Page 2 of 213 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam citao sve postove na topiku. Ali koliko ga god ti dobro renovirao, 20-30 godina stare zgrade imaju one olinjale ulaze koji u 90% slucajeva imaju neki vonj... Komsije su ti uglavnom neki nadrkani starci ili studenti kojima starci izdaju posto su otisli na selo da zive...

    Ako se zadesis nedje po Beogradu podji do zgrada pravljenih 60ih godina... A to ce ti biti ovi pravljeni 80ih za 20 godina.

    Kad pocne da uliva voda sa ploce pa ti se sliva u stan. Kad ti komsiji iznad pukne cijev od kanalizacije pa se jedno jutro probudis kapa ti pishina sa plafona... Kad instalacije u ulaz izgore itd itd...

    Artgloria zetagradnja itd sto ti ja zla hocu. Da se ne jebes sa majstorima

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Perfektan ulaz, lift takođe, nisam mogao da vjerujem. To je bio preduslov da uđem uopšte u stan jer sam bio istog razmišljanja kao i ti.

    Za ostalo ću provjeriti ovih par dana ali ne bi trebalo da bude greške što znam. Radim na 15m od tog ulaza već 9 godina, znam dosta ljudi tu...

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    300
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onda nemas sta da mislis sem o dobroj ekipi majstora

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    2 sam renovirao totalno kroz zadnje 4 godine i tri stvari ti garantujem:

    1)Nema dobrih majstora.
    2)Sve sto je jeftino od materijala po prodavnicama je smece tesko.
    3)Na proracun dodaj 15% za zavrsnu cifru.


  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Kupis stan u staru zgradu, svi oko tebe imaju tropine od stanova, instalacija, stari lift, stari krov, stari ulaz... To su stvari na koje ne mozes da utices a ticu se tebe i tvoga stana.

    Sta je sa izolacijom (toplotnom)? Meni drug zivi preko puta stare Vlade, ohhh toga pakla (nije poslednji sprat, u sredini je). Nisu stare zgrade tako dobro resenje kao sto se misli.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 03-10-17 at 07:13.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Moras konsultovat nekoga iz struke i to ne kakvog bzvznjaka koji je pretuka to ispita, vec nekog sa referencama, ko zna sto pricha. Tipa (biranog) gradjevinskog inzinjera koji daje upotrebne dozvole/vrsi inspekciju objekta posle izgradnje. Drugim rijechima, nekog ko zna u prste sto se i kako nekad gradilo i naravno ovo skorije.

    Recimo,
    https://www.sigurnost.me/me/


    Ove generalizacije i narodske priche ovuda su za izbjec, vjerovatno i pitanja ovog reda po forumu.
    ><

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Kupis stan u staru zgradu, svi oko tebe imaju tropine od stanova, instalacija, stari lift, stari krov, stari ulaz... To su stvari na koje ne mozes da utices a ticu se tebe i tvoga stana.

    Sta je sa izolacijom (toplotnom)? Meni drug zivi preko puta stare Vlade, ohhh toga pakla (nije poslednji sprat, u sredini je). Nisu stare zgrade tako dobro resenje kao sto se misli.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Ako je preko puta stare Vlade, $everna strana onda nije ni čudo. Onamo briše $ever, ubija, a sunca na kašičicu, slabo su tu izolacija što pita...
    Što se tiče ovog stana koji sam ja gledao, južna strana, cio dan ima sunca.

    @nexusVI
    Bogu fala, u familiju imam dva građevinska inžinjera koji su i više nego kompetentni nego nisu tu do vikenda pa sam zato otvorio topic prvo da vidim i ovdje iskustva.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Stan je okrenut istocna, zapadna strana. Ljeti je toliki pakao da je to uzas. Jednostavno stari stanovi nemaju dobru izolaciju (toplotnu), ne znam za zvucnu. Mada ne mora da znaci da imaju dobru zvucnu izolaciju, betonske ploce mnogo vise prenose zvuk nego ove danasnje. (pricam iz licnog iskustva, zivim u kuci i ispratio sam svaku fazu gradnje )
    Last edited by GaD; 03-10-17 at 09:02.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    http://artcraft.co.me/

    Sajt im boba ne valja, al nemoj da te prevari to, jer ljudi rade fantastican posao. Doduse, primjer na osnovu kojeg sam izvukao takav zakljucak nije bas uobicajen. Moj drug je pukao 40 hiljada za renoviranje stana od 100 kvadrata u bloku 6, ona "solarna zgrada". Ali on je snob, komplet parket mu je orahov, samo za kuhinju je dao 10 hiljada, srusio je sve zidove u stanu koje je mogao i pravio posve novi raspored, komplet sve vodovodne cijevi i instalacije je promijenio, radio svakakve gipsane ludorije.. Ali stan je perverzija cista, kao muzej savremene umjetnosti.

    Razlog zasto ti pominjem ovu firmu je sto su bas profesionalni. Ti im nabrojis sve sto zelis, oni ti urade nekoliko 3d animiranih resenja, odaberes koje ti se svidja i oni ga urade bukvalno onako kako je bilo u 3d-u. Nema pretjerivanja ni zere, nema fuserisanja.


  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Izvini, moram se nadovezati

    "... komplet sve vodovodne cijevi i instalacije je promijenio"

    Napravio je super nove cijevi, koje u zdrave i sve brutales, a do te cijevi dolazi stara zardjala cijev na koju se on nadovezao. Pa su prije bile neke cijevi bakarne (zabranjene sada za ugradnju), pa onda negdje je izolaciaj radjena azbestom (takodje zabranjeno)...

    Sta ima jos kod starih zgrada, dosta renoviranja, nisi ti jedini tamo, stari stanari krecu u obnovu svojih stanova, lupa, busenje, prasina, curenje...

  10. #35
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    300
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znam ja najbolje sta je renoviran stan u staroj zgradi..pa ti nakon mjesec dana plafon se oboji u zuto, pa ako nemas srece krene da kaplje.. srecom, komsije razumne pa su odmah rijesile problem.. ali za 2.5 god vec 3 curenja imao, malo mnogo, realno..

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Najgore mi je to curenje, to me najviše i koči...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Zgrada u kojoj gledas stan nije bas toliki raspad sistema. Brat od strica je kupio stan na suprotnom kraju i sve sto je vidjeno u fazi renoviranja je u sasvim pristojnom stanju i nemoj to da te brine. U novogradnji nekad imas problem koji je neresiv i gori nego rizik da nekad nekome nedje procuri nesto.

    Sto se izolacije tice ali i svega drugog, sve se da rijesiti i napraviti. Koliko para toliko muzike.

    Koncept gradnje nekad i sad se ne moze porediti. Materijali nekad su bili adekvatni tom vremenu i sve se da zamijeniti i srediti sto je vremenom istroseno.

    Raspored stana, komfor i sve ostalo o cemu se nekad vodilo itekako racuna sad vise nigdje u novogradnji ne mozes da nadjes. Zgrade gdje su ulazi sa po 6 - 7 stanova po spratu su uzas zaa zivot.


  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Raspored je ovdje odličan, sobe na jednoj strani stana, kuhinja/trepezarija i dnevna na drugoj strani. Ogromne dvije terase jedna pored druge u dužini 10-12m sigurno, fataju obje sobe, dnevnu, kuhinju i trepezariju. Stan može da se sredi bombona da bude a u ove 30k što mi je rečeno da će trebati za renoviranje je računata zamjena kompletnih elektro i vodovodnih instalacija (mislim da nema potrebe) ali vidjećemo...

    ovizionizi, i mene interesuju cijene ovdje, baš mi je ovako nešto i trebalo
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    300
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, zato sam. ja kupio starogradnju.. sjajan raspored.. hodnik, pa desno 3 sobe po 15 kvadrata, pa lijevo dnevni, kuhinja, trpezarija i 4.soba..pa 2 balkona ukupno jedno 18 kvadrata plus kupatilo plus wc jasno.. ali... curi li curi

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Last edited by dadel1971; 03-10-17 at 10:13.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Cijene?
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    ovizionizi, i mene interesuju cijene ovdje, baš mi je ovako nešto i trebalo
    E ne znam detalje sad, ali cu ga pitat u toku dana, pa cu postavit sta saznam.


  16. #41
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    I ja glasam za novogradnju. Osim što odma znaš koliko će da te košta stan, ne razmišljaš o cijevima, curenju odozgo, dotrajalim el. instalacijama, fasadi....

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Okle vam to da ne razmišljate o curenju i instalacijama? Fasade znate da otpadaju redovno, ja sam u par zgrada, tek završenih, bio svjedok da voda krene da toči kad je pušte(nijesu probali kad su postavili cijevi i aj zdravo). Instalacije slična stvar, ljudi zovu majstore da im štemaju zidove i prebačaju kablove u tek završenoj zgradi. Zidovi od gipsa i to ne pregradni već oni ka susjednom stanu ili hodniku. Pločice koje otpadaju, parket koji se diže. I to ne u zgradama đe je kvadrat 1000e nego sam imao prilike da ovo gledam i u onima 2500e što košta. Ženi u BD otpade obloga keramička sa umivaonika na moje oči. Samo rukom taknuto. Parket u jednu zgradu su komplet morali kupci da mijenjaju jer kad gaziš po njemu on tone. Jes novo i sve al i tu se mora četvoro očiju otvorit. Koliko se sjećam, samo u zgradama Zetagradnje nije bilo ovih problema. Imaju dobar nadzor, rade sa dobrim materijalima i imaju vjerovatno iskusne majstore. U ovoj zgradi u BD što pomenuh, majstori bili Kosovari od 17-18 godina, pa možete mislit što oni znaju radit

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Imate novu zgradu u Dalmatinsku, prva ili druga ona manja nisam siguran, cio drugi sprat je poplavio svima. Na istu tu zgradu ili zgradu pored je otišla cijela fasada, oduva je vjetar bukvalno.
    1350-1450 eura /m2, pakao
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #44
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Meni je nevjerovatno da bi neko odabrao starogradnju pored novogradnje. Ne kažem svakakva novogradnja, al postoji par dobrih kompanija koje rade pristojne stanove i kupovati od njih. Znači, starogradnja sa onim buđavim ogromnim odvodnim cijevima u wc, raspad stolarija, smrdeljavi mračni ulazi bez prozora, stara dogorela instalacija i cijevi, predratni lift koji kad tad mora skroz vrisnuti, a tek koliko je sigurno voziti se njime... Baš mi ne ide u glavu, kao da se stvorila neka urbana legenda da je starogradnja bruka dobra i da nema bolje. A kad sabereš ulaganje + živce + dodaj na to onaj zajednički dio instalacija i cijevi koji ne možeš mijenjati, nije mi jasno ko bi to odabrao.

    U novom stanu sve novo, od pločica i parketa do bravarije, samo uđeš i uneseš stvari. Novogradnja je jedino lošija u domenu zvučne izolacije, ali i to nije svugdje tako, jer roditelji mi imaju stan u starogradnji, ja u novogradnji i jednako se čuje. Nije svaka zgrada ista.

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja pričam na osnovu svog iskustva što sam gledao. Radio sam u firmi koja je proizvodila namještaj i mi smo ulazili čim vlasnik stana isti krene da oprema. Eto Bitrate pomenu zgradu u Dalmatinsku. Par stanova samo radili u zadnjoj zgradi u nizu(donji dio ulice). Ljudi se uselili u stanove, investitor rekao da može. Ne radi pola struje u stanu, za par dana gotovo, sledeći mjesec itd itd.Uglavnom, ne znam koliko je vremena prošlo dok nije uključena struja, a razlog je bio u tome što nijesu napravili trafostanicu za tu zgradu, nego su sa komšijske prebacili kabal da privremeno služi a to privremeno se oteglo na preko godinu dana. Ka naši biznismeni.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Sigurno ima svakakvih iskustava. Ja kad sam kupovao stan, sa svih strana su npr pljuvali Normal Company, ja sa stanom kupljenim od njih evo 2 godine ni jedan jedini problem. Jedinu zamjerku sam imao na kadu, nije mi se prosto dopala, al ona je ispravna, ne toči, i služi. NIkakvo točenje, otpadanje, niti kvarovi da znam, ni vrata mi nisu pala od korišćenja, a kako stanari imaju viber grupu, pročitao bih da su oni imali neki problem. U izgradnji su kasnili jedan mjesec i taj mjesec su mi uplatili penale. Tako da sam utiska da je to više od zgrade do zgrade, i kako imaš sreće da ubodeš.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Isto tako mozes i iz drugog ugla da gledas stvari, uzmes novogradnju sa 15 stanova na spratu gdje nemas mirna nikad jer su zidovi od papira i plus ti se dese problemi koje je tesko rijesiti jer je novogradnja (90% novogradnje u Pg) radjena tako da se sto prije zavrsi i useli.

    Sadasnja starogradnja su stanovi stari 20 ili vise godina, dakle zgrade radjene 70-ih i 80-ih godina. I kao takvi uz renoviranje su bolji nego sadasnja novogradnja koja ce da lici ni na sta kroz 15 godina.


  23. #48
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna od vecih mana novogradnje je raspored prostorija i gubljenje prostora na neke beskonacno dugacke/siroke hodnike koji sluze nicemu. Sve zgrade novogradnje imaju taj copy/paste dizajn koji je mozda moguce i prevazici ako se uleti tokom izgradnje u redizajniranje, naravno uz blagoslov investitora. Pritom su, mozda dvije najbitnije prostorije u stanu, kupatilo (+ veseraj) i kuhinja velicine spajza.

    70tih i 80tih se znalo sta je dvosoban stan = minimum 70m2, a sad se to sprca na 58m2. Fuj.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Isto tako mozes i iz drugog ugla da gledas stvari, uzmes novogradnju sa 15 stanova na spratu gdje nemas mirna nikad jer su zidovi od papira i plus ti se dese problemi koje je tesko rijesiti jer je novogradnja (90% novogradnje u Pg) radjena tako da se sto prije zavrsi i useli.

    Sadasnja starogradnja su stanovi stari 20 ili vise godina, dakle zgrade radjene 70-ih i 80-ih godina. I kao takvi uz renoviranje su bolji nego sadasnja novogradnja koja ce da lici ni na sta kroz 15 godina.
    Kao što rekoh, imam oba stana, i ako su komšije glasne, čuješ ih. Živim 20g u stanu ispod babe koja šeta u klompama i u toku noći obara stvari koje se kotrljaju, tako da to na kraju više bude do komšije nego zgrade.

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    70tih i 80tih se znalo sta je dvosoban stan = minimum 70m2, a sad se to sprca na 58m2. Fuj.
    Eto, ko živi u Baru zna da su u Tri Kule u centru, građene posle zemljotresa, dvosobni stanovi od po 50tak kvadrata, tako da to veze s mozgom nema što pišeš. A to što ima manjih dvosobnih stanova je dobro jer neko nema para da kupi 70kv, a 58 mu upada u budžet. Dobro je da ima izbor za svakog.

  25. #50
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je dobro da ima izbora za svakoga. Ipak cu prije izabrati prostran jednosoban stan sa velikom lodjom, nego mali sprcani dvosobni u kom se ne mozes obrnut.

Page 2 of 213 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •