Page 120 of 213 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2976
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    A ti si mi komšija u Makedonsko...

  2. #2977
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    795
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja pokusavam saznati ali nema sanse
    Zovu na prezentaciju pa onda da saopste.
    Evo vam sajt https://emeraldgarden.me/
    I meni isto rekose a ja nijesam u CG. Nije mi jasno zasto se krije a gledam nesto da uzmem u PG.

  3. #2978
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Zato što je dio projekta i jedan mraketinški "mag" haha. Takvi odma sve pokvare. VH MOntenegro, u njih nema sumnje nikakve, ali me ovi magovi brinu.

  4. #2979
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    možda čekaju da im se jave samo vipovci.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #2980
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    ka kad najveca metla grada nece broj da ti da...
    f6

  6. #2981
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Očigledno je da to pali jer ja pojma nisam imao ko su oni, nikad čuo, sad evo znam jer ste se raspisali o njima samo tako...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #2982
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    ja ne znam. ko?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #2983
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Vjerovatno biraju klijentelu, tj misle ko je zainteresovan ozbiljno da će doći na prezentaciju... Viđećemo kakve će rezulatate dati...

    P.S. Mada i naš narod, ništa mu milije nema no da pita za cijenu, samo jer su radoznali... Možete misliti koliko im upita dođe samo "cijena?", na to ne treba ni odgovarati...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  9. #2984
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Hm, a u vecem stanu se inače "to" može upražnjavati dok su djeca tu? Yes how no... Mislim, dok su djeca mala, sve i da hoćete i imate 5 soba, to teško ide dok ne zaspu


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    A kad zaspu, onda te cuju komšije i pakao. Znači, moje pozitivno mišljenje o novogradnji se promijenilo kad sam čuo ujutru komšiju kako kašlje (sobe nam se graniče i raspored je takav da uzglavlje i mog i njegovog kreveta dodje do zida koji nas dijeli). Znači, pakao. Svaki udarac 3 sprata iznad se čuje i odzvanja, komšije iznad kad galame, a mrtva tišina mi je u stanu, mogu sve da ih čujem, kad se baš proderu, onda ih i razumijem. Ove sa strane sve čujem, još kad se približe zidu, skoro ih i razumijem, ni da je šperploča a ne zid od 20cm.

    Ili praviti kuću, ili renovirati starogradnju. Novogradnja je smeće u kojoj nemaš privatnost.

  10. #2985
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Nisu ni sve starogradnje po tom pitanju bajne. Sestra živi na Vračaru u BG u zgradi starogradnje, gledala Đokovića jednom prilikom, komšija stariji čoek, đed, je pitao KROZ ZID "komšinice kako je završio gem, imam smetnje na TV", čuo je da i ona gleda. :lolblue:
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #2986
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Hahahah pakaoooo

    Meni se čini da je sve do rasporeda prostorija i sa kim se graničiš. Iznad mene je porodica od 6 ili 8 ljudi, ne mogu da provalim, to je uvijek žurka, djeca ne prestaju da trče do posle ponoći. U stanu pored komšinica ne izuva štikle nikad i bije se sa ćerkama svaku bogovetnu noć i dere se na njih, horor. Mogu misliti kako je ovima ispod nje. Mada meni i kad komšije opale po prekidaču za svijetlo, ona šuplja plastika se čuje kako puca.

    Treba tražiti stan na obodima zgrade, da se npr makar zidovi sobe ne graniče ni sa kim.

  12. #2987
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja nemam takvih problema , čuje se jedino kada je baš glasna muzika, neko veselje i slično ali to je rijetko. Mislim da apsolutna izolacija ne postoji

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #2988
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ja sam u Pejton renovirao stan i dok nije beba došla znali smo često žurke praviti. Posle par žurki sam iz kurtoazije pitao komšije iznad i ispod je li se čulo šta, jesmo bili bučni - niko ništa nije čuo, tj. nisu obraćali pažnju nešto. Na mom spratu sam testirao tako što pojačam muziku i izađem u zajednički hodnik, ništa se ne čuje takođe.

    E sad, moguće da pomaže to što sam preko postojećeg hrastovog parketa skroz očuvanog stavio novi tarket i što su ulazna blind vrata napunjena zvučnom izolacijom (vuna) ali opet da nisu zidovi takvi kakvi su džaba bi sve bilo. Isto tako ja nikog ne čujem, baš uživam po tom pitanju...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. #2989
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja nemam takvih problema , čuje se jedino kada je baš glasna muzika, neko veselje i slično ali to je rijetko. Mislim da apsolutna izolacija ne postoji

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ni ja preko dana ne čujem ništa. Ali uveče kad je mrtva tišina, sve zatvoreno, ili kad legnem da spavam, a npr prozor zatvoren... To je zvek. Ako ne živiš sam, ima i to udjela, pa drugi u stanu prave šumove. Ja živim sam još uvijek i sve ih čujem. Zvučna izolacijanje stvarno loša, tu nema priče. Mada i drugi su mi se žalili, i Čelebić, Zetagradnja, svi imaju isti problem. Mada opet, def ima najviše udjela ko su ti komšije i kako se sa kim graničiš. I ako ti njih ne čuješ (jer ne obraćaš pažnju), ne znači da oni tebe ne čuju.

  15. #2990
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Hahahah pakaoooo

    Meni se čini da je sve do rasporeda prostorija i sa kim se graničiš.

    Treba tražiti stan na obodima zgrade, da se npr makar zidovi sobe ne graniče ni sa kim.
    Ima i toga da je svakako vazno ko stanuje. Jedno vrijeme sam imao neke momke iznad mene koji su iznajmljivali stan i okupljali se uveče da gledaju utakmice. Igra se neka nebitna utakmica španske lige a kako pane neki go, oni skoče sa urlanjima ko da im rod neki igra, u stvari su pratili utakmice jer su igrali kladionicu...kada dobiju, momentalno ide repertoar tozovca, miroslava ilića, rođe raičevića i ostalih dok se ne ubiju od alkohola ali sve se to riješi...

    Što se tiče stana na obodima, to nikad jer je zimi uvijek hladnjji nekoliko stepeni nego stanovi koji su u sredini, isto važi i za toplotu...bez obzira na izolaciju


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #2991
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja sam u Pejton renovirao stan i dok nije beba došla znali smo često žurke praviti. Posle par žurki sam iz kurtoazije pitao komšije iznad i ispod je li se čulo šta, jesmo bili bučni - niko ništa nije čuo, tj. nisu obraćali pažnju nešto. Na mom spratu sam testirao tako što pojačam muziku i izađem u zajednički hodnik, ništa se ne čuje takođe.

    E sad, moguće da pomaže to što sam preko postojećeg hrastovog parketa skroz očuvanog stavio novi tarket i što su ulazna blind vrata napunjena zvučnom izolacijom (vuna) ali opet da nisu zidovi takvi kakvi su džaba bi sve bilo. Isto tako ja nikog ne čujem, baš uživam po tom pitanju...
    Ja sam razmišljao da odradim neku unutrašnju zvučnu izolaciju al nemam pojma koliko to zaista može pomoći. Pogotovu za plafon. A i ne znam ima li ko u PG da se profesionalno bavi time. Pa npr da odradim samo za sobu, bar kad spavam da je mirno.
    Last edited by Stewie; 06-12-19 at 11:30.

  17. #2992
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ima i toga da je svakako vazno ko stanuje. Jedno vrijeme sam imao neke momke iznad mene koji su iznajmljivali stan i okupljali se uveče da gledaju utakmice. Igra se neka nebitna utakmica španske lige a kako pane neki go, oni skoče sa urlanjima ko da im rod neki igra, u stvari su pratili utakmice jer su igrali kladionicu...kada dobiju, momentalno ide repertoar tozovca, miroslava ilića, rođe raičevića i ostalih dok se ne ubiju od alkohola ali sve se to riješi...

    Što se tiče stana na obodima, to nikad jer je zimi uvijek hladnjji nekoliko stepeni nego stanovi koji su u sredini, isto važi i za toplotu...bez obzira na izolaciju


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Da. Meni je stan skroz uvučen, imam samo jedan spoljni zid. Zato npr još nisam palio grijanje, demit fasada radi posao. Ali, zato me ubi galama sa svake strane.
    Last edited by Stewie; 06-12-19 at 11:30.

  18. #2993
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Starogradnja kod roditelja mi, ne čuje se ništa iz jedne u drugu prostoriju stana, a ne komšije da čuješ... Nema zida ispod 60cm...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  19. #2994
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zvučna izolacija je problem kod 99% novogradnje zadnjih 15-20 godina. Ne znači ni da je svaka starogradnja imuna na to ali većinom jeste. Današnji investitori štede, da ne kažem kradu na svemu i svi to znamo. Tako je u svakoj branši. Novac, zarada, to je jedini gospodar situacije. Onda dobijamo situaciju baš pravog kolektivnog stanovanja jer svi svakoga čuju. Ovo što opisuje Stewie je ''standard'' današnje građevine. U zvučnu izolaciju se pri gradnji ne ulaže praktično ništa. Čak nasuprot, oduzima se. Nema više ab ploča, nema više debelih zidova, nema izolacionog materijala. Zidovi između stanova su debljine i strukture kao zidovi unutar stanova. Nažalost dosta ljudi misli da se zvučna izolacija može riješiti naknadno, nekim spuštanjem plafona i umetanjem sloja staklene vune. To ni najmanje ne rješava problem. Kod problema sa ''komšijskim zvukom'' više smeta tzv. udarna buka- lupanje, udaranje, nego obična buka kao što je vika, ili pojačana muzika. (Zamislite onda taj kvalitet građe kad možemo da čujemo komšije što govore.) Ovo iz razloga što se udarna buka diretktno prostire svim strukturalnim zidovima zgrade. I to ne rješava nikakva staklena vuna. Rješenja za takve probleme su obično skupa i komplikovanija za izvesti. Recimo, da biste eliminisali zvuk od komšije iznad vas, on bi morao praktično u svom stanu da napravi kao kavez i da odvoji svoje prostorije od zidova svog stana, sa svake strane da izgubi po 5 cenata, a svuda u tom međuprostoru da budu izolacioni elementi da bi spriječili da se udarna buka prenosi kroz spojeve zidova i dalje niz zidove u druge stanove. Teorijski može biti riješeno, praktično niko neće to da radi.

  20. #2995
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Čuo sam od sestre koja je jedno vrijeme živjela u Švajcarskoj da bukvalno stanari za malo bučniju situaciju poslije 21h ladno te prijave i dođe ti njihova inspekcija na vrata… To je išlo dotle da su grabili prije 21h da se tuširaju da neka stara nadrndana baba ne prijavi da ne može da kunja od buke .

  21. #2996
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    novogradnja je i bukvalno kolektivni smještaj, nije ka da živite u istu zgradu nego u isti stan samo što u njihovu sobu ne možeš uć jer je zaključana

    mada vjerovatno ima i onih koji vole to, da se zbliže malo s ljudima..
    She is only here to annoy herself!

  22. #2997
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,792
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ada i na ovom topicu ih ima a kamoli inače...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #2998
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    novogradnja je i bukvalno kolektivni smještaj, nije ka da živite u istu zgradu nego u isti stan samo što u njihovu sobu ne možeš uć jer je zaključana

    mada vjerovatno ima i onih koji vole to, da se zbliže malo s ljudima..
    Što ne bi voljeli? I treba biti blizak sa ljudima, što je tu loše? Ako znači živite u "kolektivnom smještaju" to je veli isto stan ali ne možeš uć u komšijinu sobu... Što reći na ove priče. Taman se malo počinulo.

  24. #2999
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    a i svaki dan znaš šta komšije spremaju za ručak


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #3000
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Čuo sam od sestre koja je jedno vrijeme živjela u Švajcarskoj da bukvalno stanari za malo bučniju situaciju poslije 21h ladno te prijave i dođe ti njihova inspekcija na vrata… To je išlo dotle da su grabili prije 21h da se tuširaju da neka stara nadrndana baba ne prijavi da ne može da kunja od buke .
    Kakva je to tek gradnja ako nekom tusiranje stvara buku. Ja npr to ne čujem, al zato kad opale po prekidaču za svijetlo ili ubodu nešto u šteker, kao petarda da pukne.

    Šuplja raspala cigla, dođe mi da zid izbušim kao sir i napunim pur pjenom.

Page 120 of 213 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •