ali ja sam se zapitao hocu li stvarno da radim 20-30 godina samo da bih otplatio jebenu kucu ? Da budem rob nekretnine?

    Pa sam se vratio u CG dje situacija sto se tice zdravstva skolstva sigurnosti i masu jos stvari ne moze da se poredi jer je uzasna.
    Ali cijene nekretnina su 10 puta nize, mozes da kupis kakvog polovnjaka i da ti ga opravlja tip za 100eur, djetetu najjaci privatni vrtic 150eur mjesecno(ne cijeli dan). Kod privatnika se lijecis.

    Pa moze covjek da se posveti onome sto voli, da ima neki hobi, procita kakvu knjigu, podje nedje pa malo proputuje.


    Opet ovo sve pod uslovom da ima uslov da zaradi novac jbga i da ne radi za platu u CG. Ko radi za platu u CG kapu mu skidam i duboki naklon od mene ima.

    A i ko se bavi pvt biznisom ako misli da ce sa 8h dnevno nesto napraviti grdno se vara.


    Ovo vam pise tip koji svakog dana 6 mjeseci cisti toalete, riba tepihe, pere sudje. Ali radim za sebe, krecim, postavljam plocice, stemujem, otcepljavam kanalizacije, cijepam drva.

    Mene nije sramota nista od toga da radim. Odje te "prljave" poslove radim jer hocu tamo to nisam morao.

    Kompromisi se moraju praviti.

    I sve zavisi od osobe do osobe. Ko sta smatra srecom i ko je sa cim zadovoljan.

    Dok ne odes sa strane vazda je preko lakse i bolje
    U 99% slucajeva nam se misljenja na forumu podudaraju, tako da mi je sve logicno sto pricas, a fala Bogu internet koristim za korisne stvari, pa se u sve te podatke moze uvjeriti ko god oce, samo sam htio potvrdu od tebe kao osobe koja je sve to prosla.
    Naravno, spreman sam da vidim i cujem nevjerovatnu racunicu od kolega koje uporno tvrde drugacije, i taman da mi objasni neko, kako moze 100 iljada da posalje familiji za 6 godina kao moler i da mi prostom racunicom objasni kako za 10 godina moze u SAD da se otplati kuca?
    Zelim i da cujem prednosti rada dva posla u inostranstvu u odnosu na ovdje, dajte mi taj konkretni materijalni razlog kojim cete reci e evo zasto sam otisao iz CG.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  19. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Gandalfe tvoje iskustvo je jedno a iskustva drugih ljudi je drugo ...

    kolko nasih ljudi znas da su bili na istom mjestu dje si ti bio i nisu se vratili kao ti nego su uspjeli ?

    ja sam naveo USA kao primjer jer sam dosta puta bio tamo i vidjeo sam kako sve to funcionise .... ja ne kazem da je tamo lako ali druze budi realan i kazi da je vani puno lakse nego kod nas, lakse ti je da kupis stan, da kupis auto itd pa i neka je preko kredita i cuda, pa ovdje ni preko banke ne mozes kupiti stan jer moras naci 100 ziranata ....

    A samo da znate u prosjeku 10-12 godina je potrebno da isplatis kucu u USA ...

    ja imam bliskog rodjaka prije 6 god posao tamo na pocetku je bio kod nekog svog posle presao u svoj stan zaradjuje dosta a radi kao moler, i poslao je ovamo svojima preko 100k od kad je posao tamo ... samo budite realni, kakvo CG primorje radis 12h za 400eura i vamo je to para ?
    A nemoj druze majka mu stara ja u klin ti u plochu.


    Ja ni jednom nijesam rekao da se NE MOZE uspjeti tamo!!!

    Niti jednom ili da ces propasti ili bilo sta slicno(osim ako nemas nikakvog znanja)


    Jednostavno
    jedes tamo - jedes odje isto
    Radis tamo - radis odje
    Spavas u krevet tamo - spavas odje


    E sad nekome tamo lakse padne nekome teze. Jos jednom cu reci sve mlade ljude koji zele da se ostvare u struci i nauci podrzavam da napuste ovu zemlju jer ce im bilo dje na zapadu biti bolje nego odje. Cijenice ih, radice i zaradice.


    Ali bajke - otisao tamo na baushtelu zaradio milion.
    Mozda ako se otislo 70ih 80ih.
    Ovi isto sto rade za taj se kesh dobro oderu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ok.. ja mislim da cu se lagano iskljucit' sa teme...

    Posto je ocigledno da zivimo u paralelnim univerzumima, definitivno ne u istoj zemlji...

    Vi izgleda zivite u nekoj Crnoj Gori koja je najbezbjednija zemlja na svijetu... gdje je zdravstvo najbolje na svijet' i ljudi iz inostranstva dolaze ovdje da se lijece i popravljaju zube... gdje momak sa 500e zivi kao bog a porodica sa 1000e zivi kao kraljevska... dje ima posla preko glave nego su ljudi lijeni i nece da rade... gdje doktori koji su posli i svi ostali strucni ljudi su apsolutno nebitni i njihov odlazak se nece osjetit'... gdje na svakom cosku cvjetaju ruze i sija nebo, plavlje nego idje na svijet'.

    Ja takvu zemlju ne poznajem, makar na ovoj planeti ali valjda je lijepo bit' optimista a ne sagledavat' stvari realnim, kakve zapravo jesu.

    Pozdrav.
    A vala si i ti posa u krajnost brate mili, ka da mi pricamo nesto kineskim jezikom pa ne razumijes poentu ili prosto ne zelis da je razumijes.
    A kako brate moj ne poznajes bezbjednu Crnu Goru, sto ima to odje da nije bezbjedno majka mu stara?
    A kako brate mili ne znas da svi nasi odje zube popravljaju jer im je masu jeftinije, kako majka mu stara kad je to opste poznata stvar da svi nasi koji su van koriste priliku dok su odje da to zavrse?
    Jeli to nesto sto mi izmisljamo odje?

    A kako brate mili pricas tako da se sa 500 eura odje zivi kao Bogovi kad znas da to niko nije rekao, nego se pricalo o ekvivalentu kolike su odje tih famoznih 500 eura a koliko tamo 1500-2000 kad troskove saberes i oduzmes. Jeli moguce da moram evo ka malome djetetu da ti elaboriram glupost po glupost redom, a ti neces pa neces no uporno izvrces pa izvrces sve sto je pisac htio da kaze.

    Evo shvatili smo da ocima ne mos vidjet sistem Crnogorski ni po jednom osnovu, evo ga i mi coce ocima ne mozemo vidjet i svi bi voljeli da je odje 100 puta bolje. Ne razumijem sto se konstantno iscudjavas na nepobitne cinjenice da odje doktori mogu da zarade masu para, nema jednoga koji van radnog vremena ne radi po zakazivanju privatno dje uzme makar na par pregleda jos jedno 100 eura i to DNEVNO, bez ikakvih problema, ada lijecis se i ti kod njih, i podjes privatno da se pregledas, ili nesto, nisi smarsa pa majka mu stara.
    Potpuno si u pravu kad kazes da je plavlje nebo odje no idje i da ruze cvjetaju brale moj, kad si ususkan medju svoje, kad imas ovoliku slobodu, kad 17 kafa pijes dnevno, i obavezno koje pivo uz utakmicu uvece, a znas da toga preko nema, kako nije plavo coce, nema ga plavijega no sto je kuci. Za po ure na more, za po ure na skijanje, lijepo je to isto menesecini a?
    Sto je to cudjenje toliko zaboga? Neka coce.
    Nemoj samo da si ti jedan od onih kome je Srbija i sve ostalo majka a sve Crnogorsko nula kumim te Bogom.
    Last edited by N-I-K-O; 02-06-19 at 20:43.

  21. #271
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A vala si i ti posa u krajnost brate mili, ka da mi pricamo nesto kineskim jezikom pa ne razumijes poentu ili prosto ne zelis da je razumijes.
    Jesam posao u krajnost ali nisam jedini. Poenta je da ni vani ne cvjetaju ruze, nije dovoljno poc' i uspijet' jer je tamo lagano a ovdje nemoguce. Tu se djelimicno slazemo iako mi se cini da vi situaciju ovdje idealizujete a situaciju vani prikazujete jos gorom nego sto jeste...


    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A kako brate moj ne poznajes bezbjednu Crnu Goru, sto ima to odje da nije bezbjedno majka mu stara?
    Sto smatras pod bezbjednoscu tacno pa da obrazlozim detaljnije... Pocevsi od 'sitnica' poput same infrastrukture koja nije bezbjedna pa do ubistava u sred bijela dana po centrima raznih gradova... Ako pricamo o nekim ozbiljnijim bezbjednosnim prijetnjama... ti na nas aerodrom mozes sa bombom da udjes, no problem. Ista stvar je za bilo koji autobus, voz ili bilo sta slicno. Ne znam na sta tacno mislis ali ne smatram da smo nesto pretjerano bezbjedna zemlja, posebno se ne bih slozio sa izjavom da smo "najbezbjednije mjesto na svijetu". Ovo je tvoja krajnost, tvoje rijeci iz jednog od proslih post-ova, da ne bude da sam ja taj koji ide u krajnost...


    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A kako brate mili ne znas da svi nasi odje zube popravljaju jer im je masu jeftinije, kako majka mu stara kad je to opste poznata stvar da svi nasi koji su van koriste priliku dok su odje da to zavrse?
    Jeli to nesto sto mi izmisljamo odje?
    To sto je ovdje jeftinije ne znaci da je bolje... O cemu pricamo mi? Neko je pominjao i pogresne dijagnostike 'vani'. Pa jel' moguce da o tome pricamo nakon svih fijaska kod nas koji su nerijetko imali ishod gubitka zivota? Kakvi su uslovi u KBC-u? Koliko se ceka na neki ozbiljniji pregled, na neki snimak poput CT-a, MR-a i sl. Nemojmo...

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A kako brate mili pricas tako da se sa 500 eura odje zivi kao Bogovi kad znas da to niko nije rekao, nego se pricalo o ekvivalentu kolike su odje tih famoznih 500 eura a koliko tamo 1500-2000 kad troskove saberes i oduzmes. Jeli moguce da moram evo ka malome djetetu da ti elaboriram glupost po glupost redom, a ti neces pa neces no uporno izvrces pa izvrces sve sto je pisac htio da kaze.
    Pricalo se da je 500e odlicno, da moze da se komotno zivi i da je mnogo bolje nego vani 2000 eura. Kao prvo, skontali smo da je prosjecna plata bliza 400e nego 500e. Ali da ne idemo u detalje.. Sa tih 500e NE MOZE da se zivi komotno, moze da se prezivljava... A ako je cilj da se zivi kod roditelja i onda od 500e ustedi neka crkavica (karamazov post, da i njega ne citiram sad) onda ne mogu to da prihvatim kao normalan zivot... Sto se tice 'vani' i troskova tu bi mogli da pravimo racunice do sjutra, za svaki grad i scenario posebno... Ne vjerujem da ima potrebe. Svakako da nije isto 500e ovdje i 500e tamo. Ipak, rec' da je 500e ovdje vise nego 2000e tamo je opet putovanje u krajnost ali o troskovima sam vec pisao, da se ne ponavljam. Svakako zavisi od grada do grada i od situacije do situacije.

    Evo i Gandalf pominje Australiju a ja u skuplju zemlju nisam bio... Pakovanje cigara sam placao 25 dolara, kriglu piva jedno 15. Novi Zeland na vrlo slicnom nivou. I to je opet ekstrem ali eto... kao sto rekoh, mozemo racunice za svako mjesto posebno. A ta racunica bi svakako trebala da bude sastavni dio pripreme nekoga ko planira da ide nedje... A ne da se raspituje po dolasku tamo i da se snalazi "u trenutku"...

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Evo shvatili smo da ocima ne mos vidjet sistem Crnogorski ni po jednom osnovu, evo ga i mi coce ocima ne mozemo vidjet i svi bi voljeli da je odje 100 puta bolje. Ne razumijem sto se konstantno iscudjavas na nepobitne cinjenice da odje doktori mogu da zarade masu para, nema jednoga koji van radnog vremena ne radi po zakazivanju privatno dje uzme makar na par pregleda jos jedno 100 eura i to DNEVNO, bez ikakvih problema, ada lijecis se i ti kod njih, i podjes privatno da se pregledas, ili nesto, nisi smarsa pa majka mu stara.
    Da li ti doktori koje pominjes legalno obavljaju te privatne preglede od kojih uzimaju 100 eura dnevno? Pitam za druga. I koliko se od ukupnih primanja dobije u koverti? Opet za druga.


    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Potpuno si u pravu kad kazes da je plavlje nebo odje no idje i da ruze cvjetaju brale moj, kad si ususkan medju svoje, kad imas ovoliku slobodu, kad 17 kafa pijes dnevno, i obavezno koje pivo uz utakmicu uvece, a znas da toga preko nema, kako nije plavo coce, nema ga plavijega no sto je kuci. Za po ure na more, za po ure na skijanje, lijepo je to isto menesecini a?
    Sto je to cudjenje toliko zaboga? Neka coce.
    Mi polako prodasmo sve to more i planine, bojim se... Crna Gora je prelijepa i ima potencijala tonu. Ali mi uopste to ne iskosicavamo kako treba nego sve unistavalo zarad neke kratkorocne dobiti i to pojedinih, ne zajednice kao cjeline. Lijepo jeste. Moglo bi bit' mnogo ljepse. Ljepse je bilo a oce li bit' ljepse sa ovakvim sistemom... bojim se da nece.

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Nemoj samo da si ti jedan od onih kome je Srbija i sve ostalo majka a sve Crnogorsko nula kumim te Bogom.
    Cini mi se da si ovo naknadno dodao a nista ti trebalo nije... Ko pomenu Srbiju crnu? Kad sam ja Srbiju na ijednoj drugoj temi pomenuo u pozitivnom kontekstu? Ovaj zadnji pasus vise oslikava ograniceno razmisljanje nego sto drugo. Najvise zbog toga sto se na kompletnoj temi Srbija pomenula nije a sad je ona meni majka. Srbija sa kojom apsolutno nikakve veze nemam niti me zanima 1%.

    Ako ja kritikujem sistem i lose stvari u njemu... zasto to ne bi moglo da se gleda kao znak da nesto treba da se uradi, kao moja zelja da se stanje poboljsa i da bude bolje svima nama? A ne... ne moze to. Nego ako ikakvu kritiku napisem u vezi Crne Gore odma ide ekspresna etiketa "Srbija majka" na celo... Porazavajuce, moram priznat'.
    Last edited by Fidel Castro; 02-06-19 at 21:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #272
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teska je ova prica, pogotovu ako se u nju udje na osnovu licnih ili iskustva blizih.
    Ali realno recimo prica N-I-K-O je potpuno razumljiva za mnoge, ipak ako se izmaknemo covjek iz CG u Svedskoj bez znanja jezika je nesto ako Albanac kod nas.
    Tesko je i generalizovati.
    Evo jedan primjer , opet na osnovu razgovora sa prijateljima koji razmisljaju da kupe kucu na Floridi i tamo su oko deceniju.
    njima nije novac toliko problem,
    ali neka pocetna kuca (Tampa FL) je iste cijene kao i stan u Delti
    https://www.zillow.com/homedetails/9...62832454_zpid/

    prosjecna godisnja plata je 50,000

    tako da ipak neki prosjecni ljudi u prosjecnim gradovima ne moraju da rade 30 godina da otplate stan ili kucu.

  23. #273
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ovo je stan od 120 kvadrata, montazna gradnja.

  24. #274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jesam posao u krajnost ali nisam jedini. Poenta je da ni vani ne cvjetaju ruze, nije dovoljno poc' i uspijet' jer je tamo lagano a ovdje nemoguce. Tu se djelimicno slazemo iako mi se cini da vi situaciju ovdje idealizujete a situaciju vani prikazujete jos gorom nego sto jeste...




    Sto smatras pod bezbjednoscu tacno pa da obrazlozim detaljnije... Pocevsi od 'sitnica' poput same infrastrukture koja nije bezbjedna pa do ubistava u sred bijela dana po centrima raznih gradova... Ako pricamo o nekim ozbiljnijim bezbjednosnim prijetnjama... ti na nas aerodrom mozes sa bombom da udjes, no problem. Ista stvar je za bilo koji autobus, voz ili bilo sta slicno. Ne znam na sta tacno mislis ali ne smatram da smo nesto pretjerano bezbjedna zemlja, posebno se ne bih slozio sa izjavom da smo "najbezbjednije mjesto na svijetu". Ovo je tvoja krajnost, tvoje rijeci iz jednog od proslih post-ova, da ne bude da sam ja taj koji ide u krajnost...




    To sto je ovdje jeftinije ne znaci da je bolje... O cemu pricamo mi? Neko je pominjao i pogresne dijagnostike 'vani'. Pa jel' moguce da o tome pricamo nakon svih fijaska kod nas koji su nerijetko imali ishod gubitka zivota? Kakvi su uslovi u KBC-u? Koliko se ceka na neki ozbiljniji pregled, na neki snimak poput CT-a, MR-a i sl. Nemojmo...



    Pricalo se da je 500e odlicno, da moze da se komotno zivi i da je mnogo bolje nego vani 2000 eura. Kao prvo, skontali smo da je prosjecna plata bliza 400e nego 500e. Ali da ne idemo u detalje.. Sa tih 500e NE MOZE da se zivi komotno, moze da se prezivljava... A ako je cilj da se zivi kod roditelja i onda od 500e ustedi neka crkavica (karamazov post, da i njega ne citiram sad) onda ne mogu to da prihvatim kao normalan zivot... Sto se tice 'vani' i troskova tu bi mogli da pravimo racunice do sjutra, za svaki grad i scenario posebno... Ne vjerujem da ima potrebe. Svakako da nije isto 500e ovdje i 500e tamo. Ipak, rec' da je 500e ovdje vise nego 2000e tamo je opet putovanje u krajnost ali o troskovima sam vec pisao, da se ne ponavljam. Svakako zavisi od grada do grada i od situacije do situacije.

    Evo i Gandalf pominje Australiju a ja u skuplju zemlju nisam bio... Pakovanje cigara sam placao 20 dolara, kriglu piva jedno 15. Novi Zeland na vrlo slicnom nivou. I to je opet ekstrem ali eto... kao sto rekoh, mozemo racunice za svako mjesto posebno. A ta racunica bi svakako trebala da bude sastavni dio pripreme nekoga ko planira da ide nedje... A ne da se raspituje po dolasku tamo i da se snalazi "u trenutku"...



    Da li ti doktori koje pominjes legalno obavljaju te privatne preglede od kojih uzimaju 100 eura dnevno? Pitam za druga. I koliko se od ukupnih primanja dobije u koverti? Opet za druga.




    Mi polako prodasmo sve to more i planine, bojim se... Crna Gora je prelijepa i ima potencijala tonu. Ali mi uopste to ne iskosicavamo kako treba nego sve unistavalo zarad neke kratkorocne dobiti i to pojedinih, ne zajednice kao cjeline. Lijepo jeste. Moglo bi bit' mnogo ljepse. Ljepse je bilo a oce li bit' ljepse sa ovakvim sistemom... bojim se da nece.



    Cini mi se da si ovo naknadno dodao a nista ti trebalo nije... Ko pomenu Srbiju crnu? Kad sam ja Srbiju na ijednoj drugoj temi pomenuo u pozitivnom kontekstu? Ovaj zadnji pasus vise oslikava ograniceno razmisljanje nego sto drugo. Najvise zbog toga sto se na kompletnoj temi Srbija pomenula nije a sad je ona meni majka. Srbija sa kojom apsolutno nikakve veze nemam niti me zanima 1%.

    Ako ja kritikujem sistem i lose stvari u njemu... zasto to ne bi moglo da se gleda kao znak da nesto treba da se uradi, kao moja zelja da se stanje poboljsa i da bude bolje svima nama? A ne... ne moze to. Nego ako ikakvu kritiku napisem u vezi Crne Gore odma ide ekspresna etiketa "Srbija majka" na celo... Porazavajuce, moram priznat'.
    Ja nisam rekao da je ovo najbezbjednija zemlja za zivot, nego jedna od najbezbjednijih.
    Pricas o ubistvima klanova, kao sto rekoh prije dabogda se svi medjusobno istrijebili, a ne pricas o terorizmu u svijetu, bombaskim napadima, alahu akbar i tome slicno, ne pricas o takvom zapadu dje ni djeca u skolu nisu vezbjedna da ne dodje neka avetinja sa puskom sve da ih pobije, ne pricas o svim ostalim opasnostima, bolestima za koje nikad odje culi nismo, ali mi pricas kako su se klanovi pokomatili, ka da tamo klanova nema i mafijaskih obracuna u mnogo vecem broju, i pricas mi kako je odje moguce bombu na aerodrom unjet a evo niko je ne unese jer potrebe nema, ni na aerodrom ni u autobus ni u crkvu ni u dzamiju, i daj Boze da nikad do toga ne dodje. Dakle pricas o Crnoj Gori kao kanceru cijelog svijeta, nema nidje gore no odje, otud i ono moje na kraju sto sam rekao samo nemoj da si jedan od tih kumim te Bogom, jer mi je malo degutantno da neko velica sve okolo kao bolje od svoga na svome, a znamo kako se relaksirano odje zivi medju svoje i kad se ima i kad se nema para, makar si kuci a ne u tudjini, zato ne volim da idemo u krajnost, a tebi posebno nisam lijepio nikakve etikete, samo ne mogu da shvatim da mi ovoliko stvari iz vise postova stavljas u usta koja ja nisam rekao a znas odlicno da citas od prvoga razreda osnovne skole.
    Pa nismo mi djeca da odje lijepimo jedni drugima bilo kakve etikete, ovo je zdrava rasprava i dijeljenja iskustava i niko nikog odje ne pokusava da promijeni.
    Svi se slazemo da je u CG lose stanje i da se mnogo sto sta treba mijenjati, uporno tvrdis kako velicam Crnu Goru a sve ostalo unizavam. Ne unizavam ja nikoga a prirodno je da volimo svoje, i to nije nista nenormalno. Dijelimo misljenje da je tesko zivjet, male su plate, ali male su i tamo u tudjini da bi bile vrijedne te robije. Ako tamo zastekas nemas kud, odje makar mos poc do brata na kafu, do gorice da prosetas, medju svojima si, a tamo si pas lutalica, neuspjeh ne dolazi u obzir. To je poenta. A da se moze zaradit, a opet zavisi od svega i od osobe koliko je ambiciozna i znanja i obrazovanja i srece, sve zavisi od svega i tamo isto kao i odje, tu nema dileme. Ne mogu momci bez dana radnog staza, koji su citav zivot ispred zgrade, da me ubjedjuju kako Crna Gora ne valja i da treba bjezat odavde, to izreda rade upravo takve barabe, velika vecina, naravno cast izuzecima. I tako je to kod nas, imamo neodoljivu potrebu da svima pricamo da ne valjamo nista, sto je ta muka zaboga.
    Banalni primjer, stranac dodje kod nas, nasi mu se supkaju i pricaju kako je odje lose a velicaju njega, posra posranoga iz neke p. materine.

    Ja sam druze moj radio nekad i na recepciju hotela, dje sam insistirao kad dodje stranac koji ostane par dana da nauci osnovne stvari iz naseg jezika, a to su dobro jutro, dobar dan, dobro vece, hvala, dovidjenja i prijatan dan. Davao im do znanja da su dosli nedje dje je nas jezik i tradicija stariji od njihovog, da nauce sto je elementarna pristojnost kad dodju u neciju zemlju, isto kao sto smatram da je nasa obaveza kad dodjemo kod njih u goste da naucimo toliko da ispostujemo. A nasi se prave Englezi vise no sto su, strancima iz guzice vire, pricaju kako smo mi neki indijanci i kako kod nas nista ne valja a kako je jelte kod njih sve super. R jes k. moj, drzi do sebe i svojega prijatelju moj, sve iz kuce ide, da bi te postovali moras prvo da postujes i vrednujes sebe, pa sve ostale a ne obrnuto. Zato nam je sistem degenerican, zato nam je sve tako kako nam je, jer konstantno radimo protiv sebe. Kosa mi se na glavu dize od velicanja tudjeg po vas bijeli dan i kako treba bjezat odole.
    Nadam se da si shvatio poentu.

  25. #275
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Moj drug je zavrsio el, teh. fax sa 10om,ovdje je trazio posao pa jedno 2 god,ljudi koji su jedva zavrsili isto to su radili u distribuciju a on nije mogao,ode covjek za njemacku,otvori Dojce T-com konkurs,covjek prosao,dobio stalan boravak cijele familije,stan i kola i plata ko zna koliko,ne pada mu na pamet da se vraca jer odavde nista od toga ne bi imao...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 21:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 04:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 21:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 21:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 02:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •