Page 3 of 213 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #51
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Jedna od vecih mana novogradnje je raspored prostorija i gubljenje prostora na neke beskonacno dugacke/siroke hodnike koji sluze nicemu. Sve zgrade novogradnje imaju taj copy/paste dizajn koji je mozda moguce i prevazici ako se uleti tokom izgradnje u redizajniranje, naravno uz blagoslov investitora. Pritom su, mozda dvije najbitnije prostorije u stanu, kupatilo (+ veseraj) i kuhinja velicine spajza.

    70tih i 80tih se znalo sta je dvosoban stan = minimum 70m2, a sad se to sprca na 58m2. Fuj.
    Istina ziva. Sad u sobu sprcas ormar i krevet i ne mozes se okrenut. Zet i sestra uzeli trosoban starogradnja, svaka prostorija ogromna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #52
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamisli imas 2 skolarca i treba da imas 2 kreveta u djecijoj sobi, ormar i eventualno jedan ili dva radna stola. Gdje? Na plafonu da uce kao spajdermeni?

  3. #53
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Istina ziva. Sad u sobu sprcas ormar i krevet i ne mozes se okrenut. Zet i sestra uzeli trosoban starogradnja, svaka prostorija ogromna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nema to nikakve veze sa starogradnjom ili novogradnjom već sa kvadraturom. Može biti trosoban ali 70 kvadrata pa i ne čudi što neka soba bude mala. Ja mislim da je danas što se tiče osmišljavanja prostora daleko bolje i naprednije.

  4. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Zamisli imas 2 skolarca i treba da imas 2 kreveta u djecijoj sobi, ormar i eventualno jedan ili dva radna stola. Gdje? Na plafonu da uce kao spajdermeni?
    E oni troje djece, prodisale su.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nema to nikakve veze sa starogradnjom ili novogradnjom već sa kvadraturom. Može biti trosoban ali 70 kvadrata pa i ne čudi što neka soba bude mala. Ja mislim da je danas što se tiče osmišljavanja prostora daleko bolje i naprednije.
    A ima veze, spavaca soba od 7 i 17m2 nije isto.
    I sad su jednosobni 40m2. Sto rece tetka gore, nekad trosoban 120, sad imas i 85m2.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #55
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    E oni troje djece, prodisale su.



    A ima veze, spavaca soba od 7 i 17m2 nije isto.
    I sad su jednosobni 40m2. Sto rece tetka gore, nekad trosoban 120, sad imas i 85m2.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imaš ti guzice i danas velikih stanova u ponudi ali treba nać kupca za 120 kvadrata... to je već cijena đe ljudi razmisle pa kupe plac i sagrade kuću. Znaš kako kažu stariji "đe čeljad nisu bijesna nijedna kuća nije tijesna" i to je živa istina...

    nekad stanovi nisu plaćani po 12000 eura kvadrat

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sa sajta Celebica dvosoban stan od 64m2. Ne znam odakle da pocnem hahahahaha, mislim da cu samo da prokomentarisem sljedece, a MOZEMO li bez shanka, besssvija!

    http://www.celebic.com/en/ponude/stan/d1.html

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,244
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Sad se sjetih jedne male sitnice, kupis stan u staroj zgradi i imas zajednicki vodomjer. Vas 450 na jedan vodomjer, ti zivis sam u 100 m2 a placas kao da vas je 16.

    Dodje jedan dan da se rijesi taj problem pa pocnu da ti kroje cijevi kroz stan (eto ti ideja, ako budes radio vodovodne cijevi obavezno predvidi vodomjer, jer ce kad tad to morati da se odradi)


    Jos jedna stvar, stare zgrade nemaju parking zbog novih zgrada, ali u novoj zgradi imas mogucnost kupovine parking mjesta samo za tebe, ovako si osudjen da ti svako zivi zauzima parking i pored silnih para koje imas i mogucnosti da kupis parking mjesto.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Imaš ti guzice i danas velikih stanova u ponudi ali treba nać kupca za 120 kvadrata... to je već cijena đe ljudi razmisle pa kupe plac i sagrade kuću. Znaš kako kažu stariji "đe čeljad nisu bijesna nijedna kuća nije tijesna" i to je živa istina...

    nekad stanovi nisu plaćani po 12000 eura kvadrat
    Pa dobro, ja ne pricam o kupovnoj moci...
    Samo da sad u jednoj zgradi sprcaju 50 jednosobnih i par dvosobnih i trosobnih.
    U mojoj zgradi ima 6 spratova, svaki sprat ima po jednu garsonjeru, 4 jednosobna i 2 dvosobna. To je do 5. sprata, mislim da su na 6 2 trosobna, ne znam ima li jos sta.
    Za troje je danasnji jednosoban mali.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Dio sa parkingom nije problem, imam svoj privatni parking "na lanac" tačno iza zgrade.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #60
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Pa dobro, ja ne pricam o kupovnoj moci...
    Samo da sad u jednoj zgradi sprcaju 50 jednosobnih i par dvosobnih i trosobnih.
    U mojoj zgradi ima 6 spratova, svaki sprat ima po jednu garsonjeru, 4 jednosobna i 2 dvosobna. To je do 5. sprata, mislim da su na 6 2 trosobna, ne znam ima li jos sta.
    Za troje je danasnji jednosoban mali.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Takvo je tržište. Uvijek su jednosobni stanovi bila najbolja investicija. Em se lako izdaju em "drže na cijeni" a kupovna moć je mala.... Danas, kada je tempo života takav da se u stanu provede najmanje aktivnog vremena, meni je sve ok solucija.

  11. #61
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    273
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    zgrada koju si pomenuo da ti je u opticaju cijevne komerc kod kodre nije daleko od te lokacije koja ti odgovara,
    opet sto se kaze novo je novo, zgrada ima garazu, lijepa lokacija i kvalitet gradnje je dobar za pristupacnu cijenu.
    stara zgrada ljudi stari po 100 godina kojima sve smeta, ne mozes se sa njima ama bas nista dogovoriti tipa adaptacije ulaza,
    promjena stolarije, moleraj i slicno, cak i ako ponudis da su oslobodjeni ikakvog ulaganja ne zele buku i prasinu da trpe...
    svakako moj glas bi isao novogradnja.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post

    Jos jedna stvar, stare zgrade nemaju parking zbog novih zgrada, ali u novoj zgradi imas mogucnost kupovine parking mjesta samo za tebe, ovako si osudjen da ti svako zivi zauzima parking i pored silnih para koje imas i mogucnosti da kupis parking mjesto.
    Uh, kad to pomenu, 4000e mjesto u garaži u City kvartu . Pa na Marezu bih ga prije parkirao i taksijem išao negoli to platio lopovima

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Moj u Splitskoj, staroj 30 godina, ne bih dala za krdo Baćinih i Tomovih stanova, a imala sam prilike da biram đe ću da se preselim iz rodne kuće...i to sam prekumila da živim tu. Imam 44m2 + lođu sa zaštitnom roletnom koja mrdnula nije (ne računam rupu od krša džukela na dvije noge, koje lutaju iza zgrade i od kojih se povremeno zaspat' ne može), I sprat, južna orijentacija, a plaćen za smiješne pare. Renoviran od poda do plafona (samo parket u spavaćoj nije mican, nego hoblovan, jer je besprekorno očuvan bio)...
    Samo da 'oćemo mi stanari skupit' fasadu da uradimo, mane mu nema!
    Last edited by KRKNA; 03-10-17 at 13:24.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,244
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Uh, kad to pomenu, 4000e mjesto u garaži u City kvartu . Pa na Marezu bih ga prije parkirao i taksijem išao negoli to platio lopovima
    Sve si u pravu, ali hoces da zivis u zgradi u centru/preko Morace nema ti resenja bez ovo sto ja pisem.

    Ja zivim u kuci i pravila se po nasim potrebama. Kuca ce za mene uvijek biti najbolja solucija. Nema da ti ko smeta odozgo, sa strane, odozdo, nema parking, ima parking...

    No to je sada totalno skretanje sa teme.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Istina je da stanovi u starogradnji imaju bolji raspored i veće sobe, ali nekako se i stanovi i prostor prilagodjavaju vremenu u kojem živimo.
    Ne znam koliko mogu biti ovdje objektivna, jer sam podignuta u kući sa ogromnim dvorištem i to smatram nezamjenjljivim i neuporedivim sa stanom. Kuću napraviš prema sebi kako želiš.
    Isto tako, nema te šanse da bi se sad bakćala sa gradnjom kuće ili renoviranjem stana. Svaka čast starogradnji ali pušti, dosta muke dok se i novi stan sredi.
    Mi smo naš stan kušili u izgradnji u Bloku 9. To ima i prednosti i mane, i opet bih isto kod provjerenih graditelja. U tom slučaju svaki korak možeš nadgledati i praviti izmjene. Ali moraš tu biti bukvalno svaki dna jer će nešto poći po zlu, radnici jednostavno gledaju da što prije završe. Da sad kupujem, prvi izbor bi mi bio Zetagradnja. Čelebiću sma neki dna pisala za onak kvart što se gradi novi na obali Morače, niko ništa nije odgovorio. Kod njega mi se ne dopadaju pregradni zidvi od rigipsa. Cijevna komerc i njih sam kontaktirala mailom za stanove pdo Ljubović, niko ništa. Mislim da su pod Ljubović ostali smao dupleksi, ali to i nije klasičan duplkes, nego gore jedna soba i to pod krov, ne svidja mi se.
    Ako kupuješ stan blizu tvojih, prvo vidi da li to ženi odgovara, možda bi i ona blizu svojih Meni odgovara da smo blizu jer svekrva često skuva nešto, pa otrčimo Oni su u Bloku 5, starogradnja i stvarno je stan komotan, ali ponekad pomislim da nas čeka renoviranje tog stana i muka mi je .
    Novo je novo, ja ti to preporučujem, Zetagradnja broj 1, ako ti nije hitno, vidi ima li što u izgradnji da možeš uticati na izgled stana, instalacije i mnogo sitnica koje kasnije ne možeš prepraviti. Moja zaova je uzela stan na kraju dalmatinske, zadnja pored onog hotela, nije prvi red do ulice, stan u izgradnji je bio 1000eur kvadrat što je povoljno ali bas kvalitetna i pomalo luskuznija zgrada. VH je recimo radio bravaraiju. Tako d anekad možeš potrefiti i kod tih manjih investitora. City kvart ne bi uzela recimo da mi daju stan po 800eur.
    Brat je uzeo stan u Zetagradnju u centru kod stadiona, stan je bas luksuzan, jednosoban 55 kvadrata ali je cijena kvadrata 1600 eur, oder (mada ga izdaje i to za takvu cifru da lagano sam sebe otplaćuje.
    Kvartovi koje ja volim i gdje bih za sebe gledala su, Blok 9,5, blok 6, mada čitav dio preko Morače je meni lijep, uz bulevar i uz 13og jula.
    Kvart koji si ti gledao je takodje super, zelenila koliko hoćeš, ako te ne mrzi da radiš oko renoviranja i ako su okolni stanovi svi ok, uzimaj i kreni odmah u renoviranje. Koliko je kvadrat?

  16. #66
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Evo ja ne znam sto ljudi toliko fale Zetagradnju.

    Bas ne kapiram. Materijal sav iz Kine, zajednicki hodnici uski, ogroman broj stanova na svakom spratu, samo beton zida oko zgrada.

    Mislim ok je to, nema nekog fuseraja teskog, mada znam I za slucajeve gdje je bilo (drugu na starom protocila fasada, a opet mozda to nije ni bilo do investitora vec do komsija koje su busile nesto po fasadi zgrade).

    Najlopovskija fora kod zetagradnje je u predugovoru +/- 3% kad se potpisuje ugovor o kupovini stana u izgradnji. Kupis 50 dobijes 48 ili 49. Jos nijesam cuo da je neko dobio kvadrat vise.

    Ona zgrada na tuski, sto je zovu koshnica, ima 440 stanova u zgradi u 4 ulaza. Svakome po kvadrat pa racunajte.

    Ne kazem, radio je I dobrih zgrada tipa one gdje je ziraat, one preko puta I one na mjesto mljekare, ali cijene su tamo bitno vece.

    Ima manjih investitora koji prave odlicne stanove. Tamo je najboljeb kupiti kad se zgrada zavrsi I uknjizi. Udjes, pogledas sta dobijes I cao.

    Neko odje napisa kako ga je masu izaslo renoviranje mada je kuhinja bila skupa. Ljudi, kuhinja nije dio renoviranja, to je namjestaj.

    Renoviranje ide tu do 200€/m2.

    Imam iskustva I sa jednim I sa drugim. Renovirao kucu sad zivim u stanu u novogradnji. Nikad to sto renoviras ne izadje bas onako kako si zamislio. Makar u mom slucaju je bilo tako. Htio sam odzak u dnevnu sobu jer sam ugradjivao kamin, pa kad su krenuli da bude plocu nije mogao tu zbog nosecih greda za krov nego se pomjerao u stranu I zauzeo vise prostora nego sta sam htio. Itd. Itd.

    Prijatelji arhitekte su renovirali stan u starogradnji I ispao je vrhunski, ali ulaz od zgrade je katastrofa. Ne znam.

    Stavi na papir pa izracunaj. Cijena u starogradnji +200€/m2 vs novogradnja.

    Trenutno sam u novogradnji I prezadovoljan sam. Imam split sistem sa inverterom I 4 unutrasnje jedinice. U kupatilima one daske sto se polako same spustaju(da ne lupaju) I trostruko staklo na stolariji. Nista od toga sebi ne bih ugradjivao jer bih mislio da je bacanje para. Kad sam u kuci mijenjao sanitarije, vidio sam.ovaj sistem za wc solju u int ext I bio je preko 200 eura.

    E da, zaboravih, bitna razlika izmedju kuce I stana. Stan uvijek mozes relativno brzo prodati a kucu jako tesko.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Istina je da stanovi u starogradnji imaju bolji raspored i veće sobe, ali nekako se i stanovi i prostor prilagodjavaju vremenu u kojem živimo.
    Ne znam koliko mogu biti ovdje objektivna, jer sam podignuta u kući sa ogromnim dvorištem i to smatram nezamjenjljivim i neuporedivim sa stanom. Kuću napraviš prema sebi kako želiš.
    Isto tako, nema te šanse da bi se sad bakćala sa gradnjom kuće ili renoviranjem stana. Svaka čast starogradnji ali pušti, dosta muke dok se i novi stan sredi.
    Mi smo naš stan kušili u izgradnji u Bloku 9. To ima i prednosti i mane, i opet bih isto kod provjerenih graditelja. U tom slučaju svaki korak možeš nadgledati i praviti izmjene. Ali moraš tu biti bukvalno svaki dna jer će nešto poći po zlu, radnici jednostavno gledaju da što prije završe. Da sad kupujem, prvi izbor bi mi bio Zetagradnja. Čelebiću sma neki dna pisala za onak kvart što se gradi novi na obali Morače, niko ništa nije odgovorio. Kod njega mi se ne dopadaju pregradni zidvi od rigipsa. Cijevna komerc i njih sam kontaktirala mailom za stanove pdo Ljubović, niko ništa. Mislim da su pod Ljubović ostali smao dupleksi, ali to i nije klasičan duplkes, nego gore jedna soba i to pod krov, ne svidja mi se.
    Ako kupuješ stan blizu tvojih, prvo vidi da li to ženi odgovara, možda bi i ona blizu svojih Meni odgovara da smo blizu jer svekrva često skuva nešto, pa otrčimo Oni su u Bloku 5, starogradnja i stvarno je stan komotan, ali ponekad pomislim da nas čeka renoviranje tog stana i muka mi je .
    Novo je novo, ja ti to preporučujem, Zetagradnja broj 1, ako ti nije hitno, vidi ima li što u izgradnji da možeš uticati na izgled stana, instalacije i mnogo sitnica koje kasnije ne možeš prepraviti. Moja zaova je uzela stan na kraju dalmatinske, zadnja pored onog hotela, nije prvi red do ulice, stan u izgradnji je bio 1000eur kvadrat što je povoljno ali bas kvalitetna i pomalo luskuznija zgrada. VH je recimo radio bravaraiju. Tako d anekad možeš potrefiti i kod tih manjih investitora. City kvart ne bi uzela recimo da mi daju stan po 800eur.
    Brat je uzeo stan u Zetagradnju u centru kod stadiona, stan je bas luksuzan, jednosoban 55 kvadrata ali je cijena kvadrata 1600 eur, oder (mada ga izdaje i to za takvu cifru da lagano sam sebe otplaćuje.
    Kvartovi koje ja volim i gdje bih za sebe gledala su, Blok 9,5, blok 6, mada čitav dio preko Morače je meni lijep, uz bulevar i uz 13og jula.
    Kvart koji si ti gledao je takodje super, zelenila koliko hoćeš, ako te ne mrzi da radiš oko renoviranja i ako su okolni stanovi svi ok, uzimaj i kreni odmah u renoviranje. Koliko je kvadrat?
    Podiga' sam se i ja u velikoj kući, živio tamo do prije 8 godina, posle se vratio sa ženom tamo do prije pola godine ali me nešto više vuče preko Morače, navikao sam se, brzo prilagodio, a i bolje je da se kuća izdaje.
    Što se starogradnje tiče da je na bilo kojoj drugoj lokaciji ovaj stan, pogledao ga ne bi, niti bi razmišljao uopšte o starogradnji, ali eto potrefi se da je baš tu đe nam skroz odgovara pa se i bačismo u razmišljanje i kalkulacije.
    Lokacije pored ove koje su meni interesantne su: Tološki apartmani, Jola Piletića, posebno ova nova zgrada Velimirovića na raskrsnici kod Vezirovog, mada koliko čujem po 1500m2, zgrada Glorije.

    Zgrada Cijevne komerc na Zabjelo, svidio mi se jedan stan u onoj ovalnoj kuli kao, poslednji, duplex 83m2 odgovarao mi je i raspored i cijena ali bješe prodat kad su me poveli da ga vidim. Uvedoše me u drugi, "na foru" a taj mi se nije svidio, što veliš ti jedna soba gore jedna dolje, bzv raspored baš, u ovaj stan što se meni bio svidio je bio raspored odličan sa prostranom dnevnom sobom ogromnom terasom koja puca na istok i dvije sobe gore.

    Što se Zetagradnje tiče, znam sve, ali ih jako malo ima na prodaju na lokacijama meni interesantne a i to što ima (Mljekara npr.) prodaju po nekim nebuloznim cijenama tipa 1700m2. Zgrade Zetagradnje koje su u izgradnji trenutno, nisu mi interesantne lokacije...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ovaj drug ce mi poslati cjenovnik usluga one firme, ali ukratko: od 40 hiljada koliko je dao za renoviranje, njegova procjena je da su za ruke oni uzeli nekih 6 do 10 hiljada.


  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Čekaj, ona firma radi i izvođenje, ne samo projektovanje? To bi bilo fenomenalno ako ne kolju naravno...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Sve. Njihovi su radnici. Pa mislio sam da sam bio jasan. Oni ti daju 3d projekat, ti odaberes i ne razmisljas vise ni o cemu dok oni ne zavrse. Bice 1/1 onako kako je u projektu.


  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Zvah ih da provjerim, kao što si i rekao oni rade projektovanje, izvođenje + opremanje, to je i uslov uopšte da uzmu posao. 3D projekat nije uslov, ti možeš da tražiš, oni ti rade 3D projekat kako bi to sve trebalo da izgleda i rade ga bukvalno dok se tebi ne svidi kako, nebitno koliko puta. Kad ti se neki svidi i posle toga prihvatiš njihovu ponudu za ostalo, projekat ne naplaćuju, u suprotnom naplate ga između 1000-1200e i projekat naravno ostaje vlasniku i svako svojim putem.

    Za full renoviranje i opremanje, ugrubo između 30-40k, odlični materijali i više nego pristojno opremanje reče, uglavnom nema laži, nema prevare, sve bi to imao na papir, potpisuje se ugovor đe se garantuje i cijena i rok, ne izgleda mi loše ta priča ovako na prvu loptu, vidjećemo samo koliko se to "ugrađuju", tj. koliko će me koštati to zadovoljstvo da se ne uključujem nego da mi daju samo ključ posle 60 dana
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ja sam sad zavrsio renoviranje u starogradnji, i mogu ti rec da treba dosta vremena, zivaca i para vise nego sto projektujes u svakom slucaju.
    Mijenjao sam bravariju (spoljasnju i unutrasnju), podove sam prekrio laminatom (preko starih podova - ovdje sam napravio ustedu vremena i novaca, jer dizanje svih podova i izlivanje podloga traje bas dosta vremena i kosta dosta para) i citav stan zatvorio u regips i naravno zamijenio sve instalacije (samo 400m kabla je proslo za struju, mijenjao sam i dovodni kabal od sata do stana na V sprat), rusio neke zidove pa opet dodavao itd.

    Za stan od oko 70m2 cifra je izasla oko 30k (renoviranje + opremanje), a na opremanje nisam štedio, pogotovo kad je u pitanju tehnika i program rasvjete (belgijska firma Delta Light i kompletan Wimar program prekidaca i uticnica - srednja klasa).

    Moj savjet ti je da odradis projekat i uzmes nekoga za izvodjaca radova ko ce to da ti nadgleda, da se ti ne bi sa majstorima sjekirao i potpisi ugovor dje su precizirani penali ako se bude kasnilo.

    Budi oprezan kod opremanja jer 90% stvari moras da porucis i cekas po mjesec ili dva. Isto tako i sa plocicama, ako oces nesto sto nema na lager (a sve malo bolje nema niko na lager) cekaces ih po mjesec dana. Isto tako, keramicara i molera bukiraj barem 20 dana unaprijed jer ih jako malo ima i ne moze se doc do njih.

    Laminat imas u Zetu preko puta Vujacica - jefitnija varijanta - ja sam se odlucio za Tarkettov u Galeriju podova jer sam uspio preko firme da dobijem dobar popust.

    Unutrasnja vrata isto gledaj da porucis unaprijed jer se cekaju, ima tih Bijelopoljaca kolko oces, a ako neces da ih radis po porudzbini pogledaj u kips samoštelujuća vrata od medijapana koja su dosta kvalitetna i tu su nedje oko 180e po kom. Takođe i ulazna vrata imaš tamo i u Volvox, a vidio sam i neke nove likove u City Kvarta što su skoro počeli.
    Plocice sam uzeo u CerStyle, a tu ti je i Volvox i imaju najbolji izbor po pitanju estetike. U Cer mozes da dobijes i 3d rendera kupatila ako im das dimenzije i odaberes plocice. U entxt nemas sto ic bez ako ces da se kolješ.

    Kuhinju sam uzeo u Gormont (Karabuško Polje, dje je TV Đečević - prema Tuzima), oni su zastupnici za Gorenje kuhinje i imali su neke dobre popuste ljetos (cak i do 50%), mislim da im i sada traju te akcije. Fabricki sastavljeni elementi od visokog kvaliteta. Takođe imaju i namještaj za kupatilo koji nidje nisam mogao nac da izgleda lijepo a da nije u krv, pa sam kod njih porucio i lavabo sa policom. Ostatak sanitarija ces najprije nac u Volvox, po nesto povoljnijim cijenama. Kuhinje su još dobre u Dekor Ivu, ali su bezobrazno skupi.

    Spoljnu bravariju najbolje da uzmes kod kolege sa foruma NIKO, odlican kvalitet po veoma razumnoj cijeni.

    Kad budeš gledao namještaj nemoj preskočit Ramond u NK.

    Za kupatilo sam ugradio podno grijanje. Firma flooring iz Bara radi zastupništvo za Warmup sisteme, mnogo dobar i ekonomičan proizvod. Za kupatilo od 5m2 uzeo sam mrezicu za ispod plocica, i jedan susac peskira. Podno se kači na touch screen termostat koji ima svoje programe i jako je lak za upotrebu. Ovo sve je bilo oko 700e sa ugradnjom. Potrosnja svega ovoga u kupitlo mi ne prelazi preko 650w.

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Sad mi je jasno kakvi ste sa parama ako u EntExt idete . Ono nije radnja ono je klaonica . Kad sam vidio neđe saksiju sa bambusom za 800e imao sam u nesvijest da padnem, e da mi je još viđet budalu koja to kupi onda bih sve vidio u životu.
    U Dekor Ivu rade skuplje kuhinje al svi imate majstore samostalne, čak i ljude koji rade u toj firmi, pa možete kod njih naručiti, to vam niko ne brani. I cijena će biti makar duplo manja.

    Popokatepetl, dobar dio ovog što si nabrojao je luksuz za naše uslove. Kakvo crno podno grijanje od 700e?! Ne shvati me pogrešno, ti imaš sredstava da sebi to priuštiš, ali većina građana nema tako da je 30k za renoviranje stana za njih previše a ako ne znaju o čemu se radi u pobrojanim stvarima, mogu steći pogrešan utisak o cijeni koštanja ukupnih radova.
    Last edited by Dutch; 04-10-17 at 15:37.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo nije topik koji ima socijalni predznak i o tome ko ima i ko nema para za renoviranje, ExtEnt, Gormont i ostalo.

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    70tih i 80tih se znalo sta je dvosoban stan = minimum 70m2, a sad se to sprca na 58m2. Fuj.
    + 1
    She is only here to annoy herself!

Page 3 of 213 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •