Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 213

Thread: Crkva vs Bog

  1. #151
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Ostavi svojima u amanet, da onaj dan kad umreš i navuču ti odijelo......neka ti stave u sako malu teglicu začina C-eee. I u onaj dan kad vaskrsneš da primiš strašni sud......ti se utrljaj sav sa tim začinom!
    Ako već goriš......a ono ti barem miriši bolje od drugih
    Ilineka na vrijeme uzme časove kuvanja kad već primi strašni sud (ekspres lonac)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Samson... kako srusi hram idolima.

    Jedan covjek. Simbolika je to sve. I opet ce se dogodit po Otkrovenju 12.



  3. #153
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kako je crkva toliko dugo opstajala? Mislim nijedna druga organizacija nije uspjela toliko da opstane zar ne? Što ne ukineš banke? Mislim zli bankari i tako to al aj bez njih. Misao da čovječanstvo može bez religije je zabluda prouzrokovana nedovoljnim poznavanjem ljudske psihe ili u interpretaciji ateista “glupost vjernika”. Oću da kažem, možeš ti i reći da je crkva izvorno zlo al to neće ukinuti potrebu za njom.

    Drugo, na tvom mjestu, prilikom leta avionom, zapitao bih se da li vjernik upravlja sa njim. You never know... Ili bi im i ti kao Gandalf zabranio neka zanimanja. Rekao si da svi vjernici prije ili kasnije pokazu lice. Siguran sam da ta netrpeljivost prema bliznjima nije odlika samo vjernika vec podjednako i ateista. Samo to kod atesta ima tako nekako urbaniji karakter ali na kraju oblanda ka oblanda.
    Banke su vrlo otvoreno organizacije ciji primarni cilj je sticanje finansijske dobiti. Mada ne znam zasto tebi ovo pricam, zar nisi ti u bankarstvu?
    Crkve (ustvari veliki dio vjerskih institucija nezavisno od religije) su profitne i politicke organizacije koje se kriju iza laznog morala a nece ni porez da plate.

    Sad mi se jedu oblande.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #154
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Banke su vrlo otvoreno organizacije ciji primarni cilj je sticanje finansijske dobiti. Mada ne znam zasto tebi ovo pricam, zar nisi ti u bankarstvu?
    Crkve (ustvari veliki dio vjerskih institucija nezavisno od religije) su profitne i politicke organizacije koje se kriju iza laznog morala a nece ni porez da plate.

    Sad mi se jedu oblande.
    Suština onog sto sam rekao nije svrha crkve već uzrok njenog postojanja. Taj uzrok je u ljudim bez obzira sta ja i ti mislili. Ukini uzrok i ukinuo si crkvu. A crkvu možeš govoriti da je ovakva ili onakva dok ljudi vide u njoj ono sto im je potrebno mozemo ja i ti palamooditi o finansijskim malverzacijama kolko voliš.

    Interesantno mi je da se često javlja zabluda da vjernici postoje jer crkva postoji. Obrnuto je tačno. Crkva odnosno ono šta treba da predstavlja postoji jer je potrebna ljudima. Žele da nauče da vjeruju. Govorim o unutrašnjoj potrebi. Crkva će uvijek biti nesavršena kao i svaka organizacija. Ljudi je čine na kraju krajeva.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da se ne pretvaraju svestenici sve bi to bilo ok.

    Za obične ljude sve je to i nebitno dok god im niko ne nameće dogme i nešto čega nema u knjizi.

    Mene majka oduševi jednom, kad je neki pop stio ćerat da ljubi ikone, a ona mu rekla: to moje dijete radi i pravi(ikone).

    Eto.. iako nije znala dublje pismo znala je da su to stvari koje se prave.

    A zar nije to i "pomalo" bizarno? Ljube stvari od drveta i blagosiljaju, a žive ljude od krvi i mesa kunu.

    Što šta tu nije po taman.
    Last edited by Ego_and_his_own; 23-10-17 at 20:13.

  6. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima jedan profesor matematike mason, koji piše kolumnu.
    I čitam nemogu se čuda načudit koliko smo ih različito pročitali. Ima je prvo članak o grčkim filozofima.. potpuno je ignorisao animozitet i argumente velikog broja njih prema sofistima(koji uče druge za pare).
    Intrigantno...
    I sad bio drugi članak o Isaku Njutnu... i opet neće da kaže da je Isak Njutn napisao za života 10 puta više o Religiji nego o fizici.

    Problem ja uviđam sa školom da kad dobiješ zvanje od nekoga, ti moraš sve što oni kažu da je tačno da tvrdiš a što prećutkuju i ti moraš. U suprotnom će te proglasit nadri.

    Lakše je do istine doć bez takve diplome.

    A nemoš bit pop bez diplome. Priznat od njih. I to te ucjenjuju da ti mogu to uzet kad god oće.

    Pođoh jednom ja sa bratom u cetinjski manastir. I mi se uživili da istražujemo manastir i dođosmo gore na sprat na vrata. I jedan pop izlazi a mi uviđesmo masu njih iza tamo te se izvinusmo. A on reče: Uđite momci slobodno, ovo je Božija kuća. Nije Amfilohijeva."
    Ja se iznenadih što reče... pravo reče.

    Tako da nisu oni svi takvi. To i Kuran svjedoči da među njima ima dobrih ljudi koji se ne ohole.
    Last edited by Ego_and_his_own; 23-10-17 at 21:13.

  7. #157
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo je bizarnije to kad odavde lansiraju LJUDE i dodjeljuju im visoka mjesta tamo na nebo I to mogu da urade čak i nakon pola vijeka od smrti dotadašnjeg običnog smrtnika.
    Ovo je ravno onim oproštajnicama grijeha koje katolici prodavaše svojevremeno
    Potpuno shvatam ovoga @Rakuna. Čoek nikad u životu nije čuo istinu! Samo gleda ove varalice što lažu narod. I to ka braća Grim

  8. #158
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Da se ne pretvaraju svestenici sve bi to bilo ok.
    Smatraš li da samo među hrišćanskim sveštenicima ima zalutalih i zabluđelih? Jesu li u islamu sveštenici, ili kako se već zovu, baš ono skroz bogougodni?

    Ono što ranije pomenusmo, o Hristovom raspeću...Kažeš da za tebe postoji samo jedna religija i jedan Bog i tu bih bio spreman da se složim sa tobom. Ali ako negiraš Hristovo raspeće i vaskrsnuće onda negiraš temelj hrišćanstva. Kao što reče apostol Pavle: "A ako Hristos ne vaskrsnu, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša." Pogledaj film The Case for Christ snimljen po istinitoj priči, gdje jedan novinar, okoreli ateista, pokušava da dokazima opovrgne Hrista. Rezultat: učinio je suprotno - dokazi su ga natjerali da postane posvećeni hrišćanin... kao što će svi takozvani ateisti vremenom postati religiozni, makar i vaninstitucionalno.

  9. #159
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Crkva odnosno ono šta treba da predstavlja postoji jer je potrebna ljudima.
    Ne bih se slozio. Makar ne u cjelosti. OK, svi razumijemo da za crkvu postoji trziste. Crkva postoji jer pruza ljudima neku uslugu. Ali zar je crkva jedina koja ljudima moze da pruzi to nesto sto im je potrebno? Smatram da kad bi se potrudili vjerovatno bi nasli daleko bolju alternativu koja bi zadovoljila njihove potrebe. Nesto sto ne duguje svoje postojanje lazima i ciji ciljevi nisu vlast, moc i sticanje profita prodajom magle.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ne negiram ja no Bog negira. Bog je rekao da ga nisu nit ubili nit razapeli.
    A okle sad to da je raspeće bitno kad je Isus voljom Boga oživio iz mrtvih Lazara?

    I Kuran svjedoči da je je mrtve diza. Pa okle onda sad ta teza da bez raspeća Isusovog nema ništa?

    Ko je to ustvrdio? Na osnovu čega?
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-10-17 at 17:50.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mnogo je i tu čudnog. Prvo sam se bio stravio od ljudi kad sam im reka.
    Kad sam prvi put pročita da ga nisu ubili i razapeli, meni je jako milo bilo. Objasnilo mi je to da Bog nebi ga dao nevjernicima da ga rastrgnu. Možete samo zamislit koliko su bili ljubomorni na njega.
    I ja sav srećan pričam to nekim hriśćanima. Kad se njima lice smrknu.. reko što je ovo... nije im milo da ga nisu tako ubili. Vole li ga oni uopšte pitah se. Ali...

    A ne kapiram ja... da dostini dosta opravdanja zavisi od toga...

    Jer ispada na kraju da figura razapetog Isusa nije tu zbog našeg dobra, no da plaši ljude koji dođu i vide je. Da misle da je tako završio pa da ne odu za njim.

    I to je opcija...
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-10-17 at 18:58.

  12. #162
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Riječ li je o raspeću kao novog modnog pravca, ilivam ovom biblijskom? Još malo će proć da na pretragu Biblija prvo izbači neki film, album, što li...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #163
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ne negiram ja no Bog negira. Bog je rekao da ga nisu nit ubili nit razapeli.
    A okle sad to da je raspeće bitno kad je Isus voljom Boga oživio iz mrtvih Lazara?

    I Kuran svjedoči da je je mrtve diza. Pa okle onda sad ta teza da bez raspeća Isusovog nema ništa?

    Ko je to ustvrdio? Na osnovu čega?
    Pa kaže čovjek vaskrsenje. Na vaskrsenju se zasniva svo hrišćanstvo.

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ali ako negiraš Hristovo raspeće i vaskrsnuće onda negiraš temelj hrišćanstva. Kao što reče apostol Pavle: "A ako Hristos ne vaskrsnu, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša."
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I ne samo hrišćanstvo. No i budizam i hinduizam i islam i judaizam i masu masu drugih manjih grupa i podgrupa.

    Svima se na tome zasniva. Vaskrsenje. Mozda ga ne nazivaju svi tako ali kad ti objasne vidiš da je to to isto.

    Čak sam naša i u egipat stari su vjerovali isto. Knjiga Mrtvih koja je pronađena je upustvo koje napisa neki njihov sveštenik kako se pripremit za vaskrsenje. Reče on: mora ti srce bit lakše od pera kad se bude mjerilo. Da nemaš loših djela. Vidiš isto.

    Moga bi danima ođe nabrajat koliko sam naša sličnog koliko toga ima sa svih krajeva svijeta od pamtivijeka.

  15. #165
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bog je jedan, Hristos je jedan. Sve religije su zasnovane kako ga je koja prepoznala. Problem nastaje kada krene prisvajanje.
    To što ima raznih religija i različitih načina viđenja je dobra stvar, jer bi inače kolektivno pobudalili.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ja viđeh ođe jednu grupu - Hare Krišna. I na jedan letak figura Isusa i naslov: Naš Guru(učitelj) Isus Hrist

    Predavanja kao. Ja se oduševih. Nemože se Isus prisvojiti. On ko i ostali su poslati cijelom svijetu.

    Svi oni su u Jednog Boga vjerovali. I to treba da nam je milo.

    Ko sabira taj ne rasipa. Meni reče jedan musliman jednom na zabjelo. Kad Isus dođe ja ću ga služit. Eto.
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-10-17 at 22:42.

  17. #167
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Bog je jedan, Hristos je jedan. Sve religije su zasnovane kako ga je koja prepoznala. Problem nastaje kada krene prisvajanje.
    To što ima raznih religija i različitih načina viđenja je dobra stvar, jer bi inače kolektivno pobudalili.
    Bog je jedan osim kod najstarije poznate religije tj. Hinduizma i još par poznatih religija. S'obzirom da je kao najstarija, najbliža je stvaranju univerzuma trebalo bi da bude i najtačnija što se tehničkih stvari tiče


    Naravno ne zaboravimo i genijalnu japansku Šinto religiju. Jedina religija koja poštuje najvećeg Boga od svih - Rakuna



    Pitaćete se kako znam da je to jedina religija koja propovjeda istinu ? Veoma jednostavno, vidim znaju veličinu mojih mooda i nisu mnogo promašili sa stomačinom
    Last edited by Rakun; 25-10-17 at 03:20.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #168
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Avda Medjedovica
    Posts
    434
    Thanks Thanks Given 
    47
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    "Ostog mi je isto fascinantan kao fizicka gradjevina, ogavan po svemu drugom." Citat godine

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bilo je tako i u Isusovo vrijeme. Pa im je on sve rasturio bio ispred hama. I štandove prodavaca i mjenačinca...

  20. #170
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Bilo je tako i u Isusovo vrijeme. Pa im je on sve rasturio bio ispred hama. I štandove prodavaca i mjenačinca...
    Kad nije ljekove imao za bipolarni poremecaj.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #171
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Bilo je tako i u Isusovo vrijeme. Pa im je on sve rasturio bio ispred hama. I štandove prodavaca i mjenačinca...
    Današnje crkve su bezbjedne, prodavnica se ne nalazi ispred već unutra
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #172
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,306
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,625
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gospodin_čoek View Post
    "Ostog mi je isto fascinantan kao fizicka gradjevina, ogavan po svemu drugom." Citat godine
    Fala, fala.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Bilo je tako i u Isusovo vrijeme. Pa im je on sve rasturio bio ispred hama. I štandove prodavaca i mjenačinca...
    Kako nece opet doc' da razrusi svo to komercijalno ruglo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #173
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Kamo sreće da su pojedinci mogli svoje medikamente za bipolarni poremećaj da proslijede Isusu. Istorija bi imala drugačiji tok...

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nasao sam strasnu knjigu. Spisi koji nisu usli u novi zavjet. Za masu njih nisam ni znao da postoje.

    Treći vijek datirana kopija koja je nađena...

    U knjizi "Koptička Apokalipsa Petra" iz dialoga između Isusa i Petra. Čujte ovo(ko može):

    "I bit će drugi koji su izvan naših redova koji sebe zovu 'vladikama' i 'đakonima', kao da su primili vlast od Boga. Oni se pokoravaju sudu svojih vođa. To su ljudi koji su osušeni kanali."


  25. #175
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    gledajući seriju Vikings, tačno sam se malo zapitao zašto mnogoboštvo nije bilo ispravno, a ove religije (pravoslavlje, katoličanstvo, islam itd) jesu?

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Drzava i crkva
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 27-01-10, 11:54
  3. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •