Page 22 of 213 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast
Results 526 to 550 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #526
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Starogradnja vs Novogradnja

    Znam da se bira izmedju dva stana ali za blizu 100.000€ (koliko on treba da izdvoji za stan) moze da se kupi plac i napravi vrhunska kuca i nema da brine oko buke stanara, buke iz kafica, buke momaka koji klosare do kasno uvece ispred zgrade itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 06-04-18 at 16:02.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  2. #527
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Upravo. Bira se izmedju 2 konkretna stana. Njegove su pare i kuca ga ne zanima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #528
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Starogradnja - jedino problematičan enterijer (subjektivno), sve ostalo na strani starogradnje - oko carinarnice će tek da se gradi, dva spoljna zida... Osim Volija nista nije previše blizu..

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  4. #529
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sve to unutra može da se sredi i vidi se da je zgrada OK meni bi jedino moglo da smeta buka od tog lokala ispod ako radi do kasno pa neka provjeri to jer ljeti kad otvori prozore neće moć zaspat dok ne zatvore, to je toliko blizu ka da su mu u stan dovoljno je da pričaju i sve će ih čut
    Quote Originally Posted by high View Post
    Kod starogradnje jedini problem vidim sa ovim lokalom ispod. Ako je spavaca soba na drugoj strani onda nije problem.
    Podjite uvece kad lokal radi, pa vidite kolika je (ili nije) buka u stanu
    Koji lokal? Eo sad gledam na Google Maps i koliko ja vidim u pitanju je poslasticarnica.. Ako mismo na isto (ne vidim nista drugo u blizini) tako da poslasticarnica sigurno niti radi do kasno niti se pije niti pravi kakvu buku...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #530
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ako se dobro sjećam imaju neke kladionice, a neposredno ispod je panini - peciva i sl....

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  6. #531
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    neka je i poslastičarnica radiće u sezoni sigurno do 11-12 a dje god se sjedi i priča ima neke buke
    She is only here to annoy herself!

  7. #532
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Ako se dobro sjećam imaju neke kladionice, a neposredno ispod je panini - peciva i sl....

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Koliko ja znam (i vidim) kladionice nisu preblizu.

    A peciva, poslasticarnice i sl. niti rade do kasno niti se tu pije alkohol. Znaci nije valjda nesto sto bi trebalo da ga brine... Zar ne?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #533
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Koliko znam iz čestog prolaska tim krajem, tu nema ništa problematično... OSIM GUŽVE U SAOBRAĆAJU (zna da bude haos prije svega zbog škole...)

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Last edited by institucija; 06-04-18 at 16:46.

  9. #534
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Skica na brzinu... zvacu Bronx-a da skicira



    Dimenzije ne znam koliko imaju veze sa realnim niti ih je ovaj dobio pa je ovo vise iz glave i sa slika... Cisto radi rasporeda, ako sam i to pogodio
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #535
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kako brate sever, zar nije jug-zapad? More je na jugu ili sam ja malo pobrkala lončiće a iz dnevne i sa terase se vidi more?
    Pa nije more uvijek na jugu. Ovde je na zapadu. Stan uglavnom gleda na sjever, manji dio na zapad.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  11. #536
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Imate lijepo cak i kompas ruzu na drugoj slici novogradnje gdje se vidi kako je stan orijentisan
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #537
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ovjde nema buke nikad, u toku dana se sjesi na burek kasnije i nema nikoga, i rade do 20h.
    Najvecu buku prave klinci u igraonicu pored, i to jedino kad su im otvorena vrata iste i puste na zvucnike njigove pucačine koje igraju. Ali to je rijetko.
    Škola mu je ispred nosa i zna biti guzve kad dovoze/odvoze đake, ostalo je je mirno.
    Parkinga uvijek!
    Cisto je, odravaju ulaze.

    U sred centra grada je, a najmirniji dio, uporediti se ne moze sa 3 Kule i zgrade pivnice koja je na 1m hoda a uvijek ti je ludnica pod prozor.

    Za mene su one Zetagradjine zgrade na onoj lokaciji odbojne jer se zna da je onamo bilo groblje, i da su za one prve zgrade iskopavali kosti i kosti i preko istih udarali temelje, ali to danas nema veze, to sam samo ja... Rasoored nisam ni pogledao iz tog razloga.
    Inace fali im parkinga za prve dvije zgrade cim su je počelo useljavanje, ne vjerujem da ce ni u ovoj novoj popravit situaciju.

    Poslato s Jadrana

  13. #538
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    eto Fidel samo mu pokaži ovaj Tomov post i lako će se odlučit
    She is only here to annoy herself!

  14. #539
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Jos kad cuje za ove kosti, tu nece bit' dalje price

    Zahvaljujem svima u njegovo ime.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #540
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Koji lokal? Eo sad gledam na Google Maps i koliko ja vidim u pitanju je poslasticarnica.. Ako mismo na isto (ne vidim nista drugo u blizini) tako da poslasticarnica sigurno niti radi do kasno niti se pije niti pravi kakvu buku...
    OK. Ja sam na fotografiji vidio stolice ispred, pa sam pomislio da je neki kafic....u ostalom namjena moze I da se promijeni.

    U svakom slucaju nije problem, sad iz skice vidim da mu je dnevna soba na toj strani.
    Stan ima po mom misljenju idealnu orjentaciju. istok/ zapad, a pri tome je dnevna soba ka ulici i prema zapadu. To znaci da su obje spavace sobe mirnije I hladnije ljeti.

    Starogradnja je na mnogo boljoj I mirnijoj lokaciji. Tu vise nema sta da se gradi okolo, ima zelenila iza, djeca imaju gdje da izadju. Nema pracenja u skolu, sa prozora vidis kad su izasli sa casa.
    Kod ove novogradnje si direkt na ulici.

    Prilicno sam siguran da ovo nisi lijepo nacrtao sto se tice razmjere.
    Ovo je odlican primjer kako su nekad arhitekte znale posao, a sad vecina pojma nema. U starogradnji imas potpuno odvojen spavaci blok od dnevnog.
    Prema dnevnoj sobi svetlarnik iznad vrata, prema spavacem bloku ga ispravno nema.
    Nema sanse da je arhitekta sa ovakvim "rukopisom" bacio ovoliko prostora na hodnik i predsoblje.
    Na slici se vidi da hodnik za sobe (predsoblje) nije kao na tvojoj skici. Vrata za mali WV su odmah do njegovih vrata, a kod tebe na skici je odmaknuto 2m.

    U stanu je nesto prepravljano. Kad se pogleda slika fasade prema skoli izgleda kao da je ovo sto je sada kuhinja nekad bila terasa......a ovaj prozor desno od kuhinje si oznacio kao dio stana(sto ima logike gledajuci fasadu), ali ga na skici uopste nema.
    Izgleda na fotografiji i da je pod kuhinje nesto visociji, mozda nisu htjeli da ruse pod bivse terase nego samo dodali preko.
    Kuhinja ocigledno nije kao na skici. Strana sa prozorom je uza, a kod tebe na skici je sira. Da mozda ne postoji jos neka ostava?

    Ako se stan prodaje sa kuhinjom i plakarima to je dodatni plus. ovo izgleda vise nego solidno. Posto ja cesto radim kao nadzor, ne promicu mi detalji, pa vidim da su nesto petljali sa ovim kablom u kuhinji koji je dodat vidno po zidu, ali to nije neki problem.

    Vetikale u WC I kupatilu se vide, ne kapiram gdje je vertikala od kunjinje, ali je ocigledno posebno.
    Ima li stan svoj vodomjer?

    Kupite starogradnju bez imalo dileme!
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  16. #541
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Zaboravih.
    Pogledajte stan sa dvorisne strane, da ova poslasticarnica ispod nema neku klimu ili ventilator koji tandrce ispod njegove spavace sobe.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  17. #542
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Skicu sam ja radio, na brzinu.. Vise zbog rasporeda nego cega drugog a nije iskljuceno da sam i tu omanuo... Razmjera je definitivno pogresna, posebno ovaj zid izmedju soba i mnoge druge stvari... Povukoh par linija u PS-u, cisto za prikaz.. Mozda se pored slika sa skicom dobija bolji uvid, ne znam.

    Za vodomjer kaze da nije pitao.

    Nema nikakve vise ostave ili 'skrivenih prostorija'..

    Zahvaljujem na dugom komentaru.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #543
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Zaboravih.
    Pogledajte stan sa dvorisne strane, da ova poslasticarnica ispod nema neku klimu ili ventilator koji tandrce ispod njegove spavace sobe.
    Mislis ovo?



    Nista blize od ove njegove klime.. Tu je ali ne bih rekao da predstavlja neki problem, nije neka posebna jaka klima ili nesto sl. sto pravi pretjeranu buku ili vecu od njegove same koja je jos bliza...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #544
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Mislim da je što se kvaliteta gradnje na našem primorju tiče računica jasna
    Ako je za život kupovati u zgradama koje su građene poslije zemljotresa jer su u onom zanosu građene da izdrže nuklearku, a ako je za izdavanje onda kupiti novogradnju jer oko nje ima najmanje glavobolje tj. tokom gradnje možeš odlučiti gdje će koji zid, da li da ima bidea ili ne, da li će biti parket ili laminat...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #545
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Za zivot je stan.

    Za izdavanje, vjerujem, da bi svakako manji bio u opticaju.. garsonjera ili manji jednosoban.. To je najmanje para a najlakse se izda.. nego je to neka druga prica zvakana na nekoj drugoj temi..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #546
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Dobro je to.
    Ukapirao sam gdje je problem. Nije terasa prepravljana u kuhinju.
    Mislim da si lose oznacio plavom na slici fasade koje je njegov stan.
    Ova velika terasa lijevo nije njegov stan, to me zbunilo.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  22. #547
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prednost kod ove starogranje je sto u stanu ostaje ugradna kuhinja (pretpostavljam da ona ostaje)
    jer sama kuhinja u novom stanu ce da ga kosta minimum 1000€ (bez elemenata)

    Ne vidim prozore jesu li oni stari drveni ili su pvc/eloksir ako su ovi drugi onda nema mnogo da ulaze?
    Ja bih radije uzela ovu starogradnju, nekako mi je bolja i lokacija, znam tamo kod Luke da su sto visociji sprat sa pogledom da je cijena veca, ali radije bih zivjela na nizem spratu nego visoko (moje subjektivno misljenje).

    Prvo kad gledam stan meni je najbitnija lokacija, onda da nije visoko ali ni da nije prenisko da mi uskacu kroz prozor, onda gledam parking da ne moram da trazim parking mjesto po pola sata. Komsiluk je isto bitan.
    E da meni se bas ne svidja da je restoran ili pekara ispod stana, ko je zivio iznad restorana zna kakvi mirisi se osjecaju od przenja i kuvanja posebno se uvuče miris u sobe, al dobro nije restoran nego pekara pa mu nece daleko bit da podje za hleb

    Hvala Lepo

  23. #548
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Dobro je to.
    Ukapirao sam gdje je problem. Nije terasa prepravljana u kuhinju.
    Mislim da si lose oznacio plavom na slici fasade koje je njegov stan.
    Ova velika terasa lijevo nije njegov stan, to me zbunilo.
    U pravu si... sad pogledah i skontah da sam pogresno 'poplavio' i stan pored. Ovaj otvoreni balkon nije dio njegovog stana nego tek od ove zatvorene...

    Quote Originally Posted by sexymaya View Post
    Prednost kod ove starogranje je sto u stanu ostaje ugradna kuhinja (pretpostavljam da ona ostaje)
    jer sama kuhinja u novom stanu ce da ga kosta minimum 1000€ (bez elemenata)

    Ne vidim prozore jesu li oni stari drveni ili su pvc/eloksir ako su ovi drugi onda nema mnogo da ulaze?
    Ja bih radije uzela ovu starogradnju, nekako mi je bolja i lokacija, znam tamo kod Luke da su sto visociji sprat sa pogledom da je cijena veca, ali radije bih zivjela na nizem spratu nego visoko (moje subjektivno misljenje).

    Prvo kad gledam stan meni je najbitnija lokacija, onda da nije visoko ali ni da nije prenisko da mi uskacu kroz prozor, onda gledam parking da ne moram da trazim parking mjesto po pola sata. Komsiluk je isto bitan.
    E da meni se bas ne svidja da je restoran ili pekara ispod stana, ko je zivio iznad restorana zna kakvi mirisi se osjecaju od przenja i kuvanja posebno se uvuče miris u sobe, al dobro nije restoran nego pekara pa mu nece daleko bit da podje za hleb

    Hvala Lepo
    Kuhinja ostaje svakako, koliko sam ja ukapirao. A za druge stvari ce vidjet' kakav je dogovor, to je manje bitno.

    Nisu drveni prozori, sve je renovirano u tom smislu iako ima sitnica da se sredi, nista specijalno.

    Sto se tice objek(a)ta ispod... ne moze bit' da nema nista ispod Od svih mogucnosti... kafica.. kladionica i ostalih djavola, ovo je odlicno

    A i sobe su sa suprotne strane tako da nema sto da se uvuce u sobe...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #549
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam zivjela iznad restorana kao podstanar, srecom sam presla na bolju lokaciju i na visociji sprat
    Ne bih nikad iznad restorana stan uzela, 2 sprat je nesto sasvim drugacije. Provedite 10-ak dana u stanu i sve ce Vam biti jasnije (za ove koji nisu zivjeli iznad restorana).
    Bez obzira sto ima nesto sitno da se ulozi ovaj stan ima 20 kvadrata vise. Tako da se to nadoknadi sa tim sitnicama sto treba uloziti. Ja bih radije uzela stan u ovoj starijoj zgradi, nego nisam procitala ili mahinalno sam preletjela post u novoj zgradi stan je na kojem spratu?

    Hvala Lepo

  25. #550
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,555
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sexymaya View Post
    Ja sam zivjela iznad restorana kao podstanar, srecom sam presla na bolju lokaciju i na visociji sprat
    Ne bih nikad iznad restorana stan uzela, 2 sprat je nesto sasvim drugacije. Provedite 10-ak dana u stanu i sve ce Vam biti jasnije (za ove koji nisu zivjeli iznad restorana).
    Bez obzira sto ima nesto sitno da se ulozi ovaj stan ima 20 kvadrata vise. Tako da se to nadoknadi sa tim sitnicama sto treba uloziti. Ja bih radije uzela stan u ovoj starijoj zgradi, nego nisam procitala ili mahinalno sam preletjela post u novoj zgradi stan je na kojem spratu?

    Hvala Lepo
    Na kojem zeli, moze da bira

    On gleda nesto oko 5. ali moze i koji sprat ispod..

    Inace informativno (za one koje zanima), kad je ova konkretna zgrada Zetagradnje u pitanju.. dvosobni stanovi su 1,400/m2 do 5. sprata, 1,450/m2 od 6. do 7. i 1,500/m2 od 8. do 10.

    Jednosobni su +50e/m2 na ove cijene.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 22 of 213 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •