Page 6 of 12 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 290

Thread: Život • Zarada • Standard [2017/18]

  1. #126
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Iskreno, nisam gledao brojke iz Blica i DojčeWele. Samo govorim sa stanovišta nekog ko
    kao i sve njegove komšije preko čitave godine plaća 100€ za grijanje (i u sred ljeta), a ima ga samo zimi do 22h (Osim ako nije neki praznik kada ga ima preko čitavog dana ili kad su izbori)
    kao neko ko sipa dizel koji je 20-30c skuplji nego u Crnoj Gori,
    kao neko ko plaća TV pretplatu
    kao neko ko sat vremena parkinga na ograđenom parkingu plaća 80c
    kao neko kome je račun za struju za mjesec dana u Podgorici iznosio 11 €, a račun za struju za mjesec dana u Beogradu 15 € i imam oba računa kao dokaz ako mi se ne vjeruje

    lagao sam jer sam gledao cijene u Beogradu u odnosu na cijene u Podgorici ne računajući daleko niže cijene u ostatku Srbije
    Last edited by Rakun; 07-11-17 at 01:47.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #127
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam htio da naduvam troskove da me ne razapnu.

    Struja 70-80
    Voda/smece 30
    Internet/kablovska 30
    Mobilni 50


    Oko 200 su ti realni troskovi sto ce reci 40% jedne prosjecne plate ide na iste.
    jesu, realni troškovi nemaju veze sa onim što nam nameću kao potrošačku korpu i presmiješan je vazda bio taj njihov način računanja potrošačke korpe...ali kad su cijene uopšte u pitanju, neću se složiti da je sve jeftinije na stranu nego kod nas...sticajem okolnosti prije mjesec ipo sam bila skoro mjesec dana u Srbiji, a sad sam došla iz Hrvatske, prije par dana...
    U Srbiji je pijaca jeftinija, meso generalno se može reći da je jeftinije, ali u marketima jednostavno ništa od proizvoda koje ja koristim niej jeftinije nego u CG....čak je i skuplje! Govorim o proizvodima koje ja koristim i ovdje i tamo dok sam!
    Hrvatsku nemam što porediti, tamo je prvo kafu popit preskupo a onda i sve ostalo! Sasvim slučajno sam ušla u par butika koje imamo u CG i u Hrvatskoj i u Srbiji i u Mađarskoj, svuda je skuplje nego u CG. Ponavljam, uporedila sam sa proizvodima koje sam ja kupila ovdje pa sam znala koliko koštaju. Istina je da kad naletiš na sniženja, onda je to prilično jeftino, ali i ovdje kad naletim na sniženje mogu ok da prođem, tako da nam se isto hvata! Ono što sam sasvim sigurna, jeste da ulje dijamant, koje se pravi u Zrenjaninu ne možeš tamo naći za pare za koje ga ja ovdje kupujem! Frikomov Quatro sladoled, skuplji je tamo nego u CG...Karnes proizvodi svi bukvalno isto, trapist sir na pijaci košta kod nakupaca iz Mađarske 550-600 dindži kg, u marketima ispod 800 ja nijesam našla...ovdje imaš uvijek barem po jedan na akciji za 4.50 eura...da ne davim više ali ne pretjerujte nije sve ovdje skuplje i jedino se slažem sa konstatacijom, da bi za naš nesrećni standard cijene trebale 300 posto da su nam manje...jer nije isto kupiti kilo sira 8-12 eura ako primaš 3000 ili 500 eura



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Poyy

    Znaci ovo su katalozi sa popustima. Vidjeces iznad regularne cijene 70% proizvoda je skuplje za regularnim cijenama od CG
    Ja ne znam da se ti nijesi nešto zeznuo? Ako se ne varam ti si tvrdio da je sve u Srbiji jeftinije nego u CG? Ovaj katalog govori da je sve skuplje, a onda još to i sam ustvrdiš...akcije su povremeno, konkretno za Meggle mlijeko znam da sam ga kupovala ovdje kao regularna cijena 0.65 eura...u Voli...dijete mi ga voli pa zato znam...kravica pavlaka niej jeftinija ni sa popustom, dukat jogurt takođe...zlatiborac čajna je ovdje najskuplja kad je manje od 8 eura...mislim da je 6.50 bila (ne jedem u psolednje vrijeme suhomesnato, inače bih znala pošto sam nju kupovala dosta)...čajna karneksova je inače oko 8 eura već neko vrijeme, a bila je 12 eura ovdje, sad je 8 a kad je na akciju i 6 ipo...a i ove su ti cijene prilično stare, koliko vidim katalozi su iz januara...pupti ovo zamlaćivanje, ako to čovjek koji živi u Srbiji kaže da pretjeruješ, vjerujem da bi mogao da ga ispoštuješ barem time da ne stavljap stare kataloge...a ja sam takođe prije mejsec dana bila ne kažem da je ođe sve jeftinije, jer nije, ali generalno je naš standard malo veći tj njihova u primanja (pričam o unutrašnjosti) su prilično manja, pa samim tim njima je mnogo skuplje odvojiti 6 eura za čajnu ili 6 eura za stiješnjenu šunku...a ja je tamo nijesam našla za 4 ipo eura za koliko je prije 5 dana kupih u Ideu kod nas...nećemo se vala nadgornjavat, skupo je i nama i njima
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #128
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Poyy[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171106/754d5d7f271aa26db1c4452747aa9b73.jpg[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171106/7074b9a6e62b18249b949c43e896a69e.jpg

    Znaci ovo su katalozi sa popustima. Vidjeces iznad regularne cijene 70% proizvoda je skuplje za regularnim cijenama od CG
    Hvala ti što si dokazao ono što pričam
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja ne znam da se ti nijesi nešto zeznuo? Ako se ne varam ti si tvrdio da je sve u Srbiji jeftinije nego u CG? Ovaj katalog govori da je sve skuplje, a onda još to i sam ustvrdiš...akcije su povremeno, konkretno za Meggle mlijeko znam da sam ga kupovala ovdje kao regularna cijena 0.65 eura...u Voli...dijete mi ga voli pa zato znam...kravica pavlaka niej jeftinija ni sa popustom, dukat jogurt takođe...zlatiborac čajna je ovdje najskuplja kad je manje od 8 eura...mislim da je 6.50 bila (ne jedem u psolednje vrijeme suhomesnato, inače bih znala pošto sam nju kupovala dosta)...čajna karneksova je inače oko 8 eura već neko vrijeme, a bila je 12 eura ovdje, sad je 8 a kad je na akciju i 6 ipo...a i ove su ti cijene prilično stare, koliko vidim katalozi su iz januara...pupti ovo zamlaćivanje, ako to čovjek koji živi u Srbiji kaže da pretjeruješ, vjerujem da bi mogao da ga ispoštuješ barem time da ne stavljap stare kataloge...a ja sam takođe prije mejsec dana bila ne kažem da je ođe sve jeftinije, jer nije, ali generalno je naš standard malo veći tj njihova u primanja (pričam o unutrašnjosti) su prilično manja, pa samim tim njima je mnogo skuplje odvojiti 6 eura za čajnu ili 6 eura za stiješnjenu šunku...a ja je tamo nijesam našla za 4 ipo eura za koliko je prije 5 dana kupih u Ideu kod nas...nećemo se vala nadgornjavat, skupo je i nama i njima
    Sad ga i i ti prećeruješ . Neće valjda da se potrudi da nešto sazna prije nego što počne da tvrdi. To bi značilo da se trudi da priča istinu, a to je za njega previše zamorno
    Last edited by starwalker; 07-11-17 at 15:12. Reason: nepotrebno razvlačenje foruma kvotovanjem velikh slika
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sa telefona sam zvoncice pa ne nadjoh bolje kataloge nego prvo sto sam nasao.

    Majka mi u Beograd zivi, i kad dodje kod nas zapanji se svaki put kako masakriramo sa cijenama a i ja kad odem gore.

    Ukratko:
    Svo povrce i voce je jeftinije
    Svo meso je jeftinije
    i hleb i sve od zitarica je jeftinije
    Meso je jeftinije - junetina svinjetina teletina
    Mesne preradjevine djelom jeftinije
    Mlijence preradjevine jeftinije

    Poyy

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 07-11-17 at 13:14.
    One Ring to Rule them all...

  5. #130
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sa telefona sam zvoncice pa ne nadjoh bolje kataloge nego prvo sto sam nasao.

    Majka mi u Beograd zivi, i kad dodje kod nas zapanji se svaki put kako masakriramo sa cijenama a i ja kad odem gore.

    Ukratko:
    Svo povrce i voce je jeftinije
    Svo meso je jeftinije
    Mlijeko i hleb i sve od zitarica je jeftinije
    Meso je jeftinije - junetina svinjetina teletina
    Mesne preradjevine djelom jeftinije
    Mlijence preradjevine jeftinije

    Poyy

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    E ne znam za ovo ostalo ali junetina I teletina nijesu jeftiniji. Teletinu I ne mozes da kupis nego se narucuje a I to nije teletina nego junetina (kod njih je zabranjeno klati "tele" ispod 250 kila.

    Za prasetinu I piletinu je tacno da je gore jeftinija. Ja relativno rijetko idem gore (jednom godisnje), pa ne znam za ostale cijene ali posto kad odem ostanem nedjelju dana I na nos mi izadje svinjsko I pilece meso podjem do prodavnice sa nadom da kupim teletinu I obicno kupim junetinu po paprenoj cijeni a teletine nema.



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E ne znam za ovo ostalo ali junetina I teletina nijesu jeftiniji. Teletinu I ne mozes da kupis nego se narucuje a I to nije teletina nego junetina (kod njih je zabranjeno klati "tele" ispod 250 kila.

    Za prasetinu I piletinu je tacno da je gore jeftinija. Ja relativno rijetko idem gore (jednom godisnje), pa ne znam za ostale cijene ali posto kad odem ostanem nedjelju dana I na nos mi izadje svinjsko I pilece meso podjem do prodavnice sa nadom da kupim teletinu I obicno kupim junetinu po paprenoj cijeni a teletine nema.



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Kod njih junetina 5.4 kilo kod nas 6.


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #132
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ja odje placam bez kostiju podplecku I plecku 4.99 a but bk je 5.99

    Ovo sa kostima je ispod 4 mnim.

    Piletina I svinjsko je kod njih jeftinije prilicno.

    Mada I pored toga me jos niko ne doceka gore sa prsutom na astal, no sve neki kuleni I sranja. Ja kad nemam prsute u frizider ko posran se osjecam.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pae but ostalo nije meso

    A je sve neke kubasicetine i ostale mljevene zaebancije. Samo prsuta sa sto vise masnoga bajo moj.

    Ima u Ideu dobra na akciju 10eur kilo

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #134
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sa telefona sam zvoncice pa ne nadjoh bolje kataloge nego prvo sto sam nasao.

    Majka mi u Beograd zivi, i kad dodje kod nas zapanji se svaki put kako masakriramo sa cijenama a i ja kad odem gore.

    Ukratko:
    Svo povrce i voce je jeftinije
    Svo meso je jeftinije
    i hleb i sve od zitarica je jeftinije
    Meso je jeftinije - junetina svinjetina teletina
    Mesne preradjevine djelom jeftinije
    Mlijence preradjevine jeftinije

    Poyy

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Odluči se, da li da vjerujemo katalogu kojeg si TI postovao i na kojem se vide cijene ili tvojem mišljenju
    Ako ćeš da pretrčimo kataloge par supermarketa da bi vidjelo ko laže nema problema


    poyyy

    PS.
    zaboravih na račun za mobilni koji je ovdje komad skuplji
    Last edited by Rakun; 07-11-17 at 14:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    u Sasvim slučajno sam ušla u par butika koje imamo u CG i u Hrvatskoj i u Srbiji i u Mađarskoj, svuda je skuplje nego u CG. Ponavljam, uporedila sam sa proizvodima koje sam ja kupila ovdje pa sam znala koliko koštaju.

    Sasvim slucajno ja se oblacim samo sa strane, ponekad nesto kupim u CG.

    Za ovu smece tursku robu koju valjaju po Delti moze da se fino trguje u soping centre oko Dubrovnika ili u Albaniji.

    Skoro smo malome u H&M uzeli za 200eur sto nas u PG ne bi okrpilo 800. A ja san u Milano za 500eur kupio sto u PG ne bi mogao za 1500.

    Da ne pricam za outlete po bosni, madjarskoj i srbiji


    Sve zavisi kako trazis i sta trazis i dje gledas. U CG je najgori soping u regionu.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #136
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Piletina I svinjsko je kod njih jeftinije prilicno.
    Netačno

    Evo pošto je katalog Super Vera najpregledniji, a dotični supermarket nije najjeftiniji (i ako je među većim i popularnijim) nisam uzeo naše najjeftinije supermarkete tj. Voli i Laković već Francu koja je koliko je meni poznato skup supermarket

    Svinjski vrat
    Crna Gora Srbija
    3.59 € 4.23 € (čak 60c skuplja )


    Piletina je u Srbiji stvarno jeftinija
    Pileći batak je u Srbiji stvarno jeftiniji
    Crna Gora Srbija
    2.99 € 2.55 €


    Neću ni da pominjem koliko je suhomesnato kod nas jeftinije (ono što Gandalf ne računa u meso)


    A i to što je u Srbiji jeftinije pokrije i još pretekne sa divljačkim računom za grijanje u sred ljeta, a još ako si nesrećan pa živiš u staroj zgradi u kojoj plaćaš i toplu vodu kao da se viskijem kupaš
    Last edited by Rakun; 07-11-17 at 14:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #137
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    što čine gandalf i rakun ka da slušam neke domaćice na pjacu
    She is only here to annoy herself!

  13. #138
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    neću se složiti da je sve jeftinije na stranu nego kod nas...sticajem okolnosti prije mjesec ipo sam bila skoro mjesec dana u Srbiji, a sad sam došla iz Hrvatske, prije par dana...
    U Srbiji je pijaca jeftinija, meso generalno se može reći da je jeftinije, ali u marketima jednostavno ništa od proizvoda koje ja koristim niej jeftinije nego u CG....čak je i skuplje! Govorim o proizvodima koje ja koristim i ovdje i tamo dok sam!
    Hrvatsku nemam što porediti, tamo je prvo kafu popit preskupo a onda i sve ostalo! Sasvim slučajno sam ušla u par butika koje imamo u CG i u Hrvatskoj i u Srbiji i u Mađarskoj, svuda je skuplje nego u CG. Ponavljam, uporedila sam sa proizvodima koje sam ja kupila ovdje pa sam znala koliko koštaju.
    Nije baš tako jednostavno napraviti poređenje. Ima tu dosta faktora koji moraju da se uzmu u obzir da bi se došlo do realne slike stanja. Svako od nas ima specifične potrošačke navike bilo da se radi o izboru namirnica ili prodajnom objektu gdje pazarimo, a bitnu ulogu igra i sam grad ili regija. Ako sam te ispravno razumio na drugom topiku, kupovinu za svoje domaćinstvo obavljaš u Voliju na Starom, pa pretpostavljam da je to osnova za poređenje cijena u zemljama okruženja. Da kojim slučaj s istim budžetom odlučiš nabavku obaviti u nekom od Voli hipermarketa u Boki, smatralo bi se premijom kad bi uspjela uklopiti 70% spiska. Analizirajući Gandalfov katalog ja nisam uočio neka odstupanja u cijeni, štaviše namirnice koja ja kupujem su +/- približno istih cijena ili su baš jeftinije nego u mom Voliju. Trebamo uzeti u obzir da su srpske cijene dodatno opterćene vrijednoću dinara naspram eura, a nije zanemarivo i to da im je PDV za 1% veći nego kod nas. Njihovu osnovnu stopu od 20% ćemo premašiti već od 1. januara skokom sa 19 na 21%. Gledajući te parametre, u mnogo čemu bismo trebali da budemo jeftiniji.

    Slažem se za konstataciju o Hrvatskoj, često sam preko granice i unaprijed već znam šta me očekuje kad se radi o vađenju novčanika Mada, iznenadili biste se i pozitivnim primjerima povoljnosti i kvaliteta nekih stvari u odnosu na naše tržište. Kako je hrvatski PDV bezobraznih 25%, tako je i njihov asortiman koji je prisutan na našem tržišti - ovdje znatno jeftiniji.


    Kad pričamo o povoljnosti i izboru, najbolji šoping je u BiH

    _____________

    @Rakun
    Preporuka da se izbjegava kvotovanje slika velikog formata ukoliko je to već neko uradio na aktivnoj strani
    Last edited by starwalker; 07-11-17 at 15:17.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #139
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Samo što jedna domaćica govori u brojevima, a druga zna bolje jer smatra da je odokativna metoda preciznija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #140
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nije baš tako jednostavno napraviti poređenje. Ima tu dosta faktora koji moraju da se uzmu u obzir da bi se došlo do realne slike stanja. Svako od nas ima specifične potrošačke navike bilo da se radi o izboru namirnica ili prodajnom objektu gdje pazarimo, a bitnu ulogu igra i sam grad ili regija. Ako sam te ispravno razumio na drugom topiku, kupovinu za svoje domaćinstvo obavljaš u Voliju na Starom, pa pretpostavljam da je to osnova za poređenje cijena u zemljama okruženja. Da kojim slučaj s istim budžetom odlučiš nabavku obaviti u nekom od Voli hipermarketa u Boki, smatralo bi se premijom kad bi uspjela uklopiti 70% spiska. Analizirajući Gandalfov katalog ja nisam uočio neka odstupanja u cijeni, štaviše namirnice koja ja kupujem su +/- približno istih cijena ili su baš jeftinije nego u mom Voliju. Trebamo uzeti u obzir da su srpske cijene dodatno opterćene vrijednoću dinara naspram eura, a nije zanemarivo i to da im je PDV za 1% veći nego kod nas. Njihovu osnovnu stopu od 20% ćemo premašiti već od 1. januara skokom sa 19 na 21%. Gledajući te parametre, u mnogo čemu bismo trebali da budemo jeftiniji.
    Čini mi se da ni jednom nisam pomenuo kako i zašto je ovamo skuplje nego u Crnoj Gori, da li je to zbog PDV-a ili zato što je Mars u Vodoliji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #141
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Gando nije los momak i pametan je i ima kefalo za neke stvari, ali je zadrt opasno.

    Znam ja prvi da je nesto jeftinije po outlet i cuda. Ali dok dodjes do tamo dok ovo dok ono.

    Ja sam kupovao i u Pandorf i u Rose (ranica Hr i Slo) ali opet to su kao prosli modeli pa nekad ne mozes ni broj da nadjes.

    Ja sam se vazda lijepo oblacio po delti pogotovo kad su snizenja i shoping night. Farmerice u Tommy po 50e sam placao. Cak 3 modela.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  17. #142
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo govorim sa stanovišta nekog ko
    kao i sve njegove komšije preko čitave godine plaća
    100€ za grijanje (i u sred ljeta), a ima ga samo zimi do 22h (Osim ako nije neki praznik kada ga ima preko čitavog dana ili kad su izbori)
    kao neko ko sipa dizel koji je 20-30c skuplji nego u Crnoj Gori,
    kao neko ko plaća TV pretplatu
    kao neko ko sat vremena parkinga na ograđenom parkingu plaća 80c..
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Majka mi u Beograd zivi, i kad dodje kod nas zapanji se svaki put kako masakriramo sa cijenama a i ja kad odem gore.
    Ne volim da se ukljucujem na ovaj nacin u diskusije, ali na ovom forumu je prosto postalo nepozeljno iznositi licno iskustvo jer se uvijek nadje neko ko to bolje zna zato sto je cuo nesto od majke, babe, brata, sestre od strica itd. Koliko sam ja ispratila, Rakun je u vise diskusija naznacio da zivi u Beogradu i zato ne mogu da razumijem logiku nekoga ko moze uopste da ulazi u diskusiju i kontrira iskustvu covjeka koji na svom primjeru poredi standarde zivota u dvije drzave u kojima je zivio/i.

    Besmisleno je govoriti o cjenovnim razlikama namirnica u Srbiji i Crnoj Gori (razlike u rasponu od par centi) kada su, kako je Rakun napisao, racuni u Beogradu izrazito visociji u odnosu na Crnu Goru. Infostan je tamo fiksni trosak, koji placate 12 mjeseci u godini, a krece se otprilike od 50 eura mjesecno pa navise. Sto se tice racuna, od svih mjesta u kojima sam zivjela, racune sam ubjedljivo najeftinije placala u Podgorici u novogradnji.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda je loša, ali je tačna
    Rakune, franca je mesna industrija ne nuzno i supermarket

    @Amfi

    Meni se vise isplati da uspem 20 eur i odem do Dubrovnika ili Tirane(kao i sto radim) nego da trgujem u Deltu iako trgujem i tamo kad treba. I da pokupim orginale a ne turske kopije koje se kod nas valjaju.
    Kupio sam u Milano kaput od 900eur za 90eur i to je snizenje koje ako nije zatvaranje firme neces vidjeti generalno u CG dobijamo manje za nase pare nego u vecini ostalih zemalja

    Plus da ne pricamo da ljudi idu u Albaniju da trguju recimo rasvjetu, sitni namjestaj itd. Ili u Lidl kad su rasprodaje i akcije, iz HN-a i zaliva

    Nego je problem sto nas narod ne razumije kako iskoristiti odredjene stvari i sta je jeftino i ne probaju odredjene stvari a postave se kao da znaju.

    Ja pricam iz prve ruke kad sam nesto vidio, uradio, kupio a ne rekla kazala.

    P.S.

    Alta pricali smo o cijenama u supermarketima a ne o racunima u BG.
    Last edited by Gandalf_White; 07-11-17 at 15:52.
    One Ring to Rule them all...

  19. #144
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Infostan je tamo fiksni trosak, koji placate 12 mjeseci u godini, a krece se otprilike od 50 eura mjesecno pa navise. Sto se tice racuna, od svih mjesta u kojima sam zivjela, racune sam ubjedljivo najeftinije placala u Podgorici u novogradnji.
    Gdje ga ti nađe za 50 € ?!
    I Infostan je skup računa u koji spada odvoz smeća, voda, (topla voda ako si dovoljno nesrećna da imaš i tu "povoljnost") i grijanje. Nikakav mi problem nisu voda i odvoz smeća jer to plaćam gdje god bio, ali mi je problem što mi je stavka grijanje u sred ljeta cca 100 €
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #145
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čini mi se da ni jednom nisam pomenuo kako i zašto je ovamo skuplje nego u Crnoj Gori, da li je to zbog PDV-a ili zato što je Mars u Vodoliji
    Ako nam je cilj potpunija slika stanja, a vjerujem da jeste, onda je uključivanje svih relevantnih informacija neophodno.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ne volim da se ukljucujem na ovaj nacin u diskusije, ali na ovom forumu je prosto postalo nepozeljno iznositi licno iskustvo jer se uvijek nadje neko ko to bolje zna zato sto je cuo nesto od majke, babe, brata, sestre od strica itd. Koliko sam ja ispratila, Rakun je u vise diskusija naznacio da zivi u Beogradu i zato ne mogu da razumijem logiku nekoga ko moze uopste da ulazi u diskusiju i kontrira iskustvu covjeka koji na svom primjeru poredi standarde zivota u dvije drzave u kojima je zivio/i.
    Naš drugar Rakun ne živi u Crnoj Gori (osim u ovom virtuelnom cg. prostoru) i informacije o troškovima života u domovini crpi od familije na isti način kao i Gandalf o srpskim prilikama. Tako da to dođe na isto.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Besmisleno je govoriti o cjenovnim razlikama namirnica u Srbiji i Crnoj Gori (razlike u rasponu od par centi) kada su, kako je Rakun napisao, racuni u Beogradu izrazito visociji u odnosu na Crnu Goru. Infostan je tamo fiksni trosak, koji placate 12 mjeseci u godini, a krece se otprilike od 50 eura mjesecno pa navise.
    U nekim segmentima jeste besmisleno, u drugima je sasvim adekvatno, a u nekim se mora razložiti da bi se razumjelo i moglo upotrebiti kao relevantno poređenje.

    U CG nemamo toplane, niti bilo koji oblik javnog grijanja i samim tim ne postoje ni računi, na koje kako čujemo u SR odlaze silne pare. Možemo reći da smo tu dobili na mostu, ali su mnogi među nama izgubili na ćupriji.. grijajući se na radijatore i klima uređaje što ima za posljedicu račune za struju u iznosima i do 200eur na mjesečnom nivou (zavisno od enegretske efikasnosti stambenih objekata).
    Dakle, njihova dvije zasebne stavke računa, kod nas 2 u 1. - a ukupni troškovi opet dođu na isto. Imati u vidu da od svih zemalja u regionu Srbija ima 'najjeftiniju' struju.

    Sto se tice racuna, od svih mjesta u kojima sam zivjela, racune sam ubjedljivo najeftinije placala u Podgorici u novogradnji.
    Jeste. Isto tako Podgorica nije Budva, Kotor ili Herceg-Novi. Cjenovne razlike kubika vode po gradovima će te iznenaditi, potrebe za grijanjem u klimatski raznolikim predjelima države isto. Ako nekad odlučiš provesti zimu u Boki razliku u novčaniku ćeš osjetiti i-te-kako.

    Na kraju, Podgoricu možmo porediti s Nišom ili Kragujevcom. Beograd samo s primorjem
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post

    U CG nemamo toplane, niti bilo koji oblik javnog grijanja i samim tim ne postoje ni računi, na koje kako čujemo u SR odlaze silne pare. Možemo reći da smo tu dobili na mostu, ali su mnogi među nama izgubili na ćupriji.. grijajući se na radijatore i klima uređaje što ima za posljedicu račune za struju u iznosima i do 200eur na mjesečnom nivou (zavisno od enegretske efikasnosti stambenih objekata).
    Dakle, njihova dvije zasebne stavke računa, kod nas 2 u 1. - a ukupni troškovi opet dođu na isto. Imati u vidu da od svih zemalja u regionu Srbija ima 'najjeftiniju' struju.


    Jeste. Isto tako Podgorica nije Budva, Kotor ili Herceg-Novi. Cjenovne razlike kubika vode po gradovima će te iznenaditi, potrebe za grijanjem u klimatski raznolikim predjelima države isto. Ako nekad odlučiš provesti zimu u Boki razliku u novčaniku ćeš osjetiti i-te-kako.

    Na kraju, Podgoricu možmo porediti s Nišom ili Kragujevcom. Beograd samo s primorjem
    Uopste nijesam htio da idem na jug nego sam uzimao cijene NK-Pg.

    Coek ne zna sta je silovanje ako nije u kotor zivio. Cijene do 30% skuplje u Voli ljeti klima 24h zimi klima na isushivanje 24h. Racun za studio apartman za struju 150eur.

    Na Zabljak Voli skuplji tacno 25% nego u PG, kad sam zivio gore zimi oko 1500eur drva i uglja za 7 mjeseci lozne sezone. Za 120 kvadrata 20eur odvozenje smeca da ne pricam sta drugo...


    Ali lagano to treba gledati.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #147
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Gdje ga ti nađe za 50 € ?!
    I Infostan je skup računa u koji spada odvoz smeća, voda, (topla voda ako si dovoljno nesrećna da imaš i tu "povoljnost") i grijanje. Nikakav mi problem nisu voda i odvoz smeća jer to plaćam gdje god bio, ali mi je problem što mi je stavka grijanje u sred ljeta cca 100 €
    Rakune, ocigledno zivis u stanu od preko 70 m2.
    I da, rekla sam "otprilike od 50 eura mjesecno pa navise". Citaj!
    Last edited by AltaMarea88; 07-11-17 at 17:43.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #148
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Uči, veli, sine...


    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  24. #149
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Odlicno :smile: Nazalost, vecina u Crnoj Gori vaspitava djecu kao majka br. 1.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  25. #150
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Naš drugar Rakun ne živi u Crnoj Gori (osim u ovom virtuelnom cg. prostoru) i informacije o troškovima života u domovini crpi od familije na isti način kao i Gandalf o srpskim prilikama. Tako da to dođe na isto.
    Rakun sad živi na relaciji PG-BG tako da zna cijene i u PG i u BG
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 6 of 12 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung a5 2017 10/10 garancija 2017 tel kupljen
    By Kala in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 25-10-17, 21:15
  2. Mijenjam A3 2017 i j5 pro 2017 za s7duos
    By dadotg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-17, 15:20
  3. Život priča..
    By Raquel in forum Televizija
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-16, 07:04
  4. Replies: 8
    Last Post: 10-02-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •