Page 6 of 213 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast
Results 126 to 150 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #126
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Mislim da su odluku da li da ugrade lift ili ne donosili na osnovu broja spratova a ne na osnovu budućih stanara nego ajde. U Pariz po.rani postoje zgrade od 5 spratova bez lifta a mogli bi za cijenu jednog stana u toj zgradi ovđe kupit pet šest ovih podgoričkih kućerina što se vlasnici zore njima kao da nisu u pitanju šuplje kocke od betone sa otvorima i krovom. Takođe, ja sam u novogradnji pa imam wc i kupatilo odvojeno a, zamisli, nije dupleks.
    Ali jedna stvar mi nikako nije jasna, a tipična je za zemlje istočnog bloka. Znači zgrada se raspada, stara vjerovatno preko 50 godina, stepenište jedva stoji, žuli se farba sa zidova i sa fasade, liftu fale minimum unutrašnja vrata, krov, posebno ravni krov, prokišnjava...ali naš čovjek ladno uloži hiljade i hiljade eura i stan izgleda kao da je sad zgrada podignuta. Nikad se ne mogu dogovorit da daju po 10, 20 pa i 100 eura svi stanari da urede ulaz da liči na nešto. Recimo, ja sam u potkrovlje i svaku intervenciju na krovu sam sam plaćao, valjda je krov moj (bukvalno moj) i ne može voda prodrijet do njih na drugi ili treći sprat. Ali kad treba kakve antene da se postavljaju Đe je ključ da izađe majstor na krov, da polomi koju tiglu (obavezno). Lift, isto, ko živi na prvi i drugi sprat računa da lift nije njegova briga (naravno voze se, i to i gore i dolje). Hidrofor, isto. Seljačkoga naroda i kako su dospjeli uopšte u zgradu da žive kad misle da je kuća zakon...pa idi brate u kuću pa se tamo iživljavaj...i teorije o kvalitetu gradnje, taman kao ona slobodna tumačenja saobraćajnih pravila. Pričao mi majstor što je radio na Vektru, samo sheverna strana Lordovke, prva tri sprata u Blok 5, Ruske kule ali samo prva (ili druga), Pejton, ali ako nije renoviran stan jer su originalne instalacije napravljene da izdrže požar do 800 stepeni, i ostale gluposti. Kupujte ljudi stan đe vam se sviđa i koji vam se sviđa, koji vam najviše odgovara lokacijom, spratom, veličinom. Ja da kupujem stan znam što bi najprije provjerio, naravno znam da to i nije baš izvodljivo. Provjerio bih komšije. Kamšiluk, što se kaže.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #127
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Mislim da su odluku da li da ugrade lift ili ne donosili na osnovu broja spratova a ne na osnovu budućih stanara nego ajde. U Pariz po.rani postoje zgrade od 5 spratova bez lifta a mogli bi za cijenu jednog stana u toj zgradi ovđe kupit pet šest ovih podgoričkih kućerina što se vlasnici zore njima kao da nisu u pitanju šuplje kocke od betone sa otvorima i krovom. Takođe, ja sam u novogradnji pa imam wc i kupatilo odvojeno a, zamisli, nije dupleks.
    Ali jedna stvar mi nikako nije jasna, a tipična je za zemlje istočnog bloka. Znači zgrada se raspada, stara vjerovatno preko 50 godina, stepenište jedva stoji, žuli se farba sa zidova i sa fasade, liftu fale minimum unutrašnja vrata, krov, posebno ravni krov, prokišnjava...ali naš čovjek ladno uloži hiljade i hiljade eura i stan izgleda kao da je sad zgrada podignuta. Nikad se ne mogu dogovorit da daju po 10, 20 pa i 100 eura svi stanari da urede ulaz da liči na nešto. Recimo, ja sam u potkrovlje i svaku intervenciju na krovu sam sam plaćao, valjda je krov moj (bukvalno moj) i ne može voda prodrijet do njih na drugi ili treći sprat. Ali kad treba kakve antene da se postavljaju Đe je ključ da izađe majstor na krov, da polomi koju tiglu (obavezno). Lift, isto, ko živi na prvi i drugi sprat računa da lift nije njegova briga (naravno voze se, i to i gore i dolje). Hidrofor, isto. Seljačkoga naroda i kako su dospjeli uopšte u zgradu da žive kad misle da je kuća zakon...pa idi brate u kuću pa se tamo iživljavaj...i teorije o kvalitetu gradnje, taman kao ona slobodna tumačenja saobraćajnih pravila. Pričao mi majstor što je radio na Vektru, samo sheverna strana Lordovke, prva tri sprata u Blok 5, Ruske kule ali samo prva (ili druga), Pejton, ali ako nije renoviran stan jer su originalne instalacije napravljene da izdrže požar do 800 stepeni, i ostale gluposti. Kupujte ljudi stan đe vam se sviđa i koji vam se sviđa, koji vam najviše odgovara lokacijom, spratom, veličinom. Ja da kupujem stan znam što bi najprije provjerio, naravno znam da to i nije baš izvodljivo. Provjerio bih komšije. Kamšiluk, što se kaže.
    Ne vidim o kakvom dodatnom plaćanju pričaš kad je održavanje ulaza godinama obavezno plaćanje računa (meni je javni izvršitelj blokirao račune kad me je jedan stanar zavrnuo i ostavio dug od oko 80 €)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #128
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne vidim o kakvom dodatnom plaćanju pričaš kad je održavanje ulaza godinama obavezno plaćanje računa (meni je javni izvršitelj blokirao račune kad me je jedan stanar zavrnuo i ostavio dug od oko 80 €)
    Placanje je obavezno ali odrzavanje nije. Mozda bi trebalo i to unijet u zakon.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #129
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    A ima toga u stare zgrade koliko oćeš. Pa eto na bulevar sam gledao u jednoj, stanari sa dva zadnja sprata su lift popravili o svom trošku i zaključali ga onda, nisu ostali htjeli da plate popravku i ajte zdravo.

  5. #130
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne nego ti navede kako popravljaš krov i lift, a svi stanari plaćaju za to. Znam da u zgradi Zetagradnje nisu tražili pare za ugradnju čipa u vrata interfona ni za kamere u ulazu već je to podmireno od uplaćenih para
    Last edited by Rakun; 12-10-17 at 18:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #131
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Al nema toga u starije zgrade, to mačku o rep. Babe i đedovi i novodoseljeni ni u ludili ne bi dali za to

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne nego ti navede kako popravljaš krov i lift, a svi stanari plaćaju za to. Znam da u zgradi Zetagradnje nisu tražili pare za ugradnju čipa u vrata interfona ni za kamere u ulazu već je to podmireno od uplaćenih para
    Pa jes, od tih para smo zamijenili hidrofor i vršili popravke lifta i krova. Mi jedva skupimo za čistačicu i da se okreči ponekad. Kad bi čekao da se skupe pare od stanara penjao bih se pješke na sedmi sprat a ljeti se ne bi moga istuširat. E moj Rakune, uzdaj se u se i u svoje kljuse. I još jedna stvar, voljni stanari kod mene daju po 5 eura mjesečno tako da zakon moš mačku taman o rep objesit. Tebi se nešto zalomilo te si morao platit.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #133
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne nego ti navede kako popravljaš krov i lift, a svi stanari plaćaju za to. Znam da u zgradi Zetagradnje nisu tražili pare za ugradnju čipa u vrata interfona ni za kamere u ulazu već je to podmireno od uplaćenih para
    Koja zgrada Zetagradnje? Godinama u zgrade ugrađuju smeće od interfona, s tim što to smeće nimalo nije jeftino. Svuda im je ista šifra, interfon je takav da se zvuk kucanja tastera i zvonjava ne mogu smanjiti... Odnosno, ton se može smanjiti, ali se onda smanjuje i zvuk zvona u samom stanu. Što se tiče sređivanja bilo čega od već uplaćenih para, njihova čuvena stavka od 2-3% lufta u kvadraturi u odnosu na projekat omogućava im da uzmu grdilo para za nešto što nikad ne isporuče. Projekte rade ne uračunavajući unutrašnje malterisanje i krečenje i još kojekakve radove koji smanjuju kvadraturu. Betoniranje ispred zgrada se podrazumijeva. Pitah jednom jednu Baćinu sestričnu što je muka sa betonom, veli da im je tako jeftinije. You don't say? A ugovori su im napravljeni tako da nema šanse da može da se naplati penal zbog kašnjenja radova.

    Sa druge strane, koliko god da su im precijenjeni stanovi, ljudi ne moraju da razmišljaju oće li se završit, da li su prodavani po nekoliko puta, jesu li pravi uglovi unutar stana i slično. Nažalost, tolikim prevarantima je omogućeno da se bave svim i svačim pa se ovo navedeno ne podrazumijeva, nego predstavlja plus.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #134
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Svuda im je ista šifra,
    Zvonimo ja i pomoćnik gospođi na vrata a ona sva unezverena pita kako smo ušli, ko nas je pustio. Pa znamo šifru, odakle šifra vama, to znamo samo mi stanari blabla

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    #5555, #2121, #1212, ko ne uđe na jednu od ove tri šifre bilo đe u grad...

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #136
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    #1111

    u mojoj zgradi su svakome u sanduce stavili papiric sa pinom, al sto znaju oni zbrda što su 4 broja :mrgreen:
    posle su nove dali

  12. #137
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

  13. #138
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Al nema toga u starije zgrade, to mačku o rep. Babe i đedovi i novodoseljeni ni u ludili ne bi dali za to
    Kad im javni izvršitelj blokira penziju ima da daju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #139
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Koja zgrada Zetagradnje? Godinama u zgrade ugrađuju smeće od interfona, s tim što to smeće nimalo nije jeftino. Svuda im je ista šifra, interfon je takav da se zvuk kucanja tastera i zvonjava ne mogu smanjiti... Odnosno, ton se može smanjiti, ali se onda smanjuje i zvuk zvona u samom stanu. Što se tiče sređivanja bilo čega od već uplaćenih para, njihova čuvena stavka od 2-3% lufta u kvadraturi u odnosu na projekat omogućava im da uzmu grdilo para za nešto što nikad ne isporuče. Projekte rade ne uračunavajući unutrašnje malterisanje i krečenje i još kojekakve radove koji smanjuju kvadraturu. Betoniranje ispred zgrada se podrazumijeva. Pitah jednom jednu Baćinu sestričnu što je muka sa betonom, veli da im je tako jeftinije. You don't say? A ugovori su im napravljeni tako da nema šanse da može da se naplati penal zbog kašnjenja radova.

    Sa druge strane, koliko god da su im precijenjeni stanovi, ljudi ne moraju da razmišljaju oće li se završit, da li su prodavani po nekoliko puta, jesu li pravi uglovi unutar stana i slično. Nažalost, tolikim prevarantima je omogućeno da se bave svim i svačim pa se ovo navedeno ne podrazumijeva, nego predstavlja plus.
    Rekao sam "čip" misleći na onaj privezak koji se prinese senzoru. I mislim da su onesposobili dugmad tako da se ulazi samo pomoću priveska

    Zgrada Zetagradnje zadnja u nizu(preko puta jada od Katela). Neko je opisuje sa "Plava", a neko sa "Siva"


    PS.
    I ona žuta na ćošku je fantastično građena (mislim da ju je gradio neki Milova kumara).
    Last edited by Rakun; 13-10-17 at 00:23.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #140
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Pa jes, od tih para smo zamijenili hidrofor i vršili popravke lifta i krova. Mi jedva skupimo za čistačicu i da se okreči ponekad. Kad bi čekao da se skupe pare od stanara penjao bih se pješke na sedmi sprat a ljeti se ne bi moga istuširat. E moj Rakune, uzdaj se u se i u svoje kljuse. I još jedna stvar, voljni stanari kod mene daju po 5 eura mjesečno tako da zakon moš mačku taman o rep objesit. Tebi se nešto zalomilo te si morao platit.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Nije se meni zalomilo već po zakonu moraš mjesečno na račun kućnog savjeta ulaza plaćati cifru koja je dogovorena na skupštini etažnih vlasnika (u slučaju moje zgrade to je 20c po kvadratu stana), e sad računaj koliko se nakupi za jedan ulaz. Od toga se plaća i čišćenje i održavanje i neplanirani radovi na ulazu
    Evo ti zakon https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...Y9C8wqZogWN6PZ
    I Dokaz o istinitost ovoga što pišem - slika iz ulaza u kojem mi je stan



    Tako da ti imaš osnova da tužiš sve stanare tvoje zgrade jer ne poštuju zakon
    Last edited by Rakun; 13-10-17 at 00:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #141
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    620
    Thanked in
    275 Posts

    Default

    Vidi se na dugmadima koja se koriste.
    Kod mene u ulazu svi placaju odrzavanje ...u starogradnji.....I od tih para se ulaz lijepo odrzava a bude i preko. Sredili smo podrume od tih para.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  17. #142
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    E sad, fakat je da je u vrijeme kad narod nema ni za struju 8 € mnogo za stan od 40m2. Ali u novogradnji su računi za vodu neuporedivo niži nego u starim zgradama jer se plaća po potrošnji, a ne koliko vodovod smatra da član domaćinstva troši(a računaju kao da su u pitanju nilski konji, a ne ljudi)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    PS.
    I ona žuta na ćošku je fantastično građena (mislim da ju je gradio neki Milova kumara).
    Zet, bivsi zet ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #144
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Meša Kolarević, zgrada Tranpetrola, ali je bio još jedan izvodjač pa se poklaše, pa se to nesto masu gradailo, pa se niej moglo uselti.

  20. #145
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Postoji razlog što je taraba na početku. Do prije 6-7 godina, Zetagradnja je stavljala normalne interfone đe si na ulazu imala tastere za zvono sa dovoljno prostora da se stavi prezime tako da znaš kome zvoniš. Sada stavljaju tastaturu sa brojevima i moraš da znaš broj stana da bi pozvonila. Mislim da se preko dva tastera ne može pritisnut jer te sistem izbacuje, osim kad prvo ukucaš tarabu. Poslije tarabe možeš da pritisneš tastera koliko oćeš.

    Zetagradnja je namjenski malo pokvarila svoje standarde za ove ružnije lokacije tipa Konik, Zabjelo i tako dalje, čisto da bi opravdali nenormalne cijene u svojim "eksluzivnijim" zgradama kod Mljekare, u centar i slično. Ono, stave oni dobre materijale u te skuplje zgrade, lokaciju uračunavaju kao luksuz i slično, ali to ni izbliza ne izvlači cijenu koju drže. Zetagradnjini stanovi po Starome od prije 7-8 godina bolje su urađeni od ovih koji se grade u zadnjih nekoliko godina. Ulazio sam i u Plavu zgradu na Stari, u onu njihovu crvenu odmah iza Tehnomaksa. Jednostavno su bolje urađeni nego ovi sadašnji. Inače, one zgrade za 1000 plus još gore odrade.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Kod mene taraba ide na kraju
    Na kraju, na kraju, ne znam što mi bi
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  22. #147
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Koliko su investitori spremni na manje korekcije u dizajnu/strukturi stana prilikom izgradnje? Npr. da se skrati zid od kuhinje kako bi bila spojena sa dnevnim boravkom i slučno? Ima li ko iskustva?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    Peyton zgrada kao zgrada, kakva je? Trenutno su najveće šanse da uzmem stan tamo (ujakov stan, brutalan raspored, renoviran prije 5-6 godina, dvosoban 86m2) uz par korekcija još biće delux
    Lokacija mi baš i nije po meraku ali kombinacija ispade idealna, kompenzacija neka pa će mi ostati i budžeta da ga sredim po meraku što se veli...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Peyton zgrada kao zgrada, kakva je? Trenutno su najveće šanse da uzmem stan tamo (ujakov stan, brutalan raspored, renoviran prije 5-6 godina, dvosoban 86m2) uz par korekcija još biće delux
    Lokacija mi baš i nije po meraku ali kombinacija ispade idealna, kompenzacija neka pa će mi ostati i budžeta da ga sredim po meraku što se veli...
    Odličan kvalitet, raspored, odlična lokacija, još ako je povoljna cijena nemoj da se misliš.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,313
    Thanks Thanks Given 
    362
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Ako ti lokacija ne smeta onda cepaj
    Kad kazem "lokacija" mislim i na uticaj komšiluka na podizanje male đece

Page 6 of 213 FirstFirst ... 23456789101656106 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •