Page 61 of 213 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1501
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Za 75000 (za stan od 50000) placas 20 godina oko 312 e mesecno. Uzmimo da 20 godina iznajmljujes stan za 200 e mesecno to je za 20 godina 48000 plus (oduzmi od 75000 to je 27000 manje nego za kupljen stan) i 100 e razlike u kiriji na 20 godina to je 24000.
    Boze, ja goru matematiku I sa manje ekonomskog smisla nijesam gledao.

    Ajde da uzmemo ove tvoje parametre.
    Uzmes 50k kredita I za 20 godina vratis 75k eura ali ti ostane stan.

    Ako od ovih 75k oduzmes 48k koliko bi bacila za kiriju ispada te da te je stan kostao cijelih 27 hiljada. Odnosno da umjesto sto si placala kiriju ti si placala banci I za 20 godina si preko dala jos 27k ali ti je ostao stan koji kosta sada 50k.

    Ali ne, po tvojoj logici bolje da sparas po tih 112€ mjesecnopa ces za 20 godina sa tih 27k da kupis nesto. A ni sad za te pare ne mozes uzet skoro nista, a ne za 20 godina.

    Iz druge perspektive

    Nije sve u vlasničkom listu, ima nešto i u kvalitetu na drugim životnim poljima - jer život se živi u trenutku. Jeste, lijepo je da čovjeku u 50oj ili 60oj. godini napokon sjedne stan, ali... dok dođe do tog čarobnog trenutka cijelih 20 godina ima mrkvu na kanapu uz konstantnu neizvjesnost. Postoje ljudi kojima Oljin plan nije tako besmislen i glup i prednost daju upravo unajmljivanju, a tu razliku koja ostane na mjesečnom nivou, iskoriste na nešto čega bi se apsolutno morali odreći u prvoj varijanti, bilo da se radi o usavršavanju, putovanjima, tretmanima, automobilima, garderobi ili zdravijim prehrambenim navikama i sl..

    Uzgred, kultura podstanarstva kod nas je na jako niskim granama, podstanare se smatra 'nesnađenim' ljudima i simbolom siromaštva. Upravo je i to jedan od pokazatelja nepomirljivih razlika između našeg i zapadnjačkog mentaliteta. No, to je za drugu temu.
    Last edited by starwalker; 30-08-19 at 14:54.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #1502
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kirija sigurno nece ostati 200e ni 20, a kamoli 25 ili 30 godina, koliko obicno iznose stambeni krediti. Ova kirija od 200e ce da postane 300e za 10 godina, a za 15 godina 400e. A plate prate li inflaciju? Pa i ne bas.

  3. #1503
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Doci ce ako imas kesh. U vremenima krize pozdravi se sa laganim dobijanjem jeftinog kredita. Kriza generise probleme u bankarskom sektoru. Cim par njih zaustavi stambene kredite dolazi do pojacane traznje kod tih par koje ce davati, sto odmah povlaci I podizanje kamatnih stopa.

    Ako cemo realno, stambeni krediti nikad povoljniji nijesu bili. A kad racunate svi zaboravljate koliko su nekretnine bile prije 15 ili 20 godina I koliko je vredjelo sadasnjih 50k € a tadasnjih 100k DEM. Novac gubi vrijednost protekom vremena. Pa godisnja inflacija je malo manja od kamate po kreditima.

    A ako pukne kriza, a sve su naznake da hoce, onaj koji je u kesu proci ce dobro...

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Sami me zanima odakle vam ta prica o krizi...
    Kakva kriza?
    Svjetska ekonomska, ili samo kod nas puca balon...
    Ako je ovo drugo, imajuci u vidu kakve su se sve prognoze na forum bacale, pocev od politike pa dalje, treba raditi samo kontra...
    Dajte da se onda kupuje neko zlato ili nesto

    Ne zamjeri, salim se malo...
    Taman kad sam dosao do malo para, skocise cijene stanova sigurno 10-15 posto...
    Jbm ti, starije, malo nasminkane stanove, na iole pristojnim lokacijama cijene 1200e, nece da cuju za manje...

    A krediti stvarno nikad povoljniji, u ovaj Master kvart je bila opcija 3,99%... i nemijte misliti da je klasicna navlakusa to sa Master kvartom, iz pouzdanih izvora znam da je grdilo ljudi uzelo te kredite, tako da se stvarno prodalo masu stanova...

  4. #1504
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Što se starogradnje u Podgorici tiče nijedna nije primać standardima i rasporedu tzv.vojnih zgrada i onim koje su Splićani krajem osamdesetih radili. Ti veći stanovi (dvosobni, trosobni i četvrosobni) stanovi su imali odvojen spavaći blok hodnikom, pa predsobljem, imali su kupatilo i toalet, većina njih i ostavu. Komforan dnevni obravak, odvojenu trpezariju, odvojenu kuhinju, ili prostranu kuhinju sa trpezarijom. Dosta stanova je imalo i dvije lođe (izlazak na istu iz dnevnog boravka, i jedne od spavaćih soba), neke čak i tri.
    Što se tiče stanova za izbjegavnje, to su bile zgrade od elemenata, farbrike stanova 'Spuž', ali samo i jedino iz razloga, što naši 'stručnjaci' te ploče nijesu pravilno ugrađivali (koliko se sjećam priče, nijesu znali, pa su skidali zaštitni sloj s tih ploča u toku izgradnje, pa su skoro svi stanovi imali problema s vlagom, bubašvabama, mravima i sl)...
    A ja ti pojma nemam koje su to tacno zgrade...
    Te zgrade sto su radjene iz elemenata, pretpostavljam da su one koje imaju "liniju" izmedju spratova...

  5. #1505
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako ocekujes kamatu manju od stope inflacije??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Tako što je Euribor 0 a kamata na depozite u evropi zna da bude i negativna. E pa ove nase banke mogu od majki banki da povuku sredstva po 1% i lagano ih plasiraju u CG po 2%.

  6. #1506
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas zgrada sa skupim kvadratom dje oces, pogotovo u bd neke nerealne zgrade i lokacije. Pricam o normalnim novogradnjma na reguralnim lokacijama ,1800 svaki drugi stan nenamjesten

  7. #1507
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sadine će biti dobar projekat naselja. Mislim da će to možda biti najbolje od svega...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #1508
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    A okle.

  9. #1509
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    A okle.
    Ajde živi bili pa viđeli... Ostale su još one i to je to

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #1510
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Uzgred, kultura podstanarstva kod nas je na jako niskim granama, podstanare se smatra 'nesnađenim' ljudima i simbolom siromaštva. Upravo je i to jedan od pokazatelja nepomirljivih razlika između našeg i zapadnjačkog mentaliteta. No, to je za drugu temu.
    Baš se ne bih složio sa ovom konstatacijom.
    Moj podstanar. Čoek ima nekih 38-40 godina otprilike. Živi sa jednom đevojkom (mislim da nisu u braku, ali to nije moja stvar).
    Znam da radi privatno (da ne ofiram čovjeka sad) drži radnju svoju (baš dobro posluje), ima 3 lokala u PG (mislim da ne radi on jer ima dobro razrađen posao, nego da ih izdaje) ima 3-4 auta (u većoj vrijednosti nego moj stan). U mojem slučaju podstanar nije sirotinja no čoek koji baš ima...

  11. #1511
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Vlasnik firme u kojoj radim je podstanar decenijama. A nije baš da ne može da ima stan. Ili ga već nema.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #1512
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Baš se ne bih složio sa ovom konstatacijom.
    Moj podstanar. Čoek ima nekih 38-40 godina otprilike. Živi sa jednom đevojkom (mislim da nisu u braku, ali to nije moja stvar).
    Znam da radi privatno (da ne ofiram čovjeka sad) drži radnju svoju (baš dobro posluje), ima 3 lokala u PG (mislim da ne radi on jer ima dobro razrađen posao, nego da ih izdaje) ima 3-4 auta (u većoj vrijednosti nego moj stan). U mojem slučaju podstanar nije sirotinja no čoek koji baš ima...
    Da nije tu djevojka a negdje drugo zena

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #1513
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Daju li banke kredite za rekonstrukciju nekretnine ukoliko ima tereta u listu nepokretnosti?
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  14. #1514
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ljepote ove.


  15. #1515
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da daju , ukoliko ti ta nekretnina nije garamcija

  16. #1516
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ljepote ove.

    Da ljudi traze zelenilo, ne bi kupovali u shiti kvart. Kad bi opala prodaja investitor bi morao da razmisli o modelu gradnje kvarta, i uvede zelenilo. Ovako, svi stanovi se prodaju, kupci kupuju.... tako da... zasto davati nesto narodu sto ne zeli?

  17. #1517
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A da se ne lažemo nikad Podgorica i opština nisu imali svijest o zelenilu. Sve su morali sami stanari preko mjesnih zajednica da zahtjevima i beskrajnim molbama rješavaju. Osim bulevara, sve je išlo sporo... Ja se sjećam još osamdesetih kada se zasadilo drveće u ulici poslije ko zna koliko zahtjeva, onda su stanari kupovali crijeva da zalivaju, pa se ne nađe niko bez njih 3 koji su se sjetili da to crijevo nakače i zaliju da se ne sasuši. Sve bijahu neki lordovi čoče kojima je to bilo ispod nivoa. Da nije bilo njih , sve bi ostalo krš i pustinja... U pravu si Mojsije, nije to za ovakav narod.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  18. #1518
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A da se ne lažemo nikad Podgorica i opština nisu imali svijest o zelenilu. Sve su morali sami stanari preko mjesnih zajednica da zahtjevima i beskrajnim molbama rješavaju. Osim bulevara, sve je išlo sporo... Ja se sjećam još osamdesetih kada se zasadilo drveće u ulici poslije ko zna koliko zahtjeva, onda su stanari kupovali crijeva da zalivaju, pa se ne nađe niko bez njih 3 koji su se sjetili da to crijevo nakače i zaliju da se ne sasuši. Sve bijahu neki lordovi čoče kojima je to bilo ispod nivoa. Da nije bilo njih , sve bi ostalo krš i pustinja... U pravu si Mojsije, nije to za ovakav narod.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ali bas si omasio. Sjecam se price da je Podgorica bila glavni grad sa najvise procenata zelenila od svih glavnih gradova u ex-yu.

    Koliko je ta prica tacna bila ne znam, ali dok se nije izbetonirao blok VI, Stari (cus mene Konik), siti kvart, onaj dio od dalmatinske do tvcg, dio iz Delte I ovaj juzni dio Ljubovica, fakat smo imali park u svakom kvartu I dosta zelenila.

    Da su nastavili da grade tako, da je grad ostavljao po 20% na svakom od tih lokaliteta za uredjene zelene povrsine, Podgorica bi bila mnogo ljepsa nego sto jeste.

    Da ne pricamo sto su poboli zgrade umjesto parkova I parkinga na dosta pojedinacnih lokacija.....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #1519
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Stvar je jasna - zgrade su unosni biznis, sa zelenilom nesto manje. A posto grad i drzava ne vrse dovoljan pristisak (a imaju mehanizme za to) onda ce i dalje bit' ovako - beton, beton, samo beton.

    U PG je to najupadljivije sa masovnim brojem novih zgrada zadnjih par godina ali nije da se ne ide slicnim putem i u drugim gradovima, pretezno na promorju (ukljucujuci Boku) gdje je uvijek bilo masu zelenila ali se 'zamjenjuje' betonom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #1520
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @kimmi

    Ja sam stariji od tebe pretpostavljam i jako dobro pamtim sve ovo o čemu pišemo. Nije Titograd bio velegrad, pa nije ni čudo da je imao epitet najzelenijeg grada, ako je uopšte i tačna ta priča. Naselja Blok i Stari su paralelno se razvijala s tim da je i sama sadnja i ozelenjavanje islo ne baš brzim tempom. I bloku fali dosta drveća, a da ne pričam o Starom Aerodromu koliko je bilo potrebno napora da se tada sve zasadi i ozelene ulice(ne znam što ti znači to oko konika, djeluje đilkoški kako god). Samo brdo Gorica je zaslugom radnih akcija pošumljeno. Bulevari su imali prioritet...a da je Podgorica zelena, i nije vala. Ne razumijem što ne srede pustinji sa lijeve strane bulevara za Zetu od Zabjela, Što id Ćemovskog ne naprave dijelom neki park po uzoru na velike gradove ili uz Moraču nešto da srede

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  21. #1521
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Stvar je jasna - zgrade su unosni biznis, sa zelenilom nesto manje. A posto grad i drzava ne vrse dovoljan pristisak (a imaju mehanizme za to) onda ce i dalje bit' ovako - beton, beton, samo beton.

    U PG je to najupadljivije sa masovnim brojem novih zgrada zadnjih par godina ali nije da se ne ide slicnim putem i u drugim gradovima, pretezno na promorju (ukljucujuci Boku) gdje je uvijek bilo masu zelenila ali se 'zamjenjuje' betonom.
    I dalje imate srece vi koji zivite na primorju imate prirodno rashladjenje, more koje ne mogu betonirati.sta da radimo mi iz podgorice dje sve vise betona a sve manje zelenila.sada se ne mogu izdrzati nesnosne vrucine, sta nas ceka u godinama koje dolaze a sa njima i milioni metara betona.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  22. #1522
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    S obzirom da svuda ide samo beton za koju godinu nece vise biti alergicnih na polen

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  23. #1523
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @kimmi

    Ja sam stariji od tebe pretpostavljam i jako dobro pamtim sve ovo o čemu pišemo. Nije Titograd bio velegrad, pa nije ni čudo da je imao epitet najzelenijeg grada, ako je uopšte i tačna ta priča. Naselja Blok i Stari su paralelno se razvijala s tim da je i sama sadnja i ozelenjavanje islo ne baš brzim tempom. I bloku fali dosta drveća, a da ne pričam o Starom Aerodromu koliko je bilo potrebno napora da se tada sve zasadi i ozelene ulice(ne znam što ti znači to oko konika, djeluje đilkoški kako god). Samo brdo Gorica je zaslugom radnih akcija pošumljeno. Bulevari su imali prioritet...a da je Podgorica zelena, i nije vala. Ne razumijem što ne srede pustinji sa lijeve strane bulevara za Zetu od Zabjela, Što id Ćemovskog ne naprave dijelom neki park po uzoru na velike gradove ili uz Moraču nešto da srede

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Pa imali smo priliku da napravimo fantastican zeleni pojas u centru grada, od Skalina pa sve do hotela Ambasador, ali su nasi vlastodrsci odlucili da je bolje da se naprave one ruzne kao ekoloske zgrade dje je Jugopetrol I da se da Galju da zida onamo pored. Cijelu kasarnu je trebalo u park pretvoriti I to bi svi pozdravili sem lokalnih biznismena.

    Bas odavno se prica o setalistu pored Morace I od toga ni makac. A lijepo bi bilo prosetati od Skalina do ovog novog Celebicevog kvarta u Zagoricu.

    Nesto za sta ne treba puno novca je pravljenje park suma na svakom od brda oko Podgorice. Goricu I Ljubovic vec imamo, ali zasto ne posumiti I ne napraviti staze I na Dajbabskoj gori I na Malom I Veljem brdu, pa I na vrh one Kakaricke.
    Last edited by kimmi; 01-09-19 at 13:00.

  24. #1524
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa imali smo priliku da napravimo fantastican zeleni pojas u centru grada, od Skalina pa sve do hotela Ambasador, ali su nasi vlastodrsci odlucili da je bolje da se naprave one ruzne kao ekoloske zgrade dje je Jugopetrol I da se da Galju da zida onamo pored. Cijelu kasarnu je trebalo u park pretvoriti I to bi svi pozdravili sem lokalnih biznismena.

    Bas odavno se prica o setalistu pored Morace I od toga ni makac. A lijepo bi bilo prosetati od Skalina do ovog novog Celebicevog kvarta u Zagoricu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Naravno ali će na mjestu kasarne Morača biti luksuzni stambeni objekti, možda i najbolje mjesto u gradu i najljepše. Plan za šetalište će biti realitovam od City keya kako je i planirano ali to u mnogome zavisi od toga da li će opština imati novca da uz Čelebić uloži u realizaciju. Vjerujem da hoće možda jer tako želim da vidim grad da se razvija u dobrom pravcu. Nemamo mi površinom puno parkova. Imamo park na kruševcu koji je izuzetan ali i njega treba malo uljepšati. Imamo Njegošev park, park kod Hiltona i Kraljev park koji je površinom ipak mali. Zato je potrebno da se napravi nešto u potezu od kružnog na Zabjelu prema Zeti i da se Ćemovsko polje i šuma borova sredi...ne vidim đe drugo iskreno. Pogledajte prostor Sadina na mapi, to bi trebalo da bude iskorišteno za top naselje ali ništa bez zelenila...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  25. #1525
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa imali smo priliku da napravimo fantastican zeleni pojas u centru grada, od Skalina pa sve do hotela Ambasador, ali su nasi vlastodrsci odlucili da je bolje da se naprave one ruzne kao ekoloske zgrade dje je Jugopetrol I da se da Galju da zida onamo pored. Cijelu kasarnu je trebalo u park pretvoriti I to bi svi pozdravili sem lokalnih biznismena.
    Ne zaboravi pompezno najavljeni susjedni projekat Fab Live/Cijevna u Stanka Dragojevića, koji po svemu sudeći neće ni biti završen u doglednoj budućnosti. Ona betončina sa zjapi onako evo dvije godine.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

Page 61 of 213 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •