Page 210 of 213 FirstFirst ... 110160200206207208209210211212213 LastLast
Results 5,226 to 5,250 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #5226
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa jeste tako. Ljudi iz centra ili prigradskih naselja bi zivjeli jos dalje.

    Sto se tice delte vjeruj mi da je 90% studenata i ljudi koji rentiraju stan. Sto je i razumljivo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #5227
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Bolje na periferiji? Kako za koga...

  3. #5228
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,395
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,215
    Thanked in
    1,677 Posts

    Default

    Ne znam je li bolje, vidjeću, pa ću ti javiti.

    Ruglo. Neka n'o će me naćerat i iz moga grada da se selim.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  4. #5229
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ne znam je li bolje, vidjeću, pa ću ti javiti.

    Ruglo. Neka n'o će me naćerat i iz moga grada da se selim.
    A ko te ćera?

  5. #5230
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,395
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,215
    Thanked in
    1,677 Posts

    Default

    Niko, nego ću samoinicijativno.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #5231
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Koja se pravi zgrada na obali Ribnice tamo blizu škole 21. Maj?

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    E zamisli onamo da zivis i da ti stan gleda na bulevar. 24h sleperi prolaze..
    Tu i Bemax na izlaz iz pg.Jedino dvorisna strana pa ajde. Ljudima se cini da nije to neka buka,ko tesko zaspe kao ja,to je pakao..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Jbg to će biti tako dok ne naprave autoput obilaznicu od Smokovca do Farmaka, onda šleperi neće tranzitirati kroz grad sem ako ne moraju na utovar/istovar...

  7. #5232
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Koja se pravi zgrada na obali Ribnice tamo blizu škole 21. Maj?



    Jbg to će biti tako dok ne naprave autoput obilaznicu od Smokovca do Farmaka, onda šleperi neće tranzitirati kroz grad sem ako ne moraju na utovar/istovar...
    A preko starog oce sigurno vazda sleperi ic. A ne treba ti nista sleper kad imas glave sa Konika u golf 2 Gti,golf 3 gti

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  8. #5233
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,514
    Thanks Thanks Given 
    5,383
    Thanks Thanks Received 
    3,871
    Thanked in
    1,529 Posts

    Default

    Ima toga i na zlaticu, masline, zabjelo.
    Pecka je to prica. Ja koji imam kucu na periferiji grada necu sigurno gledat stan zadnja strana starog/konika, zagoric nedje bogu iza nogu i nisam odusevljen ljubovicem. Kazem da od starog samo ona zgrada je nekako u opticaju a ne vidim da se ista fino dje prodaje a da nije blok i stanovi koji su pa makar za 30-40k ulaganja starogradnja. Riverside sam kazao da nema sanse jer ondje ulice nema

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  9. #5234
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Iz ugla nekog ko živi na stari od 1983 god, prva faza je sada daleko bolja od druge ali je ponuda stanova loša, tačnije grade neke zgrade ne ćemovsko tik uz stadion...imaš ine zgrade za sudije, neke manje na konik, a pravi se i zgrada kod pumpe lukoil

  10. #5235
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne mogu da editujem post ali želim da dodam da će ubrzo biti 2 bulevara na stari, jedan koji će povezati Save Kovačevića novim podvožnjakom sa ulicom koja će izlaziti pored Volija sve do drugog bulevara kod Ćemovskog, koji je decenijama najgora ulica u PG . Samim tim, sve će to poprimiti drugačiji oblik.

  11. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  12. #5236
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Kaze mi jedan agent za nekretnine da je zgrada Stare pekare u Budvi trenutno najveca pjaca u CG, idu stanovi i za 1200e jer je bas dosta podizvodjaca i firmi koji gledaju na ovu muku pare da izvlace. Ko ima kesa, za 1200-1250 moze da nadje jer stalno iskacu hitne prodaje. A kazu i da su se ortaci zavadili nesto, Volvox i OB, a to je sigurno tako, ovu zgradu u Budvu su skoro zavrsili dok na onu zgradu na Tuski preko puta Zetagradnje i nijesu nesto mnogo odmakli, iako odavno nisam bio u onaj dio grada

    A za orjentaciju stana ako je zgrada uz bulevar, iskljucivo dvorisna strana. Mene cesto probude kad se parkiraju ili krecu u zoru, mogu misliti kako je tek kad auta zuje pod prozor 24/7
    Last edited by Totalno Lagan; 18-10-20 at 13:09.

  13. #5237
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne mogu da editujem post ali želim da dodam da će ubrzo biti 2 bulevara na stari, jedan koji će povezati Save Kovačevića novim podvožnjakom sa ulicom koja će izlaziti pored Volija sve do drugog bulevara kod Ćemovskog, koji je decenijama najgora ulica u PG . Samim tim, sve će to poprimiti drugačiji oblik.
    Kako podgorici nedostaje taj podvoznjak rijesice neke stvari. A mislim da nema kilometar duzine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #5238
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Kako podgorici nedostaje taj podvoznjak rijesice neke stvari. A mislim da nema kilometar duzine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A to je trebalo odavno da bude završeno ali je Željeznica nešto kočila opštinu po priči, velika čoče firma...

  15. #5239
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Kaze mi jedan agent za nekretnine da je zgrada Stare pekare u Budvi trenutno najveca pjaca u CG, idu stanovi i za 1200e jer je bas dosta podizvodjaca i firmi koji gledaju na ovu muku pare da izvlace. Ko ima kesa, za 1200-1250 moze da nadje jer stalno iskacu hitne prodaje. A kazu i da su se ortaci zavadili nesto, Volvox i OB, a to je sigurno tako, ovu zgradu u Budvu su skoro zavrsili dok na onu zgradu na Tuski preko puta Zetagradnje i nijesu nesto mnogo odmakli, iako odavno nisam bio u onaj dio grada

    A za orjentaciju stana ako je zgrada uz bulevar, iskljucivo dvorisna strana. Mene cesto probude kad se parkiraju ili krecu u zoru, mogu misliti kako je tek kad auta zuje pod prozor 24/7
    Ovi moji stolari mi rekoše da je zgrada ta u Bd baš loše napravljena.

    Što se šlepera tiče, u HN živim uz jadransku magistralu, svi šleperi, svi turisti ljeti, svi kad se vraćaju iz grada tuda prolaze, i navikla sam ama baš ništa mi ne smeta. Sve je stvar navike.

  16. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  17. #5240
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovi moji stolari mi rekoše da je zgrada ta u Bd baš loše napravljena.
    Evo vidjecemo, vrijeme je majstorsko reseto vazda bilo.
    Mnogi su mi govorili da je kvalitet vise nego dobar ali sam po prirodi skeptik, dje je 500 stanova i apartmana tesko da se moze ocekivati neki zavidan kvalitet.
    Jesu navodili razloge, posto sam cuo da je sto se konstrukcije tice jedna od boljih u Budvi?

  18. #5241
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Apropo buke. Živio sam dvije godine u oktobarske revolucije na drugom spratu ka ulici. Od 4-5 ujutru kad krenu autobusi to je haos od buke i smetalo mi je neko vrijeme dok se nisam navikao. Kad sam se preselio u blok 6 u stan koji gleda u dvorište prvih noći nisam mogao da zaspem jer mi je bilo suviše tiho i mirno. Sad sam se opet navikao na tišinu i mislim da bih izbjegao sledeći put kad se budem selio da stan gleda ka prometnoj ulici.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  19. #5242
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja sam imao lak san i sve mi je smetalo dok nisu na svijet došla moja djeca...a onda dođu noći i noći nespavanja, prvih grčeva, temperatura itd.. Kada sam se doselio u zgradu đe trenutno živim, ulica je bila ne toliko prometna, bilo je mirno, nije bilo okupljanja kao iza zgrade đe sam se podizao i đe sam dočekivao jutra od nespavanja zbog dreke...a onda se i ovdje za par godina promijenilo masu toga, masu zgrada, ulica je prometna kao da sam na nekom prometnom bulevaru ali meni to ne smeta osim kada ljeti bukači prave buku trkanjem, bačanjem pod ručnom i slično. PVC Rehau je odličan izolator od buke, kada se zatvori, zvuk jedva dopire tako da pretpostavljam da se tu i stolarija itekako dosta "pita"

  20. #5243
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ajmo drugovi u moru ovih ludih cijena sta uzet za 50k. Dakle kad kazem 50 mislim na maks 51700
    Mora bit makar jednosoban. Listam ubih se ali ne nalazim nista za sta sam siguran da je ok

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    koji dio grada ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  21. #5244
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Gagarin

    Svašta, meni baš rekoše za tu vojnu da nije neki kvalitet. Čak mi je jednom rekao lik da su štedjeli , pa imaš jednu utičnicu strujnu u sobi od 15 kvadrata... e sad je li tačno sve to , ne znam.

  22. #5245
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ajmo drugovi u moru ovih ludih cijena sta uzet za 50k. Dakle kad kazem 50 mislim na maks 51700
    Mora bit makar jednosoban. Listam ubih se ali ne nalazim nista za sta sam siguran da je ok

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Polako. Godinama se bira nekretnina, osim ako nije hitanje. Nije lako uzeti dobar stan, a da bude i dobra lokacija i solidan kvalitet.

  23. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  24. #5246
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,514
    Thanks Thanks Given 
    5,383
    Thanks Thanks Received 
    3,871
    Thanked in
    1,529 Posts

    Default

    Directore, licno iskustvo mi je reklo kad imas pare iskoristi ih jer ove 50 su trebale da su 70 a ako ostanu bice 30. Pa ce bit da se kupuje livada u bjelopavlice. No je i tamo sad kad je put prosao vidimo se sa cijenom

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  26. #5247
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @Gagarin

    Svašta, meni baš rekoše za tu vojnu da nije neki kvalitet. Čak mi je jednom rekao lik da su štedjeli , pa imaš jednu utičnicu strujnu u sobi od 15 kvadrata... e sad je li tačno sve to , ne znam.
    Ima utičnica malo više nego jedna. Pazi, nikada ni u jednoj novogradnji realno nećeš dobiti kvalitet kao kada bi čovjek pravio kuću i ugrađivao skupe stvari. Ali ovdje je npr aluminijska, a ne pvc spoljna stolarija, pločice ok, ali ne spektakularne, vrata unutrašnja srednja žalos što bi se reklo. Ne toliko loše da bih odma mijenjao. Stavio sam svoja blind vrata, bila drvena.
    Ono što je dobro to je raspored, makar gdje sam ja i kako je skockan 3-sobni stan u 96 m2. Onako, konzervatino, kao u vojnim zgradama. Ovamo je dnevni dio, ovamo spavaći dio stana... Sviđa mi se još što kad izađeš iz lifta, imaš plato 5x6m otprilike i sa strane stepenište i širinom stepeništa, cijelom vidinom zgrade zastakljeno i posledično veliko dnevno svijetlo. Ovo su stvari koje je Vojska smislila crtajući zgradu i slabo vidjeh toga u novogradnjama, ma i u starim zgradama da časte stanare 30M2 po spratu.

  27. #5248
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima utičnica malo više nego jedna. Pazi, nikada ni u jednoj novogradnji realno nećeš dobiti kvalitet kao kada bi čovjek pravio kuću i ugrađivao skupe stvari. Ali ovdje je npr aluminijska, a ne pvc spoljna stolarija, pločice ok, ali ne spektakularne, vrata unutrašnja srednja žalos što bi se reklo. Ne toliko loše da bih odma mijenjao. Stavio sam svoja blind vrata, bila drvena.
    Ono što je dobro to je raspored, makar gdje sam ja i kako je skockan 3-sobni stan u 96 m2. Onako, konzervatino, kao u vojnim zgradama. Ovamo je dnevni dio, ovamo spavaći dio stana... Sviđa mi se još što kad izađeš iz lifta, imaš plato 5x6m otprilike i sa strane stepenište i širinom stepeništa, cijelom vidinom zgrade zastakljeno i posledično veliko dnevno svijetlo. Ovo su stvari koje je Vojska smislila crtajući zgradu i slabo vidjeh toga u novogradnjama, ma i u starim zgradama da časte stanare 30M2 po spratu.
    I meni se svidja ta zgrada, dugacki hodnici a opet nekako odvojeni, nisu svi stanari u jednoj ravni. I lijep polozaj zgrade, samo rijetko stanova za prodaju ima tamo

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  28. #5249
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Directore, licno iskustvo mi je reklo kad imas pare iskoristi ih jer ove 50 su trebale da su 70 a ako ostanu bice 30. Pa ce bit da se kupuje livada u bjelopavlice. No je i tamo sad kad je put prosao vidimo se sa cijenom

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ok, jasno. Imaj na umu koliko god izgledalo utopija živjeti van grada, da će đeca porasti i morati u škole, u srednju, fakultet Bože zdravlja...jednostavno, nije to baš lako izabrati. Posebno zbog činjenice da ne baš veliki broj investitora pravi iole pristojne stambene zgrade. Mnogo fušeraja, sve manje dobrih lokacija..na kraju, razlikuju se mišljenja što je dobra lokacija, đe stan uzeti a da ne izgubi na vrijednosti, nego da joj raste cijena. Mada jednosoban stan je ipak najsigurnija investicija. Lako se izda i lako proda, samo da je lokacija dobra

  29. #5250
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima utičnica malo više nego jedna. Pazi, nikada ni u jednoj novogradnji realno nećeš dobiti kvalitet kao kada bi čovjek pravio kuću i ugrađivao skupe stvari. Ali ovdje je npr aluminijska, a ne pvc spoljna stolarija, pločice ok, ali ne spektakularne, vrata unutrašnja srednja žalos što bi se reklo. Ne toliko loše da bih odma mijenjao. Stavio sam svoja blind vrata, bila drvena.
    Ono što je dobro to je raspored, makar gdje sam ja i kako je skockan 3-sobni stan u 96 m2. Onako, konzervatino, kao u vojnim zgradama. Ovamo je dnevni dio, ovamo spavaći dio stana... Sviđa mi se još što kad izađeš iz lifta, imaš plato 5x6m otprilike i sa strane stepenište i širinom stepeništa, cijelom vidinom zgrade zastakljeno i posledično veliko dnevno svijetlo. Ovo su stvari koje je Vojska smislila crtajući zgradu i slabo vidjeh toga u novogradnjama, ma i u starim zgradama da časte stanare 30M2 po spratu.
    Ma nije bitan hodnik zgrade, važno je da su makar u unutrašnjosti stavljali solidniju keramiku, da ne otpada poslije 5-6 godina, da parket postave kako treba, da je izolacija dobra. Lokacija je svakako dobra pa ako je tako kako kažeš onda svakako neka je sa srećom. Lijepo je čuti pozitivne primjere.

Page 210 of 213 FirstFirst ... 110160200206207208209210211212213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •