Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 176 to 200 of 290

Thread: Život • Zarada • Standard [2017/18]

  1. #176
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rad !

    Teski krvavi RAD!

    Ne biraju ljudi sta ce... Iznese kokosku na ulicu zivu prodaje, 5 jaja prodaje... Trce po 3 posla oposljavaju...
    Jeste, Arbeit Macht Frei.

    Govorimo valjda o legalnim načinima zaposlenja, ne i o daljem rasplamsavanju sive ekonomije. Kad ćemo takvim djelovanje imati državu, nikad?
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #177
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kultura dijaloga nalaže da se tvrdnje argumentovano pojasne. Nek ti fokus bude na CG u cjelini, ne samo na prilike u glavnom gradu. Primjeri, načini i sve što ide u prilog zaposlenju i zaradi.
    Mikrofon je tvoj
    Khm, khm hvala puno dragi kolega. Dobar dan svima :mrgreen:


    Quote Originally Posted by outline View Post
    veliki broj mladih ljudi se i stidi da radi neki posao. i to je veliki problem. sramota je raditi u kladionicu, onda u kafanu kao sanker ili konobar itd. svi bi izgleda da budu neki direktori, da primaju po 'iljadu ili dvije platu, da imaju slobodan vikend i ne rade za praznike i kraj. jbg preveliki kompleksi vladaju medju ljudima, mnogo je bitnije da se kupi jakna od 250e ili iPhone na krediti ili na rate nego ista. uvece da se izadje u bokesku.
    kad se promijeni neki nacin razmisljanja mozda bude bolje.
    Ovo je trenutno naaajveci problem kod nas. Sramota ga je da radi ovdje, a nije ga sramota da radi i grdje poslove preko grane, samo zato sto mu pored imena stoji etiketa AMERIKA. Evo cu opet napisat post koji sam napisao bio na drugoj temi. 350 e je mom rodjenom bratu plata bila u Voli u sred SUTOMORA, tako da nemojte price da rade kasirke za 200 e, jer ne rade. Nudjeno mu je ako zeli jos da zaradi da radi duplu smjenu za 700 e, sto svaki zaposljeni moze ako zeli da zaradi. 3 mjeseca 2100 eura za mladoga momka, za tatinog i maminog sina... Ali ne! Nece moj mali radit u Voli, cus Voli. Saljem ja njega za Kaliforniju u neko selo 100km od grada da crnci grdje poslove, isto radno vrijeme, da ga tretiraju kao zadnje *****, al nema veze veli nek se CELICI to je Amerika, to mu je strasno zivotno VELI iskustvo.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jeste, Arbeit Macht Frei.

    Govorimo valjda o legalnim načinima zaposlenja, ne i o daljem rasplamsavanju sive ekonomije. Kad ćemo takvim djelovanje imati državu, nikad?
    Turizam i kompjuterske nauke. Trece grane nema za CG.

    Imam software consulting firmu u USA. Programeri su mi uglavnom outsourced. Korisitim dvije grupe od ukupno 25 programera vec godinama - jedna grupa u Ukrajini, druga u Indiji. Pricao bih vam danima kad bi poceo opisivat njihove odlicne navike rada.
    Toliko puta sam razmisljao kako bih mogao da sastavim neku grupu u CG, da se ta nemala kolicina novca ipak uliva u nas sistem. Ali su prepreke naizgled prevelike upravo zbog nekih karakteristika naseg mentaliteta.

    Lako cemo, imamo kad, nemoj nas ti ucit itd. Zvuci li poznato?
    Ali je najveci hit kad cujem tipa - Nije to tacno. Nije tako. Meni je brat od tetke Marko koji je bio u Kanadu sest mjeseci rekao da je ovako.
    I onda kako dalje?.

    Navike rada, pa rad, pa procesi, pa poboljsati navike rada, i tako u krug.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jeste, Arbeit Macht Frei.

    Govorimo valjda o legalnim načinima zaposlenja, ne i o daljem rasplamsavanju sive ekonomije. Kad ćemo takvim djelovanje imati državu, nikad?
    Do 35 000 obrta ne placa se nikakav porez

    Do 3 radnika ne placas doprinos

    Od 3-10 50% punog doprinosa

    Tek firme preko 10 radnika placaju full doprinose




    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #180
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    A sto to Firma 1 2 3 ne uradiše u CG evo zadnjih 5-6 godina? Vlada dala mogućnost pa Mex-Maxi-Conto-... - ne znam koliko su firmi i imena promijenili a sve ista postava, od čistačice do supervizora, a vlasnik se toboš mijenja.

    Poslato s Jadrana

  6. #181
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Ovo je trenutno naaajveci problem kod nas. Sramota ga je da radi ovdje, a nije ga sramota da radi i grdje poslove preko grane, samo zato sto mu pored imena stoji etiketa AMERIKA. Evo cu opet napisat post koji sam napisao bio na drugoj temi. 350 e je mom rodjenom bratu plata bila u Voli u sred SUTOMORA, tako da nemojte price da rade kasirke za 200 e, jer ne rade. Nudjeno mu je ako zeli jos da zaradi da radi duplu smjenu za 700 e, sto svaki zaposljeni moze ako zeli da zaradi. 3 mjeseca 2100 eura za mladoga momka, za tatinog i maminog sina... Ali ne! Nece moj mali radit u Voli, cus Voli. Saljem ja njega za Kaliforniju u neko selo 100km od grada da crnci grdje poslove, isto radno vrijeme, da ga tretiraju kao zadnje *****, al nema veze veli nek se CELICI to je Amerika, to mu je strasno zivotno VELI iskustvo.
    Kredibilno. Previdio si samo jednu sitnicu koja ti na kraju ruši kompletnu kompoziciju - prilike za period jul/avgust tj. u špici sezone nisu mjerilo visine zarade trgovačkog radnika na cjelogodišnjem nivou. Gotovo u pravilu je da tih 350 u avgustu bude 195 u februaru. Dupla smjena kao opcija ženama, majkama, zezaš?

    I, je l' brat pristao na tu smjenu? I zašto nije? Generalno utisci? Stečena iskusta? I daj molim te tu formulu preživljavanja kako U 90 DANA NE POTROŠITI JEDNOG EURA.

    Na kraju, pretpostavimo da svi odjednom pohrle raditi na kasi, kladionici, u magacinu, da nose tacne, čiste ulice... gdje su takvi poslovi van sezone? Evo ga Bar na primjer (14k stanovnika). Novembar mjesec a na berzi rada samo jedno ponuđeno mjesto - za koje će konkurisati makar 15 kandidatkinja (kandidati su diskriminisani), šta s ostalima?
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #182
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Šta se sve neće ođe pročitat... Veli radi na kasu 16h dnevno u Sutomore i imaš 2100 poslije 3 mjeseca, bolje od Amerike...
    #fakenews

  8. #183
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Za sprdnju prica. Zabrinjavajuce. Umjesto covjek da zeli vise odje te savjetuju da je u redu da tri mjeseca radis duplu smjenu robovlasnicku u voli. Jedes kod majke i tate, ne das im centa, ne nadjes ne daj boze djevojku i imaces 2100 eura.
    A sto ce ti druze moj?
    Naravno da dignes jos 6 i da kupis auto i budes baja
    Godine idu ti rob, otplacujes auto igras kladzu i imas vec 35, onda jbg zena, djeca i ode zivot.
    A mojsije i svi putnici foruma ljubim ve u muda i svaka vi cast


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  9. #184
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  10. #185
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    A mojsije i svi putnici foruma ljubim ve u muda i svaka vi cast


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Što to onda ne odeš ? Imaš iste uslove kao i oni.
    A ako nemaš iste uslove tipa škola i znanje imaš iste uslove kao i Ego..., možeš i ti nać neku da te izdržava
    Last edited by Rakun; 14-11-17 at 20:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #186
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nije isto poć kao mlad momak bez ikakvih obaveza, i kao oženjen čoek sa đecom...
    #fakenews

  12. #187
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Uslovi moji ovdje su dobri ali industrija u kojoj sam ja je u padu, plate jos nisu ali svako malo otpustanja i otkazi. Korporacija je u potanju tako da oni ne otpustaju 5 ljudi nego kazu ajmo 15 hiljada doma, nije pametno cekat da se to desi.
    Misljenja sam da bi mi pametniji posao bio vozit kamion u usa nekoliko godina nego citav zivot odje rob, mozda grijesim ali ove kod kojih se raspitujem i koji su gore se nesto ne zale.

    Tako da vadim vizu sada dok je sigurno mogu dobit. Rekose mogu dobit na tri godine.
    Dje cu bit za tri godine ne znam ali sigurno je da moram razmisljat o tome.

    Mislite na buducnost momcovi, meni makar lete godine a ne bih da kao moj stari sa plate od 600 odem u penziju od 200. To je drugari poraz za covjeka, umjesto da konacno odmori u penziji od 40 god rada on je sada zakucan za tv i za domove zdravlja.
    Mozda peglam, ali samo i iskljucivo iz dobre namjere.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  13. #188
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kredibilno. Previdio si samo jednu sitnicu koja ti na kraju ruši kompletnu kompoziciju - prilike za period jul/avgust tj. u špici sezone nisu mjerilo visine zarade trgovačkog radnika na cjelogodišnjem nivou. Gotovo u pravilu je da tih 350 u avgustu bude 195 u februaru. Dupla smjena kao opcija ženama, majkama, zezaš?

    To je StefanPG govorio u kontekstu uporedjivanja sa poslovima preko work and travel, pa je zato naveo primjer sezonskog posla u Voliju. O tome smo pricali.


    U Voliju mozes uzeti 2100 eura, umjesto sto ides u neko selo u USA da te tretiraju gore nego crnce i latinose, radeci dva posla i zanemarujuci fakultet da bi donio 3000 dolara. Opet cu ponoviti: Da sam roditelj, shvatio bih kao licni poraz da mi dijete ode raditi kao rob u neku americku rupu, za toliko mali novac. Ali ne, roditelji se cak ponose sa takvom djecom. Poremecen sistem vrijednosti.

  14. #189
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vezano je za to a i generalno. Kaemes ne znas sta pricas. Neces da budes rob u CG, oces da ti je cilj nesto vise u zivotu, kako ti velis. Znaci cilj u zivotu ti je da budes jos veci rob i vozis kamion 13-14 sati dnevno nekoliko godina? To je prosperitet je li? Sto kaze misedo nije vam licni poraz u neki pickovac krasni zivot izgubit, radit sa najvecim olosem svijeta?
    Meni je stvarno krivo ako ste vi stvarno sposobni da idete nedje da odradjujete najgore tudje poslove pored istih i boljih ovdje da bi za 10 godina pricali kako ste svijeta prosli, a u stvari niste gledali ni sunca ni mjeseca. Pare uvijek mozete odje pravit za to radno vrijeme, samo odaberite nacin.
    Last edited by StefanPG; 14-11-17 at 21:05.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  15. #190
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Zasto rob brate, kako rob kad cu za tri godine najmanje bit 75-100 hiljada dolara dobar. Za tri godine covjece mozes da zaradis nesto novca sa kojim mozes da pokusas. Da li turizam, poljoprivreda, rent a car nebitno ali imas nesto sa cim mozes da napravis plan.
    Ne znam. Mozda si u pravu, ocigledno ne razmisljamo na slican nacin.
    Pokusaj je da se zaradi dovoljno da radis sam za sebe i ne zavisis od bokana, miskovica, celebica, ubovica i ostalih veleposjednika koji i ako daju neku crkavicu ne uplacuju nista do minimalca. Eto zadnji uplacuje malo vise od minimalca.

    Odjavljujem se

    P. S

    Takodje ne znam o kojim zabitima pricate. Djeca idu u manje gradice ako pricamo o wt programu. Mala rodjaka je bila u portland Maine radila kao sobarica a mali brat u Myrtle Beach radio u nike butik. Ne znam o kakvim vi poslovima pricate. Uglavnom u hilton sobarica primi godisnje koliko je ova mala donijela za tri mjeseca a opet je bila i na put po americi.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 14-11-17 at 21:15.

  16. #191
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ово је у праву, варијнта у којој се одиреш само одређени период да би зарадио нешто и направио кућу или купио стан и од остатка можда започео бизнис. То је ок.

    Али отићи у страну земљу за живот и црнчити а далеко од свог језика, породице, пријатеља, то не, никако

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  17. #192
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Drug je posle godinu dana voznje kamiona u usa, poslao 60 000e i otvorio teretanu odje u CG....

    A u CG za cio zivot za platu ako radis neces skupiti 60000e ... najjace mi je kad kazu nije to lako, pa najbolje da je lako da zaradis 100 000e za godinu dana..... al bar znas za sta radis... ako ti je merak da kupis sat od 5000e, zaradis ga za 2 nedelje.... al sto je najjace, niko od njih se jos ne vrace, nego su platili po 20 000e da sklope brak, nadaju se da ce dobiti papire itd....

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Specializujte se ljudi. Izaberite nesto, bilo sto, pa se usko specializujte i grizite da uspijete u tome.

    Otherwise, you are a commodity. Obicna roba. Fizikalca ili obicnog administrativca uvijek lako zamjenis.

    Mozete zariditi novca van Crne Gore a da ne prelazite granicu. Citao sam ovuda kako su se neki sprdali sa freelancer servisima tipa Upwork, Indeed, itd. Ne razumijem takvo razmisljanje. Naravno da nikome nece pasti s neba posao, ali se treba uloziti trud u promovisanju.
    Mislim da je u CG veliki problem uloziti taj ogroman trud prije nego li se zaradi nesto. To bi ljudi kod nas da im se da na lijepe oci prvo, pa tek onda da se vidi.

    Evo nekome ideja da garant bi se moglo zaraditi 10,000 eura mjesecno.
    CG je mala. Dijaspora je X puta veca. 3-4 puta veca, koliko da je.
    Napravi se distance learning website za casove crnogorskog jezika za djecu dijaspore/iseljenika.
    Ima milion online apps koje postoje za distance learning, tako da se ne bi moralo pocinjati od starta.
    Neka cas bude 1.5 sata nedjeljno. Primjera radi, 25 eura po djetetu mjesecno.

    Ja imam dvoje djece. Odmah da platim godinu dana unaprijed. Garantujem na stotine roditelja kao ja. sad izvadite digitron. A ovo je samo za cas jezika. Koliko jos toga bi se moglo nuditi dijaspori. Po mojoj procjeni, trebalo bi nekome godinu dana da ovo sastavi kako treba da bi uspjelo. Learning program, Learning site, website, marketing automation, workflows, training, etc.

    Ko god uspije sa ovom idejom neka mi nedje kupi jednu dobru bocu Vranca i ja zadovoljan.

    Ko zeli da razumije, razumjece.

    p.s. - but the product needs to be great for it to succeed long-term.
    Last edited by avet; 14-11-17 at 21:48.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  19. #194
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo da provjerim jesam li dobro pročitao, dupla radna smjena u Voliju, 2x8h, za 700€, se računa kao dobar posao u CG?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #195
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Misedo, Karamazov je jedan. On to radi sa stilom, zna kad da pocne a zna i kad da stane.
    Ovo tvoje bezglavo vrcenje dosadne price ne prima nikog, samo spamujes temu. Dosadan si.

    Ima grupa momaka u cg koji rade javu i programiraju, napravili su tim i uzimaju po nekoliko hiljada mjesecno.
    To je uspjeh ali takvih je vrlo malo.
    Ucite programiranje ali i ono je u ekspanziji tako da treba malo srece

    Prica je vise moja vezana za regularan rad i regularne poslove.
    Tim radom i tim poslovima u cg fali covjeku jos 600e preko plate da prehrani porodicu, dok radeci te poslove van, samo nekoliko godina, mozete donijeti novac i pokusati sa njim nesto.
    Kuca, drugovi i pg prica mrdnut nece vjerujte mi. Sve ostaje isto ma nakon koliko vremena odlucite da se vratite

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  21. #196
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drustvo redovno ide po 3-4 mjeseca u usa, rade ko crnci, imaju rodbine tamo pa imaju cistu zaradu i obicno donesu od 10 do 14 hiljada dolara.

    Za koliko mogu u cg toliko sparat?

  22. #197
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Plantaze su sad samo za zene, ne primaju vise muskarce. Nasa neka iz kolasina je glavna
    Salju majke od 50 godina da uzimaju po 15k mjesecno
    To su vec druge price, pricam o regularnim poslovima

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  23. #198
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Mojoj familiji je dovoljno da djeci ne fali osnovno, da se jede kvalitetno, da se podje na more par dana, da imamo toliko sl vremena za izlet, da rijesimo stambeno pitanje, sami da servisiramo svoje obaveze, a to ja i gospodja uz malo truda mozemo ostvariti i odje. Ni kao momak nijesam mastao da podjem nedje i zaradim te silne pare, nije da nijesam ambiciozan, jednostavno imao sam sto mi je trebalo uvijek.
    I da vam posteno kazem,2 ili99 3 sata svog slobodnog vremena, bilo da ga provodim sa porodicom ili svojim hobijem, ne bi mijenjao za 1000e mjesecno.
    Tu es mon héro!

  24. #199
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    386
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zavrsio sam fakultet i posao nisam mogao nac jer se zaposljavaju tatini i mamini sinovi koji znaju nekog i imaju dobre veze. Otac mi je mnogo pomogao tako sto je finansirao da otvorim jedan privatni biznis. Ulozio sam 10.000€ u svoj posao da bi sve to bilo kako sam ja zamislio. Poceo sam dobro da zaradjujem pa je bilo mjeseca da sam zaradjivao i po 2000€. Odlucio sam da pametno ulozim novac u razvoj i prosirenje svog posla pa sam tokom nekoliko godina u svoj posao uložio da ne slazem ali mogao sam dobar stan ako ne i dva manja stana u Budvu kupit od toga koliko sam ulozio. Ali posao se sirio i ostvario sam dobre kontakte sa odredjenim ljudima tako da sam dosegao neke vece granice nego sto sam ikad planirao da cu doseci. Posto se bavim turizmom od maja do oktobra mi je spic sezone i tad radim po 15-16h dnevno svakog dana bez obzira na vikende, zimi ima manje posla pa tad vise odmaram nego sto radim.
    Ne smijem vam reci koliko sad zaradjujem jer bi me na sprdnju dizali da se toliko može uzet u CG ali i u najgorim mjesecima kad mi nije sezona uzmem po 400-500€ za mjesec.
    Naravno nista od ovoga ne bih imao da me otac nije podrzao i uletio sa parama da ja uradim nesto.
    Tako da prica da u CG niko ne moze da prosperira ne pije vodu. Moze da se uspije, samo treba neko da isfinansira vase fantazije i da vas podrzi u tome.
    Iskreno da otac nije pomogao mozda bih i ja posao u Ameriku da perem tanjire, cistim klozete i slicno ta 3 4 mjeseca da bih doneo 10k. Iskreno te 10k kod nas se dosta teze zaradjuju nego tamo jer tamo je satnica 10 do 25 dolara zavisno od grada i posla kojim se bavis. Drugarica je za 4 mjeseca donijela 15k dolara s tim da je satnica u bar dje jer radila bila 10$ a toceno pivo 10$, isto kao kod nas da je satnica 1€ ili 1,5€ koliko je točeno pivo. Radila je kao mazga, ali u poredjenju sa CG tamo je veca satnica i vise zaradi nego kod nas.
    Te pare koje je ona zaradila kod njih su male u poredjenju na zivot kakav vode, ali te pare kad doneses kod nas mozes nesto s njima da napravis.
    Pridruzite se facebook grupi PRODAJEM, KUPUJEM, MIJENjAM CG.
    Grupa u kojoj svaki oglas ima cijenu.

  25. #200
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Biće dobro ako ostanu psihički normalni ljudi koji na pošten i zaslužen način zarađuju u CG.
    Činjenica je da se u CG malo radi a još manje zasluženo zarađuje.
    Posao u državne i privatizovane firme nema dodirnih tačaka ni sa radom ni sa zarađivanjem.
    Oni su omča oko vrata ostalima.

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Samsung a5 2017 10/10 garancija 2017 tel kupljen
    By Kala in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 25-10-17, 22:15
  2. Mijenjam A3 2017 i j5 pro 2017 za s7duos
    By dadotg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 08-10-17, 16:20
  3. Život priča..
    By Raquel in forum Televizija
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-16, 08:04
  4. Replies: 8
    Last Post: 10-02-16, 13:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •