Page 85 of 213 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #2101
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Ovdje bi trebala KRKNA da pomogne sa cijenama

    U fazi sam kupovine dvosobnog stana, kako sam u CKB podjoh do njih da se raspitam za kredite i ono sto mi je nevjerovatno je da:

    Za Zetagradnja i Celebic zgrade kamata iznosi 5%
    Za Bemax ispod ~4%
    Za Sajo grupu 4.5%
    Za ostale od 5-7%

    Cini mi se da je vrijeme da mijenjam banku.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #2102
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Osoba kao ti meni da kaze da sam ogranicenog intelekta? Ajde dobro neka bude.

    Ali Nije problem sto vrijedjas, ne zanima me to apsolutno, vec je ruzno zasto ponizavas ljude koji ciste toalete? Imas neki stav kao da si minimum taj sa slike, Majkl Korleone.

    Nijesi pominjao sminku ali si rekao da bas dosta ljudi ima para. To je takva nebuloza da je to neopisivo.
    A što ti radiš u svim svojim postovima? Da li si pročitao da većina ljudi ovdje je imala primjedbu na tvoje ponašanje? Znači da imaš stvarno problem u komunukaciji. Uporan si da omalovažavaš realnost koju ne želiš prihvatiti. Ma jok, mi izmišljamo da su sve zgrade Bloka 9 rasprodate, sa njima i dosadašnja gradnja po city kvartu, zagoriču, starom aerodromu. To zvrji prazno, to mole ljude da im kupuju, bačaju im se ispred nogu po delti da narodu sirotinji nude niže cijene....

    Evo ti mi objasni odakle onda sva ova dobra auta po PG , ovoliko dobro odjevenih, turističke agencije kažu nikad bolje radile nisu...evo mi smo šuplji kako kažeš pa nas prosvijetli da se dobra kola voze prazna,nema vozača, da putuju duhovi, da je to šuplja priča...samo si ti u pravu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #2103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Uzeo si za bukvalno podatak o praznim stanovima. To su ti moj dobri Gando sva ova napuštena sela širom CG iz kojih su utekli u taksiste ili čiste toalete po MinKenu .

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    A majka mu stara sto se radi...

    Znas li da se u BD preko 70% stanova koristi za izdavanje ?

    Znas li da u CITY kvart imas par stotina stanova za stan na dan ?

    Ja sam u City zivio u ulazu sa 30ak stanova u koji nije bilo ni 5 stanova da zive.

    Znaci ovo sad sto se radi se zove gradjevinski bum koji i dalje traje...
    Taj bum je vec trebao da prestane pa ne bi bilo bolno kao sto ce biti.

    Samo da ponovim jos jednom, ko je god u PG uzeo kredit za bilo kakav stan jedan jedini cent preko 1000eur, to je cista izgubljena para.


    Jednosoban 50 kvadrata u PG - 65k eur.

    Znaci na kupovinu ovog stana na period od 2-5-7 godina gubite minimum 15k + kamatu.

    Do samoregulacije trzista ce doci 1/1.

    Ako samo vidite kako se lazno odrzava trziste nekretnina u zivotu.

    1000+ u 2 transhe za 3 godine. Investitori su davali cijele zgrade kroz taj program. A nesrece sto su preko 1000+ dobijali stanove ne pitau za cijenu i kvalitet samo da usele.

    100 stanova samo iz Vlade za 2 godine i par stotina stanova po diskrecionom pravu koje su podijelili u zdravstvu, skolstvu itd.

    Investitori koji zadrzavaju stanove da im ne bi obarali cijenu itd.
    Last edited by Gandalf_White; 27-10-19 at 06:49.
    One Ring to Rule them all...

  4. #2104
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,957
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Ovo za padanje cijena je kao za dps.

    Svake godine ista prica

    A pg nema više dje da se gradi... Tako da.
    ..

  5. #2105
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A majka mu stara sto se radi...

    Znas li da se u BD preko 70% stanova koristi za izdavanje ?

    Znas li da u CITY kvart imas par stotina stanova za stan na dan ?

    Ja sam u City zivio u ulazu sa 30ak stanova u koji nije bilo ni 5 stanova da zive.

    Znaci ovo sad sto se radi se zove gradjevinski bum koji i dalje traje...
    Taj bum je vec trebao da prestane pa ne bi bilo bolno kao sto ce biti.

    Samo da ponovim jos jednom, ko je god u PG uzeo kredit za bilo kakav stan jedan jedini cent preko 1000eur, to je cista izgubljena para.

    U potpunosti se slažem.

    Treba uzeti u obzir migracije, u zadnje vrijeme prvenstveno ljudi iz Turske koji su iz političkih razloga napustili matičnu zemlju i naselili zemlje Balkana, gdje masovno trguju nekretnine i otvaraju firme. Ovo je trend koji nije održiv.

  6. #2106
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kad već radite analize propasti tržišta nekretnina uzmite i inflaciju u obzir.
    Prodaja će se sigurno usporiti ali da cijene idu vrtoglavo dolje, to se neće desiti.

  7. #2107
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Danas je u nasoj drzavi sve rizik, treba sačuvati pare naravno ko ih ima, ko nema zalud je sve

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  8. #2108
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A majka mu stara sto se radi...

    Znas li da se u BD preko 70% stanova koristi za izdavanje ?

    Znas li da u CITY kvart imas par stotina stanova za stan na dan ?

    Ja sam u City zivio u ulazu sa 30ak stanova u koji nije bilo ni 5 stanova da zive.

    Znaci ovo sad sto se radi se zove gradjevinski bum koji i dalje traje...
    Taj bum je vec trebao da prestane pa ne bi bilo bolno kao sto ce biti.

    Samo da ponovim jos jednom, ko je god u PG uzeo kredit za bilo kakav stan jedan jedini cent preko 1000eur, to je cista izgubljena para.


    Jednosoban 50 kvadrata u PG - 65k eur.

    Znaci na kupovinu ovog stana na period od 2-5-7 godina gubite minimum 15k + kamatu.

    Do samoregulacije trzista ce doci 1/1.

    Ako samo vidite kako se lazno odrzava trziste nekretnina u zivotu.

    1000+ u 2 transhe za 3 godine. Investitori su davali cijele zgrade kroz taj program. A nesrece sto su preko 1000+ dobijali stanove ne pitau za cijenu i kvalitet samo da usele.

    100 stanova samo iz Vlade za 2 godine i par stotina stanova po diskrecionom pravu koje su podijelili u zdravstvu, skolstvu itd.

    Investitori koji zadrzavaju stanove da im ne bi obarali cijenu itd.
    Gando, čovjek sa kojim mi se prepisujemo svo vrijeme tvrdi da je priča o dobroj prodaji nekretnina laž. Mi tvrdimo da nije.
    Evo mi reci koja je logika priča o izdavanju? Izdaju ih nepostojeći vlasnici? To su sve kupljeni stanovi, a ne NEPRODATI kako se piše. Dakle ovdje se sa vaše strane ne želi prihvatiti realnost. Ja pričam iz svog iskustva jer sam godinama unazad tražio najbolju soluciju za sebe tj za kupovinu. Ne samo da nisam imao nikakvih veza, nego i da jesam, bilo je nemoguće kupiti stan na soratnosti koju sam htio i na lokaciji koju sam htio. To nije realno bilo da su stanovi recimo u jednoj zgradi Čelebića unaprijed bili prodati 2 godine. Mogao sam da biram poslednju soratnost ili da čekam nekog podizvođača hoće li prodavati ili oglasiti ili da kupim preko agencije kod koje su uvijek veće cijene ali ni to nije bilo ono što sam htio. Kod Zetagradnje je ista situacija. Za blok 9 apsolutno nisam pomišljao davati 1300 eura ta neke interesantne zgrade jer ne smatram da je išta ta lokacija bolja i atraktivnija od naselja u kojem živim cijeli život. Ja tvrdim da vi posmatrate stvari samo od jakog ubjeđenja da je narod siromašan ali očigledno je da i pored te činjenice ipak ima dosta bračnih parova koji su zaposlebi i mogu uz odricanje uzeti nekrtetninu pod uslovom da su ostvaruju pravo i da zadovoljavaju uslove za podizanje kredita. Ja znam deset ljudi koji rade u inostranstvu i kupili su ili kupuju nekretninu u PG u koju će se vratiti mada odu u penziju...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #2109
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ovdje bi trebala KRKNA da pomogne sa cijenama

    U fazi sam kupovine dvosobnog stana, kako sam u CKB podjoh do njih da se raspitam za kredite i ono sto mi je nevjerovatno je da:

    Za Zetagradnja i Celebic zgrade kamata iznosi 5%
    Za Bemax ispod ~4%
    Za Sajo grupu 4.5%
    Za ostale od 5-7%

    Cini mi se da je vrijeme da mijenjam banku.
    Ne kapiram, oces da reces da su uslovi u nekim drugim bankama povoljniji...
    Lovcen banka reklamira 3,9 % kamatnu stopu, to je kao najpovoljnije na trzistu, medjutim u praksi ti je jos 1-1,5% vise...
    Ovih 3,99 u Ckb tesko da ces naci nedje drugo...
    Na 50 hiljada rata na 20 godina je oko 300e, a sa 4,9 kamatnom stopom je skoro 30e vise, tj 7000e vraris vise na 20 godina...
    Daleko od toga da je to nesto povoljno, ali tako je kako je...

    I ostajem pri tome da su stambeni krediti jedan od glavnih razloga sto su cijene skocile, jer znam bas dosta ljudi koji cim dobiju rjesenje na neodredjeno, dizu kredit, i to po vecim stopama od 3,9 su uzimali...
    Npr, imas 5-6 hiljada za ucesce, (ljudi se za toliko vazda nekako snadju) dignes jos 45000, rata ti je oko 270-80 eura, a takav stan da iznajmljujes platices ga 50 e manje...

  10. #2110
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A što ti radiš u svim svojim postovima? Da li si pročitao da većina ljudi ovdje je imala primjedbu na tvoje ponašanje? Znači da imaš stvarno problem u komunukaciji. Uporan si da omalovažavaš realnost koju ne želiš prihvatiti. Ma jok, mi izmišljamo da su sve zgrade Bloka 9 rasprodate, sa njima i dosadašnja gradnja po city kvartu, zagoriču, starom aerodromu. To zvrji prazno, to mole ljude da im kupuju, bačaju im se ispred nogu po delti da narodu sirotinji nude niže cijene....

    Evo ti mi objasni odakle onda sva ova dobra auta po PG , ovoliko dobro odjevenih, turističke agencije kažu nikad bolje radile nisu...evo mi smo šuplji kako kažeš pa nas prosvijetli da se dobra kola voze prazna,nema vozača, da putuju duhovi, da je to šuplja priča...samo si ti u pravu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk


    Niko nije imao primjedbu na moje ponasanje vec su imali primjedbe na moje stavove. Nikoga uvrijedio nijesam osim tebe u odbrani, a evo ti se izvinjavam ako sam te uvrijedio. Nije mi bila namjera. Ako sam izabrao da komuniciram sa tobom znaci da postujem tvoje stavove. Postujem da- ali ne slazem se.

    Naravno da ima ljudi u Pg koji imaju novca, ali to je mali broj ljudi u odnos na ukupan broj. Koja se dobra auta voze? Tu su drzabna vozila, ambasade, predstavbnistva firmi....pg je ipak centar jedne drzave. Ali to je malo u odnosu na ukupan broj ljudi.
    Plate su 300-400 eura i time je sve receno.

    Jedini grad u CG koji je zaista bio bogatiji je Budva. U jednom trenutku oni su masovno prodavali zemlju i bavili se izdavanjem, a konkurenciju je bila slaba. Sada se i to malo promijenilo.
    Dje mi govoris da su Podgoricani bogati kada 90% stanvnoistva zivi od plate

  11. #2111
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Evo ko je kupio u master kvart, nek prati izgradnju.




    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  12. #2112
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Niko nije imao primjedbu na moje ponasanje vec su imali primjedbe na moje stavove. Nikoga uvrijedio nijesam osim tebe u odbrani, a evo ti se izvinjavam ako sam te uvrijedio. Nije mi bila namjera. Ako sam izabrao da komuniciram sa tobom znaci da postujem tvoje stavove. Postujem da- ali ne slazem se.

    Naravno da ima ljudi u Pg koji imaju novca, ali to je mali broj ljudi u odnos na ukupan broj. Koja se dobra auta voze? Tu su drzabna vozila, ambasade, pg je ipak centar jedne drzave. Ali to je malo u odnosu na ukupan broj ljudi.
    Plate su 300-400 eura i time je sve receno.

    Jedini grad u CG koji je zaista bio bogatiji je Budva. U jednom trenutku oni masovno prodavali zemlju i bavili se izdavanjem, a konkurenciju je bila slaba. Sada se i to malo promijenilo.
    Dje mi govoris da su Podgoricani bogati kada 90% stanvnoistva zivi od plate
    Pa svi mi zivimo od plata. Ja znam ne baš mali broj ljudi koji i sa jednom platom imaju kredit za stan ili kuću. Jednostavno je to veliko odricanje ali bez odrucanja, to ne bi imali, koliko god da je. Ja sam svjestan svih rizika zaduživanja ali ja bez njih ne bi mogao pokušati ništa. Nisam imao ni cent olakšavajućih okolnosti kao mnogi koji su imali pomoć roditelja, neko imanje ili plac koji su prodali, sve sam počeo od nule i bez ikakve pomoći, samo ja i supruga. Da sam se odricao mnogo toga jesam ali opet me sve to gura naprijed da se borim. Takvih primjera ima dosta. Mnoge moje komšije su upravo ljudi koji su kupili stanove u projektima 1000+ , ne tatina i majkina đeca...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 27-10-19 at 08:42.

  13. #2113
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa svi mi zivimo od plata. Ja znam ne baš mali broj ljudi koji i sa jednom platom imaju kredit za stan ili kuću. Jednostavno je to veliko odricanje ali bez odrucanja, to ne bi imali, koliko god da je. Ja sam svjestan svih rizika zaduživanja ali ja bez njih ne bi mogao pokušati ništa. Nisam imao ni cent olakšavajućih okolnosti kao mnogi koji su imali pomoć roditelja, neko imanje ili plac koji su prodali, sve sam počeo od nule i bez ikakve pomoći, samo ja i supruga. Da sam se odricao mnogo toga jesam ali opet me sve to gura naprijed da se borim. Takvih primjera ima dosta. Mnoge moje komšije su upravo ljudi koji su kupili stanove u projektima 1000+ , ne tatina i majkina đeca...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    Pg mozemo uporediti sa Beogradom ili Sarajevom. Beograd sjaji, luksuz, toliko bogatasa i sve, pa bi trebali zakljuciti kako Beogradjani zive dobro? Pola Beogradjana su socijalni slucajevi koji jedva prezivljavaju. Ista stvar je sa Podgoricom.
    Crna Gora je zvanicno najsiromasnija zemlja u Evropi, ne racunajuci Kosovo i Bosnu.

    A ti govoris o nekim bajkama, prodaju se stanovi kao alva. Ne prodaju se stanovi vec su u pitanju stanovi od investitora ili malog broja ekstremnih bogatasa koji izdaju stanove. Vjestacki drze cijenu jer imaju monopol. Klepaju narod po ushima za kvadrat od 1400 eura.

    Gledajuci te vjestacke cijene, izvjestan broj ljudi zeli prodati svoj stan da bi zaradili. To su ti ovi koji prodaju polovbne stanove za 1200e. Oni u stvari ne zele prodati stan niti im je namjera, osim ako dodje extremna ponuda.
    Zato ti kazem da je moguce kupiti polovan jednosoban stan do 1000e u solidnom stanju, ali pod uslovom da prodavac zaista zeli prodati stan za realnu vrijednost. A takvih ima.
    Last edited by Balzak; 27-10-19 at 08:58.

  14. #2114
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Vidji druze, djelimicno je tacno sve to sto pises...
    Ima masu ljudi koji stave nekretninu na prodaju, lupe neku nerealnu cijenu, pa ako ko naleti, dobro je... onda neko vidi takav oglas, pa kaze, ako moze komso, onda cu ja ovo moje za istu ili vecu cijenu... i tako dalje....
    Evo sam napisao da se prelijep plac na Goricu, na kojem mozes da gradis vrhunski objekat, i koji izlazi na setaliste (!!!), 2 km od centra, prodao za 60e kvadrat... i to se prodavao par mjeseci...
    A bio je jedan lik na forum sto je prodavao placeve u Zagoric, cini mi se da je 5-6 godina placeve prodavao, ne znam je li ih i danas sve prodao... mozda je covjek stvarno na kraju nasao kupce, i uzeo dobru paru, ali mislim da je par placeva za koje su se ljudi interesovali dao malo jeftinije, a te pare ulozio u nesto drugo, da bi mnogo bolje prosao...
    Ista stvar je i sa stanovima...
    Kad oces da prodas nekretninu i kad ti pare stvarno trebaju, ide stan u starogradnji i za 700-800e lagano...
    Ovo je sad kao neko ludilo, novinski clanci, cijene skacu, balon se naduvava, vec smo o tome pisali masu...

    Samo mi nije jasno kako ne kapiras zasto investitori prodaju stanove u izgradnji... pa to je najjaci posao na svijet... uzmes plac u zamjenu za stanove, nadjes podizvodjace u zamjenu za stanove, a sve stanove prodas u izgradnji...
    Cak i ako imas svoj kes i sve sam radis, je li pametnije uzeti pare unaprijed, pa onda poceti da pravis zgradu, a od para koje si vec uzeo pocnes da gradis novi projekat... ili npr te pare obrnes na neki drugi nacin, umjesto sto bi cekao 2-3 godine da napravis zgradu i prodas stanove da dodjes do kesa...
    To je logika i nacin poslovanja svih nasih biznismena bilo da su stanovi ili bilo koja trgovina u pitanju...
    Uzmes robu od dobavljaca, prodas, ostane ti kes, dobavljaca platis za godinu dana a taj kes obrnes x puta do tada...
    Bitno je samo da se pare uzmu sto prije...
    A lise City kvarta, nesto ne vidim da je neko bas dobro profitirao time sto je uzeo stan u izgradnji, mozda je na kraj taj stan mogao da proda 50 e skuplje po kvadratu... ne racunam ovaj sad skok cijena za koji cemo tek vidjet koliko je osnovan...

    Ako trolujes, svaka cast
    Last edited by karamazov; 27-10-19 at 09:25.

  15. #2115
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Pg mozemo uporediti sa Beogradom ili Sarajevom. Beograd sjaji, luksuz, toliko bogatasa i sve, pa bi trebali zakljuciti kako Beogradjani zive dobro? Pola Beogradjana su socijalni slucajevi koji jedva prezivljavaju. Ista stvar je sa Podgoricom.
    Crna Gora je zvanicno najsiromasnija zemlja u Evropi, ne racunajuci Kosovo i Bosnu.

    A ti govoris o nekim bajkama, prodaju se stanovi kao alva. Ne prodaju se stanovi vec su u pitanju stanovi od investitora ili malog broja ekstremnih bogatasa koji izdaju stanove. Vjestacki drze cijenu jer imaju monopol. Klepaju narod po ushima za kvadrat od 1400 eura.

    Gledajuci te vjestacke cijene, izvjestan broj ljudi zeli prodati svoj stan da bi zaradili. To su ti ovi koji prodaju polovbne stanove za 1200e. Oni u stvari ne zele prodati stan niti im je namjera, osim ako dodje extremna ponuda.
    Zato ti kazem da je moguce kupiti polovan jednosoban stan do 1000e u solidnom stanju, ali pod uslovom da prodavac zaista zeli prodati stan za realnu vrijednost. A takvih ima.
    Ne možemo se mi porediti sa Beogradom koji je 10 puta veći grad. Kada govorimo o prodaji stanova u Beogradu, ista priča je kao i ovdje "ko kupuje te stanove", a stanovi na Novom Beogradu kao atraktivnoj lokaciji se prodaju jako dobro i pored činjenice da su veće cijene nego u Zagrebu i državi članici EU. Oni koji ne mogu i ne žele da plate visoke cijene, kupuju na periferijama po cijenama od 1400-1500 eura za m2 ili starogradnju , što je dodatni trošak ako se treba renovirati. Ja sam na osnovu praćenja prodaje nekretnina u poslednje 2 godine, zaključio da se nekretnine u Podgorici itekako dobro prodaju. Sama činjenica da potražnja ne jenjava, dovodi do porasta cijena nekretnina ALI one nisu skočile drastično u zadnjih 10 godina. Najveće cijene su bile tokom 2007/2008 godine kada su cijene bile u novogradnji i po 1700 eura.
    Ponoviću opet, da je nakon krize 2009 godine, cijena po m2 bila 1100 eura u novogradnji(zetagradnja)i to je potrajalo 2 godine, nakon čega su cijene skočile 10% zbog povoljnijih kamata i veće potražnje, a to nije uopšte neki dramatičan skok ili naduvavanje balona.
    Dobio sam podatak da je Green Level blok novih zgrada kod tološke šume prodao već polovinu stanova i pored činjenice da je tamo m2 između 1500-1600 eura. Treba li napomenuti da tek počinje izgradnja. Master je sa prve 2 lamele rasprodat, Južna kapija i dalje ima neprodatih stanova, Dadi gradnja sve prodao, Čelebić takođe, većina velika stanova na Zabjelu prodata, ostali su stanovi mupovaca.na starom koje su kupovali po 600 a prodaju 1200... Apsolutno ne stoji priča da se sranovi ne prodaju i to je sve.

    Što se tiče starogradnje, realna cijena je 900-1000 eura pp kvadratu


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 27-10-19 at 09:37.

  16. #2116
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ljudi koji kupuju stanove da bih ih preprodavali treba da gledaju 50 eura gore dolje, oni koji kupuju stan da žive u njemu ne gledaju na to. Po vašoj logici niko nikad ne bi kupio novo auto jer si u gubitku čim izađeš na ulicu sa njim.

  17. #2117
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ljudi koji kupuju stanove da bih ih preprodavali treba da gledaju 50 eura gore dolje, oni koji kupuju stan da žive u njemu ne gledaju na to. Po vašoj logici niko nikad ne bi kupio novo auto jer si u gubitku čim izađeš na ulicu sa njim.
    Nikad neću zaboravit kada me je Baća savjetovao 2010 da uzmem veći stan jer sam bio oprezan zbog krize pa sam kupovao manji s obzirom da mi se rata ktedita cinjela velikom. Mislio sam da me kao i svaki prodavac navlači ali kami sreće da sam ga poslusao jer sam tada mogao riješiti sve i sledece godine bi otplatio pola i to sa cijenom po kvadratu koja nikad nece biti kao tada

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 27-10-19 at 09:55.

  18. #2118
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Director;5222257]Ne možemo se mi porediti sa Beogradom koji je 10 puta veći grad. Kada govorimo o prodaji stanova u Beogradu, ista priča je kao i ovdje "ko kupuje te stanove", a stanovi na Novom Beogradu kao atraktivnoj lokaciji se prodaju jako dobro i pored činjenice da su veće cijene nego u Zagrebu i državi članici EU. Oni koji ne mogu i ne žele da plate visoke cijene, kupuju na periferijama po cijenama od 1400-1500 eura za m2 ili starogradnju , što je dodatni trošak ako se treba renovirati. Ja sam na osnovu praćenja prodaje nekretnina u poslednje 2 godine, zaključio da se nekretnine u Podgorici itekako dobro prodaju. Sama činjenica da potražnja ne jenjava, dovodi do porasta cijena nekretnina ALI one nisu skočile drastično u zadnjih 10 godina. Najveće cijene su bile tokom 2007/2008 godine kada su cijene bile u novogradnji i po 1700 eura.
    Ponoviću opet, da je nakon krize 2009 godine, cijena po m2 bila 1100 eura u novogradnji(zetagradnja)i to je potrajalo 2 godine, nakon čega su cijene skočile 10% zbog povoljnijih kamata i veće potražnje, a to nije uopšte neki dramatičan skok ili naduvavanje balona.
    Dobio sam podatak da je Green Level blok novih zgrada kod tološke šume prodao već polovinu stanova i pored činjenice da je tamo m2 između 1500-1600 eura. Treba li napomenuti da tek počinje izgradnja. Master je sa prve 2 lamele rasprodat, Južna kapija i dalje ima neprodatih stanova, Dadi gradnja sve prodao, Čelebić takođe, većina velika stanova na Zabjelu prodata, ostali su stanovi mupovaca.na starom koje su kupovali po 600 a prodaju 1200... Apsolutno ne stoji priča da se sranovi ne prodaju i to je sve.

    Što se tiče starogradnje, realna cijena je 900-1000 eura pp kvadratu


    Sent from my SMOTE=Director;5222257]Ne mo


    Opet se u skoro svemu ne slazemo.

    Prvo, Beogad nije 10x veci grad nego 3-4x. Bg ima nesto manje od 1,5M sa svim selima okolo. To je extremno siromasan grad, ali ti ocigledno samo posmatras onih 10% sportista, pjevaca, biznismena, politicara. U Beogradu prosjecan stanovnik radi za 300-400 eura, penzioneri imaju150-200e, jedva placaju prevoz i kupuju hranu.

    U Zagrebu je kvadrat okruglo 2000e, a luksuzni stanovi idu vise. Hrvatska je duplo bogatija od Srbije, duplo vise ima posla za duplo vece plate. A to je sve ostvarila ulaskom u EU. Ali nije ovo vazno za temu.

    Rasprodato dosta u Pg jeste, ali kome? Firmama, podizvodjacima, opstinarima, tajkunima. Oni te stanove izdaju jer im se vise isplati nego prodaja.
    Ne razumijes da prosjecan stanovnik nema nikakvih sansi da kupi stan, osim da se zaduzi dugorocno. A i oni koji uzimaju kredite moraju imati stalno zaposlenje, a to ima mali broj ljudi. Ko moze dobiti kredit od 60 000 na 20 godina? A i ako ga dobijes ne mozes ga vracati.


    Prosjecan Podgoricanin gleda kako da prezivi sa platom od 400-500 eura, kako da prehrani familiju i plati komunalije. A ti pricas bajke o kupovini stanova i skupim autima. Koja skupa auta? Baci pogled na parking ispred neke zgrade pa ces vidjeti da se uglavnom radi o autima koja ne prelaze cijenu od 5000 eura.


    Realna cijena starogradje je 800-900e , a novije gradnje 900-1000e. Novogradnje 1000-1200e. Sve ostalo je masakriranje sirotinje koja je prinudjena kupiti stan.
    Last edited by Balzak; 27-10-19 at 10:03.

  19. #2119
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    [QUOTE=Balzak;5222276]
    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne možemo se mi porediti sa Beogradom koji je 10 puta veći grad. Kada govorimo o prodaji stanova u Beogradu, ista priča je kao i ovdje "ko kupuje te stanove", a stanovi na Novom Beogradu kao atraktivnoj lokaciji se prodaju jako dobro i pored činjenice da su veće cijene nego u Zagrebu i državi članici EU. Oni koji ne mogu i ne žele da plate visoke cijene, kupuju na periferijama po cijenama od 1400-1500 eura za m2 ili starogradnju , što je dodatni trošak ako se treba renovirati. Ja sam na osnovu praćenja prodaje nekretnina u poslednje 2 godine, zaključio da se nekretnine u Podgorici itekako dobro prodaju. Sama činjenica da potražnja ne jenjava, dovodi do porasta cijena nekretnina ALI one nisu skočile drastično u zadnjih 10 godina. Najveće cijene su bile tokom 2007/2008 godine kada su cijene bile u novogradnji i po 1700 eura.
    Ponoviću opet, da je nakon krize 2009 godine, cijena po m2 bila 1100 eura u novogradnji(zetagradnja)i to je potrajalo 2 godine, nakon čega su cijene skočile 10% zbog povoljnijih kamata i veće potražnje, a to nije uopšte neki dramatičan skok ili naduvavanje balona.
    Dobio sam podatak da je Green Level blok novih zgrada kod tološke šume prodao već polovinu stanova i pored činjenice da je tamo m2 između 1500-1600 eura. Treba li napomenuti da tek počinje izgradnja. Master je sa prve 2 lamele rasprodat, Južna kapija i dalje ima neprodatih stanova, Dadi gradnja sve prodao, Čelebić takođe, većina velika stanova na Zabjelu prodata, ostali su stanovi mupovaca.na starom koje su kupovali po 600 a prodaju 1200... Apsolutno ne stoji priča da se sranovi ne prodaju i to je sve.

    Što se tiče starogradnje, realna cijena je 900-1000 eura pp kvadratu


    Sent from my SMOTE=Director;5222257]Ne mo


    Opet se u skoro svemu ne slazemo.

    Prvo, Beogad nije 10x veci grad nego 3-4x. Bg ima nesto manje od 1,5M sa svim selima okolo. To je extremno siromasan grad, ali ti ocigledno samo posmatras onih 10% sportista, pjevaca, biznismena, politicara. U Beogradu prosjecan stanovnik radi za 300-400 eura, penzioneri imaju150-200e, jedva placaju prevoz i kupuju hranu.

    U Zagrebu je kvadrat okruglo 2000e, a luksuzni stanovi idu vise. Hrvatska je duplo bogatija od Srbije, duplo vise ima posla za duplo vece plate. A to je sve ostvarila ulaskom u EU. Ali nije ovo vazno za temu.

    Rasprodato dosta u Pg jeste, ali kome? Firmama, podizvodjacima, opstinarima, tajkunima. Oni te stanove izdaju jer im se vise isplati nego prodaja.
    Ne razumijes da prosjecan stanovnik nema nikakvih sansi da kupi stan, osim da se zaduzi dugorocno. A i oni koji uzimaju kredite moraju imati stalno zaposlenje, a to ima mali broj ljudi. Ko moze dobiti kredit od 60 000 na 20 godina? A i ako ga dobijes ne mozes ga vracati.


    Prosjecan Podgoricanin gleda kako da prezivi sa platom od 400-500 eura, kako da prehrani familiju i plati komunalije. A ti pricas bajke o kupovini stanova i skupim autima. Koja skupa auta? Baci pogled na parking ispred neke zgrade pa ces vidjeti da se uglavnom radi o autima koja ne prelaze cijenu od 5000 eura.
    Ako su vlasnici stanova firme i tajkuni, što postoji ali ne u obimu koji predimenzioniraš, povlači da se ti slažeš da investitori sve prodaju ali da je mali procenat ljudi kriv za rast cijena nekretnina tj da ih firme i tajkuni održavaju u životu. Po toj logici pola mog komsiluka su imaginarni likovi iza kojih stoje firme i tajkuni... Oni nemaju kredite, sve je iluzija..

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #2120
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne pročitah veću glupost od toga da je bolje dati pare podizvodjacima nego kompezovat.
    Pazi nije glupost. Znam investitora koji nece da kompenzuje sem ukoliko nije 100% siguran da podizvodjac zeli da sebi rijesi stambeno pitanje tj. da ga nece prodavati.
    Razlog je jednostavan, podizvodjaci kad im je frka za pare spustaju cijenu, bitno im je da dodju do kesha, a samim tim spustaju I cijenu kvadrata investitoru. Jer kupac ce se teze odluciti da kupi za lupam sad 1200€/m2 ako je cuo da je neko kupio od podizvodjaca po 1050€/m2.

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a vidimo da smo avetni nego dajemo sansu corku da nauci nesto na 10 tema, al se ne da.
    nego, takav je i na originalnom useru.
    Prodaja u izgradnji je naravno logican korak, sve I da ima kesh investitor sve da zavrsi. Jer niko ne radi jedan projekat I tu staje. Bolje pare preusmjeriti u drugi, pa onda treci itd. Zasto raditi jednu zgradu za koju se ima para kad ako se prodaju stanovi u izgradnji u prvoj moze se zaokruziti finansijska konstrukcija I za drugu zgradu pa I da pretekne para (zarade).

    Koji mu je originalni user, moze I na pm.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  21. #2121
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazem da investitori prodaju samo po paprenim cijenama ili nikako ne prodaju. Investitori su udruzeni i drze monopol. To su vladajuci biznismeni, kao nekad age i begovi
    Njima se vise isplati izdati stan pa za 3-4 godina zaraditi vrijednost stana nego ga prodati za recimo 800 e kvadrat.

    Investitori su zapravo pljackasi koji beskrupulozno izrabljuju narod.
    Last edited by Balzak; 27-10-19 at 10:18.

  22. #2122
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Kazem da investitori prodaju samo po paprenim cijenama ili nikako ne prodaju. Investitori su udruzeni i drze monopol. To su vladajuci biznismeni, kao nekad age i begovi
    Njima se vise isplati izdati stan pa za 3-4 godina zaraditi vrijednost stana nego ga prodati za recimo 800 e kvadrat.

    Investitori su zapravo pljackasi koji beskrupulozno izrabljuju narod.
    Pa navedi mi koji investitor nikako ne prodaje stanove? Imaš li konkretne primjere? Uostalom, što kojeg investitora briga ko su mu kupci ako mu se stanovi dobro prodaju po cijenama koje su recimo u ovom trenutku ovakve kakve jesu. Evo dao sam primjer Green levela kojem je kvadrat 1500-1600 eura. Ako uspiju da prodaju sve, kako to objasniti, opet su tajkuni kupci?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  23. #2123
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne kapiram, oces da reces da su uslovi u nekim drugim bankama povoljniji...
    Lovcen banka reklamira 3,9 % kamatnu stopu, to je kao najpovoljnije na trzistu, medjutim u praksi ti je jos 1-1,5% vise...
    Ovih 3,99 u Ckb tesko da ces naci nedje drugo...
    Na 50 hiljada rata na 20 godina je oko 300e, a sa 4,9 kamatnom stopom je skoro 30e vise, tj 7000e vraris vise na 20 godina...
    Daleko od toga da je to nesto povoljno, ali tako je kako je...

    I ostajem pri tome da su stambeni krediti jedan od glavnih razloga sto su cijene skocile, jer znam bas dosta ljudi koji cim dobiju rjesenje na neodredjeno, dizu kredit, i to po vecim stopama od 3,9 su uzimali...
    Npr, imas 5-6 hiljada za ucesce, (ljudi se za toliko vazda nekako snadju) dignes jos 45000, rata ti je oko 270-80 eura, a takav stan da iznajmljujes platices ga 50 e manje...
    Banke imaju dogovore sa investitorima, zato je ovo sto CKB radi bezobrazluk jer su i prije 10 godina Zetagradnju i Celebic smatrali sigurnim investitorima.

    Npr. Za zgradu koja ce da se gradi u ulici 4. jula fiskna kamatna stopa je 4.49%, dok u CKB banci je 5% ili vise.

    Prevedeno:
    U CKB banci za kredit od 50000 i fiksnom kamatnom stopom 5% na 25 godina iznos rate je 289.07€, odnosno ukupna kamata je 36721.27
    U NLB banci za kredit od 50000 i fiksnom kamatnom stopom 4.49% na 25 godina iznos rate je 275.09€, odnosno ukupna kamata je 32527.64

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #2124
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Pa neće svaka banka imati istu cijenu za svakog investitora, isto kao što investitori ne rade preko svake banke...

    Meni su nevezano za investitora, najbolju kamatu ponudili u CKB-u...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #2125
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    CKB makar ponudi fiksnu kamatnu stopu, drugi se izreklamiraju sa nizim kamatama a kod njih te dočeka drugacija realnost + samo što ti ne traže mišljenje vračara uz osiguranja i ostale stavke

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Page 85 of 213 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •