Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 290

Thread: Život • Zarada • Standard [2017/18]

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vidim svi pricate o gustanju i normalnom zivotu....


    Zakljucismo li gore da za normalan zivot treba bar 1500eur mjesecno za familiju ? I to je da se ne ode sa familjom na odmor 7 dana godisnje.

    Niko ne prica o meleonima, zgradama, bmwovima...

    Da ima da se pojede da se ne jede pasta svaki dan.
    Da ima da se zaspe u stan a da nije 40 kvadrata za 4oro.
    Da ti nije zao da uspes 50eur goriva.
    Da mozes otici zubaru/ljekaru privatnome.
    Da mozes djetetu kupiti knjigu/da se obuce i obuje.


    Vi okrenuste pricu na desetine hiljada.
    Ja vam pricam da za ovaj normalan zivot za 1500eur covjek mora da se odere kao konj ako ima djecu. Ako nema djecu onda je to laganija prica. Samac za pola od ovo 1500 koje sam uzeo kao optimum moze da prodje.
    Ali ajde majcin since gustaj kavu na obali mora dje ti zena ne radi a ti primas 500eur i radis od danas do sjutra.
    Sto rece pumba gore, tu bez 2-3 posla nema covjek sta ako ce da bude domacin.


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #77
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne smijem da kazem.
    Zahvaljujem na (ne)iskrenosti.



    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Lični nivo? Pa koliko shvatih, ljudi suiz nekih ličnih primjera naveli šta i kako misle/djelaju u dotičnomsocioekonomskom okruženju.


    Rasprava na ličnom nivou i održavanje diskusije kroz razmjenu ličnih iskustava, nisu iste kategorije.

    Složićemo se da se ne slažemo oko procenta ''sposobnih''visokoškolaca. Nažalost, mnogim taksistima/kasirkama/molerima itd. je to kranjidomet i pored diplome. I što je najgore, to je poražavajuće jer se ovaj fenomenne može posmatrati kao crno bijelo. Sistem edukacije nam je sjeban a on vuče isve ostalo. Koliko ljudi na tržištu rada je završilo fakultet čisto reda radi,da se pofali rođacima i prijateljima da ima svršen fakultet? Koliko ih jesposobno za rad u struci? Nema tu veze ni namazanost niti veze niti politika,nego čisto sposobnost?Ne možemo mi štancati ekonomiste, pravnike i menadžere a urealnim strukama biti u konstantnom deficitu.. Nažalost neko mora biti itaksista, moler, kasirka - a tu iole sposoban čovjek može isplivati ka onom štoteži (pa makar to bio posao u struci)..
    Ljudi iz nekog razloga imaju potrebu da komplikuju stvari tamo gdje su one najjasnije, a ta odlika se nametnula kao jedna od prepoznatljivijih disciplina u ovoj našoj crnogorskoj svakodnevici, kako u onom realnom, tako i ovom virtuelnom prostoru. Kada iz okruženja čovjekovog bivstvovanja i djelovanja iskoči okidač njegovog unutrašnjeg konflikta vrijednosti, aktivira se odbrambeni mehanizam koji udaljava od logičnog rješenja za postojeći problem. Bez razrješenja tog konflikta nema ni legitimiteta borbe o kojoj je ovdje na većini prethodnih postova riječ.


    Nije zgoreg da se jasnije čitaju objave koje na prvu loptu kidaju živac



    The more things change, the more they stay the same.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Zaradjujem dobro za nase prilike ali opet mi fali haha

  4. #79
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    ja bih iskoristio ovu temu da kazem da sam pun para, hvala.
    Čupatelj

  5. #80
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    ja bih iskoristio ovu temu da kazem da sam pun para, hvala.
    Posteno.

    Bez one price "radio bih kao staklorezac kad bih morao " .

  6. #81
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Standard u odnosu na proslu temu je bolji 150e
    Tu es mon héro!

  7. #82
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post




    Nije zgoreg da se jasnije čitaju objave koje na prvu loptu kidaju živac



    Interesantna konstatacija, mada daleko pogrešna. Uopšte me ne nerviraju virtuelne ličnosti, posebno ne one koje samo čuju sopstveni eho..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,519
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Klasični manikir 5€
    Trajni lak ruke 10€
    Korekcija od 12 do 15€
    Gel na prirodne nokte 10€
    Swarovski kristali 1€
    Akril 35€
    Relax masaža 8tretmana 100€
    Masaža lica, vrata i dekoltea 30 min 10€
    Trajni lak noge 10€
    Depilacija cijelih nogu + intimna regija 15€
    Čupanje obrva 3€
    Feniranje 40€
    Teretana 35

    mjesečno, jedva da mi ostane u lakovic (jer je najjeftiniji) mesa da kupim. tako da... teško, teško se živi...

  9. #84
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,237
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Priča iz komšiluka, na sličnu temu...
    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....nav_id=1320928

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  10. #85
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    -

    Žive li forumaši bolje ili lošije nego predhodnih godina?

    Optimalna plata u skladu s osnovnim troškovima života je __€ ?
    Kod mene je situacija takva, koliko se radi tako se i živi...uglavnom se mora pomučiti za svaki euro, a troškovi života rastu shodno zaradi...što više zaradimo više i trošimo....@Gandalf u nekoj svojoj računici neđe na prvoj srugoj strani napisa stavku računi-100 eura...Kod mene je to od 250-300 zavisi od godišnjeg doba, ali nikad ispod 250....tj ima, u avgustu kad nijesmo u Crnoj Gori više od pola mjeseca, onda se spusti ispod 250...
    Ponekad imamo oko 500 eura pa nekako izdržimo (kredite ne računam, govorim isključivo o cifri sa kojom MORAMO da preživimo mjesec) a ponekad imamo 2000 pa tada se poplaća ono što se ne plati ili ne odradi kad imaš 500, kupuje se na rate ne znam za vas, ali ja ne pamtim kad sam neku stvar koja je skuplja od 50 eura kupila a da nije na rate...inače vodim evidenciju koliko para prođe mjesečno kroz moju kuću (samo suprug i ja, đecu ne računam, svako svoj posa) i prosječno oko 1300 eura....mogu vam reći da nemam baš "slobodu" da kad mi drago odem u restoran na ručak, ili da kupim gotovu hranu, ljetovanja nijesu naša uobičajena praksa, niti zimovanja mada ponekad se "isprsimo"...kupujem mahom u diskontima jer na velike nabavke uštedim 30-50 eura, mada moram reći da se dobro jede i ne može mi se desiti da mi fali u kući bilo što...vazda ima svega onoga što mi koristimo i nema šanse da se djeci jedu palačinke a da svega za palačinke nema u kući u tom trenutku....a to je stvarno prilično velika stavka u budžetu.

    Što se posla tiče, samo ću reći, svi smo različiti nijesmo istoga senzibiliteta, iste vrijednoće, sposobnosti, znanja i mogućnosti....tako da ne bih kritikovala one koji nijesu kao ja, ili koji ne umiju i ne mogu kao ja, jer znam sasvim sigurno da ima mnooooogo toga što sam ja mogla nekad da učinim pa nijesam jer nijesam imala sposobnosti, želje, ambicije i hrabrosti...ko posao traži, a ne moli boga da ga ne nađe, on će ga i naći...onaj ko bira tome će teže biti, a onome ko nema ambicije da nešto učini i za sebe i za porodicu nema pomoći, takav je i gotovo!
    On što znam jeste da skromno živimo, imamo više nego većina naših zemljaka, ali opet je to mimimum koji bi trebalo da ima svaki građanin ove naše male države i ja smatram da sam blagoslovena što radim ono što volim i mogu da živim od toga...a bilo bi divno da mogu i da se razbacujem, ali nema bate, nema

    P.S. morate li svaku temu da nagrdite spamovanjem?
    Last edited by zvoncica; 03-11-17 at 23:29.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #86
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Covjek je u pravu, zasto smatras da je iskarikirao, ajde navedi jedan konkretan primjer u CG, u zadnjih 30 god. da je neko napravio pare odje postenim radom, trudom, znanjem i samo svojim licnim sposobnostima i vjestinama.
    Znam nekoliko nakupaca koji mlate neviđene pare, a jedno je od najpoštenijih zanimanja

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Ajde osmisli posao ovdje i napravi paru u ovoj sredini, u kojoj ne mozes ni trafiku da otvoris a da ti ne dodju da te reketiraju. Apsurdna je sva ova prica, jedinu volju koju trebaju mladi ljudi da imaju je da odu iz ove crne rupe, jer ce bioloski nestati kako je krenulo.
    Gandalf je (give credit where credit is due)negdje davno pisao o tome da u Crnoj Gori ne postoji farma lješnika, što bi zbilja bio idealan posao.

    Da li si ga možda poslušao ili sjediš svjež sa nekog od privatnih "univerziteta" i čekaš da postaneš direktor jer si ti za ime boga učio ?
    Last edited by Rakun; 04-11-17 at 04:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #87
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Zdravo,

    Naprotiv, imam dosta radnog iskustva u struci, i idem u nove poslovne pohode

    Drago mi je sto si naceo temu poljoprivrede u CG, ili bolje reci koje to poljoprivrede ? Evo recimo da mlad covjek, svjez sa fakulteta hoce da pocne od nule da se bavi poljoprivredom, imao bi sljedeca pitanja:

    - Odakle njemu pocetni kapital za zemljiste (ko ga nema vec), odakle novac za masine, odakle novac za operativne troskove ? Sad ce neko reci kredit od banke, kredit od razvojnog fonda i sl. sto su sve gluposti, i nevidjena neozbiljnost za zemlju (i kretenizam njenih upravljackih struktura) sa 600k stanovnika i svim prirodnim mogucnostima da budemo u poljoprivredi jedni od najboljih u Evropi.

    - EU Fondovi daju CG vise stotina miliona EUR bespovratnih sredstava za razvoj poljoprivrede, zasto onda upravljacke strukture ne prosljedjuju ista mladim poljoprivrednicima bespovratno, nego ih kreditiraju i reketiraju - cemu to i sa kojom namjerom - sa namjerom da se odrzi lobi koji svojom vjestackom, monopolistickom pozicijom gazi poljoprivredu u CG. Gdje i kome ide dati novac, posto sa tim parama bi trebala poljoprivreda da bude u nevidjenom zamahu vec uveliko.

    - Zasto nema nikakve ozbiljne organizacije od strane CG upravljackih struktura da se pomogne ljudima, da pocnu, odrze, i unaprijede proizvodnju. Primjer - kako moze Izrael da pomogne poljoprivrednicima da dodju do parcela, da iste srede i unaprijede ? Kako moze Izrael da dovede vodovodne instalacije do svake parcele, nebitno gdje ona bila, i koliko udaljena, i istu vodu naplacuje po smijesnoj cijeni - kako bi se poljoprivredniku pomoglo da napreduje ? Mi u 21-om vijeku jos uvijek nemamo normalnu vodovodnu, i elektro infrastrukturu na 30km od grada - a placamo najskuplju vodu i najskuplju struju u Evropi i sire - dje su pare od visokih racuna za vodu, dje su pare od visokih racuna za struju, gdje je novac od obavezne naknade za elektrifikaciju placane 50 i kusur god. i najbitnije gdje je novac od veoma profitabilnog izvoza struje (da da, izvoza ogromnog viska struje koji ima CG) ? Zasto se ne oformi drzavni fond u koji ce da se ulaze novac iz datih izvora, i da se plasira na investiciona trzista, i od kojeg ce svaki gradjanin CG da ima svoj dio - kao sto radi Norveska od trgovine energentima i plasiranja istih u investicije (Norveski suvereni fond).

    - Zasto se poljoprivrednici za date kredite i druga sredstva maltretiraju sa gomilom dokumentacije, i nevidjenom birokratijom koja je napravljena kao da namjerno cilja potencijalne poljoprivrednike da im ugasi posao prije nego sto su poceli ?

    - Zasto se naplacuju standovi da bi coek mogao da prodaje poljoprivredne proizvode, kako smo postali mondenski molim te, svuda u svijetu mozes jednom, ili dvaput nedjeljno da izlozis besplatno na gradskom trgu voce i povrce, i da isto prodajes i da te niko ne dira - sto smo to mi pametniji od njih - ne pametniji nego se gleda da se ugusi poljoprivreda, i poljoprivrednik - opet da ne bi predstavljao prijetnju trgovinskom lobiju.

    - Zasto je vecina poljoprivrednika koji su poceli posao, i propali poslije par god. Zaboga jesu li svi ti ljudi nesposobni, neradni, neozbiljni, neprofesionalni, glupi i sl. pa ne mogu sa svojih 15-16 sati rada dnevno da zakrpe kraj sa krajem, vrate ulozeno, unaprijede posao, nego na kraju izgube sve, i jos ostanu u dugovima. I ne, ne pricamo sad o onima koji vec imaju ogroman kapital, ili zaledje raznih oblika pa se nalaze u povlascenom polozaju.

    - Zasto CG poljoprivrednici nemaju garantovan otkup proizvoda, kao u svim sredjenim zemljama, nego je dopusteno trgovinskom lobiju da uvozi svakojaki nevidjeni otpad od hrane, kojim nas uveliko truju, zasto isti ne otkupljuju prvo od domacih proizvodjaca, nego se konzumira otrovana hrana iz Turske, Albanije, Kine i sl. ?

    - Zasto CG ne zastiti poljoprivrednike blokadom uvoza poljoprivrednih proizvoda koje mozemo ovdje da proizvodimo ? I da, da budemo ozbiljni i da kazemo da mozemo dosta toga da proizvedemo, i da ne lupamo kao neki iz min. propaloprivrede da treba proizvodit samo ono sto fali domacem trzistu - a sto vec nije pokriveno uvozom - ona cuvena ideja da treba proizvodit samo ono sto je profitabilno u trenutnoj trzisnoj utakmici - zacinsko bilje i sl. - da coek umre od smijeha, da iole ozbiljan faktor u razvoju poljoprivrede lupa ovako nesto - zar treba da ima uopste trzisne utakmice izmedju domacih proizvodjaca i uvoza.

    Sve u svemu, ta prica koja se prosipa od strane vladajucih struktura - pa sto se nezaposleni ne bave poljoprivredom apsolutno ne pije vodu, jer iste strukture uveliko rade na tome da sprijece ikoga (sem njihovog biznis interesnog kruga) da se bavi poljoprivredom prije nego sto mu to i padne na pamet. I vidim opet neki pricaju da su gradjani CG lijeni, neradni i sl., cemu taj stereotip, zna se iz cije kuhinje to dolazi, ko je to neradan - pogledajte koliko sati dnevno ljudi rade ovdje - puno vise i u puno gorim uslovima nego bilo gdje u sredjenim drustvima.
    Last edited by techlinkit; 04-11-17 at 15:12.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kod mene je situacija takva, koliko se radi tako se i živi...uglavnom se mora pomučiti za svaki euro, a troškovi života rastu shodno zaradi...što više zaradimo više i trošimo....@Gandalf u nekoj svojoj računici neđe na prvoj srugoj strani napisa stavku računi-100 eura...Kod mene je to od 250-300 zavisi od godišnjeg doba, ali nikad ispod 250....tj ima, u avgustu kad nijesmo u Crnoj Gori više od pola mjeseca, onda se spusti ispod 250...
    Nijesam htio da naduvam troskove da me ne razapnu.

    Struja 70-80
    Voda/smece 30
    Internet/kablovska 30
    Mobilni 50


    Oko 200 su ti realni troskovi sto ce reci 40% jedne prosjecne plate ide na iste.

    Cijene u CG ne idu u korak sa standardom nego su sigurno 3 puta vece. Recimo zapadni turisti kad dodju iz Bosne ili Srbije zapanje se kakve cijene su nam u marketu.

    Ne razlikujemo se previse od Njemacke ili Italije. Ali je njihov standard recimo 4-5 puta bolji a cijene su mozda 1.5x vece.

    Kod nas je jeftina krtola/pasta/paradajz/hleb ali recimo sve ostalo je u krv.

    Ja se ne stidim da kazem da ja ne racunam da sam vecerao ako ne izjedem do pola kila mesa. Za rucak ne mora toliko. Ja kontam da makar 15kg mesa i mesnih preradjevina sam pojedem mjesecno, ribu slabo jedem.
    Po ovom montstatovom istrazivanju odrasla osoba sasvim fino prolazi sa nekim prosjekom od 3kg mesa mjesecno, da me neko osudi na 100g mesa dnevno ja bih uginuo kao ker.


    Domaci sir kilo 5eur, Cetvoroclana familija to pojede za 2 dana ako se hrane normalno. Malo za dorucak, malo za veceru, svi po zalogaj sira da uzmu to je kilo na 2 dana.


    Pricam sa suprugom i pokazujem ovu tabelu dje po osobi prolazi 2eur dnevno da se moze prehraniti osoba ona misli da je zaebavam.
    Kaze DPS da se moze proci sa 8eur dnevno za cetvoroclanu familiju. Kontam moglo bi se razvuc ako bi se pilo 2l vode po obroku da se zavara stomak.


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #89
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Polako ljudi, biće i posla i para. Kada Crna Gora uđe u EU, pola mladih koji hoće nešto da urade od života će da kupi kartu u jednom pravcu vani (slučaj Hrvatske, ne bih vjerovao da ne vidim svojim očima).

    Manje ljudi, manje konkurencije, biće posla u izobilju, za 250e da biraš.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo momci biznis ideja bez centa ulaganja samo vrijeme i malo goriva.

    2 momka, jedan iz Crnogorskih kuca a drugi iz Albanskih.

    Podju za albaniju i po njihovim selima ispregovaraju i naprave katalog nevjesta njih 20 za prvu turu. Vrate se kod nas i po nasim selima nadju momke za zenidbu.
    Od povezanog para ostaje oko 1000eur cisto.

    Od prve ture se pravi 2000eur. Poslije kad se procuje vjerujem da moze jos 70-100 zena.

    Eto momci biznis od 100k ko hoce

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    rade to već ljudi i to nije nimalo jednostavno + što možeš da zaglaviš za "trafiking" i to baš ono prelagano
    She is only here to annoy herself!

  17. #92
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    + što možeš da zaglaviš za "trafiking" i to baš ono prelagano
    Eto ti internet pun uvoza nevjesti iz ruskih zapičkovaca pa je legalno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    rade to već ljudi i to nije nimalo jednostavno + što možeš da zaglaviš za "trafiking" i to baš ono prelagano
    "Rade to vec ljudi" - je prva greska kad ljudi pocinju biznis.

    Ti ces biti najbolji, najpametniji i imaces najkvalitetnije nevjeste. Nema tu trgovine ljudima, ti si posrednik , ima i zakonom regulisano

    Procjene su da je na jug Srbije samo ove godine doslo preko 2000 mladih iz Albanije. Pa niko ne zavrsi u tvorza, a zamisli koe su to pare i kakav je to biznis.
    Last edited by Gandalf_White; 04-11-17 at 17:33.
    One Ring to Rule them all...

  19. #94
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    3. Vremenom sam shvatila da one silne razglednice sa Crnogorcima koji lijencare na nekoj plazi i sucu brke, negdje imaju smisla . Generalno gledano, mi jesmo relativno lijena nacija, koja vise cijeni komfor nego rad. Nismo bas neki "radni crvi" u poslu, cast izuzecima.
    Sudiš prema slici iz sektora u kojem ti djeluješ ili je taj nerad primjetan u istom obliku i intenzitetu u svim djelatnostima.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam htio da naduvam troskove da me ne razapnu.

    Struja 70-80
    Voda/smece 30
    Internet/kablovska 30
    Mobilni 50
    Za prosječnu četvoročlanu porodicu može da ide još prema gore.
    Gorivo je namjerno isključeno ili.. ?

    Oko 200 su ti realni troskovi sto ce reci 40% jedne prosjecne plate ide na iste.
    Za građane s vlastitom nekretninom, podstanirma se realni troškovi u prosjeku uvećavaju za još 200eur
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nisam mislio na troskove vec racune. Realni racuni +/- 50eur. Gorivo sam stavio u prvom postu 50eur mjesecno.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #96
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nisam mislio na troskove vec racune. Realni racuni +/- 50eur. Gorivo sam stavio u prvom postu 50eur mjesecno.
    Neslaganje u terminologiji. Za mene su to sve obavezni troškovi
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #97
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,413
    Thanks Thanks Given 
    610
    Thanks Thanks Received 
    637
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    da se ne zaboravi, krcat sam parama. Hvala.
    Čupatelj

  23. #98
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    je li neko razmisljao da otvori sex shop?
    znaci, reklamiranje preko neta, slanje postom, nikakvi poslovni prostori, radnici i doprinosi...
    sex shop-lisa ann

  24. #99
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Bilo je to vec kod jednog forumasa koji je slao ili donosio na kucnu adresu
    A sex shop postoji iza Delte cini mi se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #100
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Bilo je to vec kod jednog forumasa koji je slao ili donosio na kucnu adresu
    A sex shop postoji iza Delte cini mi se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ali ovo "cini mi se" je najjace.

    Mislim da tripliju stave povez preko ociju bi ga umio nac. Cush, cini mi se.

    Ahahaha, to je ko ono ne kupujem za sebe nego kao poklon


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung a5 2017 10/10 garancija 2017 tel kupljen
    By Kala in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 25-10-17, 21:15
  2. Mijenjam A3 2017 i j5 pro 2017 za s7duos
    By dadotg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-17, 15:20
  3. Život priča..
    By Raquel in forum Televizija
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-16, 07:04
  4. Replies: 8
    Last Post: 10-02-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •