Page 143 of 213 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #3551
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,171
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    direktrore ako imas 100.000 keša za stan nedje ga ušuškaj do zime.

    Ja ne znam ako jedna Francuska očekuje nevidjenu krizu, ne znam šta mi možemo da očekujemo..

  2. #3552
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ajde navedi koji investitor konkretno je snizio cijene za 10-15%


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ne znam da li se racuna, ali ja sam uzeo stan od podizvodjaca za skoro 20% nizu cijenu. Sve i ako je ta njegova cijena bila naduvana, 15% nize od realne sigurno. Ovo "realna" se odnosi na "prije Korone"

  3. #3553
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Do kraja godine pad cijena će biti između 20 i 30%.

    Čitam ovo šta pišete i ne vjerujem.

    Sta mislite zbog čega je 1000+ akcija napravljena ?
    Vi da se skućite jel ?

    Sta mislite koliko ima HILJADA praznih stanova u PG ?
    Koliko hiljada ima da se izdaju?
    Ako Obratite paznju po Fb oglasima već oni koji su bili po 350-400 idu za 250-300. Studenti su se svi kućama vratili, sezonaca nema, pa se povoljno već moze naci sprat kuce ili Fina garsonjera/jednosoban.
    Sta mislite koliko ljudi plaća hipoteku od tog izdavanja jer im je to Investment property?
    Sta mislite koliko ih drže podizvođači i šta ce da se desi kada prifali živog keša podizvođačima da plate radnike ili da udju u novi posao?

    Šta mislite da se dešava sa ekonomijom svijeta trenutno i kako se to održava na cijene nekretnina ?

    Znate li šta je real estate bubble ? Ako znate znajte da se taj mjehur u CG naduvava evo skoro deceniju i prošli put kada je bio pred pucanjem uveli su 1000+ program...
    Ako je traznja ludilo zbog čega zadnje 3 godine pada broj izdatih dozvola za nove stanova(4puta) ?
    Šta će desiti kad hiljade ljudi ne budu mogli da plaćaju poslovne prostore/stanove pa krene banka da uzima kao kolateral itd...?
    Kad ne bude sezone ?
    Kad ne bude stranih investitora ? Rusa i Turaka da uspu keš ?
    "Stranci su tokom prošle godine u Crnoj Gori kupili nekretnine u vrednosti od 182,6 miliona evra, pokazuju zvanični podaci Centralne banke Crne Gore, prenosi RTCG."


    To je proces i taj proces je nezaobilazan. Možda se te cijene vrate ali sledeće najmanje 2 godine biće izuzetno teške za tržište nekretnina...

    Ne pokušavam da osudim, daleko od toga. Mora se nedje zivjeti, ali to ti je kao kad kupiš alfa romeo novi voziš 3 godine i očekuješ da mu ne padne cijena.

    Ovo o čemu ja pričam se desilo nebrojeno puta najskorije u Americi - svim zemljama EU izmedju ostalog na cijelom zapadu... to će se kad tad desiti i ovdje, korona i globalna ekonomska kriza su samo to ubrzale.
    Negdje se brže reguliše, nedje sporije ali nagli pad cijena je očekivan

    Stani malo. Ti poredis pad kirija sa padom cijene stanova. U normalnim okolnostima to bi bilo adekvatno poredjenje jer upravo i ta kirija diktira cijenu stanova.
    Ali ne mozes da kazes da pad kirije od 20 posto zbog korone kad je sve zatvoreno bilo i kad nijesi mogao iz kuce da izadjes automatski znaci i pad cijene stana.
    Zadnjih godina su postali popularni stanovi na dan. Sa razlogom, za 10-15-20 eura podjes sa djevojkom, ljubavnicom ili napravis zurku sa drustvom. Izdas ga nekom ko dodje na par dana da nesto zavrsi ili nekom turisti.
    Odjednom se pojavila korona, nastupila je blokada i ti od toga stana nijesi imao nikakvih prihoda. Pa su ljudi onda krenuli da obaraju cijene (ima dosta oglasa dje izdaju stanove u pola cijene ali na 2 ili 3 mjeseca samo) bolje ista nego nista.
    Ali sad su stvari pocele da se vracaju u normalu.
    Od kad pamtim dvosobni stanovi su bili oko 300eura, jednosobni oko 200-250 i garsonjere 150-200. Znaci i prije Rusa, kriza, bumova i balona nekretnina, razlika je u 50 eura.
    Smatram da je trziste nekretnina u Crnoj Gori bilo koliko toliko realno, a evo zbog cega.
    Ako ti je rata za jednosoban stan 300 eura ili manje, a kirija oko 250 eura (koja je godinama otprilike ista), mnogo je bolje uzeti kredit i kupiti stan nego puniti dzepove svijetu bijelome. Upravo su niske kamatne stope dovele do velikog broja stambenih kredita, to do sve vece gradnje i cijene stanova. Sto je veca potraznja to cijena ide gore.
    Svjestan sam da nas ceka kriza i to nimalo naivna. Evo svi govore da nakon izbora ide smanjenje plata u drzavnim firmama od 30%, vidjeli smo kako su prosli mnogi privatnici, ugostitelji, turisticki radnici. Na autodiler imas 100 oglasa dje se prodaju auta rent a car agencija.
    U Master kvart koji se pominjao, rezervisan je ogroman broj stanova a isto tako ogroman broj ljudi je otkazao rezervacije jer ih je strah da se zaduze u ovom trenutku.
    Sve to utice na cijenu nekretnina i ocekujem pad od 15-20 posto.
    Ali da ce stanovi da padnu na 700-800 eura to nema sanse.

  4. #3554
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Smisao za biznis vam je totalno loš momci. Bez ljutnje. Ja ću vas zamoliti da mi nađete atraktivnu lokaciju stana u novogradnji za 850 eura, 100 eura više od vaše "realne" pa da počnem i biznis sa nekretninama

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ovo što sam ti ja ispričao i ovo sto ti je Đed Đuro rekao su neki osnovi biznisa.
    Tj. Kretanja na tržištu.
    Kod biznisa ne možeš da budeš subjektivan, već moraš da budeš objektivan.

    Što si rekao za ovo gore.
    Najveći dio potražnje stanova je PG i primorje.
    Na njih otpada skoro 90% potražnje.
    Znači da je cijena sad i prije godinu u PG već manja 10% a u odnosu na novembar i decembar 2019 17%

    Pa ti vidi. Sve zavisi kako čitaš i šta hoćeš da vidiš.

    Poenta priče je sledeća. Stanovi koji su sad 1500 ići će za 1200, oni koji su 1200 ići će za 1000 i to do kraja ove godine.

    Preporučujem drugarsku svima koji su se odlučili na kupovinu stana u nekom periodu od sledeće par mjeseci da se strpe jedno pola godine godinu jer će umjesto jednosobnog stana za isti keš uzeti dvosoban.
    Kome nije jasno o čemu pričam, neka popriča sa nekim prijateljem koji se ozbiljnije bavi nekretninama (ne tipa koji pokušava da ti proda nesto)

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Stani malo. Ti poredis pad kirija sa padom cijene stanova. U normalnim okolnostima to bi bilo adekvatno poredjenje jer upravo i ta kirija diktira cijenu stanova.
    Ali ne mozes da kazes da pad kirije od 20 posto zbog korone kad je sve zatvoreno bilo i kad nijesi mogao iz kuce da izadjes automatski znaci i pad cijene stana.
    Burazere gore Sam nabrojao najmanje 10 indikatora.
    Naravno da pad izdavanja nije jedini.
    Ali zaboravljaš sledece :

    Veliki broj sezonskih radnika iznajmljuje smještaj po primorju
    Veliki broj radnika dolazi u PG sa strane kao i studenata
    Došlo je do pada platnog prometa u aprilu od 30% i to će svakako da nastavi, i potpuna kulminacija jul avgust septembar kad ostvarimo 10% prihoda od sezone u odnosu na prošlu godinu.
    Veliki broj roditelja finansira studente od izdavanja stanova/apartmana/soba. Kad tih para nema - nema ni za kiriju.
    Jedan broj studenata radi sezonski...
    Zbog prezasicenja trzista rada dolazi i do pada zarada u realnom sektoru a u javnom je svakako očekivano poslije izbora da ih masakriraju.

    Itd itd
    Sve ovo gore nabrojano ima po 10 posebnih segmenata, nego evo činilo mi se da ne moram da objašnjavam...

    Što se tiče cijene stanova - ne pamtiš dobro
    Last edited by Gandalf_White; 21-05-20 at 18:37.
    One Ring to Rule them all...

  5. #3555
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Gando to pričaš godinama

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  6. #3556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Gando to pričaš godinama

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Naravno da pričam jer SVI indikatori godinama govore da je cijena naduvana i da mora doći do samoregulacije, a kad dodje dostina će da najebe.
    Evo je Korona pogurala to što bi se svakako desilo za godinu dvije.

    A ti ako ne vidiš šta se dešava - mislim da ne gledaš kako treba.

    Ja sam imao prilike iz prve ruke da vidim kako su ljudi pucali i zalijetali se sa ovom tvojom pričom - neće.

    Pa su uzimali kuću za milion koja je 7 mjeseci kasnije vrijedjela 250 000 (pričam o Americi) pa su bježali, pucali depozit i namjerno puštali banke da ih zaplijene.

    Pretprošle godine sam učestvovao na aukciji gdje je dvosobna kuća u najjačem dijelu Melburna otišla za 2.2 miliona aud. (Ne da kupujem naravno nego kao posmatrač)
    Godinu dana kasnije tržišna vrijednost je bila pola miliona manja.


    Ali šta znam nece valjda u PG?
    Zna li ko sta priča li se šta?

    Što se tiče savjeta da se zadrže pare pola godine godinu - cijene 100% nece gore makar do jeseni sledeće godine. A dolje hoće i već idu
    Last edited by Gandalf_White; 21-05-20 at 18:50.
    One Ring to Rule them all...

  7. #3557
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Ali da ce stanovi da padnu na 700-800 eura to nema sanse.
    Nijesam rekao da će pasti na toliko nego da im je to realna cijena.

    Koliko će pasti vidjecemo.
    Ja očekujem da će za 1000 eur moći da se bira
    One Ring to Rule them all...

  8. #3558
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A brate da oćeš kupit stan da počinemo od te priče. O kakvim pokazateljima ti pričaš čovječe? Kakav naduvan balon? Jesi ti svjestan da na Starom Aerodromu ladno su ljudi prodavali stanove po 1300 eura u zgradama starim 10 godina. Novogradnja, sjećam se Master kad je počeo prve lamele, za 7 dana, odeš tamo , sve rezervisano, ostanu ti stanovi na visokoj spratnosti eventualno ili manje kvadrature a mahom čak i ove nove firme tipa Dadi i ostali koji su gradili po Bloku 9 su sve prodavali s tim da je Blok 9 bukvalno imao cijene u nekim zgradama i po 1400 eura i prodavali su ih. Ja sam gledao manju neku zgradicu iza volija u tolosima, 1200 eura, lokacija bvz, uska ulica...pa se i tako nešto proda, da ne pričam po starom aerodromu ko je sve gradio i šta se prodavalo.

    Jednostavno nisi realan. Sada je situacija u kojoj postoje nagovještaji krize ali ona nije uzrokovana pucanjem balona već krizom koju je izazvao virus i mislim da će se stabilizovati. Niko lud nije da obara cijene bez ko bude u problemu. Dobre lokacije nikad zapamti.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 21-05-20 at 19:03.

  9. #3559
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    ne znam zasto toliko pricate o "renomiranim" investitorima i njihovim bajkama. trenutno kamatasi ojadise podizvodjace, a nije pocelo sa koronom. dobijes stan u kompenzaciju ili poslovni, kredite tesko mozes da dobijes od banke.... cijene nekretnina su i u pola cijene isle, samo da se ljudi izvuku. i kad se jednom tako opeces, nema ulaska u novi posao. sve je manje ljudi koji se zalijecu da kupuju stanove.
    pricate o kvalitetu a pola zgrada ima kineski parket i plocice, mermer ispred zgrade.
    da ne pricam koliko investitori stanova rentiraju preko agencija. ne znam odakle vam to da je sve prodato. i kes je kralj kod svih. to sto se kupuju stanovi na kredite od banaka na 1000+pa im to drzi cijenu je druga prica. pa nekoliko investitora je placalo dazbine drzavi preko nekretnina. jedna u podgorici je cak na iznajmljenom zemljistu od grada. da znate pola sta tu ima, ne da bi bili iznenadjeni, nego bi se pitali je li moguce....
    koliko podizvodjaci tek fuserisu i zamaskiraju stvari ne znas dok ne krenes da nesto ti uradis u stanu.
    bukvalno je za ginisa sto se kod nas radi sa trzistem nekretnina u kojem nema eura,osim bankarskih kroz 1000+. za kes su potpuno drugacije price

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #3560
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A brate da oćeš kupit stan da počinemo od te priče.
    Skucio sam se ja ne brigaj ali nijesam bio toliko neznaven da platim stan od 65 kvadrata 100 000 eur u PG.

    Što se tiče indikatora - kreni polako čitaj, uči o nekretninama,o prodaji itd
    One Ring to Rule them all...

  11. #3561
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam rekao da će pasti na toliko nego da im je to realna cijena.

    Koliko će pasti vidjecemo.
    Ja očekujem da će za 1000 eur moći da se bira
    Burazere, ja sam rekao isto to, da ce cijene da padnu oko 20%
    Taman da za 1000e mozes da kupis fini stan u Podgorici.
    Jer odlicno znam kako su se kretale cijene i stanova i kirija zadnjih 15 godina, tako da ti novogradnja na normalnu lokaciju 700-800 nikad biti nece bez ako neka kataklizma ne nastupi.

  12. #3562
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Skucio sam se ja ne brigaj ali nijesam bio toliko neznaven da platim stan od 65 kvadrata 100 000 eur u PG.

    Što se tiče indikatora - kreni polako čitaj, uči o nekretninama,o prodaji itd
    Nema potrebe da učim jer sam sa kupovinom prije 8 godina već bio u plusu a znaš li zašto? Zato što sam dobro procijenio razvoj naselja u kojem sam kupovao nekretninu. Ne bi naravno ni ja uzimao po nerealnim cijenama ali ako postoji razlog, atraktivnost lokacije i kvalitet možda bi se i odlučio platiti veću cijenu neke nekretnine jer mi u budućnosti može donijeti zaradu. To je veoma jasno. Ovdje se mnogo toga bezveznog pisalo. Sjeti se i svojih komentara o tome da je Zagorič sjajan, a Stari Aerodrom katastrofa jer je blizu ćemovsko,špricevi po šumu, ulijetali su ti romi u sred kancelarije i takve neke priče. Pa pogledaj cijene stanova u Zagoriču i cijene na Starom Aerodromu(ne računam zgradu MUP-a koju je država pomogla sa povlašćenim cijenama da bi oni zarađivali)

    Poenta priče je da se ne može za uzorak uzimati cijena od podizvođača takođe. Nalijetao sam i ja na njih pa srećom ne uzeh... Poenta je u procjeni nektetnine koju kupujete za nekih 10-20 godina. Zato je bitna lokacija po meni isto koliko i investitor koji se pokazao solidnim

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. #3563
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Burazere, ja sam rekao isto to, da ce cijene da padnu oko 20%
    Taman da za 1000e mozes da kupis fini stan u Podgorici.
    Jer odlicno znam kako su se kretale cijene i stanova i kirija zadnjih 15 godina, tako da ti novogradnja na normalnu lokaciju 700-800 nikad biti nece bez ako neka kataklizma ne nastupi.
    Šta je po tebi fin stan? 1000 eura si imao(999 tačnije) u takozvanoj Južnoj kapiji o kojoj su odma pisali ružno zbog lokacije a vjerujem da će kvalitetom biti bolja od mnogih dadi, normal i drugih investitora. Takođe, nov stan za te novce ćeš moći kupiti i u nekim manje atraktivnim lokacijama Zabjela. Sve ostalo što u PG je dobro kao lokacija je prodato

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  14. #3564
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne znam zasto toliko pricate o "renomiranim" investitorima i njihovim bajkama. trenutno kamatasi ojadise podizvodjace, a nije pocelo sa koronom. dobijes stan u kompenzaciju ili poslovni, kredite tesko mozes da dobijes od banke.... cijene nekretnina su i u pola cijene isle, samo da se ljudi izvuku. i kad se jednom tako opeces, nema ulaska u novi posao. sve je manje ljudi koji se zalijecu da kupuju stanove.
    pricate o kvalitetu a pola zgrada ima kineski parket i plocice, mermer ispred zgrade.
    da ne pricam koliko investitori stanova rentiraju preko agencija. ne znam odakle vam to da je sve prodato. i kes je kralj kod svih. to sto se kupuju stanovi na kredite od banaka na 1000+pa im to drzi cijenu je druga prica. pa nekoliko investitora je placalo dazbine drzavi preko nekretnina. jedna u podgorici je cak na iznajmljenom zemljistu od grada. da znate pola sta tu ima, ne da bi bili iznenadjeni, nego bi se pitali je li moguce....
    koliko podizvodjaci tek fuserisu i zamaskiraju stvari ne znas dok ne krenes da nesto ti uradis u stanu.
    bukvalno je za ginisa sto se kod nas radi sa trzistem nekretnina u kojem nema eura,osim bankarskih kroz 1000+. za kes su potpuno drugacije price

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja sam par mjeseci trazio stan, cega sam se nagledao mogao bih stvarno roman da napisem.
    Kakvih prevaranata i kriminalaca tu ima nije realno.
    A agenti i agencije, samo nek su zdra'o.
    Tek sam sada svjestan koliko znace cisti papiri da je sve 1/1 bez ikakvih tereta, a kad pogledam ko sve gradi i zida, ko su podizvodjaci, koje firme i ljudi koji stoje iza njih, muka me uhvati.
    I jos cu reci da stan koji je zavrsen valja 20% vise od onoga u izgradnji. Jer dok se napravi tolko toga moze da podje naopako, pa ja sam uzeo stan koji je bio 90% zavrsen i opet su uspjeli nesto da zajebu.

  15. #3565
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nema potrebe da učim jer sam sa kupovinom prije 8 godina već bio u plusu a znaš li zašto? Zato što sam dobro procijenio razvoj naselja u kojem sam kupovao nekretninu. Ne bi naravno ni ja uzimao po nerealnim cijenama ali ako postoji razlog, atraktivnost lokacije i kvalitet možda bi se i odlučio platiti veću cijenu neke nekretnine jer mi u budućnosti može donijeti zaradu. To je veoma jasno. Ovdje se mnogo toga bezveznog pisalo. Sjeti se i svojih komentara o tome da je Zagorič sjajan, a Stari Aerodrom katastrofa jer je blizu ćemovsko,špricevi po šumu, ulijetali su ti romi u sred kancelarije i takve neke priče. Pa pogledaj cijene stanova u Zagoriču i cijene na Starom Aerodromu(ne računam zgradu MUP-a koju je država pomogla sa povlašćenim cijenama da bi oni zarađivali)

    Poenta priče je da se ne može za uzorak uzimati cijena od podizvođača takođe. Nalijetao sam i ja na njih pa srećom ne uzeh... Poenta je u procjeni nektetnine koju kupujete za nekih 10-20 godina. Zato je bitna lokacija po meni isto koliko i investitor koji se pokazao solidnim

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ču procijenio razvoj naselja hahahahahaha

    Ka da je PG London pa ne znaš dje ce biti "razvoj" ne sprdaj se.
    One Ring to Rule them all...

  16. #3566
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Šta je po tebi fin stan? 1000 eura si imao(999 tačnije) u takozvanoj Južnoj kapiji o kojoj su odma pisali ružno zbog lokacije a vjerujem da će kvalitetom biti bolja od mnogih dadi, normal i drugih investitora. Takođe, nov stan za te novce ćeš moći kupiti i u nekim manje atraktivnim lokacijama Zabjela. Sve ostalo što u PG je dobro kao lokacija je prodato

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Kad ta ekipa sto zida po Starom i Pobrezju spusti cijenu sa 1200+ na 950-1000 npr a Citi kvart se vrati na pocetnih 1100-1150 eura.

  17. #3567
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Kad ta ekipa sto zida po Starom i Pobrezju spusti cijenu sa 1200+ na 950-1000 npr a Citi kvart se vrati na pocetnih 1100-1150 eura.
    Jel ti stvarno misliš da će neko ko je kupovao nekretninu 1300 eura, da je prodaje 1000? Ja i ti to ne bi uradili bez da se masno lažemo. Svako će sačekati da najavljena kriza prođe i sve će biti manje više isto nakon normalizacije. Kada PG ne bude imala đe da se gradi bez po periferijama, a potražnja za dobrim lokacijama veća, jer je ponuda mala s obzirom da se nema razlog prodavati, doći će do skoka cijena, posebno kada bude autoput završen. Evo pisaćemo se u godinama pred nama Bože zdravlja, da vas napomenem o ovome što smo pisali. U Srbiji se za 10 dana potpuno normalizovalo tržište nekretnina. Oni imaju preko 50.000 gradilišta širom države

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #3568
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Biće stanova svuda, vući će vas za rukav ključeve da vam daju. Čitav svijet očekuje krizu to je tačno a isto tako niko ne zna što kako će se sve ovo završiti pa bolje i mi da sačekamo prije nego što počnemo da se odričemo nekretnina u korist pobjednika korone.

  19. #3569
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ču procijenio razvoj naselja hahahahahaha

    Ka da je PG London pa ne znaš dje ce biti "razvoj" ne sprdaj se.
    Sama činjenica da je Opština Podgorice realizovala par projekata, diglo je cijenu nekretnina. Bitno je da je procjena bila na mjestu i da sam na dobitku. Da sam uzeo na Zagoriču ili Zabjelu, ne bi prošao identično. Kapiraš me ti jako dobro.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  20. #3570
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sama činjenica da je Opština Podgorice realizovala par projekata, diglo je cijenu nekretnina. Bitno je da je procjena bila na mjestu i da sam na dobitku. Da sam uzeo na Zagoriču ili Zabjelu, ne bi prošao identično. Kapiraš me ti jako dobro.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ne sprdaj se molim te
    One Ring to Rule them all...

  21. #3571
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne sprdaj se molim te
    Ja mislim druže da ako se ko sprda da si to ti...Jel mi možeš odat tajnu đe si kupio nekretninu?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  22. #3572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja mislim druže da ako se ko sprda da si to ti...Jel mi možeš odat tajnu đe si kupio nekretninu?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ne mogu ali recimo da je uspješna investicija i da necu izgubiti ni ako pad nekretnina bude 40%.

    Ali ne možeš da pricas o dobroj procjeni kada su cijene nekretnina konstantno rasle prethodnih 7-8 godina - zato ti kažem da se ne sprdas.
    Dje god da si kupio stan 2012 pa i na Zabjelo ili u Zagoric u zgradi cijena bi ti porasla 10-20% jer je i tamo sa 950-1000 otišla na 1200.
    Tako da ne treba biti previše pametan da bi se "zaradilo".

    Pametan treba biti kada dolazi do ovakvih kriza. Pratiti tržište i čekati trenutak da se udje sa parama prije nego što ona kriva pada opet počinje da raste.
    I zato ti kažem ako te zanimaju nekretnine - čitaj.
    Vidi kako je došlo do stabilizacije cijena u Americi poslije krize, kako su se ljudi obogatili kupujući jeftino i prodajući po stabilizaciji, kako su se odlučili gdje da kupe.
    Kako se moderni gradovi šire, kako dolazi do izmijestanja "centara" i zbog čega.
    Kakvi su parametri CG, kretanje standarda, duga, direktnih stranih investicija itd itd itd
    Pa onda to isto uradi za Irsku i par evropskih zemalja i biće ti jasno zašto ovo pričam "godinama".

    A sad te pitam iskreno ako ti znaš da mi odgovoriš

    Kad stan koji si platio 1400 eur u izgradnji a ispao te sa kamatom 1700 kvadrat.
    A taj stan bude evo 1100 eur - šta radiš u tom slučaju ?


    Što se tiče lokacija - čak ni tu nijesi u pravu. To što smo mi takav narod pa volimo beton, prašinu i buku od auta pod prozorom, nedostatak parkinga, da se djeca igraju na betonu a ne u parku itd ne znači da je neka lokacija dobra ako je trenutno poželjna jer ne znamo za bolje.
    Last edited by Gandalf_White; 21-05-20 at 20:14.
    One Ring to Rule them all...

  23. #3573
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    doći će do skoka cijena, posebno kada bude autoput završen.
    zasto ovo mislis? Ja razumijem zasto ce doci do skoka cijena placeva po brdima koji budu oko autoputa ali ne vidim zasto ce cijene u centru PG skocit zbog autoputa?
    She is only here to annoy herself!

  24. #3574
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jel ti stvarno misliš da će neko ko je kupovao nekretninu 1300 eura, da je prodaje 1000? Ja i ti to ne bi uradili bez da se masno lažemo. Svako će sačekati da najavljena kriza prođe i sve će biti manje više isto nakon normalizacije. Kada PG ne bude imala đe da se gradi bez po periferijama, a potražnja za dobrim lokacijama veća, jer je ponuda mala s obzirom da se nema razlog prodavati, doći će do skoka cijena, posebno kada bude autoput završen. Evo pisaćemo se u godinama pred nama Bože zdravlja, da vas napomenem o ovome što smo pisali. U Srbiji se za 10 dana potpuno normalizovalo tržište nekretnina. Oni imaju preko 50.000 gradilišta širom države

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Zar je neko stvarno kupovao stanove tamo za 1300e?
    Auh!
    Malo vam je teska prica narode.
    Evo ja sam poslom vise vezan za primorje pa sam uzeo stan u Budvi od podizvodjaca- covjeka ciju familiju poznajem dosta dobro i za kojeg znam da nije prevarant. Pozicija i spratnost stana je odlicna i izasao me na kraju kvadrat oko 1200 eura, jer je balkon ispao duplo veci od predvidjenog zbog nekakve "zelene povrsine" sto god im to znacilo
    Eto sam otkrio o kom se investitoru radi, kad sam cuo da ista firma prodaje stanove na Tuskom putu medju onim skladistima za 1250 eura, shvatio sam da sam napravio dobru trgovinu. A jedan sumnjivi podizvodjac mi je nudio isti takav stan za manje para.
    Nijesam stan uzeo zbog turizma i rentiranja vec da tamo zivim makar pola godine, tako da me zabolje oce li cijene jos padati ili ne, ako panu skocice ponovo, ne sjekiram se mnogo oko toga. Ne bih ni kupovao nista zbog sve ove situacije da me kuci nijesu pritiskali da micem pare sa banke, svaki dan su me cimali i slali mi slike stanova i agencija, stvarali mi neku paniku i nervozu, tako da sam pocinuo kad sam uzeo taj stan.
    Platio bih kvadrat 100e vise da ne prolazim ponovo kroz tu muku.

    A ljudi valjda kupuju stan zbog neke potrebe, lokacije, dijela grada, meraka nekog a ne zbog kalkulacije oce li skocit kvadrat stana 100 eura za 10 godina. Ja ne bih zamijenio svoj stan u Pg za neki drugi dio grada koji mi se ne dopada sve da znam da ce vrijednost 3x da mu skoci. Valjda to treba da bude dom u pravom smislu rijeci a ne da se patis nedje dje ti se ne dopada zbog neke sitne racunice koju mozes na hiljadu drugih nacina da zaradis i napravis.
    Last edited by Totalno Lagan; 21-05-20 at 20:36.

  25. #3575
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zabjelo skočile cijene u odnosu na 2012? Tamo osim dijela ispod Ljubovića samo možeš biti u kanalu sa kupovinom. Ljudi su kupovali stanove pa poslije prodavali sa gubitkom samo da se maknu odatle...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Page 143 of 213 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •