Page 46 of 213 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1126
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zelen si ti još. Ja nisam tvrdoglav čovjek, naprotiv, samo ne potpadam pod palanački mentalitet da je dobra lokacija ona koja je pored Delte. Ti druže ne znaš ni što pričaš ali vremenom ćeš shvatiti mnoge stvari do kojih se stiže iskustvenim putem. Parkovi, škole i vrtići su zrelim osobama važniji od tvoje priče za kvart u kojem Soraja ima stan… i jer je blizu Delte. Ja bi radije birao i Konik ako je sve blizu nego da se po vas dan vozam kolima razvozeći za svaku sitnicu…
    U pravu si Direktore, iz tebe govori iskustvo i mudrost, to je jasno...

    Nego, citavo vrijeme govoris o Delti, cetvrtanima, sjevarnjacima i napumpanim Sorajama...
    Uopste nijesi naveo konkretan primjer, zgradu ili kvart dje bi trebalo kupiti stan...

    Evo ja kazem da mi ovaj master kvart ne izgleda lose... ne city kvart... nidje nijesam pomenuo blizinu Delte, vec kao prednost navodim cijenu, blizinu 80 posto fakulteta, poslovne zgrade koje su izgradjene i koje ce tek da se grade, kao i ono sto je predvidjeno da se gradi u tom dijelu grada, sve do Elastika u Tolose i kruznog ka Cetinju, tako da je fakat da ce sve to da budu stambeni i poslovni kvartovi i to radjeni koliko-toliko planski, a ne razlicitih oblika i fasada kao u ostalim djelovima grada... sa skolama, vrticima i domovima zdravlja... jasno je da to nece biti sjutra, ali ce biti...

    A ti izvoli i navedi dje je pametnije uloziti pare i kupiti stan u novogradnji... novogradnji!

    Samo da ponovim jos jednom, da ne branim City kvart (kuku, toliko sam i ja sam pljuvao po tom naselju), i da mi se od svih novijih zgrada, najvise dopada upravo ova sto je radilo Razvrsje na sami ulaz kod Ljubovica, samo sto dvosoban sran tamo ne moze da se nadje ispod 100 hiljada, minimum minimuma...
    Last edited by karamazov; 21-08-19 at 12:44.

  2. #1127
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,417
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    U pravu si Direktore, iz tebe govori iskustvo i mudrost, to je jasno...

    Nego, citavo vrijeme govoris o Delti, cetvrtanima, sjevarnjacima i napumpanim Sorajama...
    Uopste nijesi naveo konkretan primjer, zgradu ili kvart dje bi trebalo kupiti stan...

    Evo ja kazem da mi ovaj master kvart ne izgleda lose... ne city kvart... nidje nijesam pomenuo blizinu Delte, vec kao prednost navodim cijenu, blizinu 80 posto fakulteta, poslovne zgrade koje su izgradjene i koje ce tek da se grade, kao i ono sto je predvidjeno da se gradi u tom dijelu grada, sve do Elastika u Tolose i kruznog ka Cetinju, tako da je fakat da ce sve to da budu stambeni i poslovni kvartovi i to radjeni koliko-toliko planski, a ne razlicitih oblika i fasada kao u ostalim djelovima grada... sa skolama, vrticima i domovima zdravlja... jasno je da to nece biti sjutra, ali ce biti...

    A ti izvoli i navedi dje je pametnije uloziti pare i kupiti stan u novogradnji... novogradnji!
    Što se tiče kupovine stana kao vrste investicionog ulaganja, za zakup ili preprodaju, sigurno da se ovaj Master kvart čini kao pametna investicija, AKO ostanu trendovi kakvi su danas. Ipak treba sačekati još skoro dvije godine do dobijanja ključeva, a za dvije godine ko zna što može biti. Dosta ekonomista najavljuje novu recesiju na svjetskom nivou naredne godine tako da je u principu, ako se ta prognoza ostvari, najpametnije ostati u kešu.

  3. #1128
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Napisao sam da stan gledam dijelom kao dom a dijelom kao investiciju...
    Daleko od toga da bih kupio stan da bih samo ulozio pare... napisao sam da smo prije 7-8 godina mislili da kupimo stan na Zabjelo u zgradu Zetagradnje, da se ima, sto je sigurno, sigurno... umjesto toga nijesmo uopste kupili stan vec sko pare ulozili na drugi nacin i nijesmo pogrijesili...
    Tako da ne govorim o samom investiranju...

  4. #1129
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    U pravu si Direktore, iz tebe govori iskustvo i mudrost, to je jasno...

    Nego, citavo vrijeme govoris o Delti, cetvrtanima, sjevarnjacima i napumpanim Sorajama...
    Uopste nijesi naveo konkretan primjer, zgradu ili kvart dje bi trebalo kupiti stan...

    Evo ja kazem da mi ovaj master kvart ne izgleda lose... ne city kvart... nidje nijesam pomenuo blizinu Delte, vec kao prednost navodim cijenu, blizinu 80 posto fakulteta, poslovne zgrade koje su izgradjene i koje ce tek da se grade, kao i ono sto je predvidjeno da se gradi u tom dijelu grada, sve do Elastika u Tolose i kruznog ka Cetinju, tako da je fakat da ce sve to da budu stambeni i poslovni kvartovi i to radjeni koliko-toliko planski, a ne razlicitih oblika i fasada kao u ostalim djelovima grada...

    A ti izvoli i navedi dje je pametnije uloziti pare i kupiti stan u novogradnji... novogradnji!
    A đe sam ja iđe napisao da izgleda loše? Vidio sam Master kvart, djeluje lijepo kao projekat ali meni lokacija ta nije najbolje rješenje s obzirom da imam djecu, da sam zaposlen, da moram da se sjutra zajebavam sa razvozima, da ništa nije blizu osim Delte. Ja bi se sada zadržao na Starom Aerodromu ali ne mogu jer nema toga što ja bi želio ili je previše za moj budžet. Ja na stari živim s početka osamdesetih kada se formirao kao naselje, samo sam mijenjao zgrade u kojima sam živio, zadnjih 10 godina je postao mali grad jer ima skoro pa sve, još kada se poveže druga faza sa bulevarom save kovačevića biće još bolje. Dakle imam na dlanu i škole i vrtiće i pijacu i mesare i milion marketa i bukvalno sve a centar je na 3 minuta vožnje kolima, miran je dio grada iako je gusto naseljen, sve vrvi od života , imaćeš djecu pa ćeš vidjeti kako je dobro kada djeca imaju đe izać da se igraju a u kvartu i dijelu đe se igraju 500 đece minimum, em se igra fudbal, voze bicikla, roleri, nekako je živo i lijepo, ne zato jer ja živim tu, nego meni i djeci odgovara… i vjeruj mi kada sam obilazio sa njima neke zgrade i naselja odma pitaju "a đe ćemo ovdje da se igramo", đe je škola… Mana je nedostatak zelenih površina kao i svuda po gradu ali je stari uz Blok 5,6 i dijelo blok 9 veoma dobar za život.

  5. #1130
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,417
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Napisao sam da stan gledam dijelom kao dom a dijelom kao investiciju...
    Daleko od toga da bih kupio stan da bih samo ulozio pare... napisao sam da smo prije 7-8 godina mislili da kupimo stan na Zabjelo u zgradu Zetagradnje, da se ima, sto je sigurno, sigurno... umjesto toga nijesmo uopste kupili stan vec sko pare ulozili na drugi nacin i nijesmo pogrijesili...
    Tako da ne govorim o samom investiranju...
    Ja sam trenutno zadovoljan dje sam, ali kad bih birao dje da kupim stan za zivot na drugoj strani Morace, onda definitivno Blok V, samo da nije u one solitere. Starogradnja, nije skupo, ulozis I renoviras po svom meraku I zivis u kvartu koji ima najvise zelenila u PG I ima sve sto ti treba a da nidje ne predjes ulicu. Za djecu idealno.

    E da je srece pa da ima jos takvih projekata, no sve zgrada do zgrade... pih.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #1131
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    kimmi rekoh ja prije par dana odje da je najbolje mjesto za kupit’ stan u Blok 5 i to one zgrade kod starog Volija. sve je blizu - škola, vrtić, pijaca, u Bazaru imaš sve praktično. miran kvart ovako. e jedino je zajebano nać’ parking mjesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #1132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ovo je kiks zato su dugo prodavali stanove na visokom prizemlju. Inače je ova zgrada lijepa. Pogotovo ko živi u dijelu koji gleda na Moraču. Prelijep dio grada za život. Imala mi je sestra blizu stan ranije, osjećaj dok sjediš na terasi, pogled, tišina, mislim da bi ovaj dio svuđe bio luks za život ali kod nas nije jer nema Deltu i nije popularan međ tetoviranim odivama napupmpanih usana...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ovo nije kiks nego sramota i dokaz kako Zetagradnja posluje. Iskoristi maksimalno svaki kvadrat da se sto lakse proda, a o ostalim stvarima cemo lako. Baca ne stedi na betonu i demit fasadi, svudje ostalo stedi. Od sanitarija, preko parketa, najjeftinijih klima... Znam, jer sam ulazio u nekoliko njegovih zgrada. Vecini ljudi nije bitno kako estetski zgrada izgleda, ali za ovu zgradu reci da je lijepa, a klime postavljene po zgradi da se gledaju umjesto da ih 'sakrije' da se ne vide, betonske ograde na balkonima, kao i najjeftinije moguce gvozdene ograde u 2019. godini su tuga. Naruzio je ovaj dio kvarta, umjesto da ga uljepsa, a sa malo truda je to mogao da uradi. Nego, morao bi malo manje da zaradi pa nije lud da misli o estetici i funkcionalnoscu.

  8. #1133
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A đe sam ja iđe napisao da izgleda loše? Vidio sam Master kvart, djeluje lijepo kao projekat ali meni lokacija ta nije najbolje rješenje s obzirom da imam djecu, da sam zaposlen, da moram da se sjutra zajebavam sa razvozima, da ništa nije blizu osim Delte. Ja bi se sada zadržao na Starom Aerodromu ali ne mogu jer nema toga što ja bi želio ili je previše za moj budžet. Ja na stari živim s početka osamdesetih kada se formirao kao naselje, samo sam mijenjao zgrade u kojima sam živio, zadnjih 10 godina je postao mali grad jer ima skoro pa sve, još kada se poveže druga faza sa bulevarom save kovačevića biće još bolje. Dakle imam na dlanu i škole i vrtiće i pijacu i mesare i milion marketa i bukvalno sve a centar je na 3 minuta vožnje kolima, miran je dio grada iako je gusto naseljen, sve vrvi od života , imaćeš djecu pa ćeš vidjeti kako je dobro kada djeca imaju đe izać da se igraju a u kvartu i dijelu đe se igraju 500 đece minimum, em se igra fudbal, voze bicikla, roleri, nekako je živo i lijepo, ne zato jer ja živim tu, nego meni i djeci odgovara… i vjeruj mi kada sam obilazio sa njima neke zgrade i naselja odma pitaju "a đe ćemo ovdje da se igramo", đe je škola… Mana je nedostatak zelenih površina kao i svuda po gradu ali je stari uz Blok 5,6 i dijelo blok 9 veoma dobar za život.
    Da se ne ponavljam, ja sam se podigao u siri centar, imao sam kao mali bukvalno sve te sadrzaje pod nos, sa sve zelenilom, a 5 min pjeske od samog centra...
    U taj stan mi zive roditelji... renovirali smo ga prije nekoliko godina, par godina poslije, kupatilo je propisalo... komsija je super covjek, 2x je dovodio majstore, razbio je cijelo kupatilo zadnji put, mi smo sve okrecili i opet vlazi...
    Svaki mjesec neko renovira stan...
    Da ne govorim o tome da je zgrada na oko dosta neugledna iako je siri centar, memljivi ulazi i sl...
    A gledam i starogradnju u tom dijelu, stanovi su jeftiniji, ali da ga renoviras kako treba ispanuce masu para, i opet ce biti neka mana sa stanom...

    Dosta ljudi koji zive na Stari voli taj dio grada...
    Meni se iskreno nikad nije dopadao i uopste nijesam ni gledao stanove tamo...
    Pocetak starog, dio sto je radila Zetagradnja, drzi cijenu dosta dobro a niti ima zelenila, muka sa parkingom, zgrada na zgradu gleda da ne mozes sa popijes kafu na balkon...a ni skola vala nije toliko blizu, za vrtice ne znam...
    U ostale djelove, ne svidja mi se sto imas uvucene zgrade a oko tebe sve kuce... nekome se to dopada, meni ne, imam osjecaj da zivim na neku periferiju...
    Sto Stari i jeste na neki nacin, nekako mi je na sami kraj grada...
    Centar jeste relativno blizu, ali samo centar, dje je 5x manje sadrzaja nego prije 15 godina... da povedes djecu ili odes preko Morace ili cak te Delte, treba ti 3-4-5 km...

    Blokovi mi se sve vise dopadaju, iako su mi bili odbojni... tacno je da tamo ima i zelenila i parkinga i svih sadrzaja, ali stanovi imaju dosta mana... potrebno je renoviranje, stanovi su dosta hladni, imaju problema sa insektima iz ovih drvenih djelova (cak s eljudi zale iako su to sve porusili, nemam pojma kako) i jos dosta toga... pocetak Bloka 5 mi je sasvim ok, tamo svakako gledam stanove...

    Sto se novogradnje tice, Blok 6 tj Blok 9, uopste mi se ne dopada, niti ima toliko zelenila i sadrzaja, opet zgrada na zgradu, dosta mi je odvojen tj zabacen od ostatka grada...da je cijena ista kao na Stari npr, bio bi ok, medjutim cijena je u novogradnji bila dosta visoka, od 1200 pa i mnogo vise...

    Evo cekam jos neku sugestiju, dje to ima dobre, povoljne i perspektivne novogradnje
    Last edited by karamazov; 21-08-19 at 13:18.

  9. #1134
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by good View Post
    Ovo nije kiks nego sramota i dokaz kako Zetagradnja posluje. Iskoristi maksimalno svaki kvadrat da se sto lakse proda, a o ostalim stvarima cemo lako. Baca ne stedi na betonu i demit fasadi, svudje ostalo stedi. Od sanitarija, preko parketa, najjeftinijih klima... Znam, jer sam ulazio u nekoliko njegovih zgrada. Vecini ljudi nije bitno kako estetski zgrada izgleda, ali za ovu zgradu reci da je lijepa, a klime postavljene po zgradi da se gledaju umjesto da ih 'sakrije' da se ne vide, betonske ograde na balkonima, kao i najjeftinije moguce gvozdene ograde u 2019. godini su tuga. Naruzio je ovaj dio kvarta, umjesto da ga uljepsa, a sa malo truda je to mogao da uradi. Nego, morao bi malo manje da zaradi pa nije lud da misli o estetici i funkcionalnoscu.
    Pa sanitarije nisu hans grohe ali solidne. Meni je parket hrastov, odrađen perfektno, pločice su sasvim ok, imao sam priliku prilikom gradnje da "špijuniram" radove u ulazu i kako su radnici iz Srbije detaljisali oko krečenja zidova hodnika u ulazu sa sve lampama. Meni to sve djeluje korektno urađeno, nisam ga plaćao papreno nego po realnoj tada tržišnoj cijeni. U međuvremenu je to postao dio još bolji za život. Svakako da sam tražio luksuz gradio bi kuću po svom meraku a ne davao 2000 eura za kvadrat u stanu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #1135
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Da se ne ponavljam, ja sam se podigao u siri centar, imao sam kao mali bukvalno sve te sadrzaje pod nos, sa sve zelenilom, a 5 min pjeske od samog centra...
    U taj stan mi zive roditelji... renovirali smo ga prije nekoliko godina, par godina poslije, kupatilo je propisalo... komsija je super covjek, 2x je dovodio majstore, razbio je cijelo kupatilo zadnji put, mi smo sve okrecili i opet vlazi...
    Svaki mjesec neko renovira stan...
    Da ne govorim o tome da je zgrada na oko dosta neugledna iako je siri centar, memljivi ulazi i sl...
    A gledam i starogradnju u tom dijelu, stanovi su jeftiniji, ali da ga renoviras kako treba ispanuce masu para, i opet ce biti neka mana sa stanom...

    Dosta ljudi koji zive na Stari voli taj dio grada...
    Meni se iskreno nikad nije dopadao i uopste nijesam ni gledao stanove tamo...
    Pocetak starog, dio sto je radila Zetagradnja, drzi cijenu dosta dobro a niti ima zelenila, muka sa parkingom, zgrada na zgradu gleda da ne mozes sa popijes kafu na balkon...a ni skola vala nije toliko blizu, za vrtice ne znam...
    U ostale djelove, ne svidja mi se sto imas uvucene zgrade a oko tebe sve kuce... nekome se to dopada, meni ne, imam osjecaj da zivim na neku periferiju...
    Sto Stari i jeste na neki nacin, nekako mi je na sami kraj grada...
    Centar jeste relativno blizu, ali samo centar, dje je 5x manje sadrzaja nego prije 15 godina... da povedes djecu ili odes preko Morace ili cak te Delte, treba ti 3-4-5 km...

    Blokovi mi se sve vise dopadaju, iako su mi bili odbojni... tacno je da tamo ima i zelenila i parkinga i svih sadrzaja, ali stanovi imaju dosta mana... potrebno je renoviranje, stanovi su dosta hladni, imaju problema sa insektima iz ovih drvenih djelova i jos dosta toga... pocetak Bloka 5 mi je sasvim ok, tamo svakako gledam stanove...

    Sto se novogradnje tice, Blok 6 tj Blok 9, uopste mi se ne dopada, niti ima toliko zelenila i sadrzaja, opet zgrada na zgradu, dosta mi je odvojen tj zabacen od ostatka grada...da je cijena ista kao na Stari npr, bio bi ok, medjutim cijena je u novogradnji bila dosta visoka, od 1200 pa i mnogo vise...
    Pa druga je stvar ako ti imaš neke averzije prema određenim djelovima grada. Meni se recimo ne dopada Zabjelo. Što se tiče Starog, jedino mi je Delta daleko ili Mareza ali ja u Deltu idem jednom u mjesec dana , a u škole djeca idu svaki dan, kao i na dodatne aktivnosti, kurseve i slično. Vrtić je tako blizu da neko od starih može da pođe i uzme djecu ako treba. Ja ovdje imam sve u krugu od 100 metara. Mesare, Feta, frizerskih salona 5, prodavnica koliko hoćeš, servisa auta, praonica, tehnicki i registraciju auta, knjižare, dom zdravlja, dijete može pješke u školu, da popijem kafu isto kao i u city kvart ili ako hocu da jedem da sjednem u par picerija i to sve samo što se spuštim liftom u krugu od 100 metara. Dakle, to što u okruženju ima kuća meni ne smeta, nemam ništa zaklonjeno, pogled sa terase na goricu, Kuče... meni lično odgovara u potpunosti i djeca su tu srećna jer je dvirište betonsko idelano njima za rolere, biciklo itd

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #1136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da su Bacine zgrade korektno odradjene i tu se sva prica zavrsava. Samo ne stoji ti prica da on radi kvalitetnije od ostalih vecih gradjevinskih firmi, jer su nijanse u pitanju, samo sto estetski izgled zgrada Zetagradnje ne moze da parira konkurenciji. I tu imam najvecu zamjerku.

  12. #1137
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja se sigurno nijesam podizao u luksuzu... cak sta vise dok sam bio dijete nas sestoro je zivjelo u stanu od 50m2.

    Ali znam da evo tri godine zivim u stanu koji gleda na Ljubovic I u koji je po defaultu ugradjen: LG inverter split sistem sa jednom spoljnom I cetiri unitrasnje jedinice, da imam centralni aristonov bojler za cijeli stan, da su sanitarije italijanske I veoma kvalitetne (dosle I one daske za WC sto se polako spustaju, ne mogu da lupe kad je pustis), trostruko staklo punjeno argonom stolarija itd. Komsije ne cujem.

    U ovoj zgradi gdje sam ja svaki sprat u istom ulazu ima po dva odvojena hodnika sa dodatnim interfonom. Zajednicki hodnici su siroki.

    Stvarno, da budem realan, tus kabine nijesu nista specijalno i nijesu mu dobro postavili izolaciju za garazu pa je prokapalo na par mjesta, pa je investitor digao u tom dijelom dvorista one ploce I navukao nova dva sloja izolacije pa je to sanirao.

    Kad to uporedim sa Celebicem I Zetagradnjom dodje mi da se nasmijem, a cijena je kod mene bila niza po m2 nego u city.

    Ne radim u Razvrsje....
    Da znam sad pocinje nove zgrade u ulici 4jula.

    Evo nadjoh http://razvrsje.me/podgorica/



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ko je radio zgradu u kojoj zivis? Prilicno korektno. Sto ne znaci da ce tako i nastaviti.

  13. #1138
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gorica C je meni isto top kvart. Mada goricom c nazivaju duboko u zagoric sa one strane brda vidim. Vidim da se oko vezirovog izgradilo fino. Onaj vezir zgradu i tuda niko nesto ne pominje..

  14. #1139
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by good View Post
    Slazem se da su Bacine zgrade korektno odradjene i tu se sva prica zavrsava. Samo ne stoji ti prica da on radi kvalitetnije od ostalih vecih gradjevinskih firmi, jer su nijanse u pitanju, samo sto estetski izgled zgrada Zetagradnje ne moze da parira konkurenciji. I tu imam najvecu zamjerku.
    Saglasan vezano za spoljni izgled zgrada, tu je dosta stagnirao, čak ima ljepših zgrada ranije koje pravio od novogradnji. Ne dopada mi se ni central point kako izgleda projekat, pa sama boja fasada je totalni promašaj. Sa druge strane, recimo mala "sitnica", nova zgrada u city kvartu, hodnici u ulazu okrečeni obično, bez onih grubih "španski zid" varijanti… djeluje nekako jeftino a nije jeftin kvadrat stana tamo kod Čelebića. Ima nekih tako stvari koje mi zapadnu za oko a koje bi me razbile da kupim neđe nekretninu… Iz mog isustva vezano za projekat stanova, najfunkcionalniji su mi djelovali čelebić i zetagradnja, sve je kako treba sa prostorom… ostale stvarno nisam puno detaljisao jer je malo bilo prilika. Najveća mana danas kod svih novogradnji po meni su ne samo razlike u kvalitetu i izboru materijala, nego i u balkonima koji su premali svima.

  15. #1140
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,215
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Najvaznije ste zaboravili..

    Za kupovinu stana vam treba veza - a u tu vezu spada (da vam ti isti sto su je pravili kazu) kakav je dje stan valja li sto..
    Jer par stanova se pravi za njih za njihove prijatelje itd pa mozete da zakucite neki dobri..

    Sad jedna zgrada nova u PG da ne pominjem dje sto kako zasto i kod koga kad smo pitali sto i kako da se uzme tu stan samo smo dobili odgovor.

    Preskocite ovu nasu seriju.

  16. #1141
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Sve mogu da shvatim, ali da neko Celebic povezuje sa kvalitetom??? I to jos prica "ulazio sam u njihove zgrade". Ja zivio u City kvartu 6 godina u njihovoj zgradi, prvi se uselio. Sad zivim u Zetagradnji isto u City kvartu (pogodili ste, sjevernjak sam). Razlika je ogromna u korist Zetagranje, ali ogromna.

    Posle 6 godina u Celebic zgradi sva zidna keramika je zrela za mijenjanje. Zidovi od rigipsa su katastrofa, nama je savjetovano da ne kacimo na njih vece televizore. Svi spojevi zidova po vertikali su popucali. Zvucna izolacija katastrofa. U kupatilu sam mogao da namirisem sta komsije spremaju u kuhinji, jer su bile povezane ventilacione cijevi. Ne samo to, nego ja iz kupatila cujem njih u kuhinji sve sto pricaju. Bravarija je za klasu bolja u Zetagradnjinoj zgradi.

    U Celebic zgradi sam zivio na cetvrtom spratu, cuo se vjetar samo tako, imali jedan prozor i jedan balkonac. Sad zivim u Zetagradnji, na poslednjem spratu, imamo cetiri prozora, jedan uski balkonac i jedan siroki od preko dva metra. Jos nisam cuo kad duva vjetar. Toliko o tome kako to mora da se cuje na poslednjem spratu.

    Pricati o rasporedu je glupost, svaki stan je prica za sebe, nekome odgovaraju veci a nekome manji stanovi. Izgled zgrada takodje, to je prvo sto zaboravite kad se uselite u zgradu. Posle tri dana vise i ne obracate paznju, vazno je sta je unutra, na fasadi se ne zivi.

    Znajuci kako radi Bemax, uzeo bih stan kod njih na nevidjeno. Imaju oni vise nego dovoljno iskustva sa visokogradnjom. A i da nemaju, ne bi im to bio nikakav hendikep. Ima Celebic iskustva koliko hoces, pa sve dzaba.

  17. #1142
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Trebalo bi da u cijenu ulazi pogled.
    Ako je pogled na parking gdje ćeš parkirat auto,to odma diže cijenu 20%.
    A pišam vam se na stanove pgričani

  18. #1143
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Kad je stan socijalna kategorija pogled je nebitan. Za luksuznije varijante bi itekako trebao da igra ulogu u cijeni.

  19. #1144
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Sve mogu da shvatim, ali da neko Celebic povezuje sa kvalitetom??? I to jos prica "ulazio sam u njihove zgrade". Ja zivio u City kvartu 6 godina u njihovoj zgradi, prvi se uselio. Sad zivim u Zetagradnji isto u City kvartu (pogodili ste, sjevernjak sam). Razlika je ogromna u korist Zetagranje, ali ogromna.

    Posle 6 godina u Celebic zgradi sva zidna keramika je zrela za mijenjanje. Zidovi od rigipsa su katastrofa, nama je savjetovano da ne kacimo na njih vece televizore. Svi spojevi zidova po vertikali su popucali. Zvucna izolacija katastrofa. U kupatilu sam mogao da namirisem sta komsije spremaju u kuhinji, jer su bile povezane ventilacione cijevi. Ne samo to, nego ja iz kupatila cujem njih u kuhinji sve sto pricaju. Bravarija je za klasu bolja u Zetagradnjinoj zgradi.

    U Celebic zgradi sam zivio na cetvrtom spratu, cuo se vjetar samo tako, imali jedan prozor i jedan balkonac. Sad zivim u Zetagradnji, na poslednjem spratu, imamo cetiri prozora, jedan uski balkonac i jedan siroki od preko dva metra. Jos nisam cuo kad duva vjetar. Toliko o tome kako to mora da se cuje na poslednjem spratu.

    Pricati o rasporedu je glupost, svaki stan je prica za sebe, nekome odgovaraju veci a nekome manji stanovi. Izgled zgrada takodje, to je prvo sto zaboravite kad se uselite u zgradu. Posle tri dana vise i ne obracate paznju, vazno je sta je unutra, na fasadi se ne zivi.

    Znajuci kako radi Bemax, uzeo bih stan kod njih na nevidjeno. Imaju oni vise nego dovoljno iskustva sa visokogradnjom. A i da nemaju, ne bi im to bio nikakav hendikep. Ima Celebic iskustva koliko hoces, pa sve dzaba.
    Stvarno užas ovo što sam pročitao. Da li smatraš da je tako svuda u njihovoj gradnji? Upravo sam poslao prijatelju poruku da mi javi mišljenje poslije nekog vremena koje je proveo tamo u novoj zgradi.

  20. #1145
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Ovaj problem sa ventilacijom su imali svi u nasem ulazu po nasoj vertikali. To je inace problem koji se rjesava filterima koji kostaju 30ak eur.

    Znam da su pregradni zidovi u onom prvom dijelu city kvarta svuda od rigipsa. To ima niz mana. Npr, zvucna izolacija unutar samog stana je katastrofalna. Sjecam se da nismo smjeli da pustamo vodu u wc solji kad cerka spava u krevetcu, jer je to budilo. Itd itd.

    Ne rekoh, jedina stvar koja mi se vise svidjala u Celebic zgradi je sto je ograda na terasi zidana, dok je u Zetagradnji staklena. Moze mi neko donijeti 1000 atesta o izdrzljivosti tog stakla, ja se ne osjecam sigurno tu.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  21. #1146
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    I znaci neko plati 1400 - 1500e sad takav stan? Pa fino...
    Last edited by stefke; 21-08-19 at 15:37.

  22. #1147
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Vlasnik je taj stan prodao kad smo se mi iselili, 52 kvadrata za 80.000

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  23. #1148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da mi se nije muka selit tačno bih proda stan, je li moguće da su ovako napumpane cijene.
    Jes', no što bi onda ti kupio?!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #1149
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Jes', no što bi onda ti kupio?!
    Ništa, kući bih se vratio i čekao da panu cijene

  25. #1150
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Vlasnik je taj stan prodao kad smo se mi iselili, 52 kvadrata za 80.000

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Jel to realno druže? Svaka mu čast na trgovini

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Page 46 of 213 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •