Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 290

Thread: Život • Zarada • Standard [2017/18]

  1. #201
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Definitivno nijesam trebao da se ukljucujem u "diskusiju". Svaka zivotna prica se obrne na politiku, nazalost.
    Zato što jedna od najbitnijih stavki životne egzistencije, zarađivanje novca, ima itekako veze sa politikom.
    Ekonomsku strategiju kreiraju jedni te isti ljudi evo već dosadno je reći koliko godina. Od takve strategije korist imaju samo oni koji su sa njima.
    Ali ne još dugo nadam se.
    Samo ljudi koji su živjeli i radili po Zapadu, kao što je bio pokoj mu duši Milovan Vukov Janković koji je pisao po forumu, mogu da ukazuju koliko je ovo nenormalni sistem. Govorio je - samo sida i komunizam umiru sa pacijentom.
    Preduzetničku strategiju kreiraju ljudi koji nikad nisu radili kao preduzetnici.
    Last edited by autodijagnostika; 14-11-17 at 22:45.

  2. #202
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by izaberi1 View Post
    Zavrsio sam fakultet i posao nisam mogao nac jer se zaposljavaju tatini i mamini sinovi koji znaju nekog i imaju dobre veze. Otac mi je mnogo pomogao tako sto je finansirao da otvorim jedan privatni biznis. Ulozio sam 10.000€ u svoj posao da bi sve to bilo kako sam ja zamislio. Poceo sam dobro da zaradjujem pa je bilo mjeseca da sam zaradjivao i po 2000€. Odlucio sam da pametno ulozim novac u razvoj i prosirenje svog posla pa sam tokom nekoliko godina u svoj posao uložio da ne slazem ali mogao sam dobar stan ako ne i dva manja stana u Budvu kupit od toga koliko sam ulozio. Ali posao se sirio i ostvario sam dobre kontakte sa odredjenim ljudima tako da sam dosegao neke vece granice nego sto sam ikad planirao da cu doseci. Posto se bavim turizmom od maja do oktobra mi je spic sezone i tad radim po 15-16h dnevno svakog dana bez obzira na vikende, zimi ima manje posla pa tad vise odmaram nego sto radim.
    Ne smijem vam reci koliko sad zaradjujem jer bi me na sprdnju dizali da se toliko može uzet u CG ali i u najgorim mjesecima kad mi nije sezona uzmem po 400-500€ za mjesec.
    Naravno nista od ovoga ne bih imao da me otac nije podrzao i uletio sa parama da ja uradim nesto.
    Tako da prica da u CG niko ne moze da prosperira ne pije vodu. Moze da se uspije, samo treba neko da isfinansira vase fantazije i da vas podrzi u tome.
    Iskreno da otac nije pomogao mozda bih i ja posao u Ameriku da perem tanjire, cistim klozete i slicno ta 3 4 mjeseca da bih doneo 10k. Iskreno te 10k kod nas se dosta teze zaradjuju nego tamo jer tamo je satnica 10 do 25 dolara zavisno od grada i posla kojim se bavis. Drugarica je za 4 mjeseca donijela 15k dolara s tim da je satnica u bar dje jer radila bila 10$ a toceno pivo 10$, isto kao kod nas da je satnica 1€ ili 1,5€ koliko je točeno pivo. Radila je kao mazga, ali u poredjenju sa CG tamo je veca satnica i vise zaradi nego kod nas.
    Te pare koje je ona zaradila kod njih su male u poredjenju na zivot kakav vode, ali te pare kad doneses kod nas mozes nesto s njima da napravis.
    Samo mogu reći BRAVO na uspjehu i bravo na realnom postu
    Ali si ti za razliku od 85% građana Crne Gore rođen sposoban i zato imaš uspješnu priču da pričaš, ne popujem nikome pošto smatram da i ja spadam u tih 85%

    Takođe moraš računati i da si imao sreću jer na svaku priču o uspjehu idu 4 priče o neuspjehu onih koji su počeli na isti način kao i ti
    Last edited by Rakun; 14-11-17 at 22:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #203
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default Život • Zarada • Standard [2017/18]

    Kakve odje price jbt. Pa ljudi bolje rob 5g i vratis se kao kralj. Nego rob cio zivot i nista na kraju.

    Plus kaze lik posle 3mjeseca imas 2000 iz volija.

    Odes u USA. Vidis svijeta, usavrsis jezik, radis tamo, upozmajes razne ljude sa raznih strana svijeta, zaradis, proputujes i dodjes odje sa 5000e. To nije 5000 nego neprocjenjivo. Zasto? Pa tu su pare najmanji dobitak. Ko ima namjeru da nekad ode tamo vec je sebi poplocao put. Ko nema vidio je sve i svasta. Ali ne odje je narod ili zatupljen ili je trol.

    A 5000 sam naveo kao minimalnu sumu koju su donosili. Zamisli doneses 30 000 i vidio si sbe to? Pa dodjes odje i na racun stavis 15 000, a 15 000 da trosis. Kao student trosis mjesecno 1250e. E kukavce crni.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
    Last edited by AmFi; 15-11-17 at 04:20.

  4. #204
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Khm, khm hvala puno dragi kolega. Dobar dan svima :mrgreen:




    Ovo je trenutno naaajveci problem kod nas. Sramota ga je da radi ovdje, a nije ga sramota da radi i grdje poslove preko grane, samo zato sto mu pored imena stoji etiketa AMERIKA. Evo cu opet napisat post koji sam napisao bio na drugoj temi. 350 e je mom rodjenom bratu plata bila u Voli u sred SUTOMORA, tako da nemojte price da rade kasirke za 200 e, jer ne rade. Nudjeno mu je ako zeli jos da zaradi da radi duplu smjenu za 700 e, sto svaki zaposljeni moze ako zeli da zaradi. 3 mjeseca 2100 eura za mladoga momka, za tatinog i maminog sina... Ali ne! Nece moj mali radit u Voli, cus Voli. Saljem ja njega za Kaliforniju u neko selo 100km od grada da crnci grdje poslove, isto radno vrijeme, da ga tretiraju kao zadnje *****, al nema veze veli nek se CELICI to je Amerika, to mu je strasno zivotno VELI iskustvo.
    Ovo je najjaci post ikad. Cus duplu smjemu da radi. Prosjecna plata u cg je koliko ? 350e je ispod toga a ti pricas kao da je 350e plata od koje se zivi "najjace". Dje se hranio tvoj brat, dje bio smjesten ?
    Na taj work n travel dje zaradit min 4x vise istim intezitetom rada kao u cuveni Voli sutomorski...

  5. #205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ima nas razlicith godina na forumu pa razlicito posmatramo. Neko je bio vani neko nije.

    Ali ne znam sta je problem mladom momku koji ima snage kao bik da radi 14-16h dnevno odredjeni period ne cijelu godinu naravno u inostranstvu?
    Rade momci is CG ja ih znam iz reda po kruzerima na najnize pozicije za 600-700eur po 7 mjeseci 12+ sati. A to je tek robija.

    Naravno da sa 35 ne mozes otici sa strane da sekas i radis 2 posla. Ali sa 25 odes 2 puta steknes 10-15k i drzis ih u shtek ako sta ispadne. Pa kupis auto nekome je frka za pare za 3000 prodas ga 4000. Ili odradis neku drugu kombinaciju.

    Ne mogu svi sve da rade i ne bi svi sve radili. Ja recimo ne bih mogao da vozim. Poslije 2 sata mi padne koncentracija, zaboli me glava, oci mi ispadaju. A znam ljudi koji po 12h u cugu voze i pravo na kavu sa mnom poslije toga kao nista da nije bilo.

    Imajte u vidu 1 stvar, van politike, niko se od rada za platu nije obogatio u ovoj zemlji

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #206
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pa nisu se ni političari obogatili od plate, OK poslanici žive dobro sa beneficijama ali teško bi se 1.5K mjesečno moglo nazvat bogaćenjem čak i u CG
    She is only here to annoy herself!

  7. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa nisu se ni političari obogatili od plate, OK poslanici žive dobro sa beneficijama ali teško bi se 1.5K mjesečno moglo nazvat bogaćenjem čak i u CG
    Vujica lazovic je u jednom trenutku inkasirao izmedju 8 i 9000eur mjesecno kada je pokrivao 2 funkcije i 4 drzavna odbora 2 profesorske plate i u bordu direktora jedne drzavne kompanije

    Tarzan Milosevic izmedju 6-9.

    Srdja Darmanovic izmedju 7-9

    Ranja Krivokapic nije primio ispod 5k.

    Jer ti imas recimo poslanicku platu 1500er po odboru dobijas 300-400eur, kao profesor na faxu 700-800, u odbore direktora po 1000-2000 + dnevnice za putovanja kuci u inostranstvo + placen stan/telefon/gorivo/auto... Savjetnici na projektu za ovo i ono, ova i ona strana organizacija te primi jer politicka funkcija itd


    Nakupi se bajo moj


    Plus sto sa te pozicije zakuche da zamuljaju ovo i ono.
    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 15-11-17 at 11:14.
    One Ring to Rule them all...

  8. #208
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Sestra mi se skoro vratila sa wt, radila jedan posao, nista nije zaradila ali se ne kaje, upoznala svijeta i poboljsala jezik, dobro iskustvo. Drug inace ide svake godine, 4 zaredom. Radi 2 posla, ubija se, ne spava, odlican baksis, dodje sa 5-6 000 u plusu. Ti sto se vracaju sa 30 000 vjerovatno upoznaju nekog Escobara.

  9. #209
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Samo da provjerim jesam li dobro pročitao, dupla radna smjena u Voliju, 2x8h, za 700€, se računa kao dobar posao u CG?
    Pušti prskotine naše. Te pare u Americi sam u sezoni zarađivao za doslovno 2 eventualno 3 dana sa 12h konobarisanja. A ko je konobarisao u Americi, zna kakav je to pi4kin dim od posla

  10. #210
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Mnogo je veći broj ljudi koji vrati 5-6 hiljada kao eura kao što Tripleta kaže i to je činjenica, ALI uvijek se na toliku brojku studenata nađe neko kome se posreći i ko je sposobniji od prosjeka. U ovom slučaju sam siguran da taj momak nije zaradio 30.000$. Ne zato što je nemoguće to zaraditi (moguće je ali sa drugim poslovima i satnicama), niti što ja toliko nisam zaradio, već zato što znam ljude koji rade u marketima i USPJEH je zaraditi preko 10.000$. Ko uzme 13-14k, razbio se od posla. I ako uzmeš u obzir da je radio još jedan posao po dva-tri sata, opet matematički ne možeš doći do cifre od 30.000$. S te strane, prilično sam siguran da nije mogao sa tim poslom (!) uzeti te pare.

  11. #211
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neko ko je sa porodicom (zena, dijete) gore ne moze da ustedi toliko. Ako nemas porodicu ona nema sto da detaljisem i pojasnjavam oko toga.
    Neko ko je momka sa 20 i kusur godina vrijedan, motivisan da zaradi i iskoristi sve sto moze da bi nesto stekao, NE BAHATI se - vjeruj, da je sve moguce.

    Ovaj sto je zaradio 30k i kupio iphone i oridjinal robu tj. pokusava da bude nesto sto nije - bolje da nije ni isao. Naviknuce se na imaginarni luksuz koji misli da ima, a kad vise ne bude mogao wat onda ide depresija i svi su mu krivi na ovaj svijet.

    P.S
    Fina tema, casti mi.
    Da imam para, drogirao bih se.

  12. #212
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Promašio si poentu. Ne pričamo je li moguće da "momak sa 20 i kusur godina vrijedan, motivisan da zaradi" zaradio 30.000$ jer apsolutno JESTE moguće. Drug konobar iz Beograda je toliko uzeo i proste mu bile. Ja pokušavam momku da objasnim da sa tim satnicama koje on pominje (i ako ne znam koji to gazda ludak plaća kasira 15$) ne može se doći do cifre od 30.000$. S druge strane, konobari i bartenderi koji dnevno za 12h rada minimum (!) uzimaju minimum 400$, a vikendom i 600-700$, mogu ušteđet lude cifre koje se ođe pominju pod uslovom da se ne rasipaju

  13. #213
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Imajte u vidu 1 stvar, van politike, niko se od rada za platu nije obogatio u ovoj zemlji
    Reče li ti ono - rad samo rad.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Reče li ti ono - rad samo rad.
    Pa svakako, posto - kao sto rekoh nebrojeno puta nije svakog allah dao za privatni biznis ..

    Koga pak jeste - Naucis posao, neko drugi placa tvoje greske... Ides ka tome da otvoris nesto svoje. Da ne dize na tebe racku svaka balavurdija, nego domacin,svoj gazda, bajo moj...

    Dok se ne dodje do toga samo znoj i krv. A onda kad se postane domacinom - znoj suze i krv


    P.S.

    Nije bilo ovija Workaveja kad sam mladjan momak bio, inache bi ih masakrirao...

    Smjenu ipo kao konobar i onda kao strazar u isti objekat radis i spavas odmaras. Tusiranje, i ripit jedno 600-700 dolaresa dnevno, vratis se u CG, kurava i kachamaka smochanog. #samoshiroko
    Last edited by Gandalf_White; 15-11-17 at 17:59.
    One Ring to Rule them all...

  15. #215
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dok se ne dodje do toga samo znoj i krv. A onda kad se postane domacinom - znoj suze i krv
    I onda pošto se radeći 2-3 smjene pošteno oznojiš i iskrvriš samo crkneš ka' haski kog su upregli više nego što može
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #216
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Saljem ja njega za Kaliforniju u neko selo 100km od grada da crnci grdje poslove, isto radno vrijeme, da ga tretiraju kao zadnje *****, al nema veze veli nek se CELICI to je Amerika, to mu je strasno zivotno VELI iskustvo.
    ne veruEm što čitam

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Šta se sve neće ođe pročitat... Veli radi na kasu 16h dnevno u Sutomore i imaš 2100 poslije 3 mjeseca, bolje od Amerike...
    Naravno da je bolje! Ti Medo pojma nemaš U Ameriku ih sve bičuju i iživljvaju se na njima...pogledaj mi sliku đeteta pa ćeš viđet kako je propa'

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Za sprdnju prica. Zabrinjavajuce. Umjesto covjek da zeli vise odje te savjetuju da je u redu da tri mjeseca radis duplu smjenu robovlasnicku u voli. Jedes kod majke i tate, ne das im centa, ne nadjes ne daj boze djevojku i imaces 2100 eura.
    A sto ce ti druze moj?
    Naravno da dignes jos 6 i da kupis auto i budes baja
    Godine idu ti rob, otplacujes auto igras kladzu i imas vec 35, onda jbg zena, djeca i ode zivot.
    A mojsije i svi putnici foruma ljubim ve u muda i svaka vi cast


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Ja ne znam što se čudiš?! Odeš lijepo u Voli u Sutomore, radiš tri mjeseca za 2100 eura i kupiš novi iPhone... i imaš da platiš internet...bolje no isto to u ameiku uradit za jednu neđelju posla...nijeste mi jasni

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Odjavljujem se

    P. S

    Takodje ne znam o kojim zabitima pricate. Djeca idu u manje gradice ako pricamo o wt programu. Mala rodjaka je bila u portland Maine radila kao sobarica a mali brat u Myrtle Beach radio u nike butik. Ne znam o kakvim vi poslovima pricate. Uglavnom u hilton sobarica primi godisnje koliko je ova mala donijela za tri mjeseca a opet je bila i na put po americi.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    i ja sam isto ovo "odjavljujem se" rekla, jer ne mogu da vjerujem o čemu judi pričaju?!
    Đeca idu u razne gradove i veće i manje, svejedno, činjenica je da je najvća zabit tamo razvijenija nego naš velegrad! Rade poslove koje ovdje izaberu kao osnovni posao, a ostalo tamo biraju, ovo oću, ovo neću! Moje je dijete bilo u centar zimskog turizma, olimpijski grad i posla nije bilo samo za nesposobne...inače posao zbog koga je pošao je recepcioner u hotelu iz Hilton grupe...PI kakva smećara! Dvije godine zaredom...over time je dobio kasnije, i posao mu je bio kao u rudniku...tukli su ga kad nešto pogriješi, a radio je pod zemljom u smećari...jer recepcije su u hiltonu smještene u podrumima bez uslova...inače ti gadni menadzeri i vlasnici hotela koji ih maltretiraju su ih ćerali jednom neđeljno da idu da igraju golf i tenis sa njima i pravili im roštilj...mislim da su imali neke zadnje namjere trovanje mučenje i tako to, a ovaj jedan vlasnik je mome đetetu kad je rekao da traži slobodan dan jer ide na koncert (onoga sa leopardovom kožom i viz kalife) ponudio i svoj automobil da se ne vozi autobusom...grad je 150 km udaljen od njegovoga mučilišta bio...gad pokvareni ko zna što je htio s tim...drugi posao mu je bio konobarisanje...za mizernu dnevnicu od 6 dolara (iskorišćavaju ih maksimalno, inače C-gorac drži restoran) i bakšiš koji mu je dnevno izlazio sa dnevnicom preko 150 dolara (od 4-6 sati rada u restoranu)....i prvi posao od 90 i stvarno mi niej jasno kako ova đeca idu tamo da se muče...najgore je bilo vikendom kad je puštao muziku za 25 dolara po satu i to od 9-3 uveče...mučitelji ti pokvareni

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Samo da provjerim jesam li dobro pročitao, dupla radna smjena u Voliju, 2x8h, za 700€, se računa kao dobar posao u CG?
    jesi dome, jesi, dobro si pročitao i vjeruj mi da mnogi to i misle...e to je tragedija, nije tragedija što neko čuje ovakvu priču pa neće dijete da pušti ljudi se uplaše, ali je tragedija da ovi koji ovo pričaju vjeruju u svoje bajke! Inače izuzetno mi je drago što je moje dijete prije dvije godine pošlo na WAT (drug mu prenio iskustvo) pa je sad on djeci naših prijatelja takođe ispričao i ove godine su bili njih nekoliko što njegovih najboljih drugova, što djece prijatelja...iduće godine će neka djea što su od ove godine brucoši, djeca prijatelja...
    Ovima te e čude kako mogu radit po 16 sati i šetat samo da rečem da se dobija radna viza na tri-cetiri mjeseca a turistička na mjesec.....ko neće na crno da radi taj mjesec može ili da šeta i troši pare koje je zaradio, a može i da ide doma...ili da radi na crno...na kraju, sad u januaru će stići i blizu 1500 dolara povraćaja poreza ...ako je ovo glupost za studente koji ovdje preko ljeta jedino mogu da zarade od 250-300 eura neđe po primorju ili u voliju pakujući robu u kese ize kase, onda neka ste zdravo.

    I ne dajte đecu da ih iskorišćavaju ameri i ini
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #217
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Na koju varijantu pravite pare vi u Ameriku ako ste na turisticku vizu?

  18. #218
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Na crno?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #219
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Na crno logicno. Drugarica otisla na work and travel i nije se vracala evo treca godina na crno radi.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  20. #220
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,338
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Znaci nista bez dobrog starog lopovluka?

  21. #221
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    studenti imaju radne vize 3 ili 4 mjeseca i jedan mjesec turističku a oni koji ostanu duže, oni ostaju na crno...dok ih ne navataju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,459
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,546
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    studenti imaju radne vize 3 ili 4 mjeseca i jedan mjesec turističku a oni koji ostanu duže, oni ostaju na crno...dok ih ne navataju
    A to ostajanje duze se zavrsi sa banom od minimum 10 godina kad napustis zemlju, ako se u medjuvremenu ne rijesi status zenidbom ili udajom.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  23. #223
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Na crno logicno. Drugarica otisla na work and travel i nije se vracala evo treca godina na crno radi.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
    Pretpostavljam da ima nekoga svog tamo jer ako nema onda mrka kapa takav zivot
    Sate sate sate

  24. #224
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ko ce ti dati posao na crno? Sta mozes da radis osim da utovaras i istovaras? Cak ni u mek ne mozes.

  25. #225
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Na koju varijantu pravite pare vi u Ameriku ako ste na turisticku vizu?
    Na crno, dva druga su mi preko W&T posla i ostali, isli od vrata do vrata za posao.Pare sto su zaradili iskoristili da se snadju posle 4 mjeseca.Trenutno rade dva posla i zaradili moju godisnju platu.Sta vise razmisljam da upisem faks bas zbog W&T i da se ne vracam vise.

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung a5 2017 10/10 garancija 2017 tel kupljen
    By Kala in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 25-10-17, 21:15
  2. Mijenjam A3 2017 i j5 pro 2017 za s7duos
    By dadotg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-17, 15:20
  3. Život priča..
    By Raquel in forum Televizija
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-16, 07:04
  4. Replies: 8
    Last Post: 10-02-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •