Page 193 of 213 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203 ... LastLast
Results 4,801 to 4,825 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #4801
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Što se garaža tiče, kad smo kupili stan u Bloku 9, garaža je bila oko 12 000 i meni je to bilo suludo i nenormalno. Mjesta je bilo koliko hoćeš, direktno ispred natkrivenog ulaza. Auta nam nijesu bila nova, tako d aih je sunce odavno ubilo.
    Ali za 10 godina se situacija itekako promijenila. Postalo je psihički opterećujuće u 4 kad se vraćamo sa posla da nadjemo mjesto, kad se vraćamo iz veće trgovine da teglimo kese. Znači nije problem ni kiša nego daljina.
    Zetagradnja je imala baš dobru akciju na -2 garaže oko 2900 prije neku godinu. Ali mi je dvije zgrade daleko i nije isplativo.
    E sad imamo i novije auto, više nema nidje parkinga u Bloku 9 i uzesmo garažu za 5500 u izgradnji. Sad čujem idu i do 9000 ali kako neko reče ovdje, izgleda da ih više niko nema.
    Već sad parkiram tu, koje je to olakšanje, prosto nevjerovatno. Bunila sam se oko kupovine iste, ali sad bi da mogu platila i više za nju jer je to stvarno ne luksuz kako neko reče, već i potreba. Posebno kad se uzima stan na kredit, to nije dodatno velika investicija. U ovoj zgradi više nema garaža a sad bi komšije platile i mnogo više da ima. Na ovu vrelinu sjedneš u hladno auto, znaš da ti auto ne gori na žaropek.

    Direktore, da li ima još garaša u Master? Ako ima, razmisli! Totalno isti stav sam imala kao ti, ali dodje vrijeme da je potreba a više se n emože kupiti.
    Ja sam u kući čitav život imala garažu i uvijek mi je bilo drago što n emoram sjesti u vrelo auto.

  2. #4802
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Skupe su skole stranih jezika,jer tu ima jos troskova osim same skole I puta.
    Moja djeca su bila u Londonu, nekih 35 dana.
    Sve me kostalo nesto preko 10 hiljada.
    I to su mi najpametnije potrosene pare u zivotu.
    I nijesu se vratili kao snobovi, nego samo postali jos odgovorniji, ozbiljniji I pametniji. Svakako, po svemu bolji od mene.
    Za koliko djece je ispala tolika cifra? Naravno da su to pametno potrošene pare jer svakako se vrate bogatiji znanjen koliko toliko, iskustvom, a engleska disciplina je svakako potrebna stvar. Korišćenje telefona samo uveče u određenoj satnici itd. Organizovano je super, po priči onih koji su djecu slali. Vidiš kako je skupo znanje, @hercules je naveo cijenu samo za kurs na LSE koja iznosi 15k. To svakako smo svi zanemarili, jer se znanje svuđe cijeni bez kod nas...

  3. #4803
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Meni je otac u garažu napravio i police za alat, ima mjesto i za odlaganje guma, stavio je i rolo vrata tako da je pod ključem sve... 5.5k je platio garažu, u zetagradnju... Tako da daleko od toga da je to samo betonska podloga sa dvije iscrtane linije... uz sve ostale prednosti..

  4. #4804
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jel ovo ona zgrada uz Ribnicu o kojoj smo pričali @Totalno Lagan

    https://freshestate.me/nekretnine/pr...Qy0sQzv1WBOdn0

  5. #4805
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Riverside je pravi izbor za one koji smatraju da za dom nije potreban krov nad glavom.”

    Kakvi su ovo opisi, sta bi ovo tacno trebalo da znaci :-D

  6. #4806
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    čitajući ove slogane čoek mora doć’ do zaključka da u PG izgleda niko pojma nema o marketingu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:

    acs

  8. #4807
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Što se garaža tiče, kad smo kupili stan u Bloku 9, garaža je bila oko 12 000 i meni je to bilo suludo i nenormalno. Mjesta je bilo koliko hoćeš, direktno ispred natkrivenog ulaza. Auta nam nijesu bila nova, tako d aih je sunce odavno ubilo.
    Ali za 10 godina se situacija itekako promijenila. Postalo je psihički opterećujuće u 4 kad se vraćamo sa posla da nadjemo mjesto, kad se vraćamo iz veće trgovine da teglimo kese. Znači nije problem ni kiša nego daljina.
    Zetagradnja je imala baš dobru akciju na -2 garaže oko 2900 prije neku godinu. Ali mi je dvije zgrade daleko i nije isplativo.
    E sad imamo i novije auto, više nema nidje parkinga u Bloku 9 i uzesmo garažu za 5500 u izgradnji. Sad čujem idu i do 9000 ali kako neko reče ovdje, izgleda da ih više niko nema.
    Već sad parkiram tu, koje je to olakšanje, prosto nevjerovatno. Bunila sam se oko kupovine iste, ali sad bi da mogu platila i više za nju jer je to stvarno ne luksuz kako neko reče, već i potreba. Posebno kad se uzima stan na kredit, to nije dodatno velika investicija. U ovoj zgradi više nema garaža a sad bi komšije platile i mnogo više da ima. Na ovu vrelinu sjedneš u hladno auto, znaš da ti auto ne gori na žaropek.

    Direktore, da li ima još garaša u Master? Ako ima, razmisli! Totalno isti stav sam imala kao ti, ali dodje vrijeme da je potreba a više se n emože kupiti.
    Ja sam u kući čitav život imala garažu i uvijek mi je bilo drago što n emoram sjesti u vrelo auto.
    Luksuz je po definiciji nešto što nema upotrebnu vrijednost, već emotivnu. Luksuz je nešto što je prestiž, skupo, brend itd. I ja sam nakon što smo dobili garažu promijenio mišljenje o njoj. Nipošto luksuz, već potreba. Jeste skupa, ali potrebna. Garaža daje baš komfor, mnogo veći nego npr par kvadrata stana. Meni je npr posao takav da moram nekad na +40 nositi odijelo kad imam neke važne sastanke. Onda gledam da ih zakažem ili u Hilton ili u Capital Plazu, jer imaju garaže. Pođem na sastanak i vratim se, a ne osjetim vruć vazduh, bez kapi znoja. To je bas ozbiljan komfor i vrijedi svaku paru.

  9. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  10. #4808
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica!
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Meni je garaza 18m2 u zetagradnju, placena 9000, tako da planiram da napravim neku mini ostavu za tipa skije i tako to

  11. #4809
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Riverside je pravi izbor za one koji smatraju da za dom nije potreban krov nad glavom.”

    Kakvi su ovo opisi, sta bi ovo tacno trebalo da znaci :-D
    Opisi su im preser**anje... Slično je po oglasima koji mi iskaču od agencija iz Beograda. Baš danas sam se nasmijao jednom koji mi je iskočio...

  12. #4810
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,794
    Thanks Thanks Given 
    10,941
    Thanks Thanks Received 
    5,159
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    ...plafoni u kupatilO...
    Ovo mi liči na marketing by Migo S.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  14. #4811
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Признајем само берански риверсајд, је*ао их енглески назив кварта, као да смо у сасексу или јоркширу а не у црној гори.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  16. #4812
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Riverside je pravi izbor za one koji smatraju da za dom nije potreban krov nad glavom.”

    Kakvi su ovo opisi, sta bi ovo tacno trebalo da znaci :-D
    Meni su najjaci Ljubovic Hills i Emerald Garden sa "novim konceptom stanovanja", ma šta to značilo.

    Elem, evo još jedan oglas iskoči, stan upravo renoviran u Kralja Nikole, 1000 €/m2, sa kuhinjom i plakarima. Napomena: Hitno.

    Hint: ako imate keš spremite se, ali sačekajte još par mjeseci, biće odličnih prilika
    Last edited by Djed_Djuro; 29-07-20 at 14:49.

  17. #4813
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dobro je doć ođe da znamo ko ima keš

  18. #4814
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    One zgrade iza galerije Most, prve iza galerije. Prodaju ljudi stan na prizemlju 79 kvadrata sa 60 metara terasa zelenih povrsina ograda (lamele) bas bas prelijepo izgleda. Prilaz sa obje strane miran kraj cini mi se. Cijena 1100. Solidno stanje treba 10k da se ubaci unutra da bude super. Meni to zvuci jeftino jel neko zna da mi kaze sta je problem sa zgradama tim?
    067-123456

  19. #4815
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Nema problema nikakvih, živio sam tamo 10 godina, moj omiljeni kvart...

  20. #4816
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Da imam para, ne bih se trena razmisljao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #4817
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Vidio sam, dobro izgleda..."i tata bi sine"
    Last edited by Director; 29-07-20 at 19:05.

  22. #4818
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    One zgrade iza galerije Most, prve iza galerije. Prodaju ljudi stan na prizemlju 79 kvadrata sa 60 metara terasa zelenih povrsina ograda (lamele) bas bas prelijepo izgleda. Prilaz sa obje strane miran kraj cini mi se. Cijena 1100. Solidno stanje treba 10k da se ubaci unutra da bude super. Meni to zvuci jeftino jel neko zna da mi kaze sta je problem sa zgradama tim?

    Ako je cijena za tih 79 kvadrata to je top. Odlican kraj, dobre zgrade. Tamo su stanovi bili 1300-1400 do skoro. Inace, ta kombinacija stan na prizemlju sa dvoristem je jedina opcija koja bi meni dugoročno bila prihvatljiva za stan. Kakva je to banja

  23. #4819
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    One zgrade iza galerije Most, prve iza galerije. Prodaju ljudi stan na prizemlju 79 kvadrata sa 60 metara terasa zelenih povrsina ograda (lamele) bas bas prelijepo izgleda. Prilaz sa obje strane miran kraj cini mi se. Cijena 1100. Solidno stanje treba 10k da se ubaci unutra da bude super. Meni to zvuci jeftino jel neko zna da mi kaze sta je problem sa zgradama tim?
    Problem je prizemlje. Ljudi ti stanu pod prozor pa pričaju, djeca mlate loptom o zid, svi ti kroz prozor vide što činiš. Svakom lopovu si meta jer je stan dostupan, nikad mir.

    A posebna poslastica je kad se kanalizacija začepi, sve ***** isplivaju tebi u stan - jer si prizemlje. Pa tih 10k što si uložio u stan, bolje da si zapalio s merakom. Nikad prizemlje i zadnji sprat.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  25. #4820
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Nije to baš tako u tim zgradama, totalno druga dimenzija, i unikatan kvart, ništa slično nema u PG...
    Tamo je stanovalo 90% CG ministara, gradonačelnika, sudija... koliko god ta informacija bila glupa
    p.s. tadašnji gradonačelnik PG-Burić, je baš živio u stan na prizemlju tamo, i to su bili najbolji stanovi, jer bukvalno imaju baštu kao ispred kuće, i svoju kapiju itd...
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 29-07-20 at 20:50.

  26. #4821
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Govorimo li mi o zgradi na Malo brdo?

  27. #4822
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Nije to baš tako u tim zgradama, totalno druga dimenzija, i unikatan kvart, ništa slično nema u PG...
    Tamo je stanovalo 90% CG ministara, gradonačelnika, sudija... koliko god ta informacija bila glupa
    p.s. tadašnji gradonačelnik PG-Burić, je baš živio u stan na prizemlju tamo, i to su bili najbolji stanovi, jer bukvalno imaju baštu kao ispred kuće, i svoju kapiju itd...
    U beogradskoj ulici ispod Gorice, one zgrade u redu sto su preko puta hotela Ziya, u prizemljima zive veoma imucne porodice. Nema tu komsija da staju pod prozor, niti se lupa loptom, to je prosto drugacija konfiguracija zgrada.

  28. #4823
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    One zgrade iza galerije Most, prve iza galerije. Prodaju ljudi stan na prizemlju 79 kvadrata sa 60 metara terasa zelenih povrsina ograda (lamele) bas bas prelijepo izgleda. Prilaz sa obje strane miran kraj cini mi se. Cijena 1100. Solidno stanje treba 10k da se ubaci unutra da bude super. Meni to zvuci jeftino jel neko zna da mi kaze sta je problem sa zgradama tim?
    To je sa renoviranjem skoro 100 hiljada za dvosoban stan na prizemlje. Ne znam, ne bih bas rekao da je toliko povoljno.
    Drug mi tamo zivi na prizemlju, specifican stan, on bukvalno ima kapiju i poseban ulaz, jos ima zelenila posadjenog ispred tako da nema problema oko privatnosti.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Vidio sam, dobro izgleda..."i tata bi sine"
    Ne znam jesi li gledao dvorisnu stranu, ispala je ljepsa od juzne, ne znam je li ijedan investitor toliko zelenila posadio oko zgrada. Stvarno fin projekat.
    Last edited by Totalno Lagan; 29-07-20 at 21:09.

  29. #4824
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    O tome pričam, ljudi to je unikatno nešto, toga nema niđe u pg...

  30. #4825
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Koliko ja znam jedino taj dio Malog brda i Beogradska ispod Gorice imaju takvih nekoliko zgrada.

Page 193 of 213 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •