Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 101 to 125 of 213

Thread: Crkva vs Bog

  1. #101
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Svi znaju da je Isus bio krsten. To nije upitno. Pitanje je vrlo jasno i vrlo jednostavno. Ne pokusavam da obesmislim postojanje crkve. Siguran sam da crkva ima smisao. Ali smisao nije univerzalan niti je crkva altruisticka tvorevina. Smisao crkve je moc i kontrola nad drugim ljudima, bogatstvo itd. To je jedna krajnje cinicna i politicka organizacija. To sto vam crkva prodaje m00da za bubrege nije moj problem.
    Prvo, ne živimo u raju.
    Drugo, iskušenja koja prolaze ljudi koji su posvetili život Bogu, su daleko intenzivnija i veća. Nažalost, neki od njih podnu pa imamo osobe koje se bave politikom, proklinju narod, biju se između sebe... Ne znam zašto sebi daješ za pravo da kažeš da je to smisao crkve, kad zapravo su to samo pojedinici u crkvi, koji zloupotrijebe položaj.
    Trebamo li da sudimo cijelom našem narodu, na osnovu pojedinaca koje predstavljaju našu zemlju?
    Tvoj problem je što generalizuješ i što blokiraš sebe da otkriješ ono čisto i lijepo u crkvi.

  2. #102
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ^ Jesi ti u Protestantskoj Crkvi?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #103
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    ^ Jesi ti u Protestantskoj Crkvi?
    Odakle ti uopšte takva pomisao?

    Pravoslavna crkva i tu sam i krštena.

  4. #104
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo pitam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #105
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To sto vam crkva prodaje m00da za bubrege nije moj problem.
    Naravno da jeste tvoj problem.
    Kada fanatik dođe na koncert zabolje ga što si i ti među njegovim žrtvama i pored toga što nisi njegov neprijatelj.
    Pare koje ti daješ na račun poreza i očekuješ da se te pare troše kako ti je rečeno (na infrastrukturu i socijalu) se troše na gradnju hramova i crkava.

    Crkva je više tvoj problem nego problem religioznih jer su se oni ovce na dobrovoljnoj osnovi, a ti si prisiljen na to da igra ulogu u tvom životu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #106
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    zapravo su to samo pojedinici u crkvi, koji zloupotrijebe položaj.
    Crkva daje takvim "pojedincima" moć
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Trebamo li da sudimo cijelom našem narodu, na osnovu pojedinaca koje predstavljaju našu zemlju?
    Naravno. Narod ih je birao, i bira ih iznova i iznova
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Tvoj problem je što generalizuješ i što blokiraš sebe da otkriješ ono čisto i lijepo u crkvi.
    Navedi nešto što je čisto i lijepo u crkvi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #107
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Tvoj problem je što generalizuješ i što blokiraš sebe da otkriješ ono čisto i lijepo u crkvi.
    Mislis na prozore?

    Cisto i lijepo u crkvi nije nista drugacije od cistog i lijepog bilo gdje u svijetu jer je proizvod ljudi. A ljudi mogu da budu i dobri i losi i sve izmedju. Tako da to nije neka ekskluzivna osobina crkve.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-10-17 at 17:18.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #108
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sam biblijski Isus je rekao "Nemojte misliti da sam došao da ukinem stare zakone, došao sam da ih potvrdim"
    Jeste. No, nije relevantan kontekst.

    “Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ispunim. Jer zaista kažem vam, dok postoji nebo i zemlja, ni jedna jota, ni jedna kvačica slova iz zakona, sigurno neće nestati a da se sve ne ispuni, stoga, ko god prekrši i jednu od ovih i najmanjih zapovijesti i nauči druge da tako rade, biće najmanji u kraljevstvu nebeskom."(Matej 5,17-21)

    Ispunjenje/ostvarenje/potvrda (zavisno od prevoda) dolazi kroz Hristovu žrtvenu smrt, uskrsnuće i ponovni dolazak.

    Apostol Pavao kaže:
    Zato, braćo moja, i vi umrijeste zakonu tijelom Hristovijem, da budete drugoga, onoga što usta iz mrtvijeh, da plod donesemo Bogu."(Rim. 7,4)
    (Kao što znamo, apostol Pavle poslanicu upućuje hrišćanskoj zajednici u Rimu, sačinjenoj od velikog broja Izraelaca, naroda pod zakonom)

    Dok jedna od mnogih Hristovih poruka o konkretnim tačkama iz S.z. nam daje do znanja na koji način je trebamo provoditi/živjeti:
    “Čuli ste da je rečeno: »Oko za oko i zub za zub«. A ja vam kažem da se ne protivite zlu; nego ako te ko udari po tvom desnom obrazu, okreni mu i drugi; i onome koji hoće da se parniči s tobom i da ti uzme haljinu, daj mu i ogrtač; i ko te potjera jednu milju, idi sa njim dvije." (Matej 5,38 )


    Naša nemogućnost spoznaje širine konteksta je možda prepreka za poptpuno shvatanje Hristove tvrdnje - da nije došao ukinuti zakon.
    Last edited by starwalker; 18-10-17 at 23:13.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jedan problem je što je Pavle tu u kontradikciji sa Isusom.

    Drugi problem jeste to da u Kuran piše, jer su neki jevreji govorili da su ga ubili, da Isus nit je ubijen nit razapet već da se njima učinjelo. A da ga je Bog spasio od nevjernika.

    Šta se to desilo, dali je Pilat imao napad savjesti pa ga je mimo znanja svih puštio ili nešto drugo se desilo, ali onda priča o njegovoj izdaji i smisao može se mijenja, jer ja sam se i prije čudio zašto je taj jedan koji ga je izdao se pominje toliko i koji je smisao toga za nas sa ove tačke istoriskog gledišta.

    Ja na primjer vrlo malo pamtim citate od Pavla i nije mi toliko inspirativan ali mi možemo viđet da masu tih dogmi danas su zapravo Paulinskog korijena... pogotovo crkvene organizacije se oslanjaju na Pavla u mnogim njihovim vjerksim idejama.

    Da ih ne mjerimo sad koliko su kvalitetne ali se može to lako viđet.

    E sad kad se doda tome da Pavle ima svega nekoliko knjiga od njih masu... intrigantno je to.
    Last edited by Ego_and_his_own; 18-10-17 at 20:08.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tako isto Isus je Petru reka 3 puta ćeš me se odreći. Koji je smisao bio toga?
    Da je Petar bio kukavica? Ili da ostavi trag koji će ukazivat na trojstvo?

    Dali čovjek onda ako vjeruje u trojstvo se 3 puta odriče njega?

    Ima li tu neosnove?

  11. #111
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Drugi problem jeste to da u Kuran piše, jer su neki jevreji govorili da su ga ubili, da Isus nit je ubijen nit razapet već da se njima učinjelo. A da ga je Bog spasio od nevjernika.
    Odveć je djetinjasta pretpostavka Kurana. Ljudi vole happy ending. Bog mora biti dobar po ljuckim mjerilima. Kuran to prepoznaje. Marketing za bolju prodaju. Fali mi Kuranu ta tajna. U Kuranu je sve previše jasno za moj ukus.

    Malo ih ode dalje i kaže ako je Bog dobar onda bi mogao biti bolji. “Dobar” ruši pretpostavku Boga kao nekog ko je savršen. Novi zavjet o tome govori. Nigdje Bog ne interveniše. Stvari su već onakve kakve treba da budu inače ne bi bile takve. Zašto je razapet? Zašto ga nije spasio? Svako tumači ovako i onako. Mislim da je to glavolomka koja treba da ima odgovor “zato” i da budemo savršeno zadovoljni odgovorom. To je put i cilj istovremeno.

    Zato mi je nonsens moliti se za zdravlje, pare i tandare mandre. Sebično je to ako je ovaj svemir “zerosum game” .Molimo se da strah ne bude strah, da bol ne bude bol... Da ne mjerimo. Jer kad mjerimo strah, bol, briga, sreća, radost, strast se kristalizuju.

    Odoh spavati namlatih se dovoljno
    Last edited by Caesar; 19-10-17 at 07:03. Reason: tajna mjesto misterija
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #112
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ili kratko rečeno, jedite sa drveta života, a ne poznanja dobra i zla.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam baš stio nešto o tome da kažem na fb. Kako očekivat od čovjeka koga ništa ne mori il je morilo da razumije molitvu za pomoć od Boga.

    Kako? Ja na primjer imam friško sjećanje da mi nije bilo pomoći od doktora bez teške droge protiv bolova. Nisam stio onda da ih koristim. I probudim se ja jedno jutro, posle mnogo dana u agoniji, prvi zrak mi oči viđele bez bola sa stihovima jedne pjesme na usnama: "Your Grace is why I am living..."

    Nemožemo se mi razumjet sa tih distanci nikako. To sam stio reći.

  14. #114
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Tako isto Isus je Petru reka 3 puta ćeš me se odreći. Koji je smisao bio toga?
    Da je Petar bio kukavica? Ili da ostavi trag koji će ukazivat na trojstvo?

    Dali čovjek onda ako vjeruje u trojstvo se 3 puta odriče njega?

    Ima li tu neosnove?
    Petrovo odricanje kao slikovit prikaz stanja u kojem naše riječi ne prate naša djela (sjetimo se kojim žarom je Petar uvjeravao Isusa na Gospodnjoj večeri da ga nikad neće napustiti, ni kad ga se drugi odreknu) i kako naša vjera može biti poljuljana ukoliko nismo spremi na iskušenja ili žrtvovanje.
    Last edited by starwalker; 18-10-17 at 23:12.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #115
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jedan problem je što je Pavle tu u kontradikciji sa Isusom.

    Drugi problem jeste to da u Kuran piše, jer su neki jevreji govorili da su ga ubili, da Isus nit je ubijen nit razapet već da se njima učinjelo. A da ga je Bog spasio od nevjernika.

    Šta se to desilo, dali je Pilat imao napad savjesti pa ga je mimo znanja svih puštio ili nešto drugo se desilo, ali onda priča o njegovoj izdaji i smisao može se mijenja, jer ja sam se i prije čudio zašto je taj jedan koji ga je izdao se pominje toliko i koji je smisao toga za nas sa ove tačke istoriskog gledišta.

    Ja na primjer vrlo malo pamtim citate od Pavla i nije mi toliko inspirativan ali mi možemo viđet da masu tih dogmi danas su zapravo Paulinskog korijena... pogotovo crkvene organizacije se oslanjaju na Pavla u mnogim njihovim vjerksim idejama.

    Da ih ne mjerimo sad koliko su kvalitetne ali se može to lako viđet.

    E sad kad se doda tome da Pavle ima svega nekoliko knjiga od njih masu... intrigantno je to.

    Uf... kakva degradaciija jednog od najvećih
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Najvećih? Po čemu?

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Petrovo odricanje kao slikovit prikaz stanja u kojem naše riječi ne prate naša djela (sjetimo se kojim žarom je Petar uvjeravao Isusa na Gospodnjoj večeri da ga nikad neće napustiti, ni kad ga se drugi odreknu) i kako naša vjera može biti poljuljana ukoliko nismo spremi na iskušenja ili žrtvovanje.
    Pa zar nije vjerovanje u trojstvi upravo to? Iskušenje. Da vidi Bog vole li ga ljudi i dal mu nekog ravnim smatraju?

    Jer ja ne razumijrm ljude koji kažu vjeruju u Boga a naprasno bez osnove ikakve onda odbacuju Njegove knjige samo što im se ne sviđa.a sve su te knjige iste zapravo samo jasnije ističu različite elemente.

    Jevreji tako dostina vele Isus je lažni mesija i da je Bog samo njima objavio knjigu. Dosta hrišćana na ovaj ili onaj način radi isto bilo da se radi o Tori (nazivajući je starim i nevažećim) il Kuranu i tako isto dosta sam vidio muslimana koja odbacije Toru i Jevanđelja jer vele su potpuno korumpirana a pritom nemaju pojma.

    Šta je ta muka? Zna li ko? Što je tim ljudima?

    Kakve oni to dokaze imaju od Boga to da pričaju tako?

    Ja nevidim nikakve bez samo njihova priča, a ne slovo iz svete knjige.
    Last edited by Ego_and_his_own; 19-10-17 at 00:01.

  18. #118
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Što se mora nije teško. Šta je tebi zeko peko?:black_eyed:
    Jedan od nas dvojice će najvjerovatrnije bit pečeni zeko peko

  19. #119
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Petrovo odricanje kao slikovit prikaz stanja u kojem naše riječi ne prate naša djela (sjetimo se kojim žarom je Petar uvjeravao Isusa na Gospodnjoj večeri da ga nikad neće napustiti, ni kad ga se drugi odreknu) i kako naša vjera može biti poljuljana ukoliko nismo spremi na iskušenja ili žrtvovanje.
    Meni pored ovog što si napisao je interesantno da je Isus očigledno znao Petrove domete. Da li je Petar samo pokleknuo ili nikad nije zapravo ni ustao? Odgovor na pitanje uveliko zavisi od pretpostavke da li je Hrist bio ne bogočovjek već čovjekobog, što svi mi jesmo potencijalno. Ukoliko govorimo o čovjeku čije učenje je imalo za cilj reformu vjere, a iza njega je bilo univerzalno i moćno učenje o Jednom onda Petar je tu doživio takav "fail" koji ga karakteriše kao lošeg učenika i izdajicu prijatelja. Ako je Hrist bogočovjek i sve ono što je aktuelno onda vjera Petru pruža izgovor i oprost. Zgodno jel da? Od odgovora na ovo bold pitanje uveliko zavisi odgovor da li pripadamo hrišćanstvu ili hristizmu. Hristizmu kojim pratimo učenje Hristovo, a ne bilo koju crkvu koju ću uvijek podržavati kao polaznu tačku putovanja.

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Jedan od nas dvojice će najvjerovatrnije bit pečeni zeko peko
    Plašiš me sad namjerno jel da?
    Last edited by Caesar; 19-10-17 at 09:57.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #120
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po ovome što iščitah vidim da Jovanovo otkrovenje nema nikakvog smisla??? Kao i prorečeni plač i škrkut zuba izgubljenih koji su shvatili da su izgubljeni za vječnost samo zato što su ih prevarili njihovi "vjerski učitelji" tako što su ih ostavili da žive u idolopoklonstvu i porocima ......opet nema nikakvog smisla???
    OniZi nesreTNji apostoli nisu baš najbolje shvatili Hrista pa su i dalje nastavili da drže zakon i iz čiste gluposti nisu uživali u pečenoj svinjetini, ni klanjali se kipovima i ikonama. I neka toooo no još su i svetkovali subotu???? A mogli su da izaberu dan po svojoj volji......Neđelju, srijedu.....petak Mislim da će njih ipak Bog nagraditi i postaviti ih na najvišim mjestima u svom carstvu. Jer sigurno da će uzeti u obzir njihovo vrijeme kad su živjeli. Jer smo mi u velikoj prednosti u odnosu na njihov zaglupljeni isposnički život.
    Jednostavno rečeno.....apostoli kao i kasnije cijela apostolska crkva su bili zastranili ali iz čistog neznanja I zato neće bit kažnjeni.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A što ćemo sa zločinima crkve?

    Oćemo li i preko toga prelazit?

    Jer je zapisano da će i ubijat jer misle da Bogu uslugu čine?

    Da živimo par stotina godina prije, koliko bi nas odavde platilo glavom?

    Ko god nije mislio ka oni toga su... nije to samo Papa i inkvizicija radila.

    Nađoh tu kako su dušanovim zakonikom progonili i javno bili i ponižavali Bogumile. Ljude, hrišćane, koji nisu priznavali svešteničku juristikciju nad rajem...
    Narod koji je nekad živio svud tudije. To se vidi i po toponimima da su Bogumili živjeli u Crni Goru.

    Zar i dalje vi neki držite da je crkva(ovakva) neophodna?

    Znate postoji i druga intepretacija realnosti. Da upravo zbog toga jer takve ljude podržavamo ka vjerske vođe da ni Bog ne da naprijed jer griješimo?

    Jer nebi ništa bilo sa crkvom da se odbače sve te dogme neosnovane. Stojala bi ona i to još čvršće, ali neda Bog prkosnicima da se poprave...

    Ima tu mogućih iterpretacija naše istorije, i što je tako kako je... no ljudi ka da im sve ide pa se ne osvrću dal griješe neđe.
    Last edited by Ego_and_his_own; 19-10-17 at 17:17.

  22. #122
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Istorija, ma kakvi da su istorijski događaji, nikada ne može biti dovoljan razlog za postojanje neke crkvene institucije. Kao eshatološki zavisne (ogledalo Carstva), nemaju "patos" u istoriji, već u odnosu na Boga, ili Hrista.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #123
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A što ćemo sa zločinima crkve?

    Oćemo li i preko toga prelazit?

    Jer je zapisano da će i ubijat jer misle da Bogu uslugu čine?

    Da živimo par stotina godina prije, koliko bi nas odavde platilo glavom?
    A Ego evo i amerike gdje zivis. Sta su sve radili koreja, vijetnam, japan, indijanci, kosovo... Da si zivio ka indijanac koju stotinu godina ranije ustrijelili bi te ka zeca kod nekog Litl Rok Krika. A ti im placas porez uredno jer IRS motri. Izigravaju i moralnu i demokratsku vertikalu.

    Radili su svi ruzne stvari u ime plemenitih ideja drzave, hrista, arijevstva... Ne govori to o idejama vec o ljudima. Zivimo u nesavrsenom svijetu pa ne treba ni od crkve ocekivati savrsenstvo bez obzira na tvrdnju iste da jeste savršena.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #124
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ono jes, Ego je u pravu, najjača i najautentičnija vjera je bila kad je bio najveći progon Hrišćana, ovo sad je sve mućni pa prospi. Što nas neće opet poćerat, pa da budemo pravi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #125
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A Ego evo i amerike gdje zivis. Sta su sve radili koreja, vijetnam, japan, indijanci, kosovo... Da si zivio ka indijanac koju stotinu godina ranije ustrijelili bi te ka zeca kod nekog Litl Rok Krika. A ti im placas porez uredno jer IRS motri. Izigravaju i moralnu i demokratsku vertikalu.

    Radili su svi ruzne stvari u ime plemenitih ideja drzave, hrista, arijevstva... Ne govori to o idejama vec o ljudima. Zivimo u nesavrsenom svijetu pa ne treba ni od crkve ocekivati savrsenstvo bez obzira na tvrdnju iste da jeste savršena.
    Više je crkva (mislim na sve religije)ubila i razorila nego sve sile svijeta

    Kad je prošli Papa bio izabran i ispostavilo se da je bio Naci podmladak nisam vidio u tome veliki problem. Veći problem bi bio kad bi za nekog nacistu rekli da je nekad bio Papa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Drzava i crkva
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 27-01-10, 11:54
  3. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •