Page 161 of 213 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #4001
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Directore, na svim fotkama što si postavio, čak i na toj đe je poslovna zona u Kelnu, vidi se da skoro svaka zgrada ima planski napravljeno dvorište sa unutrašnje strane... Kod većine se vidi i zelenilo u tom dvorištu... Inače, većina kvartova na fotografijama je stara više desetina ili stotina godina, ne mogu se upoređivati sa novogradnjom u PG...

    Nego da ne širimo priču, nije PG još uništena do te mjere da se kaže da je nemoguće živjeti tamo... Ono što je izuzetno loše je što očigledno ne postoji nikakav plan, i što većina novih kvartova ne liči ni na šta...

    P.S. Može li mi ko objasniti, kako ljudi iz ovog dijela City kvarta, da pušte dijete samo da izađe iz stana...? Ovo je baš horor (nije da je drugi dio mnogo bolji, ali bar ima izbetonirano dvorište ako ništa drugo)...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. #4002
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Izašle Arhitekte iz KANA pod Ljubovic i za par sati našle gomilu nepravilnosti
    Pišu :
    Šetajući pored Ljubovića, zaključismo da niko ne poštuje detaljni urbanistički plan!
    Ove nedjelje smo izašli na teren i uporedili zatečeno stanje sa onim što stoji u DUP-u "Zabjelo-Ljubović": predstavljamo nekoliko primjera kršenja urbanističko-tehničkih uslova propisanih ovim planom. Mada ovaj spisak nipošto nije konačan, iz njega se jasno vidi da odstupanja ima na svakom koraku. Čak i ako ne ulazimo u to da li je ovaj plan kvalitetan ili ne i kako to da i dalje važi iako je donesen davne 2009. godine, iz priloženog se vidi da se ispod Ljubovića gradi suprotno važećim propisima. O ovome ćemo bez odlaganja obavijestiti nadležne.
    Šta je ovo, kukala ti majka...

  3. #4003
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Ovo je grad koji obožavam i vraćam se kad god mogu Barselona. Kad je već tema zelenilo.


  4. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  5. #4004
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo jedan svježi video Podgorice


    Evo i starih snimaka. Dobro pogledajte kakav bio Titograd nekada, imate snimke iz aviona



    Sva priča se svodi na to da se Podgorica non stop pljuje i najviše od onih koji se ovdje nisu podizali. Izvrću se komentari onih sa kojima se diskutuje, omalovažavanje u nemoći izražavanja činjenicama itd.

    Na snimcima možete vidjeti da Podgorica nikada nije bila okružena zelenilom kako se priča. Ne zato što ja volim beton nego je i sama Stara Varoš bez ikakvog drveća bila, Gorica se pošumljavala jer je bila golet. Naselja su se gradila identično sadašnjem planiranju, jedino je Blok 5 imao prostor i podršku za realizaciju , mada nije ni on bogat drvećem osim što ima to malo više površina od suve zemlje i divlje trave ali kad upeče u jul i avgust svi klime podjednako pale niti je tamo kao pored Mareze u odnosu na druge djelove grada.

    Čovjek tvrdi da ne postoji niđe u svijetu ovako nešto kao u PG. Evo neće mi biti teško da vam postavljam hiljade slika kao dokaze da postoji i gore.

    Priča o betonu se poteže uglavnom kada počnu topliji dani jer ljudima sa strane poteškoće počinju sa rastom temperature u PG. Dok je zima blaga i nju niko ne pominje. Kome brate se ne sviđa Podgorica niko ga ne ćera da u nju živi samo je nemojte pljuvat non stop jer je to prejadno.

    Jasno je svakome da postoje djelovi grada poput onih slučajeva na Zabjelu pod Ljubović koji su zastiđe ali samo pričati loše je u najmanju ruku zlonamjerno i bezobrazno jer Podgorica nije nekome najljepša na svijetu, neko je voli i kao takvu. Pomenu li iko od vas zelene nove površine u Podgorici poput parka kod ETF-a , raznih novih drvoreda u mnogim ulicama? Kraljevog parka, novih staza za bicikliste(nećemo se valjda u 21 vijeku voziti po balegama i makadamu)

  6. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  7. #4005
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Evo jedan svježi video Podgorice


    Evo i starih snimaka. Dobro pogledajte kakav bio Titograd nekada, imate snimke iz aviona



    Sva priča se svodi na to da se Podgorica non stop pljuje i najviše od onih koji se ovdje nisu podizali. Izvrću se komentari onih sa kojima se diskutuje, omalovažavanje u nemoći izražavanja činjenicama itd.

    Na snimcima možete vidjeti da Podgorica nikada nije bila okružena zelenilom kako se priča. Ne zato što ja volim beton nego je i sama Stara Varoš bez ikakvog drveća bila, Gorica se pošumljavala jer je bila golet. Naselja su se gradila identično sadašnjem planiranju, jedino je Blok 5 imao prostor i podršku za realizaciju , mada nije ni on bogat drvećem osim što ima to malo više površina od suve zemlje i divlje trave ali kad upeče u jul i avgust svi klime podjednako pale niti je tamo kao pored Mareze u odnosu na druge djelove grada.

    Čovjek tvrdi da ne postoji niđe u svijetu ovako nešto kao u PG. Evo neće mi biti teško da vam postavljam hiljade slika kao dokaze da postoji i gore.

    Priča o betonu se poteže uglavnom kada počnu topliji dani jer ljudima sa strane poteškoće počinju sa rastom temperature u PG. Dok je zima blaga i nju niko ne pominje. Kome brate se ne sviđa Podgorica niko ga ne ćera da u nju živi samo je nemojte pljuvat non stop jer je to prejadno.

    Jasno je svakome da postoje djelovi grada poput onih slučajeva na Zabjelu pod Ljubović koji su zastiđe ali samo pričati loše je u najmanju ruku zlonamjerno i bezobrazno jer Podgorica nije nekome najljepša na svijetu, neko je voli i kao takvu. Pomenu li iko od vas zelene nove površine u Podgorici poput parka kod ETF-a , raznih novih drvoreda u mnogim ulicama? Kraljevog parka, novih staza za bicikliste(nećemo se valjda u 21 vijeku voziti po balegama i makadamu)
    Druže ti ne razumijes i žao mi je što ne razumijes jer je grehota pričati ovo što ti pričaš.
    Iskreno mi te žao, izvini ako sam te uvrijedio nije mi bila namjera mislio sam da se sprdaš ali vidim da ti ne razumiješ šta ti se priča, nemaš osjećaj za lijepo ili korisno i ne znaš jer nijesi vidio.
    Za tebe je PG centar svijeta i beton je potpuno Ok, naselja poput City kvarta ili nove Dalmatinske ili Ljubovića su ti lux.
    Tu nažalost nema pomoći a bogomi ni rasprave - jer ti ne možeš da polemišeš jer ne kontaš i ne znaš i onda je potpuno besmisleno razgovarati.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo je grad koji obožavam i vraćam se kad god mogu Barselona. Kad je već tema zelenilo.


    I jedan zoomić ovih kvartova za ove što nisu bili da ne pomisle da je Barselona beton jer su tako vidjeli na slikama


    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 07:47.
    One Ring to Rule them all...

  8. #4006
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Blok 5 i zelenilo veli...nekad su to veli planirali




  9. #4007
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Blok 5 i zelenilo veli...nekad su to veli planirali



    Hahahahahahahahahahahahahahahahaha


    Ne no su sami parkovi nikli.


    Hahahahhahahahahahahahahha
    Nemoze ovo što pričaš


    Quote Originally Posted by guest View Post
    Maši se poenta od strane nekolicine tvrdokornih.

    Podgorica nema potrebu da ima ovoliko stambenih zgrada. Kroz 10 godina pojaviće se ko zna koliko ghost kvartova a s obzirom na kvalitet i arhitekturu stanova zjapiće prazni.

    Stanovi za koje vi kažete da su kvalitetni investitora koštaju otprilike 400 €/m2.
    Neki investitori imaju ustede zbog toga što ili imaju svoje radnike za ključ u ruke ili svoju proizvodnju materijala. A neki to nemaju pa ih stan mnogo manjeg kvaliteta isto košta do 400 € / m2. Zbog ovoga dolazi do problema sa kvalitetom gradnje jer svi oće x3 profit.

    Rast broja stanovnika u PG nije proporcionalan rastu broja stanova a da ne pricamo o cijeni kvadrata spram platežne moći prosječnog građanina. Cijene izdavanja takođe su nerealne i nefer.

    Još gore, nema olakšica prilikom kreditiranja, niti su krediti povoljni a mnogima nijesu ni dostupni. Da ne pričamo koliko je realno da četvoročlana porodica može normalno da živi u jednosobnom stanu ili koliko je realno da može da plati dvosobni.

    Kao i svaki boom tako i ovaj, očigledno je da će doživjeti kolaps u jednom momentu. Ovo što se sada radi je bukvalno peak stambene izgradnje u PG. Nema teorije da ovo može opstati još dugo. Bukvalno je trka ko će prije da uhvati zadnji voz.

    Samo JK i Ljubovic imaju 400 stanova.
    I ok, to ce se prodati iz razloga određenog kvaliteta i lokacije. Nego šta će da rade oni koji imaju zgradu između 4 zgrade bez pogleda, drveta, igralista a zajedničkim malim parkingom? U zabiti, ni škole ni prodavnice u blizini? Samo teški moron može tamo da kupi stan po sadašnjim cijenama.

    Čak i da kvadrat stana značajno padne u toj zgradi dugoročno sreću kojoj težimo tu nećemo nači.

    Krov nad glavom i uslovi življenja pod tim krovom je od životne važnosti za svaku normalnu porodicu.

    Nikad neću zaboraviti kako je na autobuskoj uništen park kod uprave carina i kako su posječena 3 velika oraha te nekih 10 lipa da bi se posadila ona staklena zgrada đe je kafić Forma. Sad stanari zgrade naspram forme lagano mogu jedni druge da špijaju zbog odraza od stakala. Tu sam odrastao pa znam koliko je za đecu taj park bio važan i u sta su se danasnja đeca danas pretvorila zbog nedostatka tog parka. Oni pojma nemaju kako je to popeti se na orah sa drugom i jesti sendvič iz kuće. A jedini koji su izrazili bunt zbog gradnje bili smo upravo đeca. Izostanak reakcije roditelja nagrdio je sledeće generacije.

    Mnogi investitori ali i platežno moćni kupci naći će se u problemu kroz nekoliko godina. Da li je to 2, 5 ili 10 nije važno jer klizište nekretnina stiže. Kako je klizište bliže tako će 1000+ biti napadnije i tobože povoljnije.

    Podgorica je mogla da ima stambenog prostora za sve njene građane i dovoljno zelenila i igrališta. Mogla je na taj način možda da nadoknadi svoju turističku neatraktivnost.

    Vrlo je važan osjećaj ugodnosti i zadovoljstva njenih građana jer se sve to sociološki i psihološki manifestuje u svakodnevnici. Kako možemo biti progresivno društvo ako nas nešto nesvjesno tišti svaki dan kad dođemo sa posla kuči. To se upravo dešava porodicama o čijoj su zgradi izvještavale Vijesti. Stavio sam se u njihov položaj i loše mi je bilo.

    Mjesto đe živiš i đe te čeka porodica je tvoja oaza mira i sreće. Pod ovim uslovima mnoge ljude realno tu čeka dodatni nemir koji se prenosi na porodicu i ostatak društva i sve tako u nedogled. A potencijalnih problema je kao sto vidimo mnogo. Te izolacija zvučna te mirisi pa pogled, vrućina i ovo sto sam ranije naveo
    ...

    Svi znamo da i ako je neđe dupom bio predviđen park, da se to prepravljalo u dozvole za zgrade jer je mnogo korumpiranih u administraciji.

    Evo kako to ide kad neko ima plac npr na Zabjelo. Dođe investitor i kaže ti ovđe može 1 zgrada dupom daću ti 20% zgrade koju izgradim. Prodavac placa prihvati a investitor ode i podmiti nekog u administraciji da mu povecaju gustinu izgradnje na placu sa 1.2 na 2.0 pa ovaj može da radi 2-3 a ne 1 zgradu. Tako sjebe ugovorom fino ovog prodavca placa a sebi obezbijedi duplo više stanova. Sve na uštrb zelenila, igralista, i nekog reda, razdaljine pa čak i parkinga.

    Podgorica je mogla da se širi ali umjerenije i više planski. Zato se ne čudite što ljudi bježe vani i spremni su da plate papreno placeve, ne čudite se što se gradi na divlje, što poljoprivreda umire itd.

    Sve počinje od grada.

    Evo moje lično iskustvo. Ja sam otprilike sve ovo prije 2 godine uvidio i pretpostavio a to je da ovo ludilo neće stati, donio odluku i izveo proračun da radim kuću.

    Našao plac, ne jeftin ali u odnosu na sadašnju cijenu povoljan i za te novce koje bih dao banci za jednosobni stan bez pogleda u normalnu budućnost moje đece napraviću x3 veću kuću sa mojim idejnim projektom i mojim zelenilom i parkingom.

    Mučenje je. Bez kredita ništa ali računica je jasna za onog ko želi da živi život kao čovjek a ne kao pas za trke.

    Odužih praštajte.

    Sent from my Telefunken
    Svaku potpisujem .
    Ljudi ovo o čemu pričaš niti vide niti kontaju a tako jeste
    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 08:02.
    One Ring to Rule them all...

  10. #4008
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Parkovi? Koji parkovi? Mnogi su čekajući "parkove" u Blok 5 dočekali i starost

    Druže drži se ti Ni'šića jer ni sam ne znaš o čemu pričaš. Do tad čekaj da se survaju cijene, širi paniku i dezinformacije, možda ti je to i posao.

  11. #4009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Parkovi? Koji parkovi? Mnogi su čekajući "parkove" u Blok 5 dočekali i starost

    Druže drži se ti Ni'šića jer ni sam ne znaš o čemu pričaš. Do tad čekaj da se survaju cijene, širi paniku i dezinformacije, možda ti je to i posao.
    Itekako znam o čemu pričam nego ti pojma nemaš šta hoćeš da kažeš

    Pogledaj ovo :


    A sad pogledaj ovo:


    Ako ti ne razumiješ đe je problem i ne poznaješ osnove urbanizma, kulture, planiranja prostora nemoj druge da truješ.
    Što se tiče Nikšića rekoh ti da se maneš te DPS priče - kome se ne svidja neka ide nedje drugo.
    Ti si se podigao u PG i za drugo ne znaš ali uzimaš za pravo da budeš promoter neukusa i betona.
    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 08:10.
    One Ring to Rule them all...

  12. #4010
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Upoređuju se babe i žabe... U Bloku je PLANOM ostavljeno dovoljno prostora i za zelenilo, i za igrališta i za parkove... U novim kvartovima ne postoji PLAN... Đe će se zasaditi drveće u City kvartu kad je sve BETON... Đe će se napraviti igralište kad je sve PARKING... Ista je situacija sa Novom Dalmatinskom... Ljubović ne treba pominjati, zbog onoga treba bar 20+ ljudi u zatvor da završi...

    Nije problem što trenutno nema visokog drveća, ali ga tamo, za razliku od Bloka, nikad ne može ni biti...
    #fakenews

  13. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  14. #4011
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Itekako znam o čemu pričam nego ti pojma nemaš šta hoćeš da kažeš

    Pogledaj ovo :
    Ti veliš da si proputovao svijetom a parkom nazivaš suvu zemlju i sprženu travu i par borova posađenih nasumično...E jada crnoga

  15. #4012
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti veliš da si proputovao svijetom a parkom nazivaš suvu zemlju i sprženu travu i par borova posađenih nasumično...E jada crnoga
    Alo bre nemoj da pričaš tako.
    Tamo imaš i drvorede oko ulica, imaš igrališta, zelene površine, planirane parkinge.
    Što se ne održava to je problem grada.
    Ali imas i park u onom dijelu bloka 5 i preko puta tološku.
    Cijeli onaj dio kad se krene put tološa i mareze ostavljeno je da se može usaditi drvo, park itd.
    U city kvart i nove kvartove NEMA đe da se usadi jer su sve izbetonirali i pločice stavili.

    Evo kako se planiralo pa može i zgrada može i zelenilo i igralište i sve

    One Ring to Rule them all...

  16. #4013
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    P.S. Može li mi ko objasniti, kako ljudi iz ovog dijela City kvarta, da pušte dijete samo da izađe iz stana...? Ovo je baš horor (nije da je drugi dio mnogo bolji, ali bar ima izbetonirano dvorište ako ništa drugo)...

    Sent using Tapatalk
    Barem đeca imaju đe da jedu, piju, obuku se i sipaju gorivo... :fat::fat::fat:
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  17. #4014
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Alo bre nemoj da pričaš tako.
    Tamo imaš i drvorede oko ulica, imaš igrališta, zelene površine, planirane parkinge.
    Što se ne održava to je problem grada.
    Ali imas i park u onom dijelu bloka 5 i preko puta tološku.
    Cijeli onaj dio kad se krene put tološa i mareze ostavljeno je da se može usaditi drvo, park itd.
    U city kvart i nove kvartove NEMA đe da se usadi jer su sve izbetonirali i pločice stavili.

    Evo kako se planiralo pa može i zgrada može i zelenilo i igralište i sve

    Drvorede imaš u 90% ulica Podgorice, ja pod zelenom površinom ne smatram ništa poput onog u Bloku jer je to zeleno sve dok temperatura ne skoči preko 25 stepeni. Tokom ljeta izgleda depresivno i beskorisno. Zimi se niko u blato ne valja. Da bi se zelena površina održavala potrebno je sprovesti sisteme navodnjavanja kao što je slučaj sa parkom ispred ETF-a koji je čist primjet kako park treba da izgleda. Nijedno bukvalno naselje u PG nema zelenilo o kojem vi pišete. City kvart je u prvoj fazi bio lijep, igralište postoji sa dvorišne strane, popločano, polomljen dječiji inventar jer smo mi divalj narod , a najveći primjer lošeg planiranja leži u halapljivosti Zetagradnje i Čelebića koji su u dvorišnoj strani drugog dijela City Kvarta, poperili parking. To je svakako i donekle bolje nego da imate još jednu zgradu kao ovi kukavci na Zabjelo što se bune.

    Nego htjedoh da te pitam Gandalfe, što ti brale ne protestvuješ ispred Opštine?

  18. #4015
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Drvorede imaš u 90% ulica Podgorice, ja pod zelenom površinom ne smatram ništa poput onog u Bloku jer je to zeleno sve dok temperatura ne skoči preko 25 stepeni. Tokom ljeta izgleda depresivno i beskorisno. Zimi se niko u blato ne valja. Da bi se zelena površina održavala potrebno je sprovesti sisteme navodnjavanja kao što je slučaj sa parkom ispred ETF-a koji je čist primjet kako park treba da izgleda. Nijedno bukvalno naselje u PG nema zelenilo o kojem vi pišete. City kvart je u prvoj fazi bio lijep, igralište postoji sa dvorišne strane, popločano, polomljen dječiji inventar jer smo mi divalj narod , a najveći primjer lošeg planiranja leži u halapljivosti Zetagradnje i Čelebića koji su u dvorišnoj strani drugog dijela City Kvarta, poperili parking. To je svakako i donekle bolje nego da imate još jednu zgradu kao ovi kukavci na Zabjelo što se bune.

    Nego htjedoh da te pitam Gandalfe, što ti brale ne protestvuješ ispred Opštine?
    Protestujem druže i ispred opštine i ispred Vlade i Skupštine i na terenu - upravo protiv takvih kao što si ti - što im je beton svetinja i što bi svaki pedalj ove zemlje da unište jer ne znaju za bolje i misle da je to ispravno a uz put se neko i ugradi.

    Dje imaš drvored i ostavljeno za drvored u City kvartu ?
    Dje imaš u novo naselje pod Ljubovic ?
    Dje imaš tamo na Stari/Konik u onom novom dijelu ?
    Jel ti to 90% ?
    Dje su ostavljeni prostori za igrališta pa da se odradi od reciklirane gume gdje je hlad a da ne pada dijete na beton ili pločicu ?
    Nije bitno šta TI smatraš zelenom površinom jer zelena površina može da bude i travnjak isto tako pa se travnjak kasnije može urediti i postati igralište ne na betonu nego na zelenoj površini.

    Razvoj osobe/generacija ne zavisi od procenta izgrađenosti parcele nego od sadržaja.
    Svi normalni teže da imaju gdje da prošetaju, izvedu djecu, odmore ili uživaju - jedino kod nas izbetoniraše sve što vide i neko kaže da je to normalno.
    Što reče gore kolega, imaju djeca dje da natoče gorivo i da popiju po kavu.
    Ali ti to ne razumijes jer ponavljam - ne znaš za bolje i ne razumiješ kako treba.

    Vidim da često pričaš o temperaturi kao problemu za vegetaciju... Postoje vrste koje izuzetno brzo rastu na takvim uslovima sa vrlo malo potrebe za održavanjem, drvoredi štite od buke, prašine, temperature. Spriječavaju da udišeš čestice.
    Jesi li znao da je zbog devastacije prostora vazduh u PG zagađen 200 dana.
    I nema industrije nego isključivo vozila i ložišta a ne postoji dovoljno drvoreda jer su ih pokušali da to sprijece.
    Nije se planski gradilo, užasno izgleda a ti braniš neodbranjivo a da pri tom ne pokazuješ niti minimum poznavanja materije...
    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 08:39.
    One Ring to Rule them all...

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  20. #4016
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti veliš da si proputovao svijetom a parkom nazivaš suvu zemlju i sprženu travu i par borova posađenih nasumično...E jada crnoga
    Moram da izjavim da ovo nije tačno, mnogo je bolja situacija nego prije prije jer su se ljudi dozvali pameti i počeli da sade, navodnjavaju i generalno paze to zelenilo.

  21. #4017
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Safra, napisao si divan post.

    Blok 5 je bez dileme najljepsi kvart zbog velikih povrsina medju zgradama koje su ozelenjene. City kvart nikad nece biti ni blizu, jer nema t epovrsine za zelenilo, novi kvartovi imaju garaze a tu nema drveta nego samo moze beton i nesto u saksijama.
    Blok 5 ima sve sto treba da ima jedan kvart, od skole, vrtica, parka, igralista.... City kvart je davno trebao biti zasadjen da bi dostigao Blok 5 a to je nemoguce. Blok je naseljen osamdesetih i odmaj planski ozelenjen i sad imamo ovako lijepu povrsinu. Sve to moze naravno jos bolje da se odrzava.
    Blok 6 takodje ima sirinu i zelenilo i onda dodje Blok 9, u koji ja zivim i bas ga volim ali investitori alavi, mora zgrada da bude najvecih mogucih dimenzija i naravno nemamjesta za zelenu povrsinu.

    Da se razumijemo, ja nisma odrasla ovdje ali obozavam da citam o istoriji Podgorice da znam kako je sve nekad bilo i to radimkad god mogu. Volim ovaj grad i zato sve i kritikujem jer zelim da bude bolji i ljepsi. Poslije Herceg Novog, ovaj grad mi je najvise u srcu pa da je najgori i bez obzira sto nisma odavde, garantujem da ga cuvam mnogo bolje od 70% onih koji su se odje podigli

    Ja cu o svom trosku da zasadim drvece ispred svoje zgrade jer vodeci se onom nije moje, briga me, osta tu golo.

  22. #4018
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    Ja cu o svom trosku da zasadim drvece ispred svoje zgrade jer vodeci se onom nije moje, briga me, osta tu golo.
    Pazi samo da ne prođeš kao gospođe na stari što su o svom trošku zasadile ispred zgrade neke cvjetne žbunove pa došla komunalna da pise prijavu I naložila im da uklone.

    Ili kao onaj tip u City kvartu što mu prijeti vlasnik lokala i hoće da ga tuče jer je zasadio na zelenoj površini drvo a ovaj tu hoće da proširi terasu.
    One Ring to Rule them all...

  23. #4019
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pazi samo da ne prođeš kao gospođe na stari što su o svom trošku zasadile ispred zgrade neke cvjetne žbunove pa došla komunalna da pise prijavu I naložila im da uklone.

    Ili kao onaj tip u City kvartu što mu prijeti vlasnik lokala i hoće da ga tuče jer je zasadio na zelenoj površini drvo a ovaj tu hoće da proširi terasu.
    A i on,nasao da sadi drvece u sred grada. U pravu je taj covjek

    Sent from my SM-G988B using Tapatalk

  24. #4020
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Protestujem druže i ispred opštine i ispred Vlade i Skupštine i na terenu - upravo protiv takvih kao što si ti - što im je beton svetinja i što bi svaki pedalj ove zemlje da unište jer ne znaju za bolje i misle da je to ispravno a uz put se neko i ugradi.

    Dje imaš drvored i ostavljeno za drvored u City kvartu ?
    Dje imaš u novo naselje pod Ljubovic ?
    Dje imaš tamo na Stari/Konik u onom novom dijelu ?
    Jel ti to 90% ?
    Dje su ostavljeni prostori za igrališta pa da se odradi od reciklirane gume gdje je hlad a da ne pada dijete na beton ili pločicu ?
    Nije bitno šta TI smatraš zelenom površinom jer zelena površina može da bude i travnjak isto tako pa se travnjak kasnije može urediti i postati igralište ne na betonu nego na zelenoj površini.

    Razvoj osobe/generacija ne zavisi od procenta izgrađenosti parcele nego od sadržaja.
    Svi normalni teže da imaju gdje da prošetaju, izvedu djecu, odmore ili uživaju - jedino kod nas izbetoniraše sve što vide i neko kaže da je to normalno.
    Što reče gore kolega, imaju djeca dje da natoče gorivo i da popiju po kavu.
    Ali ti to ne razumijes jer ponavljam - ne znaš za bolje i ne razumiješ kako treba.

    Vidim da često pričaš o temperaturi kao problemu za vegetaciju... Postoje vrste koje izuzetno brzo rastu na takvim uslovima sa vrlo malo potrebe za održavanjem, drvoredi štite od buke, prašine, temperature. Spriječavaju da udišeš čestice.
    Jesi li znao da je zbog devastacije prostora vazduh u PG zagađen 200 dana.
    I nema industrije nego isključivo vozila i ložišta a ne postoji dovoljno drvoreda jer su ih pokušali da to sprijece.
    Nije se planski gradilo, užasno izgleda a ti braniš neodbranjivo a da pri tom ne pokazuješ niti minimum poznavanja materije...
    Druže ti ne kapiraš da usvajaš šablone onih protiv kojih se i sam boriš, umećući laži i označavanja da bi polemisao. Doduše, za takve aktivnosti si vjerovatno i plaćen. Ja što se Starog Aerodroma tiče mogu reći da je od 1983 do danas itekako napredovao sa sadnjom drveća i raznog rastinja. Ima dosta stabala kojima će trebati dosta godina da poraste i bude raskošno kao što je i cilj. Ja nikada nisam težio nikakvom uništenju. Ja sam uz oca i navodnjavao noćima ono što je bilo u interesu svih stanara koji su zamjerali što se voda troši na takve stvari i što će im računi biti veći.
    Sve to na stranu, Podgorica nema nijedno naselje kako vi definišete i nije nikad ni imalo tipa, izađeš iz ulaza a ispred tebe sansoucci park. I to malo suve zemlje se naziva parkom, a svi idu da šetaju u Deltu

  25. #4021
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Moram da izjavim da ovo nije tačno, mnogo je bolja situacija nego prije prije jer su se ljudi dozvali pameti i počeli da sade, navodnjavaju i generalno paze to zelenilo.
    Dobro, evo slikaću ti za par nedjelja kad ugrije na što liče "zelene povrsine" jer one jedino mogu da se održavaku sistemima.

  26. #4022
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Drvorede imaš u 90% ulica Podgorice
    možda sam predugo u BjelopavlićE pa se u medjuvremenu nešto promijenilo, al ne bih baš reka’ da su drvoredi ovoliko zastupljeni u PG


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #4023
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,842
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Ne moze se sa directorom
    Svako ima pravo na svoje misljenje, jedino ne volim kad ljudi sebe lazu. A takvih je u cg koliko hoces.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  28. #4024
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Drvoreda ima u 90% ulica podgoriičke starogradnje - raskrsnica bul. sv petra cetinjskog i moskovske pa sve do autobuske... Ostatak jad i bijeda najvećim dijelom...
    P.S. odavno nisam bio do bloka V pa ne mogu da tvrdim kako je tamo

  29. #4025
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Jako je zanimljivo kako je mali procenat stanra zainteresovan da se ukljuci na bilo koji nacin. Primjer kod mene - kvart star 2 godine, 3 zgrade, 100-ak stanova. Nas 5-6 i iniciramo i odradimo nabavku i radimo... Mali broj (20% stanova) se ukljuci ako treba da se prikupe novcana sredstva. Skupstina stanara je oformljena u 3 od 6 ulaza.


    Pojedine komsije, kada je rijec o inicijativama na nivou kvarta argumentuju nezainteresovanost da se ukljuce ne bilo koji nacin - ali ja tim dijelom dvorista ne prolazim, ne zanima me mobilijar za djecu i sl...

    Elem, imamo 10-ak stabala magnolija, 7-8 zbunastih magnolija, platane, oleandere na centralnom dijelu. Pored toga osvjezene i ofarbane klupe, nesto mobilijara za djecu, prostor za vjezbanje...

    Ono sto niko ne ukljucuje u bilo koju racunicu jesu radni sati koji se uloze da bi se nesto uradilo. Tu se mogu napraviti ogromne ustede ako stanari samo "fizikalisu"...

    Sto se tice neposredne blizine mog ulaza, mislim da sam do sada, mimo sredstava za odrzavanje ulaza, sigurno 100 EUR ulozio (i nije mi zao ni malo) sa sjeme za travu, humus, djubrivo, prasak za mrave, spojnice i slicno. Bas u neposrednoj blizini mog ulaza je par segmenata zemljane povrsine, koje sam sa dosta truda uspio da prvo prochistim od korova, otpada i slicno pa onda i ozelenim. Pri tom, niko od komsija iz ulaza nije nasao za shodno da mi pomogne, a to je ogledalo svih nas...

    I da, imali smo jedan saht, na koji smo povezivali vatrogasno crijevo tokom ljeta, kako bismo nalivali travnate povrsine - guess what - neko iz komsiluka je prijavio nesavjesnu potrosnju i dosli su iz vodovoda i taj saht nam vise nije opcija. Pri tom, tu vodu stanari nijesu placali, ostao je nakon izgradnje kvarta saht u funkciji, koji su koristili dok je bilo gradiliste... Eto toliko... Predaja nije opcija (hahaha), nadam se da ce manjina privoljeti ostatak da nam se pridruze u uredjivanju prostora jer je zaista mnogo ljepse sjesti na terasu i popiti kafu uz pogled na sredjeno, zeleno dvoriste nego li sutirati ***** i smece da bi se doslo od ulaza do auta i slicno...
    Last edited by Ben Dover; 05-06-20 at 09:29.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


Page 161 of 213 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •