Page 211 of 213 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213 LastLast
Results 5,251 to 5,275 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #5251
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ma nije bitan hodnik zgrade, važno je da su makar u unutrašnjosti stavljali solidniju keramiku, da ne otpada poslije 5-6 godina, da parket postave kako treba, da je izolacija dobra. Lokacija je svakako dobra pa ako je tako kako kažeš onda svakako neka je sa srećom. Lijepo je čuti pozitivne primjere.
    Hvala na dobrim željama. Odličan odnos para i muzike. Prošlo 10 godina, urađeno se drži u OK stanju, parket, pločice, sanitarije etc...
    I još jedna odlična stvar. Dobar komšiluk, svi plaćaju održavanje, vazda na račun nekoliko hiljadaraki.
    Garaža, Cijevna ošljaraila sa nekim cijevima da uštedi 500 EUR na nivou zgrade, pa dovijeka lokve kad ne veća kiša.
    Ako vam naleti po OK cijeni, pokušajte kupiti stan. Slabo ima u ponudi, a dovijeka izlijepljeno "kupujem stan u vašoj zgradi".

  2. #5252
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Jel to ova zgrada
    https://www.realitica.com/hr/listing/2410081

    Kad vidim da neko ovako zatvori balkone u zatvor bih ga poslao. Ajde da je lodja u pitanju, ali dje da se zatvara balkon sa staklenom ogradom. Zar ne postoji neka inspekcija koja bi o tome trebalo da vodi racuna?
    A bem li ga. Ovo je ulaz đe je vojska dijelila stanove. Talenti, što ćeš. Ovo su oni likovi što drže cipele ispred vrata, a zastaklili bi (zagradili) i sl porodičnu grobnicu kad bi moglo. Mada je orijetacija ovog balkona sjever i istok, tako da baš tuče vjetar.

  3. #5253
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mislim da investitor u ugovorima ima jasno napisano da nije dozvoljeno bilo kakvo zastakljivanje i zatvaranje balkona ali se toga niko ne pridržava. Neđe sam to ranije čitao.

  4. #5254
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,494
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    po pravilu ni na jednu zgradu ne smijes da mijenjas spoljni izgled zgrade,samo mi i pravila...

  5. #5255
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    po pravilu ni na jednu zgradu ne smijes da mijenjas spoljni izgled zgrade,samo mi i pravila...
    Mislim da od kako se usvoji idejno rješenje od strane opštine, idejni "tvorac" kao i opština ladno može tužiti svakog stanara bez obzira što je vlasnik stana, zbog narušavanja oblika stambene zgrade

  6. #5256
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Dje ima ponuda te juzne kapije?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  7. #5257
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sto li ce biti u onaj cosak sto ostaje kad se napravi Master, onamo dje su one kucice i sad parking. Jer nema sanse da ce onaj prostor od prve zgrade do bulevara da ostave prazan.
    Ne vjerujem da bi mogli trecu zgradu da ubace, vjerovatno ce biti nesto drugacije

  8. #5258
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Sto li ce biti u onaj cosak sto ostaje kad se napravi Master, onamo dje su one kucice i sad parking. Jer nema sanse da ce onaj prostor od prve zgrade do bulevara da ostave prazan.
    Ne vjerujem da bi mogli trecu zgradu da ubace, vjerovatno ce biti nesto drugacije
    Onaj čeka dobro da naplati svoj plac i kuću

  9. #5259
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Danas je odlično što se većina ulaza održava. Mi smo prešli od kad je korona na čišćenje 3 puta nedjeljno, mada uvijek i svuda ćeš imati makar nekoliko stanara koji kao da su rasli u šume, nemam drugog objašnjenja za likove kojima vazda curi smrad iz kesa za smeće i ostavljaju gadluk iza sebe dok koriste zajedničke prostore ulaza, koji se ne umiju javit normalno i sl.
    Mi imamo upravnika ulaza čiji nam psi pišaćkom dezinfikuju ulaz, nismo do sad imali potrebu da dezinfikujemo. Tako da je preporuka da nabavite male pse, oni malim piševima čine velike stvari.

  10. #5260
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ja moram opet dodat da je onaj green level sto se tice lokacije savrsen. pozicija stana se po meni moze birat dugorocno zato jer svi sto gledaju na onaj unutrašnji dio su top i naravno onaj dio na sumicu. takodje mislim i da ima preko susjedne zgrade jedno 2-3sprata koji su preko nje i isto se mogu lagano uzet.
    e sad price pametni stanovi ovo ono, vidim da je sve po doplati a koliko ce oni to ispostovat na onaj broj stanova i ,,komercijalnu,,gradnju ne znam-tako da te pare koje oni traze bas nidje veze.

    vezano za stanare one zgrade prekoputa - ja iskreno ne znam da li su ocekivalo da niko nikad nece napravit zgradu ispred njih nego da ce im cijeli zivot bit livada tu. ionako su uz pomoc ubovica(bemax) dosta odugovlacili za izgradnjom baku ulice
    Kako misliš po doplati...? Možda ako se želi neka promjena ili skuplji sistem, ali mi se čini da je za "osnovnu" smart home funkcionalnost sve uključeno...
    #fakenews

  11. #5261
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    na njihov sajt imas ono vezano za pametni stan. u opisu stana kad navode ovo ono stoji ti zvjedica uz doplatu. garantujem ti znajuci njih (nas) da bi te masakrirali na to.
    f6

  12. #5262
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    na njihov sajt imas ono vezano za pametni stan. u opisu stana kad navode ovo ono stoji ti zvjedica uz doplatu. garantujem ti znajuci njih (nas) da bi te masakrirali na to.
    Upravo gledam, kako sam i pretpostavio, osnovne funkacionalnosti su sve uračunate u cijenu, ali se doplaćuje za sve dotatno (senzori pokreta i sl).

    #fakenews

  13. #5263
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Već smo pisali o garažama, ja lično bi bez garaže mogao lagano. Ne sporim da ima koristi ali mi nije presudno. Što se širine tiče, ja mislim da Podgorica nema tu širinu koja je potrebna da sva naselja budu recimo isplanirana kao Blok 5, a nema ni novca. Pa sam Blok je i tada u SFRJ bio veeeeliki zalogaj. Meni lično je drag taj socijalistički modernizam ali ne bi volio da živim u takvim arhitektuarama iako je moj otac tada odlučio da umjesto Bloka , ode zbog ostale rodbine na stari...što dođe kao da danas izabereš Zlaticu prije nego Blok 9

    Inače, većina ljudi koja se podizala u Bloku , ne može druga naselja da doživi onako kao što je za svoje vrijeme Blok bio ispred drugih naselja, to je razumljivo. Tada, Blok i sva druga naselja su nebo i zemlja, nećeš zamjeriti, već sam to konstatovao, meni je lično onako neutralno gledano, Titograd previše tada napravio jaz između Bloka i drugih naselja, što nije humano ni pravedno. Da je lijepo osmišljen, jeste itekako, podržan je bio od strane tadašnjeg rukovodstva, ta ideja je prava socijalistička, lijepa, humana(za njene stanovnike) , ma utopija, ali imaš Blok i i imaš zbog njegovog razvoja ruine od ostalih naselja..Tipično za tadašnje vrijeme. Neravnomjerno ali da imaju sa čime da se pofale
    1. Lijepoga divana sa tobom... bez ironije.
    2. Garaža ti dođe kao heroin. Možeš komtono bez nje dok se ne navikneš. Recimo, realno vrijedi "pola sobe", ili makar jednog finog balkona & izdvojene trpezarije. Bez šale, živio sam lagano bez nje sve dok je sretoh. kroz garažu čovjek otkriva koliko je prase
    3. Blok je nestvarno dobro nacrtan. Iz svake tačke u svaku tačku Bloka možeš pješke da ne pređeš ulicu, a do svake tačke možeš autom. Nestvarno zelenilo (doduše 30-40 godina nakon useljenja), dva vrtića, škola (trenutno pod pritiskom svi od City kvarta i ostalih precijenjenih favela u komšiluku), dom zdravlja, tržni centar. Da i odlični sportski poligoni i igrališta za djecu. Mana, malo parkinga, kad se crtao nije se računalo na dvoje kola i nema garaža iz tog perioda. Naravno i stari stanovi i dotrajalo sve to po malo.
    4. Realno, kad sam se doselio Blok je bio teška bljak periferija, odvojen od grada livadom đe je sada Hram i gomila zgrada.. Pa se kasnije popravila situacija. Mada ne msilim da je bilo da se pravi izbačaj da se hvalimo, već su bile normalne arhitekte. (Pogledaj Slovensku plažu ili Palas iz tog doba, a pogledaj Condoe danas). Bile je super tada i prekomorački dio grada... Centar, dio pod Goricom dijelom... Svi su bili tada ispred Bloka. No, Preko Morače "progustiše" zgradama da se disat ne može, a centar ubila demografija i staranje stanovništva, o čemu ću neđe.
    Ajde da sad gulim neke excele, mada je zanimljiviji divan sa tobom
    Last edited by Gagarin; 21-10-20 at 09:41.

  14. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  15. #5264
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    1. Lijepoga divana sa tobom... bez ironije.
    2. Garaža ti dođe kao heroin. Možeš komtono bez nje dok se ne navikneš. Recimo, realno vrijedi "pola sobe", ili makar jednog finog balkona & izdvojene trpezarije. Bez šale, živio sam lagano bez nje sve dok je sretoh. kroz garažu čovjek otkriva koliko je prase
    3. Blok je nestvarno dobro nacrtan. Iz svake tačke u svaku tačku Bloka možeš pješke da ne pređeš ulicu, a do svake tačke možeš autom. Nestvarno zelenilo (doduše 30-40 godina nakon useljenja), dva vrtića, škola (trenutno pod pritiskom svi od City kvarta i ostalih precijenjenih favela u komšiluku), dom zdravlja, tržni centar. Da i odlični sportski poligoni i igrališta za djecu. Mana, malo parkinga, kad se crtao nije se računalo na dvoje kola i nema garaža iz tog perioda. Naravno i stari stanovi i dotrajalo sve to po malo.
    4. Realno, kad sam se doselio Blok je bio teška bljak periferija, odvojen od grada livadom đe je sada Hram i gomila zgrada.. Pa se kasnije popravila situacija. Mada ne msilim da je bilo da se pravi izbačaj da se hvalimo, već su bile normalne arhitekte. (Pogledaj Slovensku plažu ili Palas iz tog doba, a pogledaj Condoe danas). Bile je super tada i prekomorački dio grada... Centar, dio pod Goricom dijelom... Svi su bili tada ispred Bloka. No, Preko Morače "progustiše" zgradama da se disat ne može, a centar ubila demografija i staranje stanovništva, o čemu ću neđe.
    Ajde da sad gulim neke excele, mada je zanimljiviji divan sa tobom
    Ja sam toliko zaljubljen u arhitekturu i građevinarstvo da sam htio čak ove godine u svojoj petoj deceniji života da upišem , da ispunim merak sebi ali su obaveze posla i oko djece ipak težak teg da bi mogao da to postignem u ovom trenutku. I meni je lično draga komunikacija oko ovakvih tema.
    Blok jeste dobro planiran, stvarno nemam što tu da dodam, takvih je primjera po Novom Beogradu isto. Nije mi bilo muka jednom da istražujem popodne nakon obaveza NBG , oduševljen sam bio razmišljanjem koje su ljudi imali prije toliko decenija. Inače ne volim da nazivam naselja PG pogrdnim imenima pa asocijacija na favele koje si pomenuo su mi ipak za sve one silne kuće na koje ljudi iz Bloka 5 gledaju po brdu preko puta ili dajbabska gora, kakaricka gora. Upravo je sve to što imamo u Podgorici samo dokaz koliko se nije planski zdravo razmišljalo. Imamo Blok koji je planiran kako treba ali što imamo ostalo? Đe kupiti stan sada? Ja sam podizan po livadama starog aerodroma, tu smo bili srećni kao djeca, tu smo igrali fudbal, tu smo gledali lake avione, jedrilice, vojsku koja više ne postoji, a koja maršira prema Ćemovskom polju na vježbe...budio me zvuk Galeba G4 i G2...život je bio skroman, a lijep. Splitske zgrade takozvane su bile za to vrijeme veoma moderno osmišljene, kvalitet solidan. Tek kasnije kada te pošalju po ljeb i potrebštine u supermarket na Drač, počneš da shvataš da do najbliže prodavnice trebaš da mlatiš, a ne ide ti se...pa nedostatak vrtića za one koji su tada imali prinove, škola je bila jedina na Koniku, DZ Konik itd... Titograd se nije razvijao kako treba, osim Bloka. Pokojni najbolji drug iz djetinjstva je imao stan u Bloku ali ja sam tek kasnije počeo da ga simpatišem kao naselje, valjda zbog podsjećanja na bivšu SFRJ i jedini pečat tog vremena koji je odrađen kako treba. Tačno je sve što kažem oko Bloka, a vezano za neravnomjeran razvoj naselja. Nemoj misliti da Blok 5 dobija treći vrtić zbog City kvarta, već zbog uticaja mnogih funkcionera. To je javna tajna. Pa i Starom je potrebna još jedna škola i vrtić pa nam ne uslišiše želje. Potrebna su i drugim naseljima. City kvart nema ništa , to je takođe sramno, a dobija vrtić Blok 5 opet... Nadam se da razumiješ. Ja lično nikada ne bi kupio stan u starogradnji, mnogi bi, isto je i za garažu....Što se zelenila tiče, podizan sam u Titogradu, znam sve što pričaš, znam koliko je i Blok bio s početka pustinja kao i većina naselja. Mnogo je tu bilo potrebno dopisa i truda da se ozeleni sve...

  16. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  17. #5265
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo sto gagarin kaze, vjeruj mi. 10 godian zivim u Blok 9 i nsimo kupovali garazu, smatrala sam da ne treba. Nije mi vala tesko nista bilo. Mozda malo kad se vracamo iz vece nabavk epa po dva tri puta teglit one kese ili parkiras na 4 pa nekome smetas, itd.
    Sad smo uzeli garazu iako jos nismo preselili u tu zgradu, ja vec tu parkiram (zgrada pored zgrade) pa vec vidim benefite. 2 mjeseca nisma uopste na parking parkirala. Gagarin rece kao heroin, tacan opis haha.
    I znam da sad mislis kao i ja, ja sam cak branla da se kupi garaza io bacaju pare,. a sad bi dala sve osim ostave iz stana za nju

    Green Level mi se nikako ne svidja strana ka sumici, sjeverna i odma otpada. Em suma, em nema sunca ionako, ao ja bi uvenula kao biljka bez sunca tu. Jedino ka jugu a opet tu nije spektakularan pogled ka studenjaku.
    Ao ljudi
    Možemo da stavimo tačku oko toga jer ja opet ponavljam, korisna je ali ja mogu bez nje narednih 100 godina, ne smatram je toliko neophodnom investicijom, to je sve...
    Što se Green Levela tiče, pa neđe mora da se gleda... Ne bi se ja bunio ni na sjevernoj strani, dobra je i stolarija koja je postavljena, biće to odličan dio.

  18. #5266
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Kakve stan je uzeo onamo poznanik jedan. Zadnji sprat, izlazi na tri strane ( trim staza, grad, studenjak) terasa na sve tri strane cijelom dužinom itd. Stvarno fenomenalno. Mada je i cijena.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #5267
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Dan danas imam fobiju od vlage pa zadnje spratove uopste nijesam ni uzimao u razmatranje. Jes da je na pricu to sve bajno, nema nikog iznad tebe, izolacija dobro odradjena i sl. Ali bas nemam ni trunke povjerenja u nase biznismene i (pod)izvodjace pa sve razmisljam da nedje moraju isfuserisat i nesto zeznut.
    A veca spratnost bas znaci. Drug ima stan na zadnjem spratu, sjedjeli smo na balkon i mnogo je manje buke nego kod mene na trecem iako sam ja u manje prometnoj ulici

  20. #5268
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Naravno, prizemlja i zadnji spratovi su uvijek važili za izbjegavanje.

  21. #5269
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Ostalo mi je za par stvari da repliciram Directoru pa dako ufatim dok me maloljetna bagra ne zajaše opet.
    Da napravim uvod u repliku nekim tezama o nečem veoma važnom kad je riječ o stanovanju o nekom gradu, a to je demografija. Kod nas manje nego u USA npr gdje ti od dijela grada zavisi kakva će biti škola za dijete, jer škole finansiraju lokalne zajednice. Tako da je u siromašnom dijelu grada raspad, a u bogatom super, a obije su javne.
    Kod nas nije baš tako, ali solidno se razlikuju demografije određenih djelova grada.
    U krajnjem, negdje i kod nas od demografije nekog kraja zavisi kvalitet škola. Npr kad sam ja bio klinac, tri škole koje su odvajale bile u M. Gorki, Sutjeska i Savo Pejanović. Na školskim takmičenjima u znanju nosile su 90%+ medalja za tri prvoplasirana.
    U te tri škole išle su djeca iz centra ili preko Morače i poneko iz Bloka u njegovim ranim danima. Ti djelovi grada bili su bolji, sa obrazovanijim roditeljima, posledično i djecom koja su više htjela da nauče od drugara iz nekih drugih djelova grada kao što su Zabjelo, Pobrežje, Konik, Zagorič itd... Ovi drugi djelovi grada više su bili blue collar, dok su prvi bili što bi Amerikanci rekli white collar.
    Demografija ti je bitna i na mikro nivou. Npr. U ulazu gdje živim svi stanovi su useljeni a izdaje je se samo jedan i to veliki pa ga rentiraju porodice. Zamislite npr koliko je prijatno živjeti u ulazu gdje se izdaju stanovi na dan i to u većem procentu (Baćini neprodati stanovi se izadju, najviše zgrada preko puta Veldera, gdje uz kafu dobiješ odjednom 30 Kineza sa koferima). Važan ti je ko ti je komšiluk, i zbog održavanja i u krajnjem tu ti se djeca igraju, pa te zanima kakav narod živi i ko su im roditelji drugara.
    Danas je umjesto Savo Pejanović u grupu boljih škola upao je Makarije iz Bloka, a Savo Pejanović dijeli tužnu sudbinu centra. Jednostavno, Centar stari demografski, sad je kvart đe su većina penzioneri. Posledično je i gomila praznih poslovnih prostora, jer šta tamo prodavat+ubila ih Delta. Ne znam kako idu sada tamo nekretnine, ali ulagat u 70 godina staru zgradu bez lifta hmmmmm... Ukratko, ostaralo stanovništvo, djece sve manje, škola sve praznija, a i na Draču gajnc nova. I da bi nastavnici imali normu, iskoristili su je za inkluzivno obrazovanje Roma sa Vrela, koji su po pola odjeljenja. Roditelji ostalih đaka oduševljeni, svi prepisali djecu i voze ih do Sutjeske mahom. Nastavlja se vrzino kolo. Ovo je jedan primjer.
    Elem, malo i replike...
    Directore što se Bloka V tiče, vjeruj za zelenilo je najzaslužniji izvjesni Šole, koji ima elektroservis preko puta Bazara. On je prvi počeo da njeguje zelenilo ispred radnje i to se raširilo kroz cijelo naselje. Jednostavno, primjer jednog čovjeka što je napravio podstakao i druge, koliko ti god čudno bilo. Puno više je taj faktor, nego da država sređuje. Ono je mahom privatna inicijativa. Kao i ružne stvari, i lijepi se primjeri šire. A onoliko drveće samo je trebalo zalivat. Sadnice nisu skupe. Npr i kod mene u Bloku 9 je privatna inicijativa. Iz budžeta ulaza zasadili zelenilo, stavili tajemre za zalivanje etc...
    To je ono đe je demografija važna i kakav narod neđe živi. Odjednom svi brinu o okolini, pa i mlađi i relativno je malo vandalizma. Kad je nešto lijepo, ljudi se malo ustručavaju da ga nagrde. Mada... makar normalni.
    Još nešto. Socijalistički Titograd, najveći glavari živjeli su pod Goricom tako kod stadiona malih i u one ulice. Malo niži glavari često su stanovali preko Morače, npr. čuvena zgrada "Lordovka". Blok 5 bio ti je otprilike upper middle class, likovi sa školom i zvanjem, tako da nisu baš imali privilegija. Nego lijepo nacrtano, ucrtane sve drangulije koje trebaju, pa se naprave u narednim decenijama. Sa druge strane si u pravu Stari je na kanalizaciju sav stavljen za Burićevog mandata neđe 1999/2000. Ne bi vjerovao koliko puta upali samo ako imaš gotove planove kad se pojave pare iz budžeta ili ino donatora, ali to je već druga tema.
    Još kad smo kod demografije. Dio Starog đe je neka kancelarija za potvrde da nisi kažnjavan Ministarstva pravde, manja zgrada a oko veće zgrade, blizu Sicilije. Nisam šovinista, ali sam imao osjećaj da sam u nekom novoizgrađenom kvartu u Novom Pazaru. Osjetiš, jednostavno. Mislim sve je OK. Ali morate li svi da živite u isti kvart i pravite geto?
    Zbrda zdola, možda nema baš mnogo veze sa temom, ali me ufatilo da pišem.
    Last edited by Gagarin; 21-10-20 at 18:24.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  23. #5270
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Gagarin Hvala na opširnom odgovoru i prijateljski savjet da se kloniš izuzetno kontaminiranih djelova foruma poput foruma o politici. Epilog će ti biti ban i što u svakom uspiju da izbace najgore strane čovjekove prirode...Ljepše je na drugim temama.

    Ovdje si u odgovoru proširio mnoge teme. Trebalo bi mi mnogo vremena da odgovorim, a vrijeme skučeno za sve što si okrznuo postom. Čeka me vježbanje sa ćerkom za "vatreno krštenje" kontrolnog iz matematike sjutra koji ima . Elem, kada smo već kod škola, sasvim je normalno da su pomenute tri škole prednjačile na takmičenjima. Opisao si vrlo precizno sve i prilično tačno, međutim, ja sam morao pohađati osnovnu u OŠ Marko Miljanov na Koniku jer Stari tada nije imao svoju školu. Nije bilo iskreno lako. Sa jedne strane smo imali vrlo vrlo vrlo teške nastavnike, ne baš mali broj problematične djece sa Konika, djecu radničke klase, koja su u ranom periodu života postala problemi, neki kasnije ležali u zatvoru zbog ubistava, previše svega, puno se učilo i vjeruj mi, oni koji su bili izvan lošeg, prošli su kasnije kroz bolje srednje škole lako, postali izuzetni studenti i vrlo obrazovani ljudi danas a bili su listom bolji u gimnaziji od svih najboljih đaka pomenutih elitnih škola tog vremena(tako je bilo u Gimnaziji Slobodan Škerović tokom devedesetih). Drugovi sa Zabjela su bili takođe bolji đaci od djece iz lordovki koji su mahom završili veoma tužno, liječeći se od narkotika i sa sobom su povukli drugu djecu sklonu fascinaciji "uzvišene prekomoračke djece"... Nijedno naselje ti nije garant zdravog podizanja. Iz mog životnog iskustva, podjednako su bili opasni loši konički bilmezi sa lordovskom đecom tatinih i majkinih sinova. Nema razlike. Tvrdim. Razvoj Titograda tada je bilo naše ekonomsko ogledalo, pa i samo odsustvo osjećaja za javne površine je dokaz koji si iznio u komentaru da je jedan čovjek inicirao izelenjavanje ostalih površina Bloka. Isto je bilo i na Starom aerodromu. Pogriješio si u doživljavanju prostora na Starom i vezi sa Novim Pazarom. Evo imam komšije starovarošane, a upravnik iz Bijelog Polja. Izuzetan častan momak, koji je sve svojom inicijativom rješavao oko sadnje. Nisu to uradila djeca doktora kojih ima, nego on koji je u Podgorici ne više od 15 godina...Pričao sam sa njim dosta puta i više cijenim njega nego mnogu drugu nadobudnu podgoričku buržoaziju. Sam kvart generalno su bili i ostali mlađi parovi koji su u vrijeme projekta 1000+ kupovali stanove, mahom podgoričani, nikšićani, ima i drugih ali nije baš tako kako si opisao, previše je tu predrasuda i netačnosti.

    Svako dobro.

  24. #5271
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Odradili smo kontrolni prije par dana, dobar sam nastavnik matematike. neka što je dobro znam, no je izgleda umijem i objasniti. Razumijem tvoje muke, a najgore je što ja mojoj objasnim drugačije nego nastavnica... Ali ajde. Pade petica, pa ćemo ćutat. Da se pofalim.
    Malčice sam stariji od tebe, privodim kraju četrdesete, pa sam zakačio malo više i socijalizma. Vjeruj i tada su postojale razlike i naveo sam djelove grada, klasno podijeljene i krajem 80-tih.
    Sad buržuji lakše ulete u dekadenciju, ali bogatunske familije ih i lakše skinu sa droga, jer ima budžeta za rehab vani, dok kod siromašnih presudi neki loš fiks, nažalost. Makar sam snimio takvih sudbina.
    Inače je veoma važno za društvo da se iz raznih slojeva formira i regeneriše društvena elita, jer to stvara vertikalnu pokretljivost u društvu što je ekstremno važno, mada niđe veze sa starogradnjom&novogradnjom, vala ga iz of topicovasmo ka i po jedni
    U svakom slučaju u dijelu grada sa imućnijim stanovništvom ćeš na kraju imati bolji komfor življenja, jer će svaki sadržaj sam da ti dođe na noge, a tvoje je samo novčanik da otovriš.
    Elem, ostadoh ti dužan, gdje si me iskritikovao kad sam rekao za City kvart i nastavak put Volija kao i za Duvanski da je favela. U pravu si nije, mada mi djeluje kao neka vrsta duhovne favele. Naročito kvart pored Super volija. Što onamo da radiš sem da stanuješ, i eventualno se opijaš i kockaš. Koji je još sadržaj. Ajde možeš da uzmeš stan na dan, pa i na sat i da ti filovan kako družbenicom, tako i gudrom. Ali zamisli život sa porodicom. Gdje se tamo igraju djeca? Ajde nekako i onaj prvi dio City kvarta ima one trgove. Ovdje zgrade, parking i lokali. I baćine kasarne od 10 spratova.
    Meni sve to djeluje nekako nezdravo.
    Što se Starog tiče, moguće da su predrasude, rekao sam ti za koji dio mislim. Ili sam naletio u nekom momentu na nekom mjestu gdje se složila takva slika, rekao sam ti i gdje dok sam čekao papire.
    Svakako, malo mi je bzv getoiziranje. Kad sam provodio vrijeme u drugim gradovima, najmanje sam se družio sa zemljacima. Mada sam u Istambulu imao super frenda Albanca sa Kosova, ali smo komunicirali na engleskom, davno otišao. Kao što ja sve više idem u digresije, pa bi nastavak moga ostaviti za drugu priliku.

  25. #5272
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Odradili smo kontrolni prije par dana, dobar sam nastavnik matematike. neka što je dobro znam, no je izgleda umijem i objasniti. Razumijem tvoje muke, a najgore je što ja mojoj objasnim drugačije nego nastavnica... Ali ajde. Pade petica, pa ćemo ćutat. Da se pofalim.
    Malčice sam stariji od tebe, privodim kraju četrdesete, pa sam zakačio malo više i socijalizma. Vjeruj i tada su postojale razlike i naveo sam djelove grada, klasno podijeljene i krajem 80-tih.
    Sad buržuji lakše ulete u dekadenciju, ali bogatunske familije ih i lakše skinu sa droga, jer ima budžeta za rehab vani, dok kod siromašnih presudi neki loš fiks, nažalost. Makar sam snimio takvih sudbina.
    Inače je veoma važno za društvo da se iz raznih slojeva formira i regeneriše društvena elita, jer to stvara vertikalnu pokretljivost u društvu što je ekstremno važno, mada niđe veze sa starogradnjom&novogradnjom, vala ga iz of topicovasmo ka i po jedni
    U svakom slučaju u dijelu grada sa imućnijim stanovništvom ćeš na kraju imati bolji komfor življenja, jer će svaki sadržaj sam da ti dođe na noge, a tvoje je samo novčanik da otovriš.
    Elem, ostadoh ti dužan, gdje si me iskritikovao kad sam rekao za City kvart i nastavak put Volija kao i za Duvanski da je favela. U pravu si nije, mada mi djeluje kao neka vrsta duhovne favele. Naročito kvart pored Super volija. Što onamo da radiš sem da stanuješ, i eventualno se opijaš i kockaš. Koji je još sadržaj. Ajde možeš da uzmeš stan na dan, pa i na sat i da ti filovan kako družbenicom, tako i gudrom. Ali zamisli život sa porodicom. Gdje se tamo igraju djeca? Ajde nekako i onaj prvi dio City kvarta ima one trgove. Ovdje zgrade, parking i lokali. I baćine kasarne od 10 spratova.
    Meni sve to djeluje nekako nezdravo.
    Što se Starog tiče, moguće da su predrasude, rekao sam ti za koji dio mislim. Ili sam naletio u nekom momentu na nekom mjestu gdje se složila takva slika, rekao sam ti i gdje dok sam čekao papire.
    Svakako, malo mi je bzv getoiziranje. Kad sam provodio vrijeme u drugim gradovima, najmanje sam se družio sa zemljacima. Mada sam u Istambulu imao super frenda Albanca sa Kosova, ali smo komunicirali na engleskom, davno otišao. Kao što ja sve više idem u digresije, pa bi nastavak moga ostaviti za drugu priliku.
    Čestitke za peticu
    Ja najviše se borim sa njihovom brzopletošću. Danas su djeca vrlo bistra. E sad iako mi je veoma "pitko" tvoje oslikavanje realnosti prekomoračkog dijela, uvijek sa pažnjom pročitam dva puta, promislim i svedem zaključke koje trebam nekako presložiti sa onim kako ja percipiram...Naime, svuda oko nas postoje imućni ljudi. Nije imućan čovjek nešto što je po defoltu vezano za određeno naselje. Upravo to što su devedesete do dana današnjeg stvorile imućne ljude koji su se "snašli" ne stvaralaštvom, znanjem, što su imali stare porodične biznise, već uglavnom fukarlukom i lupežanjem, daje mi za pravo da se gnušam tog soja koji je dominantan, a koji postoji svuda i u svakom naselju. Na kraju krajeva, za mene je pravo bogatstvo i imućan onaj koji ima zdravu porodicu, ljubav, posao i krov nad glavom. Koristim svaki dan dok su djeca mala, da ih što više volim jer kad krene pubertet, sve se kažu jako brzo nakon toga dešava...a i oni postadoše roditelji za čas. Elem kada se pominjao City Kvart i ranije, obično sam doživljavao veliko negodovanje ostalih forumaša jer nisam bio sklon da ga toliko ocrnim. Pa gdje su se za ime Boga igrala djeca preko Morače? Postavljao sam slike sa Google mapsa kao dokaze , a i sada možete vidjeti koliko je betona i malo prostora bilo za igru. Uzmite za primjer sve zgrade od preko puta sportskog, sve do kraja bulevara i pogledajte prostore iza tih zgrada. Tačnije ne vidim nikakvu razliku između City kvarta sada i prekomoračkog dijela. Kafane, prodavnice, apoteke, kladionice, sve je isto svuda. Što bi radio u zgradi preko puta Super Volia, pa isto što i u zgradi đe je Malbaški recimo ili Sonja buregdžinica, a što je nekad smatrano elitnim dijelom...a nikakav sadržaj nisu pružali ni tada ni sada osim prodavnica.

  26. #5273
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Hvala

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  27. #5274
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    ovo je na net. kazem ti iskace jedan momak sa stanovima na fb stalno vidim da je fina ponuda. ali sad kao za baksuza nema tog oglasa
    f6

  28. #5275
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Grdilo stanova u gradsku pekaru je prodala porodica koja je tu dobila stanove u zamjenu za zemljiste bas po nekim mizernim cijenama.
    Tako cuh.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 211 of 213 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •