Page 67 of 213 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1651
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Prva u 8h...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  2. #1652
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    510
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Juce u krenuo u 14:40 iz city kvarta, 25 minuta do zeljeznicke stanice. Brze nije moglo pa da sam ne znam kakav vozac, haos je bio. Kad je normalan saobracaj od Delte do Starog oko 15ak minuta ostavim, 20 kad je malo veca guzva. Ne znam je li juce bilo kakvih protesta u centru, sve prilazne ulice Union mostu su bile krcate. Taj sto sa Starog ostavlja 30 minuta do centra nedje silno grijesi. Mada, mozda tu racuna i vrijeme za parking, ja nekad ostavim grdilo vremena da nadjem parking u centru
    Last edited by Djed_Djuro; 07-09-19 at 08:17.

  3. #1653
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,291
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oblivion View Post
    Jesi procitao drugi dio posta? Brz si na okidacu.
    Medoje : A kako to, bash bih volio da mi objasnis tu putanju.. pa da ti objasnim kako je to nemoguce.. ustvari nemoj.
    U pravu si blizi je danilovgrad centru podgorice kad bolje pogledam.
    Ne ne, ne izvlaci se sada, diskriminises Danilovgradjne.

  4. #1654
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Juce u krenuo u 14:40 iz city kvarta, 25 minuta do zeljeznicke stanice. Brze nije moglo pa da sam ne znam kakav vozac, haos je bio. Kad je normalan saobracaj od Delte do Starog oko 15ak minuta ostavim, 20 kad je malo veca guzva. Ne znam je li juce bilo kakvih protesta u centru, sve prilazne ulice Union mostu su bile krcate. Taj sto sa Starog ostavlja 30 minuta do centra nedje silno grijesi. Mada, mozda tu racuna i vrijeme za parking, ja nekad ostavim grdilo vremena da nadjem parking u centru
    Juče je bio haos svuđe zbog nekog štrajka

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #1655
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Juče je bio haos svuđe zbog nekog štrajka

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Mislim sa su majke bile ispred skupstine...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #1656
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uopste ne diskriminisem, diskusija se povela opcijama imirnom zivotu u podgorickim naseljima i predgradjima. I covjek izbacuje danilovgrad. To ti je kao da pricamo o nekretnima u kotoru i on izbaci da je jeftinije u cetinje uzet a i nema guzve od kruzera , a preko njegusa si dolje za 15 minuta.. uz to kum mi je iz dg, mada ne znam je li to uopste plus za moju pricu. Pozdrav za kuma,splacinu
    Pozdrav i za tebe zaista.
    Medoje- ako cemo bas precizno rekao je do centra ne do prekomorace. Os starog do centra treba 5 minuta. Mada i za prekomorace je presmijesno o tome pricati. Svakako moras proci kroz par podgoroickih naselja plus put od pg do dg..
    Tako da se odjavljuljem

  7. #1657
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,291
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Trolujem covjece Sve OK, skapirao sam Sorry

  8. #1658
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,952
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,666
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Prva u 8h...

    Sent from Tapatalk
    A glupo mi je reci da laže ali... Ja garantujem da mu preko 7-8 min ne treba pa da ga svako crveno uhvati i 40kmh da vozi

    Pješke se stize od volija na stari do centra za 15-20min MAKS. (par puta pješačio)

  9. #1659
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,291
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Druzeeee !!? Je li moguce da si pjesacio preko 150 metara ? Odakle si ti iz neke nomadske porodice?


  10. #1660
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Istina je da su semafori kroz PG tako sinhronizovani nesojski da tome ko je radio na tome želim svaku psovku da mu uputim koja postoji u CG i šire.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #1661
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Koliko odje lazova ima je li moguce ovo. Isto ste ka djeca, mada vam zavidim na zivcima i strpljenju za vodjenje polemike na ovu temu

  12. #1662
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nije bilo namijenjeno tebi već Karamazovu koji ima problem sa tim da su "straćare" oko njegove vile. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Druze, uopste nijesi ukapirao o cemu govorim...
    Nemam vilu, nego jednu potpuno normalnu, klasicnu kucu od 200 kvadrata koja je stara 30 godina, kao pola gradjana sto ima...
    Da je skockam malo luksuznije, sredim jos jedno 50-60 kvadrata potkrovlja i neki bazencic ugradim, ispalo bi to fino, samo sto bi mi trebalo jedno 100-150 hiljada eura...
    A te pare sve i da imam nikad ne bih ulozio jer ih vratio ne bi nikad... izdat ne mozes, prodat ne mozes...

    Samo govorim da su glupe te price da bogati ljudi zive na periferiji itd... to bi moglo biti tacno da se neko naselje pravi planski sa tim ciljem, veliki placevi, siroke ulice, trotoari, skola, vrtic, samoposluga... pa nema veze sto si na 5 km od centra...
    Ovako su ti u komsiluk sjevernjaci i ostali koji su dolazili trbuhom za kruhom, kupovali placeve od po 300 kvadrata, sklapali kuce kako tako samo da imaju krov nad glavom...
    I tako je u 90 posto prigradskih naselja, neki dio bude ljepsi, neki grdji, ali otprilike je to to...
    I onda neko dodje sa pricom da treba kupovati kuce i placeve jer bogati ljudi zive u kucama dalje od grada...
    Ok...
    Last edited by karamazov; 07-09-19 at 10:01.

  13. #1663
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    To samo po ex yu republikama možeš vidjeti da neko po svaku cijenu želi kuću pa se ona gradi tako da je ljudima bitno da je dovrše i žive pod ploču, željezo viri na sve strane, bez fasada, onda djeca nakon par decenija dignu drugi sprat i to sve traje 30 godina. Takvih znam koliko hoćeš i to samo kod nas može proći. U srećnim zemljama to nikom dozvolili ne bi. Čak imate masu gradova u kojima ako želute praviti kuću, to ne može kako vi hoćete nego da se usaglasite sa nečim što je već isplanirano za neku ulicu i naselje a ne da gradi ko hoće i kako hoće da bi se u falio po śeveru kako je sagradio kuću u PeGe, a to što liče naselja na favele to nikom ništa...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  14. #1664
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Druze, uopste nijesi ukapirao o cemu govorim...
    Nemam vilu, nego jednu potpuno normalnu, klasicnu kucu od 200 kvadrata koja je stara 30 godina, kao pola gradjana sto ima...
    Da je skockam malo luksuznije, sredim jos jedno 50-60 kvadrata potkrovlja i neki bazencic ugradim, ispalo bi to fino, samo sto bi mi trebalo jedno 100-150 hiljada eura...
    A te pare sve i da imam nikad ne bih ulozio jer ih vratio ne bi nikad... izdat ne mozes, prodat ne mozes...

    Samo govorim da su glupe te price da bogati ljudi zive na periferiji itd... to bi moglo biti tacno da se neko naselje pravi planski sa tim ciljem, veliki placevi, siroke ulice, trotoari, skola, vrtic, samoposluga... pa nema veze sto si na 5 km od centra...
    Ovako su ti u komsiluk sjevernjaci i ostali koji su dolazili trbuhom za kruhom, kupovali placeve od po 300 kvadrata, sklapali kuce kako tako samo da imaju krov nad glavom...
    I tako je u 90 posto prigradskih naselja, neki dio bude ljepsi, neki grdji, ali otprilike je to to...
    I onda neko dodje sa pricom da treba kupovati kuce i placeve jer bogati ljudi zive u kucama dalje od grada...
    Ok...
    Moguće je i da te nisam ukapirao. Tako je zvučalo.
    Za 150 000 možeš siguran sam da kupiš plac u Donju Goricu i da napraviš baš dobru kuću od 200m2 sa uređenim dvorištem. Ne vidim potrebu da imaš plac veći od nekih 700 800 kvadrata. Bez ako ćeš da se baviš poljoprivredom. :-) Eto u toj Donjoj Gorici (za koju Direktor kaže da svi imaju prasedarnike, a čovjek živi na Konik:-D ) imaju dva tri velika marketa, vrtić, dom zdravlja, škola itd. Znači ima uslova. Nije ti sve kao u zgradi ali blizu je. I ako želiš možeš da imaš mir koji u stanu ne možeš imati. Moje mišljenje je da je mlađim ljudima, bračnim parovima ipak bolje u stanu. Jer oko kuće uvijek treba nešto da se radi. U današnjem vremenu gdje se nema previše slobodnog vremena to vrijeme je loše pptrošneo. E već kad se uđe u neke godine, kad djeca odrastu, odmah se i obaveze smanje, kuća mi dođe kao bolje rješenje.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To samo po ex yu republikama možeš vidjeti da neko po svaku cijenu želi kuću pa se ona gradi tako da je ljudima bitno da je dovrše i žive pod ploču, željezo viri na sve strane, bez fasada, onda djeca nakon par decenija dignu drugi sprat i to sve traje 30 godina. Takvih znam koliko hoćeš i to samo kod nas može proći. U srećnim zemljama to nikom dozvolili ne bi. Čak imate masu gradova u kojima ako želute praviti kuću, to ne može kako vi hoćete nego da se usaglasite sa nečim što je već isplanirano za neku ulicu i naselje a ne da gradi ko hoće i kako hoće da bi se u falio po śeveru kako je sagradio kuću u PeGe, a to što liče naselja na favele to nikom ništa...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Znači ako neko nema dovoljno novca da kupi stan, ili napravi kuću kakvu bi Karamazov, treba mu zabraniti da napravit kuću pod pločom? U srećnim zemljama bi od svog rada imali uslova pa bi napravili kuću po.želji ili kupili stan.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  15. #1665
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ko nema da kupi kuću ili stan neka živi privatno kao i po zapadu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #1666
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ranije je bilo i kod nas toga, na primorju na nekim mjestima nisi mogao praviti kako te drago. Morala je strana koja je okrenuta ka moru biti radjena u kamenu, odredjen tip kuce razmak zbog pogleda i td.. zamislite samo da je kroz pg neko rekao kakve npr samo fasade mogu da budu.. ili ne daj boze da su sve zgrade kroz centar tipske i po kalupu one kao dje je zirat. Grad bi bio bombonica.. nego ne znam o cemu pricam ne mogu da regulisu da se zakonski zgrada mora odrzavati kreciti makar na 10 godina. Samo to pa bi izgledala pg 20% ljepse i ispred svake zgrade 2 drveta veca da se usade ... Ehhh kao da pricamo o izgradnji metroa.. a ne tako nesto normalno i banalno kao krecenje i odrzavanje
    Last edited by oblivion; 07-09-19 at 12:00.

  17. #1667
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ko nema da kupi kuću ili stan neka živi privatno kao i po zapadu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Fenomenalno rješenje. Trebalo je to smisliti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #1668
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    510
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Delta - Stari Aerodrom, danas u 11h, okruglo 10 minuta. 7 semafora, cetiri crvena me uhvatila, ispostovao svakog pjesaka, bez jurcanja. Da taj sto mu treba 30 minuta do centra ne ide preko Zabjela?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  19. #1669
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oblivion View Post
    Ranije je bilo i kod nas toga, na primorju na nekim mjestima nisi mogao praviti kako te drago. Morala je strana koja je okrenuta ka moru biti radjena u kamenu, odredjen tip kuce razmak zbog pogleda i td.. zamislite samo da je kroz pg neko rekao kakve npr samo fasade mogu da budu.. ili ne daj boze da su sve zgrade kroz centar tipske i po kalupu one kao dje je zirat. Grad bi bio bombonica.. nego ne znam o cemu pricam ne mogu da regulisu da se zakonski zgrada mora odrzavati kreciti makar na 10 godina. Samo to pa bi izgledala pg 20% ljepse i ispred svake zgrade 2 drveta veca da se usade ... Ehhh kao da pricamo o izgradnji metroa.. a ne tako nesto normalno i banalno kao krecenje i odrzavanje
    Vidis, nijesam znao da je postojala ta obaveza...
    Ali odavno pricam da je trebalo uvesti tako nesto...
    Da postoji neko tijelo koje treba da da odobrenje na izgled objekta koji se gradi...
    Pogledajte na sta lici Stara Varos... dizu ljudi moderne kuce, staklo i eloksirana bravarija pored kamenih kuca...
    E zamislite sad da je tu postojala obaveza da svaka kuca mora da bude radjena od kamena, planski... imali bi turisticku atrakciju, ne kao Sarajevo, ali bi neki turista mogao makar nesto da vidi...
    Pa i sad, centar grada, trebalo bi uvesti neki plan kako bi to trebalo da izgleda... vlasnicima prizemnih kuca dati neke povoljne kredite da podignu kuce, ali sve u skladu sa planom... isplatilo bi im se...
    Ne mora da bude starija i ljepsa Podgorica, dovoljno je samo da bude ljepsa, mogu i neki moderniji objekti, ali da to lici na nesto...

    A sto se tice ovog zelenila, svi nesto kukaju kako investitor ne gradi...
    Imaju i pravo, neka seeru po narodu, kad vec mogu pare da uzimaju...
    Nego, zasto se stanari ne organizuju pa posade nesto...
    Ne one sadnice od 20e, imate velike sadnice, drvo od 4-5 m visine, koje istina nekoliko stotina eura...
    10-15 sadnica, sve i da kostaju 10000e, na zgradu od 200 stanova to bude 50e...
    Ali svi kukaju i seerinjaju kako zelenila nema...

  20. #1670
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,073
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    868
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Imaš paulovniju, jeftina sadnica a za par godina dobiješ drvo od 7-8m visine. Ima i drugih vrsta koje brzo rastu. Al neće niko da kopa, da naliva itd. Zato su kupili stan.

  21. #1671
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa sigurno ne mora da ima parking mjesta za svaki stan, ako si na to mislio... Vjerujem da mnogi ne ispune ni pola toga...

    Ne znam tacno sto je po pravilniku/zakonu... samo ovo nadjoh na brzinu...

    1.1 parking mjesto po stanu je zakonska obaveza.

  22. #1672
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Imaš paulovniju, jeftina sadnica a za par godina dobiješ drvo od 7-8m visine. Ima i drugih vrsta koje brzo rastu. Al neće niko da kopa, da naliva itd. Zato su kupili stan.
    Jesi li je vidio dje po pg, cudo da je niko nije posadio? Znam da je covjek posadio na glavu zete. Ali to je kvalitetno drvo, neko bi je jednu noc oburdao...zato se po gradu sade samo nekvalitetna drva
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #1673
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,952
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,666
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Jesi li je vidio dje po pg, cudo da je niko nije posadio? Znam da je covjek posadio na glavu zete. Ali to je kvalitetno drvo, neko bi je jednu noc oburdao...zato se po gradu sade samo nekvalitetna drva
    Posadio moj stric, nikla je dobro

  24. #1674
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Za šta se inače koristi...? Građa, ogrjev...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #1675
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Imam ih ja 5 komada, ali to nije zimzeleno drvo, tako da ne valja nju po gradu saditi..

Page 67 of 213 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •