Page 43 of 213 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1051
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Evo južna kapija grada, koliki je plac tolika je zgrada, odje nem amjesta za parking ulicu, užas. Ovolika grdosija medju ovim kućicama, parking mjesta nikoliko. Ovo sma ko dnas ima, da je koeficijent izgradjenosti x10.



    Evo i Ljubovic Hilala, luksuz i visoka cijena sa sve zgradom po sredini i možete na videu vidjeti koliko to ružno izgleda. Balkoni na najgornjem spratu nijesu natkriveni. Divan projekat


  2. #1052
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afroman View Post
    Dobru-lijepu zgradu radi Volvox u 04 jula, ali cini mi se jaka cijena 1250.00 po m2.

    Mislim da je Bemax Master kvart bolja varijanta za 1199.00

    Sto mislite?

    Sent from my EML-L29 using Tapatalk
    Ovo je klasičan primjer da se svako latio izgradnje. Projekat ovih stanova je smijurija. Nisam vidio ni u najjeftinijim gradnjama da se kuhinja po projektu stavlja uz spavaću sobu. Da ne pominjem kvadraturu soba spavacih. Poslije svega što sam do sada vidio apsolutno jedino su Zetagradnja i Čelebić vrijedni pomena. Zetagradnja ima najkvalitetniju gradnju ali ja u njihovim zgradama vidim veliku manu estetski spolja što se uopšte ne trude u većini slučajeva. Čelebić to stvarno lijepo uradi, makar i zasadi neko drvo za razliku od Zetagradnje. Ne znam kakva je Dadi gradnja ali realno opet se divlja sa cijenama nekretnina. Čuj Volvox 1250 eura kvadrat na i ne baš tako sjajnoj lokaciji i poprilični anonimusi sa gradnjom kao i Kips ali su odma zagazili u LUX vode a niđe veze...

  3. #1053
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ja mislim da će se u Ljubović Hill moći probrati finih stanova. Nisam gledao raspored stvarno. Ali ona manja zgrada stanovi okrenuti prema brdu su u ok. Ili na lijevom ćošku one veće. Itd. Meni je onaj kvart ok. Uz Ljubović, trebalo bi da ima neke tišine i mirnoće.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #1054
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja mislim da će se u Ljubović Hill moći probrati finih stanova. Nisam gledao raspored stvarno. Ali ona manja zgrada stanovi okrenuti prema brdu su u ok. Ili na lijevom ćošku one veće. Itd. Meni je onaj kvart ok. Uz Ljubović, trebalo bi da ima neke tišine i mirnoće.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Po kojoj cijeni i đe je ta ponuda stanova?

  5. #1055
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    1450...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #1056
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Directore samo imaj u vidu da 90% stanova trenutno kupuju ljudi da ostave pare na jedno mjesto, da imaju nekretninu i(li) da izdaju. Malo je njih koji gleda rasporede kvadrature lokacije itd.
    Uzmes stan city kvart to ces na izdavanje ili dijete da studira i cao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  7. #1057
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliko je u Kips gradnju? Kako je tamo.. poslah im nedje upit na mail niko ne odgovara

  8. #1058
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ali cijena od 1600 eura za m2 stana onamo u onoj zgradi što će da se gradi kod Tološke šume, što se bunio pjesnik Lukšić&Co , realno meni je svako ko da preko 1300 eura za kvadrat stana ovca... ne zamjerite

  9. #1059
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    U Crnoj Gori stan nije ekonomska kategorija već ima i emotivnu stranu stoga ne treba da čudi što ih ljudi kupuju po većim cijenama iako su svjesni da to nije realna vrijednost.
    Kad kupuju auto cjenkat će se do besvijesti ali kad je stan u pitanju tu 5 do 10 'iljada ne igra ulogu, važno je da se kupi "stan".

  10. #1060
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Uz Ljubović, trebalo bi da ima neke tišine i mirnoće.
    zaboravi
    She is only here to annoy herself!

  11. #1061
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako se prodaje onaj plac đe su autobusi kupac će se usrećiti.
    Vlasnik placa je profesionalni prevarant.
    Taj, iskocilo mi je na insta il dje već :d

  12. #1062
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Dobar uglavnom.
    Може ли мало детаљније о томе?

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Directore samo imaj u vidu da 90% stanova trenutno kupuju ljudi da ostave pare na jedno mjesto, da imaju nekretninu i(li) da izdaju. Malo je njih koji gleda rasporede kvadrature lokacije itd.
    Uzmes stan city kvart to ces na izdavanje ili dijete da studira i cao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ево ја баш то гледам и мрка капа до сада.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    1450...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Је ли ово провјерена информација?
    Полакоте!

  13. #1063
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Zovni ih provjeri.

  14. #1064
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    City kvart jeste vizuelno lijep ali takva lokacija i njena popularnost je samo dokaz koliko plitko razmišlja naš narod. Zašto to kažem, pa vidim i čitam kada se bune jer nema školu, vrtić, dom zdravlja..dok se sve to sagradi prođe pola života ali i dalje rastu cijene. Dobro mjesto za život je ono koje ima u blizini i školu i vrtić i prodavnice i mesare i pijacu, a ne samo kafane i blizinu delte. Kada se nekada otvori bolji šoping sentar, ostaće od tog kvarta jedno veliko ništa, kao i u Beogradu što se dešavalo sa mnogim zgradama koje su bile u blizini popularnih ranijih šoping centara...

  15. #1065
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Може ли мало детаљније о томе?



    Ево ја баш то гледам и мрка капа до сада.



    Је ли ово провјерена информација?
    Jeste da platis odma unprijed, tj cijena u izgradnji...

  16. #1066
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Naravno. Pretpostavljam da će veća cijena biti kad je završe.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #1067
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    City kvart jeste vizuelno lijep ali takva lokacija i njena popularnost je samo dokaz koliko plitko razmišlja naš narod. Zašto to kažem, pa vidim i čitam kada se bune jer nema školu, vrtić, dom zdravlja..dok se sve to sagradi prođe pola života ali i dalje rastu cijene. Dobro mjesto za život je ono koje ima u blizini i školu i vrtić i prodavnice i mesare i pijacu, a ne samo kafane i blizinu delte. Kada se nekada otvori bolji šoping sentar, ostaće od tog kvarta jedno veliko ništa, kao i u Beogradu što se dešavalo sa mnogim zgradama koje su bile u blizini popularnih ranijih šoping centara...
    Ne bih se slozio sa ovim zadnjim dijelom...
    Nesto ne vjerujem da ce se kod nas praviti jos neki shoping centar, bar ne bolji od Delte...
    Bas ne vidim dje bi uopste mogao da se sagradi, u Zagoric??
    Nemoj zaboraviti da ti je onamo 80 posto fakulteta, a neko je dobro napisao da valja imati stan za djecu, da imaju dje da studiraju i da se ne lome po tudjim stanovima...
    Uglavnom, kad se izgradi ona kocka dje su Sadine, sto je izvjesno da ce se desiti, onda City kvart i nije tako losa lokacija

    Inace, meni je kao lokacija najbolji onaj dio oko Gintasa, Pobrezje i sl...
    Za 10 min pjeske si od skoro svakog dijela grada, centar je ispred, zabjelo iza, stari preko sina, jos kad naprave taj bulevar sto pricaju, a do preko morace stizes za 5 min bulevarom... osnovna skola, srednje skole, dom zdravlja, ljubovic, trzni centar sa pjacom, cak i autobuska i zeljeznicka, sve ti je u krugu od par stotina metara... a onamo je zacudo kvadrat najjeftiniji, moguce jer su sve stare zgrade...

    Moguce je da centar grada stvarno zivne jednog dana, ako naprave bas taj soping mol kao sto pricaju... tamo sad ima masu djedova i baba, dok se mladjarija odselila u novi dio grada... kad ti stari pocnu da krepaju i ostavljaju stanove djeci i unucadima, zivnuce centar ponovo
    Last edited by karamazov; 20-08-19 at 15:05.

  18. #1068
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Greška

  19. #1069
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ???
    E da, neko pomenu i raspored stanova...
    Pa ljudi moji, ima stanova od 65 kvadrata koji su ljepsi i funkcionalniji nego oni od 80...

    Inace trazim dvosoban stan, bio sam sa agentom da pogledam stan za koji je rekao da je "poljana" blizu 80 kvadrata...
    Kad ono, dnevna soba 3m sirine, a posred zida umjesto prozora stoje ogromna dvokrilna balkonska vrata...
    Pitam covjeka, kako cu staviti garnituru kad ta vrata moraju da se otvaraju, veli on a nema potrebe da pravis ugao, mohe sve u jednoj liniji (a onda nema dje trpezarijski sto da stane)
    Znaci jedna strana sobe gotovo neupotrebljiva
    Last edited by karamazov; 20-08-19 at 15:12.

  20. #1070
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Oćeš auto, oćeš da se ženiš, stan.... Dobro stojiš finansijski

  21. #1071
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne bih se slozio sa ovim zadnjim dijelom...
    Nesto ne vjerujem da ce se kod nas praviti jos neki shoping centar, bar ne bolji od Delte...
    Bas ne vidim dje bi uopste mogao da se sagradi, u Zagoric??
    Nemoj zaboraviti da ti je onamo 80 posto fakulteta, a neko je dobro napisao da valja imati stan za djecu, da imaju dje da studiraju i da se ne lome po tudjim stanovima...
    Uglavnom, kad se izgradi ona kocka dje su Sadine, sto je izvjesno da ce se desiti, onda City kvart i nije tako losa lokacija

    Inace, meni je kao lokacija najbolji onaj dio oko Gintasa, Pobrezje i sl...
    Za 10 min pjeske si od skoro svakog dijela grada, centar je ispred, zabjelo iza, stari preko sina, jos kad naprave taj bulevar sto pricaju, a do preko morace stizes za 5 min bulevarom... osnovna skola, srednje skole, dom zdravlja, ljubovic, trzni centar sa pjacom, cak i autobuska i zeljeznicka, sve ti je u krugu od par stotina metara... a onamo je zacudo kvadrat najjeftiniji, moguce jer su sve stare zgrade...

    Moguce je da centar grada stvarno zivne jednog dana, ako naprave bas taj soping mol kao sto pricaju... tamo sad ima masu djedova i baba, dok se mladjarija odselila u novi dio grada... kad ti stari pocnu da krepaju i ostavljaju stanove djeci i unucadima, zivnuce centar ponovo
    Druže, studije nekome sa strane traju 4 godine, za takve potrebe se stan izdaje. Govorim o nama podgoričanima, ne zanima me pasija sjevjernjaka za city kvartom. Što se tiče porodica, mladih bračnih parova, City kvart je apsolutno loš izbor. To govorim jer kao roditelj znam najbolje koliko znači blizina vrtića, a pogotovo škole i svega ostalog. City kvart je poprilično oskudan sa površinom za igru djece, sve je parking... Ne kažem da nije lijep, lijep jeste ali daleko od mjesta gdje bi poželio živjeti zbog mnogih nedostataka kojih je previše. Što se Sadina tiče, to dok se sve izgradi, prođe komad života u čekanju… Velika je mana svih firmi koje se bave gradnjom da u PG ima jako malo novih zgrada koje spolja mogu da se fale nekom ljepotom. Skoro sam bio u BG na Novom Beogradu pa sam se vozikao da istražujem djelove NBG , kako je nekada to sve imalo smisla, zgrada pa 100 metara trave do ulice, drveće, zelenila masu oko savskog nasipa, novogradnja, bilo je zgrada da sam se oduševio kako su napravljene s ukusom. Od naselja u PG jedino su Blok 5,6 i 9 kao i Stari Aerodrom I faza vrijedni pomena po meni...
    Last edited by Director; 20-08-19 at 15:38.

  22. #1072
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    I vi se pecate na brata karamazova

  23. #1073
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Od naselja u PG jedino su Blok 5,6 i 9 kao i Stari Aerodrom I faza vrijedni pomena po meni...
    Stari Aerodrom/Konik... Nidje parka nema, drvece misaona imenica, goli beton.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #1074
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Druže, studije nekome sa strane traju 4 godine, za takve potrebe se stan izdaje. Govorim o nama podgoričanima, ne zanima me pasija sjevjernjaka za city kvartom. Što se tiče porodica, mladih bračnih parova, City kvart je apsolutno loš izbor. To govorim jer kao roditelj znam najbolje koliko znači blizina vrtića, a pogotovo škole i svega ostalog. City kvart je poprilično oskudan sa površinom za igru djece, sve je parking... Ne kažem da nije lijep, lijep jeste ali daleko od mjesta gdje bi poželio živjeti zbog mnogih nedostataka kojih je previše. Što se Sadina tiče, to dok se sve izgradi, prođe komad života u čekanju… Velika je mana svih firmi koje se bave gradnjom da u PG ima jako malo novih zgrada koje spolja mogu da se fale nekom ljepotom. Skoro sam bio u BG na Novom Beogradu pa sam se vozikao da istražujem djelove NBG , kako je nekada to sve imalo smisla, zgrada pa 100 metara trave do ulice, drveće, zelenila masu oko savskog nasipa, novogradnja, bilo je zgrada da sam se oduševio kako su napravljene s ukusom. Od naselja u PG jedino su Blok 5,6 i 9 kao i Stari Aerodrom I faza vrijedni pomena po meni...
    Pazi, ti si porodicni covjek, imas djecu, normalno je da ti je jako bitna blizina vrtica/skole i ostalih sadrzaja...
    Ja i ako se ozenim brzo, djecu ako bog da, iz odredjenih razloga planiramo tek za par godina, dok djeca krenu u vrtic proci ce nekih 5, a dok krenu u skolu 10 godina...
    A ja ti na stan gledam ne samo kao dom vec kao investiciju...
    Uzmes manji stan tamo, za par dana mozes da ga prodas nekom sjevernjaku kojem dijete krece na fakultet, i jos da zaradis na njega... zato sam naveo kao veliki plus sto je 80 posto fakulteta tamo...
    Uzmes veci stan, onamo je masu poslovnih zgrada, planiraju ih jos vise, narod stalno cirkulise, prodaces ga za neku kancelariju...
    Dakle, stan tamo ces da prodas ili da izdas mnogo prije i mnogo bolje nego stan na starom npr...
    A to je samo jedna od opcija dje gledam stanove, i to bas ovaj master kvart koji se sad gradi, za koji tvrdim da je 1200e po kvadratu, ako se nadje odgovarajuci stan da ne bude zaklonjen, odlicna investicija...
    Inace, na stari sve prsti od zelenila, posto vidim da se to zelenilo stalno potencira...

    Samo da navedem da u Deltu podjem u prosjeku 1 mjesecno, kad moram nesto da trgujem, a u City kvart izadjem nekoliko puta godisnje...podigao sam se u siri centar, sa drvoredom i ladovinom iza i ispred zgrade i svim sadrzajima o kojima pricate u blizini...
    Last edited by karamazov; 20-08-19 at 16:05.

  25. #1075
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pazi, ti si porodicni covjek, imas djecu, normalno je da ti je jako bitna blizina vrtica/skole i ostalih sadrzaja...
    Ja i ako se ozenim brzo, djecu ako bog da, iz odredjenih razloga planiramo tek za par godina, dok ona boze zdravlja krenu u vrtic proci ce nekih 5, a dok krenu u skolu 10 godina...
    A ja ti na stan gledam ne samo kao dom vec kao investiciju...
    Uzmes manji stan tamo, za par dana mozes da ga prodas nekom sjevernjaku kojem dijete krece na fakultet, i jos da zaradis na njega...
    Uzmes veci stan, onamo je masu poslovnih zgrada, planiraju ih jos vise, narod stalno cirkulise, prodaces ga za neku kancelariju...
    Dakle, stan tamo ces da prodas ili da izdas mnogo prije i mnogo bolje nego stan na Starom npr...
    Inace, na stari sve prsti od zelenila, posto vidim da se to stalno potencira...

    Samo da navedem da u Deltu podjem u prosjeku 1 mjesecno, kad moram nesto da trgujem, a u City kvart izadjem nekoliko puta godisnje...
    Inace, podigao sam se u siri centar, sa drvoredom i ladovinom iza i ispred zgrade i svim sadrzajima o kojima pricate u blizini...

    To za City kvart je bila dobra investicija u vrijeme kada je cijena kvadrata imala realnu vrijednost. Sada je cijena prenaduvana, a cijeli taj kvart nosi sa sobom itekako veliki rizik za veće kvadrature, koje siguran sam, ne mogu lako da se prodaju zbog nerealne cijene. Jednosobni stanovi mogu ali to su i najbolje investicije svuda. Dakle, sada da kupiš jednosoban stan u city kvartu, po cijeni 1450 eura za kvadrat, teško da može biti realno da ćeš za par godina moći ga prodati 1550.. Na cijene će uticati i druga ponuda, pa i ulaska Bemaxa , Volvoxa i Kipsa na malo tržište nekretnina… To da će se za 5-10 godina tamo izgraditi nešto od svega što fali , pa teško vidjećeš i sam jer smo prezaduženi, opština nema para, potrebna joj je nova infrastuktura, potrebni su vrtići u mnogo većim naseljima kao i škole, nema baš para da se gradi sve što se planira i neće biti to tako lako i brzo…

Page 43 of 213 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •