Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 324

Thread: Perspektive i mogućnosti izvan CG

  1. #76
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    E kljucno je ovo sto si rekao da imaju HR pasos. Posto sam se zagrijao bio. Kontaktirah covjeka koji radi gore. On je crnogorac, ali eto rodjen je u hr i tamo zivio 3g i od tada u CG. Posao je prije 6mj. Radi ne znam dje, zaradjuje kaze bas lijepo. Ali sam mi kaze kljucan je HR pasos i EU, sve lagano ide. Bas lagano.




    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove godine treba da idem u USA preko WT-a, pa me zanima je li neko bio u Čikagu i kakvi su mu utisci.

  3. #78
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  4. #79
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jackint View Post
    Ove godine treba da idem u USA preko WT-a, pa me zanima je li neko bio u Čikagu i kakvi su mu utisci.
    Čuvaj se sine i piši nam često

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #80
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    šta je kvaka? PrimaU li ove mlađe omladince, ka recimo mene?

    Quote Originally Posted by jackint View Post
    Ove godine treba da idem u USA preko WT-a, pa me zanima je li neko bio u Čikagu i kakvi su mu utisci.
    nijesam bila ali imam trenutno jedno dijete koje je tamo, veli da joj je super, vidim slika se, šeta, uživa, radi...baš je zadovoljna
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #81
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    šta je kvaka?
    Obećani keš tek nakon 10 godina boravka i uz uslov da odma' kupiš ili sagradiš kuću (trenutno najjeftinija - 200k).

    PrimaU li ove mlađe omladince, ka recimo mene?
    Eo vele 45 godina plafon.
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #82
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    *bi ga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #83
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Obećani keš tek nakon 10 godina boravka i uz uslov da odma' kupiš ili sagradiš kuću (trenutno najjeftinija - 200k).



    Eo vele 45 godina plafon.
    A Svajcarci su blesavi pa napustaju to mjesto vjerovatno iz mode, a ne iz ekonomskih i prakticnih razloga Ta ponuda im je smijesna, tesko da ce se iko doselit tamo pod tim njihovim uslovima, jer ko ima te pare da gradi kucu, nece je sigurno gradit tamo. Ulozis 200k CHF i krenes da zivis tamo, pa promijene zakon o strancima i samo ti kazu prijatno druze a pare koje si unio tu, jbga ko ti kriv, bio razmisljat na vrijeme, djeluje mi vise kao prikriven stos da se ubaci nesto para u selo, nego ozbiljan pokusaj da zadrze stanovnistvo tu, e sad da daju 700K CHF za svaku porodicu koja dodje, sa isplatom dijela na svake 2 god. pa da jos uz to daju i zagarantovane papire poslije odredjenog vremena (drzavljanstvo, pasos), to bi vec djelovalo ozbiljno.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    "Naše će senke hodati po Beču, lutati po dvoru, plašiti gospodu"
    Slika ispod: detalj sa redovnog održavanja WC-a u Albertina muzeju u Beču. Mara, Nataša, Elvira, Jovanka itd.

    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #85
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Mora da je neki nas direktor pa zaposljava svoje

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kad nemas papire da radis, nije lako uopste nidje. tad si obicno medju sljamom sa dna drustvakoji ce gledati da te iskoristi jer si u nuzdi pa da te plati ispod cijene.

    Ali je moguce. Ljudi se dosta tako muce u pocetku dok se ne snadju.

    Sta sad kao ciscenje wc-a je nesto ispod casti?

    Nije posa za pozeljet kao karijeru ali je posten. Ne streca niko sa te liste oce li ih ko izbusit il dic u vazduh jer su nekog prevarili.

    Ka dostina sto strecaju.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Taman posla da je ispod časti, no što ga ovđe ne čisti? Ovđe neće da radi za 300e, ispod nivoa je, ali tamo nije strašno gurat' glavu i ruke do laktova u klozetske...To nije nivo, no licemjerstvo...Koliko god smiješno zvučalo nivo imaju džabalebaroši, koji neće NIĐE da rade...Ni po Njemačkoj, ni ovđe...ni za kakve pare...Taj nivo svakako ne opravdavam i potpuno mi je stran, ali razumijem...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #88
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Tamo se ne penju nogama na šolju i ne s.ru pored ka što viđeh na fakultet mi bivši.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Otici probati ,ako ne ide vratit se to je dobra opcija,moji ujaci su se zadrzali dugi niz godina radili razno razne poslove oformili familije djeca su im isla na fakultete neka nisu i neki su zadovoljni neki ne,napravili su kuce imali auto jedno drugo trece ostvarili inostrane penzije i zivjeli od njih nekoliko
    godina i to je to.Bio sam kod njih i radio na crno i zaradjivao do 150 eura za vikend radeci 14 sati u nekoj fabrici cistio hale od ulja neka industriji za obradu metala ,a posle nasao i dodatan posao nekim subotama u nocnim satima u nekoj kafani da perem case i itd itd ,drzali su to neki ljudi sa ovih prostora imao priliku da ostanem i duze od godinu ipo koliko sam bio,ali nisam jer mislim da je meni bolje ovde za 500 nego njima tamo za 3000.
    Ali kao sto sam poceo ja znam za sebe, jer sam probao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #90
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 001 View Post
    Iako sam laik i potpuno nekompetentan da komentarišem ovu temu, iznio bih svoje zapažanje.

    Sigurno teško pitanje - da li je pametnije ostati ovdje i boriti se sa tekućim problemima, ili pokušati van naših granica graditi svoju budućnost. I jedna i druga odluka imaju svoje prednosti, kao i mane. Kući se osjećamo sigurnije, na "domaćem terenu", imamo određene startne prednosti (krov nad glavom, hranu, prijatelje isl.) za koje bi negdje tamo morali da se borimo. Sa druge strane, svjedoci smo mnogih lijepih priča ljudi koji su ovdje radili za par stotina eura, a ona za isti taj posao u zemlji u kojoj su otišli zarađuju po par hiljada eura...

    Ja sam se odmah po završenom fakultetu zaposlio, tako da nisam imao prilike ni da razmišljam o tome da li da odem. Nažalost, dok sam studirao, nije toliko bilo ovih mogućnosti razmjene studenata i ljetnjih praksi i rada, tako da se ni tada nisam nešto posebno naputovao. Kao pripravnih, prije sada već 6 godina, radio sam za manje od 300 eura. Kako sam i napredovao u poslu, tako se povećavala i plata i ostale beneficije...

    Danas, sa nepunih 30 godina, imam mjesečna primanja simbolično veća od najmanjeg četvorocifrenog broja, na koja se uplaćuju svi doprinosi, neradan mi je svaki praznik, radim posao koji volim... Rekli bi mnogi, kao iz snova. Međutim, sa druge strane, ja radim u privatnoj firmi, u kojoj se nisam zaposlio "preko veze" već sam počeo od najnižih slojeva organizacije; poznato je i opšte poimanje današnjih poslodavaca, koji od radnika očekuju da im donosi iznos koji je ekvivalentan iznosu njegovih barem 10tak plata...

    Razmišljajući o ovoj temi, ponekad se zapitam, a šta da sam nakon završetka fakulteta otišao u neku od razvijenijih zemalja? Sigurno bi u početku bilo mnogo teže, ali ako ovdje zarađujem (i zaslužujem) navedenu platu, da li bi, po principu iz drugog pasusa, ta plata u ekonomski stabilnijim zemljama bila veća "za jednu cifru na kraju"...?

    Suma sumarum, ne postoji garancija da nam negdje izvan granica neće biti bolje nego ovdje, ali isto tako ni garancija da odlaskom ne bi propustili neku šansu u matičnoj zemlji... Svjestan sam da nisam "otkrio toplu vodu" ni ovim tekstom ni zaključkom, ali ako bih savjetovao nekog sebi bliskog, svakako bih mu preporučio da ako ima mogućnosti pođe i proširi svoje vidike. Sve i da doživi totalni neuspjeh u svom naumu, biće bogatiji za ozbiljno životno iskustvo, a par hiljada eura koje bi tim neuspjehom potrošio, shvatiće kasnije, su najmanje važne u cijeloj priči!
    i za to ovdje moraš da budeš rođen pod sreĉnom zvijezdom ili da imaš nekog, uz to da ti okolnosti idu na ruku.prva firma u koju sam došla bez veze, brzo napredovala..,.napustila sam je jer su plate kasnile, dosadilo mi da cekam bolja vremena, privatnici kod kojih sam debelo odradila tu najmanju cifru koju ti pominjes, a uspjeli su neki i da jē smanje, kad projekte zatvore,iako zarade basnoslovne sūme, samo te pozdrave kad vise nema posla....sumnjam da ti radis u banci, s obzirom na napredovanje, e tamo debelo radi, kod nekog sreca, kod nekog veza, ili prijateljstvo...

    ja bih porucila svima koji se oslanjaju na srecu da idu da probaju sto prije...jer kolo srece se okrece, a mi, radnicka djeca, debelo moramo da se pomucimo do cilja...

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam radničko dijete, i kad sam došao u USA i tražio posao nisam znao koliko da tražim. Jedni mi rekli traži 45, 50 ja potraži na internet vidim ide to i više ja reko 75... a oni mi rekli 76.000 da me motivišu.

    Za 10 dana sam dobio posao kad sam stigao. A imao sam svega 200 eura u đepu bio sam spreman da se vratim ako ne uspijem.

    Ispostavi se da mi znanje vrijeđelo dosta ali ja nisam zna. Tu nisam moga 300 mjesečno zaradit ka čovjek.

    Tako da je sve to od iskustva do iskustva.

    Ja sam takve ljude upoznao ođe da mi nisu dali ispod cijene da radim. Nisam ja umio da procijenimy pa im reči malu cijenu a oni "Ne Ne to je malo mi plaćamo za taj posao ovoliko" i povećaju mi cijenu.

    Kakvi ljudi...

  17. #92
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,395
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 001 View Post
    Iako sam laik i potpuno nekompetentan da komentarišem ovu temu, iznio bih svoje zapažanje.

    Sigurno teško pitanje - da li je pametnije ostati ovdje i boriti se sa tekućim problemima, ili pokušati van naših granica graditi svoju budućnost. I jedna i druga odluka imaju svoje prednosti, kao i mane. Kući se osjećamo sigurnije, na "domaćem terenu", imamo određene startne prednosti (krov nad glavom, hranu, prijatelje isl.) za koje bi negdje tamo morali da se borimo. Sa druge strane, svjedoci smo mnogih lijepih priča ljudi koji su ovdje radili za par stotina eura, a ona za isti taj posao u zemlji u kojoj su otišli zarađuju po par hiljada eura...

    Ja sam se odmah po završenom fakultetu zaposlio, tako da nisam imao prilike ni da razmišljam o tome da li da odem. Nažalost, dok sam studirao, nije toliko bilo ovih mogućnosti razmjene studenata i ljetnjih praksi i rada, tako da se ni tada nisam nešto posebno naputovao. Kao pripravnih, prije sada već 6 godina, radio sam za manje od 300 eura. Kako sam i napredovao u poslu, tako se povećavala i plata i ostale beneficije...

    Danas, sa nepunih 30 godina, imam mjesečna primanja simbolično veća od najmanjeg četvorocifrenog broja, na koja se uplaćuju svi doprinosi, neradan mi je svaki praznik, radim posao koji volim... Rekli bi mnogi, kao iz snova. Međutim, sa druge strane, ja radim u privatnoj firmi, u kojoj se nisam zaposlio "preko veze" već sam počeo od najnižih slojeva organizacije; poznato je i opšte poimanje današnjih poslodavaca, koji od radnika očekuju da im donosi iznos koji je ekvivalentan iznosu njegovih barem 10tak plata...

    Razmišljajući o ovoj temi, ponekad se zapitam, a šta da sam nakon završetka fakulteta otišao u neku od razvijenijih zemalja? Sigurno bi u početku bilo mnogo teže, ali ako ovdje zarađujem (i zaslužujem) navedenu platu, da li bi, po principu iz drugog pasusa, ta plata u ekonomski stabilnijim zemljama bila veća "za jednu cifru na kraju"...?

    Suma sumarum, ne postoji garancija da nam negdje izvan granica neće biti bolje nego ovdje, ali isto tako ni garancija da odlaskom ne bi propustili neku šansu u matičnoj zemlji... Svjestan sam da nisam "otkrio toplu vodu" ni ovim tekstom ni zaključkom, ali ako bih savjetovao nekog sebi bliskog, svakako bih mu preporučio da ako ima mogućnosti pođe i proširi svoje vidike. Sve i da doživi totalni neuspjeh u svom naumu, biće bogatiji za ozbiljno životno iskustvo, a par hiljada eura koje bi tim neuspjehom potrošio, shvatiće kasnije, su najmanje važne u cijeloj priči!


    Kao da citam svoje misli,i kao da opisujes i moj zivot,cak imamo i isto godina...

    Ja sam imao a i dalje imam ponudu da pocnem zivot u Svajcarsku,i bio nekoliko puta tamo kod rodbine tokom praznika... Ali taj nacin zivota,tako hladni medjuljudski odnosi... Sve je podredjeno radu,stvaranju.. Uvidio sam da ja to bih bas tesko mogao. O klimi da ne pricam,ovdje do sredine oktobra sam isao na more na kupanje ove godine, za sat i po si sa mora na planinu,dok tamo ljetos kad sam bio,u jul jutarnja 3 stepena dnevna max 20,Bio sam prije 20 dana na nedelju dana,sunce me ispratilo sa PG aerodroma i tek sam ga opet vidio kad sam sletio..... A sto se tice finansija 1000 eura u CG je kao da imas 7,8000 franaka u Svajcarsku na niihov standard.. Mozda Spanija ili Grcka dje su ljudi slicni nama...

  18. #93
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Da mi je poc nedje, eventuslno u njemacku da radim..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  19. #94
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Taman posla da je ispod časti, no što ga ovđe ne čisti? Ovđe neće da radi za 300e, ispod nivoa je, ali tamo nije strašno gurat' glavu i ruke do laktova u klozetske...To nije nivo, no licemjerstvo...Koliko god smiješno zvučalo nivo imaju džabalebaroši, koji neće NIĐE da rade...Ni po Njemačkoj, ni ovđe...ni za kakve pare...Taj nivo svakako ne opravdavam i potpuno mi je stran, ali razumijem...
    A sto bi cistili klozete odje za 300e, mada ne znam tu cistacicu da ima platu 300 odje no i 250e je mnogo, kad moze po zapadau da cisti za duplo ili troduplo vise...
    I sto neko napisa ne vjerujem da po zapadu ka kod nas seru po zidova i plafona, ciste guzicu o zidovima i vratima.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Skoro toliku platu 2 žene ođe zarade od 8-9h do 1:30

    15$ sat čišćenja kuće. I vazda budu čašćene preko toga.

    Jednoj je suprug vrtar, više od njega zarađuje, a on kosi, kida kupi masu fizički radi.
    To je naprimjer posa za masu ljudi. Zavisno od kuće svi imaju vrtlara, neko plaća 50$ neko više mjesečno i on tako ima desetine mušterija i nakupi mu se. Kod svakog par sati neđeljno i to mu je posao.

    Ođe ima masu takvih poslova. Bazeni, omekšavanje vode, klime struja, masu preduzetnika. Svi nude usluge.

    Ali su plate ljudima tolike da im se isplati da plaćaju druge za razne usluge umjesto da gube vrijeme sami da rade.

    Tako može masu ljudi da živi...
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-11-17 at 22:34.

  21. #96
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mora da je neki nas direktor pa zaposljava svoje
    [...] jedna osmina građana Beča je balkanskog porijekla. Mora da je do toga.


    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Taman posla da je ispod časti, no što ga ovđe ne čisti? Ovđe neće da radi za 300e, ispod nivoa je, ali tamo nije strašno gurat' glavu i ruke do laktova u klozetske...To nije nivo, no licemjerstvo...Koliko god smiješno zvučalo nivo imaju džabalebaroši, koji neće NIĐE da rade...Ni po Njemačkoj, ni ovđe...ni za kakve pare...Taj nivo svakako ne opravdavam i potpuno mi je stran, ali razumijem...
    Izvini, ali to se zove stav. Kada čovjek poštuje sebe, svoj rad i pritom ne želi da trpi poslovne S&M igrice da bi se na kraju zadovoljio mrvicama - to je za respekt. Ako je neko spreman napustiti 'ognjište' da bi pod suncem tuđeg neba živio život dostojan ljudskog bića, ko smo mi da mu sudimo.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #97
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  23. #98
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Oprezno ne treba vjerovati ovoj zutoj stampi - barem da su demantovali ovo, nego dezinformisu narod.

    http://www.podgorica.diplo.de/Vertre...isastelle.html

    Informacija gore nije tacna

  24. #99
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pakujem i ja kofere čim dobijem sertifikat za njemački za nivo koji je potreban, jer planiram da radim u struci.

    A priča ovog čovjeka mi je malo glupa, uz to je azilant.
    "Mi smo navikli da djeca budu poslušna, a to tamo Njemačkoj to ne važi. Nego suprotno – da roditelji moraju biti poslušni djeci. Iskreno da vam kažem, i to je bio jedan od uzroka da se vratimo“, priznaje Enes uz osmjeh."
    Last edited by Břgíńjĺ; 15-12-17 at 12:36.

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    kad čitam postove pojedinih forumaša ođe pomislio bih da im je neko ukrao šifru...
    She is only here to annoy herself!

Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Matičnu ploču sa Intel LGA1155 socket-om (po mogućnosti P67 chipset)
    By Camypaj in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-16, 21:43
  2. CERN tužen zbog mogućnosti da izazove propast svijeta
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-08, 04:01
  3. Replies: 10
    Last Post: 21-11-05, 21:52
  4. Replies: 9
    Last Post: 13-11-05, 21:28
  5. ///Perspektive CG u uniji sa Srbijom///
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-05, 02:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •