Page 47 of 213 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    18% su porasle cijene u PG od pocetka godine bez i jednog jedinog parametra.
    Potpuni paradox.
    Hiperprodukcija stanova ce nam se tako odbiti o glavu necete vjerovati.

    1200 eur kvadrat stana u PG na pragu recesije na plate od 300eur hahahahaaahahaahaaa

    Meanwhile ministri mogu do 90m2 za 20k eur.
    Sirotiljo napasi se kite

    Last edited by Gandalf_White; 21-08-19 at 22:50.
    One Ring to Rule them all...

  2. #1152
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    18% su porasle cijene u PG od pocetka godine bez i jednog jedinog parametra.
    Potpuni paradox.
    Hiperprodukcija stanova ce nam se tako odbiti o glavu necete vjerovati.

    1200 eur kvadrat stana u PG na pragu recesije na plate od 300eur hahahahaaahahaahaaa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nema srednjeg sloja društva, ili si budzovan ili si nesretnik sto jedva kraj sa krajem sastavlja...

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

  3. #1153
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    18% su porasle cijene u PG od pocetka godine bez i jednog jedinog parametra.
    Potpuni paradox.
    Hiperprodukcija stanova ce nam se tako odbiti o glavu necete vjerovati.

    1200 eur kvadrat stana u PG na pragu recesije na plate od 300eur hahahahaaahahaahaaa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    To slušam već više od 10 godina a opet sve se prodaje što se izgradi...Cijena od 1200 eura za kvadrat nije od juče, to je već 10 godina tako... U novoj zgradi koja se gradi kod tološke šume je 1550-1600 , kips 1900, neka manja zgradica u momišićima isto oko 1500 po kvadratu, blok 9 1300 po kvadratu, central point 1300 eura po kvadratu, samo na Zabjelu je ispod 1200 eura... Očigledno da ima masu ljudi koji imaju po 10 nekretnina, nemam drugo objašnjenje

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  4. #1154
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Malo si reka... masu se na firme kupuje, peru pare, vraca PDV, kompenzacije nekakve... i ovaj ce balon da pukne dogodibe, vratice se na 900e za kvadrat...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  5. #1155
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Malo si reka... masu se na firme kupuje, peru pare, vraca PDV, kompenzacije nekakve... i ovaj ce balon da pukne dogodibe, vratice se na 900e za kvadrat...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Bilo bi dobro ali ja u to ne vjerujem. Lično mislim da će za 5 godina cijene nekretnina biti kao u Beogradu tj Novom Beogradu...Sarajevo ima jače cijene od nas

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  6. #1156
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A i ljudi svašta mlate. Bio sam nekoliko puta u stanu novoj zgradi tamo čelebića, ali baš mirno djeluje sve i nema nikakve buke
    Ne znam za ostale ali prvi kvart, brat od tetke kupio stan, dvosoban nešto oko 75 kvadrata. Htjeli da postavimo TV najedan zid, ne može, rigips. Šokirani haha. Stan je tada bio u izgradnji 1250 pa na natezanje je plaćen 1180.

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Jedno je MALO, a drugo je kao da je prozor širom otvoren i da od buke ne možeš da zaspeš

    Pitah još prije, radi li više Meša Kolarevic? Njemu su fine zgrade bile, manje...
    Entex? Kazu isto kvalitetno rade.

    Inace https://instagram.com/rezident_doo?igshid=2d1lw1yb9ke

    Pravi kvalitetne zgrade ali 55m2 dvosoban? 2000e m2? Masu
    Entext je radio zgrade u Staroj Varoši, čini mi se da su kvalitetne. Ali ništa luksuz, jer pločice koje vam oni prodaju španska prva kčasa bla, bla bla, prodaju ih po 50eur, u nabavci po 10eur.
    Rezident je završio pored mene ovu zgradu u Bloku 9, dobro je ispala ali vidim već miču fasadu zbog neke izolacije. Kvadta je bio oko 1600. Ali nije investitor štedio nego neka nekompatibilnost materijala.


    Quote Originally Posted by Director View Post
    E pazite ovaj fenomen. Svi vele strašna lokacija City kvart, svi vele stanovi nula , a tamo jednosoban stan 65.000 eura, nešto ođe ne štima u priči
    Čelebić i Baća da podignu spomenik zahvalnicu Miškoviću zbog Delte, bez zayebancije
    Tamo cijenu ne diktira ni kvalitet ni ništa, nego isključivo ponuda i potražnja. Dok je ovaca biće i novaca, ali svako ima pravo na izbor. Ja tamo za seb ene bi kupila stan d ami ga daju po 900 eur, već za izdavanje i preprodaju ok.


    Quote Originally Posted by Director View Post
    Saglasan vezano za spoljni izgled zgrada, tu je dosta stagnirao, čak ima ljepših zgrada ranije koje pravio od novogradnji. Ne dopada mi se ni central point kako izgleda projekat, pa sama boja fasada je totalni promašaj. Sa druge strane, recimo mala "sitnica", nova zgrada u city kvartu, hodnici u ulazu okrečeni obično, bez onih grubih "španski zid" varijanti… djeluje nekako jeftino a nije jeftin kvadrat stana tamo kod Čelebića. Ima nekih tako stvari koje mi zapadnu za oko a koje bi me razbile da kupim neđe nekretninu… Iz mog isustva vezano za projekat stanova, najfunkcionalniji su mi djelovali čelebić i zetagradnja, sve je kako treba sa prostorom… ostale stvarno nisam puno detaljisao jer je malo bilo prilika. Najveća mana danas kod svih novogradnji po meni su ne samo razlike u kvalitetu i izboru materijala, nego i u balkonima koji su premali svima.
    Balkon je prva stvar koju ja gledam kod stana. Mora biti veliki. Ali i to su sve afiniteti i mogućnosti. Neko balkon neće da plaća ao stan jer isti i ne koristi, radije će da doda na sobu.

    Moramo shvatiti da ljudi imaju različite mogućnosti, potrebe, afinitete i oko toga ne raspravljati.
    Ja sam recimo od prvog dan u Pg živjela u Bloku 9 i taj kraj najviše volim. Muževa porodica živi u Bloku 5 i svi smo tu i zato ne bi mrdala iz ovog kvarta.
    I sve što vidite kada kupite gotov stan, vjerujte mi na riječ, je smao šminka. Pratim stan u izgradnji i neću vam govriti šta sve gledam. Uopšte nije bitan investitor, svi oni uče jedni od drugih i svi prave greške. Nema šanse da bih kupila stan a da nije u izgradnji i da ne mogu da ispratim.
    Ovaj put sam imala mogucnost da izaberem sama veličinu i raspored prostorija, to je još jedna prednost.

  7. #1157
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Sve ti hebem...
    Master kvart skoro sav rasprodat, tj 2 lamele koje su pocele da se grade...
    Prodati su svi jednosobni i trosobni stanovi, a od dvosobnih je ostalo svega par stanova...
    Sad pocinju trecu lamelu, ali ce cijena da bude veca, 1300 ili 1400e...

  8. #1158
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Ima tu i forica, bemaxu sigurno pare ne trebaju za izgradnju pa masu stanova drze za sebe, pa ce ih prodati po 1500 kad se sagradi

  9. #1159
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Moguce i to, cak i logicno...
    Mada sam isao da gledam projekat prije nedjelju dana, mogao sam da biram bilo koji stan, svega 3-4 su bila prodata

  10. #1160
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,216
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    532 Posts

    Default

    Veri bjutiful paradajz.


  11. #1161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #1162
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    A ako se uzme stam na firmu od investitora koristi se pdv je li?
    Gando?
    Last edited by stefke; 22-08-19 at 17:17.

  13. #1163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A ako se uzme stam na firmu od investitora koristi se pdv je li?
    Gando?
    Kimmi ce to bolje znati.
    Imaju tu neke fore.

    Mislim da investitor svakako se za prvu prodaju ne placa PDV

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #1164
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A ako se uzme stam na firmu od investitora koristi se pdv je li?
    Gando?
    Koristi se ulazni PDV. Ali.... mora da bude stan u firminom vlasnistvu I da bude da su kao neki radnici smjesteni odredjeni period. Ako se proda prije isteka odredjenog roka, e sad nisam siguran jel 3 ili 5 godina, duzan si drzavi PDV taj ulazni da vratis. Tako to otprilike dodje, knjigovodje ce bolje znati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #1165
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kimmi ce to bolje znati.
    Imaju tu neke fore.

    Mislim da investitor svakako se za prvu prodaju ne placa PDV

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Kod prve prodaje nema poreza na promet 3% da ne bi bilo dvostrukog oporezivanja, jer ne moze I PDV I porez na promet, a PDV je ukalkulisan u cijenu stana.

    Ako nije prva prodaja stana onda ide porez na promet, mada I tu ima olaksica tipa ako je prvi stan za svakog clana porodice po 20m2 se ne placa taj porez....

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-08-19 at 19:03.

  16. #1166
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Koristi se ulazni PDV. Ali.... mora da bude stan u firminom vlasnistvu I da bude da su kao neki radnici smjesteni odredjeni period. Ako se proda prije isteka odredjenog roka, e sad nisam siguran jel 3 ili 5 godina, duzan si drzavi PDV taj ulazni da vratis. Tako to otprilike dodje, knjigovodje ce bolje znati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Top, hvala...

    Ima li kakvih dodatnih troškova ako je u firminom vlasnistvu? Tj mana

  17. #1167
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Top, hvala...

    Ima li kakvih dodatnih troškova ako je u firminom vlasnistvu? Tj mana
    Ima "mana" sto ti je porez (godisnji) na onu vrijednost stana koja ti je u bilansima, a ne kako odrede strucnjaci iz uprave lokalnih javnih prihoda I sto koristis ulazni PDV od svih racuna koji ti dolaze :-):-)

    E sad, ako ti firma kome ostane duzna moze stan na izvrsenje da ti stavi... to moze biti realan problem.
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-08-19 at 19:39.

  18. #1168
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima "mana" sto ti je porez (godisnji) na onu vrijednost stana koja ti je u bilansima, a ne kako odrede strucnjaci iz uprave lokalnih javnih prihoda I sto koristis ulazni PDV od svih racuna koji ti dolaze :-):-)

    E sad, ako ti firma kome ostane duzna moze stan na izvrsenje da ti stavi... to moze biti realan problem.
    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Znaci i opremanje se knjizi tj koristi pdv? ljepota :d

    Nisam vala dužan za sad nikome, nadam se i da neću biti

  19. #1169
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Znaci i opremanje se knjizi tj koristi pdv? ljepota :d

    Nisam vala dužan za sad nikome, nadam se i da neću biti
    Neka sto se koristi PDV nego imas pokretne stvari I godisnju amortizaciju pa smanjujes dobit.

    Dalji konsalting nije besplatan :-):-)

    Mislim da stan mora biti u vlasnistvu firme ipak 10 godina, ne 3 ili 5 kratak je rok.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-08-19 at 20:09.

  20. #1170
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ako firma kupi stan ili ga izgradi, pa ga nakon toga da na korišćenje radniku firme a pri tome stan ostaje u vlasništvu firme, da li je dozvoljeno odbiti PDV iskazan pri kupovini stana, tj. odbiti PDV sa faktura materijala i usluga uloženih u izgrađeni stan?

    Odredbama člana 3 Zakona o porezu na dodatu vrijednost («Sl.list.RCG», br.65//01...76/05) propisano je da je predmet oporezivanja PDV promet proizvoda i usluga koje poreski obveznik u okviru obavljanja svoje djelatnosti vrši uz naknadu, kao i uvoz proizvoda.
    Shodno odredbama člana 4 stav 2 tačka 4 Zakona PDV se plaća na isporuku novoizgrađenih objekata i prenos stvarnih prava i udjela na nepokretnostima koji imaocu (vlasniku) daju svojinsko pravo, odnosno pravo posjeda na nepokretnosti ili dijelu nepokretnosti.
    U članu 37 Zakona određeno je da poreski obveznik može, prilikom obračunavanja svoje poreske obaveze, odbiti PDV koji je dužan da plati ili je platio prilikom nabavke proizvoda, odnosno usluga od drugog poreskog obveznika, ako je te proizvode , odnosno usluge upotrijebio ili će ih upotrijebiti u svrhe obavljanja djelatnosti za koje se plaća PDV.
    S obzirom da se u navedenom slučaju građevinski objekat (stan) nabavlja za potrebe obavljanja djelatnosti koje su oslobođene plaćanja PDV (izdavanja u zakup kuća za stanovanje, stanova, odnosno stambenih prostora za stalno stanovanje duže od 60 dana, član 27.stav 3 Zakona), firma u tom slučaju nema pravo na odbitak PDV-a.

  21. #1171
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A mene zanima ovo...
    Moze li porez prilikom kupovine stana (nema nikakvih oslobadjanja ili umanjenja visine poreza) da se plati u vise rata, npr 6 mjesecnih rata...
    Mora li kupac da podnosi prijavu ili to dostavlja notar npr...

  22. #1172
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako firma kupi stan ili ga izgradi, pa ga nakon toga da na korišćenje radniku firme a pri tome stan ostaje u vlasništvu firme, da li je dozvoljeno odbiti PDV iskazan pri kupovini stana, tj. odbiti PDV sa faktura materijala i usluga uloženih u izgrađeni stan?

    Odredbama člana 3 Zakona o porezu na dodatu vrijednost («Sl.list.RCG», br.65//01...76/05) propisano je da je predmet oporezivanja PDV promet proizvoda i usluga koje poreski obveznik u okviru obavljanja svoje djelatnosti vrši uz naknadu, kao i uvoz proizvoda.
    Shodno odredbama člana 4 stav 2 tačka 4 Zakona PDV se plaća na isporuku novoizgrađenih objekata i prenos stvarnih prava i udjela na nepokretnostima koji imaocu (vlasniku) daju svojinsko pravo, odnosno pravo posjeda na nepokretnosti ili dijelu nepokretnosti.
    U članu 37 Zakona određeno je da poreski obveznik može, prilikom obračunavanja svoje poreske obaveze, odbiti PDV koji je dužan da plati ili je platio prilikom nabavke proizvoda, odnosno usluga od drugog poreskog obveznika, ako je te proizvode , odnosno usluge upotrijebio ili će ih upotrijebiti u svrhe obavljanja djelatnosti za koje se plaća PDV.
    S obzirom da se u navedenom slučaju građevinski objekat (stan) nabavlja za potrebe obavljanja djelatnosti koje su oslobođene plaćanja PDV (izdavanja u zakup kuća za stanovanje, stanova, odnosno stambenih prostora za stalno stanovanje duže od 60 dana, član 27.stav 3 Zakona), firma u tom slučaju nema pravo na odbitak PDV-a.
    Moze li firma da koristi stan za smjestaj zaposlenih? Moze.

    Te stvari je najbolje rijesiti sa nekim iskusnijim knjigovodjom.
    Last edited by kimmi; 22-08-19 at 22:15.

  23. #1173
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo jedno možda malo glupo pitanje.
    Imam nekretninu na svoje ime, ok 20m2 po zakonu mi sleduje, tipa stan mi je 70m2 za 50 plaćam porez, 20 sam oslobođen, e sad prodam stan i kupim manji, dal sam opet oslobođen poreza na promet za 20m2 jer mi je i to opet prva nekretnina (druga u ovom slučaju) ali opet prva u papire, jer se ni jedna druga ne vodi na mene.
    I lupam sad uzmem garsonjeru od 25m2 i sad bih plaćao porez na 5m2 ili uzmem 40m2 prijavim još jednog člana familije i oslobođen sam poreza godišnjeg?
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  24. #1174
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Da li kupac (Privredno društvo) koji od izvođača radova (takođe Privredno društvo) kupi stanove za dalju prodaju, ima pravo na odbitak ulaznog PDV?


    Članom 4 stav 1 Zakona o porezu na dodatu vrijednost («Sl.list RCG», br. 65/01...04/06 i «Sl. list CG», broj 16/07 ... 40/11), određeno je da promet proizvoda predstavlja prenos prava raspolaganja pokretnim, odnosno nepokretnim stvarima. Prometom proizvoda, u smislu stava 1 ovog člana, smatra se i prodaja novoizgrađenih objekata i prenos stvarnih prava i udjela na nepokretnostima koji imaocu (vlasniku) daju svojinsko pravo, odnosno pravo posjeda na nepokretnosti ili dijelu nepokretnosti.


    Prvi prenos prava raspolaganja na novoizgrađenom građevinskom objektu ili ekonomski djeljivoj cjelini (dakle i stanovima) može da izvrši isključivo investitor. Ovakav prenos se oporezuje porezom na dodatu vrijednost po stopi od 17% a svaki sljedeći promet se oporezuje porezom na promet nepokretnosti po stopi od 3%.


    Dakle, isporuka novoizgrađenih građevinskih objekata ili djelova građevinskih objekata, predstavlja promet koji je oporeziv po Zakonu o porezu na dodatu vrijednost primjenom stope od 17% i plaća ga poreski obveznik koji izvrši promet, tako da u vašem slučaju ste bili obavezni da obračunate i platite PDV prilkom prodaje stana kompenzacijom između vas kao investitora i izvođača radova kao kupca.


    Prodaja stana od strane izvođača radova kupcu (Privredno društvo) koji kupi stanove za dalju prodaju, u poreskom smislu smatra se drugim prenosom, te se takav promet oporezuje u skladu sa odredbama Zakona o porezu na promet nepokretnosti (Sl list RCG br. 69/03 i Sl list CG br.17/07) kojim se uređuju pitanja vezano za obavezu plaćanja poreza na promet nepokretnosti na području Crne Gore.


    Dakle, prenosom prava raspolaganja na nepokretnostima sa Investitora na kupca nepokretnosti-lica izvođača radova, predstavlja promet nepokretnosti koji je izašao iz sistema PDV oporezivanja, te saglasno čl. 37. Zakona o PDV, poreski obveznik- kupac u vašem slučaju koji kupuje stanove za dalju prodaju, prilikom obračunavanja svoje poreske obaveze ne može odbiti ulazni PDV koji je dužan da plati, ili je platio prilikom nabavke predmetne nepokretnosti.



    Jes da nije isto, al eto naleceh

  25. #1175
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Evo jedno možda malo glupo pitanje.
    Imam nekretninu na svoje ime, ok 20m2 po zakonu mi sleduje, tipa stan mi je 70m2 za 50 plaćam porez, 20 sam oslobođen, e sad prodam stan i kupim manji, dal sam opet oslobođen poreza na promet za 20m2 jer mi je i to opet prva nekretnina (druga u ovom slučaju) ali opet prva u papire, jer se ni jedna druga ne vodi na mene.
    I lupam sad uzmem garsonjeru od 25m2 i sad bih plaćao porez na 5m2 ili uzmem 40m2 prijavim još jednog člana familije i oslobođen sam poreza godišnjeg?
    Nisi oslobodjen godisnjeg poreza na nepokretnost, moze biti samo umanjen do 50% na osnovu broja clanova u domacinstvu. Dakle oslobodjen si poreza na promet nepokretnosti za 20m2, ,a ne godisnjeg poreza.

    E sad, oko prvog pitanja, morao bih iscitati zakon o porezu na promet nepokretnosti, a neda mi se sad o tome da radim. Ne znam da li se taj popust moze koristiti samo jednom. Ako nema ogranicenja, logicno bi bilo da si opet oslobodjen poreza na promet nepokretnosti za tih 20m2, pod uslovom da se prethodna nepokretnost ne vodi vise na tebe (novi vlasnik uknjizen).

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 47 of 213 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •