Page 7 of 213 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #151
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Misliš ako ne želi da budu narkomani. Mada je odličan kraj i u teoriji solidan za podizanje djece (blizina škole, prostor iza zgrade itd... ) iz nekog razloga je leglo drogaša. Sa druge strane možda bude dobro i završi kao naš Ego... koji se ako sam dobro razumio podigao na tom mjestu.
    Ali u teoriji nema boljeg kraja za podizanje djece od Zabjela. Tu su dvije škole, vrtić, dom zdravlja i veselja za ne daj bože, xy poljana za igranje pa znamo na kakvom je glasu. Da ne zaboravim dovoljno parking mjesta i za šleper
    Last edited by Rakun; 13-10-17 at 13:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #152
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ne, ego se podigao u baston... a ja sam se podiga u pejton

    Sto fali pejtonu...
    po meni najbolja lokacija u gradu... osnovna skola odmah iza, dvije srednje skole, autobus staje na tri mjesta ispred zgrade... 3 mega marketa u neposrednoj blizini, x pekara, apoteka, prodavnica svega i svacega u samoj zgradi.
    centar grada na 500m, prodjes kroz staru varos i eto te na novi bulevar, za 5-6 minuta si preko morace, do delte, zabjela, starog kad produze bulevar.
    lokacija kao lokacija, tesko da moze biti bolja.
    narkomana ima, manje nego u baston, ali toga ima bukvalno svudje... vidjecemo kakva ce da ispanu decica iz beran sela.

  3. #153
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Koliko su investitori spremni na manje korekcije u dizajnu/strukturi stana prilikom izgradnje? Npr. da se skrati zid od kuhinje kako bi bila spojena sa dnevnim boravkom i slučno? Ima li ko iskustva?
    Sve to može ako je normalan izvođač.

  4. #154
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    U pejton je vrh, sad kad znam da si ti tamo bio onda je jos bolje

  5. #155
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne, ego se podigao u baston... a ja sam se podiga u pejton

    Sto fali pejtonu...
    po meni najbolja lokacija u gradu... osnovna skola odmah iza, dvije srednje skole, autobus staje na tri mjesta ispred zgrade... 3 mega marketa u neposrednoj blizini, x pekara, apoteka, prodavnica svega i svacega u samoj zgradi.
    centar grada na 500m, prodjes kroz staru varos i eto te na novi bulevar, za 5-6 minuta si preko morace, do delte, zabjela, starog kad produze bulevar.
    lokacija kao lokacija, tesko da moze biti bolja.
    narkomana ima, manje nego u baston, ali toga ima bukvalno svudje... vidjecemo kakva ce da ispanu decica iz beran sela.
    Sto se tice tih stvari, nema bolje lokacije od bloka V. Parkovi iza zgrada, masu zelenila, do skole I vrtica se moze bez prelazenja ulica. O prodavnicama I kaficima necu da pricam. Eto je I Bazar preko puta.

    Imaju one grdne drvene pregrade zidove, ali to ko krene renovira sve mijenja.


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  6. #156
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Koliko su investitori spremni na manje korekcije u dizajnu/strukturi stana prilikom izgradnje? Npr. da se skrati zid od kuhinje kako bi bila spojena sa dnevnim boravkom i slučno? Ima li ko iskustva?
    Imaš punu slobodu dok god ne diraš noseći zid jer je njemu sve jedno da li će podići zid na ovom ili onom mjestu. Njemu ni iz džepa, ni u džep
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #157
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne, ego se podigao u baston... a ja sam se podiga u pejton

    Sto fali pejtonu...
    po meni najbolja lokacija u gradu... osnovna skola odmah iza, dvije srednje skole, autobus staje na tri mjesta ispred zgrade... 3 mega marketa u neposrednoj blizini, x pekara, apoteka, prodavnica svega i svacega u samoj zgradi.
    centar grada na 500m, prodjes kroz staru varos i eto te na novi bulevar, za 5-6 minuta si preko morace, do delte, zabjela, starog kad produze bulevar.
    lokacija kao lokacija, tesko da moze biti bolja.
    narkomana ima, manje nego u baston, ali toga ima bukvalno svudje... vidjecemo kakva ce da ispanu decica iz beran sela.
    Malo mi je smiješno kad Podgoričani (u smislu građana Podgorice) navedu blizinu nečega kao da je sa drugog kraja grada potrebno sat vremena, a ne 20 minuta. Djeca su već druga stvar i treba imati školu i vrtić smještene da dijete ne ide blizu ulica
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #158
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Koliko su investitori spremni na manje korekcije u dizajnu/strukturi stana prilikom izgradnje? Npr. da se skrati zid od kuhinje kako bi bila spojena sa dnevnim boravkom i slučno? Ima li ko iskustva?
    Nama kad se stan radio (kupljen u izgradnji), mogli smo dosta toga da mijenjamo. Recimo napravili su nam jedan manji zid od rigipsa gdje nije bio predvidjen u dijelu izmedju trpezarije i kuhinje da bi stavili frizider jer je ogroman, razveli su nam struju na unutrasje stepenice gdje nije bilo planirano kako bi stavili rasvjetu kakvu mi zelimo, kako je stan duplex, predvidjena su vrata bila smao na donjem spratu ali su nam stavili vrata i na gornjem. Gornji je spavaci dio ali su oba hodnika i dolje i gore bile previdjene plocice, ali smo trazili kopletan gornji sprat da bude parket, i još dosta nekih sitnica.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Peyton zgrada kao zgrada, kakva je? Trenutno su najveće šanse da uzmem stan tamo (ujakov stan, brutalan raspored, renoviran prije 5-6 godina, dvosoban 86m2) uz par korekcija još biće delux
    Lokacija mi baš i nije po meraku ali kombinacija ispade idealna, kompenzacija neka pa će mi ostati i budžeta da ga sredim po meraku što se veli...
    Moj dragi se roio Pejton i živio do drugog osnovne. Tako da sam pristrasna Meni se taj kraj bas svidja, ne znam jedino to sto kazete oko droge, i loseg drustva. Ali mjesto kao mjesto je super.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Misliš ako ne želi da budu narkomani. Mada je odličan kraj i u teoriji solidan za podizanje djece (blizina škole, prostor iza zgrade itd... ) iz nekog razloga je leglo drogaša. Sa druge strane možda bude dobro i završi kao naš Ego... koji se ako sam dobro razumio podigao na tom mjestu.
    Ali u teoriji nema boljeg kraja za podizanje djece od Zabjela. Tu su dvije škole, vrtić, dom zdravlja i veselja za ne daj bože, xy poljana za igranje pa znamo na kakvom je glasu. Da ne zaboravim dovoljno parking mjesta i za šleper
    Ipak je Blok 5 najljepši kraj za to što si naveo. Širina, zelenilo, škole, vrtići, Dom zdravlja, sve. Obožavam ga

  9. #159
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    SITI KVART, nemojmo dalje
    Tu je odma delta da majka ispija kafu dok dijete kresti u kolica.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  10. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    SITI KVART, nemojmo dalje
    Tu je odma delta da majka ispija kafu dok dijete kresti u kolica.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Probam ove godine siti kvart, biramo lokaciju za nastanjenje... Odje je sve na walking distance ali nema drveta ni parka ni skole ni nicega....
    Ovo mi je pogled sa balkona. Koliko sam cuo ovo ce zeta gradnja da rusi i da se izgradi blok ako nova opstinska vlast od sledece godine dozvoli, jer bi valjalo otvoriti vrtic - osnovnu skolu i mozda dom zdravlja.

    E kad krene rusenje, burginjanje i ostali radovi... Samo me zanima ko ima malo dijete kako ce preko dana i ujutro spavati, a tek od gliba i prasine... Bas ne znam.

    Ne bih siti kvartu stan uzeo za spas, da ne pricam da su cijene prilicno paprene za ono sta se dobija.


    Moj glas ide blok 5/6/9/tolosi i pod ljubovic

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 14-10-17 at 09:04.
    One Ring to Rule them all...

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    U City kvart ni kafu ne pijem a kamoli da živim tamo. Što se novogradnje tiče najinteresantnija lokacija su mi bili Tološki apartmani ali tamo nema bez par stanova na prodaju koji su baš bezveznog rasporeda, da ne pominjem 1400e po m2...
    War. War never changes.

  12. #162
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    U Pg je ono pod Ljubovic top mjesto. Van neke buke je, a opet si pjeske svuda za 5-15 min.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Đe pod Ljubović? Zgrade Cijevne Komerc kod Kodre?
    War. War never changes.

  14. #164
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kod Palade?

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Gleda sam u Zetagradnju, par malih stanova samo, niti jedan ispod 1500e po metru. Gleda sam i onu drugu zgradu Zetagradnje na Vezirov, odlična zgradica i stanovi ali pogled sa jedne strane na napuštenu kuću Milovog kumare, a sa druge strane pogled....nema pogled...Marušku i tu zgradu dijeli metar dužine i barikada kao "živa ograda", ja nisam mogao da vjerujem ono...
    War. War never changes.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Gleda sam u Zetagradnju, par malih stanova samo, niti jedan ispod 1500e po metru. Gleda sam i onu drugu zgradu Zetagradnje na Vezirov, odlična zgradica i stanovi ali pogled sa jedne strane na napuštenu kuću Milovog kumare, a sa druge strane pogled....nema pogled...Marušku i tu zgradu dijeli metar dužine i barikada kao "živa ograda", ja nisam mogao da vjerujem ono...
    Ni jedan stan u PG ne smije se platiti preko 1000-1100eur(ne pricam o lux zgradama sa po 10ak stanova u ulazu)... Jer se ponavlja ista situacija kao 07-08... Stanovi u izgradnji su isli po 1600-700 kupovalo se kao da sjutra ne postoji. Pa su ti stanovi danas po 900-1000eur kvadrat... Na stan od 50kvadrata se izgubilo 30 000eur + kamata od banke itd...
    Kako ja vidim laicki, hiper produkcija stanova se vrsi, jeste da sve zivi u PG i da je sve sljeglo, ali taj inicijalni talas migracija sada opada. Misleci da sve sto je para imalo iz Berana-BP-Pljevalja sislo je i kupilo stan vec.

    Imajte u vidu da ide sistematizacija u javnom sektoru gdje ce par hiljada ljudi ostati bez posla sledece godine ili one tamo, a velika vecina tih ljudi moze da digne kredit... Itd

    Svakako treba biti oprezan i ne preplacivati

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #167
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    U pg je realna cijena stana 600-700e, s obzirom na standard i potencijalnu zaradu. Sve preko je pretplacivanje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  18. #168
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Cekajte malo, ljubovic tj zabjelo vam je dobra lokacija...
    Mislim, u teoriji je mogla da bude ali su je dobro zasrali

    Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1507887193571.jpg 
Views:	175 
Size:	13.2 KB 
ID:	151960

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Sad bio da vidim ovaj stan u Pejton i odličan je, baš nema greške ali ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da se dogovore da srede fakin' ulazna vrata? Pa nije to neka investicija sve im ebem, kako mogu živjet i zvat goste da im dođu sa ovakvim vratima:



    Sent from my P10+ using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 14-10-17 at 11:30.
    War. War never changes.

  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U pg je realna cijena stana 600-700e, s obzirom na standard i potencijalnu zaradu. Sve preko je pretplacivanje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Tako je. 700eur je realna cijena ali kod nas je takozvano slobodno trziste koje nije regulisano vec se samo regulise.


    Zove me covjek da kupim kucu na Zhb cijeni kvadrat 1100eur poslije spustanja. Naravno nema sanse da dam toliko jer je realna cijena 400-500eur manja. Dodje procjenitelj iz banke i procijeni kvadrat 600eur. E sad zamisli trziste dje se vikendica nije prodala godinama i potpuna je stagnacija.

    Dodje jedan nas forumas da pogleda neku vikendicu i covjek mu trazi 100 000. Ja znam da ga je sa dozvolama i prikljucima ispalo 30 000 da je napravi...

    Najgore je sto ima budala koje to plate i onda ljudi tvrde pazar.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ljudi, od pamtivijeka cijenu definiše odnos ponude i tražnje, nismo to mi izmislili. To što niko ne bi "smio" dati preko 700e za m2 u PG, odlično, evo vi mi nađite stan za te pare uz odgovarajuću proviziju naravno, čuš... I ne mislim naravno na prigradska naselja nego na uži i širi centar i preko Morače.
    War. War never changes.

  22. #172
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa ajde napravite zgradu kao Zetagradnja pa stavite cijenu 600-700e metar kvadratni.

    Looool.

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Pa ajde napravite zgradu kao Zetagradnja pa stavite cijenu 600-700e metar kvadratni.

    Looool.
    Eo kod Mljekare i u centar kod stadiona, svi stanovi prodati, 1400-1800e m2 kao alva. 600-700e vele, e pa show...


    Btw, ne zanimaju me stanovi s kamate, stanovi koji se prodaju da bi se vrćali dugovi, stanovi alkoholičara i kockara koje je žena napuštila pa ga prodaju pošto-zašto... E jedino u tim situacijama ćete naći stan na dobroj lokaciji za 600-700 eura...
    Naslijeđivat negativnu energiju, ili ga prosperirat na tuđu muku neću pa da će mi ga poklonit' $utra.
    Last edited by BiTrAtE; 14-10-17 at 11:50.
    War. War never changes.

  24. #174
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    To za 1800 ne kupuje obican narod no bratija. U pg ako dvoje imaju platu po 500e je top. A rata za kredit je 400-500e. Ne bi nikad platio stan u pg 1000e m2 osim da u tom gradu imam primanja makar 2000e mjesecno narednih 15-20 godina uz tendenciju rasta. Cista logika, ne treba se voditi zeljama srca, jer onda se coek zayebe. To sto kod nas narod vise upali mozak kad bira koji ce telefon uzet no stan... druga je prica.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #175
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Eo kod Mljekare i u centar kod stadiona, svi stanovi prodati, 1400-1800e m2 kao alva. 600-700e vele, e pa show...
    Koliki je procenat prodatih stanova u kojima niko ne živi?
    The more things change, the more they stay the same.

Page 7 of 213 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •