Page 19 of 213 FirstFirst ... 91516171819202122232969119 ... LastLast
Results 451 to 475 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #451
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ne moze biti nov stan kad se ljepilo ovako rasusilo i ima gliba u pukotine... Stan je useljavan 100%

    A i dobro izgreban
    One Ring to Rule them all...

  2. #452
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ne moze biti nov stan kad se ljepilo ovako rasusilo i ima gliba u pukotine... Stan je useljavan 100%

    A i dobro izgreban
    Zgrada stara 6,7god ja mislim..
    Pa osusilo se jer procedura postavljanja parketa i susenja nije ispostovana..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  3. #453
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,009
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    530 Posts

    Default

    A okle, pojedini krenu da lakiraju parket a ljepilo se ispod još nije osušilo, pa izađe kad gaze i sve zabrljaju i odu. Po sistemu APP rade manje više svi

  4. #454
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Zgrada stara 6,7god ja mislim..
    Pa osusilo se jer procedura postavljanja parketa i susenja nije ispostovana..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk
    Pazi ti kralja od mača. Postuje slike stana starog 7 godina i pita se kako je nešto sjebano
    Ja sam morao da ne da prelakiram već da HOBLUJEM parket poslije drugog stanara (isto Zetagradnja), a kad sam uzeo stan nisi mogao ni dlačicu van idealnog da mu nađeš.
    Last edited by Rakun; 27-02-18 at 02:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #455
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Moj brat ima stan u ovu Zetagradnju u centru, većina zgrade pa i njegov stan se izdaje kao "stan na dan" i ovo je za očekivati.

  6. #456
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kupit u staru gradnju

  7. #457
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pazi ti kralja od mača. Postuje slike stana starog 7 godina i pita se kako je nešto sjebano
    Ja sam morao da ne da prelakiram već da HOBLUJEM parket poslije drugog stanara (isto Zetagradnja), a kad sam uzeo stan nisi mogao ni dlačicu van idealnog da mu nađeš.
    I ja isto velim. Nisu mi jasni ovi ljudi što gledaju ogrebotine na parketu poslije toliko godina. Meni je parket bio kao ogledalo kad se uselih ali mislim stvarno, sad da gledam svaku zajebanciju po njemu što se napravila što od djece što od pada raznih predmeta završio bi u neku ustanovu za manite

  8. #458
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po svemu sto sam vidio i cuo, zakljucio sam da je starogradnja svakako kvalitetnija od novogradnje.

  9. #459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Po svemu sto sam vidio i cuo, zakljucio sam da je starogradnja svakako kvalitetnija od novogradnje.
    Sve cu se ja sloziti nije problem nikakav. Armirani beton + cigle + betonski blokovi + dobra izolacija.


    Ne znamo jos na sta ce liciti novogradnja za 30 godina ali za 20-30 godina starogradnja je stara 60-70 godina.

    Starogradnju ne bih kupio samo iz jednog razloga a to su zajednicki prostori... Hodnici, prilazi, lift. Usao sam u 200 ulaza starogradnje sigurno, zbog ovoga ili onoga. Ma ne moze me niko ubijediti da mozes platiti stan sa renoviranjem 1200eur a da ti hodnik od zgrade smrdi na memlu i sve ostalo, da komsije kisjele kupus u podrum,da je iscrtano, da su ti komsije stogodisnjaci bez aspiratora nego cijeli ulaz smrdi na przenje,da je lift 50 godina star i tako te price, da je tebi eloksirana bravarija a komsiji do stolarija 50 godina stara sa prosutim skurama, da ti okrecis oko svog stana napolje i uredis a da ti je fasada okolo raspala...


    Nema tih gaca da me mogu ubijediti da nekome moze biti svejedno da ulozi 70-80 000 eur u rjesavanje stambenog pitanja a da zivi na 4om spratu bez lifta i sa konstantnim smradom, glibom, da mu se pishaju narkomani ispred ulaza, da nije osvijetljen prilaz zgradi itd itd
    One Ring to Rule them all...

  10. #460
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moj brat ima stan u ovu Zetagradnju u centru, većina zgrade pa i njegov stan se izdaje kao "stan na dan" i ovo je za očekivati.
    A kakve veze ima sto se izdaje na dan? Obicno ljudi tu samo prespavaju... ne igraju Crnogorsko vise bi se nagrdio da neko zivi svaki dan tu...

  11. #461
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A kakve veze ima sto se izdaje na dan? Obicno ljudi tu samo prespavaju... ne igraju Crnogorsko vise bi se nagrdio da neko zivi svaki dan tu...
    e moj stefke
    She is only here to annoy herself!

  12. #462
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A kakve veze ima sto se izdaje na dan? Obicno ljudi tu samo prespavaju... ne igraju Crnogorsko vise bi se nagrdio da neko zivi svaki dan tu...
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e moj stefke
    Ja ću dodati par e

    eeee moj stefke
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #463
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Ima li neko informaciju kakvi su stanovi u zgradama Sajo grupe tj. Rakcevic?

  14. #464
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A kakve veze ima sto se izdaje na dan? Obicno ljudi tu samo prespavaju... ne igraju Crnogorsko vise bi se nagrdio da neko zivi svaki dan tu...
    A nije svakako isto kad ti tamo živiš i kad neko bar prespava, više ćeš ga ti paziti za cio dan nego neko koga nije baš mnogo briga što će tu provesti dvije ure.
    Mogla bih ti slikati neke stanove nakon izdavanja,m ne bi vjerovao, osim ako se ne baviš tim poslom.

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Ima li neko informaciju kakvi su stanovi u zgradama Sajo grupe tj. Rakcevic?
    Imam ja skoro sve detalje, javi se na PM ako te nešto posebno zanima

  15. #465
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,633
    Thanked in
    927 Posts

    Default

    Cesto sam tamo znao biti, koji ti je broj stana od brata?

    Mislim da nema stana u koji nisam bio, i sto se mene tice prespavam i cao, cuvam ga ka da je moj

  16. #466
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Hhahahah majko moja, ne bih komentarisala dalje
    5 sprat, gleda na Goricu, ima i garažu, ako znam broj ubij me. Zapamtices me ako ga ne budes čuvao hahah.

  17. #467
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sve cu se ja sloziti nije problem nikakav. Armirani beton + cigle + betonski blokovi + dobra izolacija.


    Ne znamo jos na sta ce liciti novogradnja za 30 godina ali za 20-30 godina starogradnja je stara 60-70 godina.

    Starogradnju ne bih kupio samo iz jednog razloga a to su zajednicki prostori... Hodnici, prilazi, lift. Usao sam u 200 ulaza starogradnje sigurno, zbog ovoga ili onoga. Ma ne moze me niko ubijediti da mozes platiti stan sa renoviranjem 1200eur a da ti hodnik od zgrade smrdi na memlu i sve ostalo, da komsije kisjele kupus u podrum,da je iscrtano, da su ti komsije stogodisnjaci bez aspiratora nego cijeli ulaz smrdi na przenje,da je lift 50 godina star i tako te price, da je tebi eloksirana bravarija a komsiji do stolarija 50 godina stara sa prosutim skurama, da ti okrecis oko svog stana napolje i uredis a da ti je fasada okolo raspala...


    Nema tih gaca da me mogu ubijediti da nekome moze biti svejedno da ulozi 70-80 000 eur u rjesavanje stambenog pitanja a da zivi na 4om spratu bez lifta i sa konstantnim smradom, glibom, da mu se pishaju narkomani ispred ulaza, da nije osvijetljen prilaz zgradi itd itd

    Nije bas svaka starogradnja u takvom stanju. Tj. ima ih dosta koje nisu.

    A ove novogradnje ako se ne sruse i ispucaju od sljedeceg jaceg zemljotresa, pocet ce same od sebe. Svjedoci smo nekoliko primjera dje se ogromni komadi fasada odvaljuju i padaju, krovovi koje dize i odnosi vjetar, djelovi sa balkonske ograde isto idu dolje i sl.
    Last edited by Vidocq; 12-03-18 at 23:51.

  18. #468
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    u svaki bazdi na ono ustajalo.. Ali svaki, koliko god se cistilo taj smrad starosti ne moze da se ispere
    One Ring to Rule them all...

  19. #469
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U moj ne smrdi a za ostale ti nisam na muku.

  20. #470
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ~obrisan
    Last edited by siux; 13-03-18 at 19:12.

  21. #471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Gandalf, imao sam mogućnosti da biram, na kraju uložih 15-20 iljada u starogradnju zbog rasporeda u stanu a i lokacije i mogu reći da se jednog momenta nisam pokajao. Tačno je da je ulaz u kome sam sad oronuo malo ali to je isključivo krivica stanara (koji su svi ok ljudi uglavnom, nego niko tu nije bio previše zainteresovan, plaćaju ženu koja čisti jednom nedeljno preko one rabote). Sad sam malo stanare animirao da se uvede "Glorija" da održava ulaz i ima da se cakli Ulazio sam u X starogradnji koji su "pod" Glorijom i mogu reći da je svaki ulaz okrečen, mirisan i uredan, a uzimaju trećinu do polovinu sredstava za mjesečno održavanje od stanara što je smiješno.
    Što se tiče lifta, on je komunistični stari uski ali NIKAD nije zaglavio bez ako nećeš sam na dugme da ga zaglaviš. Brz je i pouzdan za razliku od npr. liftova u profesorskoj koji su organizovani kriminal. Pola godine sam bio tamo dok mi se renovirao ovaj stan što sam uzeo, 6. sprat, svako malo sam morao ljeti da idem pješke do gore. Kad sam pitao upravnika je li moguće da su toliko nesposobni da ne mogu da osposobne lift za cijelo ljeto, dobio sam odgovor da je to unazad 10 godina tako, ljeti on ne može da radi kako treba zbog vrućina.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 13-03-18 at 13:54.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  22. #472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    ArtGloria naplacuje uslugu odrzavanja po punoj cijeni po m2 koja je po novom zakonu o etaznim vlasnicima.

    Po starom se izdvaja cini mi se 9c po m2, po novom 20c.

    Kod mene u Simpu je problem jer su stanovi veliki a stanari pretezno penzioneri i problem im je tih 10€ mjesecno odnosno ~100€ godisnje da odvoje.


    Inace tamo gdje ima volje i sredstava ne treba ArtGloria nista, sve moze da se dovede da bude kao apoteka.


  23. #473
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ne znam, oni mi tako rekoše, pričao sam sa njima prije neki dan i dogovorio da neko ispred njih bude na sledećem sastanku etažnih vlasnika gdje će prezentovati svoje usluge. Rečeno mi je do polovine max. da mjesečno održavanje može da bude, a može i manje u zavisnosti u kakvom je stanju ulaz i koliki je naravno.
    Kod nas se redovno plaća održavanje, po 0.20c je odavno, ali se te pare ne usmjeravaju kako treba...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #474
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Postoji li stan u novogradnji sa iole normalnom zvučnom izolacijom? Navikne li se čovjek ikad na ove zvukove, sprat iznad imam osjećaj da svi hodaju u klompe, čujem ih kad se svadjaju i galame, razumijem ih što govore, toliko je lupnjave i trke kao da vode vrtić. Ovi stanovi sa strane što se graniče sa mojim, kad stisnu prekidač za svijetlo na zidu čujem, kad puste vodu u wc, kad lupi crijevo od tuš baterije o kadu, kad komšinica sjedne na wc šolju i žubori... Jedino ne čujem glasove iz stanova sa strane, dok ove iznad čujem sve živo što pričaju. Il više ne mogu ni da odredim odakle zvukovi dolaze, sve je preakustično.

    Najjače je kad uđem u wc, kroz one ventilacione cijevi čujem pola zgrade što priča.

  25. #475
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Mislim da je u tom smislu dobra Zetagradnja preko puta uprave carina


    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Page 19 of 213 FirstFirst ... 91516171819202122232969119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •