Page 105 of 213 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2601
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne radi se samo o ljepoti nego o cijeni. Plac na Starom od 500 kvadrata je 100.000 eura koliko se kretao dok sam pratio razne oglase. Takve cijene su nerealne i koje rješenje čovjek da nađe osim da gleda stan??? Sa druge strane meni se lično nisu dopadali placevi koje sam gledao kada sam pratio oglase. Ne samo da za mnoge ne bi dao ni hiljadu eura a ne 25.000 koliko su ih cijenili. Pristojni placevi neki su bili po 40.000 ali to je već previše.... Iz ugla većine ljudi, takva investicija je prevelika osim ako ne planirate da dignete sve na divlje ali i u takvim situacijama radije bi birao stan nego živio neđe đe je djeci vratolomija i do škole doć...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Pa tako reci... jel to tolki problem bio...
    To smo svi mogli da zakljucimo iz tvoje price, da nemas para da kupis plac kakav bi volio i dignes kucu da valja... samo sam zelio da to javno napises...
    I ne znam sto je u tome problem... nemam ni ja para da kupim dobar plac na par km od centra i kucu od bar 200 m2 i iz tog razloga biram stan...
    Ali ti umjesto toga navodis kako ne valja ovaj ni onaj plac, sprdas se da su pored neki nepostojeci prasadarnici i tome sl i poredis sve kuce i naselja sa Kakarickom gorom...
    Prepires se zadnjih 20 strana dje je Konik a dje Stari i je li ljepse tamo nego nedje drugo...
    Pa razmisli u kome je problem i zasto je tema posla u .I.
    Last edited by karamazov; 03-11-19 at 15:42.

  2. #2602
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Od onog kad dodjes iz grada

  3. #2603
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    i Masline su u Grad, i Vrela Ribnička su u Grad i Drač je u grad a i Tuški put je u Grad....
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  4. #2604
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Izadjite malo iz ove nam malene tvorevine... onda se ne gledaju granice stari/konik, no malo sire...

  5. #2605
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    i Masline su u Grad, i Vrela Ribnička su u Grad i Drač je u grad a i Tuški put je u Grad....
    Jeee, ajde ti I direktor dajte mapu dje je konik

  6. #2606
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pa tako reci... jel to tolki problem bio...
    To smo svi mogli da zakljucimo iz tvoje price, da nemas para da kupis plac kakav bi volio i dignes kucu da valja... samo sam zelio da to javno napises...
    I ne znam sto je u tome problem... nemam ni ja para da kupim dobar plac na par km od centra i kucu od bar 200 m2 i iz tog razloga biram stan...
    Ali ti umjesto toga navodis kako ne valja ovaj ni onaj plac, sprdas se da su pored neki nepostojeci prasadarnici i tome sl i poredis sve kuce i naselja sa Kakarickom gorom...
    Prepires se zadnjih 20 strana dje je Konik a dje Stari i je li ljepse tamo nego nedje drugo...
    Pa razmisli u kome je problem i zasto je tema posla u .I.
    A što tebi konkretno smeta pominjanje realnih problema kuće na periferiji? Frka te je da ne doživiš sličnu sudbinu da imaš rumenka komša sa sve prasadarnikom pored tvoje ograde?
    Ne brini, imam prijatelja koji me vazda nasmije pričom o kokošinjcu ispod prozora od spavaće što mu ima komšo ali navikneš se vremenom. Ja ne branim nikome niti da kupuje plac đe hoće niti da gradi kuće. Eto ti si se zalaufova da imaš kuću sa bazenom pa samo naprijed ka cilju.
    Pominja li ti prasedarnik u blok 9?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  7. #2607
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Dje zivis na "stari", ako si sa lijeve strane od kruznog, i ako si odmah lijevo od kruznog, onda si na Konik.. Bas bih volio da mi dokazes suprotno.
    Nisam ja na stari, iz Berana sam.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #2608
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Direktore nikada ne ulazim u rasprave a pogotove ne u licne . Ali brate mili dosadi sa tim prasedarnicima . Ti kucu vezujes uz prasedarnik !!!! Smijesno .
    Sem toga sto njima hvali ? Imas li koga na selu ?
    Eto supruga i ja smo tri godine pored svoje kuce u centru Budve zivjeli na selu . Svojevoljno da ne bude zabune . Komsije su drzali svinje i uvjek smo imali domaceg suvog mesa a Bogami i mlade prasetine .

  9. #2609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Ja izdajem strancima kuću u Masline već 10 godina, dvije familije su do sad bile, obje su mogle da biraju đe će ali bukvalno (budžet su imali bezobrazan), mislite li da su POGLEDALI bilo šta po užem i širem centru? Gledali su samo kuće i to isključivo na periferiji grada, ne vjerujem kakve gluposti čitam u zadnjih par stranica...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  10. #2610
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja izdajem strancima kuću u Masline već 10 godina, dvije familije su do sad bile, obje su mogle da biraju đe će ali bukvalno (budžet su imali bezobrazan), mislite li da su POGLEDALI bilo šta po užem i širem centru? Gledali su samo kuće i to isključivo na periferiji grada, ne vjerujem kakve gluposti čitam u zadnjih par stranica...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Masline su širi centar, ne periferija

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #2611
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A što tebi konkretno smeta pominjanje realnih problema kuće na periferiji? Frka te je da ne doživiš sličnu sudbinu da imaš rumenka komša sa sve prasadarnikom pored tvoje ograde?
    Ne brini, imam prijatelja koji me vazda nasmije pričom o kokošinjcu ispod prozora od spavaće što mu ima komšo ali navikneš se vremenom. Ja ne branim nikome niti da kupuje plac đe hoće niti da gradi kuće. Eto ti si se zalaufova da imaš kuću sa bazenom pa samo naprijed ka cilju.
    Pominja li ti prasedarnik u blok 9?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Napisah da vise necu nista komentarisat na ovu temu, ali lagah...
    Pojasni mi poentu tvog posta, sto si mislio da reces...
    Koja je muka sa "rumenim" sjevernjacima...
    Ocemo li sad o tome sa vodimo raspravu ovdje...

    Jesam li napisao da mi je prvi komsija sjevernjak...
    Covjek je uzeo plac od 570 kvadrata uz nase imanje i tu podigao kucu... ne, nije je zavrsio, tj ofarbao fasadu, ali je kuca ispala kao bombonica... i skoro 600 kvadrata nije malo, ali tu su sve veliki placevi i imanja, i on se tu "usekao"...
    Sa tim covjekom 20 rijeci u zivotu progovorio nijesam, ziv se ne cuje, svoga posla, bas mirna familija, svako bi pozelio takvog komsiju...
    Inace, i mi smo tu dosljaci, tu je zemlju djed kupio...
    Taj plac dje je dosao ovaj sjevernjak se vezuje za nase imanje... pokojni djed je 20x pitao vlasnika (isto komsija, mjestanin, staropodgoricanin) da mu proda zemlju, nije htio, ali je obecao da ce djeda prvoga da pita i da ga ponudi...
    Kad jedan dan, eto ih 20 ljudi, dosli da kose plac i ciste neke drace sto su tu bile...
    I isti dan djed saznaje da je ovaj komsija prodao plac...
    Zovne toga komsiju, kaze da ce iste pare da mu da, ovaj kaze da je to zavrseno, ne moze da laze covjeka...
    E pazi sad ovo, u blizini se prodavao jos jedan plac, samo veci, oko 800 kvadrata, uz glavni put, a ovaj plac je bio iza naseg imanja... djed odmah zovne covjeka i dogovori se da kupi taj plac, iako cijena uopste nije povoljna bila i ponudi ovoga sjevernjaka da zamijene placeve, jer mu je ovo uz kucu... sjevernjak pristane, a vlasnik, staropodgoricanin, kad je cuo, zaprijeti ovome da ce da raskine prodaju, i svasta mu naprica i izlazinja za taj drugi plac...
    Samo da djed ne bi uzeo zemlju...

    I treba li sad ja da pricam da su svi staropodgoricani *****...
    Jer je taj sjevernjak 30x veci covjek od toga mjestanina od koga je uzeo plac...

    Inace, tamo dje nam je kuca, dosta ljudi se doselilo sa sjevera... a ima i ljudi sto drze stoku, prasad i sl... samo sto to drze bas mjestani, staropodgoricani...
    Bas niko od "dosljaka"

    Ne smeta meni nista od toga
    Vise se osjeca bazd na Konik kad Cigani pocnu da pale gume, nego to..

    A da nam je ta kuca blize gradu, na par km do centra, tu na konik, stari ili pocetk zagorica/zabjela, sa 10x manjim placem, ne bih razmisjao o kupovini stana nego bih sve pare usuo u kucu i napravio perverzija objekat...
    A ovako mi nije prakticno da sad te pare tamo ulazem...
    Toliko o tome kuca/stan, a cijeli sam zivot u stan proveo...
    A bezen mozda bude jednog dana, sa sve teniskim terenom...
    Last edited by karamazov; 03-11-19 at 16:44.

  12. #2612
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Nije to Ibricevina nego Gorica C

  13. #2613
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Direktore nikada ne ulazim u rasprave a pogotove ne u licne . Ali brate mili dosadi sa tim prasedarnicima . Ti kucu vezujes uz prasedarnik !!!! Smijesno .
    Sem toga sto njima hvali ? Imas li koga na selu ?
    Eto supruga i ja smo tri godine pored svoje kuce u centru Budve zivjeli na selu . Svojevoljno da ne bude zabune . Komsije su drzali svinje i uvjek smo imali domaceg suvog mesa a Bogami i mlade prasetine .
    To za prasedarnike je sarkazam ko prati... Makar si korektno rekao da si zivio na selu, u PG bi rekli to je centar grada...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  14. #2614
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Napisah da vise necu nista komentarisat na ovu temu, ali lagah...
    Pojasni mi poentu tvog posta, sto si mislio da reces...
    Koja je muka sa "rumenim" sjevernjacima...
    Ocemo li sad o tome sa vodimo raspravu ovdje...

    Jesam li napisao da mi je prvi komsija sjevernjak...
    Covjek je uzeo plac od 570 kvadrata uz nase imanje i tu podigao kucu... ne, nije je zavrsio, tj ofarbao fasadu, ali je kuca ispala kao bombonica... i skoro 600 kvadrata nije malo, ali tu su sve veliki placevi i imanja, i on se tu "usekao"...
    Sa tim covjekom 20 rijeci u zivotu progovorio nijesam, ziv se ne cuje, svoga posla, bas mirna familija, svako bi pozelio takvog komsiju...
    Inace, i mi smo tu dosljaci, tu je zemlju djed kupio...
    Taj plac dje je dosao ovaj sjevernjak se vezuje za nase imanje... pokojni djed je 20x pitao vlasnika (isto komsija, mjestanin, staropodgoricanin) da mu proda zemlju, nije htio, ali je obecao da ce djeda prvoga da pita i da ga ponudi...
    Kad jedan dan, eto ih 20 ljudi, dosli da kose plac i ciste neke drace sto su tu bile...
    I isti dan djed saznaje da je ovaj komsija prodao plac...
    Zovne toga komsiju, kaze da ce iste pare da mu da, ovaj kaze da je to zavrseno, ne moze da laze covjeka...
    E pazi sad ovo, u blizini se prodavao jos jedan plac, samo veci, oko 800 kvadrata, uz glavni put, a ovaj plac je bio iza naseg imanja... djed odmah zovne covjeka i dogovori se da kupi taj plac, iako cijena uopste nije povoljna bila i ponudi ovoga sjevernjaka da zamijene placeve, jer mu je ovo uz kucu... sjevernjak pristane, a vlasnik, staropodgoricanin, kad je cuo, zaprijeti ovome da ce da raskine prodaju, i svasta mu naprica i izlazinja za taj drugi plac...
    Samo da djed ne bi uzeo zemlju...

    I treba li sad ja da pricam da su svi staropodgoricani *****...
    Jer je taj sjevernjak 30x veci covjek od toga mjestanina od koga je uzeo plac...

    Inace, tamo dje nam je kuca, dosta ljudi se doselilo sa sjevera... a ima i ljudi sto drze stoku, prasad i sl... samo sto to drze bas mjestani, staropodgoricani...
    Bas niko od "dosljaka"

    Ne smeta meni nista od toga
    Vise se osjeca bazd na Konik kad Cigani pocnu da pale gume, nego to..

    A da nam je ta kuca blize gradu, na par km do centra, tu na konik, stari ili pocetk zagorica/zabjela, sa 10x manjim placem, ne bih razmisjao o kupovini stana nego bih sve pare usuo u kucu i napravio perverzija objekat...
    A ovako mi nije prakticno da sad te pare tamo ulazem...
    Toliko o tome kuca/stan, a cijeli sam zivot u stan proveo...
    A bezen mozda bude jednog dana, sa sve teniskim terenom...
    Brate ja ne vjerujem kako se ti uždiš ali bez zezanja. Obećavam ti pivo još jedno od onog ranijeg obećanja. Pa oplakah...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  15. #2615
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A vidimo odlicno ko se ovdje pali i raspravlja...
    Meni je samo malcice dosadno od ove kisurine, a sjetih se ove splacine od komsije...
    Samo vi nastavite

  16. #2616
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To za prasedarnike je sarkazam ko prati... Makar si korektno rekao da si zivio na selu, u PG bi rekli to je centar grada...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Sto nebi rekao da smo zivjeli na selu ?
    Od 2016 do pre nekoliko mjeseci smo zivjeli tamo . Eto htio sam da to probam . Rodjen u BD , citav zivot zivim u ovoj kuci ( naravno renovirana ) ali htio sam da osjetim i zivot na selu i bilo je super !

  17. #2617
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Za Djed Djura i ljude koji žive u City Kvart, potvrđena je gradnja osnovne škole u DUP Radoje Dakić, kao i gimnazije u DUP Univerzitetski centar

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  18. #2618
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Sto nebi rekao da smo zivjeli na selu ?
    Od 2016 do pre nekoliko mjeseci smo zivjeli tamo . Eto htio sam da to probam . Rodjen u BD , citav zivot zivim u ovoj kuci ( naravno renovirana ) ali htio sam da osjetim i zivot na selu i bilo je super !
    Evo ne znam što se vascijela CG spušti iz sela u Podgoricu ako je tako dobro na selo...Nemam ja ništa protiv, čak jedva čekam autoput da približi sjever sa PG da se krene u poljoprivredu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  19. #2619
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Evo ne znam što se vascijela CG spušti iz sela u Podgoricu ako je tako dobro na selo...Nemam ja ništa protiv, čak jedva čekam autoput da približi sjever sa PG da se krene u poljoprivredu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Molim te izvini sto nisam znao da sela postoje i na primorju pa podjoh u jedno takvo

  20. #2620
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Molim te izvini sto nisam znao da sela postoje i na primorju pa podjoh u jedno takvo
    E koliko taksista ima po PG koji su napuštili sela da bi taksirali... Ali dobro, ima tih livada , kupe neku zemlju za hiljadu eura da se podigne kuća, posjete ih aktivisti pred izbore, bače im ruku preko ramena, obećaju ulicu, rasvjetu u narednim vjekovima, digne se taj prasedarnik, kokošinjac i ljepota...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  21. #2621
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo u elitni nikšićki kvart zvani Zagorič zaplijenjen neki eliksir mladosti...

    Podgorica: Policija zaplijenila 374 kilograma marihuane, uhapšen Nikšićanin
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...na-jedna-osoba

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #2622
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    E koliko taksista ima po PG koji su napuštili sela da bi taksirali... Ali dobro, ima tih livada , kupe neku zemlju za hiljadu eura da se podigne kuća, posjete ih aktivisti pred izbore, bače im ruku preko ramena, obećaju ulicu, rasvjetu u narednim vjekovima, digne se taj prasedarnik, kokošinjac i ljepota...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne znam cemu sad ta prica !!!! U BD plac ne mozes da kupis . Nema ih . Ako neko odluci da kucu proda onda moze da se kupi plac . Tj sve u kompletu . Znas li da svako malo neko dodje sa ponudom . Njih kuca ne zanima pa da je lux na kvadrat sredjena , bager ide odmah po kupovini , zanima ih samo plac kvadratura i koliko kuce ima upisano u katastat . I tako ide ponuda . Obicno 25 do 30 posto od izgradjene zgrade dobije se . Vec sam napisao za mene i suprugu ovih sto i nesto m2 su vise nego dovoljni . Sta bi mi znacilo trista da dobijem ? Vise novca naravno i odmah vece zelje i na isto smo .

  23. #2623
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ne znam cemu sad ta prica !!!! U BD plac ne mozes da kupis . Nema ih . Ako neko odluci da kucu proda onda moze da se kupi plac . Tj sve u kompletu . Znas li da svako malo neko dodje sa ponudom . Njih kuca ne zanima pa da je lux na kvadrat sredjena , bager ide odmah po kupovini , zanima ih samo plac kvadratura i koliko kuce ima upisano u katastat . I tako ide ponuda . Obicno 25 do 30 posto od izgradjene zgrade dobije se . Vec sam napisao za mene i suprugu ovih sto i nesto m2 su vise nego dovoljni . Sta bi mi znacilo trista da dobijem ? Vise novca naravno i odmah vece zelje i na isto smo .
    Budva je nažalost grad koji je možda i najviše urbanistički uništen. Ta jagma za nekretninama ne jenjava. Iskreno da sada mogu samo bi ganjao nekretninu na moru jer ove sadašnje cijene će biti x2 kada se u narednih 10 godina završi autoput...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #2624
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Odličan video za ovu temu

    https://m.youtube.com/watch?time_con...&v=rj1e_cdol7w

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  25. #2625
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,411
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Posto je bilo price oko placeva, odlican plac se prodaje u tolosima iza ekoplanta, 700 kvadrata za 35.000.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Možeš li mi molim te šoslati taj oglas, poziciju ili broj telefona, bilo što?

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Izadjite malo iz ove nam malene tvorevine... onda se ne gledaju granice stari/konik, no malo sire...
    Ovo je suština. Nedostaje širine.

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Molim te izvini sto nisam znao da sela postoje i na primorju pa podjoh u jedno takvo
    I ja sam se rodila u jedno takvo, kuća, pored samo stričeva kuća, na 200m rodjačke kuće, do mora 250m sve livada, puna maslina, badema, džanja, šljiva, trešanja, jabuka šipaka, pa kad se oruba šipak na parapet uvališ se u more. A na livadi jedna krava, dvije koze, kokoške. Nema tih para i stanova za koje bi dala to odrastanje. POla godine se provodi vani na taracu ispred kuće sa braćom i sestrama. Pa ti ugriju mistio vode a ti se se uvališ nakon plaže. Kad sam prvi put ušla u stan, pomislila sma, što ovi ljudi odje rade, kako je skučeno i dosadno haha.
    Onda sam otišla u Bg da studiram, prijateljica i njena četvročlana porodica žive u 40 kvadrata. Za mene šok, a vbama to možda djeluje čudno. Ja imam kuću gdje mi je jedan sprat 100m2, i mislila sma kako je to skučeno haha. Kuća nije ništa luksuzna, obična i kgarantujem ništa skuplja nije bila od tih stanova u centru Novog Beograda.

    A onad te život dovede da živiš u stanu pa se i na to navikneš, ali vazda vikendom pobjegneš u kuću sa taracom da daš sebi oduška. Sad nema šanse da bi ovdje mogli živjeti u kući jer je toliko obaveza i malo slobodnog vremena da bi se kuća održavala a ona traži itekako vremena.

    Zna li neko dje je tačno podno Gorice, uz Moraču nova zgrada VH Developement, baš dobro izgleda?

Page 105 of 213 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •