Page 152 of 213 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202 ... LastLast
Results 3,776 to 3,800 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #3776
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Au, rasplamsala se tema, i uporedjuju cijene u City kvartu za zgrade koje su tada bile u izgradnji i placale se 1150EUR.
    Ista stvar i za Central Point (koji je neko naveo). Cijena je bila 1250EUR po m2, ali 2017/2018. Prvo useljenje je bilo tek prije pola godine, i zavrseni stanovi su vec naveliko otisli na 1400+. Tako da nije realno da uporedjujete stanove koji su u izgradnji sa onima koji su zavrseni ili par mjeseci pred kraj radova.

    Sto se tice Emerald Gardena i gips plocom sa izdrzljivoscu od 50kg, to je obicna gips-karton knauf ploca koja svakako ima toliku nosivost i koja se godinama ugradjuje u stanovima u CG, ali sa odgovarajucim tiplama za toliku nosivost. Drugi problem je sto u CG kada neko spomene gipsani zid, odmah ima za potrebu da stavlja grede iza pa cak i da zakaci TV na zid :stupid:. Zaboravljaju ljudi da se i kuhinjski elementi puni tanjira i serpi kace na gips, i bojleri (doduse drugacija serija gips ploca za bojler).

  2. The Following User Says Thank You to djiha For This Useful Post:


  3. #3777
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Za sve vas sa gipsanim zidovima tu je fischer.


  4. #3778
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Fischer tiple i ne brineš ako je kuhinja od stiropora i unutra plastični tanjiri i papirne čaše,ako je kuhinja od punog drveta i unutra keramički tanjiri i ovali,onda... hmmm


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  6. #3779
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RTCG View Post
    Prodaje cojek stanove iz ljubavi.
    Pomaze narod.
    Pomoz' Emerald narode!
    Emerald ti pomog'o.

    Nego ne znam o kakvim gipsanim zidovima pišu ođe ako je lux gradnja u pitanju? Neko je onda nešto pobrkao.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #3780
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #3781
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Za sve vas sa gipsanim zidovima tu je fischer.

    Otkad ovo ima kod nas da se kupi? U Okov da znam nemaju ih, samo puž, gužvajuće i one metalne, za koje ti trebaju kliješta od 40eura

  10. #3782
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Otkad ovo ima kod nas da se kupi? U Okov da znam nemaju ih, samo puž, gužvajuće i one metalne, za koje ti trebaju kliješta od 40eura
    Bilo ih je u Okov, ne znam imaju li ih sada.

  11. #3783
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    prije 6 mjeseci u okov su bile, zakacen sonytv od 65 inca na 2 takve , gips zid... jos drzi
    iznenadio sam se jer ne ulivaju nimalo povjerenja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #3784
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pa ja sam prije par mjeseci nešto jače tražio a dali mi samo one stare solucije, nisam namjeravao zarad 2 tiple kupovati ona kliješta.

  13. #3785
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ta kliješta će bit 10 eura sad kad kriza zaljulja sve - copyright by gandalf. Luksuz i zidovi od gipsa jado moj

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  14. #3786
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sjajan podkast Organizacije KOD sa Biljanom Gligorić.

    Kao što smo bezbroj puta ovdje isticali, apsolutna odgovornost za prostorno planiranje je na državi. Nema što da se ljutimo na investitore - oni rade po pravilima koje im izda država, a koja ta pravila dobija od onih kojima je povjerena izrada planova. Država ili lokalna uprava ima pravo i da ne usvoji plan ukoliko nije zadovoljna, ali planovi nažalost prolaze zbog korupcije, neznanja i nedostatka vizije.

    Biljana upozorava da će za 5 do 10 godina doći do kolapsa naših gradova, jer neće pružati ni minimalne uslove za normalan život, što će tjerati ljude da se masovno iseljavaju.

    Ali i to se može zaustaviti - ali ako se krene sad. Koliko je DANAS. Da se svi postojeći planovi stave van snage, da se zaustavi sva gradnja i da se donesu planovi koje će raditi provjereni stručnjaci (ne samo urbanisti, već i sociolozi, antropolozi i sl.) i u čijoj će izradi učestvovati i građani.

    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  16. #3787
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Nemamo mi mentalitet gradjanski da zivimo u normalne gradove. To mozda za 30-40 godina zivota u ovim kasabama.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #3788
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Teška priča, i bez kraja. Nije bitan kvalitet materijala, koliko kvalitet ugradnje. Sve zavisi kakav je nadzor i koliko detaljno prati majstore koji rade. Iz mog iskustva, ono što se okom ne vidi a pravi problem je izolacija oko balkonskih vrata i klima. E sad, ako neko kupi stan pa mu bravarija ne dihtuje ili su mu pločice ili parket postavljene kako ne treba, ili su mu zidovi krivi ili su od gipsa, to je njegova greška. Naravno, to pričam o ovima koji kupe gotov stan. Ko ga kupi u izgradnji, tome treba malo sreće.
    Ođe cijenu više određuje lokacija nego kvalitet gradnje, jer vlasnici placeva na dobrim lokacijama traže veći procenat, komunalije su skuplje itd. itd...
    Dešava se u istoj zgradi da je neko prezadovoljan stanom, a neko ne, jer majstori neđe isfušerišu a nedje ne. Isto tako, svi traže južnu ili istočnu stranu, i zadovoljni su dok im ne zakiši jedno 20 dana, onda se otkriju sve mane gradnje. Kad počne da pada ona podgorička kiša sa juga, vlaga se pojavi u bar 10% stanova novogradnje.
    Last edited by Sandor Kolar; 24-05-20 at 15:39.

  18. The Following User Says Thank You to Sandor Kolar For This Useful Post:


  19. #3789
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dovoljno je da neko od majstora loše premaže izolaciju na balkonu pa se javi problem u cijeloj vertikali. Bilo je takvih problema isto kao i sa loše odrađenim ivicama oko vrata na balkonu itd. Naravno da lokacija određuje cijenu, tako je svuda na kugli zemaljskoj i to je potpuno ok samo što ljudima ovdje ne ide da vide očigledno.
    Ovdje imamo dosta povezanih stvari. Opštini je potreban novac od plaćenih komunalija, investitori žele što veći profit, kupac želi što manju cijenu. Problemi sa radnom snagom, neznanjem radnika, loš nadzor, krađa materijala za potrebe privatnog posla majstora itd...
    Dosta se piše, a malo toga sazna. Čas su gipsani zidovi smeće, čas luksuz kad nekom odgovara ali najčešće se svemu nađe mana. Realne sugestije malo ko iznese.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  20. #3790
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Otkad ovo ima kod nas da se kupi? U Okov da znam nemaju ih, samo puž, gužvajuće i one metalne, za koje ti trebaju kliješta od 40eura
    Imaju redovno, samo sto ne stoje na policama sa ostalim tiplama, nego na policama sa Fischer programom. Nosivost ovih je cak i veca nego one metalne.
    PS. za metalne ti ne trebaju klijesta, moze i da se ubaci u zid, zavrne se sa srafcigerom da se rasiri, pa se odvrne saraf, i opet zavrne to sto treba da nosi.

    Ukoliko njih nema, potrazi Knauf Hartmut (nosivost po jednoj tabli 35kg, na duploj 55kg)

  21. The Following User Says Thank You to djiha For This Useful Post:


  22. #3791
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni ovo djeluje veoma pristojno a cijena bila 999 eura za m2. Lokacija jeste zeznuta ljudima uz ulicu ali pratio sam sve klipove evo više od godinu dana raznih građevinskih objekata, ovaj je u rangu zetagradnje bez pretjerivanja. Kakav je hotel Kraljičina plaža tek...kakvo mjesto...





    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  23. #3792
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Ja sam par mjeseci trazio stan, cega sam se nagledao mogao bih stvarno roman da napisem.
    Kakvih prevaranata i kriminalaca tu ima nije realno.
    A agenti i agencije, samo nek su zdra'o.
    Tek sam sada svjestan koliko znace cisti papiri da je sve 1/1 bez ikakvih tereta, a kad pogledam ko sve gradi i zida, ko su podizvodjaci, koje firme i ljudi koji stoje iza njih, muka me uhvati.
    I jos cu reci da stan koji je zavrsen valja 20% vise od onoga u izgradnji. Jer dok se napravi tolko toga moze da podje naopako, pa ja sam uzeo stan koji je bio 90% zavrsen i opet su uspjeli nesto da zajebu.
    Zašto misliš? Ja ti odgovorno tvrdim nakon 2 godine provedene na stanu u izgradnji, nikaad ne bi uzela gotov stan u novogradnji. Imala bi toliko toga da napišem. Udješ u stan, sve divno i krasno, a ja znam šta je sve ispod jer sam sve pratila i slikala. Svoj stan sam dovela do maksimuma kvaliteta, a i ostalima sam često pomagala jer sam od prvog dana imala sve fotografije, skoro svega a posebno bitnih stvari.
    Ponavljam, nikad gotovi stan nakon svega. Ovo ne mora da znači da sam u pravu, ali to je moje mišljenje.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kojeg ljubovica, sprdas li se to. u onu kinesku cetvrt ondje. ono ce za 10 godina da bude veci geto nego lamele radoja dakica 90tih.
    a sto svo vrijeme pricas. u siti kvartu je kad je 1000+ bio aktuelan kvadrat bio 1290 eura. samo 6 mjeseci poslije zavrsetka mogao si da biras stan za 1150.
    i nije mi jasno ta prica, kao izbjegavanje stana od podizvodjaca(ako je sve 1/1 naravno). sta mislis kako on dobija stan, prazan, pa ga o svom troaku oprema. svaki stan je u zgradi isti, kako investitora tako i podizvodjaca. pa opet ih prodaju ispod cijene i po 100 eur i opet nema kupaca, a ovamo investitori kao sve prodali. stvarno pricas potpuno nepovezane stvari

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Griješiš, nije svaki stan isti. Gledala sam kako su opremani ti stanovi od podizvodjača, redimo jeftini tarket a kod nas u stanovima grastov parket extra klase i još sličnih stvari.


    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne radi se o izbjegavanju stanova od podizvođača već da često ne odgovara zbog kvadrature, pozicije, spratnosti(što bi uzimao stan na poslednjem spratu recimo bez obzira na nižu cijenu)

    U City kvartu bio kvadrat 1150? Ja ti mogu garantovati da je to netačna informacija. Ako je možda bio jedan stan za hitnu prodaju po toj cijeni i pitanje koje kvadrature. Ja se sjećam kada je počeo prvi 1000+ da se tada u toj krizi kretala cijena 1300 za jednosobne stanove.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Moja zaova je gledala stan, mislim da je bila 2016, Zetagradnja u City kvart, gledao je stan na super Voli, vec je bila podignuta zgrada, kvadrat je z agotovinu bio 1150.
    Uzela je mnogo kvalitetniji stan u Bloku 9 za 1000 eur


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Daako ovaj moj post odgnonetne cijene po kvartovima, a do tada se nadam da ce Director kupit stan, i Gando dočekat da je bio u pravu sa prognozama pa da možemo diskutovat na ovu temu kršteno.
    Uglavnom:
    Central point prva zgrada - Koleginica kupila 1250€ m2 2017/2018 godine.
    Čelebić City kvart pored Per Semprea ulaz 2010 godine koleginica platila 1,150€ m2.
    Zetagradnja City kvarta, zgrada gdje je hangar bar kum platio po 1,150€ m2.
    Zetagradnja Blok 6 koleginica 1,400€ m2 2012 koleginica kupila.
    Zetagradnja na Pobrežje (KidsLand) oktobar 2020 po 1,100€ m2.

    Interesantno je kako pojedini sad vjeruju Monstatu kad su npr cijene stanova u pitanju, a ne vjeruju kad obajave nesto drugo. Ali dobro.
    U cijenu ovih stanova je uslo dosta stavnoa koje je radio Fond za solidarno stambenu iygradnju gdjeje kvadra od 450 do 650 eura, odatle tako značajan pad ako to ikoga uopšte zanima u cijeloj ovoj raspravi.
    Prosto mi je nevjerovatna cijena u Bloku 6. Meni je ono najgora zgrada Zetagradnje. Bez balkona, sve skučeno i nabijeno, grozno. Posebno ona sjeverna strana.

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Volio bi da udjes u volvox zgradu da vidis ulazna vrata na sta lice.

    Sto se tice rezidenta vidim neki hejt ovdje ali za 1500-1600e kvalitet i dizajn je neprikosnoven. A tek momak koji je vlasnik kako je korektan. Svaki stan vec sad prodaje i prije nego sto pocne i to po preporuci proslih musterija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kakva su ulazna vrata?
    Meni se ona zgrada mnogo dopada ali mi reče čovjek koji mi je pravio kuhinju da je unutrasnja bravarija losa, da kvalitet ne opravdava visoku cijenu. Svakako predivna lokacija, dvoriste ali treba gledati i kvalitet.

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Dotični je inače poznat po tome. Uopšte me ne čudi to što najavljuju da će završiti u minusu. Firma možda i hoće, ali jedan od partnera sigurno neće
    Ako mislimo na istog dotičnog meni je žao ovog drugog iz ove priče kojeg znam kao poštenog i dobrog momka. Ovaj prvi će sigurno poslovati u minusu i tako stalno...

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Teška priča, i bez kraja. Nije bitan kvalitet materijala, koliko kvalitet ugradnje. Sve zavisi kakav je nadzor i koliko detaljno prati majstore koji rade. Iz mog iskustva, ono što se okom ne vidi a pravi problem je izolacija oko balkonskih vrata i klima. E sad, ako neko kupi stan pa mu bravarija ne dihtuje ili su mu pločice ili parket postavljene kako ne treba, ili su mu zidovi krivi ili su od gipsa, to je njegova greška. Naravno, to pričam o ovima koji kupe gotov stan. Ko ga kupi u izgradnji, tome treba malo sreće.
    Ođe cijenu više određuje lokacija nego kvalitet gradnje, jer vlasnici placeva na dobrim lokacijama traže veći procenat, komunalije su skuplje itd. itd...
    Dešava se u istoj zgradi da je neko prezadovoljan stanom, a neko ne, jer majstori neđe isfušerišu a nedje ne. Isto tako, svi traže južnu ili istočnu stranu, i zadovoljni su dok im ne zakiši jedno 20 dana, onda se otkriju sve mane gradnje. Kad počne da pada ona podgorička kiša sa juga, vlaga se pojavi u bar 10% stanova novogradnje.
    Gledala sam kako se stavlja izolacija na balkon. Ne privuku je uz bravariju nego ostane ispod pločica, onda ostane otvorena fuga i eto ti vode ispod bravarije. A ti nemaš pojma šta se radilo. tebi to sve izgleda lijepo a ovamo propusta koliko hoćeš.

  24. #3793
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Zašto misliš? Ja ti odgovorno tvrdim nakon 2 godine provedene na stanu u izgradnji...

    ...Griješiš, nije svaki stan isti. Gledala sam kako su opremani ti stanovi od podizvodjača...

    ...Gledala sam kako se stavlja izolacija na balkon. .
    Da li svi kupci stanova u izgradnji imaju pravo da prate izgradnju kao i ti?
    Meni ovo liči na ekskluzivitet.U suprotnom mogu zamisliti na šta liče ta gradilišta.Jesi li plaćala kakvo životno osiguranje i medicinski pregled za rad na visini tokom te 2 god? Nisam maliciozan sa pitanjem nego se stavljam u poziciju šefa gradilišta ili bilo koga drugog odgovornog za živote i bezbjednost na gradilištu.



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  26. #3794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Da li svi kupci stanova u izgradnji imaju pravo da prate izgradnju kao i ti?
    Meni ovo liči na ekskluzivitet.U suprotnom mogu zamisliti na šta liče ta gradilišta.Jesi li plaćala kakvo životno osiguranje i medicinski pregled za rad na visini tokom te 2 god? Nisam maliciozan sa pitanjem nego se stavljam u poziciju šefa gradilišta ili bilo koga drugog odgovornog za živote i bezbjednost na gradilištu.



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Znaš kad bih pustio nekoga da mi udje na gradilište i da mi kontroliše radnike i šta se radi - znači nikad...
    To samo u CG može izgleda.
    Zamisli da kažeš stranom investitoru dolaziću ti svako 10 dana da 'kontrolisem' kako radite.
    Pa samo bi ti rekao - kuću napravi druže pa kontroliši svaki dan po cijeli dan.


    Ništa protiv ovoga što je montenegrina radila naravno jer su je očigledno pustili.
    Ali navikavati ljude da ti ulaze i kontrolisu šta radiš - pa to samo ludak moze.
    Radnik ne zna dje bije i nadzornik i dodje neko da ga pita što nije izmaltao ovo sad ili što nije navukao izolaciju sad nego kasnije.
    Ludilo potpuno

    Zamisli na gradilište po 100 ljudi 'kontrolisu' kako se gradi i daju sugestije HahahahabahabH

    To je kao da odeš kod mehaničara dok ti on popravlja auto da mu pričaš sta da radi, zategni dobru to Miško, nemoj da mi spada crijevo od turbine poslije, ajmo Miško sad ga stisni
    Last edited by Gandalf_White; 26-05-20 at 09:49.
    One Ring to Rule them all...

  27. #3795
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Iz ugla kupca koji kupi stan u izgradnji, legitimno je pravo da zahtijeva tj da mu se omogući da obiđe stan tokom izgradnje uz prisustvo šefa gradilišta. E sad, kako to sve izgleda iz ugla firmi koje su prodavale stanove, jasno je da je drugačije kako oni gledaju na to da im neko dolazi. Ja sam imao situaciju ranije u kojoj me šef gradilišta pitao u mailu "ko sam ja da vršim nadzor i odakle mi pravo da dolazim na gradilište" zbog maila sa fotografijama dokaza u kojima sam označio loše postavljene pločice i imao niz primjedbi na rad radnika koji su ih postavljali. Riješio sam tako što sam morao biti drzak jer je u pitanju bila kupovina iz kredita. Svakako, shvatio sam da mnogi od njih uopšte ne prate radnike onako kako bi trebalo da ih nadziru kada nešto rade na objektima. Potpuno je legitimno pravo kupca da uočava na vrijeme probleme jer se pokazalo u XY slučajeva da su u pravu , a to znači da mnogi u lancu ne rade kako treba, a pare nikome ne padaju sa neba(doduše ima i takvih koliko hoćeš)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  28. #3796
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Direktore,vjerujem da ima propusta i fušerisanja tokom izgradnje,ali me samo interesuje kako je regulisan taj obilazak stana u izgradnji?
    Ne bi ni meni bilo teško svaki dan poslije posla svratiti,pa još jednom kad krenem da prošetam predveče,pa vikendom sa familijom...:-)
    Sad ozbiljno,samo jedan ,ne daj Bože,kiks tokom ulaska i obilaska gradilišta satežim ili fatalnim posledicama i završi neki mrčo 10g. u Žspu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #3797
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Direktore,vjerujem da ima propusta i fušerisanja tokom izgradnje,ali me samo interesuje kako je regulisan taj obilazak stana u izgradnji?
    Ne bi ni meni bilo teško svaki dan poslije posla svratiti,pa još jednom kad krenem da prošetam predveče,pa vikendom sa familijom...:-)
    Sad ozbiljno,samo jedan ,ne daj Bože,kiks tokom ulaska i obilaska gradilišta satežim ili fatalnim posledicama i završi neki mrčo 10g. u Žspu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Kako kod koga. Neki dozvoljavaju da možeš tražiti šefa gradilišta i dogovoriti dan obilaska, neki su imali samo određene dane(podrazumijeva se da su završeni grubi radovi) dok neki su rigorozniji. Znam i ja dosta slučajeva gdje su dozvoljavali baš da ih kupci obilaze i čuda...Meni to isto bi vjerovatno smetalo da sam izvođač i ne bi dozvoljavao ALI preduslov za to je da je ŠEF odgovoran za neobavljen posao radnika i fušerisanje tj investitor. Kod nas odgovornost i profesionalnost je odlika veoma malog broja firmi

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  30. #3798
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Sve bih ja to zakonski regulisao garancijom.Na to i to toliko godina ,na to i to toliko godina....Pa bi mi se primicali gradilištu,kad prođete zdravstvene preglede kao što prolaze i građevinci,kad uplatite osiguranje i savladate sve bezbjedonosne procedure i prakse za gradilišta

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  31. #3799
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Sve bih ja to zakonski regulisao garancijom.Na to i to toliko godina ,na to i to toliko godina....Pa bi mi se primicali gradilištu,kad prođete zdravstvene preglede kao što prolaze i građevinci,kad uplatite osiguranje i savladate sve bezbjedonosne procedure i prakse za gradilišta

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Onda se se ubaci i za fuseraj isto zatvor a?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  32. #3800
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Naravno,kad se iscrpe sve prethodne mogućnosti.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 152 of 213 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •