Page 87 of 213 FirstFirst ... 377783848586878889909197137187 ... LastLast
Results 2,151 to 2,175 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2151
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U zgradu cijevne komerc - takozvanu Kanarinku preko puta toloske sume sam bio prvi stanar 2007 godine.

    Kvadrat je tada placen 1550 eur.
    Gazda kod kog sam zivio je zalozio tada stan u ruske kule i taj da bi kupio garsoljeru od 27 kvadrata za 40k eur.

    Vrijedi li ta garsoljera sad 40k ?

    A njega je ispala 62 000 eur sa kamatom

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    I meni je brat kupio po 1700 eura kvadrat u tom bumu sa nekretninama koji se desio 2007 i 2008 godine ali imao je novac koji mu je pao s neba isto prodajom nekretnine. Ja govorim o činjenici da i u vrijeme krize, osim u zgradama cijevne i normala, nisi mogao kupiti stan ispod 1100 eura...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  2. #2152
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Gandalfe oli mi pojasnit to kako stan koji kupiš treba da svake godine ima veću cijenu, jesi li tu u tazbinu pošao pošto u CG to ne pije vodu.

  3. #2153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I meni je brat kupio po 1700 eura kvadrat u tom bumu sa nekretninama koji se desio 2007 i 2008 godine ali imao je novac koji mu je pao s neba isto prodajom nekretnine. Ja govorim o činjenici da i u vrijeme krize, osim u zgradama cijevne i normala, nisi mogao kupiti stan ispod 1100 eura...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Pa nemoj tako povrsno da gledas majka mu stara.

    Za vrijeme krize rusi su dosli u CG taman taj period 2006-2010 i to je bio gradjevinski bum.

    Pokupovali su na primorju kolasinu i zabljaku sve zivo pa su ljudi sa zivim keshom dosli u PG i kupovali

    Tada smo postali i nezavisna drzava pa je veliki broj sluzbenika nagradjen stanom u novogradnji a i dobijena su nova rjesenja za stalno pa se mogli dizati krediti.

    Kriza nije zahvatila gradjevinski sektor tada upravo zbog odnosa ponude/traznje.

    A sad ces da vidis kako ide kad je previse stanova a kesha nidje.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #2154
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ok. Onda čekajte krizu da "padnu" cijene... Do tad ne osta nijedna dobra lokacija u PG...U situacijama kada je kriza opet oni koji imaju novac najbrže plivaju. Obični građani do kredita bez muke neće dolazit...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ja se slazem sa tobom da u momentu krize oni sa kesom najbolje plivaju.

    Ako se desi kriza 2020, a koja se evo vec najavljuje uveliko, onda se ocekuje pad cijena nekretnina. I nijesu prije krize 2008-2009 cijene bile na ovom nivou nego su Mesha I Transpetrol prodavali u onoj zutoj zgradi na vrhu bulevara koji dijeli SA I Konik po 1700€/m2, a sad je tamo za 30% niza cijena.

    Ne slazem se da nece biti dobrih lokacija. Ne vjerujem da ce se sve zauzeti za jednu godinu. Evo PG se gradi zadnjih 20 godina pa opet se ima sto kupiti.

    Samo kazem da ako svi najavljuju krizu, ne bi bilo nepametno sacekati sledecu godinu pa ako se desi kriza kupiti po nesto nizoj cijeni JER kriza donosi nelikvidnost a ista pogadja investitore, podizvodjace I sve u tom lancu koji ce biti prinudjeni da do kesa dodju na nacin da prodaju nekretnine po nizoj cijeni. Dakle ako bude krize, kazem AKO jer ne mogu da tvrdim, ali je opet svi najavljuju, pametnije je sacekati kraj sljedece godine za kupovinu stana pa ako se desi kriza sacekati mozda I 2021 ,da je svi osjete pa onda pri signalima oporavka trgovati. Eto.

    Ova klima koja se stvara da ako se sad ne kupi stan do godine ce biti skuplji jos I na gorim lokacijama mi jednostavno nije ubjedljiva.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-10-19 at 16:25.

  5. #2155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Gandalfe oli mi pojasnit to kako stan koji kupiš treba da svake godine ima veću cijenu, jesi li tu u tazbinu pošao pošto u CG to ne pije vodu.
    Ne treba svake godine ali recimo dok traje otplata kredita 20 godina.

    Ako si nesto platio 100k to bi trebalo da vrijedi makar 15-20% vise na kraju tog ciklusa od 20 godina da bi investicija bila opravdana.

    To je ono neki osnov oko trgovine nekretninama.
    Kod nas je generalno problem jer svi nekretninu gledaju kao mjesto dje ce zivjeti cijeli zivot. Dok na zapadu to gledaju kao investiciju u buducnost.
    Neki pametniji koji su imali srece su dobro odigrali pa su povoljno kupovali stanove od zivog kesha ili od kredita pa su gledali da im rata za kredit bude ista ili pribilizno ista kao renta koju od stana sakupljaju ili renta koju placaju.




    Pa ako pogledas nas primjer.

    Kvadrat stana u PG je prije 19 godina bio 500-600 eur.

    Ko je imao tada da kupuje stanove skoro je pa izduplao pare jer sto je tada bilo 500-600 sad je u starogradnji 800-900 (mozda i 1000).

    E sad ako uzmes sve ove parametre koje sam gore nabrojao i stanje u drzavi koje nije obecavajuce, spoljnu politiku.

    Postavlja se sledece pitanje - da li ce city kvart (recimo) za 20 godina biti mjesto poput vektre ili maxima dje cijene ne mogu previse oscilirati ?

    Ili licno pitanje pa ako nadjes za shodno odgovori :

    Da li mislis da ce kvadrat stana u city kvartu 2030 biti vrijedniji nego danas ?
    Da li mislis da ce njegova cijena biti 1700-1800 eur ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 27-10-19 at 16:28.
    One Ring to Rule them all...

  6. #2156
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Directore, siroke narodne mase nemaju casha. Prosjecan stanovnik nema novca ni da prezivi mjesec a kamoli da kupuje stanove od 1200e kvadrat. Ko ce im kupovati stanove po tim cijenama sa ovolikim platama?

    A investitori imaju win-win situaciju. Ako ne prodaju papreno stan, onda ga izdaju i zarade za par godina solidan novac.

  7. #2157
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Gando prvo i osnovno dje je kvadrat bio 500-600e?

    Na stari aerodrom dje NISTA bilo nije uzeli smo DVOSOBAN po 800e m2... Za vrijeme BUMA mogao se 1500 prodati... Tako da ta prica 500-600e ne pije vodu. Vrijedi li i sad više? Vrijedi..


    Ljudi su u zgradu Velimirovic preko puta pet udovica za vrijeme buma placali m2 po 2500€...
    Last edited by stefke; 27-10-19 at 16:43.

  8. #2158
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    E ne znam, ne bih rekao da narod nema para. Beranci pokupovase masu stanova. Odakle pare rodjaci??? Nije to neka biznis zona no grad sa prslog sjevera. Ne pricam ovo prslog u nekom negativnom licnom smislu, vec u privrednom smislu jer je privreda gore u qrcu.

    Ja prodadoh neki manji stan skoro, kupci Beranci. Dosli stariji ljudi 50+ autobusom a kesha kolko oces. Pakao. Naravno insisitirao sam da sve ide preko racuna, da ne bih razmisljao posle o porijeklu itd.

    Za mene enigma.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  9. #2159
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Gando prvo i osnovno dje je kvadrat bio 500-600e?

    Na stari aerodrom dje NISTA bilo nije uzeli smo DVOSOBAN po 800e m2... Za vrijeme BUMA mogao se 1500 prodati... Tako da ta prica 500-600e ne pije vodu. Vrijedi li i sad više? Vrijedi..


    Ljudi su u zgradu Velimirovic preko puta pet udovica za vrijeme buma placali m2 po 2500€...
    Da, ali da si ga kupio po 1500 ne bi sad tako pricao.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #2160
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Da, ali da si ga kupio po 1500 ne bi sad tako pricao.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Kako?

    Ja samo kažem da 500-600e kvadrat nije bio prije 18-19 godina ... Il možda u neke raspade od zgrada

  11. #2161
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kako?

    Ja samo kažem da 500-600e kvadrat nije bio prije 18-19 godina ... Il možda u neke raspade od zgrada
    Bio je po 800 maraka kad je krenuo stari da se gradi pocetkom ovog vijeka, dakle taman prije 18-19 godina. A vidji koliko je to eura sad.

    Sve stoji, inflacija .... ali je u te zgrade sad cca 1000€/m2

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #2162
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Gando prvo i osnovno dje je kvadrat bio 500-600e?

    Na stari aerodrom dje NISTA bilo nije uzeli smo DVOSOBAN po 800e m2... Za vrijeme BUMA mogao se 1500 prodati... Tako da ta prica 500-600e ne pije vodu. Vrijedi li i sad više? Vrijedi..


    Ljudi su u zgradu Velimirovic preko puta pet udovica za vrijeme buma placali m2 po 2500€...
    2002 druge godine, u Budvu je kupljen stan 66 kvadrata za 60.000e, u Velje Vinograde, i to gotov stan, a u izgradnji ne znam koliko je bio. A blize prema plaži kod Vile Gorice, u izgradnji stan od 80kvadrata je placen 90.000e
    Ovako su se kretale cijene BD,za Podgoricu ne znam pretpostavljam da je bilo 100-200e nize.

  13. #2163
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    A bile su nekad garsonjere po sutomoru 10-15 000 eura, stanovi u bd za smijesne pare pa sad u novogradnji da valja nema ispod 1700€.. nebitno..

    Znas sam da je vrlo brzo posle prelaza na euro 2002 svemu skočila cijena za duplo, žvake ako su bile 50 feninga bile su 50 centi itd

    Izvinjavam se ipak je prije 17 godina uzet stan za 750€ m2 sad nađoh ugovor


    Stari je sad koliko znam 1150-1200€ ? Dadi i zetagradnja




    Kakvo ruglo, kako je moguce da je jedna zgrada veća od druge... A jedna pored druge
    Last edited by stefke; 27-10-19 at 17:14.

  14. #2164
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne treba svake godine ali recimo dok traje otplata kredita 20 godina.

    Ako si nesto platio 100k to bi trebalo da vrijedi makar 15-20% vise na kraju tog ciklusa od 20 godina da bi investicija bila opravdana.

    To je ono neki osnov oko trgovine nekretninama.
    Kod nas je generalno problem jer svi nekretninu gledaju kao mjesto dje ce zivjeti cijeli zivot. Dok na zapadu to gledaju kao investiciju u buducnost.
    Neki pametniji koji su imali srece su dobro odigrali pa su povoljno kupovali stanove od zivog kesha ili od kredita pa su gledali da im rata za kredit bude ista ili pribilizno ista kao renta koju od stana sakupljaju ili renta koju placaju.




    Pa ako pogledas nas primjer.

    Kvadrat stana u PG je prije 19 godina bio 500-600 eur.

    Ko je imao tada da kupuje stanove skoro je pa izduplao pare jer sto je tada bilo 500-600 sad je u starogradnji 800-900 (mozda i 1000).

    E sad ako uzmes sve ove parametre koje sam gore nabrojao i stanje u drzavi koje nije obecavajuce, spoljnu politiku.

    Postavlja se sledece pitanje - da li ce city kvart (recimo) za 20 godina biti mjesto poput vektre ili maxima dje cijene ne mogu previse oscilirati ?

    Ili licno pitanje pa ako nadjes za shodno odgovori :

    Da li mislis da ce kvadrat stana u city kvartu 2030 biti vrijedniji nego danas ?
    Da li mislis da ce njegova cijena biti 1700-1800 eur ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ne bih se toliko bavio analizama jer smo mi divljina pa sam te zbog toga pitao da li si u tazbinu jer se tamo zna kako i što se radi.
    Mogu samo da opišem sopstveni primjer, kad je bila prošla euforija živio sam kao podstanar i mogao sam bez problema uzet kredit i kupit stan. Nisam to uradio jer sam tvrdio da je preskupo i kamate na kredite visoke, svi su mi govorili da sam budala što plaćam kiriju. Prije dvije godine sam kupio stan od svojih para i nešto iz kredita. Sada mogu da ga prodam mnogo više nego što sam ga kupio i siguran sam da mu se cijena zbog buduće krize, koja je neminovna, neće spuštit puno ispod one po kojoj sam ga platio, ako se i spušti.
    Siguran sam da nikad više neće biti stanova po 800 € da biraš i smatram da je glupo platiti stan u Podgorici preko 1200 €, na ovim "boljim" lokacijama.

  15. #2165
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    2002 druge godine, u Budvu je kupljen stan 66 kvadrata za 60.000e, u Velje Vinograde, i to gotov stan, a u izgradnji ne znam koliko je bio. A blize prema plaži kod Vile Gorice, u izgradnji stan od 80kvadrata je placen 90.000e
    Ovako su se kretale cijene BD,za Podgoricu ne znam pretpostavljam da je bilo 100-200e nize.
    To je to, a sad 66m2 u bd ne bi mogao kupiti ispod 100 000e novogradnju.

  16. #2166
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    2002 druge godine, u Budvu je kupljen stan 66 kvadrata za 60.000e, u Velje Vinograde, i to gotov stan, a u izgradnji ne znam koliko je bio. A blize prema plaži kod Vile Gorice, u izgradnji stan od 80kvadrata je placen 90.000e
    Ovako su se kretale cijene BD,za Podgoricu ne znam pretpostavljam da je bilo 100-200e nize.
    Jesi siguran da je euro u pitanju, ciji mi se da se tek 2003.godine preslo na eure...

    A tada kad su euri pocinjali, dvosobni stanovi su na lokacijama oko Pejtona, autobuske i L.Kate bili oko 50000, tj od 45 do 60-65 hiljada u zavisnosti od kvadrature, od 65 do 80 kvadrata...

    Najvise se promijenila cijena placeva, rodjak dan danas zali sto nije kupio plac na Zabjelo/Dahni, onamo dje je sad Volvoks, mislim da je cijena bila 8 eura ili maraka

    A zivo me zanima kakve su cijene zemlje po primorju bile nekad

  17. #2167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kako?

    Ja samo kažem da 500-600e kvadrat nije bio prije 18-19 godina ... Il možda u neke raspade od zgrada
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Bio je po 800 maraka kad je krenuo stari da se gradi pocetkom ovog vijeka, dakle taman prije 18-19 godina. A vidji koliko je to eura sad.

    Sve stoji, inflacija .... ali je u te zgrade sad cca 1000€/m2

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Po 1000 maraka je bio kvadrat stana u PG da biras najjachu lokaciju u PG tamo 2000.

    Ti si to uzeo nedje poslije kad se preslo na eur.



    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A bile su nekad garsonjere po sutomoru 10-15 000 eura, stanovi u bd za smijesne pare pa sad u novogradnji da valja nema ispod 1700€.. nebitno..

    Znas sam da je vrlo brzo posle prelaza na euro 2002 svemu skočila cijena za duplo, žvake ako su bile 50 feninga bile su 50 centi itd

    Izvinjavam se ipak je prije 17 godina uzet stan za 750€ m2 sad nađoh ugovor


    Stari je sad koliko znam 1150-1200€ ? Dadi i zetagradnja




    Kakvo ruglo, kako je moguce da je jedna zgrada veća od druge... A jedna pored druge

    Pa upravo ovo je potvrda moje teze.

    Tada je to bila dobra investicija jer je rast bio neminovan ko je imao para tada da ulozi u sta god da je ulozio pare su se vratile i zaradilo se.

    Sad je prica drugacija.


    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne bih se toliko bavio analizama jer smo mi divljina pa sam te zbog toga pitao da li si u tazbinu jer se tamo zna kako i što se radi.
    Mogu samo da opišem sopstveni primjer, kad je bila prošla euforija živio sam kao podstanar i mogao sam bez problema uzet kredit i kupit stan. Nisam to uradio jer sam tvrdio da je preskupo i kamate na kredite visoke, svi su mi govorili da sam budala što plaćam kiriju. Prije dvije godine sam kupio stan od svojih para i nešto iz kredita. Sada mogu da ga prodam mnogo više nego što sam ga kupio i siguran sam da mu se cijena zbog buduće krize, koja je neminovna, neće spuštit puno ispod one po kojoj sam ga platio, ako se i spušti.
    Siguran sam da nikad više neće biti stanova po 800 € da biraš i smatram da je glupo platiti stan u Podgorici preko 1200 €, na ovim "boljim" lokacijama.
    Upravo to je ono o cemu ja pricam.
    Odigrao si pametno.

    Nijesi htio da uzimas po 1400-1500 cekao si da padne na 1000 i kupio.

    Sad isti mozes da prodas za 1300 ako hoces a kad dodje samoregulacija cijena ce se vratiti na oko 1000 eur sto znaci da ti nisi nista izgubio. Cak stavise moguce je da ces i da dobijes


    Upravo je sad opet bum prije regulisanja cijena i to je moja osnovna teza.

    Smatram da je izuzetno losa odluka placati stan u PG po 1400-1500 eur kad ce isti za par godina vrijedjeti makar 300-400 eur manje po kvadratu.
    Ko ima svoj kesh i nije losa odluka. Ko na takve cijene digne kredit dobro se zaklao.
    Last edited by Gandalf_White; 27-10-19 at 17:35.
    One Ring to Rule them all...

  18. #2168
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    @Gandalf
    2000-te je kvadrat preko morače bio 1500 dm, znam to tačno jer sam ga po toj cijeni prodao

  19. #2169
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Directore, siroke narodne mase nemaju casha. Prosjecan stanovnik nema novca ni da prezivi mjesec a kamoli da kupuje stanove od 1200e kvadrat. Ko ce im kupovati stanove po tim cijenama sa ovolikim platama?

    A investitori imaju win-win situaciju. Ako ne prodaju papreno stan, onda ga izdaju i zarade za par godina solidan novac.
    Opet dolazimo na početak... Ne kupuje sirotinja ali kupuju ljudi koji imaju zaposlenje za stalno, kupuju oni koji imaju , nije poenta ko kupuje, poenta je da se stanovi kupuju tj prodaju. Ja uvujek dajem sliku realnog. Ne sporim da ima sirotinje ali realna slika , pa nemojmo, prodaju se i dalje luksuzni stanovi preko 2000 eura po kvadratu ali ladno. Ja nisam jedan od tih samo iznosim činjenice. Evo živi bili pa viđeli oće li se oatvariti ovo o čemu pričate...Tako čekamo cijeli život da se nešto desi a život prođe...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #2170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    @Gandalf
    2000-te je kvadrat preko morače bio 1500 dm, znam to tačno jer sam ga po toj cijeni prodao
    Srecno vrijeme bilo tada uzeli jedan bili po Ljubovic 1000 maraka drugi preko puta male pjace 800 kvadrat.

    Nista od toga na zalost nije docekalo neovisnost

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #2171
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Srecno vrijeme bilo tada uzeli jedan bili po Ljubovic 1000 maraka drugi preko puta male pjace 800 kvadrat.

    Nista od toga na zalost nije docekalo neovisnost

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Misliš lokacija sa čepurcima pod nos?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #2172
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Bemax i Zetagradnja su akumulirali toliko dobiti da im nije frka oko prodaje, lagano će da preteknu par godina krize bez značajnijeg sniženja cijena...

    Greška koja se konstantno pravi kod CG analitičara je posmatranje stvari logično, sa aspekta normalnih investitora i firmi... Kod nas vlada mafija i većinom gradi mafija...

    U slučaju i da se desi značajniji pad cijena, proporcionalno će skočiti i kamate, tako da sirotilji dođe isto...

    P.S. Par godina čekanja na kupovinu stana u pg je minimum 2400€ rente godišnje (i ovo teško za bilo kakav pristojan stan)...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #2173
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Nedavno sam tražio stan dvosoban da iznajmim. Nisam mogao da vjerujem da mi je trebalo skoro mjesec dana da nađem solidan stan. Isto tako i za poslovni. A toliko ih je praznih i toliko zgrada napravljeno. Te stanove definitivno imaju oni kojima nije stalo da zarade 400€-500€ eura od rente. Tek tad sam vidio kako neki ljudi imaju baš baš dobre pare.

    P.S. Ne znam đe su moderatori da izbrišu ovo vrijeđanje za sjevernjake

  24. #2174
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Opet dolazimo na početak... Ne kupuje sirotinja ali kupuju ljudi koji imaju zaposlenje za stalno, kupuju oni koji imaju , nije poenta ko kupuje, poenta je da se stanovi kupuju tj prodaju. Ja uvujek dajem sliku realnog. Ne sporim da ima sirotinje ali realna slika , pa nemojmo, prodaju se i dalje luksuzni stanovi preko 2000 eura po kvadratu ali ladno. Ja nisam jedan od tih samo iznosim činjenice. Evo živi bili pa viđeli oće li se oatvariti ovo o čemu pričate...Tako čekamo cijeli život da se nešto desi a život prođe...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    Ne prodaju se stanovi ni priblizno koliko bi trebali.
    Pg je ipak glavni grad jedne drzave i uvijek ce biti naroda. Moralo bi se mnogo vise prodavati s obzirom na veliki priliv populacije.

    Ali kako ce se prodavati ako investitori blokiraju trziste, pa te ucjenjuju " Ili kupi stan po 1200-1400e" kvadrat, ili zivi privatno za 250e u tom istom stanu. Sta god da izaberes ne valja.

    Nastavnik ima platu 500 eura. Kada odbije 200 eura za hranu, komunalije 70e, garderoba, hemikalije, gorivo i neke sitnice 100 e, ostane mu 130 e? Kako ce kupiti stan?
    A zanimanje nastavnik je jedno od placenijih zanimanja u CG, slomise se da uvate vezu da se zaposle.
    Last edited by Balzak; 27-10-19 at 18:19.

  25. #2175
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    A profesor izgleda imazenu koja nije zaposlena i djecu koja ne rade...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Page 87 of 213 FirstFirst ... 377783848586878889909197137187 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •