Page 5 of 213 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #101
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    sve je to tacno... samo, dzabe si ga ti renovirao kad komsije oko tebe nijesu... nikad ne znas oce li mu puc cijev, izgoret instalacije pa zapalit stan i tome sl.
    ja bih radije odabrao novogradnju ako nista druglo onda zbog spoljnog izgleda zgrade... zivim u starogradnji i kad sam jednom prilikom sa par km udaljenosti ugledao zgradu, to je pretuzno kako izgleda... siva, prljava, komunisticka gradjevina... a zgrada je stvarno kvalitetno radjena, nikakvih problema nijesam imao... jes da je taj spoljni izgled banalna stvar, ali eto...
    prije par godina cale je renovirao stan od 50 kvadrata.... veli da ga je renoviranje kostalo oko 20 000 sa ugradnom kuhinjom i plakarima, pri cemu je samo hoblovao parket i promijenio blind vrata, dok unutrasnja vrata i prozore nije dirao... stan je stvarno sredjen kao bombona, ali 400 eura kvadrat bez par jako bitnih stvari...
    to mi zvuci bas preskupo, da ga je prodao i te pare pridao, mogao je kupiti dvosoban u beran selo

  2. #102
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    I city kvart je novogradnja pa pucaju cijevi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #103
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Mora preporuka je uvijek starogradnja na dobroj lokaciji ali ona sa liftom, tada su se gradili zgrade sa liftom za bogatije i bez lifta za sirotinju. Preko Morace imas pola zgrada bez lifta i to su javno poznate zgrade kao smece totalno, dok ove sa liftom su 50% vojne zgrade koje kada su gradjene su gradjene da izdrze zemljotres do 9 rihtera, imam nedje stari papir reklamni, to je baba jos sacuvala. Nadjite mi jednu zgradu u CG koja je kvalitetnija od zgrada u dijelu Preko morace u okolini SC Moraca, dacu vam sta god hocete. Prije svega starogradnje u ovom dijelu grada imaju i podrume od 8 do 12 kvadrata sto ni jedna novogradnja nema,kao i spajz tj ostavu, uz to svaki dvosoban/trosoban/cetvorosoban ima i kupatilo i WC a neki i 2 kupatila i wc, sto u novogradnji nemas bez za duplex stanove jer stede na sve zivo.

    Zgrada Lovca je vrhunska zgrada, imam par drugova koji tu zive pa sam imao priliku da posjetim, kao i svaka zgrada oko nje, sve su vrhunske. Lokacija najbolja u PG kako god pogledas, vrtici, skole, fakulteti, bolnice i td, sve ti je na dohvat ruke da ne moras auto nikada koristiti.
    Last edited by BIGa; 08-10-17 at 17:46.

  4. #104
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    sve je to tacno... samo, dzabe si ga ti renovirao kad komsije oko tebe nijesu... nikad ne znas oce li mu puc cijev, izgoret instalacije pa zapalit stan i tome sl.
    ja bih radije odabrao novogradnju ako nista druglo onda zbog spoljnog izgleda zgrade... zivim u starogradnji i kad sam jednom prilikom sa par km udaljenosti ugledao zgradu, to je pretuzno kako izgleda... siva, prljava, komunisticka gradjevina... a zgrada je stvarno kvalitetno radjena, nikakvih problema nijesam imao... jes da je taj spoljni izgled banalna stvar, ali eto
    A da zasučete rukave i pobrinete se za zajednički prostor. Misliš da se novogradnja sama regeneriše?


    prije par godina cale je renovirao stan od 50 kvadrata.... veli da ga je renoviranje kostalo oko 20 000 sa ugradnom kuhinjom i plakarima, pri cemu je samo hoblovao parket i promijenio blind vrata, dok unutrasnja vrata i prozore nije dirao... stan je stvarno sredjen kao bombona, ali 400 eura kvadrat bez par jako bitnih stvari...
    to mi zvuci bas preskupo, da ga je prodao i te pare pridao, mogao je kupiti dvosoban u beran selo
    Kapiram da nije izostalo napucavanje plafona rigipsom - ŕ la bordeli po zapadu
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    što po zapadu
    She is only here to annoy herself!

  6. #106
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    E bravo, dobro me podsjeti, na ovo sam zaboravio...
    Sva starogradnja datira iz komunizma kad su se stanovi dobijali dzabe... vecina stanara zivi generalno lose, za razlkku od npr stanara u beran selu koju su vecinom neka srednja ili srednja visa klasa... tako da ce se stanari u novogradnji lakse dogovoriti oko popravki i odrzavanja zgrade... za razliku od mojih komsija koji su stanove dobili dzabe i kojima jos nije doslo do mozga da zivot u zgradi zahtijeva odredjena ulaganja...
    U ulaz ima spisak sa racunima za odrzavanje ulaza... pretpostavices da je 80 posto stanara u minusu...
    Skoro smo uveli kamere- e to je muka bila, sreca sto sam mladji pa me upravnik nije smarao, mogu misliti kakvo je natezanje bilo sa odredjenim komsijama...
    Da se promijeni fasada, ugrade roletne iste boje ugrada bi mi bila ka bombonica... znas kad ce se to desiti-nikad... najjace bi bilo da komso sto je od balkona napravio jos jednu sobu makne eloksiranu bravariju...
    Lift je u takvom stanju da daske vire... ne daj boze da rikne, nikad ga zamijenili ne bi...
    Da ne pominjem da je zgrada bas velika, sve i da se dogovorimo mi iz ulaza (sto je nemoguca misija) nema sanse da bi se ostali dogovorili...

    Mislis na gipsane radove i ostale perverzije... pa vec sam napisao da nista od toga nije bilo, da su ostala stara vrata i prozori... tako da stari dan danas kuka kako se zaebao sa renoviranjem... ali je stan sredjen u smislu da je svaki mm maksimalno iskoriscen, tako da je tih 50.kvadrata maks funkcionalno

    Nesto gledam ove oglase, vektra, maksim cijena kvadrata za stan od 80-85 kvadrata moze da se nadje i za 1300-1400 eura... ono su po meni najbolje lokacije u gradu, a ne vjerujwm da su zgrade lose gradjene... tako da ne znam koliko momak sto je otvorio temu planira d aplati kvadrat u zgradu lovca, ne vjerujem da je nasa iapod 900 eura, tako da ce mu sa renoviranjem sigurno izaci na 1300
    Last edited by karamazov; 08-10-17 at 19:18.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    300
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To izadje 400€ po kvm renoviranje? Van pameti

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Oko 20000, stan ima 51 ili 52 kvadrata...
    Mislim da je to cijena sa namjestajem, ali ok...
    Znaci, hoblovanje parketa u sobama, kompletna keramika kupatilo novo, ugradni plakari, instalacije...
    E sad, ne mogu se sjetiti da li su tu isli kuhinjski elementi (sporet, masina i sl) i namjestaj, bas cu da ga pitam...
    Fora je u tome sto je racunao da ce sve da ga izadje duplo manje...

  9. #109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Bez ako ima ludih da plaćaju toliko . Za te pare računam da bi sve luksuzno se moralo ubačiti. A što se tiče Maksim zgrade, loša prilično. Za Vektru ne znam, moguće da je bolja izgradnja, ipak je među prvim zgradama u PG, iz tog vremena, tad je tek izgradnja počela da kreće. Dobra zgrada je ona ogromna Zetagradnje na Tuškom. Sve beton, nema gipsa, na svaki ulaz ima po par liftova, velikih da može u njih namještaj, hodnici široki, baš dobro urađena zgrada.

  10. #110
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ono hoblovanje je jedno sviranje K, jer to nije nikad ni primac novome parketu. Ostanu oni razmaci na stari parket sto se pune strugotinom I ljepilom. To nije na izgled ni primaci novom parketu vecih dimenzija

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #111
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Oko 20000, stan ima 51 ili 52 kvadrata...
    Mislim da je to cijena sa namjestajem, ali ok...
    Znaci, hoblovanje parketa u sobama, kompletna keramika kupatilo novo, ugradni plakari, instalacije...
    E sad, ne mogu se sjetiti da li su tu isli kuhinjski elementi (sporet, masina i sl) i namjestaj, bas cu da ga pitam...
    Fora je u tome sto je racunao da ce sve da ga izadje duplo manje...
    Pa sad, majstori znaju da oderu. A recimo i plakari, kuhinje itd. Imaš kod pojedinih firmi da plakar 3m širine sa 2.8 visine košta po par hiljada eura. Wc šolju od 50 i od 500e, daska za istu za 20 i 200, tako da je to relativno. O stolariji i bravariji tek, par prozora može da košta kao cijeli stan.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ono hoblovanje je jedno sviranje K, jer to nije nikad ni primac novome parketu. Ostanu oni razmaci na stari parket sto se pune strugotinom I ljepilom. To nije na izgled ni primaci novom parketu vecih dimenzija

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Nema to veze sa hoblovanjem, to rade da bi ublazili vec lose postavljeni parket. Parket moze bit 30 godina star a da je i dalje dobro uklopljen. Tada hoblovanje pravi od njega "novi" parket.

  13. #113
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Plus, da bi lakirao parket mora prvo ošmirglati stari lak a to se radi hoblovanjem takođe.

  14. #114
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    300
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno.. Meni nakon hoblovanja parketa starog 40 god pa sjajnog lakiranja parket ko nov, prezadovoljan.. Samo lajsne mijenjao, skinuo one uske, stavio široke

    Sent from my SM-A720F using Tapatalk

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ja samo mogu sa primjetim da dosta ljudi nema bas nikakvog iskustva sa gradjevinskim radovima. Takvi se klepaju po usima kao dobar dan.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  16. #116
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    istina...
    ja sam dugo razmisljao da prodam stan i da pocnem kucu da gradim, i dalje razmisljam o tome, ali svaki put se sjetim kako mi je otac prosao...

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja samo mogu sa primjetim da dosta ljudi nema bas nikakvog iskustva sa gradjevinskim radovima. Takvi se klepaju po usima kao dobar dan.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    A ne mogu svi sve znati jbga. Isto ti je sa svim... Povedem auto kod majstora u DG kazu najbolji majstor za ta auta, kaze kvar ti je taj i taj za ruke cu da ti uzmem 500 a dio orginal ti je 450... Imala me kap ubiti. Nadjem majstora drugog uzme mi 100eur za ruke i nadjem dio u oficijelnu prodavnicu 110eur.


    Isto tako gradjevinari valjaju pricu pa dje prodje, mahagoni, najjace njemacko ljepilo i PVC stolarija Armani, plocice Prada to ti je najjace vjeruj mi 70eur komad i tus kabina sa radiom unutra 1600eur pa dje prodje.


    2 greske ljudi prave:

    1. Pustaju majstore da nabavljaju materijal a majstori svi imaju razne popuste pa se ugrade tu + vazda kupe vise nego sto je potrebno da im ostane za neki sledeci poslic.

    2. Jedno misljenje uzimaju kao relevantno i to tako mora biti kako taj kaze jer on je "najbolji" "najiskusniji" "radio je Milu renoviranje na vikendicu".

    Da ne bude da jedem ***** i pametujem ja sam obje greske napravio po par puta jer nije imao ko da mi kaze kako i sta...

    Radim bijeli mermer bajcovani - ja kopam temelj za to ubacam sut i armaturu, mijesam malter i sve a majstorovo je da postavi kamen, izreze i slozi. Meni naplacuje 20eur kvadrat sa prevozom i rukama odradi mi oko 200 kvadrata... Ja narucio 240 kvadrata kamena jer veli ako se slomi i ne upasuje i govori na kraju sve iskrcao i slomio jedva smo prosli. Isti taj kamen poslije par mjeseci stavlja covjeku 100m od mene za 12eur 30 kvadrata terasa kad ima ovaca treba ih sisati jbga, skola se mora proci

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 08-10-17 at 21:24.
    One Ring to Rule them all...

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ja sam silom prilika stekao iskustvo kroz gradnju kuce.

    1. Obavezno dva tri majstora dovesti za isti posao. Preporuka vrijedi par eura vise (pogotovo ako vidis prethodne poslove)

    2. Pitati majstore za materijal, kupiti taj materijal sam (pregovarajte za cijene) jer se fini popusti dobijaju. Ukoliko nesto lose krene mozete da ga prozivate jer ste uzeli materijal koji je sam trazio.

    3. Odradi kvalitetno da ne bi morali za koju godinu ponovo isti posao da radite. Mnogo teze ce vam pasti jer tada ostajete bez te prostorije, prasina kroz stan ...

    4. Nikad ne dajte majstoru u naprijed, NIKAD.

    5. Dobar majstor vrijedi svake pare. Npr. moj majstor za plocice uzima 8€ po m2 (cijena se krece od 5-8) nikad mi nije palo na pamet da ga mijenjam. Cijelu nam je kucu radio (kuca se radila godinama). Kada mi je radio sank od ukrasnog kamena, svaki kamen je nosio van dvorista da ne bi imalo prasine ne u kuci nego ni u dvoristu. Vjerujte urednost kod majstora je raritet.

    6. Ne popustajte majstoru, neka vam ne bude muka da budete bezobrazni jer ce pokusati na svaki nacin da vas okrene da uradite kako je njemu lakse.(vecina). Naravno ovo morate sami da procjenite, jer ce nekada biti obavezno da ih poslusate zbog npr tehnickih problema.


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 08-10-17 at 21:37.

  19. #119
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Sta znam svako ima drugacije iskustvo. Ja nailazih samo na uredne majstore ili je tome razlog sto im skuvam kafu, donesem cokoladu ili rucak

    Keramicar isto bio 8e po m2, za hoblovanje parketa koliko se raspitah traze od 2,5 do 3,5e po m2, za postavljanje laminata od 2 do 3e po m2, I slazem se da mozete nekad I povoljnije proci ako materijal sami uzimate, ali opet ne mora da znaci.

    Kakva su vasa iskustva sa provjeravanjem elektro instalacija? Koje su to firme koje to rade kvalitetno, imaju dobru opremu sa kojom mjere trenutno stanje instalacije, izmjestaju kutije I mjenjaju novim? Imate li kakvih preporuka na tu temu?

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Za kafu, casu rakije to je normalno, za svakoga ko ti dodje kuci. To nema veze. Meni keramicar ocisti, opere... Bukvalno samo lijepa ruka, da zamirise

    P.s.

    U jednom drugom objektu sam sam postavljao laminat, evo peta godina top, nije mrdnuo. A bas dobro ispalo. Uopste nije tesko, doduse meni je bila kocka od 12m2

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 08-10-17 at 21:48.

  21. #121
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Za ozenit

    Za laminat kad je kockica, I dje ima vinkle super, ali dje nema, qq majcin sine, sijeci, rezi, mozgaj dje kako da to lici na nesto
    Last edited by tigrovo_oko; 08-10-17 at 21:50.

  22. #122
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post

    Kakva su vasa iskustva sa provjeravanjem elektro instalacija? Koje su to firme koje to rade kvalitetno, imaju dobru opremu sa kojom mjere trenutno stanje instalacije, izmjestaju kutije I mjenjaju novim? Imate li kakvih preporuka na tu temu?
    Ne znam firmu koja radi kvalitetno, mada su moji kriterijumi visoki. Znam nekoliko elektricara koji rade kvalitetno.
    Ne treba ti mjerenje instalacija, osim ako se ne radi o poslovnom prostoru ili nekoj proizvodnji.
    Opisi malo o cemu se radi ili jos bolje stavi koju sliku pa cu ti ja reci sta da radis.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  23. #123
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Jos par razmisljanja na temu......

    U normalnoj drzavi bi novogradnja bila povoljnija i bolja. Renoviranja stanova bi bilo rezervisano sa one sa velikim parama koji hoce da ruse sve I prave po svome.....pa onda kupuju starogradnju jer je jeftnije.
    ALI, mi nismo normalna drzava.

    Kod nas je arhitektura nazadovala nevidjeno u odnosu na kraj 80-tih.
    Pogledajte npr Blok 5....koliko prostora imate izmedju zgrada, koliko parkinga, pa skola u sredini da djeca na prelaze ulicu, pa zgrade odmaknute od ulice sa zelenim pojasom.
    Pa onda pogledajte onu tugu od bloka preko puta djecije bolnice, ili novu Dalmatinsku. Kretena koji je to planirao treba zatvoriti sa majmunima da mu djeca dobacuju kikiriki.
    A i na drugim mjestima imate zgrade naperene do same ulice....kao da smo u Hongkongu, pa nema prostora.

    Posto novi biznismeni sve hoce sto jeftinije, traze I jeftine projekte....I onda imamo hiperprodukciju zgrada sa uzasnim unutrasnjim rasporedom. Koliko je samo to losije od par zgrada uradjenih 80-tih. Muka mi je bilo par puta u tim novim stanovima kad vidim koliko je para uvaljeno naopako. Najveci biser su im one terase oko coska od zgrade, siroke manje od metar a dugacke 4-5 metara. Cemu to sluzi? Valjda im tako animacija zgrade ljepse izgleda.

    Dva stana sa najgorim odnosom cijena/kvalitet, koje sam gledao kad sam trazio stan, su stanovi koje su dvojica biznismena/graditelja pravila za sebe, pa onda odlucili da ih ipak prodaju.
    U startu lose projekte oni su prepravljali po svome....i onda rezultat, ajme- kuku.
    Jedan je uspio da u dupleksu od 100-nak kvadrata nema vise od 70m2 realno korisnog prostora. Gomilu prostora je utukao u velelepno stepeniste....valjda da bi se po njima slikali citav dan.
    Drugi mi je ladno rekao da on voli veliki primaci dio.....mi u stan....a ono dnevna soba manja od tog ulaznog hola koji je napravio.

    I onda sam definitivno zakljucio da ti penali ni sebi ne znaju da naprave stan kako treba, kupio starogradnju i sredio po svome.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  24. #124
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nisam čitao (ni prelistao) sve strane ali kod odluke da li kupiti novi ili stari treba misliti i na porez kojeg ne plaćaš kad kupuješ od investitora (novogradnju)

    Što reče Gandalf stari stanovi su možda u dosta slučajeva bolje građeni ali džabe ti to kad prolaziš pored raspadnutog lifta i buđavog ulaza
    Druga stvar, koliko god ti promijenio cijevi u svom stanu ne mijenjaš cijevi u čitavom ulazu tj. možeš ti uložiti 105 hiljada u renoviranje tvog stana i opet ti pukne cijev kod komšije i sjebe ti kupatilo i kuhinju
    treća stvar, stare zgrade nisu rađene sa dobrom spoljnjom izolacijom tako da računaj trošak i krpljenja zgrade

    Kao iskusan kupac stanova u Podgorici toplo ti preporučujem neku od zgrada Zetagradnje na Starom Aerodromu ili na Zabjelu. I ona zgrada koju je Daka Davidović gradio na Zabjelo je odlično građena pošto mu je Zetagradnja pravila projekat i pozajmila svoje radnike
    Cijevna Komerc zaobiđi
    Ave Maria Koljčević zaobiđi u širokom luku

    Sa druge strane raspored u novogradnji mi se ne dopada, ne volim da mi je kuhinja i dnevna soba jedna prostorija
    Kada kupuješ staru gradnju ne računa se terasa, dok se kod novogradnje računa

    Ako ćeš da se odlučiš za kupovinu stare gradnje UVJEK se dogovaraj za kvadraturu koja stoji u katastarskom listu (nije uračunata terasa i eventualne prepravke na stanu) , da li je vlasništvo 1/1 i UVJEK provjeravaj da li je prikačen neki teret u obliku hipoteke ili neriješenog ostavinskog postupka (ovo za ostavinski je čest slučaj)

    Čak i ako kupuješ novu zgradu kod nekog žnj investitora provjeri da li ti je stan pod hipotekom. Ako jeste ti direktno sa investitorom do banke da izvadiš brisovnicu (dokumenat iz banke na kom ti piše da je stan skinut sa hipoteke)
    Last edited by Rakun; 12-10-17 at 08:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #125
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Eto, ko živi u Baru zna da su u Tri Kule u centru, građene posle zemljotresa, dvosobni stanovi od po 50tak kvadrata, tako da to veze s mozgom nema što pišeš. A to što ima manjih dvosobnih stanova je dobro jer neko nema para da kupi 70kv, a 58 mu upada u budžet. Dobro je da ima izbor za svakog.
    Sve zavisi od shvatanja opisa "dvosoban" stan

    Srbi nazivaju dvosobnim stanom Spavaću+Dnevnu, a dvoiposobni im je dnevna+spavaća+malena soba. Mi dvosobnim stanom nazivamo dvije spavaće+dnevna (osim ako se u međuvremenu izraz nije promijenio )
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 5 of 213 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •