Page 198 of 213 FirstFirst ... 98148188194195196197198199200201202208 ... LastLast
Results 4,926 to 4,950 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #4926
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zbog pravljenja stanova za te koji 'imaju para' ne moze se skucit normalan narod, bez da vraca zelenaski kredit za stanove sa napuvanim cijenama.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #4927
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nezgodno je na primorju ko živi Mojsije, kapiram ja sagledavanje iz te pozcije. Dugoročno, ako se nekad završi autoput kroz CG, govoriće se "đe mi je bila pamet, što ne kupih po 1400..." ... Tačno je da mi nemamo ali recimo, naći ćeš masu stranaca samo u Beograd što žive kojima je ta cijena peechkin dim... Ne radi se samo o našim biznismenima. Po podacima zvaničnim, ruski državljani i dalje su No.1 kao kupci, slijede državljani Srbije, pa zapadna Evropa, pa Turska...

  3. #4928
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Mene, kao gradjanina ove drzave koji porez u cent izmirujem, zanima da mogu da za svoje pare kupim normalan stan za sebe i familiju, a da se ne zamaknemo za cio zivot, i da mora da nam trpi znacajno drugi aspekti zivota zbog toga. Da banka na mene zaradjuje desetine hiljada eura kamate. Da gradjevinska mafija zaradjuje na mene prodajuci mi naduvane cijene.

    Sve se to lako da rijesiti u drzavi sa normalnom stambenom politikom. Postoje decenije iskustva normalnih drzava kako se ovo kreira.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #4929
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mojsije druže i ja izmirujem sve obaveze, to je potpuno normalno i hvala Bogu da mogu ali ja ne mogu da čekam...počeo sam bukvalno sve od nule, jedina pomoć države je bio projekat 1000+ i nama je tada značio, tako da ne mogu da kudim jer su olakšali dosta stvari tada...Da li je moglo povoljnije, pa vjerovatno da ali moglo je i gore jer su cijene nedugo zatim samo skakale...BTW većina nas je rob kredita ali mora se nešto stvarati...
    Last edited by Director; 05-08-20 at 16:26.

  5. #4930
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja ga uzeh kolko je sjutra

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sad se tamo stanovi prodaju po 1600€ regularno... Ovo ili neko pokušava namjerno da ubije cijenu, ili je neki podizvođač pred bankrotom...

    Ko ima keš, ovo je čista zarada...

    Sent using Tapatalk
    Mislim da su ovo stanovi brace Vujovica, oni su u toj lameli dobili masu stanova u zamjenu za zemljiste dje je bila pekara. Izgleda da im je prifalilo kesa (ponovo)
    Cijena je tamo oko 1400e i nije bas da prodaja ide sjajno, korona im je dobro racunicu poremetila. U zadnjoj zgradi sto je tik uz brdo bas je dosta stanova neprodato.
    Kad su prije dvije godine poceli da prave zgradu, akcijska cijena za prvih 20-30 kupaca je bila 1250e. Najjace od svega je sto zelenu povrsinu (pretvorena u balkon) nijesu naplacivali, pa znam covjeka koji je stan od oko 73-4m2 platio 82000, jer se po papirima vodio na oko 65m2 +zelena povrsina
    Prije korone je cijena bila oko 1500e, sanse nije bilo da se moglo ista spustit, jedino su Vujovici davali jeftinije u zavisnosti od toga kako su im poslovi isli.
    Last edited by Totalno Lagan; 05-08-20 at 17:29.

  6. #4931
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    malo ce to sve da uspori, do kada i kako, ostaje da se vidi. vecina projekata koji su u izgradnji vec kasni, a odustalo se od svih nezapocetih projekata.
    na primoriju ce pojedini i preko godinu da kasne. problem su postali podizvodjaci, jer 80% svih stanova koje vidite kod agencija su ili podizvodjaca ili kamatasa koji su ih finansirali pa su ljudi izgubili na tim poslovima.
    sa turcima se radi na isti nacin kao sa nasima, pa zato su turci jedni od najvecih, jer im prodaju njihove podizvodjacke firme. ali nema ni od toga jos mnogo vajde. i oni se polako izvlace i traze pare.
    kad ti veliki investitori padnu na to da moraju da oni uzimaju kredite kod banaka, kao bilo dje u svijetu, a ne da se radi na kompenzacije vidjecete i koliko ce se graditi i koje su cijene.
    s obzirom na njihovo ekonomsko ponasanje i na kolicinu neprodatih stanova, vjerujem da ce se ovo usporiti do besvijesti da bi se sacuvale cijene.
    imaju dovoljno da mogu da cekaju. podizvodjaci nemaju...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #4932
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Cijene stanova ce vjerovatno pasti kad krenu da se smanjuju plate u drzavnim firmama, mozda tada i banke koriguju kamatne stope.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #4933
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kasni se ne zbog finansijskih problema(makar kod poznatih investitora), već zbog radne snage koja se veoma teško "uvozi" zbog ove situacije sa koronom. Pa nisu svi investitori kamataši... Danas viđoh đe će da se gradi ovo naselje Čelebić što će da radi. Ne znam kakve su vizije i plan razvoja ali meni se baš ne dopada lokacija.

  9. #4934
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    E čuš neko se raduje tuđoj nesreći hahaha. Baš me zabolje za ljude koji imaju toliko nekretnina da ih je dosad boljelo uvo oće li se neka izdat ili ne. Koliko je stanova praznih po Podgorici? Neko da bi kupio jednosoban stan treba da radi 20 godina? Neka molim te

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to johninum For This Useful Post:


  11. #4935
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kasni se ne zbog finansijskih problema(makar kod poznatih investitora), već zbog radne snage koja se veoma teško "uvozi" zbog ove situacije sa koronom. Pa nisu svi investitori kamataši...
    kakav problem sa uvozom radne snage zbog korone. price za malu djecu.
    investitori nisu bili u finansijskim problemima, jer su radili kompenzacije za usluge. sad kad podizvodjaci nece da rade za stanove i poslovne, vec za kes jer ne mogu da cekaju prodaju, a projekti uveliko kasne.
    sad to mozes posmatrati kako hoces, nisam ni ja rekao da imaju finansijskih problema, jer jednostavno sav rizik je na podizvodjacima.
    obrati paznju na bilo koje gradiliste sem bemax, sve ce to da kasni i to dobro. zetagradnja kad zavrsi lineu uz bulevar i 3cu zgradu u central pointu(a kasnice bar godinu sa njom), ostace da ljudi zive bar 2 godine u onim rusevinama starog duvanskog

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #4936
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ne znam jeste li znali, u AmerikE i SveCku ljudi od 5 plata kupe stan. Samo je napaceni CG narod rob kredita na 10 do 30 godina i placa kamate.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #4937
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam jeste li znali, u AmerikE i SveCku ljudi od 5 plata kupe stan. Samo je napaceni CG narod rob kredita na 10 do 30 godina i placa kamate.
    Samo ću ostaviti ovo ovdje: https://www.numbeo.com/property-inve...by_country.jsp


    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  14. #4938
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam jeste li znali, u AmerikE i SveCku ljudi od 5 plata kupe stan. Samo je napaceni CG narod rob kredita na 10 do 30 godina i placa kamate.
    Nemoj poredit svedsku i ameriku s nama molim te. U obje sam zivio i znam da nemaju zelenaske kamate da bi otplacivali skuceni stan 20+ godina.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #4939
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam jeste li znali, u AmerikE i SveCku ljudi od 5 plata kupe stan. Samo je napaceni CG narod rob kredita na 10 do 30 godina i placa kamate.
    Ugasio si internet.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Djalac For This Useful Post:


  17. #4940
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam jeste li znali, u AmerikE i SveCku ljudi od 5 plata kupe stan. Samo je napaceni CG narod rob kredita na 10 do 30 godina i placa kamate.
    Ovo se može reći tačnim ako se za "uzorak" uzimaju zaposleni sa veoma visokim primanjima. Što se Švedske tiče, cijene u Stokholmu za stan od 50 kvadrata mogu biti i pola miliona eura u zavisnosti od same lokacije, na periferijama naravno niže ali daleko od toga da ne kupuju na kredit... Povoljnost je svakako niža kamata. Sestrina prijateljica u New Yorku, fakultetski obrazovana i ona i muž ali baš žive skromno jer su veoma visoke cijene izdavanja + oderu na vrtić + svi ostali troškovi, a o kupovini nekretnine...pa to je već drugačije kod njih jer imaš ljude koji štede da bi djecu školovali ili ako dižu kredit, dižu za školovanje, dakle imaš primjera bukvalno kao i kod nas. Naravno da je kod nas teže, niko to ne osporava ali koja je alternativa? Da živimo privatno?

  18. #4941
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Stambeni krediti su 1-2%, bukvalno smiješni, odnos prosječne mjesečne plate i cijene kvadrata nije kao kod nas, a da ne pričamo o kvalitetu gradnje, standardim i tako dalje i tako dalje...

    Nego se ti tješi da je tako svuđe u svijet pa i ođe, lakše se spava

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  19. #4942
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Mislim da su ovo stanovi brace Vujovica, oni su u toj lameli dobili masu stanova u zamjenu za zemljiste dje je bila pekara. Izgleda da im je prifalilo kesa (ponovo)
    Cijena je tamo oko 1400e i nije bas da prodaja ide sjajno, korona im je dobro racunicu poremetila. U zadnjoj zgradi sto je tik uz brdo bas je dosta stanova neprodato.
    Kad su prije dvije godine poceli da prave zgradu, akcijska cijena za prvih 20-30 kupaca je bila 1250e. Najjace od svega je sto zelenu povrsinu (pretvorena u balkon) nijesu naplacivali, pa znam covjeka koji je stan od oko 73-4m2 platio 82000, jer se po papirima vodio na oko 65m2 +zelena povrsina
    Prije korone je cijena bila oko 1500e, sanse nije bilo da se moglo ista spustit, jedino su Vujovici davali jeftinije u zavisnosti od toga kako su im poslovi isli.
    Samo lud čovjek bi kupio sad nešto u izgradnji. Već vidim nasljednike Katela

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  20. #4943
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Stambeni krediti su 1-2%, bukvalno smiješni, odnos prosječne mjesečne plate i cijene kvadrata nije kao kod nas, a da ne pričamo o kvalitetu gradnje, standardim i tako dalje i tako dalje...

    Nego se ti tješi da je tako svuđe u svijet pa i ođe, lakše se spava

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Dobro, ljudi koje ja znam, a koji žive decenijama u Švedskoj inače od par plata kupuju po CG kuće sa bazenima...Mislim, ne znam da li ti moja priča liči da se tješim ali tvoja priča nije realna. Naravno da je njima veći standard ali to o kvalitetu gradnje tamo, pa ne znam što bi ti rekao, sve zavisi. Imaš i tamo dosta zgrada kvalitetom kao normalove gradnje po priči ljudi koji tamo su rođeni i žive i daaaaleko od toga da oni ne dižu kredite. Dižu itekako ali i štede itekako. Mi nemamo taj luksuz ne zbog cijena nekretnina, već zbog drugih stvari koji se tiču politike...

  21. #4944
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    E pa ovih poredjenja... Sestra u Geteborg platila kvadrat stana 800e prije 10 godina, ostatak do 1600 joj placa drzava kroz subvenciju za stambenu politiku. Ona svedska pitomina na 6-7 km od centra, zgrade 3-4 sprata, parking se grije, ne fali ga, zelenilo naokolo, sledeca zgrada na 200m od tebe, bus na svaka 2 minuta, parkova 10 oko tebe, skole, vrtici ,dom zdravlja...

    Drug u Chikago oce stan da uzme za 190 000, 1% kamata. Njemu i zeni plata 8000 zajedno, kvart san snova na 30 minuta meteoom od centra, niske, zgrade, parkovi...

    Nemojte nas samo poredit sa zapadom kumim ve kapicom. Zna i bas ono nema argumenata za poredjenje.

    Necemo pricat o nekretninama na menhetn i centru tokija, nego o kvartovima dje zivi srednja klasa.

    Mada ni to nije za poredjenje, mi nemamo srednju klasu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  23. #4945
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Samo ću ostaviti ovo ovdje: https://www.numbeo.com/property-inve...by_country.jsp

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Hvala. Znam ovo odavno iako je metologija i izvor podataka upitan al dobro.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nemoj poredit svedsku i ameriku s nama molim te. U obje sam zivio i znam da nemaju zelenaske kamate da bi otplacivali skuceni stan 20+ godina.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Nećamo vala Mojsije. Svaka tebi čast kad si tamo živio, bio, putovao. Super.
    Ali vala i mi neki ođe u CG imamo internet pa možemo potražit koliko što košta. Davno je prošlo vrijeme vjerovanja na riječ nekome ko je bio preko granice.

    Jedini ti porediš i kažeš mrtav ozbiljan da su CG kamate zelenaške. A recimo u NLB Crna Gora stambeni kredit košta 3.5% + 6M EURIBOR - to je ova tebi zelenaška kamata.
    Reprezentativni primjer:
    Stambeni kredit: varijabilna kamatna stopa (3,49% + 6M Euribor): Za iznos kredita od 40.000 EUR i rok otplate 240 mjeseci, kamatne stope na godišnjem nivou iznose: nominalna kamatna stopa (NKS) 3,49% + 6M Euribor, efektivna kamatna stopa (EKS) 3,67%. U obračun efektivne kamatne stope (EKS), uključena je nominalna kamatna stopa, jednokratna naknada za obradu kredita od 0% iznosa kredita, naknada za 4 mjenice (1 mjenica korisnika kredita, 3 mjenice investitora) (8 EUR), naknada za upit u Kreditni registar CBCG (RKB) (3,50 EUR), trošak polise osiguranja života 401,76 EUR (Iznos premije se plaća jednokratno i zavisi od zdravstvenog stanja klijenta. Pristupna starost uzeta u primjeru je 35 godina.). (Ukupno: 413,26 EUR). Ukupan iznos koji klijent treba da plati je 56.051,36 EUR, dok je iznos mjesečnog anuiteta 231,84 EUR. Ukupan iznos koji klijent plaća predstavlja zbir glavnice, ukupne kamate i ostalih naknada u vezi sa odobrenjem kredita.
    Isto to u Sloveniju u istu banku košta:


    Dakle stambeni kredit u Sloveniju košta 1.8% plus euribor i moraš da daš svojih 12,000€ ili da ti nekretnina vrijedi 52,000€. U CG ti ne treba učešće a mogu i do 5% u kešu da ti isplate za opremanje.
    U Sloveniju ti treba plata od 915 eura za ovo a u CG između 460 i 500 eura.
    Rejting Slovenije vs rejting Crne Gore

    Moody's Rating [+] 04/26/2019 Baa1 B1 03/06/2020 Moody's Rating [+]
    S&P Rating [+] 06/14/2019 AA- B+ 11/14/2014 S&P Rating [+]
    Neću ti ja objašnjavat rejting države kako utiče na zaduživanje države znaš i sam ako to ne pominješ u cijeloj priči. Isto kao što znaš da se stanovništvo se ne može zadužiti manje nego država.
    Da uopšte znaš definiciju zelenaške kamate vjerovatno ovo ne bi ni pisao.
    Nego tvoja poimanje ekonomije je opšte poznato kao i prizma gledanja istog.
    Loše je što ima ljudi koji ti povjeruju u sve ovo što pričaš, a kojima je muka da ubodu par pretraga na google i nađu ovo što ja nađoh.
    Nego eto ima par nas koji se razumijemo u ovu tematiku pa nekad nešto napišemo.
    Last edited by hercules; 05-08-20 at 22:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #4946
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ugasio si internet.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    E da jesam. Jedino pravo koje bi trebalo limitirati al to je sam moje mišljenje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #4947
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Hvala. Znam ovo odavno iako je metologija i izvor podataka upitan al dobro.

    Nećamo vala Mojsije. Svaka tebi čast kad si tamo živio, bio, putovao. Super.
    Ali vala i mi neki ođe u CG imamo internet pa možemo potražit koliko što košta. Davno je prošlo vrijeme vjerovanja na riječ nekome ko je bio preko granice.

    Jedini ti porediš i kažeš mrtav ozbiljan da su CG kamate zelenaške. A recimo u NLB Crna Gora stambeni kredit košta 3.5% + 3M EURIBOR - to je ova tebi zelenaška kamata.


    Isto to u Sloveniju u istu banku košta:


    Dakle stambeni kredit u Sloveniju košta 1.8% plus euribor i moraš da daš svojih 12,000€ ili da ti nekretnina vrijedi 52,000€. U CG ti ne treba učešće a mogu i do 5% u kešu da ti isplate za opremanje.
    U Sloveniju ti treba plata od 915 eura za ovo a u CG između 460 i 500 eura.
    Rejting Slovenije vs rejting Crne Gore

    Moody's Rating [+] 04/26/2019 Baa1 B1 03/06/2020 Moody's Rating [+]
    S&P Rating [+] 06/14/2019 AA- B+ 11/14/2014 S&P Rating [+]
    Neću ti ja objašnjavat rejting države kako utiče na zaduživanje države znaš i sam ako to ne pominješ u cijeloj priči. Isto kao što znaš da se stanovništvo se ne može zadužiti manje nego država.
    Da uopšte znaš definiciju zelenaške kamate vjerovatno ovo ne bi ni pisao.
    Nego tvoja poimanje ekonomije je opšte poznato kao i prizma gledanja istog.
    Loše je što ima ljudi koji ti povjeruju u sve ovo što pričaš, a kojima je muka da ubodu par pretraga na google i nađu ovo što ja nađoh.
    Nego eto ima par nas koji se razumijemo u ovu tematiku pa nekad nešto napišemo.
    Poredis nas i Sloveniju... Mozda da ukljucimo i Dansku, Norvesku, Finsku, sto da ne i Novi Zeland.

    Te kamate sto banke reklamiraju su OD %. Najcesce su 4.5-5.5%. Cak je moja firma sa A liste i mogao sam da dignem kredit sa tom 'niskom' kamatom, ali mi nije padalo na pamet da vracam 25-30000 eura kamate, pa da cu rentirat cio zivot. Nece me magarcem pravit.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 05-08-20 at 22:42.

  27. #4948
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Kamate su sa sajtova banaka dostupnim na internet. Ništa ne izmišljam. A Slovenici su sigurno 100% pošteni pa ne reklamiraju kamate.
    Neka si ti zaobišao svu priču citatom "da te neće niko magarce pravit pa da ćeš cio život podstanar".
    Mislio sam e si ozbiljniji sagovornik al dobro. Nastaviće neki da ti slijepo vjeruju i to je to.
    Last edited by hercules; 05-08-20 at 22:44.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #4949
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Dobro, ljudi koje ja znam, a koji žive decenijama u Švedskoj inače od par plata kupuju po CG kuće sa bazenima...Mislim, ne znam da li ti moja priča liči da se tješim ali tvoja priča nije realna. Naravno da je njima veći standard ali to o kvalitetu gradnje tamo, pa ne znam što bi ti rekao, sve zavisi. Imaš i tamo dosta zgrada kvalitetom kao normalove gradnje po priči ljudi koji tamo su rođeni i žive i daaaaleko od toga da oni ne dižu kredite. Dižu itekako ali i štede itekako. Mi nemamo taj luksuz ne zbog cijena nekretnina, već zbog drugih stvari koji se tiču politike...
    A ne volim previše da ulazim u rasprave ali eto pošto sam dosta i putovao i živio u inostranstvu, i imam dosta društva neka ide ovako:

    - Drug, Holanđanin, završio menadžment, posle treće godine rada sa master diplomom kupio kuću od cca 200 kvadrata, kredit + nešto svoje ušteđevine

    - Drugarica, iz Srbije, otišla u Belgiju, radi u brzoj pošti, poslije 4 godina rada nakon faksa kupila dvosoban stan. Znam da nema para da kupuje nekretnine po Belgiji tako da je ili zaradila ili digla kredit

    - US, drugarica sa mužem, kupili kuću, tj. po cg standardima vilu sa prelijepim dvorištem, ona je fizioterapeut, muž radi kao psiholog. Sigurno im roditelji nisu kupili, Amerikanci to ne čine svojoj djeci jer nema potrebe

    U Crnoj Gori da znam mlađe ljude da su kupili stan:
    - mali jednosobni, nedovoljni za porodičan život
    - roditelji im dosta pomogli/kupili
    - bili su na brod pa su tako uspijeli da zarade i kupe + neki kredit


    Ja se divim pojedincima koji gaze, idu vani, rade nekoliko poslova, cimaju se na sve strane da bi otplatili stan od 40 kvadrata

    Cijene su napumpane u odnosu na naše plate.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  30. #4950
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kamate su sa sajtova banaka dostupnim na internet. Ništa ne izmišljam. A Slovenici su sigurno 100% pošteni pa ne reklamiraju kamate.
    Neka si ti zaobišao svu priču citatom "da te neće niko magarce pravit pa da ćeš cio život podstanar".
    Mislio sam e si ozbiljniji sagovornik al dobro. Nastaviće neki da ti slijepo vjeruju i to je to.
    Ne treba niko meni nista da vjeruje, evo ti vidji kako se ljudi kuce na 100 jada, od usta odvajaju da kupe 15m2 prostora po celjadetu. 21v je nemojmo...

    Investitori poceli da prave dvosobne stanove od 40m2, cega je to znak?

    No, svako radi kako mu je presa i shodno intelektualnim sposobnostima. Zao mi je samo vidjeti zadovoljavanje standardima kambodze, a poredjenja sa zapadom. Toliko od mene.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 198 of 213 FirstFirst ... 98148188194195196197198199200201202208 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •