Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 213

Thread: Crkva vs Bog

  1. #26
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Crkva sa malim c je objekat, Crkva sa velikim C je građevina ne od ovog svijeta.
    Sada kao potvrdu ovoga što kažeš idu oni citati da Bog nije u crkvi, već vani i svuda, ali zajednica okupljena oko Hristosa kao glave Crkve je nešto sasvim drugo i treba da djeluje kao jedan organizam. Individualizam je nepristajanje na druge ljude, a drugi su upravo Bog. Ili pakao što bi rekao Sartr jel.
    Ako je crkva zajednica okupljena oko Hristosa, molio bih za pojasnjenje zasto u pravoslavlju postoji nacionalna odrednica ispred imena crkve.
    Cemu srpska, crnogorska, makedonska, ruska, grcka .... ako je to zajednica okupljena oko Hristosa?

    Zar ne bi crkva trebala da miri a ne da razdvaja pravoslavni zivalj? Ovako kako ja to vidim, samo svadjaju pravoslavne medjusobno pod parolom da mi svi treba da se okupimo, ali naravno u okviru crkve kojoj pripada onaj koji propovijeda jedinstvo pravoslavnog zivlja, a ovi koji nece kod toga koji poziva na okupljanje to su izrodi, kopilad, eto na njih malo anateme za svaki slucaj itd.

    Ovo gore se odnosi na sve pravoslavne crkve na Balkanu, manje ili vise.

    Pravoslavan sam, nijesam krsten. Bih se krstio da MPC nije dio SPC koja negira moju naciju. Necu u CPC jer ih dozivljavam ko grupu gradjana.

    Ako odlucim da se krstim, vjerovatno cu to odraditi u grckoj pravoslavnoj crkvi, samo treba zaputiti do tamo sa sve kumom.

    Inace, bas mi na zivce ide ova nacionalna odrednica ispred imena crkve. Kakve veze ime nacije ima sa crkvom?? Zar crkva treba da razdvaja vjernike po naciji??

    Nego, crkve su organizacije koje I te kako vode racuna o svojim interesima, pa onda I o interesima nacije ciji predznak nose, dakle sferi uticaja, pa im ni na kraj pameti ne pada da se stave pod nadzor Svete gore, a da se teririjalno organizuju po drzavama I time stave tacke na razne podjele koje nijesu slucaj samo kod nas. Makedonija je mozda najblizi ali ne I jedini primjer.

    Dakle, bitna je vlast a ne sloga medju pravoslavnim.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-10-17 at 15:43.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    nikakvu štetu nijesi pretrpio?
    Ne, nikakvu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Inace, bas mi na zivce ide ova nacionalna odrednica ispred imena crkve. Kakve veze ime nacije ima sa crkvom?? Zar crkva treba da razdvaja vjernike po naciji??
    Bas kao i svaki čovjek i sve crkve imaju svojih osobenosti i to se prepoznaje. Problem kod nas je što su nam bitnije razlike od zajedničke suštine. Ne vidim da je grčka bolja od srpske. Medjusobno se uvažavaju i priznavaju iako jedna ne priznaje crnogorski identitet.

    Zašto se ne bi svi mi zvali samo ljudi i da nemamo imena? Mislim suština nam je ista? Zašto sve konfesije ne budu samo jedna bez da imamo islam, budizam, hrišćanstvo...? Bio bi to dosadan svijet.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #29
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #30
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako je crkva zajednica okupljena oko Hristosa, molio bih za pojasnjenje zasto u pravoslavlju postoji nacionalna odrednica ispred imena crkve.
    Cemu srpska, crnogorska, makedonska, ruska, grcka .... ako je to zajednica okupljena oko Hristosa?

    Zar ne bi crkva trebala da miri a ne da razdvaja pravoslavni zivalj? Ovako kako ja to vidim, samo svadjaju pravoslavne medjusobno pod parolom da mi svi treba da se okupimo, ali naravno u okviru crkve kojoj pripada onaj koji propovijeda jedinstvo pravoslavnog zivlja, a ovi koji nece kod toga koji poziva na okupljanje to su izrodi, kopilad, eto na njih malo anateme za svaki slucaj itd.

    Ovo gore se odnosi na sve pravoslavne crkve na Balkanu, manje ili vise.

    Pravoslavan sam, nijesam krsten. Bih se krstio da MPC nije dio SPC koja negira moju naciju. Necu u CPC jer ih dozivljavam ko grupu gradjana.

    Ako odlucim da se krstim, vjerovatno cu to odraditi u grckoj pravoslavnoj crkvi, samo treba zaputiti do tamo sa sve kumom.

    Inace, bas mi na zivce ide ova nacionalna odrednica ispred imena crkve. Kakve veze ime nacije ima sa crkvom?? Zar crkva treba da razdvaja vjernike po naciji??

    Nego, crkve su organizacije koje I te kako vode racuna o svojim interesima, pa onda I o interesima nacije ciji predznak nose, dakle sferi uticaja, pa im ni na kraj pameti ne pada da se stave pod nadzor Svete gore, a da se teririjalno organizuju po drzavama I time stave tacke na razne podjele koje nijesu slucaj samo kod nas. Makedonija je mozda najblizi ali ne I jedini primjer.

    Dakle, bitna je vlast a ne sloga medju pravoslavnim.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Svaka čast za post!
    Eto dokaza da vidljivo obrezanje (krštenje) ne čini hriščanina već obrezanje srca. Mali broj hrišćana, pogotovo kod nas razmišlja na ovaj način.
    Pravoslavna crkva poštuje slobodu čovjeka, neponovljivost ljudske ličnosti, kao i specifičnost svakoga naroda. Međutim na Balkanu, pogotovo od 19 vijeka, pod uticajem Zapada i Napoleonovih ratova u Pravoslavlje je uplovio nacionalizam. I potpuno tačno da nacionalizam, tačnije etnofiletizam predstavlja veliki problem Pravoslavlja, jer interese autokefalniih crkava stavlja iznad opšteg dobra crkve, a i po svojoj tendenciji je suprotan poruci Hrišćanstva, ili Pavlovom, nema više Judejca, nema više Jelina, nema roba ni slobodno, nema muškog ni ženskog...
    Čak i sa eksiološke strane podjela Pravoslavne crkve po nacionalnoj osnovi može da stvori probeme, recimo u dijaspori gdje u jednoj oblasti bi onda bila dva episkopa, čime se ruši Apostolsko prejemstvo episkopa.
    Tu, kao ravnotežu održava, ne Sveta Gora, već Vaseljenska patrijaršija.
    Kao olakšavajuća okolnost jeste samo ustrojstvo Pravoslavne crkve, gdje recimo sabor, iako se ne slaže sa pomjesnim episkopom ne može da ga preskoči, nema princippa nadglasavanja, već je sabornost crkve prije svega.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #31
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Prebiva, ako je taj hram čist.
    Čist po jasnim kriterijumima jevanđelja ili po crkvenoj modifikaciji ?

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zavisi koji je to 'pravi put' kojim se smatra da je crkva trebala da ide.. ili da je ikad isla u proslosti?
    Hristov put. Nauk prve hrišćanske zajednice. Apsolutna nadmoć jevanđelja (sola scriptura) nad svakim oblikom crkvenog predanja.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja mogu da pričam ono što mislim da vidim. Danas kada nam je društvo krenulo nizbrdo od pojedinaca koji radi na svojoj površnosti se može očekivati da brka crkvu i Boga, Cecu i Pavarotija, Yugo Floridu i Maserati... Imaju svi nešto zajedničko ali kako pojedinac sad da to razluči?nema to veze ni sa crkvom i ni sa Bogom već sa zatucanim pojedincem. Stavih crkvu i Cecu u istu ravan ali samo da ilustrujem zbrku bez da ih poredim.
    U kontekstu pozicije Crkve kao autoriteta koji je iznad Boga, do čega se došlo svjesno ili pak nesvjesno - kao logičan slijed stvari prouzrokovanih pomenutom nečistoćom tjeslenog hrama. O tom pravcu
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A pa ne može se Život prevariti Starkoviću, za to se ne brini.
    Nema nikog ko dodjeljuje Duha, ili odlučuje gdje će Duh da prebiva, jer Bog je Duh.
    Druga stvar, solo scriptura se ne može razdvajati od Crkvenog predanja, ne u Pravoslavlju, jer jedno bez drugog ne znače ništa. Pravoslavlje se zasniva na ličnosti, ličnom podvigu i iskustvu, a kao što znaš to je neponovljivo. Ono što ujedinjuje ta iskustva je vjera u jednog Boga i zajednica Duha. To nas čini udovima tijela Hristovog.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #33
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A pa ne može se Život prevariti Starkoviću, za to se ne brini.
    Nema nikog ko dodjeljuje Duha, ili odlučuje gdje će Duh da prebiva, jer Bog je Duh.
    Ili, jedan Bog u tri osobe, tri 'agregatna stanja'... Biti u Bogu, a ne slijediti jasno Hrista = nemaštini Duha. Prisustvo Duha kao dokaz istinskog spasenja.

    Druga stvar, solo scriptura se ne može razdvajati od Crkvenog predanja, ne u Pravoslavlju, jer jedno bez drugog ne znače ništa.Pravoslavlje se zasniva na ličnosti, ličnom podvigu i iskustvu, a kao što znaš to je neponovljivo. Ono što ujedinjuje ta iskustva je vjera u jednog Boga i zajednica Duha. To nas čini udovima tijela Hristovog.
    Božja Riječ kao nepogrešiva i autoritativna nema težinu bez - npr. ličnosti, podviga i iskustva Sv. Vasilija Ostroškog? Doći Hristu i biti spašen bez posrednika, nemoguće?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #34
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravo je jutarnje osvježenje viđet kako još ima ljudi (možda i ispod 30-ih) .......kako su uprkos ovom sveopštem haosu zadržali zdrav razum. Ponekad me neki stvarno iznenade.

  10. #35
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aj šen se 4, makar dok se ne predstaviš, da ne troluješ ovđe.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ili, jedan Bog u tri osobe, tri 'agregatna stanja'... Biti u Bogu, a ne slijediti jasno Hrista = nemaštini Duha. Prisustvo Duha kao dokaz istinskog spasenja.
    Božja Riječ kao nepogrešiva i autoritativna nema težinu bez - npr. ličnosti, podviga i iskustva Sv. Vasilija Ostroškog? Doći Hristu i biti spašen bez posrednika, nemoguće?
    Tri ličnosti, ne osobe, ne agregatna stanja.
    Nebitno je čije je iskustvo, svi su pozvani, pa ko se odazove. Ako je Bog bio među nama, onda to kazuje jedno, da je Bog taj Drugi čovjek. Onaj.
    Ne smetaju nama "posrednici", nego bismo da budemo ekskluzivni Bogu. A upravo život Hrista svjedoči drugačije. Svima je bio sve, smirišivse do krsta.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    4,530
    Thanks Thanks Given 
    1,730
    Thanks Thanks Received 
    1,685
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    "Bog je motor na crkveni pogon." Amfilohije Radović

  12. #37
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,720
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,229
    Thanked in
    2,129 Posts

    Default

    Besmislena izjava na više načina.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #38
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Aj šen se 4, makar dok se ne predstaviš, da ne troluješ ovđe.



    Tri ličnosti, ne osobe, ne agregatna stanja.
    Nebitno je čije je iskustvo, svi su pozvani, pa ko se odazove. Ako je Bog bio među nama, onda to kazuje jedno, da je Bog taj Drugi čovjek. Onaj.
    Ne smetaju nama "posrednici", nego bismo da budemo ekskluzivni Bogu. A upravo život Hrista svjedoči drugačije. Svima je bio sve, smirišivse do krsta.
    "Božja Riječ kao nepogrešiva i autoritativna nema težinu bez - npr. ličnosti, podviga i iskustva Sv. Vasilija Ostroškog? Doći Hristu i biti spašen bez posrednika, nemoguće?"........Čoek ti postavi jednostavno pitanje.....a ti vrdaš lijevo desno??? Odgovori direktno?! Čemu vrdanje
    Ono nije bilo trolovanje.......već nisam mogao da suzbijem emocije Bog radi konstantno preko ljudi ......i vrlo je zanimljivo gledat kako se "obični" ljudi izdižu iznad ovoga taloga, najvjerovatnije zahvaljujući čistoti svoga srca......a? Ili je ova tradicionalna laž previše providna...a? Ne znam ja???

  14. #39
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam odgovorio direktno, možda nijesi razumio?

    Troluješ i dalje, jer nećeš direktno da se predstaviš, već vrdaš trte mrte prte...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba nikakav posrednik za Hrista. Jer Hrist je TAJ jedini i neophodni posrednik. Sve drugo sto LJUDI NUDE kao posredovanje su nista drugo do IDOLI. Ukljucujuci i licnosti "podviga".

  16. #41
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bez obzira na Starkijevo brisanje postova.

    Nema nikakvih "posrednika", ni tebi niko ne brani, ni bilo kome, da bude sveštenik, svi smo pozvani da budemo sveštenici prirode, ali je malo odazvanih.
    No, kako bi tebi to odgovaralo, kad nijesi ni pripadnik Crkve a ne smiješ reći čega jesi pripadnik.

    Iz tih razloga, ja ne moram komentarisat trolovanja.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #42
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    No, kako bi tebi to odgovaralo, kad nijesi ni pripadnik Crkve a ne smiješ reći čega jesi pripadnik.
    Gdje stoji da hrišćanin mora biti pripadnik Crkve, ili pripadnik bilo čega da bi dobio spasenje?
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Niđe...

    Čak šta više, Isus je rekao da se pazimo jer će mnogi doć u ime njegovo i obmanuće mnoge.

    Najsigurniji si ako čitaš i razumiješ da jr Bog pravedan i da će ti suditi po tvojim djelima i da se nikakvi posrednici neće prihvatiti.

    Znači ti i Bog. Niko drugi između.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Gospodo draga,
    eto, kao što vidimo, po pitanju mnogih stvari, uključujući i ovo pitanje, ljudi ne moraju da su usaglašeni, već svak od nas se, definišući i učestvujući u nekim stvarima, ponaša kao individua, odnosno kao apsolutna samoodnosna tačka postojanja. I sasvim je normalno, zbog slobode svakog od nas, da prvo moramo da spoznamo ono u čemu "treba" da učestvujemo, jer inače, drugi, bilo to "brat", kolega ili drug član, "zahtijeva" od nas da se potčinimo, tj da se neka istina prizna, i samim tim ta stvar, ta istina, postaje autoritarna i odbojna. Dakle da bi nešto zavolio, prihvatio kao svoje, moraš prvo da ga spoznaš i saznaš. Ova dihotomija između čovjeka i onog što ga okružuje (problem spoznaje okruženja i drugih ljudi), prirode čiji je integralni dio, pošto se čovjek ne rađa u svijetu nego iz svijeta, dovodi nas do razdvajanja između misli i činjenja, pošto na kraju krajeva, ono što si smislio ne moraš da uradiš, te time čovjek kao jedino biće lažira istinu. Postaje hipokrita, licemjer. Htio bi da čini dobro, da voli istinu, i da bude istinit, i da čini istinite stvari, ali to mu uspijeva, čini se, samo na trenutke. I onda, kao licemjer, je li, ustrojava istinu shodno sebi, i od istine postaje sumnja. I ka tome, povrh svega, umire, čime sumnja postaje potpuna. Kako Dostojevski kaže, ako nema Boga, sve je dozvoljeno, ili još bolje u Zlim dusima, ako nema Boga, ja sam Bog. Dotle, da svoju slobodu može da okrene na samoubistvo, i oduzimanje života. Eto, to su posljedice pretvaranja našeg, stvorenog postojanja u samodovoljnu i samoodnosnu tačku postojanja. To je pad, kao individualizam i iscjepkano postojanje, koje zadobijamo rođenjem, odnosno razmnožavanjem. Suprotno od toga, spasenje, kako reče Starki, bi predstavljalo primjenjivanje i poistovjećivanje istine sa našim životom, tj da od našeg života napravimo nešto istinito, što ne umire.
    Ličnost, za razliku od individue, ne podrazumijeva samo posebnost ljudskog bića, već i zajedničarenje, kao učestvovanje u svim odnosima, jer ništa na svijetu ne postoji samo za sebe. Dakle samo u svjetlu sveukupnog načina postojanja, odnošenja sa drugima, se može posmatrati čovjek, što je i na kraju ono što bi svi mi htjeli. Samim tim, u jednom čovjeku se sabira vaskolika ljudska priroda, jer što je svojstveno jednom čovjeku svojstveno je svima, za razliku od prije, kad smo ga iscjepkali do posljednjeg atoma. Umjesto razdiobe, sada imamo jedinstvo.
    Kada govorimo o Hristu, možemo ga posmatrati objektivno kao istorijsku ličnost, odnosno kao individuu, koja je došla i predstavila sebe za istinu. U tom sluačju između njega i nas postoji razdaljina, koja se mora premostiti nekim sredstvima, npr Svetim spisima i predanjima, prenešenim ili protumačenim od nekih posrednika.
    Međutim ukoliko ga posmatramo kao ličnost, a to znači svecijelo Njegovo postojanje (kao što bi voljeli nas da posmatraju), i odnošenje prema nama samima kao prema svojem tijelu,onda govorimo o jednoj stvarnosti koja postoji za "mene", i za sve "nas". Dakle, od individue do ličnosti, a tu glavnu ulogu ima Sveti Duh, upravo ona ličnost Svete Trojice, koji u istoriji ostvaruje ono što zovemo Hristosom odnosno pomazanikom. Ili prema riječima Hristosa:
    15 Reče im Isus: A vi šta velite ko sam ja?
    16 A Simon Petar odgovori i reče: Ti si Hristos, Sin Boga živoga.
    17 A Isus odgovarajući reče mu: Blažen si, Simone, sine Jonin! Jer tijelo i krv ne otkriše ti to, nego Otac moj koji je na nebesima.
    18 A i ja tebi kažem da si ti Petar, i na tome kamenu sazidaću Crkvu svoju, i vrata pakla neće je nadvladati.
    Mt, 16, 15-18
    (Ego, ovo za tebe)
    Dakle, da bi neko tvrdio kao istinu da je Isus Hristos, moguće je samo u Svetom Duhu. Duh ga rađa, Duh ga pomazuje, on ga vozglavljuje u onome što zovemo Hristovom Crkvom. Znači, Hrist se ni u jednom trenutku ne može posdmatrati odvojeno, već samo i samo, u svakom trenutku kao integralni dio ikonomije Svete Trojice. Govoriti o Hristu, znači istovremeno govoriti o Ocu i Svetom Duhu.
    Zaključak:
    Posredstvom Svetog Duha, gubi se jaz koji treba preći posredstvom neke milosti, već Sveti Duh omogućujući postojanje Hristovog istorisjkog oblika, čini istovremeno mogućim ličnosno postojanje Hrista kao tijela i zajednice. Tako Hristos kao istina postoji ujedno kao zajednica. Tako se Crkva, kao ikonomijski način postojanja Svete Trojice javlja tako što Sveti Duh kao "sila" i "davaoc života" omogućava našu egzistenciju kao odnosnu. Tj Jedan postaje mnogi u isti mah. Ili, za Duha nema drugoga.
    Tako, podjele i razdvajanja sada postaju zajedničarenje unutar jednog tijela. A ta zajednica se zadobija krštenjem, odnosno rošenjem u Duhu, pri čemu krštenje postaje utelovljenje u zajednicu, i na taj način svak može da postane Hristos.
    Ta zajednica jeste Crkva, gdje Logos više ne dolazi spolja, prinudno, kao neko racionalno znanje, ili neko mistično iskustvo, već kao zajedničarenje unutar zajednice a po ikoni Svete Trojice. Dakle ne u zajednici već kao zajednica naš život postaje istinit. Istina više nije autoritarna, već je ljubav i blagodat između svih nas, ali u egzistencijalnom smislu jer nije proizvedena od nas samih.


    Oprostite odužih, ali ako pišem kratko, onda, ne valja. Siguran sam da ni ovo neće valjat onda.
    Last edited by Ulix; 12-10-17 at 22:55.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja postavih neđe dug video jedan, niko do kraja nije odgleda. I dva dislike sam dobio.

    Sa jedne strane izvrsni rezultati sa druge niko zainteresovan da odsluša i razmiski o nekim iznesenim informacijama.

    Drugim riječiam ako ti je post duži od par rečenica pozdravi se audiotorijom. To jedino ako neko nađe na google zbog nečega što si spomenuo.

    Sjetih se ti ništa ne reče na primjer. A spominjah ja tu dosta toga u vezi Crkve i Boga.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A nijesam ja to zbog auditorija, već odgovorih vama dvojici, a vi ne morate čitat.
    Znam ja koji je dan danas i da je petak blizu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Svi smo mi auditorij.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ljudi u crkvama izigravaju boga.
    Ljudi u crkvama i jesu jedini bog koji postoji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #49
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Ulix, braniću se od tebe onako kako je to Isus radio kad ga je kušač kušao.
    Pisano je: 5. Mojsijeva glava 4: 15-19.
    Možda ne želiš da otvoriš? E pa ja ću ti pročitat Ne boj se....samo možeš bit spašen.....s obzirom da si trenutno među onima koji se kuvaju u loncu i misle da je nemoguće izać iz njega. Zato što su mnogi autoriteti riješili da ostanu tamo.
    Pazi.......
    ZATO ČUVAJTE DOBRO DUŠE SVOJE, jer ne vidjeste nikakvoga lika u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu ispred ognja.
    Da se ne biste POKVARILI i načinili sebi LIK REZAN ili KAKVU GOD SLIKU OD ČOVJEKA ILI ŽENE.
    Sliku kakviga živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kakve ptice krilate koja leti ispod neba.
    Ssliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kakve ribe koja je u vodi pod zemljom.
    I da ne bi PODIGAVŠI OČI SVOJE K NEBU I VIDJEVŠI SUNCE I MJESEC I ZVIJEZDE, svu vojsku nebesku, PREVARIO SE I KLANJAO IM SE I SLUŽIO IM, jer ih Gospod tvoj dade svijem narodima pod cijelim nebom.
    Evo @Ulix.....predstavih ti se. Ovo je moja crkva. Iz ove knjige učim.
    Koja je tvoja crkva?
    Ko je autor knjige iz koje ti učiš?
    Je li veći tvoj Bog od ovoga mojeg koji je stvorio nebo i zemlju.......i ovako veličanstven zakon koji mi je promijenio život "skoro" pa istog trenutka kad sam čuo za njega.

  25. #50
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izvini, 4, zaboravio sam na tebe potpuno.
    Ideš u kontrol panel, izabereš install updates, i sačekaš da se to skine. Izbrišeš keš, nepotrebne aplikacije i programe i restartuješ. Malo vremena će trebat dok se ne ugradi sve to, ali poslije toga ima da radi kao sat. Poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Drzava i crkva
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 30
    Last Post: 27-01-10, 12:54
  3. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •