Page 115 of 213 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125165 ... LastLast
Results 2,851 to 2,875 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2851
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Baća pere zgradu u veš mašinu na 90 stepeni.

  2. #2852
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ako se gradi na žaropeku, onda dobiješ veći stan zbog širenja materijala, kada śever gazi i minus zakači, dobiješ manji . Kako si mi ti brodomaketaru?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Hvala na pitanju . Ziv sam , eto sa tim sam zadovoljan .

  3. #2853
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kome da se žale ako su potpidači ugovor da prihvataju odstupanje? Sve je legalno. Ja samo upozoravam na moguci zajeb.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ma mlate ljudi vjeruj mi. Nije da nema toga ali to odstupanje je sve u granicama normalnog. Da ne misliš da nekog branim, pričao sam sa starijim i iskusnijim ljudima koji su cijeli život u tom poslu, mislim na gradnju i svi isto kažu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  4. #2854
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa ti stariji i iskusniji ljudi što su dugo u biznisu govore tebi ono što im je u interesu. Povezani su sa istim tim Baćom koji na tu foru uzme 300000e a 50000e podijeli takvim tipovima da smire tebe i družinu. 250000e prelaganih.

  5. #2855
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ajde realno, koliko novih kupaca stanova nakon kupovine detaljno premjeri stan? Pa sigurno ni 20%. I neka tih 20% napravi problem i koriguje cijenu, ali na ovih 80% oni pofino zarade.

  6. #2856
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Minimalno odstupanje je ocekivano i normalno.

    E sad ako se namjerno ide na to da se svako zakida onda je to druga stvar.

    A opet vecinu boli uvo za to... ne vjerujem da je pomenutih 1-2m2 nego ce prije bit' da je 1-2% (ili nesto blize tome). To znaci da na jednosoban stan od 50m2 investitor moze realno da te zakine pola m2, 1m2 max. A i tada ti je upisano u katastar ono sto si platio, u svim papirima ti je ta 'originalna' kvadratura i kad ga sjutra budes prodavao, prodavaces ga po toj originalnoj kvadraturi koju si i sam platio a ne po onoj koju ce kupac eventualno da izmjeri/premjeri.

    Svakako ne smatram da je ok ako je zakidanje namjerno, samo razmisljam na glas koliko je relevantno dobrom dijelu kupaca koji kupuju nove stanove u izgradnji. Koji ce najcesce da se izdaju ili da se prodaju cim se izgrade.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #2857
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    2% u ugovor da, premjere vam ga procjenitelji, makar bi trebali kako treba, a interesantno je da skoro nikad ne ispane da je vise kvadrata nego uvjek manje, treba premjerit jer cesto ispane vise od 2% pa mozete trazit pare nazad, npr postovao je neko bas takvu situaciju u BG na vodi. Nije ni da nema sa vise, al mnogo rjedje i cesce u starogradnji.
    rm -rf /

  8. #2858
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Idi, lezi, statičaruuuu , dobro možeš, odakle inspiracija!?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #2859
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ima li popust kad se spoje ploče?

  10. #2860
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Mi imamo stan u izgradnji, trebalo da bude gotov u septembru ali evo malo kasni, do Nove će biti gotov, i da j ezemljotres jače sinoć drmnuo, baj baj i pare i stan. Pročitajte ugovore, investitor u tom slučaju ne snosi nikakvu odgovornost a kako stan nije upisan nema ni osiguranja i ćao ćao vse što si cio život stvarao

  11. #2861
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mi imamo stan u izgradnji, trebalo da bude gotov u septembru ali evo malo kasni, do Nove će biti gotov, i da j ezemljotres jače sinoć drmnuo, baj baj i pare i stan. Pročitajte ugovore, investitor u tom slučaju ne snosi nikakvu odgovornost a kako stan nije upisan nema ni osiguranja i ćao ćao vse što si cio život stvarao
    A osiguranja ne pokrivaju zemljotrese? Nemojte mi jutros sa tako crnim slutnjama evo imamo još danas sunca, pa opet kiša da gnjavi…

  12. #2862
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Directore, samo polako procitaj sto je zena napisala.
    Investitor ne snosi odgovornost jer je visa sila.
    A stan je jos u izgradnji, ne mogu da osiguraju kad fakticki jos ne postoji. (Buduca stvar)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #2863
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dobro sam pročitao ali pitam za osiguranje za stan nakon što se završi i zavede u katastar, da li ijedno osiguranje pokriva zemljotres?

  14. #2864
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Osnovno osiguranje ne pokriva, postoji dopunsko. Ne znam koliko kosta taj doplatak niti sta pokriva. Svakako, osiguranje racuna 500eur m2 za gradjevisnki dio, sto je daleko ispod trzisne vrijednosti

  15. #2865
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Osnovno osiguranje ne pokriva, postoji dopunsko. Ne znam koliko kosta taj doplatak niti sta pokriva. Svakako, osiguranje racuna 500eur m2 za gradjevisnki dio, sto je daleko ispod trzisne vrijednosti
    Veoma je skupo osiguranje od zemljotresa...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #2866
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Veoma je skupo osiguranje od zemljotresa...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Osnovno osiguranje je okvirno oko evro po m2 a za zemljotres prvo procjena pa ide od jedan do dba evra po m2 na plus oni osnovno naravno . Oko 500 evra je po metru isplata u slucaju totalne stete . Jer oni racunaju gradnju po metru novog a ne trzicnu vrijednost .

  17. #2867
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Osnovno osiguranje je okvirno oko evro po m2 a za zemljotres prvo procjena pa ide od jedan do dba evra po m2 na plus oni osnovno naravno . Oko 500 evra je po metru isplata u slucaju totalne stete . Jer oni racunaju gradnju po metru novog a ne trzicnu vrijednost .

    Ovo treba imati, može se dogovoriti plaćanje u ratama tako da ne bude značajan udar na budžet. Moj paket ne pokriva zemljotres, ali planiram da ugovorim polisu za narednu godinu.

  18. #2868
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo ostadoše sve zgrade na mjestu u PG. Ođe su pričali da to će sa prvim ljuljanjem da se surva sve...

  19. #2869
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,456
    Thanks Thanks Received 
    4,985
    Thanked in
    2,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Baća je čuven po tome, odnosno po kradji kasnijoj. Za ovo znam sigurno.

    Na zalost, nisam kupovao mnogo stanova u izgradnji, pa ne mogu da tvrdim. Za neke znam da to ne stavljaju, ali eto ti znaš da svi to stavljaju, a ne znam kako da ti odgovorim kad tako sa sigurnošću tvrdiš nešto, ni da si u najmanju ruku notar svima.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa to onda nije "kasnija krađa" no krađa u startu,jer nemoguće da on projektuje stan od 55m˛ a izađe 53,5m˛.Ka da je škuri veš pa se uzme 2_3%

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #2870
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja kad sam kupovao stan, čovjek mi je rekao on je 47m2, tako sam ga i platio kao 47m2 (tako se vodi i u poapire).
    Poslije par dana okrečio sam u bijelo stan (jer je bila neka blijedo žuta boja) i kad se okrečio izgledao mi je nekako veće pa smo ja i kum uzeli laserski metar i premjerili svaku prostoriju pojedinačno. Nakon mjerenja sabrali smo sve prostorije i dobio sam da je stan 51,7m2. Naravno nisam prepravljao ništa u papire no se i dalje vodi kao 47m2.
    Još jedna zanimljivost roditelji mi žive u stan koji ima 68m2 u papire a u stvarnosti ima 75 m2, zanimljivo je da nikome u vertikalu zgrade nije ista kvadratura tj od 4 sprata samo mojima i jednima na treći sprat se vodi kao 68m2 a ovima na drugi sprat je 72m2 a na četvrti 75m2 kako je to moguće?
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  21. #2871
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Ima ona +/- klauzula u ugovoru, pa su mozda izvodjaci zaokruzivali to, ko ce znati... Roditelji su ti super prosli, rekao bih... Ma, nijesi ni ti lose... ;-)
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #2872
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Zavisi od debljine zidova i ako je neko naknadno postavljao neki pregradni zid koji oduzima od bruto kvadrature... Bruto kvadratura mjeri velicinu stana sa spoljne ivice cigle, sto u krajnjem slucaju moze da oduzme pofinu kvadraturu na kraju, jer je sirina makar 0.3m a racunaj onda obim cijelog stana... Obicno ima u ugovoru klauzula da se cijena nece umanjiti ukoliko finalna kvadratura bude manja do maksimum 5% ugovorene.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  23. #2873
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Za manje stanove Zetagradnja stavlja +-3%, za veće 2%. Istina je ovo o računanju kvadrature na osnovu spoljne ivice, tako da skoro da nema šanse da stan bude veći nego što je po projektu. Znam samo za jedan slučaj kad je Zetagradnja isplatila razliku. U plavoj zgradi na SA zaboravili da oduzmu od kvadrature dio kuda aspiratori izbacuju dim. Ta kvadratura plus standardno što manji stan ispada bilo je dovoljno da se i zvanično kiksa za više od 3% pa su isplatili čovjeku razliku. Mada znam i neke ljude koji nisu htjeli da kupe stan (u košnici) dok im se ta i još neke klauzule ne izbace iz ugovora. Doduše, u pitanju je bila kupovina stana od 80+ kvadrata pa je možda Baća kontao bolje da uzmem 100 hiljada nego na ih neko drugi uzme. Taj stan je kupovan u izgradnji.

    I ne stavlja to svaki izvođač radova u ugovore. Provjereno.

  24. #2874
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kada se već pominje Baća, on je jedan od rijetkih koji uz predugovor daje specifikaciju stana sa svim proizvodačima , od štekera, preko stolarije do pločica i parketa. Lično znam par ljudi koji su plaćali veću cijenu kvadrata nego što Zetagradnja prodaje i nisu imali nikakvu specifikaciju stana u izgradnji što je izuzetno nepošteno i neprofesionalno. Koja se priča otvori oko ovoga sa % što kao što sam rekao veoma cesto bude i u korist onih koji plate manje kvadrata. Inače vjerujem da se Baća baš nasjekirao što neki nisu htjeli da kupe stan dok se ne izbace pomenute klauzule...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 26-11-19 at 17:53.

  25. #2875
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kada se već pominje Baća, on je jedan od rijetkih koji uz predugovor daje specifikaciju stana sa svim proizvodačima , od štekera, preko stolarije do pločica i parketa. Lično znam par ljudi koji su plaćali veću cijenu kvadrata nego što Zetagradnja prodaje i nisu imali nikakvu specifikaciju stana u izgradnji što je izuzetno nepošteno i neprofesionalno. Koja se priča otvori oko ovoga sa % što kao što sam rekao veoma cesto bude i u korist onih koji plate manje kvadrata. Inače vjerujem da se Baća baš nasjekirao što neki nisu htjeli da kupe stan dok se ne izbace pomenute klauzule...
    Jesi već rekao, ali svakako nisi u pravu. Skoro niko ne dobije veći stan nego što je u ugovoru. Već ti je objašnjeno gore kako se mjeri za projekat, a kako je to u realnosti. Da je sreće, plaćalo bi se tačno onoliko kvadrata koliko dobiješ.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 115 of 213 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125165 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •