Results 1 to 13 of 13

Thread: Stranger Things

  1. #1
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Stranger Things

    Evo, posto su zavrsene dvije sezone, za sve fanove doticne serije neka ovaj topic sluzi za raspravu i ostala prepucavanja.

    Odgledao sam prvu i prvih cetri ep iz druge sezone i neki moj utisak je da je tempo sjajan, bukvalno kao da sam nedje u nastavku prve sezone.

    Nisam neki utripovani mainstream kriticar, uglavnom sve sto gledam, obicno pogledam trailer, ocjenu na imdb i razmenjujem misljenje sa najboljim drugom koji zna sta je serija/film i onda to upalim pa ako mi legne ta radnja lagano pogledam ako ne obicno to brzo detektujem.

    Na kraju krajeva odavno nema novijeg topica a posto ima raznih otpada koje smo ispostovali, valja nesto i kvalitetno postavit.

    Btw, tipujem na rakuna

  2. #2
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Samo se nadam da, kao kod skoro svih serija, serija nece ici dok drasticno ne padne kvalitet.
    Prvi plan je bio da svaka sezona budu novi likovi ali od toga se odustalo. Realno bi prica mogla i trebala da se zaokruzi u 2, maksimalno 3 sezone.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cetri sezone su potvrdjene.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Zavrsio drugu sezonu juce...

    Slabija u odnosu na prvu. Najvise mi je zasmetalo sto se nijednom nije osetilo da je iko od glavnih likova u nekoj stvarnoj opasnosti, takodje odsustvo glavnog ljudskog negativca kao sto je bio onaj doktor u prvoj sezoni, a za ovu je izgleda glavni ljudski zloca bio onaj saban. On i ona klinka su zapravo bili skroz nepotrebni likovi bez skoro ikakvog uticaja na radnju ali su od novih likova onaj doktor i Bob Newby (Samwise Gamgee iz LOTR) bili dosta dobro odradjeni i imali su bitan znacaj. Sa onim demodogs cudovistima se vidi paralela sa Alien i Aliens filmovima, u S1 je bio samo jedan a ovaj put je bio citav copor mada kao pretnja na kraju nisu ispunili ocekivanja, kao ni onaj crni dim sa pipcima koji je vise bio kao neka najava za trecu sezonu. Sa pozitivne strane, vecinu likova su uglavnom dobro razradili kroz ovu sezonu i dali im odgovarajuceg vremena po bitnoci, najvise su podbacili sa onim klincem Mikeom (njega i Willa ne mogu nikako da razaznam, jedino po visini) skroz protracen za ovu sezonu mada nije ni imao neki potencijal jer mu se skoro sva prica vezuje za Eleven. Kao i onaj Jonathan, koja li je tek njegova svrha nikako da shvatim, sem da se unese malo teenage drame za nalozene klinke. Mada je serija uglavnom i dalje gledljiva ali moraju da odstupe od proverenog sablona i da unesu vise drame u radnji i da ubiju nekog glavnog lika, ovako ispadne sve previse predvidljivo i mlako. Ne bi valjalo da snimaju preko cetvrte sezone, a verovatno ni nece posto ce do tada i oni klinci poodrasti.

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Zašto mi ovo baca na Twin Peaks?
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    78
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Dobra je S2, ali takođe sam očekivao malo više posle onakve S1. Dosta je zajebano što prije S1 ljudi nisu imali nikakva očekivanja od serije, a posle onakve sezone i nagle popularnosti ST, logično je da su očekivanja porasla.
    Ono što je meni najviše falilo je ona "toplina" i šmek 80ih, prije svega "Stand by me" hemija između glavnih likova tj. klinaca....nekako je velika većina prošle sezone bila fokusirana na njihovu hemiju, druženje i razradu likova, uvijek su bili skupa i zajedno rešavali muke, a ovdje su konstantno svi u nekoj frci, uglavnom su razdvojeni svako na svoju stranu, a fokus nije samo na klincima već i na nekim drugim likovima, i tek se pred kraj sezone svi zajedno okupe i pridruži im se Eleven.
    Slažem se da je falio neki kokretniji ljudski negativac, Paul Reiser je dobar izbor, ali posle Dr Brennera iz prethodne sezone očekivao sam makar neku približno značajnu prijetnju. S druge strane, Mind Flayer mi je još uvijek nekako apstraktan negativac koji djeluje iz sijenke, bukvalno. Nikad nam do kraja nije razjašnjeno šta je, šta želi, njegova motivacija itd. Osim nagađanja pred kraj sezone, koja se prave na osnovu igranja D&D....Naravno loše je da sve bude do detalja razjašnjeno, objašnjeno, bolje je da ostane neka misterija u vazduhu, ali opet sam očekivao više od negativca.
    Kreatori su od starta najavljivali sezonu koja je više horror orijentisana, veći budžet i "higher stakes", ali ja sam nekako na kraju ostao sa utiskom "i to je to?" Definitivno ću da je pogledam još jednom da se sumiraju utisci.

    Btw ova sezona je imala i svoj aftershow "Beyond Stranger Things" - 7 epizoda gdje Jim Rash (širim masama najpoznatiji kao dekan iz Community-a) diskutuje o sezoni sa raznim članovima ekipe, od glumaca do kreatora, producenata...Nije loše za pogledati, ali tek posle gledanja cijele sezone 2 naravno. Sami aftershow ima mnogo zajebanu verziju glavne ST teme:


  7. #7
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,632
    Thanks Thanks Given 
    1,447
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Volem tu 80's pop kulturu. Volem i ovu mnogo zajebanu verziju ST teme.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Završih i ja drugu sezonu juče, serija je generalno dobra, vuče da se upali odmah sledeća epizoda ali ima niz nelogičnosti od kojih sam pizdio maximalno. Najjače mi je pred kraj u laboratoriju kad onaj izađe iz one sobice da se spušti 3 sprata niže i podigne osigurače, a svjedočili su neviđenom masakru, da nema preživjelih i što je najjače masakrirani su vojnici sa dugim cijevima, ne neki civili. 7-8 Demadogsa šeta po cijeloj zgradi i on izlazi sa pištoljem lagano i spušta se 3 sprata niže neprimijećen.

    Onda mi nije jasno ono priženje od strane vojske malo po malo? Pa jasno je da ono čudo cvili na toplotu, što je problem bilo bačit jedan napalm onamo i riješit situaciju?
    Last edited by BiTrAtE; 23-11-17 at 10:52.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova djeca su likovi stvarno. Pogotovu Eleven.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    78
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Odlična treća sezona, progutasmo je u 2 dana.
    Iako drug tvrdi da mu je najslabija, meni je teško da napravim poređenje. Ipak je prva sezona imala taj efekat iznenadjenja gdje niko nije ocekivao da će serija da napravi toliki boom.
    Prije svega, treća sezona ima taj ljetnji setting po prvi put i na prvi pogled je dosta vedrija i šarenija, prikazuje dobro poznate likove u drugačijem svijetlu. Djeca su dobro odrasla pa samim tim dosta se obradjuju te teme odrastanja, prvog zaljubljivanja, raskidanja, odvajanja od ostatka društva...Neprijatelj je isti ali je sukob sa njim na nekom drugačijem nivou i iz drugačijeg ugla prikazan - bez ulaženja u spoilere, sviđaju mi se očigledne inspiracije The Thing-om i sličnim "body horror"-ima, kao i Invasion of the body snatchers ili sličnim "invasion" horror-ima, što je prijatno osvježenje jer po ko zna koji put gledati bježanje od demogorgona i demodogs-a bi bilo dosadno...Nekako mi je veći akcenat stavljen na horror aspekat u odnosu na prošle sezone. Pored toga, zadnja epizoda koja je za oko 20 minuta duža od svih prethodnih, prikazuje finalni okršaj na više frontova i nekako je taj okršaj grandioznije prikazan u odnosu na prošle sezone i posvećeno mu je više vremena, što mi je plus u odnosu na sezone 1 i 2. U svakom slučaju, ko je uživao u prve 2, teško da će se razočarati. Ako bih joj baš tražio zamjerke, imao sam osjećaj da je negdje po sredini - treća/četvrta epizoda - malo razvučena radnja i previše fokusirana na odnose među klincima i čekao sam da vidim šta se zbiva sa "glavnom pričom" tj. sa zlom koje vrijeba iz sijenke, međutim vrlo brzo nakon toga se zakuvaju stvari i brzo ga "nadoknade" sa daljim razvojem događaja. Nadam se da se na 4. sezonu neće čekati skoro 2 godine kao za ovu, jer posle tužnjikavog kraja i cliffhanger-a čovjek baš jedva čeka da vidi na koji način će da ga nastave. Pored toga, djeca su baš dooobro porasla (što postane naročito vidljivo kroz flashbackove iz prve sezone) tako da je i to razlog da trebaju da krenu sa snimanjem što prije

  12. #12
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nisam nikad bio neki poseban ljubitelj ove serije mada mi je prva sezona bila dosta dobra, cini mi se da sam je u danu odgledao. Uspeli su da naprave interesantnu pricu od kolaza tema iz 80-ih i serija je u tom momentu bila pravo osvezenje i pored toga sto je reciklaza vec vidjenih tema. Druga sezona mi je vec bila primetno slabija ali i dalje prilicno gledljiva. Ali ova treca sezona mi je vec bila jako losa. Prvo sto se izgubila prvobitna draz time sto su klinci sada vec poodrasli (naravno ne treba ih kriviti za to) ali da li zbog toga ili zbog nacina na koji su bili napisani ove sezone svi su mi bili nekako odbojni i previse "odrasli". Uopste i gotovo svi ostali likovi su postali nekako iritantniji, po tom pitanju su mi postali u rangu kasnijeg The Walking Dead-a kada sam konacno prekinuo seriju jer su mi se vec svi smucili. Sto se tice radnje opet ista prica samo sto su ovoga puta ubacili Ruse kao negativce koji nisu mogli biti vise cartoonish i jednodimenzionalni osim onog jednog lika a i on je bio napisan kao pristojnija verzija Borata. Shvatam da je to uredjeno kao neka vrsta ode Reagan-ovoj eri i kako su tada prikazivani Rusi (odnosno Sovjeti, dok se u ovoj sezoni reci "Sovjet" i "SSSR" uopste ne pominju) ali su svejedno bas preterali. Osim sto su uloge igrali pravi Rusi, sve ostalo je bilo potpuno neubedljivo. Zanimljivo je kako su po tom pitanju ostali verni 80-ima (mada kao da Amerikanci i inace daju previse dubine stranim negativcima) dok sa druge strane sezone obiluje "progresivnom" ideologijom u kojoj su belci muskarci sa uglavnom beznacajnim ulogama redom svi prikazani kao podmukli, seksisti ili nesposobni. Opet je izostao taj neki mastermind negativac kao u prvoj sezoni, onaj nesrecni saban opet ispade jedan od najvecih negativaca (mada je bio posednut ali svejedno) i jos se jedino izdvojio onaj Rus kao ocita aluzija na Terminatora a nesvesno i ostale robotske (po ponasanju) zlikovce, uglavnom strance. Takodje, ona crnkinja devojcica mi je bila neopisivo iritantna u svakoj sceni. Ocekujem da budu jos dve sezone pa cu verovatno ispratiti do kraja mada mi se ne dopada bas kako su stvari postavljene a i tu nostalgiju su vec prilicno ispucali.
    Last edited by Severnjak; 20-07-19 at 16:57.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    Nije losa treca sezona ali daleko od prve dvije. Previse fokusa je stavljeno na odnos Hopera i Joyse, El i Mike. U tim momentima, a ima ih previse, ubacen nepotreban humor, bas kvari opsti utisak.
    A referenci ima tonu, cak su i kadrovi radjeni kao direktna referenca originalnim filmovima
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Morientes has his say on all things Spain
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 30-06-12, 16:00
  2. Greece keeping things in perspective
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-12, 21:10
  3. Rebrov discusses all things Shevchenko
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-12, 18:10
  4. Stranger in the night
    By Gile_sampion in forum Sex i erotika
    Replies: 35
    Last Post: 03-05-07, 09:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •