Page 141 of 213 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151191 ... LastLast
Results 3,501 to 3,525 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #3501
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Agent nekretnina mi kaže da trenutno ima veliku potražnju stanova u Bd na duži zakup, jednosoban stan oko 350€ lagano ide. Jedino kupujem u Bd zbog izdavanja u sezoni, trebalo bi da može prihodovati od 2500-3000€ ljeti Ili sam pretjerao

  2. #3502
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Agent nekretnina mi kaže da trenutno ima veliku potražnju stanova u Bd na duži zakup, jednosoban stan oko 350€ lagano ide. Jedino kupujem u Bd zbog izdavanja u sezoni, trebalo bi da može prihodovati od 2500-3000€ ljeti Ili sam pretjerao
    Jednosoban stan lagano ide za 350 kazes? Dje?

    Samo cu ti rec da se 80% stanova izda za 250-280e max preko cijele godine. Ovo ostalo je luksuznije koji ide 350+... I to su vecinom nikakvi stanari, za godinu ti nagrde stan kao da je tu neko bio 10 godina da moras ulagat 1000e min u njega... Duzni za rezije ostanu... Ovo nije samo moje iskustvo nego i dostine koji izdaju tamo... Da ne pricamo koliko zivaca kosta, to se u novcima ne moze izracunat...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #3503
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Da, čuo sam i ja priče od ljudi koji izdaju stanove i kuće. Ulože pare da stan izgleda primamljivo, lijepo i da nije jeftino i onda se pobiju momak i đevojka strani državljani, po namještaju prosuto vino, pocijepane zavjese , radili noževi pa pocijepaju kožnu garnituru a ne možeš im ništa....Nije to lako izdavati jedino ako imaš sreću da nađeš pristojne goste. Jedne godine sam bio srećom par dana u kući sa nekim strancem, iznad mene, napije se i počne da pjeva u 2 sata, povraća po kući i haos pravi, đeca plaču, pa obali nešto u stan da pukne kao da se plafon ruši...daleko bilo kakvih likova ima po svijetu i onda misle ljudi da je to lako

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. #3504
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Takvih primjera ima i u Podgorici ne samo na primorju. Obišao sam Volvox projekat “stara pekara” čini mi se da je okej priča. Cijena je oko 1500€ m2 što je za taj dio Budve prosjek. Prihvatam savjet što kupiti za 50.000€

  5. #3505
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,174
    Thanked in
    2,109 Posts

    Default

    Moj prijatelj je uzeo dva stana tamo. Za tu namjenu. E sad, njemu taj trošak ne predstavlja nikakav udar na budžet niti očekuje da će nek pare da zaradi od izdavanja. Već čisto da uloži pare u nešto. Kad ih već ima dosta jelte.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #3506
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Koliko je kvadrat u Volvox PG?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #3507
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Auris View Post
    Koliko je kvadrat u Volvox PG?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    1250 je bio u zgradi koju grade u ulici 4 jula.
    Makar je bila tolika cijena kada sam pitao neđe prošle godine na početku. Ne znam koliko su u luksuznijem dijelu kod atlas kapitala

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  8. #3508
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Živio sam ja u zgradu do te što se pravi, 10 minuta od tre kane kažeš?
    A sto se izdavanja tiče, do tebe ima makar 1500 apartmana da se popuni koji su bliže moru od tebe.
    Pa računaj kolika ti je sansa ove godine da izdas.
    A i inače ti je slično, tako da cijenu moraš spustit na 35e pa pomnoži sa 30 dana, oduzmi troškove i to je to..
    Računaj maks 60 dana izdavanja jer si daleko od mora.

  9. #3509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Takvih primjera ima i u Podgorici ne samo na primorju. Obišao sam Volvox projekat “stara pekara” čini mi se da je okej priča. Cijena je oko 1500€ m2 što je za taj dio Budve prosjek. Prihvatam savjet što kupiti za 50.000€
    Sacekaj zimu pa kupuj
    One Ring to Rule them all...

  10. #3510
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U Srbiji u poslednjih 10 dana opet se vratila prodaja nekretnina kao prije korone...tamo je građevinski bum definitivno. Ovdje kod nas tek se polako raskravljuje. Dobar je posao oko nekretnina ko može da se posveti.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. #3511
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Na ovu sezonu ne računam naravno. Lokacija nije toliko loša, 10 min pješke do plaže, lijepo osmišljen kompleks, ozbiljno razmišljam da kupim. Kvalitet zgrade ne bi trebalo da je loš mada nikad se ne zna

  12. #3512
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sigurno ima 20 min do plaže ti podji pa probaj

  13. #3513
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    I to kakve plaze!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #3514
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    1250 je bio u zgradi koju grade u ulici 4 jula.
    Makar je bila tolika cijena kada sam pitao neđe prošle godine na početku. Ne znam koliko su u luksuznijem dijelu kod atlas kapitala

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ova zgrada je ona gdje u dvosobnom stanu je jedna soba direktno iz hodnika a u drugu se ulazi iz kuhinje, katastrofa.



    Kod Atlas Capitala niej Volvox nego KIps i cijena kvadrata je bila 1900eur !?!? Ne znam je li još uvijek.

  15. #3515
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Onda sam ja nešto pomiješao. Ne znam ko je KIPS-u izvodio radove tamo, znam da je bila visoka cijena. Jel Volvox bješe investitor zgrade ispod Gorice?

    Ali pazi iz kuhinje u spavaću sobu da domaćica prilegne hahaha

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. #3516
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    volvox je ispod gorice.
    on kod atlasa sto gleda na hemomont je KIPS tripovali su neku ekskluzivnu pricu ali mislim da im nije upalilo.
    f6

  17. #3517
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa ne ide ekskluzivna priča kada je KIPS investitor. Meni lično one zgrade apsolutno nisu skladne sa arhitekturom Atlas kapitala i ne ostavljaju utisak prefinjenosti, već odaju utisak osrednjosti. Ne znam kakav je enterijer, pretpostavljam malo bolji od većine jer im ne bi upalila priča visoke cijene samo zbog lokacije. Iz moje perspektive, daleko ljepše je to trebalo izgledati.

    Juče sam malo zagledivao zgradu Normala ispod Ljubovića. Vrlo lijepa lokacija a i sama zgrada će izgledati lijepo kada se završi spolja, možda ne onako kako sam ja zamišljao kako treba izgledati zgrada na takvim lokacijama zbog skladnosti sa okruženjem i značajem Ljubovića ali opet ok(ono sa zgradom u unutrašnjosti je takva glupost)... Makar su napravili i oni iskorak sa francuskim balkonima umjesto klasičnih prozora itd. Mana je Normalu osmišljavanje enterijera. Pokazni stan je totalni nesklad boja i korištenih elemenata u njemu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 20-05-20 at 07:40.

  18. #3518
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Onamo valja jedino ona zgrada iza,dje ce pretpostavljam biti mirno i osuncano, ona zgrada ispred, stanovi sto gledaju na bulevar, em nece sunca gledat, a bice bučno i zagadjeno od saobracaja... ali je lokacija top, bolja no može biti.

  19. #3519
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    blok devet preko puta lide one dvije tri nove zgrade.... gledao prije neki dan. strasan kvalitet

  20. #3520
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zid od opeke, pa 8cm izolacija, pa opet zid od opeke između stanova, 3 sloja - Bemax Master.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  21. #3521
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Onamo valja jedino ona zgrada iza,dje ce pretpostavljam biti mirno i osuncano, ona zgrada ispred, stanovi sto gledaju na bulevar, em nece sunca gledat, a bice bučno i zagadjeno od saobracaja... ali je lokacija top, bolja no može biti.
    Da, ali samo za one koji gledaju na brdo. Preblizu je manja zgrada unutrašnja...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  22. #3522
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Takvih primjera ima i u Podgorici ne samo na primorju. Obišao sam Volvox projekat “stara pekara” čini mi se da je okej priča. Cijena je oko 1500€ m2 što je za taj dio Budve prosjek. Prihvatam savjet što kupiti za 50.000€
    Pocetna cijena u izgradnji je bila 1250 eura, dok jos nijesu ni bagere doveli.
    Stvarno je bila velika potraznja, bas dosta ljudi koji su imali kesa su kupili tamo stan, pa su brzo poceli da dizu cijene.
    Fora je sto vecina stanova uz terasu predvidjenu projektom ima nekoliko kvadrata "zelene povrsine" koja je naravno izbetonirana ali taj balkon ti dodje gratis. Cisto da znas ako ti budu nudili i zelenu povrsinu po istoj (ili bilo kojoj) cijeni
    Po meni u ovom trenutku 1500 eura je mnogo jaka cijena, mozes da nadjes tamo i za 1350 eura. Vlasnici zemlje-braca Vujovici imaju masu neprodatih stanova, a davali su ih i za manje od toga, tako da bih kalkulisao sa cijenom od oko 1300 eura.
    1450-1500 sto nude je prenaduvano, sacekaj nekoliko mjeseci pa ces vidjet.
    Volvox mislim da i nema stanova vec samo one koji su okrenuti ka brdu, tj uz samo brdo i to ti ne bih savjetovao da kupujes.
    Ne zaboravi, onamo je pakao za parkiranje, tako da je garazno mjesto pozeljno, ako ih uopste i ima slobodnih.

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Živio sam ja u zgradu do te što se pravi, 10 minuta od tre kane kažeš?
    A sto se izdavanja tiče, do tebe ima makar 1500 apartmana da se popuni koji su bliže moru od tebe.
    Pa računaj kolika ti je sansa ove godine da izdas.
    A i inače ti je slično, tako da cijenu moraš spustit na 35e pa pomnoži sa 30 dana, oduzmi troškove i to je to..
    Računaj maks 60 dana izdavanja jer si daleko od mora.
    Ne znam kako ide to oko izdavanja, ali mjesto je za zivot odlicno, kad gledamo Budvu. Do plaze imas tacno kilometar, skole i ostale sadrzaje na par stotina metara, u prizemlje ces da imas ogromni market itd. A i onaj dio mi je mnogo ljepsi od vecine naselja u Budvi, cini mi se da je malo manje betona��
    30-40e je sasvim ok cijena, ako si mislio na garsonjericu.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zid od opeke, pa 8cm izolacija, pa opet zid od opeke između stanova, 3 sloja - Bemax Master.
    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Dje im dodju tacno te zgrade?
    Ovo sto prave u City kvart mi je nekako ruzno ispalo, vece zgrade od profesorske iako sam mislio da je to tesko izvesti.
    Last edited by Totalno Lagan; 20-05-20 at 21:10.

  23. #3523
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Totalno Lagan

    Ako je ovo ružno onda imamo veoma suprotne poglede na ono što je lijepo

    Mnogi iz okruženja koji su arhitekte veoma pozitivno pisali baš o izgledu Masterovih budućih zgrada.



    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 20-05-20 at 22:37.

  24. #3524
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pusti rendere, da vidimo kako ce to uzivo da ispadne, mozda fasada izvuce objekat. Ali ovo sto sam vidio u prolazu uopste mi se nije svidjelo, preveliko i prenatrpano za moj ukus. Pa onu profesorsku zgradu zovu "Kineski zid" a ova je jos duza i veca.
    Stvar ukusa uostalom i ne toliko bitno koliko kvalitet radova, pa me zanima da li u Master kvartu stavljaju "sendvic" zidove ili su se vasi komentari odnosili na neke zgrade u Bloku 9?

  25. #3525
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Pusti rendere, da vidimo kako ce to uzivo da ispadne, mozda fasada izvuce objekat. Ali ovo sto sam vidio u prolazu uopste mi se nije svidjelo, preveliko i prenatrpano za moj ukus. Pa onu profesorsku zgradu zovu "Kineski zid" a ova je jos duza i veca.
    Stvar ukusa uostalom i ne toliko bitno koliko kvalitet radova, pa me zanima da li u Master kvartu stavljaju "sendvic" zidove ili su se vasi komentari odnosili na neke zgrade u Bloku 9?
    Slažem se, stvar ukusa ali po završenom prvom dijelu, ovo se uopšte neće razlikovati od rendera. Ja lično preferiram ovakve tipove građevina. "Sendvič zidove" stavljaju u Master . Mislim da sa cijenom 1200 po kvadratu nemaju konkurenciju za ono što nude trenutno.

Page 141 of 213 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •