Page 41 of 213 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1001
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Zaludu im sve, goreg kvarta nema garantovano u cijelu bivsu YU.beton goli od pocetka do kraja,parkinge cete vidjeti sada kad pocne da se naplacuje delta .skole vrtici dom zdravlja koja mora da prati jedno cijelo naselje, ne da nema, nego ih nikada nece ni biti.sta da vam kazem izdrzite!!!
    a o letnjim temperaturama koje ce da rastu iz godine u godinu a zelenila nema da vas stiti...qqq dje se slomise ljudi za Delta cityem

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #1002
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    E ovo je stančina

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #1003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    ako je dobro organizovan, ne znam u čemu je problem?
    Pa, evo i Burić je u prvoj zradi 'Normala' na Starom kod kružnog toka, koju je 2005. gradio imao jednosobne stanove od 35 i 36m2.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #1004
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    E ovo je stančina

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Cini se dosta ok raspored. Ovo je idealan starter stan za par. A kad se prosire onda se mora dvosoban uzimat
    Za pg ovo je jaka cijena.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  5. #1005
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Zaludu im sve, goreg kvarta nema garantovano u cijelu bivsu YU.beton goli od pocetka do kraja,parkinge cete vidjeti sada kad pocne da se naplacuje delta .skole vrtici dom zdravlja koja mora da prati jedno cijelo naselje, ne da nema, nego ih nikada nece ni biti.sta da vam kazem izdrzite!!!
    a o letnjim temperaturama koje ce da rastu iz godine u godinu a zelenila nema da vas stiti...qqq dje se slomise ljudi za Delta cityem

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ma retardacija klasična. Pa sve da se izgrade dom zdravlja, vrtić, škola. Ova Podgorica definitivno ide u k....

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  6. #1006
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A nije baš tako da nemaš niđe ništa u blizini. Ili bi svi nekako da imaju školu, vrtić i dom zdravlja ispred zgrade. E ne znam kako to. U onom kvartu je predviđeno sve to. E sad kad će to je pitanje. Ali ne vjerujem da će predugo vremena proći dok se izgradi. Maksim Gorki dosta blizu. Dom zdravlja u bloku isto tako. Štampar. Fakulteti. Itd. E sad što ondje hvali zelenila to je druga priča. Zamisli bulevar od kapitala do kružnog u Gornjoj Gorici u zalenilu kao što je bulevar Svetog Petra.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Upises djete odma na fakultet i rijeseno

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  7. #1007
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    ako je dobro organizovan, ne znam u čemu je problem?
    Pa, evo i Burić je u prvoj zradi 'Normala' na Starom kod kružnog toka, koju je 2005. gradio imao jednosobne stanove od 35 i 36m2.
    Stani, ako je Burić imao onda je normalno?
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Cini se dosta ok raspored. Ovo je idealan starter stan za par. A kad se prosire onda se mora dvosoban uzimat
    Za pg ovo je jaka cijena.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Za par može naravno. Ali za par je dovoljna i garsonjera. Za par sa djetetom jednosoban stan od 35m2 je pakao. Baš me interesuje gdje će Krevetac smjestiti.
    Ili odmah na fakultet što reče Darko:-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #1008
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Garsonjera i jednosoban stan se ne mogu upoređivati... Kolika god da je ta mrčena soba, bolje je no ka kuvaš, jedeš i spavaš u istoj prostoriji...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #1009
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Plus u garsonjeru ne možeš staviti francuski jer dje ce ljudi da sjednu kad dodju kod tebe


    A zelenila sigurno ne Hvali u city kvart.

  10. #1010
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    City kvart je baš kontra totalna od onog đe treba živjet.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  11. #1011
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Ja uopšte nisam pričao da je city kvart dobar. Nemam niti imam želju za stanom u tom kvartu. Ali je neko rekao tamo nema ništa. Što nije istina. I da je možda drugačiji sklop ljudi koji žive tamo i sa više zelenih površina, igrališta itd bio bi dobro mjesto za življenje. Ali očigledno po nekima ovdje nema kvarta gdje bi se mogao kupiti stan. Ali ga ipak svi kupuju.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #1012
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Da se neko ne nadje uvrijedjen a obrazlozicu i zasto mislim da je tako.zasto sity kvart zovu beran selo??
    Jer su vecinom kupci stanova sa sjevera crne gore koji,
    Ne znaju sta su podgoricke vrucine sta je kolektor koji smrdi 250 od 365 dana u godini.sta jedan moderni kvart ili stari ne bitno mora da ima u sadrzaju;
    Zelene povrsine
    Skolu
    Dom zdravlja
    Pijacu...
    On na zalost nista od toga nema
    Sta ima
    Ima Trzni centar i ima autobusko stajaliste
    Butika kafica brze hrane restorana, po meni ne previse nego megalomanski suvisno.mislim ova moja prica je sva suvisna jer se tu vise nista ne moze i nece promjeniti .ali eto mozda spasi nekog od buduce kupovine stana u tom odvratnom naselju


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #1013
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    80-ih ako u zgradi ima 15 poslovnih prostora, tačno se znalo đe se što može otvoriti. Nije se moglo desiti ka u jebeni city kvart đe je 50 istih lokala, ili kao u moju zgradu 7 apoteka i 8 knjižara...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  14. #1014
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    da sad mogu birat’ dje bih kupio stan mislim da bi mi prvi izbor bile one zgrade kod starog Volija u Bloku 5. sve je blizu (škola, vrtić, pijaca, Dom zdravlja) prilično miran kvart, nekako po mom meraku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #1015
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    E ovo je stančina

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Raspored je top, prostor je dosta dobro iskoriscen, bolje nego u neke stanove od 45-50 kvadrata...

    Nego, bi li radije kupili ovaj stan na Zabjelo, u onaj sarenoliki kvart veselih boja i fasada, ili doplatili jos 50e i kupili stan u ovaj kvart sto radi Bemax...
    Dalje, meni je City kvart dosta sirok pojam... npr, od ove zgrade koja se sad radi do one zadnje iza Volija ima jedno 1km udaljenosti... skoro kak od Centra do Starog... i ova zgrada dodje naspram Atlasovog centra, dje je kvadrat bio 2500e...
    Kratak sam nekih 20 hiljada za ovaj stan koji mi se svidio, inace bih pazario bez razmisljanja...
    Uzmes stan od 71 kvadrata za 85 hiljada, kad se zavrsi ugradis finu kuhinju i plakar, prodaces ga odmah za 100 hiljada, 10 hiljada zarade, u banku da stavis pare zaradio bi 5x manje...
    Skola, vrtic i to se mora izgraditi, taman dok mladi bracni par dobije djecu... onamo ce i Gimnazija da se gradi...
    A sto ste zapeli za to zelenilo, koja vam je to korist od silnog zelenila po ostalim kvartovima, dje ga uopste ima...?
    Ne kazem da je idealan kvart, ali bolje brate uzet stan tamo ili doplatit 50ak eura po kvadratu, nego za iste pare kupit nesto po Zabjelu i Zagoricu... ili u stare raspale zgrade sa memljivim ulazima, krpljenim fasadama, sarenim bravarijama, u kojima lift vise ne radi nego sto radi, a kad sredis stan, komsija ti se posere na njega jer ga ne odrzava, a svaki dan neko busi, lomi i renovira stan...

  16. #1016
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Stani, ako je Burić imao onda je normalno?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ti baš voliš da se praviš da ne kapiraš poentu, ili je to urođeno kod tebe?
    Naravno da ne znači da Burić diktira trendove, ja kažem samo da ne vidim problem i sprdnju oko kvadrature, ako je prostor dobro iskorišćen, pa makar to bila i garsonjera od 15m2. Imali smo jednosoban stan pod Goricom od 100m2, meni je to nešto najgluplje što je bilo u ponudi (govorim o organizaciji prostora), a eto nekima što vole livade, stadione možda je idealan, mogu, brate, da izdominiraju tu na svaki način...
    Živjela je petočlana porodica u garsonjeri od 33m2 pod pločom na Zabjelu, pa ih eno svi živi, zdravi, uspješni.
    Nije čo'ek ako nema 2 metra, je li?
    Studio?!
    Last edited by KRKNA; 09-08-19 at 13:53.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #1017
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ti baš voliš da se praviš da ne kapiraš poentu, ili je to urođeno kod tebe?
    Naravno da ne znači da Burić diktira trendove, ja kažem samo da ne vidim problem i sprdnju oko kvadrature, ako je prostor dobro iskorišćen, pa makar to bila i garsonjera od 15m2. Imali smo jednosoban stan pod Goricom od 100m2, meni je to nešto najgluplje što je bilo u ponudi (govorim o organizaciji prostora), a eto nekima što vole livade, stadione možda je idealan, mogu, brate, da izdominiraju tu na svaki način...
    Živjela je petočlana porodica u garsonjeri od 33m2 pod pločom na Zabjelu, pa ih eno svi živi, zdravi, uspješni.
    Nije čo'ek ako nema 2 metra, je li?
    Studio?!
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ti baš voliš da se praviš da ne kapiraš poentu, ili je to urođeno kod tebe?
    Naravno da ne znači da Burić diktira trendove, ja kažem samo da ne vidim problem i sprdnju oko kvadrature, ako je prostor dobro iskorišćen, pa makar to bila i garsonjera od 15m2. Imali smo jednosoban stan pod Goricom od 100m2, meni je to nešto najgluplje što je bilo u ponudi (govorim o organizaciji prostora), a eto nekima što vole livade, stadione možda je idealan, mogu, brate, da izdominiraju tu na svaki način...
    Živjela je petočlana porodica u garsonjeri od 33m2 pod pločom na Zabjelu, pa ih eno svi živi, zdravi, uspješni.
    Nije čo'ek ako nema 2 metra, je li?
    Studio?!
    Samo bez nervoze. ;-)
    Navela si kao razlog zašto je ok jednosoban stan od 35m2 to što je i Burić gradio tolike. I onda se čudiš mojoj reakciji i kapiranju ponte. Pa nemoj. Razmisli. A tek ne vidim kakve veze ima priča što je neka porodica živjela u 33 kvadrata. I eto ih živi. Što pričaš to. Sad ćeš opet da se pitaš što se čudim tvojoj priči.
    Evo ste me ubijedili da je jednosoban stan od 35m2 ustvari idealan. Ok.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #1018
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Nije idealan al je bolji duplo od garsonjere.

  19. #1019
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ona prva faza city kvarta (celebic) spolja i pocinje da lici na nesto po pitanju zelenila... Ako obratite paznju, pogotovo na proljece, sve se zeleni i drvece pocinje da raste polako i da dobija na nekoj "ljepoti". To sto sa unutrasnje strane imaju samo beton, sa skoro ni malo drveca je vec upitno...

    A drugi je problem sto nas narod ocekuje da kada se naprave zgrade, tu odmah bude ogromno drvece. Pa pogledajte na sta bi licio bulevar svetog petra cetinjskog da pocupate svo ono veliko drvece pored puta. Isto goli beton i asfalt, nista drugaciji od city kvarta...

    Licno mislim da ce spoljni krug prve faze city kvarta i liciti na nesto za nekih 15ak godina.

    Deltin parking je pun drveca, samo sto za ovih 10 godina jos nije toliko poraslo, a realno ga ima dovoljno da bude hlad na citavom parkingu...
    Last edited by djiha; 10-08-19 at 13:10.

  20. #1020
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Najveći problem city kvarta je onoliko kafića pabova barova kako ih god zvali.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #1021
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Ona prva faza city kvarta (celebic) spolja i pocinje da lici na nesto po pitanju zelenila... Ako obratite paznju, pogotovo na proljece, sve se zeleni i drvece pocinje da raste polako i da dobija na nekoj "ljepoti". To sto sa unutrasnje strane imaju samo beton, sa skoro ni malo drveca je vec upitno...

    A drugi je problem sto nas narod ocekuje da kada se naprave zgrade, tu odmah bude ogromno drvece. Pa pogledajte na sta bi licio bulevar svetog petra cetinjskog da pocupate svo ono veliko drvece pored puta. Isto goli beton i asfalt, nista drugaciji od city kvarta...

    Licno mislim da ce spoljni krug prve faze city kvarta i liciti na nesto za nekih 15ak godina.

    Deltin parking je pun drveca, samo sto za ovih 10 godina jos nije toliko poraslo, a realno ga ima dovoljno da bude hlad na citavom parkingu...
    Hoces reci drveca ima ali ce porasti kad mi pomremo ha ha.

  22. #1022
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Najveći problem city kvarta je onoliko kafića pabova barova kako ih god zvali.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Tacno. Gustina naseljenosti i sadrzaji. U sredjenim zemljama se vodi racuna o podjednakoj zastupljenosti sadrzaja na odredjenom prostoru. 100 kafana i 50 kladionica o cemu se radi. Je li u takvoj atmosferi treba da nam odrastaju djeca i da zivimo.

  23. #1023
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Skola, vrtic i to se mora izgraditi, taman dok mladi bracni par dobije djecu... onamo ce i Gimnazija da se gradi...
    Jos neko pomenu izgradice se. Hoce samo kad? Gimnazija 2 se gradi od kad sam ja krenuo u gimnaziju 1 a to je bilo ratne 1999 a vjeorovatno je prica bila i prije.
    Nemojte zaboravit da su prve zgrade City kvarta useljene prije 10 godina. Od tada se mladi par mogao uzet, dobit djecu, po potrebi razvest jer je to moderno danas, a djeca jos nemaju dje u skolu da odu.
    Najbliza je Maksim Gorki ili Stampar Makarije.
    O mirisima kolektora ne treba pricati, jer u onaj kvart niko ne osjeca pa ni kad vjetar vrace kroz kanalizaciju. Bice ja imam svilen nos previse.

    A da imam mogucnosti kao sto nemam, stan bih iskljucivo kupio oko hotela Ziya u onom kvartu. Ljepseg i mirnijeg naselja nema. U centar a mirno, sa dosta drveca.
    Parking je nagrdjen, kao i u vecinu PG.

    Danas ko kupuje stan, ako misli da se koristi kolima je skoro pa primoran da kupi garazu. Tacnije to nisu garaze, nego preuska parking mjesta u obliku 2 bijele linije sirine 2.20m. Neki gradjevinski standard je valjda 2.5m kako mi pojasnise. Garaze su sad u City kvart od 5 do 7 hiljada. Dodaj jos koju hiljadu i eto je soba dodatna.
    Last edited by hercules; 17-08-19 at 13:39.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #1024
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    A da imam mogucnosti kao sto nemam, stan bih iskljucivo kupio oko hotela Ziya u onom kvartu. Ljepseg i mirnijeg naselja nema. U centar a mirno
    Izgleda da ima jos ljudi sa ukusom i normalnom razmisljanjem. Uljepsa mi dan



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #1025
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Izgleda da ima jos ljudi sa ukusom i normalnom razmisljanjem. Uljepsa mi dan



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije losa ni ona zgrada volvoxa ispod crkve

Page 41 of 213 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •