Page 160 of 213 FirstFirst ... 60110150156157158159160161162163164170210 ... LastLast
Results 3,976 to 4,000 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #3976
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    nije riječ odje o klimi, eo ja sam rodjen u Podgorici i nemam problema ni kad je 40 stepeni ljeti niti zimi kad dune śeverni vjetar. ali je činjenica da je Podgorica goli beton i da se samo traži mjesto dje će neka zgrada ugurat. eno vidimo šta se dešava sa Ljubovićem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #3977
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Djeca se danas ne podižu u stilu " Doživljaji Toma Sojera i Haklberi Fina" nego im je sve isprogramirano, škola, dodatna nastava, crtani, igrice,trening, rodjendani, tik tok, biciklo. Takvo vrijeme je došlo. Nema više blejanja napolju po cijeli dan, zayebavanje onih što ne izlaze, a onda sa 25 godina shvate da ne umiju ništa raditi što se dobro plaća. Današnja djeca su pametnija nego prošle generacije. Ne zanima ih hlad ispred ulaza, dobar koš i mrežice na malim golovima i status u kvartovskom getu. I oni najgluplji su shvatili da od toga nema hljeba.

  4. #3978
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Druze zamolio bih te da ne mlatiš.

    Čovjek kojem je ok da mu se dijete podiže na goli beton ne može biti normalan nikako
    Imam samo jedno da ti kažem. Ako se ovo pominjanje djece odnosi na mene i ako se meni obraćaš takvim rjecnikom, bojim se mićo da si ti malo precijenio sebe i dao previše slobode da pominješ nekome djecu i vrijeđaš.

  5. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  6. #3979
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Druže tebi ne odgovara klima Podgorice ljeti. Ja znam da je za ljude sa strane to velika muka jer presnećivanje počinje od maja, a završi se u oktobru. Pominješ Berlin koji prvo ima potpuno drugačiju klimu, grad najjače zemlje Evrope , koji ima stare prelijepe parkove ali je Berlin realno beton isto i apsolutno ne stoji da su tamo naselja prepuna "jelisejskih polja" nego čak su istični djelovi bili zelenilom ljepši u kvartovima od zapadnih ali to je sve kao i u PG.

    Ne smeta vam kada se u kratke rukave zimi u PG šetate . I ja kad odem neđe sjevernije zimi, kunem sve živo. Da me neko pošalje u Rusiju zimi, vjerujem da bi izavetao i proklinja gradonačelnika Moskve
    Kakve veze ima klima, kratki rukavi zimi ili jakna ljeti kao i hladnoca u Moskvi sa pricom o nedostatku zelenila i guranju betona pod nos u Podgorici?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #3980
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Druže tebi ne odgovara klima Podgorice ljeti. Ja znam da je za ljude sa strane to velika muka jer presnećivanje počinje od maja, a završi se u oktobru. Pominješ Berlin koji prvo ima potpuno drugačiju klimu, grad najjače zemlje Evrope , koji ima stare prelijepe parkove ali je Berlin realno beton isto i apsolutno ne stoji da su tamo naselja prepuna "jelisejskih polja" nego čak su istični djelovi bili zelenilom ljepši u kvartovima od zapadnih ali to je sve kao i u PG.

    Ne smeta vam kada se u kratke rukave zimi u PG šetate . I ja kad odem neđe sjevernije zimi, kunem sve živo. Da me neko pošalje u Rusiju zimi, vjerujem da bi izavetao i proklinja gradonačelnika Moskve
    Živio sam u Australiji u 3 grada gdje temperatura ne pada ispod 35 stepeni jedno 6 mjeseci,do sada bio u više zemlja nego ih ti znaš nabrojati tako da me mani te teške priče kao da je PG Njujork i kad počneš nešto završi.
    Koji je to grad u EU ružan kao Podgorica i gdje se dozvoljava zgrada na zgradu i da je svaka različita ? Da možeš da preskociš na balkon kod komšije i da dijete pada na beton a ne na travu ? Dje nemaš klupu, drvo, igralište ? Đe si ti to vidio?
    Reci mi pa da pričamo

    U Milanu u sirotinjskom kvartu dje je zgrada u zgradu nabijena, svako 500 metara ima parkić za djecu i kerove sa igralištem, drvoredi itd
    Generalno u normalnim i razvijenim civilizacijama oni koji imaju više gledaju da žive van zgrada i tamo gdje ima više zelenila a sirotinja i imigranti žive po betonskim blokovima samo se kod nas trči u beton što je ok jer nema izbora ... Problem je kad neko opravdava beton - to je anticivilizacijski
    U PG dje je temperatura 40 stepeni oni posijeku parkove i popločaju sve živo i izbetoniraju pa je onda još toplije ahhahahahahahah
    I neko tu 'uziva'
    Ako smrdi i kafeno je - ***** je.
    Nema veze što je naše, treba stvari zvati svojim imenom i gledati kako da se promijene .
    Evo se ljudi sad pod Ljubovićem bune jer im je rečeno da će imati park i igralište a investitor tu poperio zgradu

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Imam samo jedno da ti kažem. Ako se ovo pominjanje djece odnosi na mene i ako se meni obraćaš takvim rjecnikom, bojim se mićo da si ti malo precijenio sebe i dao previše slobode da pominješ nekome djecu i vrijeđaš.

    Ovo je generalno za stanovnike raznih siti kvartova i luxuznih djelova grada - nikome posebno namijenjeno
    Last edited by Gandalf_White; 04-06-20 at 23:43.
    One Ring to Rule them all...

  8. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #3981
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Je li taj park tu bio DUPom predvidjen ili kako? Bas me zanima proces kako umjesto parka nikne zgrada? Ako je bilo u DUP onda je morala bit promjena DUPa?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #3982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Je li taj park tu bio DUPom predvidjen ili kako? Bas me zanima proces kako umjesto parka nikne zgrada? Ako je bilo u DUP onda je morala bit promjena DUPa?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    DUP-om iz 2009 predviđena zgrada
    I ovaj tu gradi sad 2 sprata više.
    Bilo je u Bez granica prije neku noć zena veli imamo bebu 6 mjeseci ne otvaramo prozore zbog bagera i prašine, uzeli smo stan da izadje se u park medjutim tu je zgrada.
    E sad jel njihova greška što nisu uzeli DUP? Ne znam...
    Ni meni ne bi palo na pamet da provjerim a teško da bi neko povjerovao da može ovo

    I onda dodje neko i kaže normalno je ovo.

    Cijanid bih sad popio najradije
    One Ring to Rule them all...

  11. #3983
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Živio sam u Australiji u 3 grada gdje temperatura ne pada ispod 35 stepeni jedno 6 mjeseci,do sada bio u više zemlja nego ih ti znaš nabrojati tako da me mani te teške priče kao da je PG Njujork i kad počneš nešto završi.
    Koji je to grad u EU ružan kao Podgorica i gdje se dozvoljava zgrada na zgradu i da je svaka različita ? Da možeš da preskociš na balkon kod komšije i da dijete pada na beton a ne na travu ? Dje nemaš klupu, drvo, igralište ? Đe si ti to vidio?
    Reci mi pa da pričamo

    U Milanu u sirotinjskom kvartu dje je zgrada u zgradu nabijena, svako 500 metara ima parkić za djecu i kerove sa igralištem, drvoredi itd
    Generalno u normalnim i razvijenim civilizacijama oni koji imaju više gledaju da žive van zgrada i tamo gdje ima više zelenila a sirotinja i imigranti žive po betonskim blokovima samo se kod nas trči u beton što je ok jer nema izbora ... Problem je kad neko opravdava beton - to je anticivilizacijski
    U PG dje je temperatura 40 stepeni oni posijeku parkove i popločaju sve živo i izbetoniraju pa je onda još toplije ahhahahahahahah
    I neko tu 'uziva'
    Ako smrdi i kafeno je - ***** je.
    Nema veze što je naše, treba stvari zvati svojim imenom i gledati kako da se promijene .
    Evo se ljudi sad pod Ljubovićem bune jer im je rečeno da će imati park i igralište a investitor tu poperio zgradu




    Ovo je generalno za stanovnike raznih siti kvartova i luxuznih djelova grada - nikome posebno namijenjeno
    Tebi je sudbina baš dala kako ti dolikuje. Od svih "zemalja u kojima si bio(više nego što ja zamisli mogu nabrojati", zapalo te da bazdiš u tebi omraženu izbetoniranu Podgoricu.
    No dobro, uvijek imaš alternativu pa ne znam što se ođe zlopatiš.

    I da ne zaboravim. Sad će cijene da odu 30% pa dako zakučiš što ahahah

  12. #3984
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tebi je sudbina baš dala kako ti dolikuje. Od svih "zemalja u kojima si bio(više nego što ja zamisli mogu nabrojati", zapalo te da bazdiš u tebi omraženu izbetoniranu Podgoricu.
    No dobro, uvijek imaš alternativu pa ne znam što se ođe zlopatiš.
    Meni je ođe najjače, ne idem tamo dje mi smeta i dje mislim da je seljoberija, imam dosta zelenila i onda mogu da se smijem ovima što su ih investitori odradili i prodali im betonske kutije bez parka,parkinga i igrališta za 1500 eur

    Anticivilizacijski je i primitivno loziti se na beton

    Koji velis grad u EU liči na PG ?
    Last edited by Gandalf_White; 04-06-20 at 23:53.
    One Ring to Rule them all...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  14. #3985
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Je li taj park tu bio DUPom predvidjen ili kako? Bas me zanima proces kako umjesto parka nikne zgrada? Ako je bilo u DUP onda je morala bit promjena DUPa?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ssve moze da se provjeri uvidom u DUP, prosli i sadasnji... (ali evo je Gando rekao da je zgrada iz DUP-a jos od 2009., "samo" je investitor lagao sve kupce i prodavao im praznu pricu)

    A onda ona splacinica od gradonacelnika kaze "Ako je ta zgrada predvidjena DUP-om, ne preostaje nam nista nego da konstatujemo da je plan mogao biti bolji" (parafraziram, ima vise klipova po YouTube-u za tacan citat prilikom nekog intervjua)
    Last edited by Fidel Castro; 04-06-20 at 23:55.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #3986
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Izašle Arhitekte iz KANA pod Ljubovic i za par sati našle gomilu nepravilnosti
    Pišu :
    Šetajući pored Ljubovića, zaključismo da niko ne poštuje detaljni urbanistički plan!
    Ove nedjelje smo izašli na teren i uporedili zatečeno stanje sa onim što stoji u DUP-u "Zabjelo-Ljubović": predstavljamo nekoliko primjera kršenja urbanističko-tehničkih uslova propisanih ovim planom. Mada ovaj spisak nipošto nije konačan, iz njega se jasno vidi da odstupanja ima na svakom koraku. Čak i ako ne ulazimo u to da li je ovaj plan kvalitetan ili ne i kako to da i dalje važi iako je donesen davne 2009. godine, iz priloženog se vidi da se ispod Ljubovića gradi suprotno važećim propisima. O ovome ćemo bez odlaganja obavijestiti nadležne.
    One Ring to Rule them all...

  16. #3987
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Meni je ođe najjače, ne idem tamo dje mi smeta i dje mislim da je seljoberija, imam dosta zelenila i onda mogu da se smijem ovima što su ih investitori odradili i prodali im betonske kutije bez parka,parkinga i igrališta za 1500 eur

    Anticivilizacijski je i primitivno loziti se na beton

    Koji velis grad u EU liči na PG ?
    Kako najjače ako ti je Podgorica beton i seljoberija? Pojasni. Što se stidiš...

  17. #3988
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Izašle Arhitekte iz KANA pod Ljubovic i za par sati našle gomilu nepravilnosti
    Pišu :
    Šetajući pored Ljubovića, zaključismo da niko ne poštuje detaljni urbanistički plan!
    Ove nedjelje smo izašli na teren i uporedili zatečeno stanje sa onim što stoji u DUP-u "Zabjelo-Ljubović": predstavljamo nekoliko primjera kršenja urbanističko-tehničkih uslova propisanih ovim planom. Mada ovaj spisak nipošto nije konačan, iz njega se jasno vidi da odstupanja ima na svakom koraku. Čak i ako ne ulazimo u to da li je ovaj plan kvalitetan ili ne i kako to da i dalje važi iako je donesen davne 2009. godine, iz priloženog se vidi da se ispod Ljubovića gradi suprotno važećim propisima. O ovome ćemo bez odlaganja obavijestiti nadležne.
    Sad su izašli poslije 15 godina i našli za par sati gomilu nepravilnost ahahaaahaa

  18. #3989
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako najjače ako ti je Podgorica beton i seljoberija? Pojasni. Što se stidiš...
    Hoću naravno, kad mi kažeš koji je to grad u EU nalik PG.
    Dje se betonira sve i kvartovi od zelenih površina imaju zaridnjere i što bi rekao jedan bivši ministar "zelenilo izmedju 2 restorana"
    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sad su izašli poslije 15 godina i našli za par sati gomilu nepravilnost ahahaaahaa
    Pitam se dje su bili nadležni 15 godina
    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 00:17.
    One Ring to Rule them all...

  19. #3990
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Cijanid bih sad popio
    Da ne živiš ti pored aluminijskog pa utiču ti eliksiri mladosti na ove suicidne poruke drugovima forumašima?

  20. #3991
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hoću naravno, kad mi kažeš koji je to grad u EU nalik PG.
    Dje se betonira sve i kvartovi od zelenih površina imaju zaridnjere i što bi rekao jedan bivši ministar "zelenilo izmedju 2 restorana"
    Evo Budimpešta, a biće još


  21. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  22. #3992
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako najjače ako ti je Podgorica beton i seljoberija? Pojasni. Što se stidiš...
    mene zanima zašto ti smatraš da Podgorica nije beton? nije problem nazvat stvari pravim imenom. nažalost PG nije baš lijep grad, recimo turista nema tu šta mnogo da vidi. tek se neko sjetio prije par mjeseci da zabrani kolima da prolaze pored kafića u Bokešku iako se to davno trebalo uraditi. činjenica je da se mnogo toga gradi bez ikakvog reda. pa evo čitajući ovu temu iz prve ruke se vidi koliko je teško kupiti stan koji će biti kvalitetan. a ne da ti zidovi pucaju itd


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #3993
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo Berlin


  24. #3994
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo Keln


  25. #3995
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo Beč(ovo su košnice na enti stepen)


  26. #3996
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    I onda dođe neki nikšićki sveznadar i pljuje po Podgorici i pljuje ne patiše. I doziva da će se ambisat ekonomija CG i da će tržiste nekretnina da doživi propast, sve je seljoberija samo su doljani beverli hils Podgorice. Niko nije proputova i vidio svijeta, niđe ovakvog betona bla bla bla...

  27. #3997
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo Bukurešt koji neko pomenu


  28. #3998
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Directore, sa ekstremnim ljevicarima nema diskusije. Objasnit neces moci. Istina jeste nedje izmedju ali je njima uvijek 100% na njihovu stranu jer se medjusobno dopunjavaju pa kad im neko kao ti uleti, napadi su svakakvih razmjera.

    Opusti se i ne odgovaraj na provokacije.

  29. #3999
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Directore ovo u cose sto se zeleni, vidji tu gistinu u bukurest

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  30. #4000
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Viđi sta radi čovjek ne može ovo...

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I onda dođe neki nikšićki sveznadar i pljuje po Podgorici i pljuje ne patiše. I doziva da će se ambisat ekonomija CG i da će tržiste nekretnina da doživi propast, sve je seljoberija samo su doljani beverli hils Podgorice. Niko nije proputova i vidio svijeta, niđe ovakvog betona bla bla bla...
    Nije tebi lako druže...
    Biraš uglove dje se ne vidi zeleniš a PG ti je centar svijeta i za bolje ne znaš i nisi bio a ubi se da neku diskusiju imaš sa ljudima.
    Beton ti je svetinja zato što za bolje ne znaš.

    Slava ti ..
    Last edited by Gandalf_White; 05-06-20 at 07:56.
    One Ring to Rule them all...

Page 160 of 213 FirstFirst ... 60110150156157158159160161162163164170210 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •