Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 113

Thread: xBox One S / X / Series X

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default xBox One S / X / Series X

    Nisam primijetio temu o xBox-u , ima li vas koliko na forumu da ga posjedujete igrate i sl.

    Skoro sam kupio xBox One konzolu (prije nje imao tri konzole PS4) , privukla me jedna novina kod njih a to je GamePass koji u sklopu predplate nudi preko 100 naslova igara. Zadnjih godinu dana promovisu svoj proizvod malo modifikovan i ukoliko kupite GP ili xBox Gold predplatu na nekoliko mjeseci imate mogucnost za samo 1$ da je prekonvertujete u Game Pass Ultimate (koji mozete da koristite i na PC uz xBox konzolu i live gaming )

    Nisam neki okoreli gamer ali nisam ni neko ko je u mogucnosti da kupuje original igre po 50+e , pa mi se ovo ucinjelo jako zanimljivim. Sta vise kad sam vidjeo da sa GP dobijate PES20 , NBA 2K20 , RDRII, da ima predplata za EA Games za samo 3e na mjesecnom nivou da igrate sve EA naslove ... i josh mnogo toga.
    Jedina losa stana za live game je sto je xbox korisnika daleko manje od PS korisnika

    ps. ima opcija za samo 24e da se uzme 12mj GPU, al ispisacu kasnije kako

    Xbox Game Pass – Netflix za igre na Xbox One konzoli
    Šta je Xbox Game Pass?


    Zamislite da imate Netflix, ali umesto serija i filmova vam nudi igre, kako za Xbox One tako i za Xbox 360, a sve možete igrati na poslednjoj Microsoftovoj konzoli bez ikakvih problema. Kako meseci prolaze, u biblioteci igara, koja će na početku brojati preko 100 naslova za obe konzole, određene igre će se smenjivati, neke izbacivati, a novi naslovi će biti dodati. Sistem rada je isti kao već pomenuti popularni servis za serije i filmove, samo što je ovo praktično Netflix za video igre.


    Besplatne igre sa Xbox Game Pass pretplatom možete već sada probati ukoliko ste već Gold pretplatnik. Besplatni period od 14 dana je dostupan svima, a na raspolaganju su vam neki hitovi kao što je Halo 5: Guardians, NBA 2k16, Mad Max, Borderlands i Bioshock franšiza. Da ne zaboravimo, tu su i prva tri Gears of War naslova, totalno besplatno.


    Pored toga što ćete imati pristup ogromnoj biblioteci besplatnih igara sa Xbox Game Pass pretplatom, svako ko se odluči da bude deo ovog servisa će imati dodatnih 20% popusta na sve igre iz biblioteke, naravno ukoliko poželi da igru poseduje za stalno. Program ne obećava da će blockbuster igre biti dostupne nonstop, ali besplatni Halo 5 sa Xbox Game Pass-om možete zaigrati već sada ukoliko želite!


    Najveća razlika između ovog servisa i PlayStation Now, sa kojim ga ljudi već sada upoređuju, je to što se igre igraju lokalno. Sve igre iz kataloga se skidaju na vašu konzolu i igraju bez ikakvog problema sa internet konekcijom i streamovanjem, što je slučaj kod PlayStation Now servisa


    Besplatne igre koje se dobijaju uz Xbox Game Pass kao i celokupna pretlata neće ni na jedan način uticati na već postojeći Xbox Games with Gold program koji vam već nudi besplatne igre svakog meseca, koje su u vašem posedu sve dok ste pretplatnik Golda.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Xbox one s je extra konzola, malo manje je reklamirana od ps4 zbog toga je u 'podređenom' položaju.
    Ja sam kroz Brazilski live obezbijedio 36 mjeseci game pass ultimate i naravno čeka se series x

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Definitivno najbolje gejming iskustvo XboX OneX + GamePass i na PC-ju i na konzoli i najjeftiniji i najveći izbor top igara.
    No ovđe narod samo za Golfa zna odnosno za Sony...

  4. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  5. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cekla View Post
    Je li neko probao onu network edition ili kako vec , vidjeh da je bila na nekoj akciji u tehnoplus za 200 e ?

    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    Ja sam uzeo tu verziju , tacnije se zove Digital Edition , ista konzola kao i One S samo nema cd i ima internu mem 1TB. Bila je u Tehnoplus 240e

    Ja sam u startu uzeo konzolu zbog GP i Kodia (da bi je koristio kao media player i makao HTPC) pa mi je sve jedno bilo ima li cd
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Dje uzet novi xbox?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Game pass vrijedi, imaš par načina da ti game pass za godinu košta manje od 30e, tad se baš isplati

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  8. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Na u tehnomax, tehnoplus, datiku, multicom, pc gamer... Ima li jos ko ideju dje kupit xbox?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #8
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    https://mondo.rs/MobIT/Igre/a1338096...ox-Series.html

    Ako ovo bude istina nije puno 300€ za xbox x. Ali ako ova digitalna konzola bude iste konfiguracije kao X i bude 200€ to će da bude baš poklon. Očekujem da taj xbox bude jeftiniji od PS5 ali ovoliko mi je malo nerealno.
    Edit: Ipak se očekuje za X 400€ za Xdigital 300€ a za S(koja će biti dosta slabija,onosno neće biti u 4K)200€.
    Last edited by gentleman; 19-06-20 at 09:44.

  10. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Naoštrio se M$ dobro.
    Kupuju još 5 studija.
    Ovo što za sada rade je odlično (posebno za igrače).

  11. #10
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default


    Ovo će biti xbox ekskluziva i biće besplatna....fino izgleda.

  12. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    https://ffa.hr/vijesti/xbox-bi-mogao...-online/47678/
    E ovo bi bio baš dobar potez i + ka xboxu ko je u dilemi da li da uzima novi xbox ili PS. Vidjećemo,ako ovo bude istina,možda i PS ukine pretplatu...

  13. #12
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari pomagajte uzeo bih igru sa g2a sajta al pise mi da nije dostupna za crnu goru.tj da je za americko trziste samo.e sad meni je konzola svakako povezana da je kao u americki region. Ocul imat nekih problema pri kupovini nisam nikad kupovao igre preko drugog sajta stalno sam uzimao preko konzole i uvjek je radila nasa( crnogorska) kartica. Pomagajte! Ili ako znate neki drugi nacin da uzmem digitalnu igru a da sam siguran da cu je moci igrati. Snowrunner premium je igra
    https://www.g2a.com/snowrunner-premi...10000193641005 evo ga i link

  14. #13
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Naložio sam se na PS5, ali ne mogu da svarim Sonijev džojstik nikako. Nekako mi je sav neudoban i nelogičan.
    Imao sam nekolike Xbox-ove do sad i sve su prilike da ću da zabodem XSX, pogotovo trefi li me brod neđe po USA. Ovo sa pretplatama je nerealno dobra ponuda

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  15. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,440
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Pa evo je sad sličniji nego ikad xbox-ovom, sem pozicije analoga...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by speedhunter View Post
    Drugari pomagajte uzeo bih igru sa g2a sajta al pise mi da nije dostupna za crnu goru.tj da je za americko trziste samo.e sad meni je konzola svakako povezana da je kao u americki region. Ocul imat nekih problema pri kupovini nisam nikad kupovao igre preko drugog sajta stalno sam uzimao preko konzole i uvjek je radila nasa( crnogorska) kartica. Pomagajte! Ili ako znate neki drugi nacin da uzmem digitalnu igru a da sam siguran da cu je moci igrati. Snowrunner premium je igra
    https://www.g2a.com/snowrunner-premi...10000193641005 evo ga i link

    ja sam uzimao sa cdkeys-a i nikad nisam imao problema . kupim karticom i samo ukucam reedem code. mada su kod njih malo jace cijene https://www.cdkeys.com/catalogsearch.../?q=snowrunner

    kad sam kupovao Crash CRT samo sam bio prebacio na konzolu region na UK (jer sam ga zbog cijene kupio za UK) ukucao redem i to je to.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  17. #16
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default


    Niko ne piše,možda zbog razočarenja o završenom xbox showcase 2020 prestavljeno je par novih igara i nekih nastavaka. Doduše samo najave igara i bez pravih gameplaya da se vidi kako to izgleda u igri. Ali ima zanimljivih naslova,ako se uzme da će dosta toga biti u game passu to je odlično.

  18. #17
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Xbox nikad nije bio mnogo popularan na ovim prostorima. A sad kad nema vise ekskluziva, radi se o sistemu za ljude koji igraju Halo i Forza a ne zele ili nemaju para za dobar PC. Za sve ostalo su PC i PS5.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Njihov najjači adut će biti GamePass, integracija sa PC - Windows platformom, stabilan FPS (u odnosu na PS) kao i kvalitetnije igre (Forza, Halo) a multiplatform igre i rade bolje i izgledaju bolje.
    Forza Motorsport je jedna od najboljih ako ne i najboljih vožnji simulacija/arkada.
    Još ako budu imali dobru cijenu, bolju no PS5, imaju dobre adute da budu konkurentni Playstationu.

  20. #19
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default



    Ovo djeluje zanimljivo. Kako nema ekskluziva? Kupili su 5-6 manjih studija u koje ulažu baš dosta tako da se rezultati tek očekuju. I skoro svi proizvodi će biti ekskluzive i u game pasu eventualno po neke će se pojaviti za godinu dvije na ostale platforme. Od tih studija se tek očekuju rezultati. Naravno da PS ekskuluzive su za sada bolje,ali vidjećemo dokle. Ovo što kažeš dobar PC i PS,a ne znam baš nemaju svi toliki budžet

  21. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Kako nema ekskluziva?
    Sve Xbox igre izlaze i na PC.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #21
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sve Xbox igre izlaze i na PC.
    Izađu one. Ali onda ti uz kupovinu,recimo novog PS5 treba i noviji kompjuter ili još skuplja varijanta laptop.
    https://www.techradar.com/news/this-...e-medium-specs

    Evo ovdje jedan članak koje bi spec trebalo da ima taj kompjuter koji bi pokretao nove igre za xbox(slično je i za PS)
    Nemaju svi budžet da kupe recimo,PS5 pa pretplata za PS pa kupit novi kompjuter jer eto stari od prije 2-3 godine koji je isto bio čudo skup teško da će moći to da pokreće.
    Ja sa nekih 350€-400€ budžeta ću dobro da izvagam šta mi je pametnije da uzmem da li PS ili Xbox jer opet igram u prosijeku sat ipo dva dnevno. A mislim i da velika većina će uzet ili jednu konzolu ili PC.

  23. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    jedina prednost PC-a je sto 90% igara moze da se skine sa neta krekovano i igra , ali zato u PC je konstantno ulaganje , vazda izadje neka nova grafika , proc, ... bukvalno rupa bez dna i sto je najgore uvijek moze bolje

    S obzirom da za konzolu nije bilo bez original igara, tako su se manje kupovale sem ko moze da priusti da placa igre 50e+ (a mi zivimo jelte na Balkan dje je standard nikakav dje od 500e plate treba covjek da kupi igru 50e) . Sa Gamepasom i ovom idejom da naprave sto je Netflix za filmove/serije to bude GP za igre , mislim da ce sve vise ljudi prelazit na konzolu. Ne razmisljas o konfiguraciji i cudima, kupis konzolu koliko kosta , platis predplatu i igras


    posebno neko kao ja ko nije neki gejmer nego upalim sa drustvom po koji PES i NBA2k, sam odigram koju arkadu i to je to
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  24. #23
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Gamepass je dobar nema priče,za toliko novaca da se odigra toliko igara je stvarno super,ali isto mora da se kupi koja igrica ne bude svaki mjesec svakom po ukusu igara. I stvarno je to ogroman + pri biranju između dvije konzole ali sa druge strane prije izađe "čipovanje" za PS i onda eto odradiš čip izigraš se sve što se nakupilo za 2-3 godine

  25. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    pa evo npr PS4 je izasao 2013 god, prosle godine su tek uspjeli da cipuju konzolu koja je na 4.55 , a tih konzola je 2%
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  26. #25
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pa evo npr PS4 je izasao 2013 god, prosle godine su tek uspjeli da cipuju konzolu koja je na 4.55 , a tih konzola je 2%
    Jeste ali moći će ubrzo da se čipuju i ove od 6.8- 7....a xbox360elite se ne može čipovati a o xboxone da ne pričam

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam Mijenjam Xbox one s, Xbox account i Fortine account
    By maxtim in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 14
    Last Post: 01-12-19, 02:04
  2. Prodajem xbox one kontroler (sa usb-om za pc), GTA5 za xbox 360
    By SFU in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-18, 12:47
  3. Prodajem Fifa 17 NOVO u celofanu, PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE
    By Ps3.MNE in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 07-10-16, 15:05
  4. Prodajem Bose L1 system series II, Bose 802 series II, Bose 502A i Bose 502B
    By cattarogrande in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 24
    Last Post: 01-05-14, 10:55
  5. M: Xbox 360 za ... Xbox 360
    By Unusual Suspect in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 05-11-10, 11:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •