Page 75 of 213 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast
Results 1,851 to 1,875 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1851
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za Pg dje su plate preskromne u odnosu na primorje, 1200 za kvadrat je masu. U Tivat se moze naci kvadrat 1350, a to je mnogo bolja kupovina nego u Pg.

    Ne znam zasto se kod nas ne razvijaju kvartovi sa izgradnjom kuca, planski... To mi je mnogo ljepse nego ovaj kambodza stil zgrada na zgradu...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Moses, koje su to lokacije u Tivtu gdje se moze naci m2 za 1350€? Ja koliko sam upucen cijene su tamo dosta vece...

  2. #1852
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jednosobni stanovi uvijek drže cijenu i najbolje se prodaju. Grad se hoće širiti ali nema više tako dobrih lokacija... Nije losa lokacija kimmi koju si pomenuo u 4 jula. Ja sam prije mjesec konačno rijesio stambeno pitanje i gledao sam na mnogim mjestima ali sam odustao od zgrada tj ponude izvođača u toj ulici jer mi se nisu dopadali projekti. Bilo je takvih nerazumnih rješenja da je hodnik bio duplo veći od kuhinje recimo, pa da je dnevna soba bila čudnog rasporeda, bukvalno neupotrebljivih kvadrata u dnevnoj, mnogi nisu imali kupatilo+wc... Nije lako kupiti stan

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Isto sam gledala taj kvart, nezavisno od investitora, projekti veoma loši. Jedna soba ulaziš iz hodnika a u drugu iz dnevne sobe, moraš proći trpezariju i dnevnu i u sobu. Ako su tu gosti....Ali mislim da su to sve tipski projketi koje investitori manj eplaćaju, štedi se na svemu.
    Što se tiče pločica, sanitarij ai te opreme, sve uče jedan od drugoga što će ih jeftinije ispasti. Sami uvoze, zaobilaze zvanične uvoznike u CG, što i nije dobro. Ali može im se.

  3. #1853
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Isto sam gledala taj kvart, nezavisno od investitora, projekti veoma loši. Jedna soba ulaziš iz hodnika a u drugu iz dnevne sobe, moraš proći trpezariju i dnevnu i u sobu. Ako su tu gosti....Ali mislim da su to sve tipski projketi koje investitori manj eplaćaju, štedi se na svemu.
    Što se tiče pločica, sanitarij ai te opreme, sve uče jedan od drugoga što će ih jeftinije ispasti. Sami uvoze, zaobilaze zvanične uvoznike u CG, što i nije dobro. Ali može im se.
    Ima jedna dobra stvar, a to je što se Bemax sa Masterom uključio u trku. To znači da će Zetagradnja kao jedan od najvećih u ovoj priči morati više da daje na kvalitetu da bi bio u igri. Samo da dam primjer central pointa kod kojeg je kvadrat bio izmeđi 1270-1400 eura koliko je i najveća cijena za jednosoban stan. Kvalitet tih pločica , parketa uopšte ne opravdava cijenu od 1400 eura, vrata i prozori nije kombinacija drvo+aluminujum, a tako uglavnom radi većina osim ako niste spremni tj ako imate novca da platite luksuz od 2000 eura. Meni sestra živi u zgradi mastera preko morače i kvalitet je ali stvarno top. Doduše, platili su visoku cijenu ali makar se vidi razlika u odnosu na druge, od pločica, preko parketa do stolarije. Jedino su liftovi loši, tj nisu schindler i poprilično su spori i skloni kvarovima. Sve ostalo jako dobro. Zato je dobro da malo Bemax nagazi Baću jer on svakako je mrao da daje više na kvalitetu i ljepoti svojih objekata koji su na dobrim lokacijama.
    Last edited by Director; 22-10-19 at 09:58.

  4. #1854
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Boli bacu briga, ionako ce ih prodati.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  5. #1855
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa nije to baš tako, svakako da ih dobro prodaje ali biće drugi u igri koji za iste novce nude bolje...

  6. #1856
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Prodaja bas ne ide toliko sjajno koliko se opisuje, sve je to mazanje ociju kupaca... Npr, u Tivat isto je 'sve rasprodato' prije nego pocne da se gradi. Primjer su 7 zgrada koje gradi Normal u Dumidran. Mislim da su 2-3 vec zavrsene, poceli su projekat prije nekih dvije godine... to je tada bila jagma i navalica, ispod 1400 nije bio kvadrat, sto se za Tivat racuna dobra cijena, jer obicno kvadrat ide od 1600, 2000, 3000 i navise...

    Tu sam se i ja interesovao prije nekoliko godina, i naravno nista nije bilo slobodno za prodaju od tih prvih zgrada koje su pocele da se rade sa zavrsetkom za godinu dana. Onda pocnem da se raspitujem i krenem da nailazim preko podizvodjaca da oni prodaju stanove koje su dobili od Normala za radove koje izvode na tim zgradama... pocnem da pregovaram sa cijenom, i prvo spustim na 1350, pa onda se i kod drugih raspitujem, uglavnom najnize sto je bilo je 1270, sto je bilo fantasticno... u tom trenu se cinilo da je to top, jer su vecina kupili za 1400, a onda planiraju da prodaju za 1600 i vise kad se zavrsi zgrada. Ovo se sve desava u periodu 2017ta ljeto...

    Prije nekoliko mjeseci se raspitujem za iste zgrade, i preko jednog lika podizvodjaca nadjem da i dalje (dvije godine kasnije) preprodaju kvadrat za 1350. Naravno da bi se zakucila ova cijena moraju se imati lokalni kontakti...

    Isti je slucaj i u Pg. Ovo je samo preseravanje oko rasprodavanja stanova i nabudzenih cijena. Niko nema kesa, i trampe stanove na veliko... ne bi im preko 1000e za kvadrat dao, a toliko se sigurno moze naci tuda dje se prodaje po 1200...

  7. #1857
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Vjeruj mi kod nas u PG nije preseravanje. Ja sam ugrabio na poznanstvo rezervaciju stana na normalnoj spratnosti, da ne uzimam poslednji. Kod svih izvođača se to ne baš sporo proda na dobrim lokacijama. Na starom aerodromu đe trenutno živim a i tamo sam od 1983, to nije realno koliko se brzo prodalo sve , svoj sam prodao za 7 dana takođe. Iskreno nisam imao pojma da je tako ali igrom slučaja dopru do mene informacije od raznih firmi, tako da sam i ja iskreno iznenađen. Možda se ne prodaju brzo neke lokacije u PG

  8. #1858
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ako je u Dumidranu kvadrat 1400e, onda bi po zdravoj logici u Pg trebao biti 2000 e.
    Prije bih uzeo stan na Stari Aerodrom nego u Dumidran.

  9. #1859
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja vam kažem da su u PG cijene trenutno dobre za kupovinu. Ko nije recimo mogao da se zaduži puno, imao je makar po 999 eura novu zgradu kod kružnog na Zebjelu. Meni lično se ta lokacija ne dopada zbog blizine glavne saobraćajnice i zaobilaznice ali je cijena stvarno dobra i kažu da će kvalitet biti sigurno dobar.

  10. #1860
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Ono tzv 'Juzna kapija grada' je dno dna, jer ne bi da mi familija dobije rak pluca za 10 godina. Kod nas se izgleda to ne uzima u obzir.... kako stoje stvari ljepse je kucu imat nedje u gornju goricu ili put danilovgrada, nego zivjet u ovu kambodzu od pg zgrada.

  11. #1861
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ono tzv 'Juzna kapija grada' je dno dna, jer ne bi da mi familija dobije rak pluca za 10 godina. Kod nas se izgleda to ne uzima u obzir.... kako stoje stvari ljepse je kucu imat nedje u gornju goricu ili put danilovgrada, nego zivjet u ovu kambodzu od pg zgrada.
    E pa sad... Činjenica da je blizu magistrale ali opet ja pričam o cijeni. Što bi tek rekli za veće gradove okruženja i svijeta... Kod nas se smatra visoka spratnost od 9 spratova a ljudi žive po neboderima. Ima onih koji su ugrabili suprotnu stranu na južnoj kapiji. Ispašće lijepo ta zgrada što znam. Mnoge zgrade u PG imaju isti problem.

  12. #1862
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    U Blok 9 sve sto se napravi se proda odmah. Mislim da se upravo gradi poslednaj zgrada jer vise nema gdje.
    Trenutna cijena u izgradnji je od 1250 do 1350 eura.

  13. #1863
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Sajo u blok 9 završava zgradu, 1300 kvadrat

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  14. #1864
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Čuš nema đe, kako bi legli soliteri na one livade po bloku.

  15. #1865
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    E ako je u Dumidranu kvadrat 1400e, onda bi po zdravoj logici u Pg trebao biti 2000 e.
    Prije bih uzeo stan na Stari Aerodrom nego u Dumidran.
    Blistas!!!!!
    Uopste ne poznajes trziste, i mlatis kao i na svakoj temi.
    Stan u kuci, dvosoban, u Dumidran je 800 eura mjesecno, kod Janovica.

  16. #1866
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Vidim nedje neko pomenu Sadine, i nisam znao o cemu se radi. Onda sad gledam Pg na google map, i vidim ovu livadu ili sto li je ovo

    Click image for larger version. 

Name:	sadine.jpg 
Views:	87 
Size:	12.5 KB 
ID:	164937


    Nikad cuo za 'Sadine' u Pg.... ovo je naredni bum, moze ovdje jedno 100 zgrada lagano... i 1500 kvadrat.

  17. #1867
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Sajo u blok 9 završava zgradu, 1300 kvadrat

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    U izgradnji je bilo jeftinije.

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Čuš nema đe, kako bi legli soliteri na one livade po bloku.
    U blok 9 vise neam livada, otisla je svaka haha.

  18. #1868
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vidim nedje neko pomenu Sadine, i nisam znao o cemu se radi. Onda sad gledam Pg na google map, i vidim ovu livadu ili sto li je ovo

    Click image for larger version. 

Name:	sadine.jpg 
Views:	87 
Size:	12.5 KB 
ID:	164937


    Nikad cuo za 'Sadine' u Pg.... ovo je naredni bum, moze ovdje jedno 100 zgrada lagano... i 1500 kvadrat.
    Projekat je završen, mislim po onom što sam vidio da će biti pandan Bloku 5 sa više solitera i sumnjam da će ispasti kako bi trebalo biti. To će biti sve preslikano onome što već imamo ali sa zgradama veće spratnosti. Mislim da su i ranije trebali da misle da zgrade budu sa većom spratnošću s obzirom da Podgorici fali prostora...

  19. #1869
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Sve je to jedan balon koji ce da izdusi u skrorije vrijeme. I 1000e je puno za pg s obzirom na standard. A investitori zavise od domacih kupaca, a ne stranaca. Stranci samo u talas dodju i podju, pa se vjestacki napumpa cijena... al kao sto rekoh, to je talas naisao. Ispeglace trziste ovo kad krene egzodus iz Pg, kako stranaca, tako i domacih kupaca.

  20. #1870
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sve je to jedan balon koji ce da izdusi u skrorije vrijeme. I 1000e je puno za pg s obzirom na standard. A investitori zavise od domacih kupaca, a ne stranaca. Stranci samo u talas dodju i podju, pa se vjestacki napumpa cijena... al kao sto rekoh, to je talas naisao. Ispeglace trziste ovo kad krene egzodus iz Pg, kako stranaca, tako i domacih kupaca.
    Treba misliti dugoročno… Ja baš mislim da cijene uopšte nisu naduvane već da su trebale biti veće , a zgrade kvalitetnije. Ovako je pola sjevera došlo u PG , prostor za gradnju skoro da i ne postoji već će nastupiti sindom "metropole turizma" Budve sa nadogradnjama spratova . Neke moje kolege u BG kupuju placeve na periferiji da bi napravili kuće jer im je finansijski neizvodljivo stan da kupe u gradu zbog cijena. Nemoj misliti da je u SRB bolji standard a opet se i tamo i gradi i prodaje…

    Kada Crna Gora bude povezana sa regionom autoputevima, vidjećete tek , plakaće mnogi za cijenama sada na primorju… Podgorica takođe po mojoj procjeni neće biti izuzeta od skoka cijena nekretnina. Moja procjena da će ono što je sada 1000, biti 1250, ono što je 1200, biće 1500-1600 eura

  21. #1871
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Dugorocno, a i ne bas tako dugorocno ova drzava nece imati preko 500 000 stanovnika, iduce dekade ocekuje se odliv makar 20-30000 stanovnika... a vec se iselilo oko 30 000+ hiljada ljudi u zadnjih 20 godina. Otvaranjem granica EU, vec sad se ocekuje da sjever nastavi ubrzani trend iseljavanja napolje, a ne u Pg, kao sto je do sad dosta bio slucaj. Isto tako i sa niksicanima.... U Pg se ne ocekuje neki veci privredni rast, jer je drzavna administracija na svom vrhuncu, a ocekuju se masovna otpustanja u sledecoj dekadi... tako da...

    Na jug ne ocekujem pad, ali prognoze za centralni i sjeverni dio nisu bas optimisticne...

  22. #1872
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dugorocno, a i ne bas tako dugorocno ova drzava nece imati preko 500 000 stanovnika, iduce dekade ocekuje se odliv makar 20-30000 stanovnika... a vec se iselilo oko 30 000+ hiljada ljudi u zadnjih 20 godina. Otvaranjem granica EU, vec sad se ocekuje da sjever nastavi ubrzani trend iseljavanja napolje, a ne u Pg, kao sto je do sad dosta bio slucaj. Isto tako i sa niksicanima.... U Pg se ne ocekuje neki veci privredni rast, jer je drzavna administracija na svom vrhuncu, a ocekuju se masovna otpustanja u sledecoj dekadi... tako da...

    Na jug ne ocekujem pad, ali prognoze za centralni i sjeverni dio nisu bas optimisticne...
    Drug, dugoročno, kada se Crna Gora spoji autoputem , vidjećeš drugačiju sliku. Ima ljudi u Srbiji kojima neće biti problem kupiti nekretninu u Tivtu po cijeni 1.400,00 za novogradnju u kojoj će dolaziti vikendom ili jednom mjesečno za 4 ipo sata vožnje… Nije to ne znam ni ja koliko nekretnina, mi smo mali pa nam se sve čini velikim, pa samo 100 stranaca u SRB ima garantujem kojima je cijena 1.400,00 na moru poklon….

  23. #1873
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Pametni ste momci, ko ima mogućnosti neka kupi plac u Gornju goricu i napravi kuću. Kvalitetna gradnja sa placem i svim komunalijama mora ispasti jeftinije nego prosjecan dvosoban stan. Sadine i shitty kvart na par stotina metara vazdušne linije, plus obilaznica do kraja naredne godine (po najavama)

    Stavite sve na papir. Ako lažem tu me seci

  24. #1874
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne znam sta smatrate dugorocnim ali auto put da se zavrsi bice dugo sigurno . Prva faza iduce godine . Druga , najjeftinija , ako MMF da mozda za tri godine . O trecoj prema granici i cetvrtoj prema moru niko vise ni ne prica . Ako ce ici sadasnjom trasom puta to je jos jedna Sozina plus ostalo . Neko rece kako ce tada da navale . Prvo ja bi volio da postoji pa da di BGD i dalje se brzo stize . Ali . Uvjek jedno ali srecu curi kvari . Npr stignete iz BGD za pet sat a onda od Bara do BD jos tri ili Tivta cetiri pet sati . Pa ljeti vam treba da prodjete Budvu od Vidikovca do Zavale i po sat a gdje su Becicu ili prema Tivtu a tek prema Novom

  25. #1875
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.
    A spavas cijelo ljeto pod jorgan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Page 75 of 213 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •